Nógrád. 1975. augusztus (31. évfolyam. 179-204. szám)

1975-08-27 / 200. szám

Női laliclai'űgóíorua Berkenyén Labdarúgás — megyei bajnokság Tizennyolc gól az őszi idény nyitányán Egymáshoz közeli jálékerejíí párok küzdelmei — A'égy kiállítás -- A romhányi nyerték az újoncrangadót — 45 gólt lőttek az ifik A berkenyéi KISZ női labdarúgótornát szervezett al­kotmányunk ünnepén, amelyre meghívta a környékbeli fiatalokat- A torna jól sikerü't. az Alkotmány Kupát végül is a hazaiak szerezték meg a tolmácsi lányok és a nógrá­diak előtt. Az eseményről kél képet kaptunk. A képen Debre Erzsébet — a torna gclkirálynője — bűvöli a lab­dát. vendégek Megkezdődött az 1975/76- os megyei labdarúgó-bajnok­ság. A barátságos és köztár­sasági kupamérkőzésekkel fel­készült csapatok a korábbi gyakorlattól eltérően egy hét­tel később vágtak neki az őszi idény 120 mérkőzésének. A nyitányon egymáshoz kö­zeli, néhány tulajdonságban azonos játékerejű csapatok párharca folyt, jobbára küz­delmes jelleggel — s a szur­kolók bánatára kevés — mind­össze tizennyolc góllal. A leg­érdekesebb s a legtöbb gólt eredményező mérkőzés Job­bágyiban zajlott, a két újonc -7- de öt, tizenöt évvel koráb­ban az osztályban már szere­pelt két sportkörelőd — csa­patainak találkozóján, ame­lyen a romhányi vendégek szerezték meg a két pontot. A hazaiak csak az ifjúsági együt­tes győzelmével vigasztalód­hattak. Az NB III-ból vissza­került, illetve a megyei II. osztályú csapatokból szerve­zett új kisterenyei gárda csak nagy küzdelemben tudott győzni a Bgy. Volán ellen. Ugyancsak egy góllal, s úgy­szólván helyben, de jobb já­tékkal nyegle a síküveggyári együttes a tarjám rangadót a ZIM pályáján. Izgalmas mér­kőzésen győzött Kazár csapa­ta az öblösüveggyáriak ellen, mint az egyik legnagyobb ér­deklődést kiváltott. Haszno­son lejátszót összecsapáson Pász‘6 csapata Somosikőúifa- lu ellenében. . Mátranovákon három perccel a befejezés Nógrádiak a Hungária Kupán Adósak vagyunk a nógrádi tájékozódási futók eredmé­nyeivel az ötnapos Hungária Kupáról. Megyénket 5 egye­sület 27 versenyzője képvisel­te. Elmondhatjuk, hogy a me­gyei tájfutók közepes ered­ménnyel szerepeltek, ugyan­ekkor fejlődés—várható, a jö­vőben, mert új térképeken versenyeztek. A legjobb ered­ményt Zentai József (Nagybá- tonyi Bányász) érte el, aki az F. 21 A kategóriában négy nap összesített eredménye alapján az előkelő 21. helyen állt, az ötödik napon pedig a 6. helyen végzett, így össze­tettben mindenképpen elöbb- relépott, és első osztályú mi­nősítést szerzett! Az 5. befeje­ző nap eredményét a szövet­ség későbbi időpontban adja ki. A nógrádiak eredményei: N. 13. C. Kategória. (46 in­duló). . . 26. Halász Erzsébet (SBTC) 244,33. A harmadik napon még előkelő helyezésen álló Stuhl a negyedik napon feladta a további küzdelmet. N. 15. C. kát. Mindkét nóg­rádi versenyző Tóth (Bgy. ME- DOSZ) és Cseresnyés K. (NBSE) hibapontos lett, így kiestek az összetett értékelés­ből. Tóth Éva az első napon 9. helyezést ért el. N. 17. C. kát. (44 ind.) Táv. 12,4 km. . . .25. Tóth Ildikó (NBSE) 300,46. . . .41. Cseres­nyés Edit (NBSE) hibapontos. N. 19. C. (48 ind.) Táv. 14,1 km. .. .27. Ács Anikó (SBTC) 321 27 mp. .. .43. Kovács Er­zsébet (SBTC) 435,33. N. 15. B. kát. Táv. 11,7 km. (51 ind.) .. .42. Kormos Mária (NBSE) 238,16 mp. F. 15. B. Icát. Táv. 14,5 km. (92 ind.) a szorospataki ver­senyen feladta a további küz­delmet Szarvas Gábor (NBSE). F. 13. C. (81 ind.) Táv: 10.2 km. .. .21. Horváth Győző (NBSE) 160,02 mp. .. .34. Mol­nár Gyula (NBSE) 139,29 mp. F. 17. C. kát. (45. ind.) Táv. 16,G km. .. .17. Holtner Attila (Pásztó) 319,05 mp. .. .19. Ma­yer István (NBSE) 320,29 mp. .. .23. Kordics Gergely (Bgy. MEDOSZj 334,43 mp. . . .28. Pál Szilárd (St. Gépipari) 360.24 mp. .. .43. Szölke Ernő (Pásztó) 386,54,4 km. F. 21. C. kát. (108 ind.) Táv. 37,3 km. . . .18. Modur Károly (SBTC) 375,13,... 21. Marczis Ist­ván (SBTC) 381,01,... 30. Nagy Mihály (SBTC) 409,28,... 45. Böl­cső János (NBSE) 450,40. Her- perger I. első napi versenyen időtúllépés miatt nem értékel­hető az összetett versenyben^ F. 17. B. kát. Táv. 14,8 km. Harmadik napi összetett ered­mény után. .. .15. Korcsok Gá­bor (Bgy. MEDOSZ) 209,38 m. F. 17. A. kát. (93 ind.) Táv. 21,9 km. .. .69. Zentai László (NBSE) 232,23. F. 19. A. kát. Kormos I. A negyedik napon feladta a to­vábbi küzdelmet, F. 21. A. Táv. 33,1 km. (81 ind.) .. .21. Zentai J.ózsef (Nagybátony) 413,58. Kerekes sí Vac!a§ (SSiSü) gjőziill ' Az Alkotmány Kupa kere­kes síversenyt a Gyöngyösi Vasutas SC az idén is meg­rendezte. A mezőnyben ■ 16 együttes, közel 100 verseny­zője állt rajthoz. A teljes ma­gyar élgárdán kívül szerepel­tek a gelenszki lengyel válo­gatottak is. Az izgalmas ke­rekes síversenyt több ezer gyöngyösi sportrajongó szur­kolta végig. A mezőny a Kossuth utcá­ból a szovjet hősi emlékmű­től rajtolt, majd a mátrafüre- di buszfordulótól hasonló útvonalon ért a célba. A 15 kilométeres távon Vadas (SKSE) bizonyult a legjobb­nak. A jó fizikai felkészültsé­get igénylő versenyen a ruti­nos tarjáni sífutó több mint egyperces előnnyel ért cél­ba. A verseny közben egy fő­városi, egy gyöngyösi részt­vevő szorongatta Vadast, de nem tudták befogni. Végül így alakult a sorrend: 1. Vadas (SKSE) 44:42, 2. Bar- dóczi (Gyöngyös) 46:05, 3. Kovács (Üjpesti Dózsa) 46:15. 4- Lehoczki (BKV Előre) 47 ;10. A Palóc Kupáért ’A Balassagyarmati SE at­létikai szakosztálya a sport­ág népszerűsítése érdekében a labdarúgó-mérkőzések szüne­tében a Ligeti pályán serdülő leány- és fiúatléták részére két-két versenyszámot irt ki a Palóc Kupáért. A fiúk 1000 . akadályon és 1500 m-en, a lányok 400 és 800 m-en ver­senyeznek. Az első fordulóra szeptember 14-én, a Bgy. SE— Gyöngyös NB III-as találkozó, a második fordulóra szeptem­ber 17-én. a Bgy. SE—Bp. Honvéd Felszabadulási Ku­pamérkőzés szünetében ke- rül sor. Nevezni a helyszínen lehet. Teke Vereséggel kesdíek as üvegesek Hosszabb szünet után ar. Gszi idénv első fordulóiával folvta- tódott az 1975. évi NB IT-es nasv- golvós tekeesaoal-bainoksás A táblázat utolsó helvén álló St. Síküve.sgvár hazai pályán fogadta a Vasas Ikarus eavüttesét. A ki­esés szemDontiából fontos talál­kozón szoros küzdelemben, izgal­mas mérkőzésen alulmaradtak a síküve.ggváriak. Szegeden az St. öblösüver.rvár csanata tartaléko­sán állt ki és íí?v nagvaránvű vereséget szenvedett. Részletes er'edménvek: ■ Vasas Ikarus—St. Síküveggyár 6:2 (2532:2518 fa). Ikarus: Sudár 392. Buli 431. Marsai 428. Puli 425. Bakó 423. Márkus 437. St. Sík­üveggyár: Garádi 416. Jakus J. 438. Dávid 413. Bozó 421. LÓCZÍ 414. Jakus L. 422. SZAK—St. öblösüveggyár 7:1 (2757:2407). SZAK: Szamosszegi 465. Varga 511. Gombos 455. Ko­vács 475. Held 418. Nasctz J. 433. St. öblösüveggyár: Mag 451. Hu- rp>m T. 332. Győri L. 376. Puszta 375. Henglár 393. Klauber 430. x Karancsságon bonyolították 1c a kissolvós Béke Kuna ósaoat- bainokságot. Végeredmény: 1. Ka- rancssáe 252. 2. Mátranovák 211. 3. Fomhánv 205 fa. "A Karancssáe együttese ezzel a győzelemmel — mivel háromszor elnvertc a ku- nát — véglegesen megszerezte a díszes serleget. előtt 11-esből szerezték a győztes gólt a hazaiak a II. félidőben jobban játszó ka- rancslapujtőiek vesztére. Két találkozó végződött pontosz­tozkodással. Dejtár csapata lepte meg a vendéglátókat jó védő,játékkal a bányagépgyári pályán, míg a palotásiak az St. Volánnál Baglyas-alján nyújtottak pontérdemlő tel­jesítményt. Sportszerűség te­kintetében négy kiállítás nyi­totta meg a nem kívánatos események statisztikáját. A felnőttekkel ellentétben gólokban bővelkedő nyitány­ra zendítettek az előmárkő'zé- seken szereplő ifjúsági csapa­tok. mintha vigasztalódni sze­rettek volna a válogatottunk miskolci kudarcán. Negyven­öt góltól rebbentek meg a há­lók a nyolc mérkőzésen, ami csaknem hatos átlagot jelent. A legeredményesebbnek a sík­üveggyár!, az SBTC- és a te- renyei, valamint a bányagép­gyári támadósor bizonyult 9. 7—7, illetve öt góllal. A tavalyi bajnok, a Pász­tói KSE ifi a területi vonal- bajnokságban 1:0-ás félidő után 1 :l-és döntetlenre vég­zett a Borsodi Volán ifjúsági csapatával. St. Síküveggyár—St. ZIM 1:0 (1:0). Salgótarján, Csizmadia-telep, 600 néző, v.: Pénzes. St. Sík­üveg: Surányi I. — Sándor Gy., Verbovszki, Feren.cz J. (Marti) — Fehérvári, Dudás Gy. — Ungvári, Surányi S., Knvanek R., Isdinszki (Tű- zsér), Godó J. Edző: Kollár Gyula. St. ZIM: Tóth — Pó- csa, Váradi, Három J., Nagy L. — Póczos, Balázs, Tőre — Angyal (Gabona), Bandúr Gy., Bocsi. Edző: Bandúr Mihály. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az elsőben meg­győzően jó játékot nyújtott a vendégcsapat, a második­ban a pályaválasztó. A sors­döntő gólt a 30. percben Ung­vári* lőtte egy jobb oldali tá­madásból, kapáslövéssel. A 80. percben Fehérvárit Kiál­lította a játékvezető az egyik partjelzővel szembeni méltat­lankodásért. Jó: Surányi I., a közvetlen védelem. Dudás Gy. (a mezőny legjobbja), ill. Három J., Balázs Z.. Nagy L., Gabora. St. Síküveggyár ifi—St. ZIM ifi 9:0 (6:0). Kazár—St. Öblösüveggyár S:0 (1:0). Kazár, 300 néző, v.: Miha- lovics. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsér G., Kovács V., Sarka- di — Domonkos S., Tolnai K. — Gecse T„ Németh T. (Te- iegdi S.), Rátöri K., Kovács L., Bozsik L. Edző: Pál Jó­zsef. St. Öblösüveggyár: Si­mon P. — Bertók, Kakuk, Si­mon J., Piiinyi — Kral, Hor­váth Gy., Gáspár T. — Hor­váth F., Kálnai T., Takács T. Csere: Gáspár helyett Pün­kösdi. Edző:* Simon Imre. Az első 45 percben változatos, egyenrangú játék .folyt. A 38. percben a bal oldalról beívelt labdát Domonkos nagy erővel tejelte a felső sarokba. A gól meghozta a II. félidőre a ha­zaiak lendületét, a vendégek csak szórványosan vezettek gólt ígérő támadást. A 82. percben Simon J. csúnyán buktatta a kitörő Rátótit, s miután a játékvezető a dur­vaságért Simont kiállította, a 11-esből Rátóti beállította a vágéredményt. Jó: Telegdi Gy., Kovács V., Domonkos, Tol­nai K., Rá-tóti, ill. Simon P., Kakuk, Horváth F. Kazár ifi—St. öblösüveg- gyári ifi 2:2 (0:1). St. Bányagép—Dejtár 1:1 (1:0). Salgótarján, IV., (Zagyva- pálfalva), Szána&i út. 200 né­ző, v.: Juhász G. St. Bánya­gép: Szegedi (Kuloványi) — Bozó, Enreiter, Schwarcz — Ferencz M., Pusztai — Ta­kács P. (Cserháti), Rigó, Je­néi, Balga, Mosó. Edző: Kris- kó Lajos. Dejtár: Sárosi — Tóth G. (Mituk), Maczkó. Far­kas F. —• Fábián F., Ludá- nyi (Kremnyicsán G.). Baesa — Kovács F., Zsiga. Sztankó L., Szalai K. Felkészítő: Macz­kó Mihály. A hazaiak a 10. percben Mosó góljával meg­szerezték a vezetést, aztán so­kat körülményeskedtek. A 20. percben Ferencz kapott fi­gyelmeztetést talpalásért.. A szünet utáni 3. percben Fábi­ánt utánrúgásért kiállította a játékvezető. A tíz főre csök­kent dej túriak ezt követően jobban igyekeztek s a hajrá­ban egyenlíteniük is sikerűit. Egy partdobás után labdake­zelési hibából Kovács F. elé perdült a labda, s ő az ötös sarkáról az ellenkező sarokba helyezte. Jó: Mosó. Pusztai. Schwarcz, ill. Maczkó, Bacsa. Sztankó L., Szalai. St. Bányagép ifi—Dejtári ifi 5:0 (1:0). Kisterenyei SE—-Bgy. Volán 1:0 (1:0). Kisterenye, 300 néző, v.: Laczkó. KSE: Koncaik — Sző­ke. Mester, Szabó, Csikós — Márton, Szomszéd — Mócsány, Baranyi, Tarlósi (Berecz), Kié­lik. Edző: Szilágyi Gyula. Bgy. Volán: Naszály — Ferencz. Győri, Halász dr. — Loksa. Vidomusz, Gál — Kutyán. Eis­sen. Vass (Kodászi), Horváth II. Edző: Fábián István. Nagy iramban több gólhelyzetet te­remtett az egyesült lij csa­pat, nagy munkában volt a gyarmati védelem. A 16. percben Baranyi, a 22.-ben Králik lövését hárította bra­vúrral Naszály. Két perc múlva Szomszéd húzott el a bal oldalon, s beadott labdá­ját Tarlósi remek fejessel jut­tatta a jobb alsó sarokba. A vendégek gyors ellentámadá- ■kokkal válaszoltak, majd Tar- ló&i találta el a felső lécet. Az 57. percben Hutyánt utánrú­gásért kiállította a játékveze­tő. A hátralevő időben a tíz főre csőiéként vendégcsapat erősebb ellenfélnek bizonyult. A hajrában Mócsááy és Ba­ranyi lövései jelentettek gól- veszélyt. Jó: Szőke, Mester, Márton, Tarlósi, ill. Naszáiy, Ferencz, Győri, Gál. Kisterenye ifi—Bgy. Volán ifi 7:0 (2:0). rásztó —Somoskőújfalu 2:0 (1:0). Hasznos, 600 néző, v.: Mol­nár Gy. Pásztó: Kodak — Vass, Horváth, Kelemen — Almási, Sándor J. (Szabó T.) — Veres G. (Smolek), Szűcs S., Kovács A., Győr, Tari J. Edző: Ponyi László. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Gei­ger, Czikora T. Antal, Bán­ják — Bozó, Séber, Balázs E., Pindroch, Simon (Czikora N.). Edző: Tóth, István. A jelző­zászlók hibái miatt negyed­órával, később kezdődött a mérkőzés, amelyen változatos, jó iramú játék folyt. A 20. percben egy szögletrúgást kö­vető tömörülésből Veres tal­palta a hálóba a labdát. Az 50. percben egy formás táma­dás végén Győr 14 méterről lőtt a jobb sarokba. Jó: Ko­dak. Vass, Almási, Veres, Győr, ill. Geiger, Antal, Ba­lázs E. SBTC ifi II.—Somoskő­újfalu 7:0 (5:0). Romhány—Szőnyi SE 3 :Z (1:1). Jobbágyi, 200 néző, v.: Mar- tinkó. Romhány: Je&zensaki — Zagyvái I., Fejes, Máté — Szenígyörgyi. Ferencsik J. — Túri, Varga I., Lisovszki, Zagy­vái L., Zachar, Cs.: Kocza, Kosik. Szőnyi SE: Kéri — Fodor, Bodor, Pintér — Gyeb- nár. Pap — Molnár, Csorba, Szeles, Sándor, Kaszás. Felké­szítő: Csorba Tibor. A két len­dületes' csapat mindvégig erős iramot diktált. A 13. perc­ben a romhányiak szerezték meg a vezetést, egy rossz ha­zaadás folytán, s öt perc múl­va hasonló góllal egyenlí­tettek a vendéglátók. Szünet után a Szőnyi SE szerzett vezetést, majd a romhányiak egyenlítettek egy tömörülés­ből. A befejezés előtti perc­ben egy gyors elfutásból szer­zett góllal dőlt el a mérkő­zés sorsa. Góllövő: Zagyvái L. (2), Lisovszki, ill. Molnár L., Szeles. Jó: Jeszenszki, Zagy­vái I., Máté, Zagyva! L., ill. Kéri, Csorba. Sándor. Szőnyi SE ifi—Romhány ifi 3:2 (0:2). Mát ra n o vák—K ara n cs- lapujtő 2:1 (1:0). Mátranovák, 300 néző, v.: Édes. M.-novak: Domonkos — Kilcain, Gecse, Kovács — Farkas, Mészáros — Simon, Tóth, Lakatos, Csikós (Ka­kuk), Veres (Kapás). Edző: .Szomszéd Adám. K-lapujlö: Barta — Kovács, Telek S., Lipták R. — Telek Gy.. Tóth T. (Laczkó G.) — Lipták E. (Tanner), Tóth S., Híves, Os- gyáni. Juhász L. Edző: Lan­tos Ede. Tízperces lendület­ben Csikós két gólt ígérő helyzetet szalasztott el, aztán egy belőtt labdából Lakatos futtából lőve megszerezte a ha­zaiaknak a vezetést. A vendé­gek támadására ritkán veszé­lyeztette a nováki kaput, szü­net után azonban jobban kezdtek s egy szögletrúgást követően Tóth S. fejesgóllal kiegyenlített. Hullámzott a já­ték, a 87. perc azonban dön­tést hozott. A csereként be­állt Laczkó ösztönösen keze­zett, s ezért a büntetőterüle­ten járó 11-esből Gecse a jobb sarokba lőtte a hazaiak győztes gólját. Jó: Domon­kos. Gecse. Mészáros, Simon, Lakatos, ill. Barta, Tóth S., Osgyáni. Palotás—St. Volán 1:1 (0:0). Salgótarján, II., (Baglyasal- isü Petőfi út. 200 néző. v.: Juhász Lajos. St. Volán: Hor­váth Z. — Szöcs, Demeter,: Lovas! — Ivánvi J.. Péter (Makovszki)— Váradi, Ivánvi G. (Pusniik), Sándor Z., Szecskó. Edző: Patkó József. Palotás: Pete — Zsiga. Ma- tiszlovics. Tóth A. — Szabó F-, Molnár B. — Túrosánvi; Illés (Szita), Balta, Balogh T.,' Szrena Gy. Felkészítő: Kovács József. Csapkodó, alacsony! színvonalú játékot mívelt a két csapat, amolyan „rúgd — fuss” futballt. Az 57. percben a vendégek szerezték rne» a vezetést Balogh T. váratlan lövéséből. Hét perc múlva ugyan az egyik palotás! védő hibájából Muzsiknak sikerült a kiegyenlítés, többre nem telt a csatárok haditudomá­nyából. Jó: Turesánvi. Tóth A.. Zsiga. Balogh, ill.: Péter, Makovszki. St. Volán ifi—Palotás ifi 1:3 (1:2) Á felnőtt bajnokság: állása 1. Kazár 1 1 “­2-0 2 2. Pásztó 1 1 ­­2-0 2 3. Romhány 1 1 ­­3-2 2 4. M.-novák 1 1 ­­2-1 2 5. Kisterenve 1 1 ­­1-0 2 6. St. síküveg. 1 1 ­­1-0 2 7. De.itár 1- 1­1-1 1 8. Palotás 1- 1 _ 1-1 1 n. St. Bányagép 1- 1­1-1 1 10. St. Volán 1- 1 _ 1%1 1 H. Szőnyi SE 1- ­1 2-3 1 12. K.-laouitő 1- ­1 1-2­13. Bgy. Volán 1- ­1 0-1­14. St. ZIM 1- ­1 0-1­15. St. öblösüveg. 1- ­1 0-2­16. Somoskőújf. 1 1 0-2­Az ifjúsági bajnokság állása 1. St. Síküveg. 1 1 "­9-0 2 2. Kisterenve 1 1 ­­7-0 2 3. SBTC II. 1 1 "­7-0 2 4. St. Bányagép 1 1 ­­5-0 2 5. Palotás 1 1 ­­3-1 2 6. Szőnyi SE 1 1 ­­3-2 2 7. K.-lanujtő 1- 1­2-2 1 8. Kazár 1- 1­2-2 1 9. M.-novák 1- 1­2-2 l 10. St. öblösüvcv*. 1- 1­2-2 1 11. Rom hánv 1- ­1 2-3 . 12. St. Volán 1- ­1 1-3­13. Dejtár 1- ­1 0-5 14. ^"v. Volán 1- ­1 0-7­15. Somoskőúif. 1- ­1 0-7 . 16. St. ZIM 1- ­1 0-9­Összeállította: Andii Miklós Mii S spori műsor LABDARÚGÁS SKSE—Nagybáíonyi B.f­SBTC—SBTC ifi, előkészít- nyász. Felszabadulási Kupa­leli mérkőzés. Salgótarján, mérkőzés. Salgótarján. SKSE- SKSE-stadion. II óra. stadion. 16. óra. j NÓGRÁD - 1975. augusztus 27., szerda 7 i