Nógrád. 1976. április (32. évfolyam. 78-102. szám)

1976-04-06 / 82. szám

Eredmények. íáblá/afok ’ NB II. Debrecen—Budafok 4:2 (2:0), Kossuth KFSE—Szek- szárd 4:1 (1:0), Szolnok—Vár­palota 3:0 (2:0), Vasas Izzó— Dorogi AC 2:2 (1:1), Dunaúj­város—Bábolna 2:1 (1:1), Pécs —Oroszlány 2:1 (2:0), Komló —Volán 1:1 (1:0), MÄV-DAC —FÖSPED 1:1 (1:1), BVSC— Nagykanizsa 0:0. Az nb II. állás» 1. D.-űjV. 26 17 7 2 59-20 41 2. Budafok 26 15 5 6 81-38 35 8. Dorog 26 14 7 5 47 25 36 4. KKFSE 26 14 4 8 47-31 32 5. Volán 26 11 10 5 39-27 32 6. BVSC 26 11 8 7 43-32 30 7. DVSC 26 11 m 8 7 37-33 30 8. SZMTE 26 10 8 8 37-28 2« 9. PMSC 26 10 6 10 37-23 26 10. MAV-DAC 26 9 7 10 31-35 25 11. V. IZZÓ 26 7 9 10 30-36 23 12. Várpalota 26 7 9 10 30-39 23 13. Kanizsa 26 7 9 10 25-35 23 14. Komló 26 T 9 10 25-41 23 15. Szekszárd 2« 6 10 10 29-40 22 16. Oroszlány 26 6 8 12 31-43 20 17. FÖSPED 26 6 7 13 32-44 1» 18. N&gybát. 26 7 5 14 26-44 1» 19. Bd. Spart. 26 5 8 13 24-52 1« 20. Bábolna 26 6 4 16 33-57 1» (A 27. forduló műsora: Dorog —MAV-DAC, DVSC—Vasas Izzó, Várpalota—Budaiok, Pécs—Szol­nok. Dunaújváros—Oroszlány, Volán—Bábolna. Kossuth KFSE —Komló, Nagykanizsa—Szek­szárd. Bp. Spartacus—BVSC. FÖSPED—Nagybátony.) NB III. Északkeleti csoport. Nyíregyháza—Miskolc 1:1 (1:0), Hejöcsaba—Özd 3:2 (3:0), Kazincbarcika—Borsodi Volán 3:0 (1:0), Záhony—Ra- kamaz 2:0 (1:0), Debrecen— Gyöngyös 3:2 (2:1), Rudabá- nya—Balmazújváros 7:2 (3:1), Egri Dózsa—Borsodi Bányász 3:2 (0:0), Egri Vasas—Hajdú Vasas (Téglás) 4:0 (2:0). A 27. fordulóban: Balassa­gyarmati SE—Nyíregyháza, Salgótarjáni KSE—Sátoralja­újhely. Északkelet 1. Egri D. 26 18 5 3 71- 26 41 2. Özd 26 14 7 5 47- 17 35 3. DMTE 26 10 12 4 53- 28 32 4. Gyöngyös 26 12 7 7 52- 33 31 5. S.-újhely 26 12 7 7 38- 35 31 6. Leninváros 26 11 8 7 43- 39 30 7. S. Koháaz 26 8 12 6 50- 40 28 8. Nyíregyh. 25 10 7 8 52- 31 27 9. MVSC 26 10 7 9 39- 31 27 10. B.-gyar. 26 10 7 9 44- 40 27 1L K.-barc. 26 10 6 10 59- 44 26 12. Rudab. 26 9 8 9 43- 44 26 13. Bors. B. 26 10 6 10 36-42 26 14. Záhony 26 11 3 12 34- 58 25 15. Egri V. 26 11 2 13 43- 42 24 16. Rakamaz 25 9 6 10 31- 35 24 17. Hejöcs. 26 9 3 14 33- 54 21 18. Hajdú V. 26 8 3 15 34- 53 19 19. Bors. V. 26 3 7 16 25- 59 13 20. B.-Újv, 26 1 3 22 22-108 5 A totó 14. heti eredménye 1. Komló—Volán X 1:1 2. Bábolna—D.-újváros 2 1:2 3. Oroszlány—Pécs 2 1:2 4. V. Izzó—Dorog X 2:2 5. DMTE—Gyöngyös 1 3:2 6. Borsodi B.—Egri D. 2 2:3 7. D.-újv. Ép.—Ganz-M. X 0:0 8. Szfv. MÁV—Pénzügyőr 1 3:1 9. Gyula—Szegedi D. 1 l:o 10. Ascoli—Napoli X 0:0 11. Inter.—Juventus 1 1:0 12. Sampdor.—Roma 1 1:0 13. Torino—Milan 1 2:1 +1 14. Atalanta—Genoa 2 0:1 Megyei rangsor (1975) ' 400 M SfKFTJTÄS Pintér Margit (Bgy. SE) 60.2 Bakóé Mária (SKSE) 62.6 Monostori Katalin (Bgy. SE) Kotlár Katalin (Bgy. SE) 65.2 Verner Mária (Bgy. Sz. g.) 05.7 Nyitrai Anna (SKSE) 65.8 Milecz Mariette (Bgy. Sz. g,) 66.3 Szita Margit (SZVM) 66.4 Szabó Erika (Érsekvadikert) 67.9 Oravecz. Erika (Bgy. Bal. g.) 69.­»00 M SÍKFUTÁS Bakos Mária (SKSE) 2:26.8 Kotlár Katalin (Bgy. SE) 2:26.8 Nyitrai Anna (SKSE) 2:37.4 Szita Margit (SZVM) 2:38.- Lipták Mária (St. Bolyai) 2:44.7 Szalai Erzsébet (Bgy. Balassi) 2:44.9 Szabó Helga (Soécsényi g.) 2:46.3 Tőkés Katalin (Pásztói g.) 2:49.8 Mikula Melinda (211. ITSK) 2:56.8 Sulyok Valéria (Nagybátony) 2:57.­1500 M SÍKFUTÁS 1 Kotlár Katalin (Bgy. SE) 4:59.9 Gonda Melinda (SKSE) 6:26.2 Kovácedk Andrea (SKSE) 6:40.­líocogón a pókról Balassagyarmaton a városi tö­megsportbizottság megtárgyalta az idei kisnálvás labdarúgó palóc Kupa tennivalóit. A népszerű, nagv érdeklődéssel várt kisöálvás bainokság az idén egyfordulós lesz. ősztől ugyanis, csakúgy mint Salgótarjánban, az őfezi-tavaszi rendszert léptetik életbe., a ki­írást elküldik az üzemeknek, vál­lalatoknak. Szó volt a tanácskozáson a futó-kocogó napokról. A rendezők szeretnék, ha az idén is nagy számban indulnának nemcsak fi­atalok. de a város idősebb lakói közül . is a kocogónapokon. Ezek időpontjáról időben értesítést kapnak az iskolák, a vállalatok, a város intézményei. a sportcsarnokban: Magyarország —Kuba női röplabda­mérkőzés Rangos sportesemény szín­helye lesz vasárnap az új salgótarjáni sportcsarnok. A hazánkban vendégszereplő ku­bai női röplabda-válogatott a magyar csapattal találkozik, vív nemzetek közötti talál­kozót. A válogatott mérkő­zésre 17.30 órai kezdettel ke­rül sor. Vasárnap „Csoda” Kispesten KIÜTÉSSEL NYERT ÉS NÉGY KÖZÖTT A BP. HONVÉD Aligha gondolta volna va­laki, hogy az egy héttel ez­előtti, 5:l-es újpesti győze­lemmel végződött labdarúgó MNK negyeddöntő után a hét­fői kispesti visszavágón a pi­ros-fehérek kereshetnek va­lamit. .. Márpedig így tör­tént, a teljesen indiszponált bajnokcsapat ellen a Ép. Hon­véd „kiütéses” győzelmet ara­tott és 7:6-os összesítéssel az MNK legjobb négy csapata közé került: BP. HONVÉD—Ü. DÓZSA 6:1 (4:0) Kispest, 3500 néző, vezet­te: Győri. Góllövők: Kozma (3), Ko­csis L., Pál, Weimper (11-es- ből), illetve Tóth A. A két csapat ezen a dél­utánon nem volt egy súly­csoportban 1 Leningrad előtt A mindkét fogásnemben megrendezett hagyományos felszabadulási emlékviádalok- kal befejeződött a magyar birkózók vereenyelfoglaltsága a leningrádi Európa-bajnokság előtt. „Észak Velencéjében” április 18 és 23. között ver­sengenek az öreg kontinens legjobbjai a montreali olim­piát megelőző nagyszabású erőfelmérés jegyében. A hazai válogatottak hét­főtől a másfél hetes „utolsó simításokat” végzik. Megelő­zőleg Gurics György, a leg­jobbak vezető edzője kegye­lettel emlékezett meg a hat esztendővel ezelőtt elhunyt Kozma Istvánról, az elmúlt évtized legjelentősebb ma­gyar birkózóegyéniségéről, s felhívta a válogatottak figyel­mét: a nehézsúlyú olimpiai bajnok közismert lelkesedé­sének szellemében készülje­nek Leningrádra, de főként a montreali ötkarikás játékok­ra. Hajdú iádba vetődik. Basil labdája a jobb sarokban, s az eredmény: SBTC-—Fercncvá" ina í-ll, (Herbot Rudolf felvétele) SPORT Az NB 11-ben Nem várt hazai vereség Bp. Spartacus—Nagybátony 3:0 (1:0) Nagybátony, 2000 néző, v.: Kuti. Bp. Spartacus: Szőke — Varga, Temesi, Török, Idei — Zelics, Szalai, Dorogi — Karakas (Kaszás a 65. perc­ben), Sárközi (Borbély a 75. percben), Budavári. Edző: Szimcsák István. Nagybátony: Kovács M. — Bállá, Antal, Pozsár I., Kovács L. (Szabó a 26. percben) — Pozsár II. (Nagy A. a 60. percben), Macska, Bocsi — Kovács F., Dóra, Loch. Edző: Horváth Mihály. 3. perc: Pozsár I. szép be­adását Dóra elhibázta, a biz­tos helyzetet nem tudta gól­ra váltani. 10. perc: A tizenhatoson be­lül Pozsár I. és Karakas küz­delme közben szögletre ke­rült a labda. A beívelést a jó formában levő Szőke bra­vúrral mentette. 20. perc: Váratlan helyzet­ben jutott labdához Sárközi, a vendégcsapat erőssége. Lö­vését a gyenge formában vé­dő Kovács M. csak másodszor­ra kaparintotta meg. 30. perc: Szalai a bányász­csapat elalvó védői között szabadon futott fel, s az ötös vonalról biztosan lőtt Kovács hálójába. 1:0. 39. perc: Loch továbbítását kecsegtető helyzetben Kovács F. a kapu mellé lőtte. 64. perc: Idei a büntető- vonalon belül szabálytalan­kodott, 11-es! Loch idegessé­gében a léc fölé lőtte a lab­dát. A kihagyott egyenlíté­si lehetőség után a hazaiak teljesen letörtek, s láthatóan feladták a mérkőzést. 75. perc: Budavári szépen beívelt labdáját Szalai Sárkö­zinek továbbította, aki ered­ményes volt. 2:0. 78. perc: A bányászfiúk szöglethez jutottak, de Ko­vács F. beívelt veszélyes lab­dáját Szőke biztonságosan szerezte meg. 89. perc: Az elfáradt és kap- kodóan játszó bátonyi védők között Varga gólhelyzetbe került és nem hibázott. 3:0. Küzdelmes mérkőzésen a Bp. Spartacus együttese takti­kailag fegyelmezetten és szervezetten játszott. Szelle­mesen és óriási lendülettel kezdtek a vendégcsapat játé­kosai. Egyik támadást a má­sik követte és a Spartacus fö­lényét kidolgozott helyzetek, gólok jelezték. A hazai csapat — erőfeszí­tés ellenére — mind a két fél­időben képtelen volt kibonta­kozni, mert a vendégek jó já­tékukkal elfojtottak minden kezdeményezést. Sok átadás­sal, körülményesen próbálták megközelíteni a bányászfiúk Szőke kapuját, de a biztos helyzeteket sem tudták ki­használni. Hiányzott a maga­biztosság, a csapatjáték, nem voltak határozottak, s különö­sen a középpályán játszot­tak gyengén. A vendégek megérdemelten győztek. Jók: Szalai. Sárközi, Varga, ill. Po­zsár II. (Gycnes) Az NB Ill-ban Közelebb álltak a vendégek a győzelemhez Leninvárosi MTK—SKSE 1:1 (1:1) Leninváros, 800 néző. V.: Kulimár. LMTK: Bodnár— Teslér, Derzsényi, Szanyó, Lá­zár, Bodolai, Varga, Petró (Vanczó), Vajda, Nagy, Ré- pási. Edző: Nagy György. SKSE: Hulitka—Nagy, Ka­sza, Nyéki, Szőke, Gulyka, Kiss, Bábel, Szolnoki (Szabó), Lisztóczki, Bencsok. Edző: Tóth István. Az első percekben mind­két csapat idegesen játszóit. A 13. percben Vajda lövése a felső lécről vágódott vissza. Három perccel később for­más SKSE-támadás gördült a pályán. Bencsok kapott nagyszerű labdát, aki észre­vette, hogy Szőke előrelopa­kodott. Keresztlabdát továb­bított a középpályás elé, akit a kifutó kapus csak szabály­talanul tudott szerelni. A megítélt 11-est Kasza továb­bította a hálóba. 0:1. Az SKSE nem sokáig örülhetett a ve­zetésnek. A 24. percben a Leninváros bal oldalról ívelt be szöletet. A labdát Varga magasra ugorva a hosszú sa­rokba fejelte. 1:1. A szünetig mindkét kapu többször került veszélybe, de inkább csak küzdelem folyt a pályán. Szünet után az SKSE kez­dett jobban. Több veszélyes támadást vezetett, amelynek kezdeményezője Szőke volt. Az 59. percben Bencsok nagy­szerűen labdát továbbított Szolnoki elé, aki jó helyzet­ben volt, de tovább engedte Bábelnek, a csatár azonban kivárt és ezzel odalett a gól­szerzési alkalom. Ezután a hazaiak lendültek támadásba, majd Varga lövését védte Hu­litka. Mind keményebbé vált a játék. A mérkőzés hajrájá­ban az SKSE birtokolta töb- bat a labdát, de az eredmény már nem változott. A találkozóra a hazaiak úgy készültek, hogy biztosan meg­szerzik mindkét bajnoki pon­tot. A játék képe azonban nem ént bizonyította. A he­lyenként csapkodó, alacsony színvonalú mérkőzésen az SKSE-nek volt több helyzete' és a vendégcsapat ésszerűbb játékával közelebb is állt a győzelemhez. A vendégek azonban egy pontért jöttek Leninvárosba és ezt a célt el­érték. Jók: Derzsényi, ill.: Nagy, Szőke, Lisztóczki. — demeny — Tart a jó szereplés idegenben Sátoraljaúiliely—Bgy. SE 2:2 (1:1) Sátoraljaújhely, 400 néző. V.: Brinken. Sátoraljaújhely: Vakles—Dobai, Forgács (Kiss), Lisovszki, Sütő, Csongrádi (Perecsi), .Szűcs, Sztartkó, Sul- ler, Tokár, Dutkievicz. Ed,ző: Cserépy László. Balassagyar­mat: Treso—Pribeli, Jelen, Lajkó, Szebeni, Csordás, (Osztrozics), Szalai, Trubin, Fekete, Szilvási, Szedlák. Ed­ző: Tományi Pál. A kilencedik percben Laj­kó lövését a kapus Csordás elé ütötte, aki 22 méterről is­mételt és a labda a felső ka­pufát érintve jutott az alap­vonalon túlra. A 14. percben Szalai egy rossz hazaadást fo­gott el, de a lövése kapu mel­lé szállt. A 27. percben Tre­so kapujától 40 méterre sza­badrúgáshoz jutott az újhelyi csapat. A keresztbe lőtt labdát Suller rálőtte Szebenir^, aki­ről lepattant Lisovszki elé, aki 8 méterről küldte a háló­ba. 1:0. A 34. percben Treso kirúgásáf Szalai kapta, elfu­tott a félpályáról, és a kifutó kapus felett átemelte a lab­dát, de az kapu mellé jutott. A 41. percben Csordás egy összecsapásnál a térdén meg­sérült, levitték a pályáról, he­lyébe Oszitrozics került. A második félidő is gyar­mati támadásokkal kezdődött. A 63. percben vezetest szer­zett a BSE. Fekete jobb oldal­ról keresztlabdát íveit a ka­pu elé. és a jó ütemben ér­kező Lajkó 5 materről fe­jelt a hálóba. 2:1. A 70. perc­ben Szalai átjátszotta a 25 méterre kifutó kapust is, aki elhúzta a szélső lábát. Jelen nagyerejű jobb sarokba tartó szabadrúgását Vakles szöglet­re ütötte. Ellentámadások so­Csa k egy harmadik hely Prágában befejeződött az asz­talitenisz EB. A maevar verseny­zők közül Frank Béla szerzett bronzérmet, aki a férfi párosban a svéd In.iemar Vikströmmel az oldalán indult. Az Eurónp-baino- kok a következők: Női egvéni: Hammersley (Anglia). Férfi egyé­ni: Secretin (Franciaország). Női páros: Hammersley. Howard (Anglia). Férfi páros: Benetsson. Johansson (Svédország). Vegyes­páros: Sztipancsics. Palatinusz (Jugoszlávia). rán két Treso-védes követke­zett, de a 79. percben sikerült a hazaiaknak az egyenlítés. A kapu előtti tömörülésnél a íejről-feire vándorló labdat Szűcs a jobb alsó sarokba to­vábbította. 2:2. Folytatta jó szereplését ide­genben a Bgy. SE. Lelkes já­tékuk eredményeként meg­érdemelten hozták haza az egy bajnoki porhtot. Jó: Li­sovszki, ill. Pribeli, Szalai, Fe­kete. Nagyarányú győzelem Az nb II-es nagvgolyós teke- csapat-bainoksag Vili. fordulóiá­ban az St. öblösüveggyár impo­náló játékkal nagyarányú. 7:1 (2518—2315 fa) biztos győzelmet aratott a Szegedi AK ellen. A Tisza-partiaknak ezúttal sem ízlett az üvegesek pályája. Eredmé­nyek. St. öblösüveggyár: Mag 408. Huram T. 408. Puszta 404 Somo­gyi 428, Kovács 443. Klauber 427. SZAK: Neuschitz 413. Varga 385. Pintér 385. Borbély I. 345. Bor­bély II. 389. Kovács 398. (reiter) t 4