Nógrád. 1975. szeptember (31. évfolyam. 205-229. szám)

1975-09-10 / 212. szám

Mérkőzés előtt Labdarúgás — Megyei bajnokság Először K arancsl a puj lő A­rr •• j a győzőit és a Szőnyi „Mellény nélküli" önbizalom az MTK-VM-nél ' A nyitányra nem szívesen, gondul, de a második, vagy harmadik mérkőzésről már szívesen beszél Kovács Imre, az MTK-VM edzője. — Szegeden grengén ment, kikaptunk l:0-ra, a Zalaeger­szeg ellen már az 50. percben 3:0-ra vezettünk, amikor Be­cseit a bíró kiállította. Negy­ven percig 10 emberrel ját­szottunk, 3:l-re győztünk. — mondta Kovács Imre. Bizony, nehéz helyzetbe kerültünk ezután Kunszt Szegeden, Ta­kács az egyik edzésen sérült meg. Nyíró már régebben is sérült volt, Szuromi belázaso­dott és Becsei sem játszhatott a Békéscsaba ellen. Mégis szívvel-lélekkel és nagyon ügyesen játszva. 3:0-ás meg­lepetésszerű győzelmet arat­tunk Békéscsabán. És most következik az SBTC... — A tarjániak eddigi sze­replése éppen fordítottja a miénknek. Ök először győz­tek, aztán kétszer kikaptak. De ma, amikor az NB I-ben váratlanabbnál váratlanabb eredmények adódnak, a DVTK 2., az újonc Kaposvár ötödik, a hétszeres magyar bajnok Ű. Dózsa a 13., ez nem sokat számít! Minket sokan „leírtak” már, de remélem, hogy az az egészséges önbi­zalom, amely a Zalaegerszeg és a Békéscsaba elleni mérkő­zésen már legtöbb játékosun­kat áthatotta, ezúttal is az egyik legfőbb erényük lett. „Mellény nélküli” önbiza­lom ez és remélem, kihoz­za belőlük azt a tudást, ami bennük van. Mert. persze, ja­vítani való az MTK-ban is bőven akad. Ott szeretnénk folytatni, ahol Békéscsabán abbahagytuk. Pont úgy ké­szültünk fel a Stécé ellen, mint a csabaiak ellen, és re­mélem, ezúttal is tudunk va­lami újat mutatni. És marad a győztes csapat? — A kezdő csapat valószí­nűleg az lesz, amelyik a vi­harsarokból elhozta a két pon­tot, változtatásra ugyanis semmi okom nincs. De azért lehetséges, hogy a középpá­lyán cserére kerülhet sor. Becsei már játszhatna, de nem hiszem, hogy ott lesz a csapatban. Kovács Imre végleges csa­patot nem adott. Lehet, hogy Burg helyett Csorna játszik majd, sor kerülhet (csere foly­tán) Szuromi^átékára is. Az SBTC ellen vasárnap óta az alábbi keret készült: Bicskei, Csetényi, Török, Siklósi, Bor­só, Szigeti, Kovács Bála, Burg, Csorna, Pólyák, Kiss Tibor, Koritár, Szuromi. N. j. Változik az SBTC összeállítása a Hungária utón ' Nem kell semmit hozzáten­ni a szombati SBTC—Video­ton találkozóhoz. Akik látták a mérkőzést, képet ‘alkothat­tak a modern futtballról. és ugyanakkor arról is, hogyan keli „öregurasan” futtballoz- ni. Előbbit a székesfehérvá­riak, utóbbit a tarjáni fiúk mutatták be. Egv kérdés van a Stécénél: meddig tart a hullámvölgy, mikor tüdnak „lépni egyet” Répásék, már ami a játékot illeti. Nos, nem valószínű, hogy ma a Hungária úton a formába lendült, MTK-VM el­len egycsapásra minden meg­változik, és feledtetni tudják a tarjáni játékosok az eddig mutatott formát. Az utóbbi időben, sajnos, nem kíséri szerencse az SBTC játékát a fővárosban a kék-fehérek el­len. Emlékezzünk, hogy ta­valy is igen balszerencsés mó­A Kohászati Gyárépítő Vállalat salgótarjáni építésvezető­sége feiweszs kőműveseket. kubikusokat, segédmunkásokat, ácsokat, festőket, tmk-lakatosokat, rakod ógép-kezel őt. FIZETÉS MEGEGYEZÉS SZERINT. Érdeklődni: a Kohászati Gyárépítő Vállalat salgótarjáni épí­tésvezetőségénél (az SKÜ-üzem területén a Dexion-csar- nokkal szemben) lehet. Időszakos vásár 30—40 százaiéi os árengedménnyel Szeptember 1—13-ig. Különféle belföldi és importált HÁZTARTÁSI CIKKEK, KOZMETIKAI és TESTÁPOLÓ SZEREK Budapesten, Pest—Komárom—Nógrád megyékben az állami : és szövetkezeti boltokban 30—40 százalékkal olcsóbban kaphatók! Használja ki a kedvező alkalmat, vásároljon olcsóbb áron! bon pár perccel a befejezés előtt, egy potyagóllal kapott- ki a Stécé 2:1-re, s elúszott a 86 percen át kiharcolt egyik, pont. Az SBTC vezető edzője, Dá­vid Róbert, még a Videoton elleni mérkőzés után, szom­baton kijelentette: több, de legalább két helyen megválto­zik a csapat az MTK-VM el­len! A tarjániak edzője nem titkolta, hogy egyáltalán nincs- megelégedve néhány játékos formájával. Sőt: már a Fe­rencváros elleni vereség után is büntetést helyezett kilátás­ba, azzal az indoklással: ve­szíteni szabad, de nem így ... A tegnap délutáni edzésen ott láttuk Miklós Józsefet, Földi Attilát és Angyal Csabát is. Könnyű volt következtetni, hogy rájuk is számít Dávid Róbert. Kire nem, tettük fel a kérdést. — Bástira nem, mert be­teget jelentett! Kegye is rú­gást kapott, sérült, ő sem játszhat. Egyelőre keretet tu­dok csak adni az MTK-VM ellen. Ilyenkor nehéz nyilat­kozni, amikor nem megy a csapatnak. Mégis reményke­dem, hogy a fiúk megembe­relik magukat, és szorossá tudjuk tenni a találkozót — nyilatkozta tömören a tarjá­niak vezető edzője. Az SBTC ma utazik Buda­pestre, s a pályára lénő 11 a következő játékosokból kerül ki: Szűcs, Szőke, Varga, Kmet- ty, Kovács II., Miklós, Mar­osok. Répás, Angyal, Földi, Szoó, Kajdi, Kovács III., Jeck. sz. 1. St. Bányagép—St. Síküveggyár 2:2 (1:1) Salgótarján, IV., Szánási út, 400 néző, v.: Szepesi (kitűnő­en). St. Bányagép: Szegedi — Bozó, Takács J-. Schwarcz — Molnár K., Pusztai — Mosó. Ferencz, Rigó (Szilágyi), Je­néi, Balga (Lábos). Etlzö: Kriskó Lajos. St. Síküveg-: Surányi I. — Surányi S., Ver- bovszky, Csóri —- Fehérvári, Ferencz J. — Tőzsér L., György L., Krivanek R-. Du­dás Gy., Marti. Cs.: Godó. Edző: Kollár Gyula- A 16. percben Mosó három • védőt kicselezett, s alaovonalról visszaadott labdáját Balga az ötösről a kapuba helyezte. 1:0. Rigó a lest vitató védők közül ugrott ki, de ió hely­zetben közelről a kapu fölé lőtt. Szünet után a vendégek irányították a játékot. A 65. percben Balga lőtt az oldal­hálóba, két perc múlva azon­ban Krivanek elhúzott Takács mellett, s a 16-osról a bal sarokba bombázva kiegyenlí­tett. Dudás emelte a labdát utána az üres kapu mellé, a másik oldalon viszont Szilá­gyit buktatták a védők a bün­tetőterületen. A 11-esből Je­néi ismét vezetéshez iuttatta a hazaiakat a 88. percben- Az ellentámadásból a kezdés után Csóri balsarkos lövés­sel beállította a végered­ményt. Jó: Takács. Jenei. Mosó, ill.; Surányi I., Ver- bovszky. Dudás Gy. Az ifjú­sági mérkőzésén a bányagép­gyáriak 6:3-ra nyertek 2:2-es félidő után. A mérkőzés ér­dekessége az volt, hogy a hazai kapus négy gólt lőtt! — 11-esekiből. Kistoronyé—St. Öblösüveggyár 1:0 (1:0) Kistercnye, 300 néző, v.: Brezovszky. Kisterenyc: Kon­caik—Szőke, Mester, Csikós — Miárton. Szabó Gy., — Mó- csány, Baranyi, Tarlósi. Szom­széd A-, Rákos (Berecz). Edző: Szilágyi Gyula. St. Öblös. Si­mon P. — Bertók, Kakuk, Simon J., Horváth Gy. — Pi- Linyi, Král — Tóth L. (Pün­kösdi). Horváth F„ Kálnai, Takács T. Edző: Simon Imre. A 28. percben egy rossz ha­zaadást Tarlósi elcsípett, lö­vése a kapufán csattant, a visszapattanó labda azonban az egyik menteni szándékozó védő kezét érte, s ebből a 11- esből Baranyi alakította ki a mérkőzés végeredményét- E véletlentől eltekintve a ven­dégek döntetlent érdemeltek volna, a hazaiak azonban két érvénytelen gólt lőttek. Jó: Mester. Márton (a mezőny legjobbja), Mócsany. Tarlósi, ill.: Simon P.. Kálnai és Ta­kács T. Az ifjúsági mérkőzés az öblösüveggyári csapat iga­zolásainak hiányában elma­radt (a barátságos eredmény azonban „kiütésesre sikerült” a hazaiak javára). Mai sportaiiíísor Az MNK megyei selejtezőjének III. fordulója: Nóg­rád—SKSE, v.: Harth, Kislerenyci SE—KM Egyetértés, v.: Molnár, Rctság—Balassagyarmati SE, v.: Juhász L., Nógrád- sáp—Dejtár, v.: Cseh. Kisbágyon—Pásztói KSE, v.: Baksa, Ceredi Tsz FSK—St. Síküveggyár, v.: Balázs II., Luciáivá —St. Bányagépgyár, v.: Nagy I. (Az elöl állók a pálya- választók, a mérkőzések 15.30 órakor kezdődnek). Sorokban Salgótarjánban pénteken kezdődik a III. Kenyeres Gé­za sakkemlékversény. A két csoportban sorra kerülő, heti három fordulóval megrende­zendő találkozón helyszí­nen lehet nevezni a kohásza­ti üzemek ebédlőtermé'oen, pénteken 16.30 órakor. Salgótarján kispályás lab­darúgó-bajnoksága három csoportban folyik, összesen 27 csapat játszik, s az őszi sze­zon októberben ér véget. Egyébként minden csütörtö­kön szövetségi napot rendez­nek a városi sportfelügyelősé­gen (Bajcsy-Zsilinszky út 17.) Pásztó—Dejtár 0:0 Hasznos, 300 néző, v.: Pén­zes. PKSE: Kodak — Vass. Horváth F., Kelemen — Al- mási. Szabó T. — Srnolek. Ve­res (Székely). Szűcs, Sándor, Tari J. Edző: Ponyi László. Dejtár: Gál I- — Tóth G. Maczkó. Sárosi — Zsiga, Gré- czi — Mituk, Csókási. Ko­vács F., Kremnicsán G., Sztankó L. Felkészítő: Csóká.- sí István. Említésre érdemes esemény nem történt a sport­szerű mérkőzésen. Jó: Ko- dák. Vass, Almási, ill.: Gál 1., Maczkó, Zsiga. Kremni­csán G. SBTC ifi. II.—Dejtár 11:0 (5:0), v.: Csáki. Karancslapujtő— Somoskőújfalu 1:0 (1:0) Karancsiapújtő, v.: Kle- ment. K.-Iapujtő: Barta — Kovács L„ Telek S.. Telek Gy. — Juhász L., Osgyáni L. — Lipták E., Tóth S.. Híves, Lavaj A.. Tóth T. (Laczkó G.). Edző: Lantos Ede. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Gai- ger, Babják — Séber. Antal — Szabó O., Balázs E. (Czi- kora T.). Hlavati, Pindroch. Dankó. Edző: Tóth István. A somosiak kezdtek jobban, de legjobb gólhelyzetüket Hlava­ti Bartha kezébe adta. Las­san játékba lendült a hazai támadáson s a 30. percben a jobb oldali támadásból átlőtt labdát Lavaj a hálóba perdí- tette. Szünet után a hazaiak támadtak többet. s somosi csanat jó hajrája sem hozott gólt. Jó: Telek S., Osgyáni. Juhász, Tóth S„ Lávái, ill.: Gaiger, Balázs E., Szabó O. Az ifjúsági mérkőzésen Ka­rancslapujtő 5:0-ás félidő után 6:2 arányban nyert Szőnyi SE—Bgy. Volán 2:0 (1:0) Jobbágyi, 100 néző. v.: Dó­ra L. Szőnyi SE: Fodor — Gyetvai, Bodor, Pintér — Kéri, Papp — Molnár L. (Sá­gi), Bangó, Szeles. Csorba, Sándor L. Felkészítő: Malik József. Bgy. Volán: Naszály — Ferencz, Győri. Dr. Halász — Vidomusz, Mihály — Gál. Horváth I., Eissen, Csáki (Horváth II.). Edző: Fábián István. A 25. percben egy jobb oldali támadásból Ban­gó F. szerezte a hazaiak ve­zető gólját, majd a lesre ját­szó gyarmati védők jóvoltá­ból következtek a kihaszná­latlanul maradt gólhelyzetek. A 65. percben egy tömörülés átlövésével 18 méterről Papp állította be a mérkőzés vég­eredményét. Jól hajráztak a vendégek, a 16-osná.l azon­ban nem sikerült a góllövő cipőre helyezni a labdát. Jó: Fodor, Bodor, Pintér, Kéri, ill.: Naszály,' Ferencz G. Az ifjúsági mérkőzésen is a ha­zai együttes nyert 3:0 (1:0)- ra. St. Volán—Romhány 3:3 (1:0) Romhány, 200 néző, v.: Ka­kukk. St. Volán: Kormos — Szőcs, Sándor, Iványi J., Lo- vasi — Iványi G. (Pusnik). Péter Gy. — Makovszky. Rát- kai (Szecskó), Muzsik. Vára- di. Edző: Patkó Józ,~ef. Rom- hány: Jeszenszky — Zagyvái 1., Fejes, Máté — Szentgvör- gyi, Ferencsik — Túri, Var­ga I., Lisovszki (Koczka). Zagyvái L., Hegedűs (Kosik). Felkészítő: Rottek József. Egv tócsán megcsúszott labdából Muzsik szerzett gólt a 25. percben, a másik kapunál célt tévesztettek a lövések. Az 50. percben Szecskó Jcét csel után a kapufára lőtt, s a visszapattanó labdát Vára- di értékesítette. Negyedóra múlva Szecskó elfutása és be­adása után Muzsik fejelte a hálóba a labdát. Az utolsó negyedórában fergeteges hai- rát nyitott a hazai együttes és Zagyvái mesterhármasával bravúrosan kiegyenlített. A 80. percben egy tömörülésből durrantott a hálóba, aztán a szögletrúgásból beívelt lab­dát fejelte a hálóba, az utol­só percekben pedig egy közi vetett szabadrúgásból^ volt eredményes. Jó: Szőcs. Iványi G., Muzsik. Szecskó. ill.: Szentgyörgyi, Túri, Varga, Zagyvái L. (a mezőny leg­jobbja). Romhányi ifi—St. Volán ifi 1:0 (0:0). St. ZIM—Mátranovák 2:2 (2:2) Salgótarján, I., Csizmadia­telep, 200 néző, v.: Nagy I. St. ZIM: Tóth — Pócsa, Vá- radi. Póiczos — Nagy L., Bo­csi — Balázs, Újházi, Tőre„ Bandúr Gy., Gál. Edző: Ban­dúr Mihály. M.-novák: Do­monkos — Kilczin, Gecse, Farkas T. — Mészáros, Ko­vács — Simon, Veres, Laka. tos B., Csiftós, Kapás. Cs.: Répás L.. Kakuk. Edző: Szom­széd Ádám. Egy védelmi hi­bából már az 5. percben meg­szerezték a vezetést a mátra- novákiak. Tíz perc múlva ka­páslövésből kiegyenlített a ZIM. Egy remek szóló után egy jobbsarkos gól ismét a no- vákiak' vezetését jelentette a 30. percben, hnajd a félidő be­fejezése előtt egy potyagól­lal kiegyenlített a hazai gár­da. Szünet után erőteljesebb támadásokat vezetett a ZIM, de Tőre nagy gólhelyzetén kívül nem volt nagy veszély­ben a novákiak kapuja. Gól­lövők: Bandúr Gy.. Tőre, ill. Lakatos. Csikós. Jó: Váradi, Bocsi, Bandúr Gy., Balázs, ill. Gecse, Mészáros, Csikós. Az ifjúsági mérkőzésen Mát. ranovák' csapata nyert 2:0-ás félidő után 3:2 arányban. • Kazár—Palotás 3:1 (1:1) Kazár, 300 néző, v.: Pün­kösdi. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsár G., Kovács V., Tclek- di S.. — Domonkos S., Tol­nai K. — Gecse T., Rátóti, Németh,- Kovács L. (Géczi S.), Bozsik L. Edző: Pál .Józspf. Palotás: Pete J. — Molnár B., Matiszlovios, Tóth A., — Zsi­ga, Szabó F. — Illés, Túr. csányi, Balogh, Bállá, Molnár L. Felkészítő: Kovács József. Az első gólt a 15. percben Szabó F. lövéséből a palotá­snak szerezték, aztán egyre jobban játszott a hazai együt­tes. A 39. percben sikerült a kiegyenlítés, a szünet után pedig már egyoldalú játék folyt. A 61. percben egy ke- zezésért megítélt 11-es.ből alakult ki a 2:1, majd néhány perc múlva újabb 11-est há­rított a palotási kapus. Tíz perccel a befejezés előtt eav akciógóllal a mesterhárma­sát lövő Rátóti állította be a végeredményt. Jó: Kovács V., Tolnai K., Rátóti K., Gé­czi, ill. Molnár B., Matiszlo- vics, Tircsányi. Az ifjúsági mérkőzést 2:0- ás félidő után Palotás csapa­ta nyerte 4:0 arányban. A fcínőttbajnokság állása 1. Kazár 3 3 — — 8-1 6 2. Romhány 3 2 1 — 9-5 5 3. M.-novák 3 2 1 — 7-3 5 4. St. Síküveg. 3 1 2 — 4-3 4 5. Kisterenye 3 2 — 1 3-2 4 6. St. Volán 3 — 3 — 5-5 3 7. Palotás 3 1 1 1 4-5 3 8. Pásztó 3 1 1 1 2-3 3 9. Bgy. Volán 3 1 — 2 3-3 2 10. K.-lapu j tő 3 1 — 2 3-4 2 11. Szőnyi SE 3 1 — 2 4-6 2 12. St. öblös. 3 1 — 2 2-4 2 13. Somos 3 1 — 2 2-4 2 14. St. Bányagép 3 — 2 1 3-6 2 1'5. Dejtár 3 — 2 1 1-4 2 16. St. ZIM 3 — i 1 3-5 1 •Az ifjúsági bajnokság állása 1. SBTC n. 3 3 — — 24- 2 6 2. St. Bányagép 3 3 — — 15- 4 6 3. Palotás 3 3 — — 9- 2 fi 4. M.-novák 3 2 1 — 8- 6 5 5. St Síküveg. 3 2 — 1 27- 6 4 6. Kisterenye 2 2 — — 9- 1 4 7. Szőnvi SE 3 2 — 1 8- 5 4 8. St. öblösü. 2 1 1 — 5- 3 3 9. Somos. 3­1 — 2 7-11 2 10. Romhány 3 1 — 2 5- 9 2 11, Dejtár 3 1 — 2 4-19 2 1?. Kazár 3 — 1 2 5-10 1 13. K.-ltanuitő 3 — 1 2 5-10 1 14. St. 7.TM 3 —' — 3 3-14 —_ 15. St. ‘ Volán 3 — —­3 1-19 — (A. M.) NÓGRÁD - 1975. szeptember 10., szerda 7 9 r