Nógrád. 1975. szeptember (31. évfolyam. 205-229. szám)

1975-09-03 / 206. szám

Megyei bajnokságban: Fá 1 vavalasziók sikérei 11. lord ti lobi a Pályaválasztói sikerek jegyében zajlott le a megyei lab­dái úg-'>-oaJnoiwág ósíí II. fordulója. Csupán egyetlen ve-n- deggyózeiem akadt. Karzár csapata győzött 3:0 arányban D.-jtáron A párosítás két tarjáni rangadót adott. Mindket­tőn a levegőben lógott a meglepetés. Jó védekezéssel az St. Volán meg is szerezte az egyik ponto^ a Síküveggyárnál. Az öblösüveggyári pályán vezetett is az St. ZIM, a hajrában azonban felütkei ekedett a hazai együttes. Négy háromgólos győzelem voll. Az említett kazári sikeren túl a Bgy. Volán 3:0-ra nyert az St. Bányagép csapatával szemben, Romhány együttese Pásztó ellenében, míg a mátranovákiak a Szőnyi SE csapatát fektették két vállra ebben az arányban. Palo­táson az utoisü percekben szépített a karancslapujtői együt­tes. Somoskőújfalu csapata Kisterenye felett aratott győ­zelmet. Három kiállítás történt a nyolc mérkőzésen. Egy- egv játékost állított ki a játékvezető a Dejtár—Kazár mér­kőzésen. s egyel Pásztó csapatóból. Az ifjúsági csapatok mérkőzésein mintaszerűen folyik a gólgyártás. Ezúttal ötven gólt lőtt a mezőny. A legtöbb­ször ismét a síküveggyár; csatárok találtak hálóba. Most 15:0-ra verték az Stv Volánt. Az SBTC II. ifi 6:2-re nyert Romhánvb'in. Hát meccset nyertek a pályaválasztók, egye­dül az St. Bányagép ifi nyert idegenben, ezúttal a Bgy. Vo­lánnál. ián St. Volán—St. Síküveggyár 1:1 (1:1) sara. Góllövő: Domonkos (2) és Kovács L. Jó: Kovács V., ... c, , Domonkos, Kovács L., ill. ÄS Maczkó, MIO* Zsiga. Dejtar ifi—Kazár ifi 4:3 400 néző, v.: Haríh. St. Volán Kormos — Szőcs, Sándor, lvá- nyi J., Lovas! — Péter, Rát­kaí — Makovszki, Iványi G., Muzsik, Váradi (Szecskó). Ed­ző: Patkó József St. Síküveg­gyár: Surányi I. — Sándor, Verbovszky, Marti — Surá­(1:2) Bgy. Volán—St. Bányagép 3:0 (1:0) Balassagyarmat, 200 néző, v.: Szabó Mihály. Bgy. Volán: n.yi S., Isdinszki (Mátrai) . — Naszály — Ferencz, Győri, dr. Csőri, Ullmann, Fehérvári. Halász — Vidomusz T.,' Mi- Dudás Gy., Huszár (Kiss L.). hály — Gál, Varsi (Horváth Edző: Kollár Gyula. Lendü- I.). Loksa, Eissen, Horváth letes, változatos, erős iramú II. Edző: Fábián István. St. mérkőzést vívott a két csa- Bányagép: Kuloványi — Bo- pat. Kimaradt hazai helyzetek zó, Enrejter,. Molnár K., után a 30. percben Muzsik sa- Schwarcz — Ferencz, Balga, ját térfeléről indulva futotta Rigó, (Cserháti) — Takács P., le a védőket, s a kifutó ka- Jenei, Mosó (Grúz). Edző: pus meliett a hálóba gurította Kri&kó Lajos. Az I. félidőben a labdát. Öt perc múlva re- kiegyensúlyozott mezőnyjá- mek támadás végén Csőri fél- ték folyt. Mindkét támadó- sö sarkos bombagóllal egyen- sor adós maradt a helyzetek lített. Szünet után is több tó- kihasználásával. A 45. perc- madást vezettek a síküveg- ben tömörülésből szerezték gyáriak, de csatáraik rendre mgg a vezetést a hazaiak. Szü- hibát vétettek, vagy a jól ját- net után többet támadott a hzó Volán-vedel am tisztázott. Volán és rendre elhibázta gól- Jó: Szőcs, Sándor (a mezőny helyzeteit. A bányagépgyári legjobbja). Péter. Iványi G.j védők egy rossz hazaadással •Muzsik, ill. Isdinszki, Ver-Ta(jtak előnyt a hazaiaknak, bovszky. Fehérvári, Dudás trug a harmadik gól egy sza Gy. St. Síküveggyár ifi—St., Volán ifi 15:0 (6:6) öt. Öblösüveggyár- f ZIM 2:1 (0:1)-St. Salgótarján, I., Schuyer Fe­badrúgás és- rossz sorfaláitós következménye volt. Góliövö: Gál. Loksa, Horváth I. Jó: Győri, dr. Halász, Vidomusz, Loksa, ill. Bozó, Schwarcz, Molnár K. Bgy Volán ifi—St. Bányagép ifi 1:4 (0:2) Somoskőújfalu—Kistercnye 2:1 (2:0) rtón, renc út, 5^P néző, v.; Drahos. St. öblösüveggyár: Simon P. — Bertók, Kakuk, Horváth Gy., Piiinyi — Tóth. Pünkösdi (Kral) —' Horváth F., Gás- Somoskőújfalu, 600 néző, v.: par (Antos), Kálnai, Takács. Gordos. Somos: Balázs. Z. — Edző: Simon Imre, St. ZIM: Szabó A., Gajger, Babják — Kazareczki (Tóth) — Póesa, . Séber, Antal — Szabó O., Ba- Váradi, Három J. — Póczos, lázs E., Hlaváti, Pindroch, Tőre. Nagy — Balázs. Gabo- Dankd. Edző: Tóth István, ra, Bandái' Gy., Bocsi. Edző: Kistercnye: Koncaik — Sző­Bandúr Mihály. Az erős ira- . ke, Mester, Csikós — Márton, múl változatos '.mérkőzéspagy, Szabó Gy. — Mocsány, Bara- részében a hazaiak támadtak nyi, Tarlóéi, Szomszéd, Krá- ‘öbbot. a 30. percben mégis a lile. Edző: Szilágyi Gyula. A ZIM szerzett vezetést. Ekkor sportszerű, lendületes, mér- Nagy futtából küldött távoli kőzásen mindkét kapu egy- lövése nyomán kötött ki a fal- aránt forgott veszélyben, bár ső sarokban a labda. 0:1. Az a hazaiak birtokolták többet 55. percben Horváth F. futott a labdát. A 18. percben egy el. s a hosszúsarokba . lőtt. formás támadás végén Sza­1:1. Tíz perc a 16-osvól bó O. góljával szereztek ve­Král lövése jutott a hálóba. zMést a hazaiak, majd a 25. 2:1. Mindkét kapunál kima- percben egy szabadrúgásból »•adtak a további helyiét k. Babják növelte előnyüket. A Jó: Bertók. Pilinyh Tóth. Ta- II. félidő hajrájában á vendé­a mérkőzés végeredménye. A 35. percben a méltatlankodó Győrt a játékvezető kiállí­totta, s ettől kezdve a tíz fő­vel játszó pásztóiak jobb já­tékot nyújtottak. Góllövő: Zagyvái L., Lisovszki, Zachar. Jó: Zagyva: I.. Máté, Szent- györgyi, Ferencsik, ül. Kodak, Horváth. Szűcs. Romhányi ifi—SBTC ifi II. 2:6 (1:4) Mátranovák—Szőnyi SE 3:0 (2:0) Mátranovák, 400 néző, v.: Csáki. M.-novák: Domonkos — Kilczin, Gecse. Farkas — Mészáros. Kovács — Simon, Tóth L. (Kakuk), Lakatos, Csikós, Kapás (Veres). Edző: Szomszéd Ádám. Szőnyi SE: Fodor — Pintér I., Bodor, Pintér T. — Kéri, Papp B. (Kaszás) — Molnár L., Gyet- ván. Szeles (Kürti). Csorba, Sándor L. Felkészítő: Maiik József. A sportszerű mérkő­zés két ellentétes félidőből állt. Az elsőben a hazaiak helyzeteik alapján nagyobb arányú vezetésre tehettek vol­na szert, a másodikban vi­szont a vendégek teremtet­tek több gólszerzési alkalmat, csak nem tudták gólokra vál­tani. A 21. percben egy szög­letrúgás után Kovács fejelte a hálóba a labdát, s két perc múlva ugyanő bombázott a kapuig egy jó átadásból. A 86. percben egyéni játékból Csikós állította be a végered­ményt. Jó: Domonkos, Gecse, Kovács, Veres, ill. Pintér 1., Kéri, Csorba. Mátranovák ifi—Szőnyi SE‘ ifi 3:2 (1:0) Palotás—Karancslapujtő 2:1 (1:0) Palotás, 400 néző, v.: Sütő. Palotás: Pete — Molnár B., Matiszlovics. Tóth A. — Zsi­ga, Szabó F. — Illés, Turcsá- nyi, Balogh, Molnár L. (Sí­pos), Szita (Koczka). Felkészí­tő: Kovács József. K.-lapu.jtő: Barta — Kovács L., Telek S„ Lipták R. (Tanner) — Ju­hász L., Telek Gy. —'Lídiák E. (Tóth T.), Tóth S„ Híves. Osgyáni, Lavaj A. Edző: Lan­tos Ede. A kemény, de sport­szerű mérkőzésen a hazaiak kezdeményeztek többet. A 13. percben egy fűcsomón megpat­tant labdával Illés elhúzott, s közelről a hosszúsarokba lőt­te a labdát. 1:0. Több egyen­lítési alkalmat szalasztottak el a vendégek, a 75. percben mégis a hazaiak lőttek gólt- A gyors támadásból átadott lab­dát Illés fejelte az ellenkező felső sarokba. 2:0. A 89. perc­ben szöglethez jutottak a ven­dégek, s a beívelt labdát Tóth S. a felugró kapus keze közt fejelte a hálóba. 2:1. Jó: Mol­nár B., Tóth A., Zsiga, Illés, ül. Juhász L., Telek Gy.. Osgyáni. Palotás ifi—Karancslapujtő ifi 2:1 (0:0) összeállította: Andó Miklós A fe!n5tlbajnokság állása kacs. ill. Varadi, Kazareczki (a mezőny legjobbja), Bocs:, Nagy. St. Ö b lŐsii ve Wy :í r ifi— t St. ZIM iíi 3:1 (1:0) * f Kazár—Dejtár 3:0 (1:0). Dejtár, 300 néző, v.: Cseh. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzser, G, Kcvács V., Sarkadi — Do­monkos. Tolnai K. — Gecse gek támadtak többet, de Szomszéd 11-esbői lőtt góljá­val csak a 84. percben sike­rült szépíteniük. Jó: Gajger, Séber. Szabó O., Balázs E., ill. Mester, Márton, Mocsány. Somoskőújfalu ifi—Kiste* renye ifi 1:2 (1:0) Romilány—Pásztó 3:0 (3:0) Romhány, 600 néző, v.: Ba­1. Kazár 2 2 — — 5-0 4 2. Rom' á iy 2 2 — — " 6-2 4 . 3. M.-novák 2 2 — — 5-1 4 4. Palotás 2 1 1 — 3-2 3 5. St. Síküveg 2 1 1 — 2-1 3 (i. Bgy. Volán 2 1 — 1 3-1 2 7. Kisterenye 2 1 — 1 2-2 2 0. St. Vo.’án 2 —* 2 — 2-2 2 9. Pásztó 2 1 — 1 2-3 2 10. St. öblösü. 2 1 — 1 2-3 2 11. Somos 2 1 — 1 2-3 2 12. Dejtár 2 — 1 1 1-4 í 13. St. Bányag. 2 — 1 1 1-4 1 14. K.-laouttő 2 — —■ 2 2-4 — 15. St. ZIM 2 — —' 2 2-6 — 16. Szőnyi SE 2 — — 2 2-6 — Az Ifjúsági bajnokság állá a T. (Szabó B.). Rátótl. Németh, lázs II. Romhány: Jeszenszki Kovács L„ Eozsik. Edző: Pál — Zagyva: I-, Fejes, Máté — József. Dcjíir: Gál I. — Sá- Szenlgyörgyí, Zagyvái L. — rosi, Maczkó. Farkas —1 Gré- Túri, Varga (Hegedűs), Id­ézi (Tóth G.), Szalai — Mi- sovszki, Ferencsik, Zachar tűk, Zsiga. Kovács F. (Ludá- (Koczka). Felkészítő: Dévényi nyi). Csókáéi, Sztarikó. Felké- László. Pásztó: Kodak — Vass szító: Csókás: István. A hazai (Szabó T.), Horváth, Kele- együtes védelmének megír.- men — Almási (Smo’.ek). Sán- gásait rendre kihasználták a dór — Veres, ' Szűcs. Kovács vendégek. A tartalékos dej- A.. Győr, Tari J. Edző: Pony: töri csapat sokat hibázott, a László. A csoportba vissza- vendégek erőteljesebb tárna- került romhányi együttes vi- dójátékot nyújtottak, s ebben rágcsokorral köszöntötte , el- az arányban is megérdemel- lenfelét a mérkőzés előtt. A ten nyertek. A 75. percben népes szurkolótábor biz! alá- Farkas F. megrúgta ellenfelét, sara a játékban aztán olyan s a játékvezető kiállította, öt iramot diktállak a labdarúgók, perc múlva pedig a partjel- hogy egymás után gólokkal zö ítéletén méltatlankodó lepték meg ellenfelüket. Fél Sarkad: jutott a kiállítás sor- óra elteltével már kialakul! 1. St. ’Síküveg 2 2 — — 24- 0 4 2. SBTC II. 2 2 — — 13- 2 4 3. K' steren ve 2 2 — — 9- 1 4 4. St.. Bányag. 2­' 2 — — 9- 1 4 5. Palotás 2 2 —­— 5- 2 4 6. St. öblősü. 2 1 1 — 5- 3 3 7. M.-novák 2 1 1 — 5- 4 3 3. Szőnyi SE 2 1 — 1 5- 5 2 9. Dejtár 2 1 — 1 4- n 2 10. Kazár 2 — 1 1 5- 6 1 11. K.-lanujtő, 2 1 1 3- 4 1 12. Romhány 2 — — 2 4- 9 — 13. Somos 2 — — 2 1- 9 — lh B«v. Volán 2 — — 2 1-11 — IV st. ZTM 2 — — 2 1-12 — 16. St. Volán 2 — — 2 1-18 — Mérkőzés előtt Biztosan megtelik az Üllői úti pálya A Csepelnek hétfőn este FTC-nek igen nagy megter- Nagy kedvvel végezték a a 91. percben rúgott gól utón helés. fiúk hétfőn a délelőtti és a nagy közönségre és győze- — Mégis b’ízom a fiúkban, délutáni edzésadagot is. Egye­temre számítanak a fővárosi a Fradí-szívben, akaratunk- dűl Jeck panaszkodott a lá- zöld-fehérek az SBTC ellen ban — mondta Dalnoki Je- bára. A Tatabánya elleni is. Remek sorozatot értek el nő. Remélem,, betartják a fiúk győzelem egyik hőse még az a ferencvárosiak. Híre jött, az utasításokat, és ebben az első félidőben csúnya „talpa- hogy az SBTC is jó játékkal esetben nagy küzdelem lásf kapott, de szó sincs ró- győzött a Tatabánya ellen, után is, de győzelmünket vá- la, hogy nem vállalja a játé- a Kijevi Dinamó ellen győz- rom! kot %z Üllői úton. Kedden tes Ferencváros ugyanak- A Ferencvárosnak kerete újból ott dolgozott a 16 fiú kod, ha fáradtan is, de meg- van az SBTC ellen. a tóstrandi pályán, és Dávid szerezte a két bajnoki pon- Kollár, Géczi, Martos, Bű- Róbert edzővel közvetlenül tot a Csepel ellen. A mai lint, Rab, Meggyest, Nyilasi, az edzés után sikerült be­napon búcsúzik, 500. mérkő- Ebcdli, Mucha, Kelemen, Ta- szélgetrtí. zésén a közönségtől Géczi kacs, Szabó, Juhász és Ma- — Láttam a Ferencvárost a István, a zöld-fehérek nép- gyár jön számításba a. tarja- Csepel ellen, mert felutaz­szerű kapuvédője, aki 1962- niak ellen. tői védte az FTC kapuját. Egyszóval nagyon szép ün­nepnek ígérkezik ez a szer­dai nap. Általános a vélemény az Üllői úton: nagy ellenfél lesz az SBTC! Sokan az időjárás miatt is drukkolnak. A pén­teki felhőszakadás, ha csak egyéb formában is megismét­li. J­DAVID RÓBERT: NEM FOGJUK TISZTELNI A ZÖLD-FEHÉREKET Jó iram, időnként szipor­tam a mérkőzésre, ott ültem a lelátón, és lejegyeztem né­hány dolgot. — Milyen benyomásokkal jött vissza? — Nehéz dolgunk lesz. A ferencvárosi fiatalok gyor­kázó játék és remek gólok! sak, kemények és ami ennél Kell ennél több a közönség- is előbbrevaló: hallatlan lel­nek? Elégedett is volt a tar- kesedéssel vetik magukat a küzdelembe. No, azért mi is lődne - márpedig naponta megje! ott leszünk! Ha sikerül fel­gátlás nélkül gyezték; ha az SBTC ezt szabadultán, játsza a többi csapat ellen játszani, akkor versenyben is, nem lesz baj az idén. Per- lehetünk nagy nevű ellenfe- sze, az óvatosak azért jog- lünkkel szemben. Bátor küz- gal hozzátették — bizony, a dőszellemmel lépünk pálya* hull az eső a pályára —, ez is baj lenne. A talaj ugyanis még nagyon mély és puha. ám Pesten bizakodnak: nem lesz eső szerdán. Dalnoki Je­ban megtalálni^Az Ültói úton Tatabánya nem azt nyújtotta ra, és egyáltalán nem fogjuk ° ezen a találkozón, amit vár- tisztelni a zold-fehéieket — tak tőle. így igaz, mert a ta*- nyilatkozta a tarjániak veze­jáni szurkolók is jó csapat- tő edzője, aki elmondta azt is, nak ismerik a rutinos tata- hogy feledtetni szeretnék a vétellel a szovjet válogatottal bányai gárdát, amely most tavalyi 4:l-es vereséget, egyenlő ^JSyőzése ^kétség- m^iyen formája alatt kezdte Győztes csapaton ne vál­az idényt. 1 tozlass! Nos, Dávid Róbert Érthető tehát, hogy jó han- tartja magát a mondáshoz, gulatban kezdődött a hét, az Könnyű dolgunk van: ,naílar SBTC házatóíáT1- A klubban Sziics _ Vargat Kmetty', Wtób e§ymásnak adták a kilincset Kordes II., Kegye — Répás, 3 «■'»•kolólc «okán érdeklőd- Básti Marosok - Szoó, Ka). sikerült vele beszélnünk. Az Estudiantes és a Kijevi Dinamo — amely kevés ki­Sz. L­A bajnokság állása telenül nagyszerű teljesít­mény volt. Húszezer spanyol szurkoló tapsolt az FTC- nek, és talán Szusza Ferenc, az ott edzösködő magyar sportember öiült^ a leg job- a szurkolók, sokan érdeklőd ban, hiszen az ő csapata, a tek a mai találkozó iránt, df Jeck ~ a' ke/dő ~ tlzencs v Betis. legyőzte a Fradit, a , bi t hog buzdítás- í ’ ,,, ~ - S- ”, Fradi nedio a KEK-szvőztes ^ ’ . 8y., Tartalék: Szőke, Kovács III, nacn peai„ a js.no. gj ozies ban tarjam részről sem lesz nucjai Kijevi Dinamót. hiba. Sokan felmennek majd A ferencvárosiak - nagy az első idegenbeli találkozó­gondja a kapuskérdés, de ez ra, mert miíagadás, pontszer- nem is annyira a tarjániak zésben reménykednek és jog- j SBTC ellen jelent gondot. Kicsit gal. 2- Honvéd össze vannak „törve” a zöld- — Miért ne! A vasárnapi Kaposvár^ fehér játékosok. Pusztai újra eredmény után, elsősorban a Ferenváros sérült — pedig ő nagyon fog mutatott játék alapján ked- s. Diósgyőr hiányozni a csapatból, és a vezőek az előjelek. A magam n Béké.cs. többiek közül is néhányan, részéről szoros eredményt és Rába akik számításba jönnek, ha jó mérkőzést várok. Nem 10~J.lje”®jadás nem is mondják: fáradtak, titkolom, bízom az egyik zte Kilenc nap alatt négy mér- pont megszerzésében — nyi- 13. mtk vm kőzést játszott a csapat és ez latkozta Végvári József, az ^ vLsas°T°N a nagyrészt fiatalokból álló SBTC elnöke. ‘ 16. Tatabánya í 1 í í í 1 1 1 l 1 í í 1 í 1 — í — í — í — i — í — í — í — í —- 5-2 2- 3-1 2- 2-0 2- 3-2 2- 3-2 2- 2-1 2- 1-0 3- 1-1 1- 1-1 1 1 2-3 — 1 2-3 — 1 1-2 — 1 0-1 — 1 1-3 — 1 0-2 — l 2-3 — Kézilabda /Vß II. METRIPONT—SBTC 22:19 (12:10) Hódmezővásárhely: v. i Farkas, Hódos. SBTC: Kiss — Sulyok II., Takács (—), Lukács (3), Fehérváriné t?). Nagv (6). Józsóné (2). cs.: Oiáhné (3), Városi (1). Edző: Tarján Péter. Nagy küzdelem, felesleges idegeskedés jellemezte a'k el­ső percben az SBTC iátékát. Szoros küzdelemben 3:3 után az SBTC 8:4-es vezetést szer­zett. Ezzel ellőtte puskaporát. Két'kihagyott helyzet uíán hat eladott labdából az el­lenfél egyenlített, maid • t ve­zetést szerzett. Szünet ufón a hazaiak játszottak higgad­tabban, egykét gólos előnyü­ket a gyengén védekező és az eredménytelen táma-lőiá- tékot erőltető Stécév&l szem­ben tartani tudták. Győzel­mük így is csak 19:18-as ál­lásnál kimaradt 7-es után vált biztossá. _A mezőny leg­jobbja a hat gólt dobó Nrsv Anna volt. M. L. Atlcíaloborzó A balassagyarmati soovtis* tökön. 9-én kedden és 11'én. kola atlétikai szakosztálya csütörtökön 16.30 órától. Mln- 1961/82 63/'64-ben szü'e ett Iá- den érdeklődő fiatalt szeré­ny ok és fiúk részére tehtt- tettel várnak és kérik, hogy «éskutató atléta'oborzót ren- a jelentkezők tornacipőt, dez szeptember 4-én, csül&r- -nadrágot hozzanak magukkal. Teke \B II. Gyengén szerepellek a nógrádiak Az NB Il-es nagygolyós te* fán felül, mégis 5:3 aránkban ke-csapatbajnokság őszi má- alulmaradtak. Részletes sodik fordulójában továbbra eredmények: is gyengélkedtek a Nógrád st. Öblösüve*gvár~Erri megyei csapatok. Hazai pá- Spartacus 4:4 (2481:2427 fa), lyán eddig az St. Oblösűveg- st. Öblösüveggyár: Mag gyár nem veszített oontót Kúrám Gy. 412, Puszta ebben az évben. Az Earl Huram T. 416. Klauber Spartacus, amely a kiesőzó- Kovács .A, 402. nában tanyázik pontot vitt , .. . Egri Spariacus: M >m e el az oblósuveggyariaktol. A ,, ■ ,. * , ,. , » , , . . , 354, loth 421, Veres 1.6, két csapat fel fei meuett „ „ ... , , ,. . , . ^ a,,. .. Cseszneg 432, Bummer 424, haladt, es bar az St. Öblös­üveggyár együttese több fát ütött, mégis a 4:4 döntetlen eredménnyel kellett megelé­gedniük, csapata ■103, 431. 417, Egri Spariacus: M 354, Tóth 421, Veres ‘ Cseszneg 432, Bummer Hegyi 380. Z. Dahuvia—St. Síküveg­gyár 5:3 (2690:2537)- Z. Danu­Az St. Síküveggyár via: Simó 422, Várkonyi 427, a fővárosban a Szlizs 469, Hajsz 428. Varga Zuglói Danuviánál vendég- 479, Szabó 405. St. Síküveg­szerepeit- A síküveggyárak* gyár: Dávid 388, Karadi nak ezúttal ,»em kedvezett a 421, Csongrádi 390, Jaluis J­szerencse, hiába ütöttek 2500 448, Bozó 441, Jakus L- 149. Veszprém megyei lórák Veszorém megye turisiáia szocializmus megteremtéséért ví- eljievezésael hazánk és v°tt harcban elesettek emléké­Veszprém város reisLaoaduIätiä- nek ápolása. A túramozgalomban nak l\armincadik évfordulója részt vevők a túrázás formáját tiszteletére háromfokozatú tű- (gyalogos, kerékpáros, motoros, ramozgalmat hirdetett meg a vagy autós) tetszés szerint vá- Veszprém városi Természetbarát laszthatják meg. A tűramozgalom- Szövetság. A túramozgalom célja mai kapcsolatos részletes kiírást a megye te:'üle^én levő várak, a túramozgalmat , meghirdető várromok. természeti szépségek Veszprém városi Természetbarát megismerése mellett a hagyomá- Szövetség (3200 Veszprém, Sza- nyok fenntartása. a szocialista badság tér 13,) érdeklődésre kész- hazaszeretet elmélyítése, és a seggel megküldi. NÓGRÁD - 1975. szeptember 3-, szerda