Nógrád. 1975. október (31. évfolyam. 230-256. szám)

1975-10-07 / 235. szám

llolorsport Drapál Yamaha gépén két bajnokságot szerzett. Drapál két bajnoksága Balassagyarmaton Hatalmas érdeklődés mel­lett került sor az 1975. évi magyar gyorsasági bajnokság futamaira Balassagyarmaton. Már a szombati edzésnapon is közel ötezren izgulták vé­gig a hűvös idő ellenére az így is látványos köröket, ' és számítani lehetett a másnapi verseny sikerére. Ennek meg­felelően mintegy 15 ezer né­ző állta körül a pályát. A kö­zel három órás küzdelmek az utóbbi évek egyik legszínvo­nalasabb hazai versenyét hoz­ták. Drapál János a nemzet­közileg is ismert kitűnő ver­senyző szédületes iramban rótta a köröket és a papírfor­ma szerint a 350-es kategóriá­ban biztosan nyert, míg a 25Ó- esek között a nap legizgal­masabb futamában, kis kü­lönbséggel futott be Reisz János előtt. Minden futam után a Köztársaság téren fel­állított emelvénynél ünnepé­lyes eredményhirdetés volt, és az első három helyezett tiszteletkört futott a kapott babérkoszorúval. A 350-esek futama után a nyilvánosság előtt — melyet a hangszóró­kon keresztül a nagyközönség hallott — a kétszeres bajnok köszönetét mondott, hogy a városban lehetőség nyílt a bajnokság lebonyolítására, kedvezően nyilatkozott a pá­lyáról, és a rendezésről. Hazai sikert is hozott a verseny. A közúti géposztály 125-ös ka­tegóriájában a dobogó 3. he­lyére a Bgy. SE versenyzője került Bogdán Sándor szemé­lvében. Így a két évvel eze­lőtti Lévai által szerzett 3. hely most a gyarmati moto­rosok jóvoltából ismét .szapo­rodott ezen az országos baj­nokságon. A részletes ered­mények: A közúti gépek 250 ccm-es kategóriájának mezőnye ver­, , seny közben. Reiter László felvételei Speciaigepek: 350 ccm. (8 ind.) 1. Drapál János BHSE (Yahama), 2. Reisz János BHSE, mindhármán Yahama, ind.) 1. Hársfai Lajos BHSE, BHSE (Yahama), 3. Juhos Pé- géppel. 2. Pige József BHSE, 3. Sza­ter (Zalka Yahama.). 125 ccm- (9- tad.) 1. Juhász bó János (Zalka). Károly BHSE (MZ), 2. Szabó 125 ccm. (7 induló). 1. Hárs- Drapál Péter (Zalka, MZ), 3. Reisz fai Lajos (BHSE), 2. Szél Ta- János, János BHSE (Yahama). más (Zalka), 3. Bogdán Sán­Károly Közúti gépek: 250 c$m. (16 dór (Bgy. SE). 250 ccm. (11 ind.) 1. János BHSE, 2. Reisz BHSE, 3. Juhász Az NB Ill-ban FegjelmezeU játékkal Sátoraljaújhely—SKSE 2:2 (2:1) Sátoraljaújhely, 400 néző, védőket, és a kifutó kapus ben Hulitka ütött szögletre v.: Tóth B. Sátoraljaújhely: mellett a jobb alsó sarokba egy lövést, majd a bal alsó Vakles — Dohai, Forgács, gurított. 1:1. A 25. percben kapufáról vágódot ki Tokár Lisovszki, Csongrádi, Perecsi, Cserzsovszki elcsúszott a sa- bombája. Néhány percre fel- (Laiczkó), Jósvai, Sztankó, lakon, és Tokár elfutott, majd jöttek a hazaiak, 'de a mér- Suller, ' Tokár, Dutkievicz a bal alsó sarokba további- kőzés hajrájában ismét az (Kurucz). Edző: Cserépy tott. 2:1. Ezt követően Oláh SKSE támadott ellenállhatat­László. Salgótarján: Hulitka 5 méterről a kapus kezébe fanul. A 80. percben Forgács — Venbói, Ceerzsovszki, fejelt, majd nagy helyzetben a 16-oson belül a földön két- (Nyéki), Nagy, Szőke. Gulyka. kapu fölé lőtt. szer is kézzel ütötte el a Szolnoki, Kasza, Bábel, Feke- Szünet után rákapcsoltak a labdát, de a játékvezető síp- te, Oláh. Edző: Tóth István, vendégek. Oláh hosszú labdát ja néma maradt. Végered- A hazaiak kezdtek jobban, kapott, melyre a kapus mint- menyben értékes pontot szer- Az SKSE nehezein lendült já- egy 40 méterre kifutott. Vak- zett az SKSE Sátoraljaújhe- tékba. A 10. percben egy les lábáról Szőke elé került lyen. hosszú előreadott labdát Sul- a labda, ő belőtte a kapu elő- A mérkőzésen nagyon fe­lér átemelt a kifutó kapu- terébe, ahol nagy tömörülés gyelmezetten játszottak a Ko­son, amely a há'ába hullott, .támadt, és a jól érkező Oláh hászok, sőt a második félidő- 1:0. A másik oldalon Fekete közelről az üres kapuba güri- ben túlnőttek a hazaiakon, lőtt kapu fölé, majd Kasza tott. 2:2. Az egyenlítés után Pompásan szereltek, és nagy­távoli lövése kerülte el a bal nyomasztó fölényt harcolt szerűen indították társaikat alsó kapufát A 17. percben Hu- ki az SKSE. Könnyen sze- támadásba. A vendégek a litka egy bal alsó sa- relték a hazaiakat és tetszés mutatott játék alapján köze- rokba tartó labdát, el- szerint indították támadásai- lebb álltak a győzelemhez, vetődve hárított. A 26. perc- kát. Bábel kapott jó helyzet- Jók: Lisovszki, illetve Hu­ben formás T'-'-Yz-táimadás ben labdát, de a jobb alsó litka. Kasza, Oláh. végén Oláh L. a hazai kapufa mellé lőtt. A 68. perc­Demény László Blohin újabb góljaival... A Kijevieké a Szuper Kupa Dinamo Kijev —Bayern München 2:0 (1:0) Kijevben óriási érdeklődés zott jó helyzetben, aztán a A gól után továbbra is jő előzte meg a Szúper Kupa 40. percben megtört a jég. iramban folyt a játék a visszavágóját, amelyre az ez Konykov kitűnő labdával müncheniek is támadtak, de évi KEK-győztes Dinamo Ki- indította Biohint, aki óriási ezeket a támadásokat biztosan jev 1:0-as előnnyel fogadta a iramban 'tört kapura, pzinte hárította a kijevi vedelem. A BEK-győztes Bayern Műn- pállva hagyta” őrzőjét Schvar- kijeviek teljesen átvették a chent. zenbecket, majd laposan a játék irányítását. öt.etesen, Telt ház 100 000 néző' fo- kimozduló Maier mellett a s elöl veszélyesen játszották, Telt ház 100 000 nezo fo ^ ;abdát. 1:0. helyzeteket is kidolgoztak. gadta a palyara lepő csapa- __ Időnként a kitűnő erőnlét tokát. A kezdeti tapogatózó Szünet után nagy erővel mellett technikai trükköket játék után a hazaiak hamar vetette magát a küzdelembe js bemutattak Blohinék. A magukhoz ragadták a kezde- a Bayern, de az 53. percben mérkőzés végén a közönség ményezést, bár a müncheniek, újra Maier halójában tancolt vastapssal jutalmazta kedven- harminc percig még tartották a labda. cei győzelmét. Így a két Ajax­magukat — sikerrel véde- A gólszerző ezúttal i. Bio- győzelem után megérdemel- keztek. A félidő hajrájára a hin volt, aki 40 méterről fen került a Szuper Kupára kijeviek egymás után több szúrta meg a labdát, a ka- a Kijevi Dinamo neve, veszélyes helyzetet teremtet- pus későn vetődött és hasa amelynek a nagy hírű Bayem, tek Maier kapuja előtt. Bio- alatt jutott. a labda a háló- gólt sem tudott rúgni 180 hin, majd Onyiscsenko hibá- ba. 2:0. perc alatt. NB 11. Csak szünet után volt elfogadható a játék Nagybátonyi Bányász — FŐSPED Szállítók 2:1 (0:0) Nagybátony 1500 néző. v.: Fehér II. Nagybátonyi Bá­nyász: Palchuber — Sütő, Antal, Nagykiske, Sólyom (Pozsár I.). 57. perc. Macska, Nagy, Veres. Pozsár II.. Ko­vács, Loch. Edző: Horváth Mihály. FÖSPED Szállítók: Lahczkor, Márkus, Köböly, Fejes, Kárpáti. Kiss L., Ra­fael, Losonci. Kainyó, Alapi, Stefán, Edző: Bundzsák Dezső. Hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a játék. Az első fél­idő legnagyobb gólhelyzetét Pozsár II. hagyta ki, aki a 3. percben a kapusba lőtt. A 13. percben Veres jó szabadrúgá­sát védte Laihczkor. A 38. percben. Sólyom hibája után nehezen mentett a hazai vé­delem. Az első félidő utolsó percében Stefán 14 méterről beadott lövését védte Palchu- iber. Az 57. percben Veres bal oldali szöglete után Pozsár II. fejesét Lahczkor a felső léchez ütötte, s a lepattanó labdát Antal közelről a kapu bal oldalába lőtte. 1:0. A 69. percben Pozsár II. remek be­adását Nagy jó helyzetben léc fölé fejelte. A 73. percben Macska jó lövése jelentett veszélyt a vendégek kapujára. A 77. percben súlyos, ritkán előforduló hiba után Alapi mintegy 25 méterről az üres kapuba emelt. 1:1. A 82. perc­ben Nagy lőtt a bal kapufa mellé. Egy perc múLva sike­rült megszerezni a hazaiak­nak a győzelmet jelentő gólt. Loch labdájával Pozsár II. re­mekül kiugrott, s mintegy 8 méterről biztosan lőtt a jobb sarokba. 2:1. Álmos első félidő. Jövés, esemény. Szünet után javult a mérkőzés irama és színvo­nala. A többet támadó és helyzeteit jobban kihasználó Bányász-gárda, ha nehezen is, de megérdemelten sze­rezte meg az újabb két baj­noki pontot. Jók: Antal. Macska. Veres, illetve Márkus. Kárpáti, Ala­pi. Sulyok Sándor Jelenet a mérkőzésről. Herbst Rudolf felvétele. A csfitáu közötti különbség döntött Nyíregyháza—Bgy. SE 2:0 (1.0) Nyíregyháza, 4000 néző, v.: Többet és veszélyesebben Krajnyák. Nyíregyháza: Kál- támadtak a nyíregyházi csa- mánehclyi — Kiss, Kléninger, tárok, de ebben az időszak- Szekrényes, Kemeesei, Szik- ban jól romboltak a gyar- szai, Major (Kubik), Mada- mati védők lina, Pócs (Percze), Korpo- Szünet után a győzelmet nai, Farkas. Edző: Bakos Bé- biztosító gólt a 65. percben la. Balassagyarma : Treso lőtték a hazaiak. Farkas kap- Pribeli, Szalai, _ Lajkó, Hor- középen a labdát, néhány nyák,^ Erdélyi (Huttyán), méter megtétele után, Tresó Szedlák, Hugyecz, Trubin, mellett laposan lőtt a kapu Nagy, Hajnal (Ferencsik.) közepébe 2 0 Edző: Tományi Pál. A két közüi a jobb A 14. percben a ]obb olda- csatárjátékot produkáló ha- lon lesen _kapta a labda a zaiak megérdemelten ju­hazai szélső. Treso kifutott a tottak a két bajnoki pont­eléje, de a csatár átívelte a koz másik oldalra a labdát az ugyancsak lesen álló Pócs Farkas, Kiss, Klénin­elé, aki a hálóba lőtte a ha- Ser, Tresó, Pribeli, Lajkó. zai csapat vezető gólját. 1:0. Reiter László Vívás <r Hatodik helyezés Ozílon Özdon II. osztályú női tőr hely) 4, 4. Devanszki (Eger) minősítőversenyt rendeztek. A 4, 5. Czibor (BVSC) 4, 6. mezőnyben a BVSC, DVTK, Bártfai (SKSE) 3, 7. Soós Bp. Honvéd, Vörös Meteor, (BVSC) 2, 8. Kun (Özd) 1 Hódmezővásárhely, Pápa, győzelem. Eger, Sárospatak, SKSE, vaia- A verseny befejeztével Ver­mint a rendezők képviseltet- tich Tamás az SKSE vívói- ték magukat 43 tőrözővel. Az nak vezető edzője elmondot- SKSE színeiben 7 lány lépett ta, hogy elégedett a lányölc pástra. A selejtezők során teljesítményével. Annál is in- Marcsicsek és Balogh esett ki. kább. mert ebben a nagy me. Az elődöntőből Magyar és zőnyfoen 28-ain már, mint Szaniszló, a középdöntőből másodoszlályúak szerepeltek. Torják és Gáspár vett bú- Emellett az SKSE az őszre csút. A két Kohász-lány kö- való felkészülés során a csa- zül Bártfai kiharcolta a dön- patbajnoki mérkőzések figye- tőbe jutást. Itt a következő lembeváteléval tartotta edzé- volt a sorrend: 1. Menus seit. Így mindenképpen di- (BVSC). 6, 2. Fejesné (Ózd) 5, cséretes a fiatalok fenti tel- 3. Magyar: (Hódmezővásár- jesítménye. Eredmények ■ táblázatok Az NB I. október ll-I IX. 2:1 (1:1). Borsodi Volán-r,’ön^ fordulójában: Üjpesti Dózsa— Bp. ßvös 3:2 (2:2). Kazincbarcika— Honvéd. Ferencváros—Vasas, Vi- Hejőcsaba 3:3 (2:1), Rudabánva deoton—MTK VM, Zalaegerszeg— —Egri Dózsa 0:0. Kaposvár. DVTK—Haladás. Sze- ol—Csepel. Békéscsaba—SBTC, Rába . ETO—Tatabánya. NB II. Dunaújváros—Oroszlány 6:0 Volán—Bábolna 4:2 (0:0). BVSC—Bp. Spartacus 4:0 (1:0), Budafok—Várpalota' 3:2 (1:1). Szekszárd—Nagykanizsa 2:0 (0:0). Dorog—MA V DAC 2:0 (0:0), Komló—Kossuth KFSE 1:0 (1:0), Vasas Izzó—Debrecen 1:1 (1:1). Szolnok—Pécs 1:1 (1:1). A bajnokság állása A bajnokság állása 1. Dunaújv. 10 8 1 1 20-10 17 2. PMSC 10 6 3 1 22- 9 15 3. Budafok 10 7 1 2 23-18 15 4. Dorog 10 6 2 2 18-12 14 5. BVSC 10 6 1 3 18-14 13 6. V ólán 10 4 4 2 18-13 12 7. Oroszlány 10 4 3 3 21-20 11 8. Várpalota 10 4 3 3 19-18 11 9. KKFSE 10 4 2 4 17-11 10 10. Na.gvbát. 10 4 2 4 13-15 10 11. DVSC 10 4 2 4 14-17 10 12. Komló 10 3 3 4 9-10 9 13. Olajb. 10 3 3 4 10-13 9 14. SZMTE 10 3 2 5 15-14 8 15. Szekszárd 30 3 2 5 13-17 8 16. V. Izzó 10 2 3 5 11-13 7 17. MÁV ■ DAC 10 3 1 6 7-18 7 18. FÖSPED 10 2 2 6 14-19 6 19. Bábolna 10 2 — 8 11-25 4 20. Bp. Spart. 10 1 2 7 7-23 4 A XI. fordulóban október 1. özd 10 7 1 2 *2- 8 13 2. EgTi Dózsa 10 5 3 2 26- 9 13 3. DMTE 10 5 3 ‘2 23 10 13 4. Léniaváros 10 5 3 . 2 19-15 13 5. MVSC 10 5 2 3 18-14 12 6.Rakamaz 10 5 2 3 15-14 12 7. Ruda-bánya 10 5 2 3 13-19 12 8. Borsodi B. 10 5 2 3 16-21 12 9. Nyíregyh. 10 5 1 4 27-15 11 10. yEgri Vasas 10 5 1 4 17-13 H 11. Hajdú V. 10 5 — 5 23-18 10 12. B.-gyarmat • 10 4 2 4 16-18 0 13. S.-újhely 10 4 2 4 14-16 •o 14. K.-barcika 10 3 3 4 29-19 9 15. Gyöngyös 10 3 3 4 18-19 9 16. S. Kohász 10 2 4 4 26-22 8 17. Záhony 10 4 — 6 11-16 8 18. Hejőcsaba 10 3 2 5 12-22 8 19. Borsodi V. 10 2 — 8 10-29 4 20. Balmazújv. 10 — — 10 6-49 — A XI. fordulóban október 3 19-18 11 12-cn: SKSE—Nyíregyháza. Ba­A totó 40. heti eredménye 1. SZMTE—Pécs 2. V. Izzó—DVSC 3. Oroszlány—Dimaújv. 4. Bábolna—Volán 5. MÁV DAC—Dorog 6. Záhony—MVSC 7. Leninváros—Ózd 8. Hejőcsaba—Kazincb. í). Bosodi V.—Gyöngyös csoport. 10. Rudabánya—Egri D. (1:0), ll. Sütőipar—BTASK Bányász— 12-én: Nagybátonyi MÁV DAC. NB III. Északkeleti Egri Vasas—Rakamaz 3:0 Debreceni MTE—Balmazújváros 12. Dombóvár—Siófok 2:0 (2:0). Záhony—Miskolc 1:0 13. Előre—Ganz-MAVÁG (0:0). Borsodi Bányász—Hajdú M Vasas 1:0 (0:0), Lenin város—özd 14. Enying—ÉRDÉRT x 1:1 x l:l 2 0 :fi 2 2:4 2 0:2 1 1:0 1 2:1 x 3:3 1 3:2 x 0:0 1 1:0 x isi 2 0:2 1 1:0 NÓGRÁD - 1975. október 7., kedd