Nógrád. 1976. május (32. évfolyam. 103-127. szám)

1976-05-18 / 116. szám

Kézilabda Diadal Nyíregyházán Hideg zuhany Salgótarjánban Salgótarjáni Építők—Nyír­egyháza 15:13 (7:7)- Nyíregy­haza, v- Farkas, Öcsai. Épí­tők: Kovács (Gulácsi)—Nagy (7), Kovács I. (2), Drezenka (—), Tóth (—), Pádár (—), Nágel (4), Kovács II. (2)- Ed­ző: Czimmer János Nagy becsvággyal, önbiza­lommal utazott az Építők együttese Nyíregyházára. A vezetők pontszerzésben, a csa­pat győzelemben bízott. Ma­gabiztos, fegyelmezett játék­kal ki is harcolták a győzel­met! A játék kétharmad ré­szében váltott vezatés köze­pette a tavaszi szezonban elő­ször —r hibátlan védekezés mellett — a támadó gépezet is olajozottan működött. Külö­nösen a két szélső, Nágel és Kovács II- ötletes játéka tette gólerőssé a csapatteljesít­ményt. Gyakran húzták szét a nyíregyházi védőfalat, s nyi­tottak rést Nagy és Kovács I. előtt- A harmadik harmadot az Építők 14:10-es vezetéssel kezdték. Az emberhátrány el­lenére a mindvégig kitűnően védő kapusok érdemeként ér­tékes győzelmet arattak­Szeghalom—SBTC 15:12) (10: 2) Salgótarján v: Palotás II-, Justus. SBTC: Holtai (Varga) — Kovácsné (1), Nagy (—), Takács (—), Lukács (5), Fe- hé'rváriné (3), Kissné (—)-Cs.: Oláhné (1), Józsáné (2) Edző: Tarján Péter. Hideg zuhanyként hatott a lelátót megtöltő szurkolótábor­ra az SBTC hazai veresége- Az első félidő 10:2-es ered­ményére a magyarázatot első­sorban a hozzáállásba» keres­hetjük. A kéményén vedekező és lendületesen támadó ellen­fél szinte egy percre sem ad­ta át a kezdeményező szere­pet. Az SBTC szétesően, egy- síkúan játszott. A kapott és az adott gólok aránya hűen fejezték ki a játék arculatát. A szünet után szinte új csá- pat lépett pályára. Fergeteges hajrával 12 perc alatt 7 góllal terhelték az ellenfél hálóját úgy, hogy közben egyet sem kaptak- A hullámvölgy .tetejé­ről eladott labdák, s kiha­gyott helyzetek után az utolsó percekre újból a mélypontra esett a csapat teljesítménye. S ezzel sorsa megpecsételődött. (mátyus) Eredmények, táblázatok at nb i. Állasa az nb n. Állasa Északkelet 3. Videoton 25 16 6 3 52-18 38 1. D.-Ú1v. 32 13 10 3 66-25 48 1. Egri D. 32 22 5 5 90- 33 49 2. Ferencv. 25 16 5 4 53-33 37 2. Dorog 32 18 8 6 60-33 44 2. Ózdi 32 16 9 7 51- 21 41 3. Ü. Dózsa 25 16 4 5 64-37 36 3. Budafok 32 17 6 9 70-47 40 3. Gyöngyös 32 15 9 8 64- 38 39 4 Bo. Honv. 25 12 7 6 41-26 31 4. BVSC 32 14 11 7 55-36 39 4. Leninv. 32 14 10 8 56- 47 38 5. Haladás 26 11 6 8 32-29 28 5. KKFSE 32 16 6 10 56-38 38 5. DMTE 32 12 13 7 61- 36 37 6 Vasas 25 11 4 10 47-34 26 6. Volán 32 14 10 8 45-35 38 6. MVSC 32 14 8 10 50- 35 36 7. SBTC 25 7 10 8 34-38 24 7. D VSC 32 14 9 9 49-40 37 7. N.víregyh. 32 14 7 11 57- 36 35 8. MTK-VM 25 10 2 13 36136 22 8. PMSC 32 14 6 12 50-33 34 8. SKSE 32 14 13 8 62- 45 35 9. ZTE 25 7 8 10 38-39 22 9. Szolnok 32 12 9 11 45-38 33 9. Bors. B. 32 14 7 11 44- 47 35 10 Tatab. 25 9 4 12 35-43 22 10. Komló 32 11 10 11 37-46 32 10. S.-újhely 32 14 7 11 42- 51 35 31. DVTK 25 6 10 9 20-32 22 11. Nagyk. 32 11 10 11 34-44 32 11 K.-barc. 32 14 6 12 80- 51 34 12. Rába E. 25 6 9 10 29-37 21 12. Várpalota 32 9 10 13 39-48 28 12 Egri V. 32 15 4 13 45- 48 34 13. B.-csaba 26 7 7 11 20-33 21 13. MÁV DAC 32 10 8 14 37-47 28 13 B.-gyarm. 32 12 9 11 52- 49 33 14 Csepel 26 6 8 11 27-42 20 14. V. Izzó 32 9 10 13 36-47 28 14. Rudab. 32 10 10 12 46- 59 30 15 Kaposv. 25 4 11 10 32-47 19 15. FÖSPED 32 9 8 15 46-55 26 15 Rakamaz 32 10 8 14 36- 43 28 16. SZEOL, 25 3 5 17 19-55 11 16 Oroszlánv 32 9 R 15 41-55 26 16. Záhonv 32 12 4 16 40- 70 28 A 26. fordulóban május 29-én: Vysas—Rába ETO. MTK-VM— nVTK. Haladás—Ferencváros. Ka­posvár—Szeged. SBTC—Ü. Dózsa. Tatabánya—Videoton, Bd. Hon­véd—Békéscsaba, Csepel—Zala­egerszeg. nb II. Szolnok—Bp. Spartacus 5:4(0:31. Dorog—Volán 4:0 (2:0). Oroszlánv —FOSPED 4:3 (4:1). Budafok— Nagykanizsa 2:2 (1:1). Pécs—Vár­palota 3:2 (2:2). Vasas Izzó— Kossuth KFSE 2:2 (1:0) Debrecen —Dunaújváros 1:1 (1:0). MÁV DAC—Szekszárd 1:0 (0:0). Komló —BVSC 0:0. 17. Szekszárd 18. Bp. Spart. 19. Nagyb. 20. Bábolna 32 32 32 32 8 10 14 36-51 26 7 9 16 37-66 23 8 5 19 29-59 21 7 5 20 41-66 19 Apróhirdetések TLINYBEN családi ház 800 négyszögöles telekkel eladó. Érdek­lődni lehet 8—15 órá­ig személyesen, vagv telefonon. Galcsik József. Csesztve, Kos­suth út 12. Telefon 150 9. ELADÖ kétszintes, kilenc helyiségből álló komfortos csalá­di ház. 540 négyszö­göl ápolt gyümölcsös- kerttel. Zagyvapál- falva. Kálmán Imre út 57. SZÉCSÉNY központ­jában kétszobás, össz­komfortos. erkél.ves OTP-öröklakás eladó, vagv kertes házra cserélendő. salgó­tariáni. illetve kör- n-vékén levőre. Szé- csénv. Felszabadulás tér (>. Szabó. A Pest—Komárom— Nósrád megyei Élel­miszer- és Vegviáru- nprívkereskedelmi Vállalat felvételt hir­det a.z alábbi munka­körök betöltésére: kocsikísérő. raktáros. Jelentkezni lehet: 7— 15 óráig/ Salgótarján. Állomás u. 4'a. A nagyközségi közös tanács vb. költségvetési üze­me (Rétság) felvé­telre keres június 1-től augusztus 31- ig terjedő idő­szakra US70­mesttriiek 18 éven felü­li diákot a banki tóstrandra. Kóninyübúvári vagy úszóm esten vizsga szükséges. Fizetés megegye­zés szerint. Jelentkezni lehet: költségvetési üzem. Rétság, Kossuth u. 55. KÉTSZOBÁS össz­komfortos örök Lakás eladó. Salgótarján. Kemerovo krt. E/7. földszint 2. GAR.4ZS eladó Pécskő út (Kavicsos). Bontásra nem kerül. Érdeklődni 10-18 te­lefonon. VARRÓGÉP­műszerészt felveszünk. Jelentkezés: városi Kézm. Lalat, bőr II. leg. Pásztó, Felsza­badulás tér 15. sz. Fő­VáW rész­1AKARÍTÖNÖT azon­nali belépessél fel­vesz a TIT oktatási központ. Érdekjőd-ni a helyszínen. a cam­ping felett. A Balassaevarmat és Vidéke Általános Fogyasztási és Érté­kesítési Szövetkezet boltvezető és be 't- •ézrető-helvettesi ál- .lásök betöltésére pá­lyázatot hirdet: 12 büfé. Balassasvar- röaf. — 17. sport­büfé. Balassagyarmat 18. büfé. Balassa­gyarmat. — 19. büfé. Balassagvarmat. — 20... büfé. Balassa­gyarmat. — 7. zöld­ségbolt. Balassagyar­mat, — 29. zöldség­bolt. Balassagvarmat. — 30. zöldségbolt Ba­lassagyarmat. — 31. zöldségbolt. Balassa-- gvarmat. —- 21. mag­bolt. Balassagvarmat. —, 25. élelmiszerbolt Balassagyarmat. — 28.:. kötöttárubolt. Ba­lassagvarmat. — 6. önkiszolgáló. örha- ióm. — 9. bisztró. Orhalom. — 15. büfé Balassagyarmat. — 4 italbolt. Szügv. Je­lentkezés a központ­ban. Balassagvarmat. Óváros tér 26. Telefon: •31. PUSZTABERKIBEN családi ház kerttel, gazdálkodásra kitű­nően alkalmas. be­költözhetően. jutá­nyos áron eladó. Ér­deklődni: Szaniszló Józsefné. Sződliget, Attila utca 15. PANNÓNIA mo­tor k ér ék pá r. oldal- kocsival. kitűnő ál­lapotban eladó. Ba­lassagvarmat. óváros tér 30. HÉTVÉGI HÁZ Pécs­kő-hegyen. 229 négy­szögöl telken, termő gyümölcsfákkal eladó. (Víz van). Érdeklőd­ni: Szarvas. Salgótar­ján. Rákóczi u. 6. VI. emelet 1. sz. MÁJUS 6-án Sal­gótarján. Schuver Fe- tprhnikusi SALGÓTARJÁN, Be­ke-telepen házhely — megkezdett é’-'ü’-^é«- sel eladó Érdeklődni a 22-94 telefonon. MATRAKERESZTE- SEN, a Kékesi út 101. sz. ház két szo­ba, konyha, mellék- helyiségekkel eladó. Érdeklődni 16 órától telefonon, Salgótar­ján, 25-21. REKONSTRUKCIÓ alatt álló textilüze­münkbe előnyös fel­tételek mellett kor­szerű séoek kezelé­sére 15 éven felüli női dolgozókat fonó- szövó betanul ónak felveszünk. Felvé­telre keresünk továb­bá tervezésben i? lártas műszaki rai- zolót. épületgépész végzettsés­renc út 46. sz. ház­ból kirepült egv zöld színű beszélő kis papa­gáj. Kérjük a közel­ben lakókat, ha vala** ki tud a kismadár­ról. vagv nyitott ab­lakon berepült volna valamelyik lakásba, szíveskedjenek érte­sítésit adni. Schuver út 46. fszit. 1. A meg­találót jutalomban részesítjük. gél. Esztergályos, la­katos villanvszerelő csőszerelő asztalom ács. bádogos, kőmű­ves szakmunkásokat és 18 éven felüli női és férfi segédmunká­sokat Cím: PTM budai- svára munka­erő-gazdálkodás Bu­dapest XI. Rausz- mann Alajos u. 20 Levélcím: 1502 Buda­pest. PÍ.C 43. 17. H.-csaba 18. Hajdú V. 19. Bors. V. 20. B.-újv. A 33. fordulóban május 23-án: Nagybát-onyi Bányász—Oroszlányi Bányász. NB ITI. Északkeleti csoport: Egri Dózsa—Sátoraljaújhely 2:0 (1:0). Záhony—Gyöngyös 2:2 (2:1). ózd—Hajdú Vasas 1:0 (1:0). Nyíregyháza—Balmazújváros 1:0 (0:0). Heiőcsaba—Debreceni MTE 0:0 Egri Vasas—Kazincbarcika 2:0 (0:0). Borsodi Bánvász—Bor­sodi Volán 3:1 (1:0). Leninváros —Rudabánva 7:1 (2:0). 32 10 6 16 40- 63 26 32 8 5 19 38- 62 21 32 5 8 19 30- 72 18 32 2 4 26 27-116 8 A 33. fordulóban május 23-án: Bala-ssagvarmati SE—Borsodi Bá­nyász. SKSE—Miskolci VSC. 4 totó 20. heti eredménye 1. DVSC—Dunaújváros X 1:1 2. Komló—BVSC X 0:0 3. Oroszlány—FÖSPED 1 4:3 4. Dorog—Volán I 4:0 5. Várpalota—Pécs 2 2:3 6. Záhonv—Gvöngvös X 2:2- 7. S.-újhely—Egri D. 2 0:2 8. Hajdú Vasas—Özd 2 0:1 9. Kalocsa—Szolnoki MÁV 2 1:2 10. Perugia—Jtrvéritus 1 1 :fl 11. Bologna—Inter. 2 1:2 12. Como—Lazio X 2:2 13. Sampdoria—Napoli 1 2:1 +1 14. Lanerossi—Catanzaro 1 ZU SPORT Az NB ll-ben így kevés a bennmaradás! esély Bábolna — Nagybátonyi Bányász 4:1 (1.1) Bábolna, 800 néző v-: Far­kas. Bábolna: Kóczián — Se­bestyén, Kalmár, Kalamár, Fi- lep — Szkolczay, Fehér — Bá­csi, Révai (Nagy a 65. perc­ben), Tóth J-, Korsós- Edző: Gunyhó Ferenc. Nagybátony: Kovács M. — Bállá, Antal, Berták, Kovács L. (Kovács F. a 34. percben) — Szabó, Bo­csi, Orosz — Nagy (Dóra a 22. percben), Pozsár II-, Loch. Edző: Horváth Mihály- . A mérkőzésen mind a két csapat győzni akart- A 10. percben a bábolnaiak egymás­ra vártak, Orosz felismerte a helyzetet, berobbant, és a bün­tetővonalon belülről a tehe­tetlen védők mellett a kapu közepébe lőtt. 0:1­A nagybátonyiak közül Nagy Attila a 22- percben megsérült, le kellett cserélni, majd Kovács László sérülése következett a 34- percben. Ezután a teljesen megzavaro­dott védelem sorra hibázoít. A 24. percben a bal oldalon Korsós végzett partdobást, lab­dáját Fehér kapta, a kaputól 8 méterre álló Bácsihoz to­vábbított, aki Kovács kapus kezei között a bal alsó sarok­ba fejelt. 1:1. Fehér a 41- percben jó lab­dát adott Tóthnak, aki lefu­totta a nagybátonyi védelmet, és a kaputól 8 méterre labdá­ja a jobboldali kapufán csat­tant. Szakolczay a 47- percben végzett el szögletrúgást a bal. oldalról, labdáját Révai 5 méterről a felső kapufára lőt­te. Korsós az 59- percben a pálya közepén megszerzett egy lepattanó labdát, azt Révai­hoz továbbította, aki két csel után visszajátszotta a felfutó Korsósnak- A balszélső 10 mé­terről a kapu közepébe lőtt. 2:1- A 79. percben a bábolnai csatárok szinte tűzijátékot ren­deztek a nagybátonyi kapu előtt, a védőkről több alka­lommal is lepattant a labda, végül Szakolczay elé került, aki 14 méterről biztosan lőtt a hálóba- 3:1. A 83. percben Korsós kö­zépen átugrott egy labdát, ez meglepte Bertókot, aki a hoz­zákerült labdát a kifutó Ko­vács mellett saját kapujába sarkalta, öngól. 4:1­Az első félidőben mindkét csapai sok hibával játszott, alacsony színvonalú játék volt. Ennek ellenére a bátonyi fi­úknak több helyzete adódott, de mindegyik kihasználatlanul maradt- A második félidőben a Bábolna többet és tervsze­rűbben támadott, megérde­melten szerezne meg a győ­zelmet- A mérkőzés hajrájá­ban teljesen összeroppant a nagybátonyi csapat. A sérült Macskát. Nagykiskét és a ki­állított Verest nem tudta pó­tolni a szakvezetés, így a ve­reséggel újra közelebb ju­tott a Nagybátonyi Bányász a kieséshez­-Jó: Sebestvén. Kalmár. Sza­kolczay, Tóth, Korsós, illetve Antal. (gyenes) Az NB llLban Hulitka 11-csI rétiéit! Salgótarjáni KSE—Bakamazi Spartacus 2:0 (0:0) Rakamaz, 1500 néző, v.: Bod­nár. SKSE: Hulitka — Nyéki, Kasza, Szabó, Szóke, Gulyka, Kiss (Angyal), Bábel, Rom- hányi, Lisztóczki, Bencsik. Edző: Tóth István. Rakamaz: Sárközi — Varga, Erdős, Ga- lambosi, Lengyel, Ferenczi, Csécsi (Kiss), Nagy, Kádas (Emmer), Feigl, Hajdú. Edző: Vaszil Zoltán. A találkozót parázs han­gulatban kezdte a két együt­tes. Néhány perc elteltével Röplabda Megszerezte első győzelmét az SB TC Nyírbátor—SBTC 1:3 (—7,—6,17,—6.) Nyírbátor. V-: Rádiósai- SBTC: Kovács, Sára iné, Tari, Denk, Csík, Radvánsaki- Cs. Ipacsné, Ko­vács, Havran- Edző: Szatmári Szilárd. Az SBTC ezen. a mérkőzé­sen végre azt nyújtotta, amit a szakvezetés elvárt a csapat- lói. A jó mezőnyjátékot, a hálónál kitűnő befejezés kö­vette- Az egy elveszített játsz­ma az igen gyenge napot ki­fogó játékvezető számlájára írható. Az SBTC minden já­tékosa átlagon felül játszott. Hajdúböszörmény—Kis- terenyei SE 0:3 (—8,—6,—6.) Hajdúböszörmény, v-: Purvá- ri Kisterenye: Rása. Szomo- ra. Ökrös, Puszta. Kiss, Há­ny iné. Edző: Molnár László­Az újonc Hajdúböszörmény lelkesedése kevésnek bizo­nyult a tartalékosán kiálló, de minden tekintetben ruti­nosabb és képzettebb vendé­gek ellen,- Jó: Hanyiné, Pusz­ta. Debreceni Tanítóképző— —SBTC 3:0 (11, 9, 9). Debre­cen: v.: Seres- SBTC: Sándor, Sárainé, Radvánszki, Tari, Ősik-, Ipa-csné. Cs.: Balogh. Havran. Edző: Szatmári Szi­lárd­Az erősen, tartalékosán fel­álló SBTC a mezőnyben tel­jesen egyenrangú ellenfele volt az igen jó játékerőt kép­viselő hazaiaknak- A háló melletti játék döntött a deb­receniek javára. Jó: Sárainé. SÜMSE—Dunaújváros 0:3, (—10. —5. —6) SÜMSE-pá- lya, v.: Kiss. SÜMSE: Szom­széd, Liptai I., Sárai, Félegy­házi, Liptai II, Cs: Praisnar. Takács. Edző: Félegyházi Pál­A mezőnyben, de főleg a hálónál sokkal határozottabb bajnokjelölt vendégek meg­érdemelten nyertek- A SÜMSE nem tudta megismé­telni elmúlt heti játékát. Jó: Félegyházi, Sárai­(Varga) BÁTRA (PÁSZTÓI SE) Értékes helyezése DEBRECENBEN Debrecen volt a színhelye a felnőtt szabadfogású birkó­zó vidékbajnokságnak, ame­lyen 23 egyesület 104 ver­senyzője indult. Szép sikert ért el az 52 kg-osok súly­csoportjában Bátka, a Pásztói KSE fiatal birkózója, aki az erős mezőnyben, 9 induló kö­zül, az előkelő harmadik he­lyet szerezte meg. A győz­tes Gazdag (Pécsi VSK) lett, Molnár (Szondi SE) és Bátka előtt. Hat győaselem Ny ír egy háza n Szép sikerrel szerepeltek az SBTC serdülő öklöző) Nyír­egyházán, a-/, országos Nyír­egyháza Kupa versenysoroza­ton- A tarjám fiúk 6 győze­lemmel tértek haza. Az 1960- as születésűek közül Botos, míg az 1961—62-esek korcso­portjában Oláh A-, Révai, Farkas, Hranek és Oláh T. győzött, míg a többiek érté­kes helyezéseket szereztek. az SKSE átvette a játék irá­nyítását. Lisztóczki bombá­ja, mely a bal felső sarokba tartott, tette próbára első íz­ben Sárközit. A 11. percben Szőke sokatígérően futott el a jobb oldalon, önzetlenül Romhányi elé tálalt, aki há­rom méterről sakk-matt hely­zetben a jobb alsó kapufa mellé gurított. Lassan feljöt­tek a hazaiak, de nem tud­tak tartós fölényt kiharcol­ni. Az ellentámadásnál Szőke fejelt Bábel előtt, aki mint­egy 18 méterről, kapásból a felső lécet találta el. A 20. percben Bábel hagyott ki újabb gólhelyzetet. Hulitka a 28. percben védett egy jobb felső sarokba tartó labdát, majd két lövés kerülte el az SKSE kapuját. A 44 percben bal oldali ól szögletet íveltek be a hazaiak, de Feigi a bal alsó kapufa mellé fejelt. Szünet után SKSE-szöglet vezette be a játékot. A túl­oldalon Hajdú fejelt kapu fö­lé. Az 55. percben Szőke bom­báját védte Sárközi, majd az 58. percben megszületett a vendégek vezető gólja. Sző­ke partdobása után Lisz- tóczkihoz került a labda, aki több csellel három védőt Is becsapott, és nagyszerű ér­zékkel tálalt Bábel elé. A csa­tár a kifutó kapus mellett fél— magasan lőtt a hálóba. 1:0. Megzavarodtak a hazaiak. Lisztóczki lőtt kapufát, majd Romhányi nagy erejű lövése zúgott el a kapu felett A 66. percben Csécsi a jobboldali 16-os vonalánál küzdött a labdáért, az SKSE-védők tisz­tán felszabadítottak. Bodnár játékvezető 11-est ítélt. A bün­tetőt Kádas végezte el, de bal alsó sarokba tartó lövését Huiitka bravúrosan kiütöt­te! Az SKSE mindjobban fö­lénybe került. A 78. percben Bábel mesterien elvitte a lab­dát a védők között, és a ki­mozduló kapus feje felett a hálóba emelt. 2:0. Az SKSE végig nagy lelke­sedéssel játszott, és helyen­ként jól kombináltak a fia­talok. A vendégek győzelme helyzeteik alapján nagyobb arányú is lehetett volna. Dön­tő volt, hogy 1:0-ás mérkő­zésállásnál Hulitka kivédte Kádas 11-esét. Jó: Kiss, Guly­ka, Lisztóczki, Bábel. illetve Sárközi, Erdős. (demény) Jobb volt a vasutas csapat Miskolci VSC—Balassagyarmati SE 3:0 (2 0) Miskolc, 1500 néző, v.: Si­mon. MVSC: Serfőző — Sza­bó Z., Locher, Leiszt, Hajdú, Bukovenszky, Szilágyi, Korhűt, Galló, Nagy Z. (Varga), Ma­darász. Edző: Tóth József. Ba­lassagyarmat: Tresó — Pribe- li, Szebeni, Lajkó. Hornyák, Trubin, Fekete (Garamvöl- gyi), Hugyecz (Jelen). Feren- csik, Nagy J., Szedlák. Edző: Tományi Pál. Kezdés után zaiak vezettek madásokat. A szögletrúgásból rögtön a ha- sorozatos tá- 13. percben megszerezték a vezetést. Szilágyi ívelte át a labdát a túloldalra, Mada­rászt lekezelte, és bal lábbal 10 méterről a rövid sarokba küldte. 1:0. A 30. percben nö­velte előnyét a hazai csapat. Bal oldalon futott a támadás, a 16-ossal egymagasságban Hajdú belőtte 5) labdát, és a jól helyezkedő Madarász 8 méterről laposan lőtte Tresó kapujába a második gólt. 2:0. A szórványos ellentámadások nem jelentettek komoly ve­szélyt a miskolciak kapujá­ra. Szünet után. bár több tá­madást vezetett a gyarmati csapat is. ezek nem voltak eredményesek. Az 55. percben Nagy fejese érdemel említést. A labda néhány centivel a kapu fölé szállt. A BSE-vé- dőknek is volt dolguk bő­ven, de a hazai csatárok eb­ben a játékrészben sok hely­zetben hibáztak. A 80. perc­ben esett a mérkőzés harma­dik gólja Bukovenszky kap­ta félpályán a labdát, egyéni alakítással, három védőt is kicselezve, 13 méterről éles lövéssel küldte azt a hálóba. 3:0. A BSE idegenben első ta­vaszi vereségét szenvedte el, a minden csapatrészben job­ban játszó hazaiak ellen. Jók: Szabó Z., Galló, Nagy Z., illetve Szebeni, Lajkó. (reiter) NÓGRÁD — 1976. május 18., kedd T-1 i