Nógrád. 1975. április (31. évfolyam. 77-100. szám)

1975-04-03 / 78. szám

LADDAHŰGÁS — Menyei bajnokság A Bgy. Volán nyert idegenben Négy gólt lőtt Máiranovák, az Öblösüveggyár és Szügy Döntetlen Karancslapujtőn és Palotáson — Egy kiállítás A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 3. (XVIII.) forduló­ja ismét felázolt pályákon zajlott. Féltucattal több, öszesen 23 gól esett. Csak egyedül a, Bgy. Volán nyert idegenben a vendégcsapatok közül. Két döntetlen volt. öt találkozón nyertek a pályaválasztók. A nyolc mérkőzésen öt támadósor bizonyult gólképtelennek. Az előbbi fordulóhoz viszonyítva valamelyest javult a sportszerűség, hiszen csak egy kiállí­tás történt, de ezúttal is Somoskőújfalu csapatából. _ S P ŐRT — 5-én! SBTC—ZTE akarásra, lelkesedésre van szükség, hogy a két pont a Karancs alján maradjon. A salgótarjáni fiúk — várva a közönség támogatását — min­dent meg fognak tenni a' si* keres szereplésért. Az SBTC kezdő 11 -ét vár hatóan az alábbi keretből je­löli ki Dávid Róbert edző: Magyar Szőke, Mik­lós, Kmetty. Kovács II., Horváth, Répás, Varga, Básti, Kajdi, Marcsok, Jeck, Vertig. A találkozó 15.30 órakor kezdődik. — adorján — 9, 2. Hankó (ZIM) 9 3. Nagy- (ZIM) 9 pont. Hazánk felszabadulásának 30. évfordulója tiszteletére rendezte meg a megyei szö­vetség Nógrád megye 1975. évi vililém-sakkcsapatbainok- ságát. A végeredmény: 1.. SKSE (Gál. Szokács, Su­lyok, Klepej) 23,5, 2. ZIM 22 .3. SKSE B 19, 4. SKSE C 14.5 5. Balassagyarmati ME­DOSZ 12. 6. SBTC 8,5, 7. ZIM B. 8, 8. Nagybátony 5,3 •Dont. Az egyes táblákon Palla (SBTC) 6 Szokács (SKSE) 7, Sulyok (SKSE) 6.5, Gallai (ZIM) 7 ponttal érték el a legjobb eredményt., Az SKSE egy évig védi a megyei szövetség vándorser-, legét. Karancslapujtő—St. ZIM 2:2 (1:0) Karancslapujtő. 400 néző, v.: Harth. K,-lapu.jtő: Bayta — Gondos. Bodor A.. Lantos I. — Onavecz A.. Telek S. — Osgyámi, Horváth (Laczkó), Juhász L., Tóth S., Lávái A. Edző: Lantos Ede. St. ZIM: Baár — Pál. Váradi, Három J. — Újházi (Három Gy.) — Póczos — Oravecz, Balázs. Tőre, Ban,dór Gy.. Oláh Z„ (Gál). Edző: Bandúr Mihály. A változatos, jó iramú mérkő­zés mindkét félidejében egy­aránt sok helyzetet teremtett a két együttes, s ezek sze­rint is igazságos az eredmény. A vendégek kétszer egyenlí­tettek. Góllövő: Juhász L„ Ozsgváni, ül.: Bandúr Gy., (U-esiböl). Balázs. Jó: Bodor. Oravecz. Lavaj, Tóth. Ozisgvá- ni, i'll.: Baár. Pád. Váradi. Bandúr Gy., Tőre. Szügy—Kazár 4:3 (1:1) Szügy. 300 néző. v.: Rajnai Lajos. Szügy: Tpcsok — Du­dás I.. 'Csordás. Nviratv — Laczkó J., Laczkó F. — Oszt- rozics J.. Kmetti. Os-z'.rozics P.. Károáty. Haskó (Mesziár). f elkészítő: Urban Pál. Kazár: Bódit — Tőzsén G., Molnár B.. Sarkad! — Nagy G.. (Gecse I.). Kovács V. — Tolnai F„ Kovács T. (Telegcki). Liszkó- cá, Géczi. Kovács L. Edző: Pál József. A nagyobb lel­kesedéssel játszó hazai együt­tes góihelyzele'inek higgadtajób kihasználásával nagyobb arányban is győzhetett volna. A vendégelv a hajrára elfá­radtak. Góllövők; Csordás, Laczkó F.. Károáty. Kmetti, ill.: Tőzsén G. (2), Liszkóczi. Jó: Osztrozics J, Kmetti, Kár­oáty. ill.: Tőzsér G, Lisakó- czi. Géczi. ralotás—St. Volán 2:2 (1:1) Palotás, 500 néző. v.: Gor- dos. Palotás: Pe'.e — Kiss, Kéri. Szabó F. — Molnár. Ma- tiszlovics — Szabó M, Tur- csányi. Balogh, Szrena (Ko- cza J). Tóth A. Felkészítő: Kovács Mihály. St. Vo'án: Kormos — Váradi (Pusnik). Lovasi, Iványi J, Szőcs — Iváinyi G.. Péter”-'— Borbélv. Gabona. Muzsik, Rátkai. Ed­ző: Patkó József. A mérkő­zésen csak az egyik partjelző működött közre. A 10. percben Badogh góljával a hazaiak megszereznék a vezetést, két perc múlva Muzsik kiegyen­lített. Váltakozó küzdelem folyt a 78. percig, amikor Tóth A. volt eredményes. A 86. percben Kéri kézzel vitte el a labdát a büntetőterüle­ten. s a 11-esből Iványi G. a jobb sarokba lőve a labdát, kiegyenlített. A hazaiak sok helyzetet hibáztak. Muzsik ér­vénytelen gólit lőtt. Időnként kemény játék folyt. Jó: Szabó F, Balogh. Szrena. ill.: Szőcs, Péter. Muzsik (a mezőny leg­jobbja). Bgy. Volán—St. Bányagép 2:0 (0:0) Salgótarján, IV. (Zagyvaoál- faiva). Száinasi út. 300 néző, v.: Baksa I. Bgy. Volán: Na­szály — HocLászi. Hutván, Dr. Halász. Laksa — Mihály. Gál — Mátyás. Faliszek, Hegedűs, Bállá (Pál). Edző: Fábián Ist­ván. St. Bánygép: Szegedi — — Bozó. Pálfalvai. Schwarcz — Ferencz M, Takács J. — Mosó, Rigó. Jenei, Moln,ár K„ Takács P. (Putnok). Edző: Kriskó Lajos. Az I. félidőt a hazaiak meddő támadásai, a vendégek rajtaütései jelle­mezték. Szünet után az éret­tebb. egységesebb gyarmati csapat jobb helyzetkihasználá­sával felülkerekedett a na­gyon sportszerű mérkőzésen. Góllövő: Hegedűs, Faliszek. Jó: Naszály. Hodászi. Dr. Ha­lász. Gál. ill.: Pálfalvai, Schwarcz, Mosó. BSE—St. Síküveggyár 2:0 (1:0) Balassagyarmat, városi pá­lya, 500 néző. v.: Szabó Mi­hály. BSE: Tresó — Barta. Jelen, Lajkó — Honnyák. Pri- beli — Szalai (Eissen). Tru- bin (Hugyecz). Nagy J, Er­délyi. Szedlák. Edző: Tonná­nyi Pál, St. Síküveggyár: Bu­dai — Surámyi S., Verbovsz- ky. Marti — Tőzsér L.. Sán­dor Gy. (Krivanek L.) — Csőri, Godó. Ungvári, Isdinsz- ki. Huszár (Pepsinszki.) Edző: Kollár Gyula. A lendületes, változatos mérkőzésen mind­két csapat adós maaadt a gólokkal. A BSE hibázott több helyzetet. A vendégek a bün­tetőterületnél megilletődtek. A 65. percben Szalai megsé­rült, s a BSE cserére kény­szerült. Góilövő: Jelen. Tru- bin. Jó: Jelen, Lajkó. Pribeli. Nagy, ill.: Verbovszki. Tőzsér. Ungvári. St. Öblösüveg—Dejtár 4:0 (2:0) Salgótarján. Sehuyer F. út. 400 néző, v.: Sebők. St. Öb­lös: Simon P. — Pilinyi. Ka- kuk, Márton — Horváth Gy., Varga A. <— Král (Pálmai). Fehérvári. Nagy K.. Gáspár, Pindroch (Tátrai). Edző: Si­mon. Imre, Dejtár: Mezei — Sárosi. Maczkó. Farkas F. I. — Bacsa, Fábián — Doni ez, Cjsókási (Szalai), Zsiga (Far­kas F. II.). Kreminicsán G.. Sztankó. Felkészítő: Mackó Mihály. Az 5. percben Fehér­vári, negyedóra múlva Gás­pár volt eredményes. A ió iramú mérkőzésen mezőnyben lelkesen küzdött a deitári csapat. A 65. és 87. percben a mesterien játszó Fehérvári lőtt újabb gólokat. Jó: Simon P., Márton, Fehérvári. Král. ill.: Sárosi. Farkas F. I.. Fá­bián. Szalai K. Máiranovák—Hugyag 4:0 (2:0) Mátranovák, 300 néző. v.: Sütő. M.-novák: Répás L. — Maruzs, Gecse, Kovács. Kil- czin — Simon, Veres — La­katos, Csarba. Csikós. Tóth. Edző: Gáspár Mihály. Hu­gyag: Győri Gy. — Anitái, Ferencz G., Járja I. — Csá­bi I., Farkas T. — Gvőri S.. Sándor I., Varsi. Farkas S., Horváth. Edző: Vidomusz Ja­kab. A minden csapatrészben erőteljesebb hazai csapat gól­helyzeteinek felét sem ak­názta ki. Mezőnyben olykor biztatón játszott a vendég­együttes. Góllövő: Simon, La­katos, Csikós, Tóth I.. Jó: Maruzs, Kovács, Simon. La­katos, 111.: Antal. Járja, Varsi, Pásztó—Somoskőújfalu 1:0 (1:0) Pásztó. 400 néző. v.: Lacz­kó Lukács. Pásztó: Kodak — Vass, Sándor, Kelemen — Al- mási, Horváth F. — Smolek (Tari J.), Székely. Kovács A.. Győr, Szeles (Veres). Edző: Ponyi László. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Babiák, An­gyal L. — Séber. Caikora N. (Molnár J.) — Mag. Szabó O.. Balázs J., Balázs E.. Czikora T. Edző: Tóth István. A 10. percben a Smolek beadásából érkező labdát Győr a bünte­tőpont tájáról továbbította a hálóba. A vezetés birtokában a hazaiak uralták a mezőnyt, s gólhelyzeteik alapién, na­gyobb arányban is nyerhettek volna. A 88. percben Czikora T. bokánrúgta az őt kicsele­ző ellenfelét, s a játékvezető kiállította. Jó: Sándor. Almá- si. Győr, ill.: Szabó A.. Bab­jak. Angyal. A bajnokság állása 1. Bgy. SE 18 15 2 1 51- 7 32 2. M.-novák 18 12 4 2 30-12 28 3*. St. ZIM 18 11 4 3 49-16 26 4. St. öblösüv. 18 11 3 4 40-14 25 5. Bgy. Volán 18 11 2 5 34-21 24 6. Kazár 13 10 3 5 29-18 23 7. Pás-zíd 18 9 4 5 36-15 22 8. St. Volán 18 8 5 5 27-32 21 9. St. Síküveg 18 8 2 8 26-19 18 10. K.-lapujtő 13 7 3 8 32-23 17 11. Somos 1* 6 2 10 31-34 14 12. Palotás 13 3 5 10 19-53 11 13. St. Bányag. 18 2 5 11 18-40 9 14. Szügy 18 3 1 14 13-38 7 15. Dejtár* 13 3 2 13 18-46 7 16. Hugvag* 18 1 1 16 9-75 1 * = pontlevonással büntetve. Összeállította: Andó Miklós Április 5-én szombaton ne­héz 90 perc vár az SBTC lab­darúgóira. A fekete-fehérek Zalaegerszeg együttesét fo­gadják az SKSE-stadionban. A magyar válogatott mérkő­zései miatti szünetet nem töltötte tétlenül az NB I-es gárda. Kemény edzésekkel igyekeztek kihasználni a szombati találkozót megelőző napokat. Szerepeltek Ausztriá­ban is. ahol a B liga harma­dik helyezettje, az ASV volt az ellenfél. A Bányász-együt­tes sokmozgásos, ötletes já­tékkal. szép közönségsikert aratott és 4:l-re győzött. Het­ven percen át lendületesen, nagyszerűen játszott az SBTC és ez jó jel a szombati mér­kőzés előtt. Túl négy fővárosi csapat el­leni találkozón, nyugodtab- ban készülődhetnek hiszen több hazai mérkőzés követke­zik. Ez azonban nem azt je­lenti, hogy nem keli még fo­kozottabban. nagyobb lendü­lettel 'dolgozni. Az SBTC-nek a jelenlegi pozíciójában, min­den hazai mérkőzést meg kell nyernie. A zalaegerszegiek ellen, akik _.a táblázaton elő­kelő helyet foglalnak el, nagy játékosa Szabó Ervin teljesí­tették a mesterjelölti normát! Végeredményben: 1. Gál Gábor (SKSE) 9, 2. Klepej József (SKSE) 8, 3. Sulyok Sándor (SKSE) 7,5. 4. Szabó E. (SBTC) 7,5, 5. Oláh F. (ZIM) 6,5, 6. Ábri (SBTC) 6, 7. Lengyel (SBTC) 5.5 8. Kánya (SKSE) 4, 9. Ponvi (SBTC) 3,5, 10. Czakó (SKSE) 3,5, 11. Gallai (ZIM) 2,5. 12. Balázs (SKSE) 2.5 pont. Gál egy évig védi a megyei szövetség vándorserlegét. A B csoportban (12 induló): 1. Kassai Sándor (SKSE) 8,5, 2. Pirók (Nagybátony) 8, 3. Németh (Síküveggyár) 7 pont. A C csoportban (12 in­duló): 1. Miklós Antal (ZIM) Az NB lies nagygolyós te­ke-csapatbajnokságban a ha­todik forduló küzdelmeire ke­rült sor. Eredmények: St. Síküveggyár—Z. Danu- via 5:3 (2516:2443 fa). St. Sík­üveggyár: Dávid 450, Jakus J. 413, Csongrádi 403. Lóczi 409 Garádi 414, Jakiig L. 427. Z. Danuvia: Simó 418, Vár- konyi 370 Hatzlki 389, Halsz 405, Varga' 433. Szabó 428. Egri Spartacus—St. Öblös- üveggyár 6:2 (2428:2377) Egri Spartacus: Molnár 392. Hegyi 408, Gyöngy 417, Veres 419. Ficzere 377, Pum- mer 415. Sí. Öblös: Kovács A. 377, Mag 432, Puszta 394 Huram Gy. 394, Huram T. 387, Klauber 385. NB III. St. Dózsa—St. In­gatlan 7:1 (2554:2380) St Dózsa: Dósa 426, Kohut 436. Hársfai 424. Magyar N„ 442, Lengyel 415. Magyar S. 414. St. Ingatlan: Polaneczky P. 409, Árbahám 385, Sinka1 413, Máriusz 389, Miskei 360, Bánházi 424. Mátranováki Vasas—Egri HAFE: 7:1 (2364:2200, fa) Mátranovák: Fodor S. 385, Kecskés 428, Kotroczö B. 329. Kotroczó J. 402, Fodor 410, Kotroczó S. 410. Egri HAFE: Nagy II. 394, Király 372, Jesenszki 365 Szabó 350. Kovács 348. Nagy I. 371. —demény— Sakk SKSE-sikerek a megyei bajnokságon Háromhetes küzdelem után befejeződött Nógrád megye 1975. évi férfi egyéni bajnok­sága. A verseny — amelyre a fiatalok előretörése volt jellemző — SKSE-sikert ho­zott, mert az első három he­lyen, amely a továbbjutást jelenti a vidékbajnoki dön­tőre, Kohász-versenyző vég­zett. A győzelmet magas szá­zalékkal Gál Gábor a tavalyi harmadik helyezett szerezte meg imponáló stílusban, biz­tos játékkal. Végig Klepejjel volt versenyben a Kohász fiatal mesterjelöltie és a haj­rában egy egész ponttal meg­előzte rutinos klubtársát, ör­vendetes a még ifjúsági Su­lyok Sándor magas helyezése és új minősítése, ö, valamint az SBTC utóbbi időben beérő Második győzelem Zagyvapálfálván A természetbarát• szövetség tisztségviselői Szunyogh Tibor a Nógrád megyei Sporthivatal elnöke kinevezte a megyei természet­barát-szakszövetség tisztségvi­selőit. Elnök: Szőcs Gyula, elnökhelyettes: Bertók Béla, főtitkár: Schneider Miklós. Javaslatukra áprilisban kerül sor a szövetség elnökségének kinevezésére. A szövetség vezetésének megerősítését az elkövetkezen­dő nagy feladatok, tennivalók indokolták, amelyek megoldá­sa nagyban hozzájárul majd a természetjárás népszerűsíté­séhez. Kosárlabda Elhalasztói! Kohász-győzelem Az SBTC keltős helytállása Állatorvosi Egyetem—Salgó- Szabó. SBTC: Bablena (2) tar jani Kohász 75:64 (47:34) Grűz vendég Tornászna rá dé A felszabadulni sportese­mények sorában nagyszerű hármas csapadnraBBeoyt láthat e tornát szere'6 közön.-ég Bu­dapesten. az Olimpiai Csar­nokban. Mr délután 14.30 órá­tól kezdőd, k a Magyarország —Grúzia női, illetve a Ma­gyarország—NDK—Grúzia fér­fiviadal, amelyen első ízben szerepednek a résztvevők, ai 1976-os olimpia kötelező gya­korlatokkal, illetve azokkal szabadon választottakkal, amelyekkel Montrealban in­dulnak harcba. A magyar válogatott — a férfi és a női — nem sofe/i változott a tavalyi világba i- nokság óta- A külföldi vend í- gek közül elsőként a grúz küldöttség érkezett meg. Az NDK fórfiegyüttese. köztük a tavalyi világbajnokság bronzér­mes csapatának több tagja is megérkezett. Csütörtökön 14.30- kor Magyarország—Grú­zia női verseny, 13.30-ko,r Ma­gyarország—NDK—Grúzia férfi-verseny. Pénteken 14.30- kor a női szabadon vá­lasztott gyakorlatokkal foly­tatódik a verseny. Budapest, v.: Skodiik, Szú­nyog dr. Kohász: Szert (14), Pintér (4), Palla (19). Tóth (4), Lajguth (5), cs-: Szabó (3), Nagy (—■)„ Svantner (10), Peírucsik (5), Mosonúivári (—). Edző: Szarvas József. Nagy lehetőséget szalasztott el a Kohász. Az egyetemisták a szünet következtében csak egy csere játékossal álltak ki. A mérkőzés mágia a sípszó előtt eldőlt. Juhász, a megbe­szélt időpontra nem jelent meg a salgótarjáni indulásnál, a nélküle kiálló Kohászok csak a második, félidőre kere­kedtek felül, de az egyete­misták előnyét csak csökken­teni tudták. SBTC—Betonútépítő 69:26 (32:17) Salgótarján, v.: Horváth, Gasiparkovics (5), An da (15), Roizgonyi (3), Kulhavl (3). os.: Kővágó (8), Marcsokné (7), Bokodi (2), Nós-zki (4), Nagy (—). Edző: Pancsovai Nándor. A lelkesen játszó ellenfél fagyasztva a játék lendületét, szünetig eredményesen védte palánkját. A fekete-fehérek a biztonság» játékot tartva szem előtt, a gyors egészpályás indítások helyett a labda megszerzését, és a ziccerig tartó játékot erői‘ették. Ré­szint ez a magyarázata, hogy a kis létszámmal érkező Be­tonút ellen — létszámuk a játékidőre három főre csök­kent — nem arattak nagyobb arányú győzelmet. Pancsovai edző sportszerűen 52:20-as ál­lásnál az ellenfél első lét­számcsökkenése után kát leg­jobbját Bablen.át és And ál le­hozta a pályáról. SBTC—Egri Volán 56:38 (18:22) Eger, v.: Bokodyné, Vén. SBTC: Rjzgonyi (4), Bablena (20), Kulhavi (14), Gasparko- vics (6). Anda (6). cs.: Kővá­gó (4), Szarvasn.é (2), Bánná (—), Kőhegyiné (—), Marcsok­né (—). Edző: Pancsovai Nán­dor. A hét végi MNK-mérkőzé- f>en nagylramú küzdelemben felváltva vezettek a csapatok. A második félidőt kitűnően kezdte a salgótarjáni kezdő ötös. Eredményesen védekeztek és támadtak. Tizenkét perc alatt 21 pontot dobtak. Míg az ellenfél csupán kettőt. Itt elsősorban a két center. Babie- na és Kulhavi jeleskedtek. Az ellenfél a nagyarányú ve­reség ellenszereként egészpá­lyás emberfogásra jött ki. d? ez sem hozol': számukra si­kert. G'spirkovics és Anda jó' hozták fel a labdát, s beját- szá-"ikat a centerek értékesí­tették. Asztalitenisz Hazai Tcreséarek Bp. Elektromos—SBTC 14:11 Az Nb II. Gárdos-csoport- jában szereplő SBTC együtte­sének ezúttal nem ment a já­ték. A vendégek közül Pintér, Mészáros A., 4—4, Soós 3, Mészáros József 2, Nagy 1, a fekete-fehérek részéről Bohati 4, Köveadj 3, Baráth és Jano- sek 2—2 győzelmet szerzett. Az SBTC legközelebb április 13-án Nagykállón játszik. Bp. Vcgyterv—St. Spartacus 14:2 Az NB II-es hazaiak nem tudták kétségessé tenni a mérkőzés kimenetelét. A Bp. Vegyterv csapatából Vitámé, Mohai, és Berényi 4—4, Bur­kon 2 győzelmet szerzett. A haza’ak részéről Szemánné és Tóth 1—1 rfyérkőzést nyert. Miskolci Spartacus—St. Spar» tacus 10:6 A tarjául NB III-as férfi-’ csapatnak n,em sikerült itthon- tartani a két pontot. A mis­kolciak győzelmeit Tálas (4), Engi (4), Berta (2). szerezte. A vendéglátók közül Krajcs, Rubi 2—2, Gyürkj és Szaba­dos 1—1 győzelmet ért el. A NÓGRÁD TIPPJEI A 14. HETI TOTÓMÉRKÖZÉSEKRE Cesena—Lanerossi 1 * Fiorentina—Roma X Lazio—Torino 1 Milan—Cagliari 1 X Samodoria—AscoH 1 X 7'ernana—Internazionale x 2 Varese—Bologna lx Arezzo—A lalanta X Avellino—Catanzaro X Como—Genoa 1 Parma—Palermo 1 X SDal—Foggia X Taranto—Verona x 2 Novara—Alessandria 1 Sam benedettese—Pescara 1 Brescia—Reggiana 1 NÓGRÁD - 1975. április 3„ csütörtök 7