Nógrád. 1976. március (32. évfolyam. 52-77. szám)

1976-03-17 / 65. szám

Megyei bajnokság Huszonnyolc gól • a tavaszi nyitányon Idegenben nyeri a ligy. Volán és Pásztó — Három döntetlen Itizto.* győzelem Kazáron és tiomhányban — Helycsere az élen Télies időben, csúszós, sáros pályákon kezdődött a me­gyei labdarúgó-bajnokság tavaszi idénye. Huszonnyolc gól cselt a nyitányon. A legnagyobb arányú győzelmet a Bgy. Volán aratta Dejtáron. A második idegenbeli sikert Pász­tó szerezte Karancslapujtön. Három l:l-es döntetlen volt. A salgótarjániak üvegipari rangadóján a síküveggyári ven­dégek egyenlítettek, Mátranovákon viszont Palotás csapa­ta vezetett a félidőben. Izgalmas mérkőzést vívott Jobbá­gyiban a Szőnyi SE Kisterenye csapatával. A másik tarjá­id rangadót meglepő biztonsággal nyerte a Bányagép SK csapata a ZIM ellenében. Biztos, négygólos győzelmet ara­tott Kazár csapata az St. Volánnal: valamint Romhány együttese Somoskőújfalu csapatával szemben. A sportszerű fordulóban őrségváltás történt az élen. Ismét Kazár csa­pata vezeti a mezőnyt, élesedik a kiesés elleni küzdelem. lágyi Gyula. Sorozatos táma­dásokból a 18. percben sze­rezte meg a vezetést a ha­zai együttes. A tömörülésből kipattanó labdát Sándor L. vágta a hálóba. 1:0. Ezután a vendégek ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, s a 39. percben ugyancsak tö­mörülésből, Kovács T. góljá­val egyenlítettek. Szünet után is a vendégek adogattak job­ban, de Jancsó hibázta el a legbiztosabb helyzetet, mi­kor Koncsik kezébe emelte a labdát. A hajrában Tarló­„ , .. , si lövését hárította Fodor. Jó: mek labdaatvetellel húzott el, „ u s, ... WLt ré“ Salgótarján, Munkás úti pá- nak csak felvillanásai vol- ’ , Ko lya, 500 néző, v.: Juhász L. tak. Muzsik szoros őrizetet St. Öblösüveggyár: Molnár — kapott. Az 50. percben Rátó­Szántó, Simon J., Gál, Pili- ti cselezgetett a kapuelőtér kö­nyi — Boros (Csemniczki), zelében, s Tolnai visszagurí­Horváth, Kakuk (Tóth) — An- tott, közvetett szabadrúgásá­tos, Král, Dollencz. Edző: Si- ból Bozsik a bal sarokba lőtt. mon Imre. St. Síküveg: Su- 3:0. Tíz perc múlva egyéni — Vass, Sütő, Horváth — rányi I. — Nagy, Verbovszj akció végén Rátóti bombagól- Szabó. Sándor — Székely ki, Fehérvári, Ferencz — Iái állította be a végered- (Kovács), Bacsó, Veres, Győr, Tábori, Dudás, Isdinszki — ményt. Jó: Sarkadi, Domon- Sipos. Edző: Ponyi Ungvári, Csőri. Godó (Marti), kos, Rátóti, Kovács V.. Né­St. Öblösüveggyár— Pásztó—Karancslapujtő 3:0 (1:0) Karancslapujtő, 100 néző, v.: Miskei. Pásztó: Geczká K.-lapujtő: Tóth László. Kovács, Edző: Kollár Gyula. A heves meth, míg a vendégektől sen- Oravecz, Lipták R. — Ju­iramű, olykor kemény mér- ki sem említhető, közés I. félidejében a vendé­gek játszottak jobban. Há­rom gólt is lőhettek volna. Szünet után a kapufát talál­ták el. Az utolsó fél órában hász, Hives — Rácz, Tóth S. (Telek I.), Horváth, Lavaj, Novák. Edző: Lantos Ede. A többször is hibázó hazai vé­delem mellett a 22. percben Salgótarján, Szánasi út, 200 Bacsó megszerezte a veze­St. Bányagép—St. ZIM 3:0 (1:0) többet kezdeményeztek a ha- néző, v.: Harth. St. Bányagép: tést, s ennek birtokában a zaiak, s a 70. percben meg- Kuloványi — Mosó, Takács PKSE könnyedén játszott szerezték a vezetést. Verbovsz- Schwarcz Lahos. Bal- Szünet után is sokat hibázott ki buktatta Csemniczkit, s ga, Molnár — Jenei,_ Ferencz, a tartalékos hazai gárda, s a a 11-est Horváth értékest'- Zvara. Pusztai. Edző: Kriskő vendégek Kovács és Veres tette. A 86. percben Fehér- Lajos. St. ZIM: Kadenszki — góljaival tovább növeltékelő­vári beadásából a mentehi Bocsa, Váradi, Oszvald — nyűket. Jó: az átlagon felüli szándékozó Szántó saját ka- 'Bőre, Póczos — Rácz (Há- teljesítményt nyújtó ven- pujába fejelte a labdát. Jó: rom Gy.), Balázs, Nagy, Ban- dégcsapat. Molnár (a mezőny legjobbja), dúr Gy., Gál (Pántya). Edző: Simon J., Král. Gál, ill. Tá- Bandur Mihály. A sáros, ne- Bgy. Volán—Dejtár 5:3 (3:2) bori. Nagy, Dudás. ‘több támadást^ A _ *>ejtár, 3001 néző. v.: Sütő. Romhány—Somoskőújfalu percben az egymásra váró Bgy- y°*^n- Kürtöst Hoda- Romhany Somoskoujfalu ^ ^ ^ azt Mihály, Ferencz G. ­P u' ,nn x , S 8 méterről a jobb sarokba ^oksa, Gak “ Varai. Mátyás, Romhany,300 néző, v.. ,6tte iabdát. 1;0. A zim Gajdos Hegedűs, Horvath. Hotfmann. Romhany: Jeszensz- szabadrúgásokkal veszélyez- Felkészítő: Pál Márton. Dej- kt - Varga I Szentgyorgyi, kaput. A 30. per(fben tar: Mezei - Tóth G.. Macz­I n n v°VSí Bandur érvénytelen gólt lőtt k<\ Dt™z. ~ J6™1 i”ege- - Máté J. (Meló J.), Koczka, Az 55 ben XakáBcs cse_ “ düs), Fábián (Farkas jF.) — Túri, Zagyvái L., Zachar lezgetett s átadásából Zvara Csókási. Szalai, Pásztor. Ko- (Verbovszkt). Felkészítő: Rot- jutLtU a hálóba a labdát. vács P- Sztankó- Felkészítő: fu- jpbb tek József. Somos.: Balázs Z. ,.n T„ . ,ToU„ *•0. Tíz Perc múlva Jenet (Takács B.) Szabó O., +«44- pi c o o íi S» í*» ió,t. 3X. A Csókási István. Lendületes, gólokban bővelkedő mérkő­Czikora T. Kovács L„ Sé x. — xwvax3 xx„ c<=- B dú feiesét hárította re- ötletesebben adogató vendé­ber, Balázs E, Babják (Bo- kül Kulovánvi maid Zvara gek j°bb helyzetkihasználása zó F_), Dankó. Felkészítő: Eis- ÄS.* Ä« hl? Góllövő: Gál L (3), t \,L?ZCb * »I csapatból különösen Ta- ^ge.dus <2>' llk kovács F.- Lahos, schwarcz,Jó^ .V0.ksa’oGa,1’-HtgedUS' Jenei dicsérhe- dk Csokasl- Szalal- Kovacs tő, a ZIM-ből senki. Szőnyi SE—Kisterenye 1:1 (1:1) megszerezték a vezetést a k^cg j romhányiak, s nagy kedvvel M ^ jatsszva, a szeleken vezetett támadásaikból szerzett gólja­ikkal ilyen arányban Is meg­érdemelten győzték le a ke­veset támadó somosiakat. Gól­lövő: Zagyvái L. (2), Kocz- Jobbág yi 200 néző. v.: ka. Tun. Jo: Jeszenszky Var- T í’~ _x- j . e a Szentevörevi Koczka ill Szonyl Sfc: todor L Antal Dankó ' “ csörnyei, Kéri. Kocza ­Antal, Dankó. Bodor, Papp _ Gyetvárlj Sze. les, Jancsó, Csorba. Sándor L. Felkészítő: Malik József. ill. F. A bajnoksár állása Palotás—Mátranovák (1:0) 1:1 Kisterenye: Koncsik ____r M átr^iovák, 300 néző, v : csek, Mester, Csikós - Már- rSS« se Szabó Mihály, Palotás: Pete ton> Szabó Gy _ ßaranyi, — Zsiga. Tóth A., Kocza — Tarlósi. Kovács T.. Szom­Molnár B., Molnár L. Sza- széd, Szeberényi. Edző: Szi­bó M. (Szabó L.), Szrena, 1. Kazár 16 11 3 2 25-* 7 28 2. St. Síköv. 16 9 6 1 31-16 24 3. St. Volán 16 7 7 2 22-17 21 4. Kisterenye 16 9 3 4 25-21 21 5. St. ZIM 16 7 4 5 37-18 18 6. Bgy. Volán 16 8 2 6 30-24 18 7. M.-novák 1G 6 4 6 25-23 16 8. Rom hány 16 7 2 7 30-29 16 9. Pásztó 16 6 3 7 30-22 15 10. St. Bánya. 16 4 6 6 25-33 14« 11. Somoskőújf. 16 4 6 6 18-27 14 12. St. öblösüv. 16 5 3 8 28-21 13 19. Palotás 16 5 3 8 18-22 13 14. Szőnyi SE 16 3 4 9 18-36 10 15. K.-lamiitő 16 4 2 10 17-36 10 16. Dejtár 16 2 4 10 20-47 8 Összeállította: Andó Miklós Ma: DVTK—SB IC találkozó az MNK-ban Dávid Róbert értékelése — Serdülőtoborzó Keresik a hét gól okát Az SBTC labdarúgó-szak- ről szólva maradéktalanul di- gást végez. Változatlanul a osztályának hét eleji értekez- csérte Szűcsöt, Kmettyt. Mar- sérültek listáján van Répás létén a csapatok edzői érté- csokot (az első félidőben Béla és Vertig József. A Fáy kelték a legutóbbi fordulóban nyújtott játékáért) Szoót és utcánál maradva Szalay Mik- nyújtott teljesítményeket. Dá- Jecket. Nem volt elégedett lós, a tartalékcsapat edzője vid Róbert vezető edző részle- Földi és Kajdi játékával. éles kritikával illette a máso- tesen szólt a Vasas eüen A szakosztály-értekezleten dik vonalban küzdő labdarú- nyújtott játékról, beszámolt a szóba került az MTK-VM el- gókat. Régen volt példa arra. taktikáról. Indokolta miért leni találkozó. Sokan a szak- hogy hét gólt kapjon a tarta- változtatott a középpályán, osztály tagjai közül látták a lékcsapat! Szombattal bezá* Mint kiderült, a Fáy utcában MTK-VM—Honvéd találko- róan a szakosztály-vezetőség nagyon is bevált a tarjániak zót és elmondták észrevéte- valamennyi játékossal „elbe- taktikája, mert a középpá- leiket. Egyöntetű volt a vé- szélget”, mert nyílt titok: lyás sor gyorsaságban, har- lemény. hogy nagyon fel keU egyesek teljesítményével cosságban és mozgékonyság- készülni a szombati találkozó- egyáltalán nem elégedettek, ban is fel tudta venni ra, mert a vendégcsapat nagy Az SBTC egyébként pénte- a versenyt a hazaiakkal. Az erővel küzd. és szeretne pon- ken serdülőtoborzót rendez a eredménnyel elégedett volt a tot rabolni! klub salakos pályáján. Várják vezető edző. ugyanakkor kri- Az SBTC első csapata ma az 1961-ben született fiatalom tikusan szólt a hibákról — a Diósgyőrben az MNK-ban kát 15 órára, s kérik, hogy sok kihagyott helyzetről. Arra visszavágót játszik a vasgyári szerelést is vigyenek maguk- a kérdésre, hogy miért állt be stadionban. Mint ismert. az kai. A hét vége futballkróni­szünet után védekezni a csa- első fordulóban simán, 3:0 kájához csupán annyit: biztos, pat, így válaszolt: arányban nyert a Stécé és hogy a tartalékok mérkőzése ,Nem adtam utasítást, hogy nyugodtan tekinthet a mai az. SBTC salakos pályáján védekezzenek a fiúk! . Bizo- visszavágó elé. Dávid edző lesz. A játéktér kitűnő, ellen­nyosan ösztönös volt ez, mert nem tervez változtatást. Így tétben az SKSE-pálya talajá- mindenképpen szerették vol- a Vasas ellen szerepelt csapat val, ahol a hét elején is ti- na a két pontot elhozni”. A küzd a visszavágón a DVTK zenöt ember dolgozott, hogy megadott 11-es is vitatéma ellen. Üjság a szakosztálynál, rendben legyen a küzdőtér az volt. hogy Gecse Ferenc elkezdte MTK-VM elleni mérkőzésre. Az egyéni teljesítmények- az edzéseket, könnyebb moz- (sz. 1.) Kosárlabda * Gyengén játszott a Kohász SBTC-győzelem Kandó—SKSE 82:61 (40:40).. Az előre megbeszélt takti- 32:31-ről 46:31-re elhúzott, Salgótarján v.: Zsíros, Szu- kát felrúgva; technikai hi- s újabb sikeres dobósorozat nvotr SKSF' 12) Jn- bák sorozatával tarkítva végén, a 11. percben már hász (22) Paík (12) Lajgut gyengén kezdett az SBTC. 67:43 volt a győzelmet jelentő (í)“petouesik (2) cs- Telek vezetéssel múlt az idő pontelőny. A hazai együttes (4)' Báli (2) ■ 'ízért (20) Ba- «* csupán a félidő utolsó per- legjobbja ezúttal a mindvégig loeh (—) Edző- Boromra! Ta- cedbem tudott a hazai együt- egyenletesen jól játszó Kővá- wgn ( ). tMzo. uoromyai ra ^ ném. pontel5nyre szert voit. A fiatalok közül kü­Az első játékrészben egyen- tenni.. Szünet után a lendú- lönösen szünet után biztató- rangú ellemfiéljkéinit küzdött a ^tesen. ^ ke^idő Monor 3* .31-re játsK-ott Martunkó és Tő­két együttes. A találkozó kö- Elzárkózott, Ezután a talál- 7jS^r -s A többiek teljesitir.é­as SÄ SÄT“ - TO"­lenfél vezetett öt-hét ponttal. s,zinte hibátlan latek ral M. K. A Kohászok csak az utolsó^_________________________________________ __________________________ p ercben vették át a vezetést. A szünetet követő öt perc döntő kihatású volt. Az igen gyengén játszó hazaiak az ellenfél 12 pontjára eggyel sem válaszoltak. A további­akban, elsősorban a gyenge dobószázalék miatt — a mér­kőzés során a Kohászok 22 személyiből csak 7-et tudtak értékesíteni — a vereség ará­nya tovább nőtt. SBTC—Monor 73:46 (32:27). Salgótarján, v.: Horváth, Gör- gényi II. SBTC: Bablena (18), Anda (10), Kővágó (15), Kre- máos (2); Mártinké (9), cs.: Zsidai (2), Tőzsér (12), Angyal (—), Gasparkovics (5); Nagy É. (—), Edző: Szarvas József. Szűcs, Farkas, Szpisják. Fel­készítő: Kovács József. M.- novák: Domonkos — Mészá­ros, Gecse. Kovács J. — Far­kas T., Márkus — Simon. Ve­res (Kotroczó), Tóth I., La­katos B., Lakatos E. Edző: Szomszéd Ádám. A lelkes vendégcsapat váratlan gólját csak nagy küzdelem árán egyenlítette ki a többet tá­madó, de pontatlanul célzó hazai csapat. Góllövő: Szpis­ják, ill. Gecse. Jó: Pete, Tóth A., Molnár B., Szűcs. ill. Mé­száros, Gecse. Márkus. Kazár—St. Volán 4:0 (2:0) Kazár, 300 néző, v.: Fodor. Kazár: Telegdi Gy. — Tő­zsér G., Kovács V., Sarkadi — Domonkos, Tolnai K. — Gecse T. (Nagy G.), Rátó­ti, Németh, Kovács L., Bo­zsik. Edző: Pál József. St. Volán: Horváth K. — Szőcs, Sándor, Lovasi — Iványi J., Péter (Borbély) — Váradi. Iványi G., Muzsik, Makovsz- ki (Demeter), Muflár. Edző: Patkó József. Az idénynyitó játékban a hazaiak támad­tak többet, s jól kihasználták a vendégek védelmi hibáit. A 20. percben partdobás után Gecse beadásából Németh per- dítette á hálóba a labdát. 1:0. A 35. percben Domonkos re­A csarnokavatón Sorokban Sportbál volt Ságújfalun rr.óc—Nagy 16c 4:1, Szécsénv— és Nógrádsipeken. Mindkét Ságújfalu 3:1, Szécsény—Nóg- helyen a bált rendező egye- rádmegyer 6:2, Ságújfalu— sülét a bevételt felszerelések Szalmatercs 7:1, Nógrádsza- vásárlására fordítja. kál—Mihálygerge 4:0. X X Nagy tetszést aratott a salgótarjáni sportcsarnok megnyitóján a világbajnoki bronz­érmes női kézilabda-válogat ott bemutató játéka. Jelenet a mérkőzésből. Felszabadulási emlékver- A kisdobosok országos tor- seny lesz Szécsényben a Vő- nász versenyén április 3:—5. rös Meteor súlyemelő-szak- között Szekszardon a lányo­osztályánál április 3-án. Ta- kát a balassagyarmati, a fiú- tabányai, ózdi, egri és hat- kát a szécsénvi tornászpa- vani súlyemelőket várnak a lánták képviselik, két nógrádi egyesület kver- senyzői mellett. X i X Több értékes helyezés mel­lett a Dunakeszin megren­Balassagyarmaton kedden dezett területi mezei futó­délután a városi tanács tér- versenyről a balassagyarmati mében tartották alakuló ülé- atléták közül Kotlár Katalin süket a városi szakszövetsé- és Jándék József első helye­gek. A hat szövetség mellett zéssel tért haza. megalakították a városi tö­megsportbizottságot is. X X Szécsénybén ülésezett a járási labdarúgó-szövetség. A szécsényi járás labdarú- A rajt április 11-én lesz. Hol­gócsapatai készülnek a ta- lókő és Benczúrfalva nem vaszi fordulókra. Az edző- indulhat. ezért új sorsolást mérkőzések eredményei: Ri- készítettek. Eddig tíz csapat Serdülők a Salgó Kupáért A városi labdarúgó-szövet- nára. Az Újpesti Dózsa, a ség több új kezdeményezése SZEOL SI, a Videoton Sí közül talán a legnagyobb fi- mellett az SBTC (két csapat­gyeimet az idén kiírt Salgó tál) a Nagybátonyi Bányász, Kupa jelentette. A serdülő- az SKSE> a Bgy SE az st_ tornával kapc.solatban a ren- .. , , dezők március 19-én techni- SlkuveSSyar es a Malinovsz- kai értekezletet tartanak. Ed- klí úti testnevelés tagozatos dig tíz csapat nevezett a tor- iskola indítja együttesét. NOGRAD — 1976. március 17., szerda