Nógrád. 1975. szeptember (31. évfolyam. 205-229. szám)

1975-09-02 / 205. szám

Ered Juciitek, táblázatok r nb ii. Bp. Spartacus—Nagykanizsa 2:2 (1:1), Komló—Várpa’oía 1:1 (0:0). Bábolna—Debrecen 2:0 (0:0). FÖSPED—Kossuth KFSE 2:1 (1:0). Szolnoki MTE —Vasas Izzó 2:1 (1:1), BVSC ■—Dunaújváros 3:2 (2:0). Oroszlány—Dorog 3:3 (3:1). Pécsi MSC—Szekszárdi Dó­zsa 2:1 (1:0). Budátok—MÁV' DAC 2:0 (1:0). a bajnokság Állasa: 1. Pécs 5 4 — 1 13- 4 8 2 Dunaúiv. 5 4 — 1 13- 6 8 3. Budafok 5 4 — 1 11- 5 8 4. Oroszlány 5 2 2 1 13- 8 6 5. Szekszárd 5 2 2 1 7- 4 6 6 Izzó 5 2 2 1 7- 5 6 7. Várpolata 5 2 2 1 8- 9 6 8. Volán 5 1 3 1 8- 6 5 f». KKFSE 5 2 1 2 7- 6 5 30 Nag.vbát. 5 2 1 2 7- 7 5 11 Dorog 5 2 1 2 7- 8 5 3 2. Kanizsa 5 2 1 2 fi- 8 5 33 Komló * 5 1 2 2 5- 5 4 34. Szolnok 5 2 — 3 5- 7 4 15. Bábolna 5 2 — 3 5- 8 4 1«. BVSC 5 2 — 3 6-10 4 37. Bo. Spart. 5 1 1 3 5- 9 3 18. FÖSPED 5 1 1 3 7-12 3 39. Debrecen 5 1 1 .? 1- 6 3 20. MÁV DAC 5 1 — 4 8-11 2 A 6. forduló műsora (szept. 7.) Bo. Soartacus—MÁV DAC. Olaibánvász—FÖSPED, Kossuth KFSE—Naevbátonv. Volán— BVSC. Dunaújváros—Szék szárd. P.MSC—Komló, DVSC—Orosz­lány. Dorog—Szolnok. Vasas Izzó—Budátok, Várpalota—Bá­bolna. NB III. Északkeleti csoport. Eger—Kazincbarcika 3:0 (1:0). Bonsodi Bányász—Zá­hony 3:0 (2:0), Sátoraljaújhely —Hajdú Vasas 2:0 (1:0). Ru- dabánya—Űzd 1:1 (0:0:), Le- ninváros—Rakamaz 1:1 (0:1), Nyíregyháza—Egri Vasas 4:0 (0:0), Gyöngyös—Balmazújvá­ros 3:1 (0:1). Miskolci VSC— Hejőcsaba 2:1 (0:1). a bajnokság Állasa: 3. özd 5 4 1 — 12- 4 9 2. Leninv. 5 4 1 — 10- 3 9 3. DMTE 5 3 1 1 16- 5 7 4. Egri Dózsa 5 3 1 1 9- 3 7 5 Rudabánya 5 3 1 1 10- ?» 7 6. MVSC 5 3 1 1 9- 6 7 7. Nyíregyh. 5 3 — 2 17- 8 6 8. Rakamaz 5 2 2 1 9- 6 6 9. Egri Vasas 5 3 — 2 10- 8 6 30. Gyöngyös 5 2 1 2 10-10 5 11. Borsodi B. 5 2 1 2 9-11 5 12. S.-újhely 5 2 1 2 5- 9 5 13. Záhony 5 2 — 3 6- 8 4 14. S. Kohász 5 1 1 3 16-14 3 15. Hejőcsaba 5 1 1 3 4- 9 3 26. B.-gyarmat 5 1 1 3 4-11 3 17. K.-barcika 5 1 — 4 15-12 2 18. Hajdú V. 5 1 — 4 8-12 2 19. Borsodi V. 5 1 — 4 6-16 2 20. Balm az új v. 5 1 — 4 5-30 2 A VI. fordulóban. szep- ' t ember 7-én: SKSE—Borsodi Volán, Balassagyarmat—He­jőcsaba. Tolólájélostató ­— S POR T — Az [\B 11 ben Csak szünet után jött meg at kedv Volán — Naoybátony hl (1.0) Ncjybátony, 2000 néző, V.: Kuli. Volán SC: Papp — Hajdú (Gubek a 63. percben), Jancsika, Öze, Márkus — Vigh, Kü (Molnár a 63. perc­ben), Urban, Földes, Ebedig Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. Nayybátony: Pal- chuber — Nagykiske,' Antal, Macska, Kovács £>. — Bara- nyi (Orosz a 46, percben), Veres, Kovács F. — Nagy, Pozsár II, Loch. Edző: Szoj- ka Ferenc, Az eiső veszélyes nagybá- tonyi támadásnál Veres min­taszerűen előre ívelt labdájá Lochot lesen találta. A 8. percben Bartosik cselezett újból a. bal. oldalon, majd kö­zépre húzódva 30 méteres labdavezetés után élesen ka­pura lőtt. Labdája alig ke­rülte el a jobb kapufát. A 12. percben Kovács ügyes cselekkel magára húzta a védőket, majd a szabadon ha­gyott Loch elé játszott. Loch éles, lapos lövését Öze láb­bal mentette szögletre. A szögletet Veres ívelte az ötös vonalára, a jó érzékkel fel­ugró i Loch a labdát a bal al­só sarok félé fejelte. Papp raevoeö reflexszel elvetődve hárított. A 16. percben újból Lochot futtatták. előreívelt labdával. A kifutó Papp és Hajdú csak nagy öggyel- bajjal tudták a labdát meg­szerezni. A 25. percben Föl­des, Ebedli csúsztatott feje­sét az ptös sarkán gólhely­zetben kapta. Lövés helyett késlekedett, középre játszott, és a nagybátonyi védők tisz­tázták a gólveszélyes hely­zetet. A 30. percben Urbán előtt adódott jó helyzet, ö is kivárt. A 32. percben Kü á bal szélen futott fel. Beadása kö­zépre szállt, Ebedli csellei lerázta védőjét, 14 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1 :ü. A 33. percben- á hazaiak kí­sérleteztek az egyenlítéssel, kapu előtti kavarodás után Kovács F. az üres kapu fölé lőtt. A 42. percben nagy egyenlítési alkalmat szalasz­tott el a hazai együttes, Po­zsár—Loch összjáték után a szélső laposan visszagurított, a lőtt beadás Pozsár lábáról a kapu torkában fölé szállt. A szünet után a 46. percben Orosz éles lövéssel 'mutatko­zott be. Papp nagy bravúrral tolta labdáját szögletre. Egy­re lendületesebbé váltak a nagybátonyi támadások, a Volán átadta a kezdeménye­zést. Az 50. percben Nagy- kiske 40. mé'eres keresztlab­dáját Loch kapásból centi­méterekkel lőtte a kapufa mellé. A 65. percben Nagy F. jól sikerült cselek után az ötös vonalát is elérte, ott megtorpant, s lövés helyett középre adott. Abszolút gól­helyzetben hibázott. A 63. percben Macska 30 méterről váratlanul kapura lőtt, Hajdú ezúttal is nagy bravúrral avatkozott közbe. A 69. percben Loch egy előre ívelt labdával a 11-es pontnál lerázta a védőket, s.a kifutó Hajdú mellett balra sodródva nehéz szögből la­posan a kapu közepébe lőtt. 1:1. A 81. percben újból Loch veszélyeztetett. ' A bal oldal-, ról éles lövést küldött a ka­pu felé, Papp a léc alól tor- -názla szögletre a hálóba tar­tó labdát. A 82. percben Bar­tosik az alapvonalról lapo­san a hosszúsarok felé lőtt, a kapufa mellett helyezke­dő Földes lőni készült, lab­dája felpattant, biztos gól­helyzetben hibázott. A követ­kező percben hasonló nagy helyzet adódott a Volán ka­puja előtt, Nagy F. Loch elé fejelt, a kifutó kapus fölött, a szélső élesen fejjel, 3 mé­terről kapura fejelt, á gól­vonalon helyezkedő öze láb- ,bal mentett. A jó iramú, ellentétes fél­idejű találkozón a Nagybá- tony 2—3 játékosának igen gyenge félideji teljesítmé­nye miatt a mérkőzés első részében a Volán volt a kez.- deményezöbb. Középpályá­saik birtokolták a labdÄ, de mezőnyfölényüket nem tud­ták gólra váltani, mert a jól záró nagybátonyi védelem, mindig jókor avatkozott köz­be. A hazai támadósor szárnyszegetten játszott, csu­pán a bal oldalon voltak kí­sérletezések. Szünet után új­ra fellobbant a bátonyi tűz. A kitűnően játszó, ördöngő- sen cselező, és bátran kapu­ra törő Loch gyakran zilál­ta szét a Volán, védelmét. Egyenlítő gólján kívül szá­mos lövéssel és helyzetterem- téssel vonta magára a figyel­met. A Volánt, Papp ragyogó védései és a szerencse óvta m«g a második 45 perc alatt a vereségtől. Jók: Antal, Macska,' Ve­res, Loch (a mezőny legjobb­ja), illetve Papp, Hajdú. Ebedli. Mátyus László Képek a nyitányról Kajái nagy bombáját Dombai lábbal tisztázza. Marosok és Répás örül, Dombai szomorú. E* volt a ncgy®« dik... Az yi} lll-ban Kiütötték a kék-fehéreket Debreceni MTV—bKSE 5 0 (2 0) Szóé bűvöli a labdát a védők gyűrűjében. (Herbst Rudolf felvételei) Röplabda !\B ti. Csak veres rgek... A Sportfogadási és Lottó Igazgaióság közlése szerint a 35. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 tálálatos szelvény, amely egyben 13 plusz 1 találatos is, egy da­rab van. a nyeremény és a jutalom együttesen 1 024 158 forint. 12 találatos szelvény 26 darab,. nyereményük egyenként 19 163 forint. 11 találatos 428 darab, nyere­ményük egyenként 1164 fo­rint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 3691 darab, nye­reményük egyenként 202 fo­rint. A toló 35. heti eredménye 1. Szekszárd—Pécs 2 1:2 2. MÁV DAC—Budafok 2 o:2 3. Orszlány—Dorog x 3:3 4. BVSC—Dunaújváros 1 3:2 5. Nagybátony—Volán x 1:1 6. FÖSPED—KKFSE 1 2:1 7. Bábolna—DVSC 1 2:0 8. KTE— Szegedi D. 1 2:0 9. Martfű—Lehel 1 2:0 10. ÉPGÉP—Szóin. MÁV 2 0:4 11. Szabó L.—BTASK x 1:1 12. Rudabánya—Ózd x 1:1 13. Bp. Építők—Ganz-M. 2 2:3 + 1 14. Répcelak—Győri T. 1 2:0 Debrecen 3500 néző. v.: Kö­vesfalvi. DMTE. Magyar G. / Kelemen, Németi, Gergely. Patai, Bódi. Magyar A. (Sza­bolcsi), Kovács, Kies, Amb­rus, Szabó. Edző: Szenimar- jay Tibor. SK5E, Halitka — SzőUősi. Kasza, Gulyka, Sző­ke, Nyéki, Oláh, Bábel, (Zsi- dai), Szolnoki, (Verbói), Fe­kete. Romhányi. Edző; Tóth István. A hazaiak nagy becsvággyal vetették magukat a küzde­lembe, hiszen még eszükben volt, hogy a tavaszi .idény hajrájában éppen az SKSE tört borsot az orruk alá, és így a Nagybátony nyerte biz­tosan a bajnokságot. Az SKSE védekezésre rendezkedett be, amely végül is megbosszulta magát. A jól záró Kohász- védelem 40. percig ellenállta hazaiak megújhodó rohamai­nak. A 40. percben Kovács a jobb oldalon futott el és véd- hetetlenül lőtt a hálóba. 1:0. Megzavarodott a vendégek véde’me és a 45. percben újabb gólt éltek el a hazaiak. Ezúttal Ambrus tört ki a fél­pályán. lefutotta a Kohász­védelmet, és a hálóba tovíb­bítoít. 2:0. A játékidő második részé­ben továbbra is a hazaiak játszottak fölényben. Az 55. percben Ambrus mintegy 13 méterről óriási gólt lő.t. 3 0. Nem s'zabadu't fel az SKSE kapuja. A DMTE támadást támadásra vezetett. A 70. percben ismét Ambrus volt eredményes 4:0. (Mesterhár­mas). A mérkőzés befejezése előtt 1 perccel bal oldalról szabadrúg :st íveltek be a vendéglátók, Gergely jó ütem­Miskolcr-Erenyő, 400 néző, v.: Mizsei. B. Volán: Sel- meczi — Bukovics, Jónás, Varga, Previtzer, Farkas (Tóth), Petrovics. Babus. Ker­tész. Lója (Türk). Pálur. Edző: Balázs András. Balas' sagyarmat: Tresó — Huayecz, Jelen. Hornyák. Lajkó: Vidá- mi, Ferencsik (Erdélyi). Szed- lák, Hajnal, Nagy, Kovács; ben ugrott fel, és a labda fe­jese nyomín a hosszúsarok­ban .kötött ki. 5:0. Az SKSE ezen a találkozón eleve rossz taktikát válasz­tott, mivel védekezésre ren­dezkedett be. így a hazaiak­nak átadták a játékteret, és a megismétlődő támadásoknak nsm tudtak eTenállni. Így születhetett meg a nagyará­nyú vereség. Jó: Kelemen. Németi, Gergely, Kiss, Amb­rus, illetve Szőke. (Rampasek). Edző: Tományi Pál. A többet és veszélyesebben támadó B. Volán gólratörőbb játékával szerezte meg idei első győzelmét. G.: Pálur (2). illetve Nagy. Jó: Jónás, Varga, Pálur, illetve Jelen, Vidámi, Nagy. GANZ-MÄVAG—SALGÓ­TARJÁNI ZIM 3:2, (—12. 12, —10, 3, 2) Salgótarján, v.: Veres. ZIM: Liptai S., Liptai I., Tóth, Sá­rik; Monori, Prajsnár, cs.: Ba­lázs, Biróv Edző: Farkas Ró- bei't. " I Háromszettes, jó játék után összeroppant a ZIM. Az utol­só játszmák vereségeihez a második sor passzív játéka és a fegyelmezetlenség is nagy­ban hozzájárult. KALOCSA—KISTERENYE 3:1 (12, —13, 12, 1) Kistercnye, v.: Záhdhy. Kis- terenyc: Kovács, Kiss, ök­rös, Puszta, Rása, Juhász II., cs.:' Szabó. Edző: Molnár László. A tartalékos csapat lélek KALOCSA—ÖMTE 3:0 (8, 8, 5) Kalocsa, v.: Szolnoki. ÖM­TE: Krenács, Miskovlcs, Jó- zsa, Pappné, Sándor, Kulitka 1.. cs.: Angyal. Bagoly. Felké­szítő: Szedlák István. A hosszú utazás után a mér­kőzés kezdetére érkező ÖMTE fáradtan játszott, -a tavaly óta feljavult ellenféllel szemben. A mérkőzést szombaton ját­szották. DUNAÚJVÁROS—ÖMTE 3:0 (5, 5, 3) Dunaújváros, v.: Péter. ÖM­TE: Krenács, Miskovics, Jó- zsa, Pappné, Sándor, KulPka 1., cs.: Angyal, Bagoly. Felké­szítő: Szedlák István. A bajnokaspiráns túl' nehéz ellenfél volt. A Salgótarjáni Üveggyár és az SBTC a fordulóra sorsolt mérkőzéseit már lejátszotta, illetve lejátssza. | NÓGRÁD - 1975. szeptember 2., kedd Dcmény László Borsodi Volán —Balassagyarmat 2:1 (1.0)