Nógrád. 1975. május (31. évfolyam. 101-126. szám)

1975-05-21 / 117. szám

Megyei úttörő- olimpia Nagy liiitelelneek a rekkciiő hőségben Az Idei úítörő-olimpiára is igen lelkesen készültek a megye iskoláiban. Ennek megfelelően bizonyos fejlő­désnek lehettünk tanúi. A megyei úttörő-olimpiát két napon át Salgótarjánban, az SKSE'Stadionban, az MHSZ- lőtéren. valamint a. Mali­novszkij úti Általános Isko­lában bonyolították le. A rendező szervek — a me­gyei AIST elnöksége, a me- avei művelődésüavi osztály. KISZ-bizo'tság. valamint a megyei Testnevelési és Sport Hivatal — nevében Rákóczi István köszöntötte a felsora­kozott 350 versenyzőt és a nevelőket. A rövid megnyitó után kezdeté: vette a két­napos küzdelemsorozat. A gyerekek különösei a kézi­labdában fejlődtek sokat a korábbi évekhez v'szonyit- va. Jó néhánv számban az St. Malinovszkij úti Általá­nos Iskola sporttagozatosai vitték el a pálmát. Dicséret illeti azonban a jobbágyi, dtósjenöi, zagyvarónai, So­moskőújfalui. nagybátonyi. karancslaoúitői. va’amint a balassagyarmati isko'ákat is. ahol érződött, hogy megfelelő súllyal foglalkoztak az ifjú soorlolók versenyre való felkészítésével. Eredmények: Űttörök. Leány. I. korcso" port. összetett négyíusn.- 1. Pádár Éva (Nagybá'onv) 260. 2. Kalmár Ibö’va (St. .Mali­novszkij) 252. 3. Komáromi Katalin (Jobbágyi) 244 pont. U. korcsoport: I. Szabó Erzsébet (St. Malinovszkij) 210. 2. Kertész (Balassagyar­mat) 201. 3. Mócsány Tünde (Szécsénv) 133. Egyéni, ICO méter: 1. Hrcr nvecz Ildikó (St. Malinovsz­kij) 13 4. 500 in.: 1. Horváth Judit (St. Malinovszkij) 1:25,0. Magas: 1. Szabó Katalin (St. Malinovszkij) 145 cm. Tárol: 1 Komáromi Kato'in (Job­bágyi) .485 cm. Kislabdado" hás: 1 Zelnik Mária (Jobbá-, gyi) "45.30 méter. Súlylökés: Balga Margit (Érsekvadkert) f: 12 méter. 4x100-as váltó: 1. Balassagyarmat 57.3. Négy tusa'csapa’: 1. SÍ. Malinovsz­kij úti Általános Iskola 1136, 2. Jobbágyi 1088, 3. Nagybá­tony 1016 pont. Fi«. 1 korcsoport, összetett v így tusa: 1, Balogh Tamás (St. Malinovszkij) 273. 2. Be­r jez István (Balassagyarmat) 244. 3. Tóth Károly (St, Ma­linovszkij) 235 pont. II. korcsoport: 1. Bállá Iászló (St. Malinovszkij) 188, 2. Kurncai Zsolt (Balassagyar­mat) 170, 3. Urban Ernő (Balassagyarmat) 163 pont. Egyéni, 100 méter: 1. Gál Ottó (örhalom) 12,3, 1000 méter: 1. Jándék Csaba (Ba­Ncm sikerült az átlövés. Jól zárt a védelem lassa gyár mat) 3:03,2. Magas: Barácz István (Balassagyar-, ma') 155 cm. Távol: Zándo- ki Géza (Balassagyarmat) 603 cm. Kislabda: 1. Gyürki (Nógrádmegyer) 63,5 m. Súly: 1. Sivó Antal (Diósjenő) 12,10 m. 4x 100-as váltó: 1. Zagy- vapáifaléa 51,6, Négytusa csapat: 1. St. Malinovszkij úti Általános Iskola 1185, 2. Balassagyarmat 1030, 3. Nagybátony 898 pont. Nagypályás labdarúgás: 1. St. Malinovszkij, 2. B.-gyar­mati Dózsa Gy. Ált. Isk., 3. Kisterenye. Kispályás labda­rúgás: 1. B.-gyarmati Dózsa Gy. Alt. 1st., 2. Nagybátony, 3. Nézsá. Kosárlátida, Iá" nyolc: 1. St. Malinovszkij úti Ált. Isk-. 2. Pásztó. Fiúk: 1. St. Malinovszkij úti Ált. Isk., 2. Pásztó. Röplabda, le. ány: 1. Zagyvaróna. 2. Kis­terenye, 3. Mátraszőllős. Fiúk: 1. St. Rákóczi úti Ált. Isk., 2. Mátraszőllős, 3. Ka- rancslapujtő. Kézilabda. le­ányok: 1. Karancslapujtő, 2. Jobbágyi, 3. Balassagyarmat, Ifjúság úti Ált. Iskola. Fiúk: 1. St. Gagarin Ált. Iskola, 2. Diósjenő, 3. Balassagyarmat, Dózsa Gy. úti Ált. Iskola. Tollaslabda: 1. St. Rákóczi úti Ált. Iskola, 2. Mohora. Lövészet, leány: 1. Dorman Csilla (St. Rákóczi) 176, 2. Szőllős Edit (Szécsényi j.) 123. 3. Csurja Márta (Rétsági j.). 124. Fiúk: 1. Földi István (St. Mártírok) 167, 2. Bor­ba! József (Pásztói J.) 135, 3. Kutalszki Pásztó (B—gyarmati j.) 133 Tájékozódási futás, leány: 1. Kormos Mari (Nagy- bálony) 2. Tőzsér Beáta (Nagybátony), 3. Márlon Krisztina (Balassagyarmat). Fiúk: 1. Szarvas Gábor, 2. Kisházi Gyula. 3. Horváth Győző (mindhárom Zagyva- pálfalva.) Kisdobos. Háromtusa, le­ány: 1. Zándoki Beáta (Ba­lassagyarmat, Ifjúság úti Ált. Iskola) 150, 3. Szabó Mónika (St. Malinovszkij) 139, 3. Baksa Szerém (Széosény) 138 pont. Fiúk: 1. Szendrődi András (St. Malinovszkij) 166 2. Somoskőí Szabolcs (St Mártírok) 148, 3. Borics Sán­dor (Jobbágyi) 143 pont. Há­romtusa csapat, leány: 1. St Malinovszkij úti Ált. Iskola 441, 2. Balassagyarmat. Ifjú­ság úti Ált. Iskola 41-3. 3 Mátramindszent 341. Fiúk: 1 St. Malinovszkij úti Ált. Is­kola 432, 2. Jobbágyi 383, 3. Nagybátony 343 pont. Külön említést érdemel, hogy a le­ányoknál Zándoki 50 méteren 8.2-t futott. távolugrásban 370 centimétert, míg kislab- dadobásban 25 métert ért el. A fiúknál Szendrődi 50 m.: 7.8. távol: 431 cm., kislabda. dobás: 45,50 méter. — demény — SPORT Labdarúgás — Megyei bajnokság Karancslapujtő nyert Somoson A kél Volán-csapat idegenben szerzett pontot — Biztosan győzött a Bgy. SE, az Öblösüveggyár és Pásztó Sok helyzet Mátranovákon A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 10. XXV. fordulójában nagy erővel távolról lőtte a egyetlen idegenbeli győzelem adódott« Meglepetésre K ar an cs lapul- ínuu comkha 1-n a 1 tő csapata nyert Somoskőújfalun. Két dönteMen volt. A két Volán , u-í , , ndAd.o-v csapat szerzett egy-egy pontot. A balassagyarmatiak szombaton SOlí nibaval játszották. A 30. igen jó játékkal késztették pontosztozkodásra Salgótarjánban a sík- percben Babjak felett átszállt üveggyári tizenegyet, vasárnap pedig a túr/a ni Volán áHt közelebb P h^aHntt lahrlo ó- T a győzelemhez a játék képe alapján Dejtáron. Négy találkozón f üuduoii idoaa es im es i. nyertek a pályaválasztók. A listavezető Bgy. SE végig mezőnytu- 12 méterről a halóba lőtte. 2:0, lényben játszva biztosan nyert az St. ZIM ellen, mint Pásztó csa- Szünet után többet kezdeme- pala Szüggyel szemben. A salgótarjáni rangadón a forduló legna- nv^fplc a havaink *,Ái gvobb arányú győzelmét aratták az öblösüveggyáriak a kapura ke- . , , - ^ . 1 ' , d ■'V vés veszélyt jelentő Bányagép SK ellen. Mátranovák csatárai a gól- VeaeKezo vendegek ellen Csak helyzetek sorából csak kettőt tudtak értékesíteni a jól védekező szépíteniük sikerült az 55. palotásiak kapujánál. A sportszerű forduló hét mérkőzésén 22 gól nprrhpm Kann «lAtt-i lömnríi cselt. Hugya« «.riese folytán Kazar csapata volt szabadnapos. Pú-.». , P ,7U lom,01 u" lesből Molnár volt eredmé­nyes. Jó: Bodor, Juhász I,., Bgy. SE—St. ZIM 3:1 (1:0) zó, Pálfalvai, Zagy:, Schwarcz Lavaj A., Tóth S., ill.: Cziko- Balassagyarmat, varasi pá- — Ferencz, Rigó, Molnár K.— ra n., Kovács L., Szabó O. lya, 1000 néző, v.: Patócs (He- Mosó, Jenei, Takács P. Edző: vés megyei jv.). BSE: Tresó Kriskó Lajos. Az I. félidőben st. Volán—Dejtár 2:2 (1:0) — Barta, Jelen, Lajkó —Hor- ötletesen játszó hazai támadó- Deitár 300 nérrf> v • Hnrf nyák Erdélyi - Szalai Tru- sor gólhelyzeteinek javát ki- mann. S’t. volán: Kormos - bm (riugyecz), Pnbeli, Nagy használta. A vendegek szünet szőcs Demeter T ova«i u.á- (Eissen), Szedlák. Edző: To- után jobban védekeztek, de nyi j’ Pp, _ Földi iRar,7,. mányi Pál. St. ZIM: Baár — támadósoruk alig jelentett ve- ka 80’ Derc) Ivá . 0 Pál, Várad:, Három J. _ szélyt kapura. Góliövő: Hor- ^ p^’ m^vsSu VrI Poczos, Tore - Oravecz, Ba- vath F. (2 Kral es Toth L. gó) Edzö; Patkó JózseL D lazs. Angyal, Bandur Gy. (Uj- Jo: Horvath F., Gáspár, Pm- tar: Me pi _ Tóth r M ' házil Gál Edző: Bandúr Mi- nyi, Tóth, ill.: Molnár K., Fe- kd Farkas F _ Daniez F F ábián F. — Ludányi, Bacsa, M.. .. _ . .. Csókási, Kremnicsán G. (Zsi­Matranovak-Paiotas ga)> Sztamkó (Sinkó). FelkéKÍ­. 'I,u> tő: Mackó Mihály. A jól kez­Mátranovák, 600 néző, v.: dó vendégek a 8. percben kintés nélkül lenajoit.^^Sza.ai Molnár Gy. M.-novák: Szoó — megszerezték a vezetést: Mu­Márkus, Gecse, Kovács (Ma- zsik visszafejelte a labdát a rúzs), Kilczin — Simon, Ve- jól érkező Pusniknak, aki la- ^ , .. Juhás-z (Mészáros), posan a hálóba lőtte. Tovább­zai helyzet maradt kihaszna- Tóth, Csikós, Lakatos. Edző: ra is a jól adogató vendégek lattanul. A 00. percben Ban- 'Gáspár Mihály. Palotás: Pete Irányították a játékot, s több dur Gy. derekserules miatt le- _ Zsiga, Kéri, Szabó — Mól- gólhelyzetet hibáztak. A ha- csereleset kerte. öt Peremül- nár, Kocza (Srena) — Illés, zaiak góllal kezdek a II. fél- va egy koresztlabdanal a ZIM Turcsanyi, Balogh, Szűcs (Ma- időt: Demeter felszabadító rú- vedelme lest gyamtva leállt es tiszlovics), Tóth A. Felkészítő: gásának Zsiga útját állta s Nagy könnyedén gólt szerzett. Kovács Mihály. Jobbnál jobb lábáról a hálóba perdült a 2:0. A 6o. percben az eiőretö- gólhelyzetekben hibázott az labda. A 65. percben vitatott ro Poczost buktatták a kapu- első félórában a nagy fölény- helyzetből Fábián megszerez- eloternel a haza: védők. A 11- ben. játszó hazai együttes. Csi- te a vezetést a dejtári együt- est Treso kiütötte, de Pál ma- kos fejelt fölé, Tóth lőtt a tesnek. Ez után erősítettek a sodszorra a halóba talalt. 2.1. kapu mellé, vagy Juhász vesz- vendégek. A 78. percben Pus- Tíz perc múlva a BSE jutott tette el a labdát sorsdöntő pil- nik kisodródva a felső lécre 11 -esftez buktatásért, de Szed- lanatban. A 36. percben Ko- lőtte a labdát, s azt földreérés- lak a kapu foie vagta a láb- vács indításával Lakatos lefu- kor Muzsik a hálóba további- dat A 80 percben Eissen vit- tolta őrzőjét, s beadásából Csi- tóttá. A további támadások te fel a labdat, s beadasabo* kos a hálóba fejelte a labdát, nem hoztak eredményt. Jó: »zedlak „a hosszú sarokba Góllal kezdődött a II. félidő. Szöcs, Pusnik, Iványi J.. Ln­őtt. 3:1. A mezonyfölényben a jobb oldali hazai támadás vasi Földi, ill • Mezei Mackó házi), Gál. Edző: Bandúr Mi hály. A szívósan védekező rencz, Schwarcz. ZIM-védelmet csak a 35. perc­ben törte fel góllal az erőtel­jesen támadó BSE. Ekkor egy beadásnál Három J. körülte­Tribin elé tálalta a labdát, s az összekötő közelről a háló ba lőtte. 1:0. Félidőig több ha- rés — Váradi, Póczos. St. Öblösüveggyár—St. Bányagép 4:0 (3:0) Simon Král, ÍJor­(Már­MO ütsfe/ 24 Imélyhötöiér éret: 6IOO Pl OTP HSTCl KAPHATÓ Vidékre is szállít, 1053 Budapest V, Kossuth Lajos u.2. KERAVILL ... . . , jobb oldali hazai támadás vasi. Földi, ill.: Mezei, Mackó, játszó BSE helyzetei alapjan végén Veres az ellenkező 6a- Daniez Fábián Bacsa nagyobb arányban is gyózhe- rokba lőtte a labdát. A 60. tett volna a jó iramú mérkő- percben a hazaiak 11-eshez ju- st. Síküveggyár_Bgy. Volán z ésen. Jó: Tresó, Lajkó, Tru- toltak, de Gecse lövését a ka- i:j (i;j) bin, Pribeli, Szalai, ill.: Baár. pus hárította. A hátralevő Salgótarján, Sugár út, 400 időben eredményesen véde- nézft v.: Bakßa. st. síküveg.: keztek a lelkes vendegek Jo: Budai _ Csorl, Verbovszki. Veres, Lakatos, Simon, Kilczin, Marti — Tüzűét- Krivanrk — SalgöUrján.^huyer^F. ut, Szoó. ill.: Kéri. Molnár, Illés. Ungvári> Ullmann, Godó (Ub­„ . ,. _ rankovics), Isdinszki, Takács Pásztó Szügy 3:0 (1:0) (Kiss L) Edzö; Kollár Gyula. Pásztó, 400 néző. v.: Rajnai Bgy. Volán: Naszály — Ho- L. Pásztó: Kodák — Vass, dászi, Hutjrán, dr. Halász — Horváth F„ Kelemen — Ál- Bérezi, Loksa, Mihály — Du- Imrp" mási’ Szűcs ~ Smolek (Tari dás (Faliszek), Gál, Hegedűs. J.), Alapi, Kovács A. (Veres), Mátyás. Edző: Fábián István. Győr, Szeles. Edző: Panyi A 8. percben 11-eshez jutot- ■László. Szügy: Tucsek — Du- tak a hazaiak, de Verbovszki dás, Laczkó J., Nyiraty — a kapu fölé lőtt. A 20. perc- Haskó, Osztrozics J. — Lacz- 'oen közvetett szabadrúgásból kó F. (Márton), Kmetti M. Krivanek érvénytelen gólt lőtt. (Kovács), Karpáty, Osztrozics A 22. percben Isdinszki egy P. Felkészítő: Urbán Pál. A cselsorozat után Ullmannt sözepes iramú, sok hibával, ugratta ki a labdával, s ő a ' rossz átadásokkal tarkított kapust is kicselezve a hálóba mérkőzésén az I. félidőben gurított. A félidő utolsó peu- lUesyensúlyozGti játék folyt, céhen Tőzsér elvétette a lab- , ,, A 20. percben egy szabadrú- dát, Isdinszki elkésett és He­‘SS™ a trSni .Után kipattanó labdából a gedűs Budait kicselezve ki­ioHü/.eiiueii. Egv-env süivcso- czercfjeit. a helyezetteken kívül j berohanó Alapi lőtte a hazai- egyenlíted. Szünet után is ft ban néoes gárda küzdött a dicséretet érdeme! -még Lá.ivi j ak első gólját. Az 50. percben nagy erővel támadott a hazai 200 néző, v.: Mihalovics. St. Öblösüveg.: Simon P. — Var­ga, Kakuk, Pilinyi — J., Horváth Gy. — Gáspár, Fehérvári, vátih F., Tóth L. tan). Edző: Simon St. Bányagép: Miskei — Bo­Helyezések Miskolcon Miskolcon két naoon át rendez- A tariáni fiatalok közül For­ték meg az. 19G1—64 es születésű- eács í^l kiloeramm) , valamint ek kötött es szabadfogású biri<ó- Jere'oincsek (öií kilc.Tramnii eüv- zóversenyét. A fiatal birkózók aránt harmadik—harmadik helve- igiiri aüveiódús mérkőzéseket vív- zést szerzett. Az előbbi sül?, cso- tak. A vidéki egyesületek rz.eiiett oortban , 16. a? utóbbiban 7-en számos fővárosi neves Xiuo is küzáittek a nevezésekért kíir.d- szeitoelrtette cgszemlén helyezésekért. Az SKSE is tíz tó- István, Balia Péter és Rubir vei rajtolt ezen az í'sszecsaoá- Csaba, önáluk is kevesen múlott, son. hogy helyezést nem szereztek. Kispályás labdarúgás „A” csoport III. forduló: Épí­tők—SÜMSE 1:6. Szénbányák— Eoílö Szöv. 2:0. TIGÁZ—BRG 0:4. Petőfi—KGYV 5:2. MSZMP-KISZ —St. Síküveg elmaradt. A bajnokság: állása 3 2­A bajnokság állása 1. Szénbányák 2. Építők Sz. 3. BRG 4. SÜMSE 5. Petőfi 6. KGYV 7. St. Síküveg «. Építők 9. MSZMP-KISZ 10. TIGAZ 8: 5 5 2 - 18:34 2 - 19:54 2 - 18:74 1 1 17:53 1 1 1 8: 9 3 2 1 - 12:32 3 1 - 2 b:il 2 2 - 1 17:81 3 - - 3M : 8 ­1. Főiskola 2. S4. Obi.-KISZ 3. Városi T. 4. Földhivatal 5. Vegvépszer fi. Lokomotív 7. irodrrtéD 8. Mélyépítők 9. Nógrádterv 4 4 ­2 2- 3 2­- 15: 3 8- 11: 2 4 19:54 3 1 - 2 4:82 2 - - 2 5: 9 ­3 - - 3 6:14 ­3 - - 3 4:16 ­10. FOKGYEM visszalépett „C” csoport. I. forduló: Ve­gvcsipar—Kohászati Üzemek 3:6. AGROBER-Kórház 3:2. UKKÜ — St. ZIM-KISZ 2:7. Dózsa—AFIT 7:5. A bajnokság állása ..B*’ csoport UT. forduló: Vá­1. Si Z1M-K1SZ 1 1­­7:2 2 rosi Tanács—Földhivatal 1:2. 2. Kohászati Üz. l 1­­6:3 2 Mélyépítők—Vegvépszer 3:3. Nóg­3. Dózsa 1 1­­7 :3 2 rádterv—Főiskola 1:6. Lokomotív 4. A GROBER 1 1­­3 :2 2 —Irodagép 4:2. St. öblösüvr.r­5. Korház 1­­1 2 ;3­KISZ szabadnapos. A Vili for­6. AFIT 1­­l 5 :7­dulóból előrehozott mérkőzés! 7. Vegvesipar 1­­1 3 6­Főiskola - Földiát atal 1.0. 3. l'KKÜ 1 •­l 2:7­szögietrúgásból beívelt labdát együttes, de a határtalan le':- Győr fejjel csúsztatta a háló- kesedéssel és önfeláldozóan ba. 2:0. öt perccel a befejezés védekező vendégek védelmét előtt Szeles nagy erejű lövés- nem sikerült áttörni. A gyors, sei állította be a végered- élvezetes játékért, a sportsze­mé nyt. Jó: Kodák, Alrnási, rű mérkőzésért mindkét csa- Alapi, Szeles, ill.: Dudás 1„ paf dicséretet érdemel. Ki- Osztrozics J., Osztrozics P. tűnt: Budai, Krivanek. Uil­mann. Isdinszki, ill.: Naszály (a mezőny legjobbja), Loksa, Bérezi, Gál, Hegedűs. A bajnokság állása Karancslapujtő— Somoskőújfalu 2:1 (2:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Gáspár. K.-lapujtö:' Barta — Gordos, Bodor. Lantos I. — í. Bgy. se Juhász L., Telek S. — Osgyá- ni, Tóth S., Híves T., Lavaj A., Lipták E. (Lipták R.) Ed­ző: Lantos Ede. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Babják, Czi- kora T. — Balázs E., Czikora N. — Kocsis A., Séber, Ba­lázs J. (Szabó O.), Kiss P. (Molnár J.), Kovács L. Edző: Tóth István. Az I. félidőben nagy kedvvel játszó vendégek 15. Deitár a 10. percben megszerezték a vezetést: Lipták E. vitte fel a labdat, s beadásából Tóth S. összeállította: Andii Miklós NÓGRÁD - 1975. május 21., szerda 7 1. Bgy. SE 23 19 3 1 64-10 41 2. M.-novák 23 14 7 2 34-16 35 3. St. ZTM 24 14 5 5 55-22 33 4. Bgy. Volán 24 13 4 7 43-32 30 5. St. öblösüv. 23 12 3 8 36-19 27 6. St. Síküveg. 24 11 4 9 33-26 26 7. Kazár 23 11 4 8 32-27 26 8. St. Volán 24 n 7 8 39-49 25 9. K.-lanuitő 23 10 4 W 43-26 24 10. Pásztó 23 10 4 n 35-23 24 11. Somoskőújf. 23 5 5 13 28-45 15 12. palotás 23 3 6 14 24-67 12 13. St. Bányag. 23 2 7 14 22-52 11 14. Szügy 23 4 2 17 20-52 1« 15. Deitár* 24 3 5 16 22-64 10 Husvaö törölve. * = pontelvonássa! büntetve.