Nógrád. 1974. november (30. évfolyam. 256-280. szám)

1974-11-19 / 270. szám

I Tájékozódási futás A IVagybálonyi Bányász; nyerte a KIMSZ Kupát Kellemes tayaszias időben került sor Balassagyarmat környékén a KIMSZ Kupa tájékozódási futóversenyre. Hajt a nyírjesi úttörőtábor volt, ahol mintegy 120 ver­senyző. köztük 50-en balassa­gyarmati sportiskolás, 11—13 eves fiúk, lányok — vettek reszt a küzdelmekben. Hasz- i os kezdemenyezés bizonyára í.z új évadban tovább folyta- iödik.„ Meglepő jó időered­ményt futott a 11 évesek ka­tegóriájában a Torda—Mes- uyán leánypáros. Eredmények. - Lányok, 13 évese1*: I. Szokoai—Molnár iö.Cí (Bgy. Dózsa Ált. Isk.). 11 évesek: 1. Torda—Mes- tyár 25,52 (Bgy. Dózsa Alt. 1 ik.) 2. Geiser—Műszer 28,58 (3gv. Dózsa), 3. Dómján— Fekete 39,50 (Bgy. Űttörőház). Fiúk, 13 évesek: 1. Csókás —Vincze 23,45 (Bgy. Dózsa), 2. Vaskor—Jancsik 25,48 (Bgy. Dózsa), 3. Dómján—Fekete •89,50 (Bgy. Űttörőház). 11 évesek: 1. Csókás—Főnyi 23,18 (Bgy. Dózsa), 2. Lehocz- ki G.—Lehoczki T. 26,25 (Bgy. Űttörőház), 3. Péter—Tóth 29 45 (Bgy. Dózsa). \ minősítő kategóriákban a Nagybátonyi Bányász SE tá­jékozódási futószakosztályá­nak versenyzői fölényesen nyerték meg és egy évet őr­zik a KIMSZ Kupa vándor­díját. Az egyes kategóriák­ban meglepetések születtek. Többek között a rajthoz álló balassagyarmati atléta, az utánpótlás-válogatott keret tagja Grapka Emil győzelme a felnőttek kategóriájáoan. A junioroknál Kormos nagy fö­lénnyel utasította maga mö­ge a sérülésnél feispúlo Zen- talt. Hódért és a többi ver­senyzőt. A! fiúk 17 B kategó­riájában Zentai L. alaposan maga mögött hagyta mező­nyét. A lányoknál Győri Zs. is több mint tíz percet vert a II. helyezett Kövesligetire, aki teljesen újonc versenyzu. Eredmények. Nők, 15 éve­sek. C-kategória: 1. Nyitrai— Német (Madáchi 42,36, 2. Mezei—K öcsi» (Bgy. Balassi Gimn.) 53,10, 3. Boda—Zac- har (VM Szécsény). 48.45. 17 évesek. B-kategória: 1. Győri (Nagybátonyi B.) 4010. 2. Kövesligeti (Széosény MG. Tech.) 60,35. 3. Sándor (S;. Gépipari) 60,49. Csapat: 1. Győri—Tóth fN"Sy bátonyi BSE) 113,04, 2. Bánsági—Jakus (Bgy. Balassi Gimn.) 127,16, 3. Sándor— Fodor (St. Gépipari) 130,28. Férfiak, 15 évesek. 1. Alvég; —Szarvas (Nagybátonyi 47,18, 2. Szekeres—Szűcs (MŰM. 211. Starján) 66,18 3. Koós— Holer (Balassi Gimn.) 67,17. 17 évesek, C-kategória: 1. Bartha (Szécsényi VM) 78,34, 2. Motyán (Bgy. MEDOSZ) 87,53, 3. Pál (St. Gépipari) 92,14. Csapat: 1 Motyán—Nándori (Bgy. MEDOSZ) 181,45, 2. Pá! —Révai (St. Gépipari) 199 28, 3. Kupecz—Papp (MŰM. 211. Starján) 224,47. 17 évesek. B-kategöria: 1. Zentai (Nagybátonyi ' b jE) 59.34. 2. Bárkái (Bgy. ME­DOSZ) 80,31, 3. Bölcső (Nagy- bátony) 81,35. Csapat: 1. Zentai—Bölcse (Nagybátony) 140,05, 2. Barka« —Korcsok (Bgy. MEDOSZ) 164.52, 3. Szőke—Holtner (MŰM. 211. Starján) 182,52. 19 évesek: í . Kormos (Nagy­bátony) 102,50, 2. Zentai (Nagybátony) 117,46. 3. Ho- dur (SBTC) 118,58. Csapat: 1. Kormos—Zentai (Nagybátony) 220.36, 2. Hodur —Hajdara (SBTC) 226,10, 3. Szűcs—Gramantik (Szécsény) 280,49. 21 évesek: 1. Grapka (Bgy. MEDOSZ) 125,02. 2. Gyűri (SBTC) 126.58. 3. Szabó llíagybátonv) 170,45. Csapat: 1. Győri—Marczis (SBTC) 298,58. Az összesített pontverseny alapján a KIMSZ Kupa vé­dője a Nagybátonyi Bányász (Szabó—Kormos—Zen tai— Bölcső—Zentai L.—Alvég!— Szarvas—Győri—Tóth) össze­tételű csapata. Edző: Szakra Sándor. Jó rendezés, remek küzdel­mek, fiatalok megismertetése a Sportággal: ezt nyújtotta az idei KIMSZ Kupa-verseny, mellyel kapcsolatban meg kell említeni a versenybíróság el­nökét Kovács Ferencet, vala­mint a pályák kijelölője. Szakos Pált. A versenyzők plakett- és oklevéldíjazásban részesültek. Idei leg jobb 'játékkal Kistérenyei Bányász Építők — Nyíregyházi Sp, 3:0 (0 0) Klsterenye, 300 néző, v.: Né­meth. Kisterenye: Koncsik — Mester, Gaiger, Ferencz, Do­monkos, Szilágyi, Rátóti, Ne­meth, Dudás, Romhányi. Bo- zsik. Edző: Szomszéd Ádám. Nyíregyháza: Pilcauk — Ke- mecsei, Kléninger, Szekré­nyes, Tescbmayer, Madalina (Sorbán). Kegye (Szórnád), Nagy A., Kozma, Korponad, Szojka. Edző: Denriuy Béla. Szép napsütéses időben kis­t.-menyei rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 6. percben Bozsik lőtt fölé, tíz perc eltel­te után rákapcsolt a vendég­csapat is. Mintegy 50 főnyi közönsége pokoli’ zajjal űzte, hajtotta győzelemre és ezál­tal a remélt első helyre ked­venc csapatát. A 13. percben Szojka lőtt fölé, majd két perc múlva Szilágyi mentett meleg helyzetben. A 20. percben Bo­zsik, a 26. percben Németh veszélyeztetett. Izgalmassá alakult a mérkőzés. A nyír­egyháziak gyorsabban, a he­lyiek kombináltabban játszot­tak. A 41. percben Romhányi lövését tornászta szögile íré Pilcsuk. A 43. percben Kozma lőtt és a labda Koncsik zsák­mánya lett. Szünet után ritkán látható nagyimmá, jó mérkőzést lát­hatott a közönség. Az első meleg helyzet a helyi kapu előtt adódott, ahol a kitörő Kozmát Gaiger szerelte sza­bálytalanul. A 20 méteres Jelenet az SBTC-Tatabánya 1 0-ás. mérkőzésről. Dombai a felugró Kajdi elől húzza le a iairlat Rudolf felvétele szabadrúgás a sorfalbar akadt el. Utána a terenyei fiúk két perc alatt lőtt két- gólja elc&endesítette a nyír­egyházi szurkolókat Az 52. percben Domonkos leadott erős lövését Pilcsuk csak ki­ütni tudta és a lerobbanó Du­dás a jobb sarokba helyezte a pettyest. 1:0. Az 54. nercben a fürge Dudás második góljá­nak újjongott a helyi közön­ség. 2:0. A vendégek elkesere­dett hajrába kezdtek. Szojka, Kozma és Sorbán veszélyez­tették a jó formában védő Koncsik kapuját. A 70. perc­ben egy gyors ellentámadás után Romhányi beadását Né­meth továbbította a nyíregy­házi kapuba, 3:0. A háromgólos vezetés bír­áltában a helyi csapat nyu­godtan, higgadtan játszott. A szabolcsiak kapkodtak. A 77. percben a kitörő Szojka a ka­pufát találta el. A 81. percben Koncsik védett egy jó lövést. A 86. percben a kiugró Rátóti lőtt közelről fölé. Az izgalmas 90 perc régen látott nagyiramú és jó színvo­nalú mérkőzést hozott. A te­renyei csapat nagy lelkesedés­sel és e szezon legjobb játé­kával győzte le biztosan, a bajnoki címre törő nyíregy­háziakat. A vendégek nem boldogultak a határozottan és keményen, küzdő helyi vé­dőkikel. A csatársor pedig igen eredményesen játszott, élen a kis fürge Dudással. Az ered­mény meglepetés, de teljesen megérdemelt (győry) Végig a hazaiak játszottak mezőny fölényben Salgótarján!! Kohá§z — . Nagybátonyi Bányász 3:0 (1:0) Lisztóczki (10) hiába örvendezik. Ebből az akcióból nem lett gól. Palehuber szögletre tolta a labdát — Fotó: Herbst — Salgótarján, 1000 néző, v.: Jaczina. SKSE: Rádii — Ka­sza, Gulyika, Nagy, Kapás, Szőke, Szolnoki, Fodor, Bábel, Lisztóczki, Antal. Edző: Wahlkampf Lajos. Nagybá­tony: Palehuber — Kelemen. Antal, Ludányi (Bállá), Macs­ka (Orosz), Pozsár I., Nagy, Veres, Pozsár II., Sólyom, Loch. Edző: Szojka Ferenc. A nagy érdeklődéssel várt NB III-as rangadón Sólyom a 3, percben Pozsár I.-től kapott jó labdát, de 16 méterről fö­lé lőtt. A túloldalon Szolnoki ívelt be egy labdát sokat- ígérően a kapu előterébe, de a Bányász-védők hárítottak. A 12. percben Veres bal oldal­ról ravaszul csavart be egy szögletet, melyet Rádi nagy üggyel-bajjal kiütött. Ezzel a vendégek el is lőtték puskapo­rukat. Negyed óra elteltével erőteljesen feljavult a Kohász. A 25. percben Fodor beadását Lisztóczki emelte a felső léc alá, de Palehuber biztosan vé­dett. A 26. percben Szolnoki mintegy 30 méterről lőtt ka­pura, a pattogó labdát Palehu­ber kiejtette és a szemfüles Bábel közelről a hálóba küld­te. 1:0. Erősödött az SKSE- nvomás. Bábel lőtt kapu mel­le, majd Szolnoki küldött egy szabadrúgást a sorfalba, a le­pattanó labdát Bábel elé tá­lalta; a bátonyi védő azonban hárította. Később Szolnoki lőtt ismét távolról kapura, Palehu­ber kiejtette a labdát és a be­futó Bábel elől lábbal mentett. A 44. percben, sakk-matt. volt a bátonyi védelem, Lisztóczki azonban nagy helyzetben fölé emellt. Szünet után Veres lőtt 25 méterről a bal felső kapufa fölé. Az 52. percben Lisztóczki jobb oldalon futott, el az alap­vonal közeléből, középre adott és a jó ütemben érkező Bábel védiíetettenül fejelt a hálóba. 2:0. Az SKSE ezután kissé RÍ^ engedett. A vendégek két szögletet is elértek, és Antal a gólvonalról vágott ki egy lab­dát. Az utolsó percekben Is­mét feltámadt a hazai együt­tes. Antal hozta fel a labda';, Bábelt szöktette, de tiszta7-* • í a vendégek. A 84. percbe i Szolnoki—Lisztóczki—Bábé volt a labda útja. Az utóbbi j érzékkel ugrott ki a védők k - zűl. és a kimozduló ka,_si 4 mellett a hálóba továbbítót;, 3:0, (mesterhármas). A találkozón a vendég í nem tudták megszorítani a végig ötletesebben, lelkei"' - ben játszó hazaiakat. . 5 SKS£ ,mindéin tagja.„..részbe i felülmúlta "ellenfélét. J: : Nagy; Báb ef. Szol note í A. V Bányász-csapatból senki saru nyújtott átlagon felüli telje­sítményt Demén.v L. A totó 46. hete eredménye 1. özd—Komló I 2:1 3. Várpalota—K. Rákóczi 1 1:0 3. Szekszárd—Volán 1 1:0 4. SZMTE—MÁV DAC X 0:0 5. Budafok—G.-MAVAG 1 1:0 6. Sashalom—BKV Előre 2 0:4 7. Növényolaj—PVSK 1 2:o 8. III. k.—Dunaü.iv. Eo. 1 3:1 9. Saig, KSE—Nagvbát. 1 3:0 10. Brindisi—Perugia 2 o:i )t. Foggia—Spal 1 2:0 13. Palermo—Parma 1 1:0 13. Reggiana—Brescia X 0:0-fi 14. Kisterenye—Nyíregyh. 1 3:0 Középiskolai sport Nyitány hét csapattal Vasárnap Salgótarjánban az Építők sporttelepén ke­rült sor a Nógrád megyei kö­zépiskolások sportrendezvé­nyére. Ragyogó időben, ki­tűnő pályán kezdődött a leá­nyok kézilabda-bajnokságá­nak első fordulója. A balas­sagyarmati Szántó Kovács János és a Balassi Gimnázi­um, a 217-es számú Szak­munkásképző Intézet, a rét­sági, a salgótarjáni Madách, Bolyai Ginanáafuin, és a köz­gazdaság! teechnikum csapa­tai neveztek a bajnokságba. Az élénk érdeklődés mellett lebonyolított mérkőzések szoros, helyenként igein nagy küzdelmet hoztak. Különösen a Szántó, Madách és a rét­sági gimnázium együttesé­nek játéka aratott elisme­rést. A következő fordulóra de­cember 19-én. Balassagyar­maton kerül sor. A bajnokságok állása NB X. 1. Ü. Dózsa 13 11 2 _ 39-13 24 2. Ed. Honvéd 13 8 4 1 28- 9 20 3. Ferencváros 13 5 6 2 22-12 16 4. Videoton 13 5 5 3 17-15 15 5. Csepel 13 5 4 4 17-15 14 fi. Zalaegerszeg 13 6 1 6 15-19 13 7. MTK 13 3 6 4 12-14 12 B. Diósgyőr 13 5 2 6 20-23 12 9­-10. B.-csaba 13 4 3 6 18-21 11 F.^vetértés 13 3 5 5 18-21 11 11. Rába 13 4 3 6 16-19 11 12. Pécs 13 3 5 5 13-20 11 13. Tatabánya 13 3 4 6 8-13 10 14. Vasas 13 4 2 7 15-21 10 15. Salgótarján J3 3 4 0 9-17 10 16. Haladás 13 3 2 8 11-26 8 A Xm. forduló eredményei: SBTC—Tatabánya 1:0. Ű. Dózsa— DVTK S :0, FTC—Békéscsaba 0:0, Bd. Honvéd—Videoton 1:1. Bába ETO—MTK 2:0. Pécs—Vasas 2:0, Haladás—Csepel 1:2. Egyetértés— ZTE 4:0. A XIV. fordulóban (november 23.), a következő párosításban lát­szanak a csapatok. MTK—Vide­oton. Bp. Honvéd—Rába ETO. Ta­tabánya—Ű. Dézsa. Vasas—Hala­dás, ZTE—FTC. Békéscsaba— Egyetértés, DVTK—SBTC. Csepel —Pécs. „nb ni. Északkeleti csopok ? 1. Gyöngyös 17 10 3 4 36-20 :>S 2. DMT 17 10 3 4 32-25 : S 3. Kazincb. 17 9 4 4 37-20 : 2 4. Nyíregyh. 17 8 6 3 34-18 ' 1 5. N.-bát. 17 0 6 3 28-r, i ti.( MVSC 37 8 5 4 35-23 1 7. Leninv. 17 6 8 3 26-1! 0 8. Rudab. 17 fi 8 3 23-10 0 9. Záhony 17 9 2 6 32-30 9 10. SKSE 17 Itt 33-21 3 11. Kisv'árda 17 7 3 7 27-2C , 1 12. Lehel SC 17 8 1 8 26-28. 7 13. Hajdú V. 17 5 4 8 21-33 4 14. S.-ÚJhely 17 5 3 9 12-23 3 15. B. volán 17 3 7 7 18-3f 3 16. H.-bösz. 17 5 3 9 16-21 3 17. Kister. 17 4 4 9 21-ts , 2 lé. Tuzsér 17 3 4 10 19-32 9 19. B. Bány. 17 2 6 9 17-31' 9 20. DEAC 17 3 4 10 21-3! i) A xvHl. fordulóban (nőve - bér 27.) a Nagybátonyi Bán' 5 hazai pályán Miskolc együtt t fogadja, míg a Salgótarláni 1 3 és a Klsterenye! B. Építők i, - genben a Hajdú Vasas. Illetve a Borsodi Bányász csapatával m kőAik. Helyezés Budapesten és Pécsett Vasárnap a Budapesti Épí­tők Fémmunkás tornater­mében véget ért a háromna­pos Sipos Imre ökölvívó if­júsági emlékverseny. Papír­súlyban Oláh László (SBTC) is részt vett a küzdelmekben. A döntőben ellenfele. Balga már az első menetben felad­ta, és így a tarján! fiú súly­csoportjában első helyezést szerzett. Pécsett rendezték meg az ökölvívók országos vid' ki serdülő egyéni bajnokság ií. Az első korcsoportban az SBTC versenyzői közül a P-i- pírsiúlyú Botos és a nagyvál­tósúlyú Oláh első lett, míg Hranek a harmatsúlyban má­sodik helyezést ért el. A má­sodik korcsoportban, pehely­súlyban Csík szerepelt ere 1- ményesen, harmadik helyet szerzett. NÓGRÁD - 1974. november 19., kedd l