Nógrád. 1975. április (31. évfolyam. 77-100. szám)

1975-04-23 / 94. szám

Röplabda !Wl II, Fölényes győzelem a rangadón Sí. Öblösüveggyár—St. ZIM 3:0 (8, 5, 10) Salgótarján, v.: Záhony. SÜMSE: Szomszéd. Takács, Fürjesi, Félegyházi, Sárai, Paop. Edző: Félegyházi Pál. ZIM: . Bartus, Sárik, Monori, Szedlák, Balázs, Liptai I., cs.: Farkas, Liptai S., Krajsnár. Edző: Farkas Róbert. Az első játszmában 8:2-ről vesztett. A második két játszmát idegek­kel és erőnléttel g ZIM bírta jobban. Szegedi Juta—ötvözet MTE 3:0 (4, 9, 4) Salgótarján, v.: Hanyi. ÖMTE: Miskoviu, Sándor, Jó- zsa, Krenács. Rajnai, Hulitka. cs.: Somoskői. Edző: Olasz Pál. A játékvezető bem érke­zett meg, a másodbíró tár­gyilagosan, közmegelégedésre vezette a találkozót. A rutin- talan hazaiak veresége egy pillanatra sem volt kétes. Szegedi Juta—SBTC 3:1 (10, 7, -13, 10) Salgótarján, v,: Zah, SBTC: Tari, Szabóné, Sárainé, Denk, Kovács, Ilosvai, cs,: Pipacs- né, Edző: Szatmári Szilárd, A bajnokság élén álló Szegedet az SBTC sem tudta megszo­rítani, MAFC—SBTC 3:0 (1, 10, 14) Budapest, v.: Huszti, SBTC: Tari, Szabóné, Sárainé, Denk, Kovács, Ilosvai, cs.: Pipacsné. Edző: Szatmári Szilárd. A har­madik játszmára játékba len dűlt az SBTC 14—4-ről vesz­tett. MAGNEZIT—Kisterenyei Bányász 3:0 (3, 12, 13) Budapest, v.: Léderer. Kis- terenye: Kovács, Szabó, ök- lös, Puszta, Kása, Hány iné, cs.: Molnár, Kiss. A kistere- nyeiek jó mezőnyjátékkal sem tudták megakadályozni a nagy ütőerőt képviselő ellenfél győ­zelmét. A második, harmadik játszmában igen szoros volta küzdelem és az ellenfelet a mérkőzést vezető is segítette. —mátyus— Iskolai sport Él<‘ ii ii M;iIiii*or§zkij úti iskola Salgótarjánban megrendez­lek a kosárlabda úttörő­olimpia városi döntőjét. A lá­nyok mezőnyében a követke­ző sorrend alakult ki: 1. Ma- linovsakij úti iskola, 2. Rá­kóczi úti iskola, 3. Gagarin iskola. A fiúk között ugyan­csak a Malinovszkij útiak vé­geztek az első helyen, a má­sodik helyet a Gagarin, a har­madik helyet pedig a Rá­kóczi úti iskola csapata sze­rezte meg. A legjobb pontszerzők. Lá­nyok; Válóczi 28, Kalmár 25, Kiss 22, (a Malinovszkij úti iskola játékosai), Fiúk: Pál 12, Bartók 10 (Gagarin), Földi 8 (Malinovszkij.) Telne Küzdelmes mérkőzések Az NB IPben és az NB III-ban egyaránt a kilencedik forduló küzdelmeit bonyolí­tották le, A telke kedvelői nem panaszkodhatnak a ta' lálkozókxa. hiszen iz.galmas, esetenként színvonalas mér­kőzések részesei lehettek. Az St, Öblösüveggyár gárdája a tavaszi idényben újabb impo­náló 8:0-ás, győzelmet ara­tott a Ceglédi Bem csapata ellen. Az St. Síküveggyár együttese ezúttal sem növelte pontjainak a számát. Mivel felcserélték az Ozd,i Kohász- szal a pályaválasz'ó jogát, így ismét hazai pályán mér- közbe1 lek. Sajnos, az ózd g'-rí'/»'inéval ért véget a ta­lálkozó St, öblösüveggyár—-Ceglé­di Benn f,:0, (2046—2280 fa,) S(. Öblösüveggyár: Mag, 470, Huram Gy. 428. Puszta 444. K oschléder 438, Kovács A, 416, Huram T. 450, Ceglédi Bem: Czitna 308, Epper 387, Pintér 378, Lázár 359, Hollósi 359, Bauer 399 St. Síküveggyár—Ózdi Ko­hász 3:5 (2418—2478). Ózd: Nikilai 415, Baji 436, Virág 393, Révai 409, Császár Z, 416, Jakab 410, St. Síküveg­gyár: Jakus J. 424. Garádi (Bozó) 382, Csongrádi 363, Dávid 441, Jakug L. 427, Lóczi 381 Aa NB IlI-as csapatok kő' zül a listavezető St. Dózsa biztos 7:1 arányú győzelmet aratott az Özdi Spartacus el­len. A forduló egyik legna­gyobb mérkőzése az St. In­gatlan—Májranováki Vasas között zajlott le. A két együt­tes . felváltva vezetett. Végül az St. Ingatlan győzött 16 fá­val. A fordulatokban bővel­kedő mérkőzésen jó közepes eredmények születtek. St. Dózsa—Ózdi Spartacus 7:1 (2601—2270). St. Dózsa: Kohut 467, Magyar N. 438, Stark 427, Dósa 394, Lengyel 436, Hársfai 442. Ózdi Sparta­cus. Gedeon 405, Fróna 393, Kéjei 368. Ivecs 377. Epri 391. Császár 336. St. Ingatlan—Mátranováki Vasas 5:3»(2430—2414) St. In­gatlan: Polaneczky P. 436, Mártasz 377, Sinka 306, Áb­rahám 433, Miskei 413, Bán­házi 385, Mátranovák: Kecs­kés, 388, Fodor S. 421, Kot- roczó I. 407, Fodor T, 402, Soronyi 359, Kotroczó S. 437, llirkózás Kedvező kilátások a magyar bajnokság előtt Budapesten, a Cíanz-MÁ- VAG tornacsarnokában ke­rült sor az országos KISZ Kupa keretében a serdülő kö­töttfogású birkózó versenyre. A mezőnyben több mint két­százan rajtoltak. Az SKSE színeit két versenyző képvi­selte, egyaránt a 49 kilo­grammosok mezőnyében. Eb­ben súlycsoportban 23-an rajtoltak, köztük Turcsányi és Bélák. A tapasztaltabb Turcsányi már ínét ellenfelét legyőzte, amikor az 1—4. he­lyért mérkőzött. Sajnos, ezen a találkozón vereséget szen­vedett, és így meg kellett elégednie a 4. helyezéssel. Turcsányi olyan versenyzőtől kapott ki ezúttal, akit eddig mindig legyőzött. Talán ki­sebb fáradtság, idegesség ját­szott közre a vereségben, összességében azonban Tur­csányi szereplése biztató az idei serdülő magyar bajnok­ság előtt. Béláit csupán négy­szer lépett szőnyegre, majd a kiesés sorsára jutott, Felszabadulási emlék fura Vasárnap a Nógrád megyei természetbarát szövetség meg­rendezte hagyományos felsza­badulási emléktúráját a ka- rancsberényi Nógrádi Sándor Partizán Emlékmúzeumhoz. Közel kétszáz természetjáró, a salgótarjáni tóstrandtól indul­va, húsz kilométeres nagysike­rű gyalogtúrát tett a ..100 ki­lométer a Vörös Hadsereg nyomán” túramozgalom kere­tében. Karancsberénvben megkoszorúzták az emléktáb­lát. Szőcs Gyula, a megyei természetbarát szövetség el­nöke mondott ünnepi beszé­det. Vívás Kardveraeny ISalasaagyarmaton A Balassagyarmati SE ví­vószakosztálya vasárnap, Ba­lassagyarmaton III. osztályú országos kardvívóversenyt rendezett, öt egyesület, 27 vívója indult a versenyen. A verseny főbírája Sándor La­jos volt. A zsűriben három olimpikon is közreműködött, ami már maga is biztosította a verseny sima lebonyolítá­sát. Berczelly Tibor, Palócz György és Benkő Tibor mel­lett Rozmán Vilmos, Aigner József és Kardhordó Miklós buzgólkodtak a verseny sike­réért. Eredmények: 1. Mészáros László (MTK—VM) 7, 2, Ko­vács Gábor (MTK—VM) 5, 3, Horák János (GEAC) 3, 4. Oroszlány István (GEAC) 5, 5. Bősze András (GEAC) 4, 0, Makó Zsolt (SKSE) 3, 7. Ka- nyó Tibor (Bgy, SE) 3, 8. Macskási Zoltán (Bgy. SE) 2, 9. Hajdú Huba (GEAC) 2 győ­zelemmel. Az 1. és 2. helyezett II. osztályú minősítést szerzett, a többiek III, osztályúak lettek. A verseny előtt 12-en képesítő vizsgát tettek. ’ íbDAlíÚGÁS— Megyei bajnokság \ BSE, Mátranovák cs a Bányagép idegenben győzött Á megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 6./XXL forduló­jában három együttes aratott győzelmet idegemben. A lista­vezető Bgy. SE erőteljesebb II. félidei játékával biztosan nyert Somoskőújfaluban; Mátranovák csapata Salgótarján­ban aratott sikert az ezüstéremre pályázó ZIM-m,el szemben, míg idei első győzelmét szerezte Hugyagan a Salgótarjáni Bányagép SK csapata. Ezúttal döntetlen nem volt. A to­vábbi öt pályaválasztó szaros küzdelemben szerezte meg a bajnoki pontokat. Az St. Volán 3:2-re nyert Kazár ellen, mint Dejtár csapata Palotás ellenében, A Bey. Volán az utolsó percekben szerezte a győztes gólt a karancslapuj- tőiek elleni összecsapátson. Az St. Síküveggyár a gólhelyze­tek tömegét hibázta el a jól védekező Szügy ellenében, s esak 1 :Q-ra győzött. Ugyancsak egy gól döntött Pasztán is a hazaiak javára az erőtlenül játszó St. öblösüveggvári tá- ■ madósor elleni mérkőzésen. A nyolc találkozón egy kettős kiállítás történt (M,-novak—ZIM). Mindössze 23 gól esett. Három támadósor volt gólkáptelen. Örvendetes, hogy az idő­járás már kedvezett, s nőtt a nézőszám. St. Volán—Kazár 3:2 (2:1) gólhelyzet. Szünet után iob- Salgótarján, II.. Petőfi út. ban játszott a vendégcsapat, 200 néző, V.: Laczkó L. St. s a 70. percben kiegyenlített. Volán; Kormos — Földi. Nagy Szögletrúgás után Tóth S. b: Lovasi — Ivánvi J„ Péter, fejelte kapura a labdát, s Demeter — Gabora, Muzsik, Naszály már csali beljebb Rátkai. Molnár (Ivánvi G.). tolta. 1:1. Nagy harcban Edző: Patkó József. Kazár: mindkét támad ósor érvényte- Bódi — Tőzsér G., Kavács V., len gólt lőtt. A 88. percben Szabó — Molnár, Kovácsi B, Hegedűs lövését Barta csak — Tolnai F., Geese. Lszkóczi ütni tudta, s a berohanó Fa- (Telegdi S.). Géczi (Nagy G.), lisizek a hálóba - továbbította Kovács L. Edző: Pál József, a labdát. Az 5. percben egy beadásból st. Síküveggyár—Szügy Muzsik sodorta a hálóba a x;o (ó;0) labdát, de öt perc múlva ki- Salgótarján, IV.. Su«ár út, egyenlítettek a kazáriak Géczi 400 néző, v,: Káposzta. St. góljával. A 30. perebein Mu- Síküveg: Budai — Sarány; S., zsik újra megszerezte a veze- Mátrai. Marti — Tőzsér (Sán- tést a hazaiaknak. Szünet dór). I&dínszki — Ungvári, után ismét kiegyenlített a Ullmamn, Godó, Krivamek. vendégcsapat. Az 50. percben Huszár (Csőri). Edző: Kollár Kovács B. volt eredményes. Gyula. Szügy: Tucsek — Du- Változatos küzdelem folyt. A dás, Laczkó J., Nyiraty — 30. percben Demetert buktat- Osztroeics J.. Kmetti M. — tók a büntetőterületen, s a Laczkó F,, Haskó, Osztrozics ll-esből megszerezte a hazai- p Kárpáty. Meszjár. Felké- ak győztes gólját. Jó; Muzsik, szítő: Urbán Pál. Mindkét Lovasa. Nagy L., Péter. Da- játékrészben túlnyomó me* meter, ill.: Tőzsér G.. Kovács zőnyfölénybem játszott a ha* V., Tolnai F„ Géczi. aai együttes. Támadósora Bgy. Volán—Karancslapujtő számtalan helyzetet kialakí* 2:1 (1:0) Balassagyarmat. Volán. Pálya. 400 néző, v.: Sütő. Bgy. Volán: Naszály — Hód őszi. tofct, de a lelkesen védekező szügyi csapát rendre hárított. Támadóinak egy-két veszé­lyes elfutásra is telt erejéből. Ökölvívás Jól hajrázott Boío§ Az ökölvívó Baranya Kupa méltó ellenfele volt a buda- küzdelmeíben Botos András, pesti versenyző. Botos csak az SBTC versenyzője is részt . . 1 j, vett. A könnyűsúly döntöjé- a haJraban tudla biztosítom ben Lencz (Vasas) volt az el- győzelmét és ezzel a könnyű- lenfele. Az SBTC ökölvívójá- súlyban az első helyen vág­nak két meneten keresztül z&tt. wiVMlÉ iVV: !■ liapussors. Hutyán, Dudás — Loksa (Ga- A 6£;. nercben sorozatos ka- raímvölgyi). Bérezi — Mihály, nuralövések zúgtak Tucsek Mátyás, Gál, Hegedűs. Bállá felé' s védőtársai kétezer is (Fajliszek). Edző: Fábián 1st- szabálytalankodtak. A 11-es- ván. K.-lapujtő: Barta — Te- bői Krivanek lőtte a mérkőzés lek S., Bodor. Lantos I. — egyetlen gólját. Jó: Mátrai. Híves T., — Juhász L., — Isdinszki, Godó, Ungvári, ill.: Osgyáni, Tóth S.. Horváth, Tucsek (a mezőny legjobbja). Lavaj A.. Lipták E. Edző: Nyiraty, Haskó, Laczkó J. Lantos Ede. Az I. félidőben a Dejtár—Palotás 3:2 (1:1) Volán együttese lépett fel tá- Dejtár. 300 néző. v.: Juhász madólag, s már a 7. percben L. Dejtár: Mezei — Sárosi megszerezte a vezetést. Má- (Farkas II.), Mackó, Farkas tyás vágta a léc alá a labdát. I. — Danicz, Szálai — Zsiga Mindkét kapunál kihasználat- (Ludényi), Bacsa, Csókás!, lapul maradt egy-egy nagy KremnicBán G.. Sztankó, Fel­készítő: Mackó Mihály, Pa­lotás: Pete — Zsiga, Kéri, Szabó — Molnár. Matiszlovics — Illés. Turcsányi, Balogh, Szűcs, Tóth. Felkészítő: Ko­vács Mihály. A változatos, sportszerű mérkőzésen két ízben jutott vezetéshez a vendégcsapat, amely szünet után labdatar fással igyekezett tartani az eredményt. A ha­zai együttes a hajrában fel­használta er Star talékát. s a maga javára fordította a mér­kőzés kimeneteléit. Góllövő: Bacsa. Csókáéi, Sztankó. ill.: Illés. Szűcs. Jó: Bacsa. Krem- nicsán G., Ludányi, ill.: Pete, Szűcs. St. Bányagép—Hugyag 2:1 (0:1) Hugyag, 300 néző. v.; Fo­dor B, St. Bányagép: Miskei — Bozó. Takács J., Zagyi — Ferencz, Rigó — Mosó. Put- nok. Jenei, Blaskó. Takács P. Edző: Kriskó Lajos. Hugyag: Farkas T. — Járja L. Győri S., Antal — Sándor. Járja II. — Győri F., Csernyik, Horváth. Varsi. Pénzes. Edző: Vidomusz Jakab. Az I. fél­időben a hazaiak támadtak többet, A 14, percben Pénzes iövését Miskei Csernyik elé ütötte, s ő közelről nem hi­bázott. 0:1. A II. félidő a vendégek góljával kezdődött. Takács buktatásáért szabad­rúgásból szállt a kanu elé a labda, s Jenei egyből a háló­ba vágta. 1 :L A 73. percben a cselezgető Antaltól Mosó megszerezte a labdát, lcaoura tört. s nyolc méterről a háló­ba lőtt, A hajrában Pénzes á kapufát találta el. maid Var­si lövését védte Mískei. Jó: Mieäcei, Takács J.. Ferencz (a mezőnv legjobbja), Jenei, Mo­só. ill.: Járja I.. Csernyik, (Fotó: Herb&l Rudolf) Varsa. Bgy. SE—Somoskőújfalu 3:1 (1;1) Somoskőújfalu, 400 néző, v.: Balázs II. BSE: Tresó — Bar­ta. Jelen, Lajkó — Hornyák, Erdélyi — Eissen, Trubio, Pribeli. Nagy J.. Szedlák. Ed­ző: Tonnányi Pál. Somos: Ba­lázs Z. — Szabó A.. Ba’i- ják. Angyal L. — Balázs E„ Czikona N. — Kocsis. Séber, Balázs J., Kovács L., (Mag, Szabó L,). Szabó O. Edző: Tóth István. Már az 5. perc­ben megszerezték a vezetést a gyarmatiak. Eigsan becsap­ta Angyalt, s beadásából a fe­dezetlen Nagy a hálóba fe­jelte a labdát. Kovács meg­sérült a 8, percben, s a ha­zaiak cserélni kényszerültek, A 20. percben az előretörő Balázs J.-t buktatták a BSE védői, s a ll-esből Balázs F,, kiegyenlített. A 70. percben Eissen beadásait elvétették a hazai védők, s Fríbeli a há­lóba juttatta a labdát. 2 :l. Ismét Angyal hibázott a 83. percben, s mint az első gól­nál. Nagy fejelte a hálóba • a labdát. Jó: Hornyák. Eissen, Pritoeli, Nagy. ill.: Babiák. Czikora, Séber, Pásztó—St. Öblösüveggyár 1:0 (1:0) Pásztó, 500 néző. v.: Ger­gely. Pásztó: Kódúk — Vass, Sándor. Horváth — Kelemen, Almása — Veres (Szeles), Szé­kely, Kovács. Győr, Smolek (Tari), Edző: Ponyi László. St. öblösüveggyár: Simon P. — Varga. Kakuk, Márton — Simon J.. Horváth Gy.. — Kral, Fehérvári. Nagy K., Gáspár. Piiinyi. Edző: Simon Imye. Az I. félidőben a ha­tározottabban. kemény ebben játszó hazaiak kezdeményez­tek többet, a vendégek sok hibával játszattak. A-25. perc­ben egy vitatott szabadrúgás­nál az őrizetlenül hagyott Győr könnyedén lőtte a há­lóba a labdát! Szünet után valamelyest jobban adogatott a vendégcsapat, de kiegyenlí­tenie nem sikerült, csak ka­pufára telt ereiéből. Mátranovák—St. ZIM 1:0 (0 .0) Salgótarján. I., Csianiadíaa telep, 500 néző. v.: Lőcse, M,- novák: Szoó — Márkus. Gecse, Kovács, KUc/.in — Si­mon, Mészáros — Lakatos, Csarjba. Tóth (Juhász). Veres. Edző: Gáspár Mihály. St. ZIM: Baáír — Pál, Várad 1, Három J. — Póczoö. Újházi (Gál) — Oravecz, Balázs. Tőre, Bandűr Gy.. Oláh Z. (Három Gy.). Edző; Bandűr Mihály. A hazaiak támadása­ival kezdődőit! az erős Iramú mérkőzés. A 10. percben ala­kult ki az első gólhelyzet, de Bamdúr Gy. mellé durrantot- ta a labdát. A másik kapu­nál Tóth lövése suhant el, majd Lakatos lövését hárí­totta Baár. Szünet után te a ZIM kezdeményezett, de a nováki védősor jól zárt. A 65. percben Csarba tört a kapu felé, s a büntetőterüle­ten Három J. buktatta. A ll-esből Gecse lőtte a jobb ‘sarokba a labdát, 1 ;0. Tovább­ra is a hazaiak támadtak töb­bet, de nem tudták áttörni a védőőrizetet. Többnyire sz.- - badrűgások veszélyeztette . Szoó kapuját. A 85, percben Veres és Tőre összeszólalko­zott, s a játékvezető mind­kettőjüket kiállította. Idő­húzásért hosszabbítás követ­kezeit, s az utolsó percben Balázs buktatásáért 11-eshcz jutott a ZIM. a büntetőből azonban Bandúr Gv, maga­san a kapu fölé ' lőtte a lab­dát. Dicséretet érdemel a 1 ól küzdő nováki csapat, különö­sen Márkus, ill.: Pál. Várad! és Baár. A bajnokság állása 1. Bgy. SE 21 Iß 2 1 62- n 38 2. M.-novák 21 14 5 2 34-14 33 3. St. ZIM 21 13 4­4 53-19 30 4. St. öblösü. 21 13 3 5 47-15 29 5, EY?y. Volán 21 13 2 6 44-26 28 8. St. Volán 21 10 5 6 35-39 2-5 7. Pásztó 21 in 4 7 40-30 24 fi. St. Síküveg. 21 n 2 B 20-19 24 9. Kazár 21 10 4 7 33-24 24 10. K.-laouitő 21 3 4 9 38-26 20 11/ Somnskőúif. 21 6 3 12 33-40 15 12. St. Bánvag­21 3 í) 12 23-45 12 13. Palotás 21 3 5 13 23-64 U 14. Deitér11 21 4 3 14 24-54 10 15. Szügv 21 4 1 16 16-45 9 16. Hugyag* 21 1 1 19 11-88 1 * = poníelvonással büntetve. Összeállította: Andő Miklós