Nógrád. 1975. november (31. évfolyam. 257-281. szám)

1975-11-11 / 264. szám

Telié — S P O R T = Megyei bajnokság • • Ol hazai, egy idegenbeli győzelem Máíranovák 5:1 -re verte a ügy. Volánt — Négy gólt lőtt a Z1M kgy gólnélköli, s egy 2:2-es döntetlen — Három kiállítás Győzelem (’cégieden Az NB Il-es nagygolyós te­ke-csapatbajnokság 13. for­dulójában az St. Öblösüveg" gyár együttese Cegléden a Bem együttesénél vendégsze­repeit. A tarjáni üvegesek ezúttal idegen pályán arattak győzelmet. Ez nagy szó az St. öblösüveggyár tekézői életében, hiszen az elmúlt években nagyon ritkán tud­tak idegenből győzelemnyiéi hazatérni. A legutóbbi talál­kozón viszont sikerült. Ceglédi Bem—St. Öblös­üveggyár 3:5 (2438—2460 fa). St. öblösüveggyár: Mag 452. Huram Gv. 348, Kovács 436, Győri 420, Puszta 395. Klau­ber 409. Cegléd: Kindái 404. Czina 389. Szanyi 367, Hollósi 440, Kovács 428, Tarsoly 410. Kosárlabda Nem ^került « továbbjutás Győrött került lebonyolí­tásra a serdülő kosarasok te­rületi mérkőzéssorozata. Az országos serdülőkupa küz­delmeiben a Rába-parti vá­rosban négy együttes talál­kozott. Az SKSE fiataljai a szombathelyi Savária ellen 57:37-re győztek. A második mérkőzésen (ahol nagy küz­delem volt) 74:62 arányban alulmaradtak a Budapesti Honvéd serdülőivel szemben. A harmadik találkozón a Sopront Textiles ellen 59:52 arányban győztek a tarjáni- ak. Ezzel a másodig helyezést érték el, amely nem volt elég az országos döntőbe jutáshoz. A csoportból a Budapesti Honvéd együttese jutott to­vább. Sakkhírek Két helyszínről érkeztek Jelentések a 6akkvilágbajnoki zóna versenyekről. Ribli ' Zol­tán Reykjavikban döntetlenül fejezte be szereplését, és attól függően, hogy a további füg­gőjátszmák miként végződ­nek, derül ki helyezése — annyi bizonyos, hogy máso­diknál rosszabb már nem le­het. Pulában a két.' magyar együtt ült asztalhoz, és Csőm legyőzte Hazait. REYKJAVIK: A 15. forduló után: 1. Ribli 11 pont, 2. Liberzon (izraeli) 10,3 pont, 3—4. Olafsson (iz­landi), Parma (jugoszláv) 9,5 pont. PULA: A 13. forduló után: Csőm 8 pont, Padevski 7,5, Hazai és Knaak 7—7 pont. A megyei labdarúgó-bajnok­ság ünnepi — őszi XIX. — fordulójában meglepő ered­mények születtek. St. Síküveggyár—Palotás 1:0 (1:0) Palotás, loo néző, v.: Sze­pesi (Heves megye). St, Sík­üveggyár: Surámyi, I. — Sán­dor Gy., Fehérvári, Ferencz, Marti — Verbovszki, Dudás — Csőri, Ullmann (Kriva- nek L.), Huszár (Krivanek R.), Godó. Edző: Kollár Gvu" la. Palotás: Reichart — Zsi­ga. Matiszlovics, Tóth A. — Molnár B., Szrena — Szabó F„ Illés (Molnár L.). 'Turcsá" nyi, Bállá. S;pos (Farkas G.). Felkészítő: Kovács József. A mérkőzés nagyobb részében a síküveggyáriak irányították a játékot, de csak az I. félidő­ben játszottak győzelmet ér­demlően. A 20. percben Tur- csányit a játékvezető meg­jegyzésért kiállította. Öt perc múlva Csőri jobb o’dali elfu­tása után belőtt labdájából Ulimann védhetetlenül fe­lelt a hálóba. A 75. percben Matiszlovics Ullmam leterí- tá&áért jutott a kiállítás sor­sára. A hajrában a kilenc fővel játszó hazaiak két íz­ben sem tudtak a hálóba ta­lálni a kapu előterében végzett közvetett szabadrúgásból. Jó: Surányi I., Csőri, Godó, Mar­ti, ill.: Reichart, Zsiga, Tóth A., Molnár B., Szrena. Somoskőújfalu—St. Öblösüveggyár 2:1 (0:0) Somoskőújfalu, 200 néző, v.: Miskei. Somos.: Balázs Z. — Szabó A. (Balázs E.). Geiger, Kapás — Antal, Pindroch — Kovács II., Séber, Babjak, Dan/kó, Mag. Felkészítő: Eis­ler Ferenc. St. Öblösüveggyár: Sómon P. — Szántó, Simon J., Kakuk — Pilinyi, Beirtok — Kral, Gáspár, Horváth F., Horváth Gy., Tóth. Edző: Si­mon Imre. Az I. fé’időben ki­egyensúlyozott. meddő csatár- játék folyt. Az 53. percben Anitái 25 méterről kapásból szerezte meg csapata vezető gólját. Húsz perc múlva húsz méterről Bábjaik lőtt a há’ó- ba. 2:0. Egv szög’etrúgást kö­vető tömörülésből Horváth Gv. szépített, két perccel a befejezés előtt Jó: Geiger, Antal, Pindroch. Bab iák. ill.: Simon J., Tóth, Bertók. Hor­váth Gy. Romhány—Dejtár 2:2 (2:1) Romhány, 200 néző. v.: Cseh. Romhány: Jesraenszki — Zagwai I., Fejes, Máté — Ferencsik, pásztor — Varsa I., Koczka, Szentgyörgyi, Zagyvái L., Zachar (Túri). Edző: Rottek József. Dejtár: Mezei — Tóth, Maczkó, Fá­bián — Dani ez (Nagy), Bacsa — Szalai, Csókást Zsiga, Kovács F. (Gál), S'ztankó. Felkészítő: Csókási István. A II. félidő 34. percében a lab­dáért folyó küzdelemben Maczkót ellenfele mellberúg­ta, s mert az egyébként sport­szerűen játszó csapatkapitány szavakkal sértegette ellenfe­lét, a játékvezető kiállította. A gólokon Zagyvái L. (2). il­letve Sztankó és Zsiga osz­tozott. Jó: Pásztor, Koczka, Zagyvái L., ill.: Mezei, Fábi­án, Csókási. Mátranovák—Bgy. Volán 5:1 (0:1) Mátranovák, 500 néző, v.: Nagy I. M.-novák: Domonkos — Márkus, Geese, Farkas — Mészáros, Kovács (Kapás), Simon — Tóth, Lakatos B. (Kotroczó), Csikós, Lakatos E. Edző: Szomszéd Ádám B.-gyarmati Volán: Kürtösi — Ferencz, Mihály, dr. Halász — Loksa, Vidomusz T. — Horváth, Gál (Hustyava), Va.rsi (Hoqlászi), Hegedűs,' Csáki. Felkészítő: Pál Már­ton. A 28. percben Horváth beadásából Domonkos és Ge­ese közt kiemelkedve Hege­dűs fejelte a hálóba a labdát. 0:1. A II. félidőben egy „má­sik” hazai csapat játszott. Az 53. percben közvetett szabad­rúgásnál Simon Mészáros elé játszotta a labdát, s ő a sor­fal mellett kiegyenlített- 1:1. Két perc múlva isimét a gyarmatiak kapujában táncolt a labda, amikor Tóth kereszt­labdáját Laka tos E. lőtte ka­pura. 2:1. Az 57. percben korszerű akció vesén Csikós lptt gólt 3:1. A 63. percben Simon vezette fed a labdát, s átadásából Tóth a kapust is kicselezve gurított a hálóba. 4:1. A 70. percben Mészáros a kapufát találta el a labdá­val, s miután visszapattant, S;mon a fedezetlen Tóth elé játszott, s ő beállította a vég­eredményt, A győzelem ilven arányban is megérdemelt. Jó: Gecse, Farkas, Simon, Már­kus (a mezőny legtobbia), ill.: Hegedűs, Loksa, Mihály, Vidomusz­St. Volán—Karancslapujtő 2:0 (2:0) Salgótarján, Baglvasalia, 200 néző. v.: Pünkösdi. St. Volán: Horváth K. — Szőcs, Sándor, Lovasi — Ivánvi J.. Péter — Makovszky. Ivánvi G.. Muzsik. Demeter (Pusmik). Váradi (Bodnár). Edző: Pat­kó József. K.Tanujtő: Tóth A. — Kovács L., Bodor. Lipták R. — Telek S. (Nagy S.), Os- gyáni — Lipták E., Kovács Gy., Tóth S., Juhász L., Rácz (Hives). Edző: Lantos Ede. Az I. félidőben a 20. és a 22. percben Muzsik góljával két szép támadás végén a Volán két gólt szerzett. A II. félidőben a hazai csapat erősen visszaesett, s a vendé­gek több góllövétsi a'kalmat elszalasztottak. Jó: Muzsik, Péter, ill.: Bodor, Litptáik R., Osgyáni. St. ZIM—Kisterenye 4:0 (0:0) Salgótarján, Csizmadia út, v.: Harth. St. ZIM; Kadensz- ki — Póczos, Váradi, Oszvald — Pántya, Bocsi — Oravecz (Üjházi), Nagy L., Gabora (Gál), Bandúr Gy., Rácz. Edző: Bandúr Mihály. Kisterenye: Komcsik — Szőke, Mester, Csikós — Szabó Gy., Márton — Kovács T., Baranyi, Tar- lósi I., Szomszéd A., Szómé­ra S. Cs.: Gregus, Mudricz- ki. Edző: Szilágyi Gyula. Ké­nyelmesen kezdett a ZIM. Tarlósi elől kétszer tiszt ázott Kadenszki az első 45 perc­ben. A II. félidőt is Tarlósi helyzete vezette be: Negyed­óra után egy szög le trúg ás vé­gién Nagy L. talált a hálóba, s a hazai csapat könnyedén érte el góljait. Oravecz, Ban­dúr, Gy., majd Bocsi szerzett gólt A 70. percben Szabó Gy.-t a játékvezető labdael* rúgásért kiállította, a méltat­lankodó Szilágyi Gyulát pe­dig elvezettette a játéktérről. Jó: Kadenszki, Bocsi. Rácz, Nagy L., ill.: Tarlósi, Kovács, Mester. Kazár—Pásztó 2:0 (1:0) Kazár, 400 néző, v.: Mol­nár Gy. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsér G., Kovács V., Sár" kadi — Domonkos, Tedegdd S. — Kovács B., Tolnai F. (Szász), Rátóti, Gecse T., Ko­vács L. Edző: Pál József. PKSE: Geczlkó — Sípos, Sütő, Horváth F. — Vass, Sándor — Alapi (Smolek). Szűcs, Kovács A., Tani S„ Tari J., Edző: Ponyi László. Az első 45 percben a vendégek két­szer is hibáztak „ordító” gól­helyzetben, míg a hazaiak egyszer betaláltak. A többet kezdeményező listavezetők két perccel a befejezés előtt biztosították be győzelmüket. Góllövö: Kovács B. és Gecse T. Jó: Tőzsér G., Kovács B., Geo*e T., ill.: Sipos, Sütő, Sándor. St. Bányagép—Szőnyi SE 0:0 Salgótarján Zagyvapá falva- bányatelep. 200 néző. v.: K’.ement. St. Bányagép: Sze­gedi — Bo-zó. Takács, Schwarcz — Molnár K.. Fe­rencz — Mosó. Balga (Rigó). Zvara. Pusztai, Jenei. Edző: Kriskó Lajos- Szőnyi SE: Plessek — Bodvr. Kéri. Pf tér T. (Bandó) — Papo B.. Gyetván — Molnár L.. Sá-.- bor L.. Baíi. Csorba. Szeles. Felkészítő: Malik József. Ala­csony színvonalú mérkőzésen, eredménytelenül játszó bá- nvagéorvártókkal szemben a iól védekező vendégek győ­zelmet érdemeltek vo’”a Jó: Szesed.i. Takács, ill.: Pi essek. Bodor F.. Papp B.. Gvetván, Sándor L. A bajnokság állása 1. Kazár 12 9 2 1 19- 5 20 2. St. Síküveg. 12 6 5 1 21-11 17 3. St. ZIM 12 6 4 2 29-10 16 4. St. Volán 12 5 6 1 18-11 16 5. Kistérén ve 12 7 1 4 16-18 15 <>. M.-novák 12 6 2 4 22-18 14 7. Romhánv 12 5 2 5 22-22 12 a. st. öblös. 12 5 1 6 24-13 11 9. St. Bánvag. 12 3 5 4 18-23 11 0. Bgy- Volán 12 4 2 6 20-20 10 1. Pásztói KSE 12 3 3 6 16-19 9 2. H. Sz^nvi S. 12 3 3 6 15-23 9 ■{. Somoskő. * 12 2 5 5 12-21 9 4. Palotás 12 3 2 7 14-19 8 >. Deitár 12 2 4 fi 15-34 8 i> K.-lapujlő 12 3 1 8 12-24 7 Összeállította: Andó Miklós Bolcniányi a levegőben. A ZTE kapusa ötször nyúlt a hálóba az SBTC elleni labdarú­gó találkozón. (Herbst Rudolf felvétele) Hol a labda? Veres a földön, a Bábolna elleni találkozón, amelyen a nagybátonyiaknak semmi sem sikerült. Röplabda Záróakkordok kettő* fordulóval — Kieseit a Zlüf és az ÖMTE _ A Kist erenyc „kiütéssel ’ nyerte a megyei rangadót SÜMSE—Kecskeméti Építők 3:0 (2, 14, 10) SALGÓTARJÁN, v.: Zá­hony. SÜMSE: Félegyházi, Szomszéd, Takács, Fürjesi, Sárai Z., Papp, cs.: Sárai B., Somoskői. Edző: Félegyházi Pál. Az első játszmában nagy volt a hazaiak ütőfölénye, a másodikban lazítottak, s láb­ról nyeltek. A harmadikban már nem volt kétséges á győzelmük. SÜMSE—Tatabánya 3:1 (12, —4, 5, 14) TATABÁNYA, v.: Slemzel. SÜMSE: Félegyházi, Szom­széd, Takács, Fürjesi, Sárai Z., Papp. cs.: Sárai B., So­moskői. Edző: Félegyházi Pál. A SÜMSE mindent megtett a másik tarjáni csapat meg­mentése érdekében. .Otthoná­ban fölényes játékkal az utol­só kettőben hengerelve győz­te le a másik kiesőjelöltet. Az egész szezonban egyen­letes teljesítményt nyújtó üveggyáriak a bajnokságban a 6. helyen végeztek. MAFC—St. ZIM 3:0 (8, 13, 10) BUDAPEST, v.: Kökény. ZIM: Liptai S., Bíró, Krajs- nár, Sárik, Farkas, Liptai I.. cs.: Kőbán. Edző: Farkas Robert. A ZIM fiataljai mindhárom játszmában nagy ellenállást fejtettek ki a jóval nagyobb képességű műegyetemisták el­len. Tatabánya—St. ZIM 3:0 (12, 12,,9) SALGÓTARJÁN, v.: Radi- csai, St, ZIM: Liptai S„ Bíró, Krajsnár, Sárik, Farkas. Lip­tai I., cs.: Kőbán. Edző: Farkas Róbert. A kiesési rangadón a ZIM az utolsó lehetőséget is el­szalasztottá. A téttől remegő fiatalok az első két játszmá­ban 8:0-ról, illetve 10:5-ről veszteitek. Az utolsóban 13:2- es tatabányai vezetésnél még hét ponttal szépítettek. A nagy múltú röplabdacsa­pat ezzel kieseit az NB Il-ből. Kisterenye—SBTC 3:0 (1, 12, 3) SALGÓTARJÁN, v.: Mol­nár. KISTERENYE: Kovács, Rásá, Ökrös, Puszta, Bokor, Hanyiné, cs.: Kiss, S zom óra. Edző: Molnár László. SBTC: Denk, Szabómé, Tari, Sárai- né, Kovács, Csík, cs.: Rad- vámszki, Miklósmé. Edző: Szatmári Szilárd. A nógrádi rangadón az if­júsági korosztályú játékosok­kal felálló Kisterenye ügyes ejtésekkel, biztos ütésekkel az első játszmában már 7:0- ra vezetett, amikor az SBTC az első pontját megszerezte. A találkozó egyetlen színvo­nalas játszmája a második volt Itt 10:10-ig fej fej mel­letti küzdelemben mindkét együttes tudása javát nyúj­totta. A harmadik játszmában az érthetetlenül lélek nélkül játszó SBTC nem tudott újí­tani, és ellenállás nélkül meg­adta magát. Mindkét együttes kiharcol­ta a bentmaradást. A jövőre vonatkoztatva az SBTC-nél legsürgősebb feladatként meg kellene vizsgálni a szakosz­tály hullámzó teljesítményé* nek okát, s a legtöbbször lé« lek nélküli játék eredőjét. Szegedi Kenderfonó—SBTC 3:0 (1, 8, 6) SZEGED, v.: Varga. SBTCs Denk. Szabóné, Tari, Sárai- né. Kovács. Csík. cs.: Rád. vánszki. Edző: Szatmári Szi­lárd. A rangadóhoz hasonló gyenge játékkal az SBTC egy percre sem te‘te kétessé az ellenfél győzelmét. Mátyus László Kohász-siker Ebben az évben ismét meg­rendezte az SKSE a Simkó Rudolf atlétikai emlékver­senyt. Az utolsó számban a 3000 méteres síkfutásban ez volt a sorrend: 1. Varga (SKSE) 8:41.8, 2. Bodor (SÜMSE) 9:23.0, 3. Teiek (St. Madách G.) 10:02,6 A három szám összesített eredménye alapján az alábUi helyezések születtek: 1. Varga (SKSE). 2 Bodor (SÜMSE), 3. Sándor (Hatvan), 4. Fegy­veres fSKSE), 5. Simon (SKSE), 6. Szabó (SKSE). Varga János tehát az idén is biztosan nyert ebben a ver­senyben, így a vándorserleget egy évig ő védi. , r NÖGRAD - 1975. november 11., kedd 7