Nógrád. 1976. április (32. évfolyam. 78-102. szám)

1976-04-13 / 88. szám

Kézilabda rVyílány fél sikerrel SBXC—Soltvadkert 18:11 (8:6) Salgótarján, v.: Csipkó, Jó- *sa. SBTC: Varga — Józsáné (1), Oláhné (1). Lukács (6), Kissné (4), Fehérváriné (5). Kovácsné (1), cs.: Szegediné (—). Edző: Tarján Péter. A bajnokság nyitányán nagy erőbedobással kezdett az NB II. újonca. Kihasználva a hazaiak megingásait, ideges játékát, két harcos beállása révén 3:1, majd 4:2-re veze­tést szerzett Aiz SBTC 5:5-re egyenlített, a folytatásban már győzelmük egy pillanatra sem vált kétségessé. Felgyorsult játékkal, hosszú indításokkal Lukács, Fehérváriné felső- sarkos bombagóljaival, Kiss­né klasszisra jellemző ejté­seivel egyre növelte előnyét. A győzelmük aránya a hely­zetek biztosabb kihasználá­sával meggyőzőbben kifejez­te volna a két csapat közöt­ti — elsősorban erőnléti — különbséget. Az SBTC kezdeti ideges­kedését leszámítva biztató teljesítménnyel, jó csapatjá­tékkal és lövőerővel vette az első akadályt. Miskolci Bányász—St. Építők 24:20 (12:9) Miskolc, v.: Bódi, Vass. St. Építők: Kovács T. (Kovács P.), — Kotroczó (—), Kovács Z. (6), Nagy (9), Kovács I. (3), Drezenka (—), Tóth (2), cs.: Pádár (—), Nágel (—), Kovács II. (—). Edző: Czim- mer János. Szünetig a fej fej melletti küzdelmet a váltott vezetés tette izgalmassá. Ä félidő befejezése előtt három perc­cel 9:9 volt a mérkőzés ál­lása. Ekkor a vendégek pár perces megingását kihasznál­ta az ellenfél, s háromgólos előnnyel kezdte a második félidőt. Előnyüket a mérkőzés utolsó perceiben is tartották. Az Építők 19:16-nál az ellen­fél kritikus időpontjában egyenlítést szalasztottak el. A miskolciak kapusa a fél­pályára kifutva leterítette a kapura törő Nagyot. Kiállí­tották. A megítélt büntetőt Nagy mellé lőtte, majd a kö­vetkező percekben újabb he­test hagytak ki. A tarjáni együttes a vereség ellenére is jó benyomást keltett. Harcos szellemben, jó erőnlétben-, ját­szottak. — mátyus — üredmémek, táblázatok NB II. Dorog—MÄV DAC 3:1 (1:0), Bp. Spartacus— BVSC 2:2 (1:2), Dunaújváros —Oroszlány 3:0 (2:0), Deb­recen—Vasas Izzó 3:0 (2:0), Nagykanizsai Olajbányász— Szekszárdi Dózsa 2:1 (2:0), Komló—Kossuth KFSE 2:1 (1:0), Pécsi MSC—Szolnoki MTE 1:0 (0:0), Volán SC— Bábolnai SE 1:0 (0:0), Vár­palotai Bányász—Budafok 2:1 (2:0). AZ NB II. Al.LASA 1. D.-újváros 27 18 7 2 62-20 43 2. Dorog 27 15 7 5 50-26 37 3. Budafok 27 15 5 7 62-40 35 4. Volán 27 12 10 5 40-27 34 5. KKFSE 27 14 4 9 48-33 32 6. Dysc 27 12 8 7 40-33 32 7. BVSC 27 11 9 7 44-33 31 8. PMSC 27 11 6 10 38-23 28 9. Szolnok 27 10 8 9 37-29 28 30. MÁV DAC 27 9 7 11 32-38 25 11. Várpalota 27 8 9 10 32-40 25 12. Kanizsa 27 8 9 10 27-36­-26 13. Komló 27 8 9 10 27-42 25 14. V. Izzó 27 7 9 11 30-39 23 15. Szekszárd 27 6 10 fi 30-42 22 16. FÖSPED 27 7 7 13 37-44 21 17. Oroszlány 27 6 8 IS 31-46 20 38. N.-bátony 27 7 5 15 26-49 19 19. Bo. Spart. 27 5 9 13 26-54 19 20. Bábolna 27 6 4 17 33-58 16 A 28. forduló műsora: MÁV BAC—Nagvbátony, BVSC—FÖS­PED. Szekszárd—Bp. Spartacus, Komló—Nagykanizsa, Bábolna— KKFSE. Oroszlány—Volán. Szol­nok— Dunaújváros. Budafok— Pccs. Izzó—Várpalota. Dorog— Debrecen. NB III. Északkelet: Bor­sodi Bányász—Hajdú Vasas 1:0 (0:0), Miskolci VSC—Zá­honyi VSC 2:1 (0:1), Gyön­gyösi Spartacus—Borsodi Vo­lán 5:0 (3:0), Ózdi Kohász —Leninvárosi MTK 0:0, Eg­ri Vasas—Rakamazi Sparta­cus 3:2 (2:1), Kazincbarcikai Vegyész—Hejőcsabai Cement 5:2 (3:1), Debreceni MTE— Balmazújvárosi Tsz SK 2:1 (1:1)­NB ra. Északkelet 1. Egri D. 27 19 5 3 76- 26 43 2. Ózd 27 14 8 5 47- 17 36 3. DMTE 27 11 12 4 55- 24 34 4. Gyöngyös 27 13 7 7 57- 33 33 5. Nyíregyh. 27 12 7 8 54- 31 31 8. Leninv. 27 11 9 7 43- 39 31 7. S.-új hely 27 12 7 8 38- 40 31 8. S. Kohász 27 9 12 6 55- 40 30 9. MVSC 27 11 7 9 41- 32 29 10. K.-barc. 27 11 6 10 64- 46 28 11. Bors. B. 27 11 6 10 37- 42 28 12. B.-gyarm, 27 10 7 10 44- 42 27 13. Eßri V. 27 12 2 13 46- 44 26 14. Rudab. 27 9 8 10 43- 49 26 15. Záhony 27 11 3 13 35- 55 25 16. Rakamaz 27 9 6 12 33- 38 24 17. Hej öcs. 27 9 3 15 35- 59 21 18. Hajdú V. 27 8 3 16 34- 54 19 19. Bors. V. 27 3 7 17 25- 64 13 20. B.-ÚjV. 27 1 3 23 23-110 5 A Nyíregyháza—Rakamaz fél­beszakadt mérkőzés két pontiát 0:0-ás gólkülönbséggel a Nyír­egyháza kapta. A 28. forduló műsora: Bor­sodi Bányász—Rudabánya, Debreceni MTE—Egri Dózsa, Borsodi Volán—Balmazújvá­ros, Hejőcsaba—Gyöngyös, Leninváros—Kazincbarcika, Sátoraljaújhely—Ózd, Nyí­regyháza—Salgótarjáni Ko­hász, Záhony—Balassagyar­mat, Egri Vasas—Miskolc, Hajdú Vasas—Rakamaz. 4 totó 15. heti eredménye 1. Pécs—SZMTE 1 1:0 2. Várpalota—Budafok 1 2:1 3. KKFSE—Komló 2 1:2 4. Kanizsa—Szekszárd 1 2:1 5 Spartacus—BVSC X 2:2 6. Pápa—Fűzfő 2 1:2 7. Mázasz.—Székesf. MÁV X 1:1 8. Ganz—BKV Előre 1 1:0 9. Táncsics—F VSK 1 2:0 10. Cagliari—Lazio 1 2:1 11. Como—Torino 2 0:1 12. Napoli—Inter 1 3:1 13. Verona—Cesena -t- 1 X 2 :á 14. Modena—Spal 2 0:1 Vívás Remekeltek a% SKSE fiatalfai Ózdon rendezték meg a területi serdülő- és ifjúsági vívóbajnokságot. Az SKSE fiataljai 14-en utaztak erre az erőpróbára- Közülük nyol­cán jutottak be az országos döntőbe- Vertich Tamás, az SKSE vivószakosztályának vezető edzője a verseny után elmondotta, hogy a Salgótar­jánban megrendezett egy­hetes edzőtáborozásnak meg­lett az eredménye- Az Ózdon lebonyolított versenyen di­cséretesen szerepeltek a tar­jáni vívók­A serdülő fiútőrözők me­zőnyében Kovács (SKSE) győzött. Turáni (Alba Regia) előtt- Az ifjúsági férfitőrözők küzdelmét ugyancsak SKSE- vívó nyerte meg Sándor sze­mélyében. Ebben a fegyver­nemben: 3. Krómberger, 5- Hajdú, 9- Breznyánszki- Az ifjúsági női tőrözők küzdel­mében Stefanek (Ózd) győ­zött, Bártfai (SKSE) előtt- További sorrend: 3. Torják, 4. Szaniszló, 5. Gáspár, (mind­annyian az SKSE versenyzői)­Teke NB II Nagy küzdelemben vereség Az NB II-es nagygolyós teke- csapatbajnokság IX. fordulójában az St. Öblösüveggyár együttese a fővárosban vendégszerepeit. Ez­úttal a BP. vegyterv volt a tar- jániak ellenfele. Az NB II-ben újonc fővárosi csapat nagysze­rű teljesítményekkel rukkolt ki. A tar.iáni üvegesek is szép szám­ban terítették a bábukat. azon­ban ez sem volt elég a győze­lemhez. végeredményben * fő­városi gárda 6:2 (2692—2502 fa) arányban győzött. Eredmények: Bp. Vegyterv: Ihász 427, Német 155, Lakatos 447, Pénzes 4?6. Szabó 462. Fülöp 475, Sí. Öblösüveggyár: Mag 4?4, Kovács A. 397, Klaubert 395, Somogr/i 437, Puszta 401. Huram T. 448 fa. —SPORT— Az NB 11.ben FÖSPED Szállítók—IXssgybátouy Czabán S. tér, 1000 néző, v.: Száv-ó. FÖSPED: Lanczkor — Egri, Kárpáti, Hirbeck, As- pirány — Kanyó, Kiss, Tóth — Márkus, Alapi (Raffael, a 86. percben), Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. Nagybátony: Kovács M. — Macska, An­tal, Pozsár I., Nagy J. (Sza­bó a szünetben) — Pozsár II., Bér tők, Kovács F. — Nagy A. (Pócsi a 60. percben), Dóra, Loch. Edző: Horváth . Mihály. 28. perc: Márkus lefutott, beadott — Alapitól Kanyó- hóz került a labda, aki fej­jel csúsztatta a kapura, Ko­vács nehezen védett. 31. perc: Márkus kiharcolt egy labdát, jól adott be, Ala­pi kitűnően emelkedett ki a bolyból és fejéről védhe- tetlenül került a bal felső sarokba a labda. 1:0. 5:0 (2:0) 40. perc: Stefán a felső léc­re emelte Tóth labdáját, az Márkus elé pattant, a szélső az ötös magasságából gólt szerzett. 2:0. 49. perc: Alapi ravaszul per- dített labdája éppen csak el­ment a kapufa mellett. 60. perc: Dóra jól futott el, mintaszerű beadását Kovács F. a léc fölé emelte. 67. perc: Tóth 25 méterről hatalmas gólt lőtt. 3:0. 83. perc: Kanyó. szögletet rúgott, Tóth remekül rugasz­kodott el és fejéről a bal fel­ső sarokba került a labda. 4:0. 89. perc: Stefán beadását Tóth nagy erejű lövéssel küld­te a hálóba. 5:0. Az első 45 percben a máso­dik hullámban érkező játé­kosok és Márkus lendületes szélsőjátéka biztos lehető­séghez juttatta a Szállítókat. A találkozón a bányászfiúk néhány erőtlen próbálkozás után már az első félidőben láthatóan feladták a mérkő­zést. Igyekeztek, de a játékuk elmaradt az előző hetek telje­sítményétől, elsősorban a kö­zéppályások gyámoltalankod- tak. Mind a védekezésben, mind a támadásban alig ér­tékelhető teljesítményt nyúj­tottak. A második félidőben foko­zódott az iram, végül az egy­ségesebb, jobb csapatjátékot nyújtó Szállítók az ilyen ará­nyú győzelmet megérdemel­ték. Jó: Tóth (a mezőny leg­jobbja). Alapi, Márkus. Ste­fán, Kanyó. A bátonyiak kö­zül senki sem nyújtott elfo­gadható teljesítményt! (gyencs) Az NB Ill-ban Hengerellek a Kohászok Salgótarjáni Kohász SE—Sátoral/aá/hely 5.0 (1:0) Salgótarján, 500 néző, v.: Szendrő. S. Kohász: Hulitka — Nagy, Kasza, Nyéki, Sző­ke, Gulyka, Kiss (Szabó), Bá­bel, Szolnoki, Lisztóczki, Ben- esok. Edző: Tóth István. S.-új- hely: Szakái — Dobai, For­gács, Lisovszki, Sütő, Szűcs, Csongrádi (Perecsi), Sztankó, Suller, Tokár, Dutkievicz. Ed­ző: Cserépy László. A szél támogatásával kezd­te a hazai csapat a játékot. Először a vendégelt kapuja került veszélybe, majd a túl­oldalon Tokár nagy helyzetben kapu fölé fejelt. Fokozato­san belelendült a hazai csa­pat. Bencsok nagyszerű csel- sorozattal ment el, de aztán fölszabadítottak a védők. A 15. percben Szolnoki nagy­erejű lövését kiejtette Szakái, de másodszorra megkaparin­totta a labdát. Két perccel ké­sőbb Bábel csípett el egy ha­zaadott labdát, a kapus mel­lett elpöccintette azt, de a be­futó Forgács a gólvonalról szögletre hárított. A 25. perc­ben nagyszerű SKSE-akció végén Bencsok mintegy 15 méterről nagy lövést küldött kapura, a labda a bal felső sarokban kötött ki. 1:0. Soro­zatos Kohász-támadások kö­vetkeztek, a vendégek inkább védekeztek. A 40. percben Szolnoki nagy lövést küldött kapura, amely a bal alsó ka­pufa mellett hagyta el a já­tékteret. Szünet után sokkal ötlete­sebben játszott az SKSE. Az 50. percben Szolnoki Lisz­tóczki elé tálalt, aki a kifutó kapus mellett a jobb alsó sa­rokba bombázott. 2:0. A 65. percben Szőke óriási erejű lövése a felső lécről vágódott a gólvonalra, és a befutó Lisztóczki a megder­medt kapus kezei között fe­jelt a hálóba. 3:0. Beszorultak a vendégek. Tűzijáték volt a sátoraljaúj­helyi kapu előtt, majd egy gyors ellentámadás végén Hu­litka nagy bravúrral tudott menteni. A 71. percben Szol­noki Szőkéhez továbbított, aki mintegy 18 méterről véd- hetetlenül bombázott a jobb felső sarokba. 4:0. A vendé­gek ellentámadásokkal pró­bálkoztak, melynek végén egy szögletet harcoltak ki. Hu­litka az utolsó pillanatban lábbal tudott menteni. A 81. percben Bábel sokat ígérőén futott el a bal oldalon, a ka­pu elé belőtt labdájára Ben­csok jó ütemben érkezett, a (featár nem is hibázott, közel­ről a hálóba lőtt. 5:0, A mérkőzés első félidejé­ben szervezetten, jól védeke­zett a vendégcsapat. A hazai­ak, bár sokat lőttek kapura, nem tudtak gólokat elérni. Szünet után az SKSE higgad­tan, ötletesen játszott. A lapo­san vezetett támadások meg­zavarták az újhelyi védőket. Az eredmény a vendégek szá­mára hízelgő. Jó: Szőke, Lisz­tóczki, Bencsok, ill. Lisovszki, Tokár. (demény) Kitűnő játékvezetés mellett Nyíregyháza — Balassagyarmati SE 2:0 (0 0) Az SBTC—Budapesti Honvéd NB I-es labdarúgó-mérkőzés szünetében rendezték mez az SKSEstadionban az idei Sim- kó Rudolf-emlékverseny első fordulóját, A 2000 m-es síkfu­tásban Bodor (SÜMSE) biz­tosan győzött. (Herbst Rudolf felvétele) Kosárlabda Első győzelem idegenben Fájdalmas vereség itthon Salgótarjáni Kohász—Her­nádi Tsz SK 67:61 (44:26) Hernád, v.: Berjesi, Tatai. Kohász: Szabó (6), Juhász (26), Palla (17), Telek (5), Petrucsik (7), cs: Horváth (4), Boronyai (2), Balogh (—)• Edző: Boronyai Tamás- Szabadtéren, futóhomok­kal övezett pályán porfelhő közepette a kitűnő formá­ban játszó Palla lendülete és jól sikerült dobásai ad­tak meg-megújuló léndüle- tet a Kohászoknak- Az első perctől vezettek 13:8, majd 34:18. híven jelzi fölényüket. Szünet után is a Kohászok irányították a játékot- Az el­lenfélnél Juhász semlegesí­tése jelentette a nagy gondot- A 10- percben 56:35-ös ál­lásnál a szelet jobban biró ellenfél nagy hajrába kez­dett., s a meg-megingó Ko- hász-vedekezés gyengéjét ki­használva a 21 pontos hát­rányt 6 pontra csökkentette. Magyar Hajó- és Darugyár —SBTC 56:52 (36:30)- Sal­gótarján, V-: Szabados, Gör- gényi- SBTC: Gasparkovics (4), Bablena (19), Kővágó (6), Anda (6), Szarvasné (6), cs.: Martinkó (3), Tőzsér (6), Zsidai (2), Krenács (—), Nagy (—)■ Edző: Szarvas Jó­zsef­Az SBTC számára a helye­zés szempontjából igen fon­tos találkozón változatosan alakult a küzdelem- Az első percek hazai dobófölénye 16:8-as vezetést jelentett. Ezt a periódust gyengébb követ­te, s az ellenfél 28:21-re át­vette a vezetést- A szünet uán a ponterősebb ellenfél kisebb-jnagyobb különbség­gel végig vezetve két kosárral győzött- A vereséget a gyen­ge zónavédekezés okozta- Az ellenfél legjobbját, Sebest nem követték, s 20-on felüli* pontjait tetszés szerint sze­rezte- Kővágó korai kiponto- zása is rontotta a hazai esé­lyeket- M. L. Balassagyarmat, 2500 néző, v.: Kuti. Nyíregyháza: Pil- csuk — Kefnecsei, Gáspár, Sá- rosi, Juhász, Nagy, Szikszai, (Kiss, Erdő), Major, Buda, Kozma, Farkas. Edző: Bakos Béla. Balassagyarmat: Treso — Pribeli, Jelen, Lajkó, Sze- beni, Hugyecz (Nagy), Szalai, Trubin, Fekete, Szilvási, Szed- lák. Edző: Tományi Pál. Kiegyensúlyozott első ne­gyedórái játék után néhány veszélyes támadást vezetett a vendégcsapat. A 18. percben a Tresoról kipattanó labdát szerencsére Major elhamar­kodottan kapu mellé lőtte. A 25. percben Szedlák rosz- szul kezelt le egy átadást, Farkas habozás nélkül kapu­ra lőtt, de Treso jó ütemben futott ki és merész belevető- déssel zárta el az utat a lab­da elől. A 36. percben Sárosi szöglet után alig lőtt kapu mellé. Ezután hazai ellentá­madások következtek. Szed­lák 25 méteres lövése szállt fölé. majd Pribeli egyéni ala­kítása után bravúrral hárított a nyíregyháziak kapusa Szünet után gyarmati tá­madások’ vezették be a fél­NÓGRAD - 1976. időt. (Az 55. percben Szed­lák tört be a 16-osra és az ötössel egymagasságban a vonalon belül buktatta őt Gáspár. A 11-est Hugyecz lőt­te és a jobb alsó sarok felé tartó labdát Pilesuk megfog­ta. Két perc múlva Szalai szögletét Trubin a kaputól 4 méterre kapta, de nem tudott jól ráfordulni a labdára és az kipattant a védőkről. A. 70. percben Nagy lövése alig ke­rülte el a felső kapufát. A 76. percben váratlanul gólt kapott a Bgy. SE. Bal oldali támadás futott a pályán, a védők csak kísérték a labdát, Farkas felismerte a kínálko­zó helyzetet, és 15 méterről laposan a kapu - közepébe ta­lált. 1:0. A 90. percben Pri-; beli egy szerelésnél felvágta , a 16-oson belül a csatárt, a megítélt 11-est Kiozma érté-' kesítette. 2:0. Már csak a kéz- - désre volt idő. A 0:0-ás ál­lásnál kihagyott 11-es fordu­lópontja volt a mérkőzésnek. , A veszélyesebben támadó vendégek rutinosabb játék­kal megérdemelten nyertek! Jó: Pilesuk. Gáspár, . Juhász, ill. Jelen, Trubin. (reit er) április 13., kedd 7