Nógrád. 1975. szeptember (31. évfolyam. 205-229. szám)

1975-09-09 / 211. szám

Eredmények — iáEi’nzahik NB I. Bp. Honvéd — Vasas 3:1 (1:0 Ferencváros—Ü Dózsa 4:1 (l:l Csepel—Haladás 2-0 (0:0) Az NB I. állása 1 FTC 3 3-----­1 1-3 2 DVTK 3 2 1 — 6-1 2 MTK-VM 3 2 — 1 6-2 4 Videolon 3 2—1 7-4 5 Kaposvár 3 12 — 4-2 6 Bp. Honved 3 2—1 6-6 7. SZEOL 3 2—1 4-7 8. Rába ETO 3 111 7-5 9. Csepel 3 111 7-6 10. ZTE 3 1—2 5-5 11. SBTC 3 1—2 6-9 12. B.-csaba 3—21 3-6 13. Ü. Dózsa 3 1—2 4-9 14. Haladás 3—12 4-7 15. Tataibánya 3—12 5-9 16. Vasas 3—12 4-8 A szerdai fordulóban: Ferencvá­ros—Kaposvár, Vasas—Zalaeger­szeg, Haladás—SZEOL, Videoton —Csepel, DVTK—Békéscsaba, Rá­ba ETO—Bp. Honvéd, Tatabánya —U. Dózsa, MTK-VM—SBTC. NB II. BVSC—Volán 3:2 (1:2), MÁV DAC—Spartacus 2:1 (1:1), Buda­fok—Vasas Izzó 3:2 (1:2), Nagy­kanizsa—Szállítók 1:0 (1:0), Dorog —Szolnok 2:1 (0:0), Dunaújváros —Szekszárd 3:2 (10), Pécs—Kom­ló 0:0, Debrecen— Oroszlány 4:1 (3:0), Várpalota­iig). Az NB II-Bábolna állása 3:0 1. Dunaújv. 6 5 — 1 16- 8 10 2. Budafok 6 5 — 1 14- 7 10 3. PMSC 6 4 1 1 13- 4 9 4. Várpalota 6 3 2 1 1.1- 9 8 5. KKFSE 6 3 1 2 11- 7 7 6. Dorog 6 3 1 2 9- 9 7 7. Nagykanizsa 6 3 1 2 7- 8 7 8. Oroszlány 6 2 2 2 14-12 6 9. Szeksózárd 6 2 2 2 9- 7 6 10 Izzó 6 2 2 2 9- 8 6 11. BVSC 6 3 —, 3 9-12 6 12. Volán 6 1 3 2 10- 9 5 13. Komló 6 1 3 2 5- 5 5 14. DVSC 6 2 1 3 5- 7 5 15. Nagybát. 6 2 1 3 8-11 5 16. SZMTE 6 2 — 4 6- 9 4 17. Bábolna 6 2 — 4 5-11 4 16. MÁV-D. 6 2 — 4 5-12 4 19. Bp. Spart. 6 1 1 4 6-11 3 10. FÖSPED 6 1 1 4 7-13 3 A 7. forduló műsora (szeptem­ber 14.) : Vasas Izzó—BVSC, Bu­dafok— Szekszárd, MÁV DAC— Volán, Dunaújváros—Kossuth, P1VISC—Nagykanizsa* Várpalota —Bp. Spartacus, DVSC—FÖSPED, Dorog—Nagyba tony, Szolnok— Komló, Oroszlány—Bábolna. NB III. Északkeleti csoport: Egri Vasas—Záhony 3:0 (2:0), Miskolc—Leninváros 3:1 (1:0), Ka­zincbarcika—Rúd a’oány a 5:1 (1’0). Pakamaz-Sátoraljaújhely 2:0 (1:0), Négy magyar bajnokság! Bartha Angéla kitűnő teljesítménye A hét végén a Népstadion Bartha Angéla nagyszerű volt a színhelye a serdülő A- idővel 12.1-el nyerte a 100 . , . , metert Kelemen (Egri Dózsa) kategóriások országos bajnok- 12 4 és Forgács (Bp Honvéd) ságának. .A háromnapos via- 12.5 előtt. Bajnoki címet szer- dalon kitűnő eredményt ért zett 100 gáton 13 9-del! A el Bartha Angéla, az SKSE további sorrend: Kovács A. 16 éves serdülő sportolónője. (Bp. Honvéd) 15.2, Anka (Ü. A tarjáni lány — Szepesi An- Dózsa) 15.2. Végül távolug- tal tanítványa — ezúttal is rásban is a dobogó legmaga- remekel. Az egy héttel ko- sabb fókára állhatott fel 563 rabban négypróbában szerzett centiméterrel. Megelőzte a országos bajnoksága ' mellé szolnoki Fazekast, aki 552 újabb hármat -szerzett, s ez- centimétert ugrott. A tarjáni zel egymaga 28 olimpiai pon- siportiskolás lány kitűnő tel- tot szállított Nógrádnak. jesítményéhez gratulálunk! Kézilabda Bajnokverés Tarjamban Epílők-vereség SBTC—KÉV METRÓ 12:8 (5:2) mény. Innen az SBTC a két kihagyott hetes ellenére a fél­idő végéig ötletes támadójá- SALGÓTARJÁN, v.: Maurer, tékkal 3 gólos vezetést szer- Sneider. SBTC: Kollárné— zett. Szünet után sem csök- Kovácsné (1), Fehérváriné (4), kent a játék irama, az ellen- Lukács (1), Takács (1), Nagy fél a 15. percben 7:7-re (4), Józsáné (—), Csere: Oláh- egyenlített. A .hazai együttes­né (—), Városi (1). EDZŐ: nejj volt ereje újítani. Végül Tarján Péter. is a véghajrában látvány oá A 15. forduló sokáig góloktól győzelmet harcoltak emlékezetes lesz a két együt- ki. A fáradhatatlanul irányí- tes és a nagyszámú lelkes tó Lukács, a gólerős Nagy, a nézőtábor számára. Az NB védhetetlenül bombázó Fehér­I-es színvonalú találkozón a váriné és a lelkesen és jól pontveszteség nélkül vezető játszó többiek igen megéröe- Metró Salgótarjánban elszen- melt vastaps mellett fejezték ved te első vereségét! Az be a nagy fegyvertényt jelen- SBTC önmagát múlta felül, tő küzdelmet. Határtalan lelkesedéssel és fegyelmezetten játszottak. Az első gólra góllal válaszoltak, kemény és sportszerű védeke­zés mellett a 10. percig óriási küzdelemben 2:2 volt az ered­Teke Kettős vereség as I\tt Ibiten Ózd—Debreceni Borsodi Bánv- 4:1 (0-0). Egri 2:2 (1:0). Hajdú za 2:1 (1 :0) MTE 3:1 (1:1). ász—F. a' m a z ű j v á r o s D ó 7. s i —G vöngyös Vasas -Nyírcgyhá­A csoport állása: 1. Ózd 6 5 1 — 15- 5 11 2 MVSC 6 4 1 1 12- 7 9 r Leninv. 6 4 1 1 11- 6 9 4 Egri Dózsa 6 3 2 1 11- 5 8 s. Egri Vasas 6 4 — 2 13- 8 8 6. Rak am a-z 6 3 2 1 11- 6 8 7. Gyöngyös 6 3 2 1 14-10 8 8 DMTE 6 3 1 2 17- 7 7 9 Borsodi B 6/ 3 1 2 13-12 7 10. Iiudnbánya 6 3 1 2 11-11 7 11. Nyíregvháza 6 3 — 3 18-10 6 52. St. Kohász 6 2 1 3 19-14 5 13. B.-gyarmat 6 2 1 3 8-12 5 !4. S.-ó jlir'y 6 2 1 3 5-11 5 35 K-b^- ":a fi 4 20-13 4 Ifi Hajdú V. 6 2 — 4 10-13 4 17. Záhory 6 2 — 4 6-11 4 18. Hej őcsabn fi 1 1 4 5-13 s 19. Borsodi V. 6 1 — 5 6-19 2 £0. Baltmazűjv. 6 — 6 4-3G­Szeptember zincbarciíka, 14-éal SKSE—Ka­(Bafliwss agyiairm<at— Gyöngyös. Az NB Il-es nagygolyós te- kgcsapat-bajnokság őszi har­madik fordulójában sem re­mekeltek a tarjáni tekézők. Az St. öblösüveggyár együt­tese tartalékosán utazott Kecskemétre, és így a hazai­ak, ha fakülönbséggel is, de megnyerték a , találkozót. Az utóbbi időben gyengélkedik az St. Öblösüveggyár gárdá­ja, melyet az is tanúsít, hogy a Kecskeméttel szemben még < e‘d°lt. idegenben is meg lehetett volna szerezni a győzelmet. Az St. Síküveggyár csapata itthon mérkőzött a Szolnoki MÁV együttesével. Az utolsó helyen álló síküveggyáriak ezúttal sem tudtak győzni. A vendégek biztos győzelmével ért véget a találkozó. Részletes eredmények: Kecskeméti SC—St. Öblös­üveggyár 5:3 (2555:2411 fa), Kecskemét: Dorogi 421, Tóth 413, Debrovszki 415, Faragó 461. Orbán 375, Kiss 470; St. öblösüveggyár: Mag 421, T1,1 ram Gy. 404, Győri L 7"7. Henglár 351, Kovács 4"11. Kalubert 417. Szolnoki MÁV—St. Síküveg­gyár 6:2 (2568:2499). St. Sík­üveggyár: Garádi 406. Dávid 397. Csongrádi (Lóczi) 396, Bozó 405. Jakus L. 447, Ja- kvs J. 444 fa. A szolnoki csapat teljesítményeiről nem kaptunk jelentést. Helyezés Gyöngyösön Botos edzőtáborban A Gyöngyösön megrendezett Űjság az öklözőknél, hogy Mátra Kupán két SBTC-ök- szeptember 17-én nemzetközi lozo indult papirsulyban — , .... ,, Oláh László és Szőrös Mi- talaIkozot vívnak a S!ecé- hály. Utóbbi dobogóra ke- fiúk. Ellenfelük a romániai rült. A győzelmet ebben a Nagyszalontáról a Métáiul súlycsoportban Gedó György együttese lesz. Még a szep- (Vasas) szerezte meg Hunczik , , . (DMTE) és Szőrös (SBTC) tember hon®P esemenye a 26 előtt. —28. között sorra kerülő Ko­Pintér János a tarjáni ők- hász Kupa Özdon, ahol kö­tözők edzője újságolta, hogy telezettsége- van az1 SBTC- Botos András már. az olim- nek, ugyanis kétszer elnyer- piára készül a válogatott ke- te a kupát. Nem titok — úi- rettel. A tarjániak kitűnő ök- ságolta Pintér1 edző —, hogy lözője szeptember 9-én uta- harmadszorra is szeretnék zott á fővárosba. most már végleg elnyelni. BUDAKALÁSZ— SALGÓTARJÁNI ÉPÍTŐK 24:11 (11:3) BUDAKALÁSZ, v. Sudár, Taksony. ÉPÍTŐK: Kiss J. (Kovács B.) — Nagy (4), Ko­vács I. (—), Nágel (5), Szabó (—), ' Drevenka (1), Pádár (—), cs.: Tóth (1.) EDZŐ: Czirpmer János. Az Építőik 30 perces késés­sel érkeztek Budakalászira, bemelegítés nélkül hat percig 0:0-ra kihúzták az eredményt. Ezután fokozatosan visszaes­tek. s a hazai együttes nyolc góllal elhúzott. Szünet után javuló játékkal játszottak az Építők. Amikor Drevenkát a játékvezető a félidő közepén véglegesen kiállította, majd további -2—5 perces kiállítá­sokkal az Építők emberhát­rányba kerültek, a mérkőzés A csökkent létszámú csa,p=t nem tudott egyenlő el­lenfélként küzdeni. — mátyus — Az NB ll-ben Gyenge játék — súlyos vereség Kossuth KESE — Nagybátony 4 1 (2:1) Szentendre, 800 néző, v.: percben Lipták nagy lövését gólhelyzetet. A 63. percben Nagy G. Kossuth KFSE: védte a bátonyi kapus. A 19. Pozsár II. közeli lövését véd- Szendrei — Palicskó, Zen- percben Kovács László meg- te nagy üggyel-bajjal Szend- tai, Stier, Gálhidi — Répási sérült, helyére Nagy Attila rei. A 69. percben ismét (Horváth J. a 71. percben), állt be. A 31. percben Mé- Palchuber védett nagyot, Mészöly — Pogány, Meny- szöly lőtt jó helyzetben mel- amikor közeli lövést tenye- hárt, Lipták, Fodor. Edző: lé. Kettő perc múlva les- relt a mezőnybe. A 72. perc- Budai László. Nagybátony: helyzeten akadt el egy jónak ben újabb góllá érett a nagy Palchuber — Nagykiske, An- ígérkező Bányász-támadás. A tál. Pozsár I., Macska — 35. percben megszerezte a Szabó, Veres (Orosz a 67. vezetést a hazai együttes, ről lőtt a kapu közepébe. 3:1. percben), Kovács F. — Ko- Jobboldali támadás végén A 74. percben újabb gólt ért väcs L. (Nagy a 22. perc- Menyhárt mintegy 10 méter-- el a hazai csapat. Most a ben), Pozsár II., Loch, Edző: ről védhetetlenül lőtt a jobb bal oldalon indult veszélyes Szojka Ferenc. sarokba. 2:1. A 40. percben támadás, melynek végén Fo­Már a harmadik percben Veres 25 méteres szabadná- dór Dénes 12 méteres óriási vezetést szerzett a házai csa- gást lőtt kapu mellé. A 43. erejű lövése a kapus kezét pat. Pogány mintegy 15 mé- percben kétszer is Palchuber is érintve, jutott a léc alá. teres nem erős, de csúszós mentett gólveszélyes helyzet- 4:1. lövését Palchuber nem tudta ben. A második félidő is a védeni, és a labda a bal sa- hazai csapat lendületes roha- egyaránt jobb volt a hazai rokban kötött ki. 1:0. Az 5. maival kezdődött. A 48. perc- csapat. Ezen a vasárnapon percben Szabó lőtt fölé. A ben Lipták a felső lécre fe- nagyon gyengén játszottak a 9. percben reménytelen hely- jelt. Az 51. percben, Veres Bányász-fiúk. A csatárok alig zetben védett Palchuber egy szabadrúgását a kapus a me- veszélyeztették az ellenfél közeli lövést. A 12. percben zőnybe tenyerelte. Az 52. kapuja*. A védelem is gyak- sikerült az egyenlítés, Ko- percben a játékvezetők nagy ran vács László bedobása után, lesről engedték Veres egyből belőtte a láb- csatárokat, de dát középre, és a szemfüles nagy bravúrral hárított. Ä 62. patot a még nagyobb arányú Loch 6 méterről élesen fe- percben Palchuber és Antal vereségtől, jelt a bal sarokba. 1:1. A 16. közösen mentett egy biztos hazai fölény. Jobboldali tá­madás után Lipták 7 méter­Taktikailag és technikailag megingott, és csak el a hazai Palchuber sorozatos nagy vé- Palchuber dései mentették meg a csa­Sulvok Sándor Az NB lll-ban Küzdelmes mérkőzésen győzelem SKSE — Borsodi Volán 3.0 (1 0) Salgótarján: 300 néző, v.: játék következett, ahoí az ben Kertész sakk-matt hely- Hoffer. SKSE: Rádi — Szól- SKSE harcolt ki fölényt, de zetben üres kapu fölé emel- lősi, Kasza, Nyéki, Gujka, a Kohászok sok átadási hi- te a labdát. Az SKSE átvet- Szőke, Bábel, Fekete, Szolno- bával játszottak. A 29. perc- te a játék irányítását és a ki, Romhányi (Verbói), Oláh. ben Szqílősi hosszan vezette 62. percben Bábel beadását Edző,: Tóth István. fel a labdát, több védőt is Romhányi közelről a kapuba Borsodi Volán: Selmeczi — becsapott, de lövése erőtle- továbbította. 2:0. A követke- Bükovics, Jónás, Brevicer, nül ért a kapuhoz. Két perc- ző percekben Jónás szabad- Petrovics, Varga, Babus cél később Fekete—Szolnoki rúgása kerülte el a bal alsó (Türk) Farkas (Körösi), Kér- —Oláh volt a labda útja. Á kapufát, majd több gólhclv- tész, Lója, Pálur. Edző: Ba- mintaszerű támadás vezetés- zeiet teremtettek a hazaiak, lázs András. hez juttatta a hazaiakat. A 3. gólra azonban hosszú A két csapat erősen fel- Oláh nagyszerűen fordult le ideig kellett várni. A 89. ázott talajon kezdte a játé- a védőkről és 8 méterről a percben Bábel mintegy 18 kot. Az SKSE kezdett jóban, kapu közepébe gurított. 1:0. méterről kapura lőtt ) és a A 4. percben Bábel ugrott ki A 36. percben egy baloldali csúszós labda Selmeczi kezét sokat ígérőén, de nagy hely- szögletrúgás után csúszós ta- érintve és a lába között a há- zetben hibázott." A túlolda- lajon Kasza lepett be egy lóba jutott. 3:0. Ion Rádi bravúrosan szöglet- labdába és Rádinak minden A találkozón az SKSE kap- re hárított egy Szőkétől ka- tudására szükség volt, hogy kodva játszott, ebből adódott pott hazaadást. A 13. perc- hárítsa a jobb alsó sarokba a sok pontatlan átadás is. A ben újabb lövést hárított a tartó labdát. Az elleniáma- csúszós talajon nem alakul­hazai kapus. Ezután mezőny­Pedagógu§ (crmc^zdlíaráiok Yárkűion Az észak-magyarországi peda- fel együttesen. Másnap, vasár- gágus természetbarát szakosztá- naP’ az érdeklődők részére kör- - .. . nyékbcli túrákat szervez a rcn­lyok lombhullato ünnepséggel flezöség. A találkozó resztvevói- egybekÖLÖtt találkozóját szeptem- nek élelemről, italról, továbbá bér -20—21-én rendezi a Pedagó- lepedőről maguknak ken gon- gusok Szakszervezete Heves me- doskodniuk. A turistaházban kony- gyei Bizottsága és az Egri Peda- haedények állnak rendelkezésre, gogus SE természetbarát szakosz- ezzel a főzés lehetősége biztosí- talya, az Eger közelében levő vár- tolt. A találkozó színhelye Egcr- kuti túristaháznál. A találkozó el- bői az óránként Noszvajra induló ső napján, szeptember 20-án este, autóbuszjárattal, majd a várkúti hangulatos tábortüzet rendeznek elágazástól 40 perces gyalogsciá- szalonnasütéssel egybekötve. Utá- val, vagy közvetlenül a menedek- na holdvilágnál a Várhegy alján házig gépkocsival közelíthető levő kivilágított lugast keresik meg. Röplabda líisterrnye nyerte a rangadói Kisterenyei SE—ÖMTE 3:0 (9, 3, 3) Rónatelep, v.: Rádi. Kiste- tott. folyta! ás ban érthetetlen gyenge teljesítményt nyúj­renye: ltovács, Rása, Ökrös, Puszta, Bakói-, Hanyiné, cs.: Kiss, Edző: Molnár László. ÖMTE: Krenács, Sándor, Jó- zsa, Pappné, Miskovic, Hulit- ka I., cs.: Somoskői, Boda, Hulitka II. Felkészítő: Szed- lák Kálmán. A mozgékonyabb és egysé­gesebb Kisíerenye javuló já­tékkal verte a formán alul szereplő telepieket. Beloiannisz—SBTC 3:1 (—8, 5, 11, 9) Mezőfi SE—SÜMSE 3:0 (4, 8, 9) Kecskemét, v.: Nagy. SÜMSE: Szomszéd, Papp, Sárai Z., Fólegyházi, Fürjesi, Takács. Edző: Félegyházi Pál. A jól kombináló hazai együttes ütőfölényben is fe­lülkerekedve, biztosan győ­zött. OSC—St. ZIM 3:0 (3, 4, 3) Budapest, v.: Vaszili dr. ZIM: Liptai I., Liptai S., Sza- Budapest, _ v.: Borzási. bő, Sárik, ifj. Kőbán, Prajs­SBTC: Molnár, Tari, Denk, nár. Edző: Farkas Róbert. A Szabóné, Kovács I., Csik. cs.: bajnokság élcsoportjához tar- Kovács II. Edző: Szatmári tozó OSC megerőltetés nél­Szilárd. kül győzte le a ZIM fiatal­Az első játszmában meg- jait. lépőén jól küzdő SBTC a M- L. dúsnál büntetőhöz jutott a hatott ki látványos játék, de hazai csapat. Kasza állította a helyzetek alapján a hazai­lé a 11-es pontra a labdát, ak még több gólt is rúghat- félmagas lövését Selmeczi tak volna, biztosan ütötte ki. Jók: Szőílősi, Szőke, Rádi, Szünet után nagy küzdelem illetve Jónás. Varga. Ker'ész. folyt a pályán. Az 50. perc- Dcmcny László Eredményes családját sál Balassagyarmati SE—Hejöcsaba 1:1 l2 01 Balassagyarmat, 800 néző, az újra kipattanó labdát v.: Drahos. Balassagyarmat: Hajnal is rálőtte, de most a Treso — Pribeii, Jelen, Hor- labda már szögletre pattant, nyák, Lajkó, Vidámi (Huty- Nagy helyzet volt!; A 43. tyán), Hugyecz, (Ferencsik), percben majdnem gólt' ka- Erdéiyi, Szálai, Nagy; Hajnal pott a hazai csapat. Hornyák Edző: Tományi Pál. ' röviden adott haza, Béres Hejöcsaba: Várnai — Bár- rácsapott a labdára, de sze- czi, Nagy, Kuzma > (Jáger), rencsére a lövés kapu md’.á Szabó I., Temesvári, Szabó szállt. L., Zajácz, Béres (Laczkó), Szünet után a csereként Vodicska, Török. Edző: Ozs- beállt Laczkó az 52. percben váth Endre. Treso mellett a bal Sarokba A 12. percben Szalai szög- lőtte a vendégcsapat egyetlen letrúgását a jó ütemben ' fel- gólját. 2:1. ugró Hornyák fejelte a jobb Az 55. percben Szalai az sarokba. 1:0. alapvonaltól visszafelé lőtte a A 22. percben ismét Szalai labdát. Hajnal a labda mellé szöglete nyomán két játékos rúgott, de a jó ütemben ér­teleit átszállt a labda. Hajnal kező Huttyán nagy erővel kapásból kapura lőtt, de • az lőtte a labdát a háló közepé­erős labdát a kapus kiejtette, be. 3:1. \ Jelen ott termett, és a háló- A 74. percben Temesvári ba vágta a labdát. 2:0. egy labdát belelőtt Feren­Nagy kedvvel rohamozott a csikbe. aki felismerte a lehe- hazai csapat. Az első komo- tőséget, néhány méter után a lyabb ellentámadást a 34. vetődő kapus mellett a jobb percben hárítqtta Treso, ami- alsó sarokba lőtt. 4:1. kor a balszélen elhúzó Szabó A hazai gólokra éhes kö- L., futtából leadott lövését zönség végre eredményes bravúrosan védte. A 36. perc- csatárjátékot látott a gyár- ben parádés ^apuralövéseket mati csapattól. Ezen felül kellett hárítani Várnainak, legalább ennyi gólhelyzet is Jelen 22 méteres szabadrúgását kihasználatlan maradt, kiejtette ugyan, de előbb Jók: Jelen, Pribeii, Szalai; Hugyecz nagyerejü közeli illetve Várnai. Nagy lövésébe vetette magát, majd Heiter László NOGRAD - 1975. szeptember 9., kedd