Nógrád. 1975. augusztus (31. évfolyam. 179-204. szám)

1975-08-26 / 199. szám

Ere cl menyek, lábSázalok NB II. Oroszlány—Vasas Izzó 2:2 (1 :I). Kossuth KFSE—Bo. Spartacus 2:0 (1:0). FÖSPED —Volán SC 2:2 (2:0). Buda- fokrrSzoInok 2:0 (2:0). Pécs —BVSC 6:0 (1:0). Doros—Bá­bolna 0:2 (2:0). Vároa'oUí— Szekszárd 1:1 (1:0). Nagyka­nizsa—MÁV DAC 1:0 (1:0). Debrecen—K >mló 0:0. Az NB II. állása 1. Dqnaüjv. 4 4 i­11- 3 8 2. Pécs 4 3­1 11- 3 6 3. Budafok 4 3­1 9- 5 fi 4. Szekszárd 4 2 2­fi- 2 fi 5. Izzó 4 2 2­fi- 3 fi fi. Oroszlány 4 2 1 1 10- 5 5 7. KKFSE 4 2 1 1 fi- 4 5 R. Várpalota 4 2 1 l 7- 8 5 9. Volán 4 1 2 1 7- 5 4 jo. Nasvbát. 4 2­2 6- « 4 11. Dorog 4 2­2. 4- 5 4 12. Kanizsa 4 2 “ 2 4- « 4 13. Korái ó 4 1 1 2 4- 4 3 14. Dctircp.cn 4 l 1 2 1- 4 3 15. Szolnok 4 1 7 3 3- fi 2 1«. Biir; Spart., 4 1 “ 3 3- 7 2 17. Bábolna 4 1 " 3 3- 8 2 ÍR. BVSC 4 1 “ 3 3- 8 2 19. MÁV DAC 4 1 *, 3 3- 9 2 ín. FÖSPED 4 “ 1 3 5-11 1 Az .5. forduló (augusztus 51.) műsora: Bn soart.-cus—OLail-a­rrvás?.. BVSC—Dunául város. FO- SPED—KKFSE. MÁV DAC—Buda­fok. Szolnok—Vasas Izzó. Orosz­lány—Dorog. Komló—Varna 1 o' a. Szeksrárd—PMSC. Natfvbátoflv Volán. Bábolna—Debrecen. NB III. Északkeleti csoport. Egri Vasas—Sátoraljaújhely 1:0 (0:0), Záhony—Nyíregyhá­za 5:2'(1:1), Gyöngyös—Bor- ,*.*di Bányász 3:1 (0:1). Ka­zincbarcika— Bal ma zúi város 10:0 (4:0). R ikimaz—He.iőcsa- ba 1:1 (1:1). Lenin város— Hajdú Vasas 3:1 (2:1). Ózd— Egri Dózsa 1:0 (1:0). Miskol­ci VSC—Borsodi Volán 2:0 (2:0). „A” csoport állása 1. Ózd 4 4­­11- 3 8 í. Leninv. 4 4­­.9- 2 8 3. Egri Vasas 4 3 “ 1 10- 4 fi 4. Budában va 4 3­1 9- 5 fi 5. DPbr. MTE 4 2 1 t lt- 4 5 fi. Rakamnz 4 2 1 1 8- 5 5 7. Egri Dózsa 4 2 1 1 fi- 3 5 R. Gyöngyös 4 2 1 1 9- 1 5 9. MVSC 4 2 1 1 7- 5 5 10. Nyíregyh. 4 2 “■ .2' ■ á 13- 8 4 11. Záhony 4 2 rt 1?. fi- 5 4 12. Sr*lít. KSE 4 1 1 2 Ifi- 9 3 13. Hcjöcsaba 4 1 1 2 3- 7 3 14. Borsodi B. 4 1 1 2 fi-11 3 1=5. fe.-gvarm. 4 1 1 2 3- 9 3 Ifi. S.-újhelv 4 1 1 2 3- 9 3 17. K.-barclka 4 1­3 15- 9 2 18. Hajdú V. 4 1­3 8-10 * 19. Borsodi V. 4 “ " 4 4-15 “ 20. Balmazújv. 4 " “ 4 2-29 ” Atlétika SKSE-sikcr a Népstadion báni: négy országos bajnokság! Nagyszerű sikert értek el az eredmények bizonyítják, az SKSE serdülő atlétái a hét megérdemelték a bizalmat, a Sportiskola végén Budapesten, a Néps'ta dionban megrendezett orszá gos serdülő összetett bajnok- egyesület atlétáira érdemes eredmé- felfigyelni. Eredmények. Csapatban: Bajnok: SKSE (Balogh Tamás, támogatást. A jövőre 75 éves Kirnek László, Tóth Károly, jubileumát ünneplő tarjám edző: Angyal János) 6145 pont. Négypróba „B” változat (13 évesek, 36 induló). Bajnok: ságon. Soha ilyen nyesen még nem szerepeltek a tarján! kék-fehér serdülő at- 46 induló). Bajnok: Bartha léták, akik ritka bravúrt haj- Angéla (SKSE, edzője: Szépé- gát: 12,6. Súly: 10,94 m. Tá tottak végre, hiszen a meg- si Antal) 4094 pont (új me- vol: 518 cm. 300 m: 41,2 mip bajnokságból gyei csúcs!), 100 gát: 14,5 Leány ötpróba (16 évesek, Czuder Tamás (SKSE. edzője: Angyal János) 1894 pont.. 80 szerezhető 20 négyet hazahoztak Tarjánba! (új megyei csúcs), súly: 8,57 A kiváló szereplés mellett is m. Magas: 149 cm. Távol: 570 ki kell emelnünk a 14 éves cm. 300 m: 41,2 (új fiúcsapat eredményét. Olyan csúcs), egyesületeket előztek meg, Csapatban: ... 7. SKSE Sí 3576 pont. Figyelmet érdemel, hogy megyei Balogh Tamás új megyei csú­csa mindössze 30 ponttal ma­rad el az országos csúcstól. Fiúk, négy próba „B” vál­rnint az A-kategóriás Üjpesti tozat (14 évesek, 39 induló). Dicséretes a négypróbás .,B” Dózsa, Bp. Honvéd, Bp. Vasas, Bajnok: Balogh Tamás (SKSE, változatban a 13 éves Iá­dé a DVTK, Pécs és a Köz- edzője: Angyal János), 2417 nyok. Horváth. Szlivka,. Hro­Böplabda I\B U. Elsd győzelmét aratta az UMTE Kecskeméti Építők—Salgótar- litka I., cs.: Angyal, Somos- jáni ZIM 3:2 (12, —12, —fi.' kői, Bagoly, Csörgő, Boda, Ku­7,9) Szedlák litka II. Felkészítő: István. Kecskemét, v.: Papp. ZIM: Liptai S, Prajsnár, Farkas. A Kőbán—Saedlak kettős Liptai I., Sárik, Bíró, cs.: ifj. altal ■ Í°1 felkészített ötvözet Kőbán, Szabó. Krecsmer. Ed. meglepő fejlődésről tett ta* ző: Farkas Róbert. A ZIM fiataljai helytálltak a bajnokság őszi nyitányán. A féléves NB Il-es szereplés eredményesen éreztette hatá­sát. Liptai S. ütőerős játéká­ponti Sportiskola nevét is em­nyecz összeállításiban elért pont (új megyei csúcs). 80. Üthetjük. Az SKSE sportis- gát: 11,2 (új megyei csúcs), hetedik helye 6157 ponttal. Az kólája jelentős összeget áldó- Súly: 12,95 m. Távol: 555 cm. SKSE sportiskolásai összesen zott a felkészülésre. A fiata- 300 m: 38,4 mp. 2. Zándoki lók edzőtáborban készültek az Géza (Balassagyarmati SÍ), országos bajnokságra, s mint 2291 pont. hét olimpiai pontot szereztek és 40 bajnoki ponttal jöttek haza a Népstadionból. Minimális vereség a listavezetőtől Dunaújváros—Nagybátonyi Bányász 3:2 (2.1) Dunaújváros, 3000 néző, v.: va visszajátszottak Loch elé, Bányász átvette a játék irá Marton. Dunaújváros: Németh a^i elo&zor ismét a kapusba ^nyitását. A 83. percben Loch — Tóth, Fajt, Pajzs, Kerekes — Badi, Fajkusz Bartók, Szepesi, Horváth (Kántor, a a Kohász. Amíg a sorfal aki 6 méterről a bal sarokba szünetben). Tímár. Edző: Pa- rendeződött, Horváth a meg- licskó Tibor. Nagybátony: jepett Palhuber mellett lá­nulságot. Őszi oemutatkozásán megszerezte első győzelmét. SBTC—Szolnoki MTE .1:0 (8, 1, 9) Salgótarján, v.: Legendás, val, 2:l-es vezetés után estek SBTC: Sárainé, Tari, Denk, vissza, a rutinnal járó tu- Szabóné. Kovács. Csik, os.: dáskülönbség csak nagy küz- Miklósné. Edző: Szatmári Szi- delem után az utolsó játsz- tárd. mákban döntött. Az SBTC nyitánya is jól si­került. Az alapozást gyöze- SÜMSE—Bp. Ganz 3:2 (9,7, lem követte. Az együttes min- —11, —14, 14) den részében jobb volt ellen­felénél. Győzelme percig sem j Budapest, v.: Kábái. SÜM- volt kétséges. SE: Félegyházi, Sárai Z., Pap, Fürjes, Farkas, Szomszéd. Beloiannisz—Kisterenyci SE Edző: Félegyházi Pál. 3:1 (8, —11, 14, 14) Igen jó kezdés után 2:0-as vezetésnél lazított a SÜMSE. Kisterenyc, v.: Miskolci. Az ötödik játszmában Takács Kisterenyc: Kovács. Puszta, és Sárai jó mezőnyjátékával, ökrös. Kiss, Bokor, Hanyiné. Félegyházi és Pap védhetet- cs.: Juhász, Kontóra, Szabó, len ütéséivé^ biztosan győz- Edző: Molnár László, tek. A javuló játék biztató a jö­vőre. Bokor visszatérése kü- ÖTVÖZET MTE—Kecskeméti Ionosén mezőnyjátékban érez- Soartacus 3:1 (12, 11, —9, 10) lette hatását. A3, és a 4. játszmában játszmalabdák Rónaíelep, v.: Radicsai. után 14Í10 és 13:9-ről vesztett ÖMTE: Krenács, Sándor, Jó- a hazai csapat, zsa, Pappné, Miskovics. Ku- ‘ M. L. lőtt, de másodszorra nem hí- futott el a bal oldalon és ön- bázott. 1:0. Kezdés után 18 zetlenül a vele együtt fel- méteres szabadrúgást végzett futó Kovács Ferenc ele tálalt lőtt. (A játékvezető, a part jelző beintésére ítélje meg a Augusztus 31-én az 5. for­dulóban Debreceni MTE— SKSE. Borsodi Volán—Balas­sagyarmati SE. A totó 31. hol) eredménye 1 PVSC-Kom’ó X n:0 2. Kanizsa—MÁV DAC 1 1 :n 7 KK”SE—Bp. Spar. 1 2:0 <*. Vár palota—Szckszá rd X 1 :1 5. Izzó—Oroszlánv X 2:2 fi. Budafok—SZMTE 1 2:n 7. Siófok—D.-újv. Építők 1 l:o s. Növényolaj—BKV Előre 2 0:5 9. Véménd—Szfv. MÁV 1 3:2 in. Ózd—E»rj n<v--i 1 1 :n 11. Hajdú V. —Lop’ 2 1:3 r ....-----•— g' k •-a 1 13- ASC--KTE 2 1:2 + 1 íj. i;mg- gpttBht 2 0:1 Palhuber — Nagykiske, An- gyan, ravaszul a bal sarok- gólt.) A 88. percben Veres jó tál. Macska, Kovács L. Ba- ba emelt. 1:1. Az egyenlí- szögletrúgása nem talált bel- ranyi (Szabó, a 64. percben), tő gól meghozta a hazaiak tá- ső csatárra és ezzel odalett Veres, Kovács F. — Nagy madókedvét. A 34. percben az utolsó egyenlítési alkalom. (Orosz, a 73. percben), Po- Badi kellemetlen lövését, majd A közepes színvonalú, vé- zsár II., Loch. Edző: Szojka egy perc múiVa Timár nagy gig érdekes mérkőzésen a já- Feronc. lövését tette ártalmatlanná tékidő háromnegyed részé­Dunaújvárosi támadások ve- Palhuber. A 40. percben meg- ben a hazai csapat irányi- zették be a mérkőzést, az 5. szerezte a vezetést a hazai tóttá a játékot, a bányászok percben Horváth alig lőtt ka- csapat.. A 17 méteres jogta- inkább védekeztek és rajta­pu mellé. A 14. percben Bar- lan szabadrúgás után Palhu- ülésszerű támadásokkal ki- tókot lesről engedte el a já- bér először védett, de a ki- sérleteztek. Kár, hogy a Bá- tékvezető, de jó helyzetben pattanó labdát Fajkusz 16 mé- nyász-csapat vezető gólját mellé lőtt. Egy perc múlva térről nagy erővel lőtte a ka- nyomban kiegyenlítették a történt az első említésremél- púba. 2:1. tó bálonyi esemény, amikor Szünet után újabb hazai . . Loch löv€S^t szögletre hárí« gól született« A 48. percben rítottsk & Bianj'SSz-veuOK.. A tóttá a hazai kapus. A 20. Kántor középen tisztén kapta mérkőzés utolsó ne-gyedórá- percben Loch kecsegtető hely- a labdát, és mintegy 11 mé- 5aban a vendégcsapat étvet- zetben túllőtte a beadást. A térről egyből a jobb sarok- a j-atek irányítását, stke- 22. percben Szepesi a belső ha lőtt. 3:1. Az 54. percben r'ült szépíteni és egy kis sze- lécet találta el. Kát perc p0zsár II. nagy gólhelyzetbe retusé vei akár egyenlíthetett múlva Palhuber védett szé- került, de á kapusba vitte vo^na a Nagybátony. Mindert- pen. A 29. percben vezetést a labdát. Nagy volt ezekben esetre a látottak szerzett a Nagybátony. Ko- a percekben a Bányász részé­ofdalon.eIbeadásá^'Pozsár H ről a kapkodás. Az utolsó ne- a kapusba lőtte, a kipattanó gyedorában esett a hazai csa- iabdát kissé jobbra sodród- pat lendülete, a Nagybátonyi Solt hibával játszofltali a hazaiak Rndabánya—SK'sb 2 I (2 I) Salgótarján, 500 néző, v.: Szolnoki szabadrúgása kerül-' Fehér II. Rudabánya: Dezső — Tiros, Békéi, Völgyesi, Sü­tő, Holchauser, Nagy, Kiss, te el a vendégek kapuját. A 38. percben Romhányi a jobb oldalon vezette fel a labdát. dunaújvárosiak. 3:1 után még néhány hazai gólhelyzetet há­alapján a Dunaújváros jobb volt egy góllal ezen a mérkőzésen. Jó: Pajzs. Badi, Fajkusz, Tímár, ill. Antal, Veres. Kovács F. Sulyok* László Kéz ‘:bda ISij Hány bizton győzelem me! BBTC—Vári rcnomi h 18:14 (10:7) Salgótarján, v.: Farkasi Hor­váth. sr.TC: Kiss (Kollárné) — Józsár.ó (1), Nagy <5). Lukács (4), nakí'ics (5). Sulyok (—)iOTáh- né (1). cs.: Kovács (1). Városi (1). Edző: Mohai Lászlóné. Az SBTC őszi bemutatkozása si keres volt. Az együttes 20 Dor­ren át igen jó teljesítménnyel, kitűnő védekezéssel, gyors indí- (ásók bői, pontos bejátszásokból szerzett gólokkal 8:2-re v« rétéit. A kétperces Takács-kiállítás után a 20. percben visszaesett az egvüt- l r,s játéka, az ellenfél gyors há­rom gólja n c"zavarta a hazai csaoatot Az SBTC’ trvnzelmc ígv sem forgott, veszélyben. Amikor az ellenfél megközelítette góljai­val. mindig volt ereiük ú Utáni és végül is 2—4 góllal vezetve, biztosan gvőztök. A iátok nagvob- bik részében kiütköztek a hiá­nyosságok is. A mérkőzés az cré- nvek mellett a szakvezetés sür­gős feladataira is iránvt mutató volt. (mátyub) \ß III. Súlyos vereség hazai pályán Debreceni MTE—Balassagyarmat 5 0 (1:0) Balassagyarmat, 1500 néző. egy támadást, de labda he- tudták értékesíteni. Jók:, Ma- . Borsos. Debrecen: Magyar lyett Patait vágta fel, s ezért gyár G., Bódl, Ambrus illet- G. — Kelemen, Németi, Pa- a játékvezető kiállította. A ve Hornyák és Erdélyi, tai. Bódi, Gergely, Mészáros, 45. percben Hajnal lefutotta a Kiss, Ambrus, Magyar A. vendégcsapat védőit, de futtá- (Szabolcsi), Vékony (Mózsa). bpl leadott lövése kapu fölé Edző: Szentmarjay Tibor. szált. Az 50. percben 11-eshez ju- Balassagyarmat: Treso, Tru- tott a gyarmati csapat. Je- bin. Rabb (Kovács), Hornyák, len lőtte a büntetőt, de a jobbra vetődő kapus lábáról kipattant a labda a mezőny­be. és a védők felszabadítot- száll. Az 58. percben szabadni Reiter László Rutkai, Karczagi, Sarkadi. a kapu előterébe iveit és Ba- Edző: Olaj György. SKSE: bel fejese nyomén a labda a Rádi — Szőllősi, Kasza, Nagy,, hálóba került. 2:1. Fokozód- Szőké. Gulyka, Bábel, Fekete, tak az SKSE'rohamai, de a Szólnöki (Verbői), Romhányi (Nyéki), Zsidai. Edző: István. A vendégek az első tíz percben eldöntötték a mérkő­yámoltaianul és körülfné- Tóth nyesen játszó -csatárok a leg­nagyobb helyzetekben is hi­báztak. Szünet után nagy küzdelem zés sorsát. A 4. percben Kiss folyt a pályán az egyenlíté- hosszú labdát Kapott, Rádi sért, az eredmény tartásáért. A is kifutott kapujából, de elvé- hazaiak játékába mind több tette a labdát. Kiss középre hiba csúszott. Az 50. percben gurított és a jó ütemben éi(- Szolnoki már csak a kapus- kező Sarkadi az üres kapuba sál állt szemben, de csúnyán bombázott 1:0. Megzavarod- mellé lőtt. Aztán Zsidai ka- tak a hazaiak, így a 9. perc- pott ajándéklabdál. de ő is hi- ben újabb gólt szereztek a bázott. A vendégek csak vendégek. Ismét jobb oldalon szórványosan vezettek táma- gördült a bányászok tárnádé- dásokat, azok ózonban igen sa. Nagy, az SKSE védőinek veszélyesek voltak. Az utolsó kíséretében kapura lőtt. Rádi negyedórában Dezső két aijfa- kiejtette a labdát és Karcza- lommal is bravúrosan han­gi közelről a hálóba gurított, tott. az egyenlítő gól viszont 2:0. Az SKSE nehezen talált ma­gára. A mezőnyben pon'at- lanul adogattak. A 18. perc­váratott magára. A hátfalét- 4 időben az eredmény már nem változott. Az SKSE hosszú évek óla bep Zsidai adott be jó láb- nem bír a rudabányaiakka.. A dát, de a nagyszerűen záró vendégek ezúttal is véd-’ke- védelem tisztázott. Két perc- zésre rendezkedtek be, de az cél később Bábel az olda’.há- SKSE kétszeri megingása lóba lőtt, majd Szolnoki 30 elég voft a győzelmükhöz is. méteres bombája’ kerülte el a Jó: Dezső, Béke:, Völgyesi, ill. bal kapufát. Aztán Bábel lö- Nagy. vését hárította Dezső, majd Demcny László Ferencsik (Erdélyi), Hajnal, Pribeli, Hugyecz, Nagy, Szed- lák. Edző: Tományi Pál. Az 5. percben Vékony fe­jelés közben megsérült, össze­futott egy gyarmati védővel, gáshoz jutott a debreceni csa. helyére Mózsa állt be. A 12. paj ^ sorfalba beáll/5 Ger- percben Hajnal 25 méterről gGiyt feüökle Trubin, akit a leadott lövése kipattant Ma- játékvezető kiállított, gyár kezéből. Nagy ott ler- A 73 percben jobboldali tá- niett, de a kapusba rúgta a madás futott a pályán. Treso labdát, es az szögletre pat- i<ífutott a támadó csatár elé. tant. A 13. percben Bódi. az (je az elhúzta mellette a lab- alapvonaltól visszagurított és a túlsó sarokba to­Ambrus elé, aki 10 mé'erről vábbította. 3:0. A 85. percben egyből a kapuba továbbította Szabolcsi kiugrott a védők kö- a labdát. 1:0. A 25. percben a züi és futtából 10 méterről jobb oldalon két partdobást. a hosszú sarokba lőtt. 4:0. A végzett egymás után a ven- 37 percben Mészáros beadá- dégcsapat. Bódi elfutott a láb- sát 18 méterről Múzsa lőtte a (iával, a kapu előtt keresztbe- hálóba. 5:0. lót'e, és a másik oldalról jó A hazai csapat nem tudót* illemben érkező Ambrus a ellenállni a gólratörően ját- háló közepébe lőtt. 2:0. szó rutinos debreceni gárda­A 33. percben Pribeli sze- nak. A gyarmatiak a kínál- relni próbált a középpályán kozó szépítési alkalmakat sem Az SKSE lámád — a Rudabánya védekezik. (Herbtá Rudolf felvétele) *