Nógrád. 1976. március (32. évfolyam. 52-77. szám)

1976-03-30 / 76. szám

Birkózás Nagy mezőny a sei'flülők országos összecsapásán Salgótarjánban ismét nagy mezőny gyűlt össze a serdülő birkózók erőpróbáján. Az SKSE rendezésében lebonyo­lított kötöttfogású országos versenyre száz nevezés érke­zett. Bár a nevezettek közül a Bp. Honvéd nem érkezett meg, azonban így is színvo­nalas versenyt vívtak e kor­osztály birkózói. Az FTC, Ganz-MÁVAG, BVSC, Bp. Vasas, DVTK, Özd, Eger, Pásztó, valam'nt az SKSE küldte szőnyegre fiataljait. A küzdelmeket két szőnye­gen rendezték. A verseny ta­pasztalatai igen kedvezőek a színvonal, a fiatalok felké­szültsége tekintetében. A te­rem, a szőnyeg viszont már kicsinek bizonyult. Ez is in­dokolja. hogy ennek a nagy­szerű olimp ai küzdősport­ágnak az új csarnokban van a helye! A versenyen a fiatalok ko­rukat meghazudtoló módon b rkóztak. Akciódús. kemény mérkőzéseket láthattunk. Az igaz, hogy több magyar baj­nok is indult a mezőnyben, így az ő jelenlétük nagy ha­tással volt a színvonal ked­vező alakulására. Az SKSE birkózói közül Turcsányi nagyvonalúan, magabiztosan birkózott. Négy ellenfelet két­vállal, kettőt pedig pontozás­sal győzött le. így hat győ­zelemmel nyerte az 53 kg- osok versenyét. Nehézsúly­ban Győri — számára szo­katlan, nehéz emberekkel mérte össze erejét — sem keltett csalódást, a dobogó harmadik fokára került. A pásztóiak közül ezúttal Oláh tűnt ki, és győzött súlycso­portjában. Részletes ered­mények: 42 kg (6 induló): 1. Pet- rovics (FTC), 2. Bartuska (Eger), 3. Rajcsányi (DVTK). 45 kg (4): 1. Dudás (FTC), 2. Kovács (DVTK), 3. Lakatos (Eger). 49 kg (5): 1. Oláh (Pásztó), 2. Dobsányi (Eger), 3. Váradi (Özd). 53 kg (10): 1. Turcsányi (SKSE), 2. Kö­vecski (FTC), 3. Antal (Bp. Vasas). 57 kg (S): 1. Mózsik (Bp. Vasas), 2. Pintér (Ózd), 3. Budai (Eger). 62 kg (14): 1. Hortobágyi, 2. Milicski, 3. Spáczi (mindhárman FTC). 67 kg (12): 1. Bakonyi (Ganz MÁVAG), 2. Rasek (FTC), 3. Körösi (Ganz-MÁVAG). 72 kg (7): X. Bajzák (Eger), 2. Burucs (FTC), 3. Forgó (Bp. Vasas). 78 kg (4): 1. Zcirock (FTC), 2. Berdó (FTC), 3. Csoszó (Eger). Nehézsúly: (8): 1. Gáspár (FTC), 2. Rövid (Ganz- MÁVAG), 3. Győri (SKSE). Eredmények, táblázatok Sakk kellemetlen vereség SPORT Az NB ll-ben \ Végig a hazaiak irányítottak Óla/bányász—iSagybátonyi Bányász 3:0 (2:0/ Nagykanizsa. 3000 néző- v.: Hámori- Nagykanizsa: Vla- szák — Kovácshegyi, Dosz- poth, Simon, Müller — Ké­széi (Savanyó az 57- percben)- Bogáti, Horváth- — Sulyok- Derdák- (Söjtör az 57- perc­ben). Füle dr- Edző: Lantos Mihály. Nagybátony: Ko­vács M- — Bállá. Antal, Po- zsár I.- (Bocsi a 29- percben). Nagykiske- — Pozsár. II.. Macska- Orosz — Nagy. Dó­ra Kovács F- Edző: Horváth Mihály­Már a 7- percben Müller húzott fel a bal oldalon, majd Füle dr- kapta a labdát- aki két remek csel után Horváth- hoz továbbított, és a kö­zéppályás 10 méterről bizto­san lőtt a kapuba- 1:0. Nagy Attila a 10. percben eliramodott a jobb szélen, de az ötös sarkából fölé bombá­zott- A 28. percben Derdák és Pozsár I, a labdáért vívott harcban összefejelt. Pozsár I-et a kórházba szállították­A 33- percben Kovácshegyi bedobását Derdák ügyesen megjátszotta, majd az él­mélázó védők között mintegy 8 méterről a kapu jobb olda­lába lőtt- 2:0. Az 52- percben Nagy és Dó­ra keverte meg a hazai vé­dőket. de a jó helyzetben lé­vő Nagy 12 méteres lövését a kapus a mezőnybe ütötte. Az 54. percben Füle dr- szög­iette érintés nélkül került a hálóba- 3:0. A 67. percben Sulyok gólba tartó labdáját a gólvonalról vágták ki a bátonyi védők­A minden csapatrészben jobb- nagy fölényben játszó kanizsai olajosok végig irá­nyították a játékot- Jó iramú mérkőzésen akár nagyobb arányban is nyerhettek vol­na a szétesőn játszó báto- nyiak ellen. A vendégek nem tudták megismételni a Kos­suth KFSE ellen nyújtott teljesítményt- Nem Ízlett az emberfogás sem- A hazaiak gyorsabbak. lendületesebbek voltak. A kieső zónában na«y a tömörülés — nyert a Bá­bolna és a Bp- Spartacus is — s a nagybátonviak- ha a kö­vetkező fordulókban nem ta­lálnak magukra, egyre ne­hezebb t°sz helyzetük az NB II-ben. Jó: Vlaszák. Horváth« Füle dr.. Kováeshegvi- ill.: Nagykiske­(gyenes) NB II. Kossuth KFSE—BVSC 4:2 (X :1), Bp. Spartacus—FÖSPED Szállítók 2:0 (2:0), Várpalota —Oroszlány 1:0 (1:0), Buda­foki MTE—Dorogi AC 3:2 (2:2), Vasas Izzó—MÁV DAC 1:0 (0:0), Debrecen—Szolnok 0:0, Bábolna—Pécs 1:0, Du­naújváros—Komló 3:0 (1:0), Volán—Szekszárd 1:0 (0:0). AZ NB II. ÁLLASA 1. D.ÚjV. 25 16 7 2 57-19 39 2. Budafok 26 16 5 5 59-34 33 3. Dorcv? 25 14 6 5 45-23 34 4. Volán 25 11 9 5 38-26 31 5. KKFSE 25 13 4 8 43-30 30 6. BVSC 25 11 7 7 42-31 29 7. DVSC 23 10 8 7 33-31 28 8. SZMTE 25 9 8 8 34-28 26 9. PMSC 25 9 6 10 35-22 24 10. MÄV-D. 25 9 6 10 30-34 24 11. Várna lota 25 7 9 9 30-36 23 12. V. Izzó 25 7 8 10 28-34 22 13. Szekszárd 25 6 10 9 28-36 22 14. Kanizsa 25 7 8 10 25-35 22 15. Komló 25 7 8 10 24-40 22 16. Oroszlány 25 6 8 11 30-41 20 17. Nagybát. 25 7 5 13 26-41 19 18. FÖSPED 25 6 6 13 31-43 18 19. Bábolna 25 6 4 15 32-55 16 20. Bd. Snart. 25 4 8 13 21-52 16 (A 26. forduld műsor»: MÁV DAC—FÖSPED. NagybAtony—Bp. Spartacus, BVSC—Nagykanizsa, Szekszárd—KKFSE. Komló—Vo­lán. Bábolna—Dunaújváros. Orosz- lánv—rasc. Szolnok—Várnalota, Budafok—Debrecen. Izzó—Dorog.) NB III. Északkeleti csoport: Rakamaz—Nyíregyháza 0:0 (félbemaradt), Záhony—Hajdú Vasas 1:1 (1:0), Egri Dózsa— Balmazújváros 4:0 (1:0), Gyön­gyös—Rudabánya 2:2 (2:0), Miskolc—Sátoraljaújhely 3:0 (2:0), Kazincbarcika—Debre­ceni MTE 3:2 (2:2), ózd— Borsodi Volán 4:0 (1:0), Bor­sodi Bányász—Egri Vasas 2:1 (2:1). ÉSZAKKELET 1. F.sri D. 25 17 5 3 «8-24 39 2­Ö?ri 25 14 7 4 45-14 35 3. Gvönevös 25 12 7 6 50-30 31 4. DMTE 25 9 12 4 50­-?1 30 5. s.-r1hely 25 12 6 7 36-33 30 6. Leninv­25 lt 7 7 42-.°R 39 7. S. Kohász 25 8 11 6 49­-39 27 8. Nvíregyh. 24 10 6 8 51­-30 26 9. MVSC 25 10 6 9 38­-30 26 10. B.-gvarm. 26 10 6 9 42­-38 26 11. Bor«. B. 25 10 6 9 34­-39 26 12. K.-barc. 25 9 6 10 5G­-44 24 13. pp.varnaz 24 9 6 9 31 ■-33 24 14. Rudab. 25 8 R 9 36­-42 24 15. Záhony 25 10 3 12 ?2-43 23 16. Egri V. 25 10 2 13 39­•42 22 17. Haidú V. 25 8 3 14 34­-49 19 18. He.íócsaba 25 8 3 14 30­-52 19 IP Bors. V. 25 3 7 15 2"­-36 1.3 10. B.-úiv. 25 1 3 21 20­101 5 Debreceni Spartacus — SKSE 9.5:3.5 (1) Az NB II-es Maróczy lad—Ganz Villany 5:7 (2), H. CSB V. fordulójában Debre- Petőfi—BKV Előre 9:5, Kecs- cenben mérkőzött az SKSE. kémét—T. Dózsa 4,5:10,5, Az évtizedeken át NB I-ben Szeged—Szentes 6:7 (1), Vas­játszó hazai gárda nagyon útépítők—Miskolci Medicor erősen állt fel és játékerőben 5:8 (1). felülmúlta a tarjániakat, A bajnokság állása: 1. Deb- amit az eredmény is mutat, receni Spartacus 44 (1), 2. A dicséretes küzdeni tudás Tűzoltó Dózsa 42,5, 3. Ganz mellett sem sikerült több Villany 40 (2), 4. Honvéd Pe- pontot hazahozni. Az értéke- tőfi 40, 5—6. Szegedi VSE és lésre kerülő játszmában gya- Miskolci Medicor 37—37 (1— logelőnye van ugyan Su- 1), 7. DVTK 37, 8. Szentesi lyoknak, de nem biztos, hogy Spartacus 36,5, 9. SKSE 35 nyerésig lehet fokozni az (1), 10. Vasútépítők 31,5 (1), előnyt. 11. Láng Vasas 31,5, 12. BKV Az SKSE-ből Kánya és Előre 25,5, 13. Kecskeméti Szarvas győzött, Ponyi (Ko- Tipográfia 25, 14. IM Iklad vács mester ellen!), Szabó E., Aszód) 23,5 (2). Balázs döntetlent ért el. Az SKSE április 11-én Bu­A forduló további eredmé- dapesten a Láng Vasas csa- nyei: DVTK—Láng 6:8. Ik- patával mérkőzik. Atlétika Varga (SICSE) 3. helyen végzett! Dunakeszin, a lóverseny- Dicséretes a 81 induló közűi pályán 1800 atléta indult az Grapka teljesítménye is! 1976. évi mezei futóbajnok- A többiek közül az 1959- ságon. Kitűnően szerepelt a ben született fiúk csapatver- 9 km-en Varga János, az senyében szerzett szép 3. he- SKSE atlétája, aki első éves lyet a Bgy. SE, míg az SKSE junior létére végig verseny- az 1962-es fiúk csapatverse- ben volt az első helyért és nyében lett 6. A fiúk közül csak az utolsó körben „ment figyelmet érdemel az 1958-as el” tőle a két tapasztaltabb kategóriában Bodor (SÜMSE) fővárosi futó 12., az 1959-esek mezőnyében Utánpótlás (9 km) bajnok: Jándék (Bgy. SE) 9., áz 1961- Horváth Béla (FTC) 29:19.4, eseknél Bene (SKSE) 10., és 2. Gyovai (MTK-VM) 29:26.6, az 1962-es korcsoportban 3. Varga (SKSE) 29:47.4, ... Kadlóth (SKSE) 11. helyezé- 8. Grapka (Bgy. SE) 30:50.6. se. Innen-u nnan A Wolodyjowski nemzetkö­zi kardcsapatverseny után a résztvevők vasárnap az Ottó Finski egyéni emlékverse­to Rico (0—1—1) és Kuba (0—0—2) előtt. Kitűnően szerepeltek a A tavaszi VII. fordulóban, április 4-én: Leninváros— SKSE. Sátorát iaújhely—Ba­lassagyarmati SE. A totó 13. heti eredménye l. DVSC—SZMTE X 0:0 Z. Izzd—MÁV DAC 1 1:0 3. Dome—Budafok 2 2:3 4. Várpalota—Oroszlány 1 1:0 5. KKFSE—BVSC 1 4:2 «. K.-barcika—DMTE 1 3:2 7. Perbál—Szfv. MAv X 1:1 *. Bauxitb — Fűzfő 2 0:1 0. Pápa—Atkái Bányász 2 0:1 10. .Tuventus—Torino 2 1:2 11. Inter.—Milán 2 0:1 12. Roma—Fiorentina x 2:2 13. Verona—Perugia 1 3:1 +1 14. Palermo—Catanzáro T 1:0 nyen vettek részt, amelynek magyar birkózók a nemzetkö- döntőjébe három magyar, két zi szabadfogású viadalon. A szovjet és egy olasz ver- 48 kg-os kategóriában Gyu- senyző került. Kiválóan sze- lai, az 57 kg-ban Kiinga, 68 repeltek a szovjet vívók, az kg-ban Kocsis, 82 kg-ban Ko- 1—2. helyet szerezték meg. vács szerzett első helyet. Nazlimov, illetve Krovopus- Második lett a 90 kg-osok kov révén. A három magyar között Molnár és nehézsúly­közül Gerevich Pál volt a ban Balia. A 62 kg-osok kö- legjobb, harmadik lett. zött Fodor, a 3. helyen vég­A viadal végeredménye: zett. 1. Nazl mov (szovjet), 5 gy.. _______________________________ 2 . Krovopuskov (szovjet) 4 gy., 3. Gerevich Pál 3 gy., 4. Marót 1 gy., 5. Montano (olasz) 1 gy., 6. Kovács Ta­más 1 gy. Az NB lll-ban Nyomasztó mezőny fölényben Salgótarjáni Kohász SE—He/öcsabai Cement SE 3:1 (1:1) Salgótarján, 500 néző, v.: ütötte, de a jó ütemben ér- 11 méterről habozás nélkül Petrovai. SKSE: Hulitka — kező Vodicska a bal alsó sa- óriási erővel lőtt a kapu bal- Nagy, Kasza, Nyéki, Szőke, rokba lőtt. 1:1 Ezután nyo- oldalába. 3:1. Az SKSE mind Gulyka, Tóth, (Zsidai, Bábel, masztó volt a hazaiak fölé- jobban belelendült. Feltűnő Szolnoki, Lisztóczki, Bencsok. nye. Még a védők is több al- volt Szőke lövőkedve. Ben- Edző: Balga Károly: Hejő- kálómmal megpróbálkoztak csők is több alkalommal ,.ke- csaba: Várnai, (Szőke) — Za- lövésekkel. A 20. percben vert bajt” a vendégek kapu- jácz, Nemesvári, Komza, Szolnoki lőtt kapu fölé, majd jánál. A 75. percben Szolno- (Szabó), Lévai, Kunfalvi, S^őke 30 méteres bombáját ki nagyerejű lövése szállt ka- Várkonyf, Laczkó, Krisztián, védte a kapus. A túloldalon pu fölé, majd két szögletet Jáger, Vodicska. Edző: Os- Vodicska lőtt kapu fölé. A ívelt be az SKSE. Bábel váth Endre. vendégek mind jobban be- emelt kapu fölé, majd Szőke A találkozó mély talajú pá- szorultak, az SKSE azonban lövését ejtette ki a kapus. Az lyán kezdődött A gólra sem nem tudta értékesíteni a ki- eredmény már nem változott, sokáig kellett várni. A 2. nálkozó helyzeteket. A találkozón a vendégek percben Szolnoki nagyszerű Szünet után a 48. percben védekezésre rendezkedtek be. labdát továbbított Lisztóczki Bencsok nagyszerűen futott Az első húsz percben egyén­eié, aki két lépés után lö- el a jobb oldalon, mir.tasze- rangú ellenfél volt a Hejő- vésre szánta el magát. Nagy- rű beadását Bábel fejelte a csaba, ezt követően mind szerűen eltalált labdája a hálóba. 2:1. Ekkor még nem jobban elfáradt a vgndégcsa- jobb kapufáról vágódott a adták fel a hejőcsabaiak. pat, és az SKSE jóval na- kapu bal oldalába. 1:0. A Még két támadást vezettek, gyobb arányban is győzhetett vendégek két perc múlva majd a mérkőzés végén a volna. Jó: Nagy, Gulyka, egyenlítettek. Ártatlannak hazai csapat egy kapura jét- Bencsok. A vendégcsapatból látszó támadás végén Krisz- szott. Az 58. percben egy senki sem nyújtott átlagon tián lőtt mintegy 10 méterről előre ívelt labda Temesvári- felüli teljesítményt, kapura, a labdát Hulitka ki- ról Szolnoki elé perdült, aki — demény — Szabadrúgások döntöttek Leninvárosi MTK — Balassagyarmati SE 2:1 (1:1) Balassagyarmat, 2500 néző, Kiss dulakodtak, a játékve- Treso kezéről a felső lécre, v.: Hartmann, Leninváros: zető mindkettőt leküldte a onnét a hálóba vágódott. 2:1. Bodnár—Teslér, Topreczer, pályáról. A 33. percben 20 Egy perc múlva Ferencsikét, Szanyó,- Lázár, Bodolai, Var- méterre Treso kapujától sza- mert buktatta ellenfelét, a ga, Haisz, (Vajda), Nagy, Kiss, badrúgáshoz jutott a vendég- játékvezető kiállította! A 9 Répási. Edző: Nagy György, csapat. Vajda a sorfal mel- főre fogyatkozott hazaiak így Balassagyarmat: Treso — Pri- lett a bal felső sarokba csa- sem adták fel, a 89. perc­beli, Szebeni, Lajkó, Hornyák, varta a labdát. 1:0. Két perc ben majdnem sikerült is az Ferencsik, Szalai, Trubin, Fe- múlva egyenlített a hazai egyenlítés. Nagy a 16-oson kete, (Nagy), Osztrovics, (Je- csapat. Szalai bal oldali szög- leadott kapáslövését nagy­len), Szedlák. Edző: Tományi letét Fekete fejelte hálóba, szerű helyzetből szögletre há- Pál. 1:1. A 40. percben Szedlák rította a kapus. Az NB III-as nézőcsúcs fejesét hárította a kapus, Drámai küzdelemben. vég\g mellett nagy irammal kezdő- majd a túloldalon Vajda sza- nagyiramú mérkőzésen a sze- dött a mérkőzés. A 13. perc- badrúgását előrevetődve sze- rencsésebb vendégcsapat ben Szalai—Fekete volt a rezte meg. nyerte a találkozót. A játék­labda útja. A beívelt labdát Az 55. percben Szalai, majd vezető igyekezett kézben tar­Szedlák nagy helyzetben kapu öt perc múlva Szedlák lőtt tani a mérkőzést, de ítéletei- mellé fejelte. A 15. percben sokatígérő helyzetben a h-apu ben gyakran a hazai csapatot Ferencsik 25-méteres távoli fölé. A 75. percben szabad- sújtotta. A játék képe alap­lövése Bodnár kezéről a ka- rúgáshoz jutott a vendégcsa- ján az egy pontot a Bgy. SE pufára vágódott. A 20. perc- pat. Az elrúgott labdát az feltétlenül megérdemelte vol* ben egy összecsapásnál Haisz elmozduló sorfal miatt is- na. Jó: Bodnár, Szanyó. Vaj­megsérült, ölben vitték le a mételt szabadrúgáshoz ren- da, Répási, illetve Pribeli, pályáról, • helyére Vajda állt delte a játékvezető. Vajda Szebeni, Fekete, be. A 30. percben Hornyák és nem hibázott, mert labdája — reiter — 12 ország vett részt a nem­zetközi cselgáncsversenyen, amelyen a magyar Tunes k könnyűsúlyban első helyet szerzett. Még egy helyezés jutott a magyar 'júdósoknak; félnehézsúlyban Ipacs bronz­érmes lett. A Latin Kupa nemzetközi úszóversenyt Brazília nyerte 11 arany-, 11 ezüst- és 5 bronzéremmel, Olaszország (8—9—8), Franciaország (9— 7—7), Mexikó (1—1—6), Puer­V ivás Megyei serdülő- és ifjúsági bajnokság Salgótarjánban A megyei vívószövetség sorrend: 1. Kurucz, 2. Ko- Salgótarjánban rendezte meg vács 3 Müller az 1976. évi megyei serdülő- ^ „ 't5rben szintén es ifjúsági vivobajnoksagot. , , . . , A Mártírok úti Általános Is- a Kohászok bizonyultak jobb- kola tornatermében a balas- nak: 1. Bártfai, 2. Torják, 3. sagyarmatiak és az SKSE- Marcsicsek (mindhárom fiataljai mérték össze tudásu- SKSE). Ifjúsági fiútőrben: 1. kát. A serdülő kardozók ősz- Sándor, 2 Haidu. 3. Brez- szeesapását Macskási (Bgy. nyiczki (mindhárom SKSE). SE) nyerte, Szirmai és Lorkó Az 1—3. helyezettek előtt (mindkettő SKSE). A képviselik majd Nógrád me- serdülő fiú tőrben hármas gyét az áprilisban Miskolcon SKSE-siker született. Holt- sorra kerülő területi verse- verseny után így alakult a nyen. Teke Gyenge teljesítmények Cegléden Az NB II-es nagygolyós te- kerül idegenben győzniök. A ke-csapa(.bajnokság 7. fordu- legutóbbi mérkőzésen a Ceg­lédi KÖZGÉP 5:3 (247—■ lójában Cegléden a KÖZGÉP együttesével mérkőzött az St. Öblösüveggyár. A tarjániak 2367 fa) arányban győzött, tartalékosán szerepeltek ezen Eredmények: Cegléd: Nyíri a találkozón, így ennek meg- 429, Varga (Molnár) 391, felelően gyenge teljesítmé- Tompa 426, Zsámbéki 399, nyékét értek el. Megszoktuk Király 430, Sárik 395. St. már, hogy az üvegesek min- Öblösüveggyár: Kovács 414, dig gyengén szerepelnek ide- Somogyi 366, Huram T. 365, genben. Újságszámba megy, Mag 391, Puszta 409, Kosié­ba egy-két év elteltével si- der 422. NŰGRAD - 1976. március 30., kedd l