Nógrád. 1975. augusztus (31. évfolyam. 179-204. szám)

1975-08-05 / 182. szám

Sikeres bemutatkozás az I\B Nagybátony — Debrecen 1 0 (0 0) ; ■■Ä'Mri iTl'íflflf Megvan a gól! Nagybátonyi öröm Nagybátony, 2000 néző, v.: Asztalos. Nagybátony: Pal­chuber — Nagykiske, Antal, Macska — Szabó, Pozsár I. — Nagy, Veres, Pozsár II., Kovács F., Loch. Edző: Szoj- ka Ferenc, Debreceni VSC: Szabó — Sóvágó, Tóth, Király, Lipók — Puskás (Nagy a 2. perc­ben). Kiss,. Potvók — Bodo- nyi II., Bodonyi I., Gottdie- ner (Rébei a 80. percben). Edző: Makray Balázs A 3. percben Bodonyi II. e'ö! nehezen menteitek a ha* zai védők. Ellentámadás so­rán Nagy lőtt a léc fölé. A 7. percben Veres alig lőtt a jobb kapufa mellé. Kettő perc múlva Kiss jó lövését védte Palchu’oer nagyszerűen. A 19. percben újra Kiss veszélyez­telett, elfutott a jobb olda­lon, és 11 méteres lövése alig került kapu mellé. A 24. perc­ben Kiss 6 méteres közeli lö­vését Palchuber nagy bravúr­ral védte, a másik oldalon Nagy, Pozsár II. elé adta a labdát kecsegtető helyzetben, A 27. percben Kovács F. gólt AzJSBlllban Éríckes győz cicin itlegcubcii Dny. SE — Balmazújváros 2:0 (1:0) Balmazújváros, 1800 néző,' v : Bodnár. Balassagyarmat! Treskó — Trubin, Jelen, Laj- kó, Hornyait, Erdélyi, Hu- gyecz, Pribqlí, Férengsík (Ko­vács), Nagy Szedlák. Edzői Tonnányit- Pák, Balmazújváros: Szabó I, — Úri, Lupó, Ju>- hász (Vaszilkó), Jónás, Fe- renczi, Szabó II., Hegedűs, Orosz (Oláh), Urbán, Sólyom. Edző: Szabó Sándor. Az ötödik percben Szediák beadását Nagy fejelte a háló­ba, a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. A vá­rakozás ellenére az első húsz percben nem a hazaiak tá­madtak, hanem a BSE-nek volt három nagy helyzete a kapu előtt, de gól nem lett belőle. A 31. percben megsze­rezte a vezetést a gyarmati csapat. Pribeli kapta a labdát a kaputól 25 méterre. Két vé­dőt is kicselezve 14 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 1:0. Szórványos ellentámadá­sokkal próbálkozott a hazai csapat, de mindössze egy ka­pufára tellett erejükből csak. . Szünet után™4o3tábbra is a balassagyarmatiak kezdemé­nyeztek. A 65. percben Fe- rencsik helyett Kovács állt be. A 85. percben Hornyát in­dult egy labdával az ellenfél kapuja felé. Négy játékost kicselezett, majd a 10-os vo­nalánál Nagy elé játszotta a labdát, aki 14 méterről talált a jobb alsó sarokba, 2:0. A végig sportszerű mérkő­zésen biztosan nyert idegen­ben a jobb erőben lévő gyar­mati csapat. Jók: Jelen, Pri- belí, Hornyák. Reiter László Változatos, nagy i ráírni mérkőzés (iyiinnyös — SKbE 3;3 (1:1) Gyöngyös, 15oO néző, v.: Hartmann- Gyöngyös: Ko­vát* -— Szonda. Adoiiyi, Réti, Ács, Ulroann. Kakas (Bár­sony), Horváth,. Gábor (Sár­mány), Bányai, Királyhegyi. Edző: PaiBagi Róbert. SKSE: Radi — GzöllösÉ, Kasza, Guly- foa, Nyékit Szolnok íj, Bábel (Oláh Z.), Fekete. Raíbb, Zai- dai (Verb®). Edző: Tóth Ist­ván.' A A 15. percben 'ártatlannak látszó bal oldali Spart-acus­táanadáis végén Ktrálythegyi lőtt be kapu elé é& az ekné- lazó védelem mellett a jól ér­kező U ián árun a kapu bal ol­dalába lőtt, 1:0. A gól fölráz­ta az SKSE-t, és a vendégek rohamozni kezdtek. Nyéki több csel utam beverekedte ma­gát a 16-oson belülre, aztán odalett a nagy helyzet. A 26. percben jobb oldali partdo- bá® végén Szonda megtor­pant és Bábel a bennra­gadt kapus fölött közelről a hálóba emelt. 1:1. Erősödött az iram. Mindkét kapu több­ször veszélybe került. A 43. percben Hartmann játékveze­tő UUnarm buktatásáért li­est ítélt. Szonda a jobb kapu­fára lőtte a labdát. Ekkor nagy tömörülés támadt a Kohász kapujánál Rádit ellökték, több védőt tetalpullak. Meglepetés­re újabb ll-e$rt Ítélt a játék­vezető. Királyhegyi állt a lab­dának és csúnyán a jobb ka­pufa mellé lőtt. Szünet után változott a já­ték képe. Az 50. percben Bá­beljei szemben szabálytalan­kodtak a gyöngyösiek, a megy ítélt büntetőt Kasza a kapu bal oldalába helyezte. 1:2. Fel­támadt az SKSE é# öt perc­cel később újabb gólt szer­zett. Szolnoki mintegy 20 mé­terről végezte el a szabadrú­gást, nagyerejű lövése nyomán a labda a felső lécről vágódott viasza és a szemfüles Bábel közelről a kapuba juttatta. 1:3. Ezután fergeteges hazai tá­madásokat láthattunk. Hor­váth nagyerejű bombája csat­tant a felső lécen, majd Bá­nyai szépített, 2:3. Közben Szondát utánrúgásért kiállí­totta a játékvezető. Mind pa- rázsabb jelenetek tarkították a mérkőzést. A 77. percben Horváth küldött nagy lövést kapura és a labda Zsidain irányt változtatva . jutott a hálóiba. 3:3. Az SKSE nagyszerű mér­kőzésen, jó játékkal, megér­demelten hozta el az egyik pontot a Gyöngyösi Sparta- cuslól. Jó: Adonyi, Ács, Hor­váth, Réti. ill, Rádi, Kasza Bábel, Szőke. Deiucny (Herbst Rudolf felvétele) ígérő beadását a debreceni kapus elcsípte, újra Kovács F. ' beadása jelentett veszélyt. A 32. percben, Potyók 18 méte­res lövését védte ismét Pal­chuber. Á 37. percben Bodonyi II. kecsegtető helyzetben el* esett, és odalótt a helyzet. "Két perc múlva Veres távoli lövé­sét védte Szabó. Az első fél­idő utolsó percében Kovács F. lőtt mellé. A második fél­idő hazai támadásokkal kez­dődött, a 49. percben jobb ol­dali támadás végén Nagy be­adását Szabó lőtte mellé. ■(Nagy helyzet volt!) Az 55. percben Pozsár II. lövését védte a kapus, majd .két perc múlva Kovács ügyetlenkedett el jó helyzetet. A 63. perc­ben Kiss tíz méterről lőtt a bal kapufa mellé. (Ez is'nagy helyzet volt!) A 72. percben Bodonyinak egy szép húszmé­teres lövése alig szállt mellé. A 77. percben tombolt a né­zőtér! Pozsár II. közeli lövé­se először lepattant a kapus­ról, de még ugyanő jó lab­dát tálalt az érkező Loch elé. aki nagy erővel, mintegy 8 méterről a léc alá bombázott, 1:0. A gól után a Nagybátonyi Bányász csapata önfeláldo- zóan védekezett, és tartani tudta az eredményt. Ai első félidőben kiegyen­súlyozott, s meglehetősen mérsékelt színvonalú volt a játék. A bányászcsapat játé. kán nem látszott a megülető- döbtség, és egy kicsit bátrabb csatárjátékkal, akár az első félidőben vezetést szerezhe­tett volna. Szünet után javult a játék és az iram, hol az egyik) hol a másik kapu ke­rült gólveszélybe: Feltűnt, hogy a középpályát mindkét csapat átengedte a másiknak, főleg mindkét olt álon a vé­delmek jeleskedtek a kapu­sokkal az élen. Végül az újonc nagybátonyi gárda megérde. mellen szerezte meg a győzel­met Sulyok Sándor I Tisza Kupában Hengereltek a tarján! íiűk SDlC— Békéscsabai Előre Sp, 81O (3:0) Változatlanul nagy érdek­lődés kíséri az SBTC szerep­lését a Tisza Kupában. A tó­strandi pályára a hétfő elle­nére kétezer szurkoló látoga­tott el, hogy a IV. forduló­ban a Békéscsaba elleni talál­kozón figyelje kedvenceit, a tarjáni fiúkat. A mérkőzés előtt egy kis izgalom támadt. Ez pedig az volt, hogy Med- veczki partjelző nem érke­zett meg, így helyette a szur­kolóként pályán lévő Mohá­csi Lajos „ugrott be” lenget­ni. A találkozó előtt a JT ne­vében Pósa Jnáos. az SBTC nevében Toldi Miklós kö­szöntötte a búcsúzó Czirják partjelzőt. Somlai sípjelére a következő összeállításban kezdtek a csapatok: SBTC: Szűcs — Horváth, Kmetty, Varga.' Kegye — Ré­pás, Marcsok, Szoó, Kajdi. Ko­vács III., Jeck. Edző: Dávid Róbert. Békéscsaba: Tasnádi — Do­bó, Kerekes, Paróczai, Láza, Vágási, Efős, Hegyedi. Né­meth, Pogács, Bánáti. Edző: Baboicsay György. Jó iramban indult a talál­kozó és már a 10. percben megszerezte a vezetést a Sté- cé. Szoó pompás labdát tálalt Kovács III. elé, aki kitört, és közelről a hálóba lőtt, 1:0. Négy perc múlva újabb gólt, ért el az SBTC. Szoó pompás labdát tálalt ívben küldte a labdát kapu elé. amely átszállt a fejek fe­lett. Jeck a bal oldalról új­ból kapu elé ívelhetett, s a.ki- tűnöen felugró Kajdi fejéről a bal felső sersbba hullt a labda. 2:0. Változatos játék jellemezte a hátralévő időt, s a Békés­csaba is több veszélyes tá­madást vezetett. Szűcs bizto­san hárította a labdákat. A 42. percben Marcsok 30 méterre a kaputól ütközött, nála maradt a labda. Minta­szerűen kiugratta Kovács Ill­at. aki a kifutó Tasnádi mel­lett laposan küldte a labdát a hálóba. 3:0. Nagy taps köszöntötte a le­vonuló SBTC-t. A második félidőre Répás és Jeck helyett Básti és Föl­di játszott a Stécében. Már a 48. percben a hálóban táncolt a labda. Földi kapta a labdát közé­pen, Szoót ugratta ki pompá. san, aki a Tasnádit felváltó elmélázó Tóth mellett nem hibázott. 4:0. Az 57. percben bal oldalon futott a támadás. Marcsok ka­pott jó labdát, és egy ügyes csel után laposan kapu elé küldte. Földi remek tempó­ban érkezett, és a bal sarok­ba vágta. 5:0. Kajdi labdája a bal kapu­fán csattant! A 65. percben Varga helyett B. Kovács állt be Kajdi a jobb kapufát ta­lálta el. Sziporkázott az SBTC! Az előrelopakodó Kmetty a bal kapufára fe­jelte a labdát egy szöglet után. A 77. percben Szoó Básti­hoz játszott vissza, akinek lö­vése után a v-édök lábáról Kajdi elé pattant a labda. A tarjáni fiú laposan a kapu közepébe vágta. 6:0. A 79. percben Básti elcsí­pett egy labdát a jobb olda­lon. Kicsalta Tóthot, aki mel­lett éles szögből laposan gurí­tott a hálóba, 7:0. A 88. percben Kovács III. már az ötösön belül járt, ami­kor hátulról felvágták. Som­lai a 11-es pontra mutatott. Básti a tőle megszokott nyu­galommal helyezte a labdát a bal alsó sarokba. 8:0. Nagy taps köszöntötte az SBTC játékosait, akik ezen a találkozón szellemesen, szi­porkázván, nagy kedvvél ját­szottak, és alaposan „elbú- csúztatták” a Békéscsabát a Tisza Kupától. Mintha a visz- szavágás vágya élt volna mindegyik tarjáni fiúban, a tavalyi vereségért. Nemhogy sikerült „törleszteni”, de egy kis szerencsével, akár két­számjegyű eredménnyel utaz­hatott volna haza a Békéscsa­ba. Dicséret illet minden Sté- cé-játékost, amiért végig gól­ra törően, és nagy kedvvel játszott. A közönség ilyen mérkőzéseket szeretne! A IV. forduló után az SBTC hát ponttal és 13:0-as gólarány- nyal áll a Tisza Kupa élén.' A szerdai diósgyőri mérkőzés utón szombaton a tóstrandi pályán zárul a DVTK elleni találkozóval az idei küzde­lemsorozat. Biztosan sokan lesznek kíváncsiak az utolsó találkozóra, amelyen — most már nyugodtan leírhatjuk — az SBTC-fiúk a várományosai a Tisza Kupának. (*/,. I.) (Sikerült a nyitány Kitűnően vették az NB-s csapataink az első for­dulót — veretlenek ma­radtak. Nagyszerűen helytállt a bemutatkozón a Nagybátonyi Bányász „újonc” NB Il-es csapata, amely nem kisebb együt­test fektetett kétvállra, mint a tavaly még NB I-re is aspiráló Debreceni VSC gárdáját. Kitűnően sike­rült NB III-as csapata­ink bemutatkozása is, hi­szen idegenből három ponttal tértek haza. Az újonc Balassagyarmati SE meggyőző játékkal bizto­san nyert Balmazújváros­ban, míg az esélyesebbnek tartott Gyöngyös ottho­nából drámai küzdelemben szerezte meg a nagyon értékes együk pontot a fia­talokból álló SKSE-gár- da. A jól sikerült nyitány bizonyítja, hogy csapata­ink komolyan vették a fel­készülést. Reméljük, a foly­tatás sem marad cl. Eredmények — tábláz» lók NB II. Dorog—BVSC 1:0 (0:0), Vár­palota—FÖSPED. Szállítók 3:2 (1:1), Pécs—Bp. Spartacus 3:1 (2:1). Vasas izzó—Szekszárd 1:1 (1:1), Dunaújváros—Nagy­kanizsa 2:0 (2:0). Budafok— Komló 3:2 (1:0), Kossuth KFSE—Volán SC 1:1 (0:0). Oroszlány—MÁV DAC 4:0 (2:0), Bábolna—Szolnoki MTE 1:0 (1:0). A ÍI. fordulóban: Oroszlá­nyi . Bányász—Nagybátonyi Bányász. NB III. Északkeleti csoport.’ Egri Vasas—Borsodi Volán 3:1. Egri Dózsa—Miskolci VSC 2:1. Lemínváros—Nyír­egyháza 2:0, Debreceni MTE Hajdú Vasas 4:1, Záhony Hejőcsaba 1:0, Ózd-Kazinc­barcika 3:1, Borsodi Bányász —Sátoraljaújhely 1:1. Ruda- bánya—Rakamaz 2:1. Az NB II. állás* 1. Oroszlány 2. Pécs 3. Dunaújváros 4. Budafok 5- Várpalota 6. Dorog 7. Bábolna 8. Nagybátony 0. Szekszárd 10. Izzó 11. KXFSE 12. Volán . Komló 14. FÖSPED 3. BVSC 18. Szolnok 17. Debrecen 18. Bo. Spart. 0. Nagykanizsa 20. MÁV DAC Északkelet 1 1 1 1 l 1 1 1- 4-0 2- 3-1 2- 2-0 2- 3-2 2- 3-2 2- 1-0 2 - 1-0 2 - 1-0 2 - 1-1 1 - 1-1 1 - 1-1 1 - 1-1 1 1 2-3 ­2-3 1. DMTB? 2. Egri V. 3. Ózd 4. B.-/JCV arm at 5. Leninv. 6. Egri Dózsa 7. Rudabán.va 8. Záhony 9- Gyöngyös 10. SKSE 11. B. Bányász 0- 1 - 12? S.-újhely 1- 3 I 13. Rakamaz í o-2 - 14. MVSC 1 0-4 - 15. Hejőcsaba 16. K.-barcika 17. B. 1 0-1 1 1 1 ÖKISZ Kupa atlétikai verseny Az idén nyolcadik alka­lommal rendezték ‘meg az OKISZ Kupa atlétikai küz­delmek megyai összecsapá­sait. Az SKSE-stadionban fel­sorakozott versenyzőket Szá­lai Gáspár, a K1SZÖV me­gyei elnöke köszöntötte. Az ipari szövetkezetek dolgozói közül több mint 160 fő állt rajthoz az egyes számokban. Voltak, akik több számban is képviselték szövetkezetüket. Az Idő js kedvezett a ver­senyzőknek, így .különösen a futószámokban izgalmas küz* delmek szemtanúi lehettünk. Eredmények. Nők. 1. korcsoport. 100 m: 1. Kővári Lajosné (Salgó Cipő) 14.5. 400 m: 1. Kővári La* josné 74.1. Súly: 1. Varga Ju­dit (Salgó Cipő) 7,08 méter. Magas: 1. Róth ’Alice (St. Tervező és Ép.) 125 centimé­ter. Távol: 1. Kormos Márta (Salgó Cipő) 386 centiméter. Kislabda: 1. Kakas Ilona (Bgy. Ruházat) 42 5 méter. Férfiak. I. korcsoport 100 m: 1. Orosz András (St. Ter­vező Ép.) 12.7. 1000 méter: l. Járosi Gyula (Salgó Cipő) 3:05. — 4x200 méteres váltó: 1. Szondy Szöv. Drégelypa- lónk, 1:52.3. Magas: 1. Ora- vecz József (Nagybátony) 150 centiméter. Távol: 1. Németh László (Szondy) 548 centimé­ter. Súly: 1. Sohajda Tibor (St. Szóig.) 11,27 níéter. Kis­labda: 1. Németh László (Szondy) 80 méter. II. korcsoport: 100 m: 1. Ponyi János (St. Szóig.) 14.2. Magas: 1. Repcsák László (Nógrádmegyer) 111 centi­méter. Távol: 1. Fülöp József (Bgy.' Szóig.) 541 centiméter. Súly: 1. Czibilka István (St. Terv. Ép.) 10,12 méter. Kis­labda: 1. Juhász Imre . (Salgó Cipő) 63 méter. Hl. korcsoport 100 méter: 1. id. Botos József (Nógrád* megyer) 14.8. Súly: 1. Gel­lérthegyi Gyula (St. Terv. Ép.) 8,72 Áléter. Kislabda: 1. Fe­renc József (KISZÖV) 455 méter. Magas: 1. Csernák Jó­zsef (Nógrádmegyer) 120 cen­timéter. Távol: 1. id. Botos József (Nógrádmegyer) 405 centiméter. Csapatban. Nők: 1. Salgó Cipő 71, 2. Bgy, Ruházati Kts-z 35, 3. Bgy. Szóig. 29 pont. Férfiak: 1. Salgó Cipő 75, 2. Nógrádmegyer 72, 3. St. Szóig. 38. A rendező bizottság a szövetkezetek létszáma ará­nyában a megjelenés alapján külön jutalompontokat is adott. Ezek alapján a női és férfi összcsapatverseny így alakult: 1. Salgó Cipő 156, 2. Nógrádmegyer 85, 3. Bgy. Szolgáltató 79, 4. St. Ruhá­zati 79 pont. A vándorserleget ezúttal a Salgó Cipő visszahódította a nógrádmegyeriektől. Egy évig ismét a védői az 1'973-ban alapított kupának. Ezt meg­előzően a Salgó Cipő már egy kupát megnyert. Az egyes szá­mok győztesei megyénk-1 szí­neit képviselik majd az or­szágos versenyen. —D— Volán 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 t 1 1 1 1 - 1 - 1 - 1 - 1 - 1 - 1 - 1 1- - 1- - 1 4-1 3-1 n 3-1 2-0 2-0 2-1 2-1 1-0 3-3 3-3 1-1 1-1 1-2 Í-2 0-1 1-3 1-3 18. Balmazújváros 1 - - 1 0-2 19- Nyíregyháza 1 * - I 0-2-'0. HaicJú Vasas 1 - - 1 1-4 A II. fordulóban; ívta- j avarmatl SE—Egri Dóz> SKSE—Balmazújvárosi Tsi SK. A folú 31, 8;eli eredménye 1. Oroszlány—MAV DAC 1 4 ;0 1. Szekszárd—Izzó X 1 lí 3. BVSC—Dorog 7 0:1 I. Nagybátony—DVSC I 1 :0 5. FÖSPED—Várpalota 2 2:3 «• Bp- Spartacus—PMSC 2 1 :3 *. Kanizsa—Dunaújváros 2 0:2 8. KKFSE—Volán X 1 :1 9. Egri Dl—MVSC 1 2:1 io. Kazincbarcika—Ózd 2 1 :3 II. Lctlinváros—Nyírcgyh. 1 2:0 12. ÉRDÉRT—Pénzügy őr X 0:0 13. Barcs—Ganz-MA VAD 1 2:1 +1 11. Répcelak—Bakony 1 1:0 NÓGRÁD - 1975. augusitus 5,, kedd