Nógrád. 1974. december (30. évfolyam. 281-304. szám)

1974-12-18 / 295. szám

Kosárlabda Szegeden győzelemmel zárt a Kohász Salgótarjáni Kohász — Szegedi Postás 86:78 (42:35) SPORT Szeged, v.: Pajor, Prenker. Kohászok: Szert 19, Pintér 2, juhász 31, Mosonújvári 2, Palla 22. Cs.: Boronyai 6, ; vanlner 4. Szabó, Nagy, Fü- löp. Edző: Szarvas József. Az ellenfél, a Szegedi Pos- 1 is már az előző vasárnapi v:, őségével kiesett. A találko­zó mégsem volt tét nélküli. A hazaiak győzelemmel akarták bizonyítani, kiesésük irreális volt. A Kohászok a jobb he­lyezésért harcoltak. Az ered­mények alakulás^: 5. perc 14:7, 10. perc 23:13, 15. perc 29:22. A Kohászok a szünetig 5—10 ponttal biztosan vezet­Űj virágüzlet KARÁCSONYRA ÄFŐTÉRI pavilonsorban! A budapesti ROZMARING Kertészeti Mg. Tsz. virágkötészeti bemutatóval egybekötve nyitja meg december 21-én, 10 órakor VIRÁGBOLTJÁT. Gazdag választék! Vágott és cserepes virágok, növénykülönl eg ességek, alkalmi és menyasszonyi csokrok, leremdtszítés és virágdekorációk, kegyeleti koszorúk és sírcsokrok. MODERN VIRÁGKÖTÉSZET. Tanácsadás. Házhoz szállítás. tek. A szünet után sem vál­tozott a kép, nagy akarással harcoltak a tarjániak. Boro- nyai és Mosonújvári higgadt, fegyelmezett irányításával Palla rohamai, Szert pontos, távoli dobásai és a nagy ön­fegyelemmel játszó Juhász palánk alatti eredményes csa­tározása a második félidő el­ső felében is Kohász-fölényt biztosított. Pár perces köny- nyelműsködés eredményeként a 15. percben a Postások 6Ö:64-re felzárkóztak. Az érté­kesített személyik, a látvá­nyos támadások hamar szerte- foszlatták a hazai reménye­ket. Az őszi szezonban négy győzelemmel rajtoló Kohászok hatgyőzelmes véghajrájáért a lelkesen és fegyelmezetten játszó együttes minden tagját dicséret illeti. A sikersorozat, s elsősorban a szegedi győ­zelem a csapat tabellán el­foglalt helyén lényegesen vál­toztatott, s reményeket nyújt a következő évi bajnokság­ban, a kiesési gondok nélküli egyenletes, jó szereplésre. M. L. a rüTöBER Épületgépészeti termékeket gyartö VÁLLALAT NAGYBAKÓT! GYÁREGYSÉGE felvétett hirdet az alábbi alkamazotti munkakörök betölté­sere. •• Üzemgazdasági csoportvezető nBBonnaBagEE» terv-statisztikusi gyakorlattal, ügyvitelszervező Novella Calligaris, az edző Minden idők legnagyobb olasz úszónője, a húszéves No­vella Calligaris visszatér az uszodába. De elhatározásához híven, nem versenyzőként, hanem mint az ifjú tehetsé­gek edzője. Mintegy hatvan különösen tehetséges gyerme két bíztak a kezére. A cso­port valamennyi tagja már három éve megfelelő ál lóképességről tett tanúságot Újságíróknak arra a kérdésé­re: „Reméli, hogy felfedez egy újabb Calligarist, vagy Calli garisnak születni kell?” — így válaszolt: „Szeretném bebizo­nyítani, hogy Olaszországban ki lehet nevelni más Calliga- risokat is. Szakemberek véleménye sze­rint Calligaris megfelelő tü­relemmel, határozottsággal és tekintéllyel rendelkezik ahhoz, hogy kiváló edző legyen belő­le. Mivel azonban még nem töltötte be 21. életévét (ez i legalacsonyabb . edzői korha tár), vizsgát kell tennie. Komolyabban kell venni az ifjúsági csapatokat A pásztói járási labdarúgó- — Néhány mérkőzés ezút- sportszerűtlenségek? bajnokság őszi idényét a ko- tál is elmaradt. — Ilyen estre ezúttal nem rabbi évekhez képest izgal- — öt találkozót nem ját- volt példa, de ugyanígy pá- masabb, kiegyensúlyozottabb szottak le, mert az ellenfél lyabeliltást sem kellett esz-. küzdelmek jellemezték. Az nem jelent meg. A pontokat közölni. Félbeszakadt rriér- eddig lejátszott 11 forduló természetesen 3:0-ás gól- kőzések viszont előfordultak, kedvező tapasztalatokat ho- különbséggel, a nem vétkes A Szirák—Felsőtold mérkőzé- zott, de a sportvezetőknek, fél számára igazoltuk. sen á hazaiak 5:0-ás vezeté­szakembereknek ezúttal is — Mi a véleménye a szín- sénél, az első félidő 40, per­szükségük van arra, hogy le- vonalról? cében Felsőtold levonult. A vonják a megfelelő követkéz- — Előrelépésről számolha- találkozót újrajátszották vol- tetéseket. A bajnokság első tok be. Egyes mérkőzések a na> de a toldiak nem jelen­félidejéről Szappan Ferencet, vártnál izgalmasabb, élveze- tek meg. A Felsőtold—Buják járási labdarúgó-szövetség tesebb játékot hoztak. Van- találkozón az első félidő 30. elnökét kérdeztük. nak olyan csapatok, amelyek percében 2:0-ás hazai veze­— Elsősorban arra töreked- magasabb osztályúakkal is tésnél, a vendégek szurkolói tünk, hogy azok a csapatok játszottak még a bajnokság a játékvezető ítélete miatt nevezzenek a bajnokságba, kezdete előtt. Például azok, bementek a pályára. A mér- akik ki tudnak állni. Erdő- amelyek a Nyári Kupában is kőzés természetesen félbe- tarcsa, Mátrakeresztes, Bér részt vettek. Így: Mátraszől- szakadt. Újrajátszották, ami- pályahiány, szállítási nehézsé- lős, Tar, Kisbágyon és Szirák. kőris Felsőtold 2:l-re győzőt', gek vagy emberanyag hiá- Az itt szerzett tapasztalato- Végső soron mégis azt keli nyában nem neveztek a küz- kát hasznosították a bajnok- mondanom, hogy sportszerűb- delmekbe. A bajnokság vé- ság során. Szirák, Palotás II., bek a mérkőzések, csökkent gül is 13 csapattal indult. Tar, Mátraszőllős, Felsőtold, a kiállítások száma is. A kö- Szarvasgede együttese soroza- de különösen Ecseg esetében zöuség magatartásában is tos ki nem állás miatt a ki- jegyezhetem meg, hogy a. ve- kedvező változás állott be. zárás sorsára jutott. zetés kézben tartja a labda- — Mit terveznek a téli idő­— Az ifjúsági csapatok sze- rúgósportot. Mátraszőllős szakra? repeltetése néhol még mindig esp-CIttese sokat fejlődött, de — A sportköri elnököket problémát jelentett Palotás II. is előrelépett, összehívjuk és megbeszéljük — Céljaink között terme- Hasznos és Egyházasdengeleg az eddigi észrevételeket és szetesen szerepelt az a kité- viszont visszaesett. Tar is lob- szó lesz a tavaszi folytatás­tel, hogy a községek felnőtt ban szerepelhetett volna, ró] is. Mindenesetre az után- csapatai mellett az ifik is pá- Igaz, itt több játékos vissza- pótlás biztosítása érdekében lyára lépjenek. Egyedül Kis- vonult. az ifjúsági csapatokat a má­bágyonnak nem volt kötelező — A bajnoki címért tavasz- 6odik félidőben sokkal kómo- iíjúsági együttest nevezni a szál minden bizonnyal nagy lyabban kell veni. A továb- bajmokságba. Felsőtold, Egy- küzdelem várható. bi előrelépés feltételeként cl házasdengeleg és Csécse ese" — Ez érthető is, hiszen a kellene érni, hogy ne csak va- tében elmondható, hogy az 19 pontos Ecseg mögött, két sárnap találkozzanak a játé- ifjúságiak kiállítása nem volt 18 pontos csapat áll, Palo- kosok, hanem hétközi edzé- zökkenőmentes. Ezzel szem- tás II. és Szirák. Ecseg és seken is. A társadalmi felké­ben Mátraszőllős, Palotás II. Szirák közötti rangadó a szi- szítok mellett egyre inkább (Héhalom), Ecseg, Szirák és rákiak 4:3-as győzelmét hoz- szükség lenne szakavatott, ed- Tar viszonylatában az ifiket ta. Ez a csapat van a leg- zői képesítéssel rendelkező nagyon komolyan vették, kedvezőbb helyzetben is, sportemberek munkájára is Nem véletlen, hogy a baj- mert tavasszal Ecseget, Mátra- — mondja végezetül Szappan nokságban is ezek a csapa- szőllőst és Palotás II.-t is fo- Ferenc a járási labdarúgó­tok játsszák a vezető szere- gadja. szövetség elnöke. pet — Előfordultak-e kirívó Adorján László Sorokban A pásztói járási pedagógus- terveznek sportprogramot. Hí. szakszervezet sakk. és aszta- a hóviszonyok megfelelőek litenisz-bajnokságot rendez. A lesznek, szánkóversenyen is versenykiírást minden általa- összemérhetik az erejüket az nos iskolának megküldték. A úttörők, pedagógusok bajnokságát . . Pásztón, a Mikszáth Kálmán * Gimnázium tornatermében Előreláthatólag a jövő év bonyolítják le, december 22-én januárjában rendezi meg a 9 órai kezdettel. * pásztói 1. sz. Általános Iskola Úttörőcsapata a rajok közötti ir házitomaversenyt A fiúk és lányok talajtornában, és szek­rényugrásban vetélkednek majd. A pásztói 1. sz. Általános Iskolában a téli szünetre is Megyei L osztály Félévi bizonyítvány 4. St. ZIM 15 40:12 21 ügyvitelszervező! gyakorlattal, mindkét munkakor betöltéséhez legalább mérlegképes könyvelői képesítés szükséges. Felvess továbbá: HEGESZTŐ cs LAKATOS szak- és betanított munkásokat. Felvételre jelentkezni lehet a gyáregység munkaügyi csoportjánál. A hajrában csúsztak a ne­gyedik helyre, igaz nem ki­sebb ellenfelek, mint a Síkü­veggyár, Bgy. SE és a Bgy. VoLán jóvoltából. Az St. Öb­lösüveggyár 2:1 arányú legyő­zésével nyitották a bajnoksá­got, majd az St. Volánt’ 8:0 arányban, győzték le. Novákon bár 2:l-re alulmaradtak, a Kazár (3:0) és Pásztó (1:0) el­leni győzelmek újabb sike­rekre serkentették a zománc­gyári csapatot A sikereket kellemetlen pontveszteség kö­vette. Karancslapujtő ellen Salgótarjánban 0:0-ra végez­tek, és Somoskőújfalun 1:0-ra kikaptak. Ekkor voltak elő­ször gólképtelenek, pedig a Bandúr által vezérelt támadó­sornak addig jól ment, hiszen hat góllal a második volt a góllövőlistán, de egy nagyon sajnálatos, komoly sérülés ke­resztbe törte a sikersorozatot. Bár a csapat igyekezett a gól­lövő csatárt további jó játék­kal feledtetni. Akkor gyen­gébb ellenfelek következtek. Szügyöt 4:0, Hugyagot 4:0, Palotást 7:2, Dejtárt 3:0, St~ Bányagépet 4 \2 arányban le­győzték. Ezt a jó ötössoroza­tot megtorpanás követte, St. Síküveggyárnál 0:0, Bgy. SE ellen 1:1 és Bgy. Volánnal 1:2 lett az eredmény. Kétszer volt a csapat gólképtelen, de nyolc mérkőzésen nem kaptak gólt. Mátranovákon 11-es ki­hagyásával vesztettek. A Sík­üveggyár ellen szintén 11-es kihagyásával az egyik lehetsé­ges pontot is elvesztették. Kö­zel 90 jó gólhelyzetet nem ér­tékesítettek. összesen 17 játé­kosuk szerepelt, • lényegében egységes csapat benyomását keltették, melyet jó gólarány is igazolt. Baár, Három J.. Oravecz, Póczos és Váradi minden mérkőzésen játszott. Tizennégy találkozó. Angyal, Pál, Tőre, Újházi, Ludányi 13, Kojnok 11, Gál 10, Oláh Z. 8, Bandúr Gy. és Három J. 5—5 ízben játszottak. Váradi 14, Pál 9, Póczos 8, Három J. 6, Angyal és Kojnok 5—5 alka lommal szerepeltek kiemelke­dően. A házi góllövőlista élén kelten, Angyal és Oravecz végeztek 7—7 góllal. Bandúr 6, Tőre 5, Újházi 4, Oláh 3, Pál 2 gólt szereztek, és még öten lőttek 1—1 gólt Baár, Három J., Oravecz, Pál, Pó­czos és Váradi bekerültek az őszi szezon válogatottjának valamelyikébe. Kettő kiállí­tás rontja sportszerűségi mér­legüket. Emelkedett hazai né­zőik száma, nem kevesebb, mint 2550 néző látta a nyolc hazai mérkőzést. T. L. Vívás Iliemeíkedő SKSE-sikcrek a területi seregszemlén Hét megye serdülő és ifjú­sági vívóinak részvételével Özdon bonyolították le a te­rületi seregszemlét. A nagy mezőnyben kiválóan helytáll­tak az SKSE vívói. Ezt tanú­sítja az is, hogy’ nyolc Kohász­vívó képviseli majd az SKSE színeit Budapesten, az orszá­gos v ív óse regszem lén. ame­lyet a hét végén rendeznek meg. Részletes eredmények: Serdülő fiú tőr: 1. Rössler (Alba Regia) 6. második Haj­dú (5), harmadik Kromberger (5), negyedik Sándor (5), .. .6. Fazekas (mindannyian SKSE Sí) 3 győzelem. Ifjúsági férfi tőr: 1. Lac- házi (Sárospatak) 7, .. .5. Gor- dos (SKSE Sí) 4 győzelem. Serdülő leány tőr: 1. Bárt- fai (SKSE Sí) 5, 2. Szaniszló (SKSE Sí) 5, 3. S te fane K- (Ózd) 5, 4. iSomogyi (SKSE SÍ) 4 győzelem. A verseny krónikájához tar­tozik, hogy serdülő fiú és if­júsági férfi tőrben 20—20, a serdülő leány tőrben 22-en léptek pástra. Külön érdekes­ség, hogy a serdülő leány tő- rözők mezőnyében az SKSE versenyzői körbeverték egy­mást. Így hármas holtverseny alakult ki. Az újravívás során Bártfai és Szaniszló is le­győzte az ózdi Stefaneket, és ennek megfelelően alakult a végső sorrend. * +0 YySSS/M VIDEOTON