Nógrád. 1975. június (31. évfolyam. 127-151. szám)

1975-06-24 / 146. szám

A labdarúgó AB III. állása északkelet Nagybát. DMTE Nyiregyh. Gyöngyös RIVSC Kazineb. 7. Rudab. fi. Lehel 9. Leninv. I« Hajdú V. 11. Záhony 12 SKSE 13. S.-űjhely 14 B. Bány. 16 B. Volán 1«. Kisvárda VI. Kistér. Ifi. H.-bö*z. is. Tuzsér M DEAC A 37. forduló eredményei: Záhony—Kazincbarcika 2:1. Sátoraljaújhely—Rudabánya 1:1, Gyöngyös—Leninváros 4:1. Roi-sodi Bányász—Kisvárda 2:1, DEAC—Borsodi Volán 0:2. DMTE—Miskolci VSC 0:2. Hajdú V.—Lehel SC 3:1, H Bocskai—Tuzsér 6:0. Á 38., utolsó fordulóban (június 29.) az SKSE haza: pályán a Hajdú Vasas, a Kis- terenye a Borsodi Bányász együttesét fogadja. Nagybá- tony idegenben az MVSC el­len játszik. A totó 25. Iirti eredménye !. Ganz-M.—Budafok 15:* l. MÁV DAC—SZMTE 1 1 :* 3. Eger—Dunaújváros x 0:9 4. Bp. Spart.—Oroszlány 2 2:3 5. KKF SE—Nagykanizsa 1 5:3 fi. FÖSPED—SZEOL 2 0:2 7. Szfv. MÁV—BVSC 2 0:5 S. EGSZÖV—Izzó x 1:1 9. Soproni T.—KOMCF 2 1:2 10. Alumínium—Vác x 2:2 11. Pét—Körmend 1 2:1 12. MOTIM-—Sabaria 1 3:0 12. Záhony—Kazini'barcik» 1 2:1 4-1 14. Hajdú V.—Lehel 1 3:1 Asztalitenisz Keltős magrar siker a VVK-döntőben Reykjavfkban kettős ma­gyar asztalitenisz-győzelem született a Vásárvárosok Ku­pájában. A BVSC csapata a vártnál nehezebben, a 31-es számú Építők viszont meg­lepő biztosan érte el ezt az eredményt A BVSC a KFUM Stock, holm csapatával mérkőzött A küzdelem kezdetén a ma­gyar együttes 2:1.es vezetést szerzett, majd a svédek javí­tottak, és 4:3-ra vezettek is. Végül az utolsó mérkőzése- ken Rózsás és Börzsei nagy­szerű játékkal bebiztosította a győzelmet. A 31.es számú Építők szép bravúrt hajtott végre, ami. kor legyőzte a három cseh­szlovák válogatottal felálló Start Praha csapatát. Az 1974—75. évi VVKdön. tőjének eredménye. Nők. 31. sz. Építők—Start Praha 5:1. Gy.: Csik 2, Galambos 2, Molnár l, ül.: Silhanová 1, Ulriková 0, Pauknerová 0. Férfiak: BVSC—KFUM Stock, holm 5:4. Gy.: Rózsás 2, Bor. zsei 2, Gergely i, ill.: Thor- sell 3, Berg 1, A. Johans­son 0. Szovjet fölény a sportlövő EB-n Bukarestben véget ért a VIT. lövés, térdelő szamában pe- sportlövő Európa-bainoksáe. A dig 392 körös eredményével legjobban a Szovjetunió ver- ezüstérmes lett. Ebben a senyzöi szerepeltek 9 arany-, számban egyébként csapat­két ezüst- és egy bronzérmet ban a Pap—Nagy S.—dr. szereztek. A magyar sportlö- Hammeri—Abonyi összetételű vők eredményei közül csak a magyar együttes 1535 körrel dobogós, harmadik ért el. 60 fekvő olyan, amely meg­felel a • várakozásnak. Az ösz- szetettben elmaradtak a re­mélttől. Ennek oka, hogy je­lenleg a versenyzőknek leg­alább egy-egy gyenge test­helyzetük van. Az Európa- bajnokságon egyébként Pap fJSJtoii"14 Lajos szerepelt a legeredmé- Lengyelország nyesebben. Mint ismeretes. Csehszlovákia kisöbű sportpuska 80 lövés, nszk fekvő számában 597 körös te! Magyarország jesítményével 3. helyet szer- Jugoszlávia zett. A kisöbű sportpuska 40 Ausztria helyezést Az Európa-bajnokság éremtáblázata: Arany Ezüst Bronz A rétsági járáéból jelönijük 75. évi járási labdarúgó-bajnok­ság. Három hét szünet követke­A napokban ülésezett a falusi dolgozók spartakiádját rendezd bizottság Rétságon. Legfontosabb zik, illetőleg közben a járási lab- feladatkent fogalmazódott meg a darugó-váiogatott Szlovákiában, megbeszéléseken, hogy minél több Ipolyságon a Slován Sahy ellep fiatal vegyen részt a versenye- szelepei, július 11-én. Ezt köve­tően a járási labdarúgó-szövetség isméte ten megrendezi a Nyári Kupát, amelyben megyei baj­nokságban szereplő csapatok is indulhatnak. Létszámtól függően 1 vagy két csoportban kerül sor a torna megrendezésére. ' Tervek között szerepel a« ,,öreg- fiúk” kispályásbajnokság szer­vezése is. Hasonlóan a téli torna formájában, 6—8 csapat részvéte- vasárnapi forduló lével, több héten keresztül, oda­ken. Felhasználja a bizottság az előző évek tapasztalatait is. a versenyek szervezése. rendezése előtt. A járásban ez idáig a mű­ködő sportegyesületek több mint a fele megrendezte a spartakiád községi versenyét. A körzeti ver­senyekre július közepéig kerül sor, a járási döntőt augusztus 3- án, Rétságon bonyolítják le. Már csak van hátra és befejeződik az 1074— visszavágás alapon. Asztalitenisz Megyei bajnokság VI1. forduló: SBTC—S..tai. júni Spuri adta 11. 10:6. Nyeri: Déczi 4, Bo::u 3, Zsíros 2, Rozgondi 1. illetve Szilágyi, Soos 2—2, Deák. Tóth 1—L Hazafias Népfront MG. Tsz. —Balassagyarmati SE 4:13. Ny.: Bartos 3, Börcsük 1 Ifjúságiak: St. Spartacus— 3—3, Sebők 1, illetve Sulyok Hazafias Népfront 4:1, Nagy­_. „ . ... Ifjúságiak: SBTC—Matra­batonyi Banyasz-Salgobanya mindszent 5:0, Balassagyar. 5:0, S.-tarjáni Textil—Mátra- mat—Nagybátony B. 5:0. mindszent 5:0. IX. forduló: Balassagyar. maii SE—SBTC II. 5:11. Ny.: le’ve Nagy, Rozsnyai, Havaj, Havaj 2, Nagy, Sebők, Rozs- Scbők 3—3. A bajnokság tavaszi végeredménye Balassi B. HF” nyi Bányász 1:1.' I, illetve S’t'jok II. . Kist 1—1. '-Nagybáto. Vy.: Virae Sulyok Ll'V 3. Salgóbánya-—S.-tarj . ut Tex­til 7:9. Ny.: Németh 3, Török 2. A" ' Truibiánsaki 1—1. il­letve Sellyéi *, Blaskov’ ; 3, Gri’z 2. Ifjúságiak: SBTC—S.-tai ja­ni Spartacus 2:3. Hazafias 4—4, Zsíros 3. Nagybátonyi Bányász—Ha. za.fias Népfront Mg. Tsz 15:1. Ny.: Sulyok I., Kispál, Su­lyok II. 4—4. Kormos 3, il­letve Börcsök 1. S..tarjáni Textil—Balassi B. HSE 14:2. Ny.: Dupák, Gritz, Kiss 4—4. Blaskovics 2, illet­ve Dobi, Balogh 1—1. Salgóbánya—Mátramind. N ép front—B.-gy armati SE szent 2:14. Ny.: Török, Török 1. SBTC H. fi 7 9 l 97-31 14 2. Balassagy. SE 8 7 0 1 93-35 14 3. Nagybát. B. 8 602 92-36 12 4. Mátramindsz. SE 8 602 91-37 12 6. St. Spartacus II. 8404 04-64 8 0. S.-tarjáni Text. 8 305 46-82 6 T. Hazafias Népfront Mg. Tsz. 8 206 52-76 4 8. Balassi B. HSE 8 1 6 7 24-104 2 9. Salgóbánya 8 0 0 8 17-W1 0 Az ifjúsági csapatbajnokság állása 1. Salg. Spartacus 7 fi 1 56- 9 12 2. Nagyb. B. 7 6 1 24-11 12 3. Balassagy. SE 7 5 2 28- 7 10 4. SBTC 7 5 2 26-10 10 5. Hazafias Népfr. 7 3 4 17-18 6 fi. Salgóbánya 7 2 5 12-23 4 7. S.-tarjáni Text. 7 1 6 7-28 2 8. Mátramindsz. SE 7 0 7 1-34 0 Az NB lll-ban Célhoz ért a Nagybátonyi Bányász­Nagybátony. 1100 néző, v.: Maczkó II. Nagybáto71 y: Pal- chuber (Kovács M.) — Nagy- kiske, Antal, Macska, Só­lyom, Pozsár I., Nagy, Veres, Pozsár II., Kovács F. (Orosz), Loch. Edző: Szojka Ferenc. SKSE: Tajti — Nagy, Kasza, Nyéki, Szőke, Gulyka, Oláh, Zsidai (Bábel), Szolnoki (An­gyal), Fekete, Antal. Edző: Walhkampf Lajos. A Kohász kezdett jobban, mégis a 6. percben a hazaiak előtt adódott az első komoly helyzet: Loch belövése a jobb kapufát találta el. A 15. perc­ben Kasza lábáról leperdüR a labda, de Pozsár II elől ha­zaadással tisztázott. A 20. percben Nagy elől Tajti kifu­tással mentett, majd Veres lövését hárította jó érzékkel a Kohász-kapus. A 32. percben született meg a hazai csapat vezető gólja. Pozsár II. térült­fordult a labdával, majd éles szögből ballal hatalmas gólt ragasztott a léc alá, 1:0. A 35. percben Oláh egyedül hú­zott a kapura. 12 méterről le­adott lövését Kovács Miklós bravúrral védte. A 39. perc­ben Kovács Ferenc fejese je­lentett veszélyt a Kohász-ka­pura. A 43, percben nagy ha­zai helyzet maradt kihaszná­latlanul, Pozsár II átgurította a labdát a kapuson, de a vé­dők a gólvonal előtt még há­rítani tudtak. Egy perccel az első félidő befejezése előtt váratlanul egyenlített a Ko­hász. Oláh elfutott a jobb ol­dalon, és mintegy 14 méterről élesen a jobb sarokba lőtt, 1:1. A 48. percben Kovács Ferenc lövése keresztben el­szállt a kapu előtt. Egy perc múlva Nagy lövését Tajti csak másodszorra tudta meg­kaparintani. Az 53. percben Nagykiske hazaadását Kovács Miklós csak üggyel-bajjal tud­ta hárítani. A 60, percben ve­zetéshez jutott á Kohász. Nagy, védelmi hiba után ki­ugrott, és 10 méterről a léc alá emelt, 2:1. A 62. percben Loch nagy helyzetben lövés helyett közvetlenül Pozsár II- höz továbbított, de a közép­csatár előtt a Kohász-védők „lefülelték’’ a labdát. Egy perc múlva azonban az egyenlítő gólnak örülhetett a közönség. Pozsár II elhúzott a jobb ol­dalon. és nyolc méterről éle­sen lőtt a kapuba, 2:2. Ez­után mezőnyjáték folyt. A kapuk ritkán kerültek ve­szélybe, nem erőltették a gól­lövést a csapatok. A hazai együttes játékára rányomta bélyegét, hogy papíron még szükség volt legalább az egyik bajnoki pontra. Nem volt fo­lyamatos a csapat összjátéka. Az SKSE végig egyenlő ellen­fele volt. a kapu előtt sem tisztelte a bajnokot. A látot­tak alapján az eredmény tel- jesen igazságos. Bányász-együttes •Salgótarjáni Kohász 2 2(1 l) — Sulyok — o :5, Salgóbánya^S.-tarjáni Textil 4:14 I . _ ’ Virr. forduló: ’S.-tarjáni Spartacus 11.—Hazafias Nép. ront Mg. Tsz. 10:6. Ny.: Soós Z. 1—1, illetve Csomós, Tóth. Csikós 4—4, Kun 2. Ifjúságiak: B..gyarmati SE —SBTC 2:3. Nagybátonyi B -Hazafias Népfront 3:2. Sál, 4. Deák 3, Szilágyi 2, Tóth bánya—Mátramindszent 5:0 1, illetve Börcsök 3. Thorzó. Szeleczky, Csikány 1—1. Balassagyarmati SE—Ba­Ehnaradt mérkőzések (1. fordulóból): M álramindszent —Nagybátonyi Bányász 7:9. lasst B. HSE. 16:0. Ny.: Nagy, NyCsikós 3, Tóth 2. Kun. Rozsnyai, Havaj, Sebők 4—4. Nagybátonyi Bányász—Sal­góbánya mérkőzést 16:0 arány­ban a Nagybátonyi Bártyász javára igazolta a versenybí­róság. mivel a Salgóbánya IV. fordulóból. csapata nem jelent meg a ki- Mátramindszent Csomós 1—1, illetve Sulyok l. 4, Kispál 3, Sulyok II. 2. Ifjúságiak: Mátramindszent —Nagybátony B. 0:5. SBTC 11.— 4:12. Ny.: sorsolt bajnoki mérkőzésen. S.-tarjáni Textil—Mátra­mindszont 4:12. Ny.: Dupák 3. Gritz 1 illetve Csikós 4, Csomós, Tóth 3—3, Kun 2. Déczi 4. illetve Kun, Csikós, Tóth, Csomós 3—3. Balassagyarmati SE—Nagy­bátonyi Bányász 11:5- Ny^: Csépún 4, Rozsnyai, Havaj Öregíiúk találkozója Nagybátonyi Bányász—Kisterenyei Bányász 1.1 (1.0) Nagybátony, 900 néző, v.: szép lövéséből szerzett gólt. Kovács M. A Nagybátonyi alakította az l:l-es ered- Bányász—SKSE mérkőzés ményt. Az alábbi összeállítás- elött azok találkozójára ke- ban játszottak a csapatok: rült sor. akik jó néhány év. Nagybátony: Balázs — Stuhl, vei ezelőtt voltak a közönség Bulyovszky, Pokorni, Hu- kedvencei, vívtak ádáz nagy szár, Kovács B„ Mátrai, Szkle- csötákat egymással a zöld nár. Kozik, Rigó, Pádár, cs.: gyepen. Most már megkopott Szebeni, Kupcsulik, Bettes, gyorsasággal, de nagyobb lel- Angyal. fítopitány: Újházi kesedéssel, szívvel, játszót- István. Kisterenye: Csernák, tak. A 15. percben Mátrai Király, Bibók, Orosz, Dob- Nagybátonynak szerzett ve- rocsi, Juhász, aándor, Szebe­... _ , . „„ rényi II, Toldi, Kaszás, Ko­zetest tizenegyesből. A .7. ru^]y> ’s . Kiss> Xuri> Szebe. percben a Kisterenye, csata- rényi I, Losoncai. Kapitány: iának, Toldinak 13 méteres, Orosz Pál. Meleg pillanat Tajti kapuja előtt. Kovács F. (jobbról) harca a1 labdáért. A nagybátonyi .,B” közén... Foto: Gyen* Súlyos vereség idegenben Nyíregyházi Spartacus Petőfi—-Kisterenye 8.1 (5.0) Nyíregyháza, 1600 néző, v.: Lénárt. Nyíregyháza: Kál­mánczhelyi — Kemecsei, Szik- szai (Szörád), Kéninger, Szek­rényes, Teschmajer, Korponai, Major, Nagy A., Kozma (Ma- dalina), Farkas. Edző: De­mény Béla. Kisterenye: Hor­váth — Mester (Teleli), Csi­ger, Domonkos, Baranyai, Cze- ne, Szabó, Rátóti, Tarlósi, Romhány i, Bozsik. Edző: Szomszéd Ádám. Nem várt súlyos vereséget szenvedett a Kisterenyei B. Építők. A kiesés szempontjá­ból oly fontos találkozón a vendégek nem tudták szoros­sá tenni a mérkőzés eredmé­nyét. A Nyíregyháza végig nagy' fölényben játszott, S már az első félidőben bebiz­tosította győzelmét. A ha­zaiak szinte tetszés szerint ér­ték el góljaikat. A 71. perc- ben Szabó (Kisterenye) a ki. állítás sorsára jutott. Ezzel a vereséggel a kisterenyei csa- pat bentmaradási esélyei szertefoszlottak. Góllövő: Koz­ma (3), Nagy A. (2J, Major, Farkas, Kemecsei (tizenegyes­ből), illetve Rátóti. Jó: Nagy A., Korponai, Kemecsei, Teschmajer, illetve: Horváth, Czene. NOGRAD - 1975. június 24,, kedd