Nógrád. 1975. szeptember (31. évfolyam. 205-229. szám)

1975-09-30 / 229. szám

z Eredi an ények, táblázatok NB I. Ferencváros—SZEOL 1:0 (0:0), Bp. Honvéd—MTK-VM 5:1 (1:0). Ű. Dózsa—Diósgyőr 7:2 (4:0), Haladás—Békécsa- ba 2:0 (1:0), Kaposvár—Vi­deoton 3:3 (3:2), Csepel—Rá­ba ETO 2:0 (1:0). ZTE—Tata­bánya 3:0 (3:0). A bajnokság állása 1. Ferencváros 7 6­1 20- 9 12 > Videoton 7 4 2 1 17- 9 10 8 Ü Dózsa 7 5­2 13-18 10 4 Bp. Honvéd 7 4 1 2 18-13 9 5. Kapos-vár 7 3 3 1 12-10 9 6. Diósgyőr 7 4 1 2 10- 9 9 7. Salgótarján 7 4­3 13-14 8 8. Csepel 7 3 1 3 10-10 7 9. Haladás 7 2 2 3 13-12 6 K>. ZTE 7 2 2 3 11-10 6 11. MTK-VM 7 3­4 10- 9 6 12. SZEOL 7 2 1 4 7-16 5 13. Kába 7 1 2 4 10-14 4 14 V a>sas 7 1 2 4 9-14 4 15 Békéscsaba 7 1 2 4 4-12 4 16. Tatabánya 7 1 1 5 9-17 3 A VIII. fordulóban szomba­ton: Vasas—-Békéscsaba. Fe­rencváros—ZTE, Haladás— SBTC, Videoton—Szeged, Diósgyőr—Csepel, Rába ETO —Kaposvár, Tatabánya—Hon­véd. MTK-VM—Ü. Dózsa. NB II. Nagykanizsa—BVSC 1:1 (0:0). Pécs—Oroszlány 0:0, Dorog—Vasas Izzó 2:1 (0:0), Kossuth KFSE:—Szekszárd 5:0 (2:0), Dunaújváros—Bábolna 4:1 (4:1), Debrecen—Budafok 4:1 (1:0), Szolnok—Várpalota 1:1 (1:1), FŰSPED—MÁV DAC 3:0 (2:0). 1. Az NB D.-újváros II. 9 állása 7 1 1 23-10 15 2. PMSC 9 6 2 1 21- 8 14 3. Budafok 9 6 1 2 20-14 13 4. Dorog 9 5 2 2 16-12 12 5. Oroszlány 9 4 3 2 2.1-14 11 6. Várpalota 9 4 3 2 17-15 1.1 7. BVSC 9 5 1 3 14-14 11 8. KKFSE 9 4 2 3 17-10 10 9. Volán 9 3 4 2 14-11 10 10. DVSC 9 4 1 4 13-16 9 11. Olajb. 9 3 3 3 10-13 9 12. Nag.ybátony 9 3 2‘ 4 11-14 8 13. SZMTE 9 3 1 5 14-13 7 14. Komló 9 2 3 4 8-10 7 15. MÁV DAC 9 3 1 5 7-16 7 16 Izzó 9 2 2 5 10-12 6 17. FdSPED 9 2 2 5 13-17 6 18. Szekszárd 9 2 2 5 11-17 6 19. Bábolna 9 2­7 9-21 4 20. Bp. Spart. 9 1 2 6 7-19 4 A X. fordulóban, október l-én: N agybátony—FŐSPED. 1 NB III. Északkeleti csoport. 1 Hajdú Vasas—Egri Vasas 5:0 (1:0), Kazincbarcika— Borsodi Volán 3:0 (0:0), Egri Dózsa-—Borsodi Bányász 9:1 (2:1). Rudabánya—Balmazúj­város 2:0 (1:0), Gyöngyös- Debreceni MTE 1:1 (1:0), Ózd—Hejőcsaba 4:0 (3:0), Nyíregyháza—Miskolc 2:2 (2:0). Rakaima-z—Záhony 1:0 (1:0). A bajnokság állása 1. Ózd 9 7 1 1 21- S IC 2. Egri Dózsa 9 5 2 2 26- 9 \l 5 MVSC 9 5 2 2 18-13 12 4. Rakamaz 9 5 2 2 15-11 12 5. DMTE 9 4 3 2 21-10 11 6. Len inváros 9 4 3 2 17-14 11 7. R.-bánya 9 5 1 3 18-19 11 n Hajdú V. 9 5­4 23-17 10 n B.-gyarrn. 9 4 2 3 16-16 10 jn. Borsodi B. n 4 2 3 15.-21 la 11. Nyíregyháza 9 4 1 4 25-15 VI. Egri Vasas 9 4 1 4 14-13 b 13. Gyöngyös 9 3 3 3 16- 1Ü 14. S.-űihelv 9 4 1 4 12-14 S 15. K.-barcika 9 3 2 4 26-16 8 16. S. Kohász 9 2 3 4 24-20 7 17. HelŐcsaba 9 3 1 5 9-19 7 IR. Záhony 0 3­0 10-16 ű 19. Borsodi V. 9 1­8 7-27 2 20. Balmazúlv. 9 “­9 6-47­A X. fordulóban, október 5-én: Sátoraljaújhely—SKSE, Nyíregyháza—Balassagyar­mat. A to'ó 39 heti eredménye i. DVSC—Budafok 1 4:1 2. FÖSPED—MÁV D. 1 3:0 3. Kanizsa—BVSC X 1:1 4. Volán—Komló 1 1:0 5. Dorog—Izzó 1 2:1 6. Bakony—Fűzfő X 0:0 i . Rákóczi—Körmend 2 1:3 8. SVSE—MOTIM 1 3:2 9. Győri Textiles—Pét 1 1:0 10. Marfű—Szarvas 2 0:2 11. ÉPGÉP—Sz. L. SE 1 4:2 12. Lehel—KTE X 1:1 13. Békás csali a— SZVSE 1 4:2 11. +1 Sashalom—PVSK 1 3:1 SPORT Az NB 11-ben Nagyszerű bravúr idegenben Nagybátonyi Bányász—Bp. Spartacus 3.0 (2.0) Kőér u. 600 néző, v.: Sző­ke. Nagybátony: Palczhuber — Sütő, Antal, Macska, Nagykiske — Sólyom, Veres. Kovács F., — Nagy, Pozsár II., Loch. Edző: Szojka Fe­renc. Bp. Spartacus: Szőke, Trenkó, Dunai, Strasszer, Rab — Szalai (Varga a 46. percben) Dorogi, Zelics — Sárközi, Németh, Budavári (Borbély a 48. percben). Edző: Szimcsák István. 11. perc: Sütő hibája után j Budavári került nagy gól' I helyzetbe, de 14 méterről 'gyengén a kapus kezébe gu­rított. 25, nerc: Veres nagyszerű labdájával Loch kiugrott, el­fektette Szőkét, majd az üres kapuba gurított. 1:0. 43. perc: Pozsár II. közé­pen lefutotta Dunait, s a ki' futó Szőke mellett a kapu közepébe lőtt. 2:0. 45 perc: Németh jobb fel­ső sarokba tartó fejesét óri­ási bravúrral ütötte ki Palczhuber. 50. perc: Sárközi jobb ol­dali beadását Dunai az ötös­ről a kapu fölé vágta. 76. perc: A lesre játszó védők közül Loch kiugrott, s a tehetetlen Szőke mellett a hálóba gurított. 3:0. 80. perc: Borbély a földön fekve lábbal utánanyúlt fel­tápászkodó v ellenfelének, ezért a játékvezető kiállítot­ta. Az öreguras állófutballt játszó hazaiak, tartós me­zőnyfölényük ' ellenére sem voltak egyenrangú ellenfelei a frisebb, szervezettebb Bá­nyász-csapatnak. A vendé­gek támadói többször hozták sakk-matt helyzetbe a Spar­tacus lassú hátvédeit, védel­mük pedig a kitűnő Palczhu­ber vezérletével magabizto­san rombolta a körülményes szövetkezett támadásokat. Jó: Palczhuber, Antal, Macska, Veres, Loch, illetve Sárközt Z. E. Az N B !li-ban Újabb értékes győzelem A Vasas elleni harmadik SBTC-góit kapta lencsevégre fo­tóriporterünk. Iíajdi a leveg öben, s máris rezeg a háló. A másik képen boldogan ölelke znek a tar jani fiúk. Herbst Rudolf felvétele Kézilabda Győzelmek gólerős t á in ít cl é j ál ék k ai SBTC—Váci Forte 17:13 (6:9) Balassagyarmati SE—Sátoraljaújhely 2:1 (0.0) Vác., v.: Kovács, Nagy. SBTC: Kts-s (Koll-árné) — Sulyok (—), Fehérváriné (i). Takács, • (1), Lu­kács (5), Nagy (3), Józsáné (1), cs.: Gláhné (6). Edző: Tarján Péter. Az SBTC-,re csak kezdetben ha- ott bénitólag a iátákvezető-k ok­kal, ok nélkül sorozatban me-R- 'télt hetesei. Szerencsére a .ió formában l-évő Kiss, s a nagy­szerű balkezes bombáival be­cserélt Oláhné' .. reár szünetig szorossá tették a küzdelmet. Szü­net után az addig is iOl játszó, kitünően védekező együttes tá­madó.! a téka is feljavult. A zsinór­ba dobott hat góllal 10:10 után 12 ’ló-re átvették a vezetést. Az egy-két gólos előnyüket a fris­sen, lendületesen végigharcolt hajrában növelni tudták. A szünetig vesztésre álló talál­kozót lelkes, higgadt játékkal, öt­letes támadásszövéssel fordították lavukra. Salgótarjáni Építők— Nyírbátor 28:18 (10:7) Salgótarján, v.: Farkas, Szőke. Az NB Il-es nagygolyós te- kecsapat-bajnokság hatodik fordulójában az St. Öblös­üveggyár együttese hitkai pá­lyán fogadta a Ceglédi Köz­gép együttesét. Az üvegesek ezúttal is tartalékosán ját­szottak, de megérdemelt győ­zelmet arat'ak. Dunaújváros, v.: Strocz. ZííW: Liptai S., Kőbán, Lip­tai I., Sárik, Farkas, Prajsnár. Edző: Farkas Róbert. A bajnokjélölt túlkombi­nálta játékát. Á ZIM így szo­rossá tudta temii a küzdel­met. OSC—SÜMSE 3:1 (8, 10,-8, 13) Salgótarján, v.: Molnár. SÜM. SE: Félegyházi, Sárai Z., Szomszéd, Fürjesi, Takács, Papp, cs.: Somoskői. Edző: Félegyházi Pál. A hazaiak az első két játsz­mában kiengedtek. A folyta­tásnál az ellenfél a hálónál bizonyult jobbnak. SÜMSE—GÖDÖLLŐ 3:1 (5, 7, —14. 9) Gödöllő, v., Miskilczi. SÜM- SE: Pél egyházi, Sárai Z., Szomszéd, Fürjesi, Takács, Építők: ■ Kiss — Nägel (1), Bara­nyai (D.Drevenka (—), Kovács I. (11), Nagy (8), Szabó (1), cs.: Kotroczó Z.. Kovács Z. (4), Tóth (—), Pádár (—). Edző: Czimtner János. Kitűnő védekezés, sok hibával tarkított támadásbeírjezés jelle­mezte az el;so perceket. A 10, percben 1 :l-es ailas után 10 perces gyors, ötletes hazai támadássoro­zat végén 9:2-es vezetést harcol­tak ki az építők. A játékmester Baranyai, s az igen jó formában játszó Kovács 1. sérülését követő pár perces visszaesést az ellenfél kthasznaua és a félidő végére lő:7-re felzárkózott. Szünet után már az első percekben eldőlt a küzdelem. A vendégek első perc­ben lőtt góljára az Építők öttel válaszoltak, majd az akciódús támadójátékukkal a 10. percben már 10-re növelték előnyüket. Ki­tűnő erőnlétben az utolsó per­cekben lassították a játék iramát, s biztosan tartották tizgólos elő­nyüket. — Mátyus — A találkozó részletes ered. menyei: St. Öblösüveggyár— Ceglédi Közgép 6:2 . (2483— 2402 fa). Sí. öblösüveggyár: Mag 433. Győri 422, Klauber 412, Puszta 399, Kovács 371, Huram ,T. 446. Ceglédi Köz­gép: Pákozdi 370, Nyíri 429, Király 379. Molnár 396, Sá­rik 382, Raffai 446. I Papp, cs.: Somoskői. Edző: Félegyházi Pál. Az utolsó helyezett ellen jobb csapatjátékkal biztosan győzött a tarjáni csapat. SBTC—ÖMTE 3:0 (2, 14, 12) Salgótarján, v.: Zách. SBTC: Kovács, Sárainé, Szabóné, Denk, Csík. Tari, cs,: Miklós- ná, Radvánszki, Ilosvai. Edző: Szatmáry Szilárd. ÖMTE: Kre- nács,'*' Somoskői, Józsa, Papp- né, Miskovics, Hulitka I., cs.: Csörgő, Kadlót, Bagoly, Hu­litka II. Felkészítő: Szedlák Kálmán. A két játszmában lelkesen küzdő rónatelepiek ellep az SBTC nagyobb rutinja érvé­nyesült. 'BP. H ARI SNY AGYAR— ÖMTE 3:0 (1, 4, 4) Rónatelep, v.: Zach. ÖM. Balassagyarmat, 1500 néző, v,.: Endes. Balassagyarmat: Treso — Pribeli,^ Rámpáséit, Hornyák, Lajkó, Erdélyi (Fe- rencsik), Szalai, Hugyecz (Huttyán), Trubin, Nagy, Haj­nal. Edző: Tományi Pál. Sá­toraljaújhely: Vakles — Bob- kó, Forgács, Lisovszki, Dobai', Szűcs (Jósvai), Csongrádi, Dutkievicz, Sztankó, Stiller, Tokár (Laczkó), Edző: Cse- répy László. Az első hazai támadás vé­gén Szalai futtából a kapu fölé rúgta a labdát. A 6-ik percben Csongrádi szabadrú­gását Treso hárította, majd 1 perc múlva Pribeli 25 méter­ről beadott lövését a vendégek kapusa szögletre ütötte. A 15- ik percben Tokár tiszta hely­zetben kap ta a labdát a gyar­mati kaputól mintegy öt mé­terre, de szerencsére a levegőt találta el, és a hazai védők tisztáztak. A 20-ik percben Treso szög­Második helyezés Fgerlien A szomszédos megye székhelyén Egerben rendeztek serdülő kötött­fogású birkózóversenyi. A nagy mezőnyben szőnyegre léplek az SKSE fiataljai is. A nagy ígéret, Turesányi ezúttal nem a megszo­kott súlycsoportjában, hanem 53 kft-ban V''“e fel a küzdelmet. Ebben a súlycsoportban nyolcán küzdöttek a helyezésekért. A tarjáni fiú nem vallott szégyent, mert csupán a döntőben maradt alul. Turcsányi végül is a második helyezést szerezte meg. Barna Pé­ter az SKSE birkózóinak edzője elmondta a verseny után, hogy elégedett a fiatalok teljesítményé­vel. Az egri összecsapáson hatan vettek részt és a tarjániak több győzelmet Is arattak, de közben annyi hibapontot is „Összegyűj­tőitek” ezért nem kerültek dobo­góra. TE: Krenács, Somoskői, Jó­zsa, Pappné, Miskovicz, Hu­litka I., cs.: Csörgő, Kadlót, Bagoly, Hulitka II. Felkészítő: Szedlák Kálmán. A bajnokcsapat mindvégig kézben'ártotta a találkozót a hálónál, és a mezőnyben is egyaránt kiemelkédőt nyúj­tott. TOKOD—KISTERENYE 3:2 (—9, —12, 7, 10, 12) Kisterenye, v.: Szabó. Kis- terenye: Kovács, Rása, Ök­rös, Puszta, Bokor, Hanyiné, cs.: Kiss, Szomora. Edző: Molnár László. Jó kezdés után a hazaiak fiatalabbik sora a mezőnyben és a hálónál egyaránt alul­maradt a lelkesen játszó veft- dégekkel szemben. M. L. letre tolta Suller szabadrúgá­sát, majd egy .ellentámadás végén Trubin a döntő pillanat­ban elcsúszott, és felszaba­dult a vendégek kapuja. A 30-ik percben Pribeli és Hor­nyák összjátáka után. a gyar­mati jobbhátvéd lövését bra­vúrosan szögletre tolta a ka­pus. A szünet után Trubin előtt volt a gólszerzési lehető­ség, de Szalai beadását kapu mellé fejelte. Öt perc múltán Hajnal lövése a felső kapufá­ról vágódott vissza a mezőny­be. A sorozatos támadások az 54-ik percben góllá értek. Szalai ívelte be jobb oldalról a labdát, Nagy jó ütemben ugrott fel, és fejéről a léc alá vágódott a labda, 1:0. A 60-ik percben Trubin visszagurítot- ta a labdát Huttyánnak. aki 20 méterről futtában lőtt ka­pura, de Vakles hárított. A 68. percben Forgács szerelni akarta Hajnalt, de a csatárról lepattant a labda, a szélső el­futott, de hibázott és kapu mellé lőtt. A 70-ik percben Huttyán—Trubin összjáték végén, a jobb kapuin mellett jutott a labda a hálóba, 2:0. A 78-ik percben a vendégek egyik védőjátékosa kézzel ért a labdába, a játékvezető li­est ítélt. Huttyán a jobbra ve­tődő kapusba lőtte a labdát. A 80-ik percben Rampasek a kapu előtt szerelés közben buktatta ellenfelét és a meg­ítélt 11-est Dutkievicz a ka­pu közepébe lőtte, 2:1. A hát­ralévő 10 percben a vendégek az egyenlítésért, a hazaiak az eredmény tartásáért küzdöt­tek. Közepes színvonalú mérkő­zésen főleg az első félidőben volt gyenge a játék. Szünet után a Vártnál nehezebben született meg a hazaiak győ­zelme. Jó: Pribeli, Hornyák, Nagy, ill. Vakles, Forgács és Lisovszki. Reitter László Oláh megsérült, néhány per­ces ápolásra szorult. A csapa­tok mind elkeseredettebben küzdöttek. Szőllősi helyett Kasza jött be, majd egy Ko­hász-támadást láthattunk, amelyet a védők nagy üggyel- bajjal hárítottak. Sok volt már a pontatlan átadás, mindkét csapat fáradni látszott. A 80-ik percben Nagy kapott jó lab­dát, elfutott, Rádi látta, hogy biztosan tör kapura, így a ti­zenhatoson kívül felvágta a csatárt (teljesen fölöslege­sen, mert Nagy elől már tisz­táztak). A játékvezető Rádit kiállította! Nagy riadalom támadt a hazai együttesnél, először az egyik mezőnyjáté­kos ment be védeni, majd Hu­litka jött be, így megoldódott a kérdés. Az utolsó percekben az eredmény már nem válto­zott. Az SKSE ezen a mérkőzé­sen is sok hibával játszott. A védelem könnyen pánikba esett. A csatárok ezúttal is több nagy helyzetben hibáz­tak. és nem mertek ütközni a védőkkel. Mindent egybe­vetve, a találkozó küzdelmes volt. az eredmény reális. Jó: Szőllősi. Gulyka, Szolnoki, ill. Homródi, Szanyó, Nagy. K B A rv fordulóban a következő ered­mények születtek: Sulyok—■ Szabó E. 1:0, Czakó—Klepej 1:0, Kánya—Balázs 0,5:0,5, Ponyi—Tóth 1:0, Gál—Pethő 1:0, Szokács—Lengyel 1:0. A verseny' élcsoportjának állá- sa: Sulyok (SKSE) 5,' Gál (SKSE és Ponyi (SBTC) 4,5— 4,5. pont. Birkózás Egyenlő erő — ponlo?z3ezk<idás Salgótarjáni Kohász — Lcninvárosi MTK 2 2(2:2) Salgótarján, 800 néző, v.: Asztalos. S. Kohász: Rádi — Verbői, Szőllősi (Kasza), Nagy, Szőke, Gulyka, Kiss (Hulitka), Bábel, Szolnoki, Fekete, Oláh. Edző: Tóth István. Leninvá. ros: Dohány — Teslér, Hom­ródi, Szabó, Topeczer, Haisz, Oláh (Vanczó), Farkas, Pétró, Kiss, Nagy (Derzsényi). Edző: Temesvári Miklós. A 17-ik percben formás ha­zai támadás végén Fekete mintegy 5 méterről a jobb sarokba lőtt, 1:0. Egy perccel később Rádi kifutása borzol­ta fel a nézők idegeit. Aztán feljöttek a vendégek. Három szögletet is beíveltek, majd ott pattogott a labda az SKSE kapujának előerében, és a té­továzó védők között Szabó a hálóba továbbított, 1:1. Eb­ben a játékrészben a vendé­gek nyugodtabban adogattak, és a 41-ik percben egy hosz- szú előreadott labdát Petró Rádi kapujába fejelte, 1:2. A szünet előtt Bábel futott el a bal oldalon, beadását Kiss to­vábbította a hálóba, 2:2. A játékidő második részét Szolnoki nagy erejű szabad­rúgása vezette be. A vendé­gek elvétve jöttek fel. Az 55- ik percben ismét Szolnoki nagy erejű lövését hátí'otta bravúrral Dohány. Közben Demény László S O R O Az SBTC labdarúgócsapata ma Kassán vendégszerepei. A Barátság Kupa visszavágóján a Lokomotív Kosice csapatával mérkőzik. Mint ismeretes Salgótarjánban 3:l*re nyert az SBTC. X A III. Kenyeres Gé2a sakk- emlék versenyen a hetedik Teke íarínlrko^n is győzlek atz íiveggyáá*iak Röplabda I\B II. Kellős íorííta!ó? kevís sikerrel Dunaújváros—St. ZIM 3.0 (8, 10, 7)