Nógrád. 1974. október (30. évfolyam. 229-255. szám)

1974-10-09 / 236. szám

Mérkőzés előtt Papp László: Szeretnénk eredményesen szerepelni [ (Telefonjelentésünk.) játékosok maradéktalanul be- vedett vereség után minden tartották a taktikai utasító- bizonnyal ellenünk szeretné- A Békéscsabai Előre Spar- sokat. Az első félidőben jat- nek javítani mérlegükön, no. tarus technikai vezetője, Papp szőttünk jobban. Szünet után és fűti őket a visszavágás vá- Laszló, mielőtt a mai merko- arra számítottunk, hogy a ku- gya a Tisza Kupában elszen- Kes eselyeit latolgatta volna, pamérkőzés fáradalmai miatt vedett vereségért. Kivert a gyón találkozóra. Er- már nem tudnak újítani a Azzal a szándékkal lépünk tol a kővetkezőket mondotta: íírwv n^.m íav tar- pályára, hogy mindent elkö­vetünk az eredményes szerep­lés érdekében és tovább tud­a auveutezoaei monaoua: győriek. Hogy ez nem így tör- — A Pécsi MSC elleni ha- tént, kitűnő erőnlétüknek a köszönhető, örvendetes, csa­kai mérkőzésünk után ben mát. A tervek szerint ugyanab­ban az összeállításban lépünk pályára, mint Győrött. A ke­szakvezetés a soron követke- patunk Mile vezető gólja után juk növelni az eddigi idegen- kö két idegenbeli mérkőzé- is tudott újítani és Németh ben szerzett pontjaink szá- sünkre egy pontot tervezett, fejesét követően Királyvári Hogy ezt már Győrött sike- került óriási helyzetbe. Ha rült megszereznünk, ez an- ez bemegy ... nak tudható be, hogy Ba- Az SBTC csapatát nagy el- ............ b o csay György vezető edző- lenfélnek tartjuk. A tábláza- retben annyi változás van. nek sikerült kitűnően meg- ton elfoglalt helye ellenére is. hogv sor kerülhet Bánáti iá­szervezni védelmünket. Kere- A Tisza Kupában megismer- tékára ie __ feiezte be nvilat­k és Attila visszavonásával a hettük kitűnő csapatjátékát, Sft Papp László, győriek 4—2—4-es hadrend- harcos, összeszokott gárdá­jére azonnal reagáltunk, s a ját. A Bp. Honvédtől elszen- (Machalek István) Újabb lehetőség az első hazai győzelemre Sokan azt mondják, és iga- tiszteletet parancsol. A csabai- mindegyike megállás nélkül Kuk van: á mai találkozó ak négy ponttal gyűjtöttek küzd az első perctől az utol- kuicsmérkőzés az SBTC szem- többet az SBTC-*nél> mind- sóig. Ha nem lesz elveszett pontjából. A tarjáni labdarú- amellett lendületben vannak, labda, ha a lelkesedés, az aka­rók az utolsó helyet foglalják egyszóval: ügyes gárdát ková- rás jellemzi végig a játékoso­vi a táblázaton és ahhoz, hogy csőit össze Babolcsay edző. Ha kát. Ellenkező esetben újabb ehhez hozzávesszük, hogy a kellemetlen meglepetés várha- Békéscsaba már „letette név- tó, mert a vendégcsapat eré- jegyét” Salgótarjánban, hiszen nyeit nem kell ecsetelni, a Felszabadulási Kupában az A Bp. Honvéd elleni vereség akkor biztos esélyes SBTC-t után kemény edzésekkel ké- kéfcvállra fektette a döntő szült az SBTC. Képás Béla változatlanul sérült — nem Nehéz dolga lesz tehát Dá- játszhat. Kmetty játszott a vid Róbert fiainak és talán tartalékcsapatban — nem ér- ahelyett, hogy a taktikáról', a zett fájdalmat, de játékára játékról írnánk, egy dologra még nem kerülhet sor. Dávid szeretnénk felhívni a figyel- edzőnek kerete van és csak a met. Ezen a valóban kulcs- mérkőzés előtt dől el melyik mérkőzésnek számító találko- 11 fiú kezdi a találkozót. A zón csak akkor nyerhet az keret: SBTC, ha minden játékos át- Magyar, Szőke, Gecse, Var- érzi, felelősséggel érzi át a Kmetty, Vertig,' Horváth, találkozó fontosságát! Csak Berindan, Básti, Szoó, Kovács, akkor lehet nyerni, ha a pá- Kajdi, Dudás, Kovács II. lyán levő Stéoé-játékosok (sz. 1.) ne legyen még rosszabb a helyzet, hogy a középmezőny felé is kacsingatni lehessen feltétlen le kell győzni a Bé­késcsabát. Az újonc NB I-es csapat ed­digi teljesítménye minden vá- visszavágó találkozóján, rakozást felülmúlt és feltétlen Sorokban 4 Salgótarjánban megkezdődő középfokú edzőt tanfolyamot Kin­cses Ferenc, a TF csoportvezetője nyitotta meg. Részletes tájékoztató Is elhangzott a tanfolyammal kap­csolatos legfontosabb tudnivalók­ról. Október ló-én, a megyei sport­hivatal módszertani éa oktatási csoportja a Járásoknál az Igazolá­sokkal. minősítésekkel foglalkozó munkatársak részére továbbkép­zést tart. A cél az egységes me­gyei gyakorlat kialakítása. Október 12-én segédedzői tanfo­lyam indul Szécsényben. A salgó­tarjáni csoportnál pedig 14-én ve­szi kezdetét a segédedzői képesí­tés megszerzésére irányuló mun­ka. « Nem líctívezelí az időjárás Az országi» atlétikai ifjú- ményt. Ideje: 2:26.6. 3000-en sági CSB IV. fordulójára ke­rült sor az NB I B Keleti csoportjában. A Salgótarján ban megrendezett ez esős, ren kívül erősen rányomta búi/igét az eredményekre. A nógrádiak közül Nyitrai Anna a 800- n el érdemleges eredményt, ért el figyelemre méltó ered- Ideje: 51.9. Fotó: Herbst A NOB még nem döntött A Nemzetközi Olimpiai nek, s hol van a határ, Bizottság még nem tudott amelynek átlépése márkizárja véglegesen dönteni az ama- a sportolót az olimpián való térség kérdésében. Még min- résztvétel lehetőségétől, dig élénk vita folyik arról, Különösen éles e kérdés az hogy ki tekinthető amatőr- olimipiai labdarúgótorna te- ______________________________kintetében. Az olimpiai tor­nán amúgy is nagy erőpróba előtt állnak a játékosok, hi­szen köztudott, hogy a 19 játékosból álló benevezett ke­retnek 48 óránként kell ját­szania, s közben utaznia is. A terhelés tehát még a lab­darúgó VB-k kívánalmait is jóval túlhaladja. É rdekes javaslatot terjesz­tett a FIFA elé a Nyugatné­met Labdarúgó Szövetség, melynek lényege, hogy olim­piai tornán a jövőben kizáró­lag 23 év alatti játékosok ve­hessenek részt. Természete­sen ez még korántsem hatá­rozza meg az amatőrség és a profik közötti választóvona­lat. de mindenesetre jelent bizonyos fokú korlátozást. Hogy mi valósul meg eb­ből az elgondolásból, az még a jövő zenéje. Fegyveres Zs. egyéni csúccsal 9:19.3-del győzött. Szabó G. 2000 akadályon 6:28.9-et, Var- vc senyen ga János 1500-on 4:13.6-et és bűvös idő 800-on 2:04.1-et ért el. Ma­gasugrásban Gibicsár I., 178- at ugrott. 400-on Rotyis P. ért labdarúgás — Megyei bajnokság Idegenben nyert Pásztó és az öblösüveggyár Gólőzőn Karancslapujtőn — Hugyag legyőzte Somoskőújfalut Döntetlen a Síküvegnél és az St. Volánnál — Fenyítés Deftáron A megyei labdarúgó-bajnok­ság őszi VIII. fordulója bő­velkedett meglepetésekben — és sportszerűtlenségekben. Valamennyi mérkőzés felázott, Lavaj, Osgyáni (2—2). Lantos. Telek S., Tóth S.. Juhász III.. Jó: Lantos. Juhász II. (a me­zőny legjobbja), Lavaj. Tóth S., ill.: Tóth A.. Matiszlovics. vizes, síkos pályán zajlott. Ez Turcsányi, Balogh. is hozzájárult az eredmények ilyen alakulásához. Két csa­pat nyert idegenben: Pásztó együttese Dejtáron és az St. öblösüveggyár Balassagyar­maton, a Volán ellen. A for­duló két döntetlenjén Mátra- novák szerzett értékes pontot az St. Síküveggyártól, vala­mint a BSE az St. Volántól. A gyarmatiak először vesz­tettek pontot a bajnokságban. A legnagyobb arányú győzel­met Karancslapujtő mérte a belső hibáikkal vívódó palo- tási együttesre. Biztos győzel­met aratott II. félidei játéká­val a ZIM Szügy ellenében, mint a kazár iák az St. Bá­nyagép csapatával szemben. Megszerezte idei első győzel­mét Hugyag csapata, mégpe­dig egy tavalyi NB III-ássál, Somoskőújfalu szemben- A nyolc találkozón 27 gól „esett”, annak ellené­re, hogy hat csatársor bizo­nyult gólképtelennek. Az ott­hon-játszók hússzor, a ven­dégek hétszer találtak hálóba. Három kiállítás történt. Egy a BSE-bői, egy Hugyagból, s egy a Somosból. Parázs han­gulatban ért véget a mérkő­zés Dejtáron, ahol a hazai vereségért méltatlankodók a rendezők hibájából, sportsze­rűtlenül fenyegették a játék­vezetői hármast. St. ZIM—Szügy 4:0 (1:0) Salgótarján. Csizmadia-te­lep. 200 néző, v.: Gordos. St. ZIM: Pál —Váradi, Három J. — Tőre, Póczok (Újházi) — Három Gy., Kojmok. Angyal. Oravecz, Bertók (Ludányi), Edző: Bandúr Mihály. Szügy: Sáros — Dudás I„ Csordás. Kazár—St. Bányagép 3:1 (1*) Kazár, 200 néző. v.: Toraik. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsér G., Tolnai K., Sark ad i — Csapó, Kovács V. — Tolnai F„ Kovács B.. Molnár B„ Lisztóczki, Géczi. Cs.: Kovács T., Nagy. Felkészítő: Tőzsér Emil. St. Bányagép: Rátóti — Schwarcz. Pá'falvai. Szent- iványi — Andó. Zagyi, Mol­nár K. — Mosó, Fekete. Fe­re néz. Trubin. Cs.: Bozó. Ta­kács P. Edző: Kriskó Laios. A kiegyensúlyozott első fél­idei játékban a hazaiak re­mek támadásból szereztek ve­zetést. Az ellentámadások so­rán fölénybe kerültek a ven­dégek. de Trubin feiese nvo- mán elkerülte a kaput a lab­da. A játékvezető nem látott csapatávai szánkat a kezezésben Szü­net után a lesre látszó ven­dég-védők miatt, majd egy remek kapáslövésből növel­ték előnyüket a hazaiak. A hajrában a csereként beállt Bozó lövésével szépített a pontatlanul lövő vendégcsa­pat. Góllövő: Kovács V.. Ko­vács B., Géczi. ill.: Bozó. Jó: Telegdi, Kovács V.. Kovács B.. Géczi. ill.: Schwarcz. Rátóti, Bozó. St. Volán—BSE 1:1 (0:0) Salgótarján. Petőfi út. 200 néző, v.: Komlósí. St. Volán: Kollár Gyula. M.-novák: Szoó — Márkus, Gecse. Kilcin. Mé­száros (Kapás) — Kovács. Ju­hász — Csarba, Tóth. Simon (Csikós), Veres. Edző: Gás­pár Mihály. A bajnokság leg­erősebb iramú mérkőzésén el­ső félidőben kialakult eó’- helyzetei alapján biztosíthat­ta volna győzelmét a vendég­csapat. Két ízben is a kapu­fa mentett a hazai kapunál. Szünet után már többet tá­madott a síküveggyári együt­tes. de a büntetőterületnél rendre könnyedén szereltek a nováki védők. Jó: Pepslnsz- ki. Sándor Gv„ Ungvári, ilL: Márkus. Gecse. Csarba. Pásztó—Dejtár 1:0 (0:0) Dejtár, 200 néző. v.: Balázs J. Pásztó: Kodák — Sipos. Tari S., Horváth — Borda. Sándor — Vass. Veres, Győr. Kovács, Tari III.. Cs.: Almá­st. Pozsár. Edző: Ponyi Lász­ló. Dejtár: Mezei — Sáros:. Maczkó, Farkas F. — Sinkó. Fábián — Kovács F.. Czencz. Bacsa, Kremniosán G.. Csóká­st Cs.: Balázs, Danicz. Fel­készítő: Maczkó Mihály. Húsz percig nagy lendülettel tá­madtak a hazaiak, s a hely­zetek tömkelegét hibázták el. Fél óra elteltével kiegyenlí­tettebbé vált a játék, s szü­net után a vendégek kezd­tek jobban. Fokozta a feszült­séget, hogy a hazai nézők két ízben is 11-est követeltek, a 78. percben pedig a pásztóiak lőttek gólt. Ekkor Veres 12 méterről estében lőtte a lab­dát a bal sárokba. A hátra­Lovasi — Iványi J.. Péter, Demeter — Váradi (Borbély), Gabora, Muzsik, Molnár. Ed­ző: Patkó József. BSE: Tre- só — Rampasek, Jelen. Laj- kó — Ferencsik, Hornvák, — Eissen (Zatykó), Vidámi. Tru­bin, Váradi (Erdélyi). Szed- lak. Edző: Tományi Pál. Az Dudás P< Nyiraty. Kár- eii4<j félidőben kétszer kerül­Nagyfejeő — Kópiányi. Nagy, levő percekben a kapu tor­páty — Korbely, Hugyecz, Osztrozies, Meszjár. Petro- necz. Edző: Bake Ferenc. Az első 45 percben a vendégek kezdeményeztek többet, még­is a hazaiak értek el gólt. Egy távoli Váradi tért előreívelte a labdát, amely a büntetőterületnél felpattanva Sáros mögött hullott a háló­ba. Szünet után nagy fölény­be kerültek a hazaiak, s a tek gólhelyzetbe a hazaiak. Az 5. percben Gabora, ké­sőbb Muzsik lőtt mellé, míg a másik kapunál Vidámi lövé­sét tornászta ki a léc alól Nagyfejeő. A többet keade- zzabadrugásból ményező Volán nem bírt a ölelő rúgással jól ^r0 BSE-védőkkel. Az 55. percben jó gyarmati tá­madás végén a védőkről ki­pattanó labdát Laj’kó nagy erővel bombázta a kapu jobb oldalába. 1 .-0. Húsz perc múl­kedveszegett vendégeknek va egy szögletrúgásnál Iványi CRis* Angyal A., kétszer Tőre, s egy ízben Ora­vecz lőtt gólt. Jó: Váradi, Tőre, Pál. Három J.. Kojnok, ill.: Csordás. Kárpáty. Mesz­jár. Karancslapujtő—Palotás 9:0 (3:0) Karancslapujtő, 100 néző, v.: Brezovszky. K.-lapujtő: Barta — Gordos, Bodor. Lan­tos — Juhász II., Telek S. — Juhász I., Lavaj A., Osgváni, Tóth S„ Juhász III. Edző: Lantos Ede. Palotás: Reichart — Zsiga, Tóth (Perényi) — Matiszlovics, Turcsányi — Szabó M„ Kiss (Csóri), Balogh. Molnár B., Sándor. Felkészítő: Kovács József. A tartalékos vendég­csapat akaratlanul, szétesőn játszott, nem sok ellenállást tanúsított a nagy kedvvel és J. a jobb sarokba fejelve a labdát, közelről kiegyenlített, A 78. percben Vidámi meg­sértette ellenfelét, s a játék­vezető kiállította. A hajrában Muzsiknak volt gólszerzési lehetősége, de elvétette a sár­ba ragadt labdát. Jó: Nagy­fejeő, Lovasi, Demeter. Mu­zsik, ill.-: Tresó, Ferencsik, Lajkó. St. öblösüveggyár— Bgy. Volán 2:0 (1:0) kából is fölé emelte a lab­dát Kovács, s társai is két nagy gólhelyzetet hibáztak. A levonuláskor a közönség el- özönllötte a kijárót, s a játék­vezetőket okolta a vereségért a karszalaeokkal együtt letá­vozott rendezők hiányában. Jó: Tari S., Kovács. Tari J.. Veres, Kodák, ill.: Mezei. Sá- rosi, Kremnicsán G.. Rar«a. Hugyag—Somoskőújfalu 3« (2:1) Hugyag, 100 néző. v.: Ju­hász Lajos. Hugyag: Gyón F. — Győri S., Járja I„ F.-^ gura — Járja II.. Béres — Győri I„ Csernyik. Vidomusz, Barkas S., Horváth. Edző: Vi­domusz Jakab. Somos: Oláh —• Bodzási, Szabó O.. Berta — Séber, Czikora N. — Kf>- Szabó A.. Balázs E„ Mag (Palaticzki). Edző: Tóth István. A jól kez­dő hazaiak az első fél órá­ban 2:0-ás vezetésre tettek szert. A távoli lövésekkel kí­sérletező vendégeknek csak kapufákra, s egy szépítő gól­ra tellett. A II. félidőben a hazaiak növelték góljaikat, de a vendégek kezdeményez­tek többet. A hajrában a több ízben is 11-est követeltek a somosiak, A 78. percben Sza­bó Albin ezért a kiállítás sorsára is jutott. Öt perccel Balassagyarmat, városi sala­A.. Pernye *cos P-^lya, 300 néző. v.: Ka- később Csernyik megrúgta ’ kuk. St. Öblősüveg: Molnár — Szántó. Koszta. Márton — Fehérvári. Simon J. — Nagy, Král, Horváth, Gáspár. Pind- roch. Edző: Simon Imre. Bgy. Volán: Naszály — Antal, Huttyán, Dr. Halász. Loksa — Bérezi, Cseri (Szádvári) őt kicselező ellenfelét, s őt s kiállította a játékvezető. A 83. percben egv szabadrúgást követően Szabó CV fejelt é"- vénytelen gólt. Góllövő: 5' - domusz T. (2), Farkas S.. 13' : Balázs E„ Angyal A. J : Győri S., Vidomusz T.. Ho­távolról is sokat lövő hazai Balázsi. Bállá (Dudás). Hege- váth. ill.: Szabó O.. Cziko; 1 együttesnek, amely az esőt dűs. Hodászi. Edző: Fábián *------’ * " g ólözönnel sűrítette. Góllövő: István. A forduló legszínvo­nalasabb mérkőzésén egy Ön­hazai N., Angyal A., Balázs. A bajnokság állása Kosárlabda IlcmrcrcK az SBTC SBTC—Bp. tóság 79:38' (46:16) Tímár—Gén Budapest, v.: SBTC: Kulhavi (8). (10), Bablena (37), né (16), Szarvasné (8), cs.: Bokodi (—), Rozgonyi (—). Edző: Pancsovai Nándor. Fürdőigazga" jét könnyedén átjátszva ellen* állhatatlanul szerezte pontja- _ it. Az igen jól és eredménye­Szertné íien kezdő SBTC fölényére Marcsok- iellernző. hogy a 15. percben A zónavédelemre A gát felett... A győzelem kapujában. dezkedő el\enfél taktikáját Szarvasné, Marcsokné és Szertné távoli dobásokkal bontotta meg és a közben kinyílt réseken Bablena őrző­már 36:8-ra vezettek. A talál­kozó sorsa tulajdonképpen már ekkor eldőlt. Szünet után a jól beilleszkedő cserejáté- beren- kosokkal, a változatlanul biztosan dobó SBTC 41 pont­ra növelte előnyét. Győzelme ilyen arányban is megérde­melt. (mátyus) gól pecsételte meg a együttes sorsát. Szünet után egyre magabiztosabban ját­szott a vendégcsapat, amely támadásvezetéseivel rászolgált a győzelemre. Góllövő: Cseri (öngól) és Horváth. Jó: Kosz­ta. Fehérvári, Pindroch, ill.: Huttyán, Loksa, Bérezi. He­gedűs. St. Síküveggyár— Mátranovák 0:0 Salgótarján, Sugár út. 200 néző, v.: Klement. St. Sík­üveg: Surányi I. — Suránvi S.. Sándor. Gy„ Csóri. Tőzsér (Takács) — Pepsinszki. Nagy (Tajti) — Ungvári, Verbovsz- ki, György, Huszár. Edző: 1. BSE 8 7 1 . 23- 4 J > 2. St. öblösüv. 8 5 2 1 22- 4 11 3. St. ZIM 8 5 1 2 20- 5 11 4. Bgy. Volán 8 5 1 2 11- 6 n e. Kazár \ 8 5 1 2 u- « n a. M.-novák' 8 4 2 2 10- 7 10 7. át. Volán 8 4 2 2 13-16 7 8. K.-lapujtő 8 3 1 4 14- 7 7 9. Pásztó 8 3 1 4 13-,7 7 10. St. Síküveg 8 3 1 4 12- 9 7 11. Somos 8 3 1 4 14-17 7 12. Dejtár 8 2 2 4 5-16 fi 13. St. Bányagép 8 2 1 5 11-15 1 14. Palotás 8 1 2 5 6-29 4 15. Szügy 8 1­7 4-17 2 16. Hugyag* 8 1 1 6 3-29 3 * = a szövetség ifjúsági bizott­ságának határozatával Ifjúsági csapatának elmaradt mérkőzésé­ért. s annak sportszerűtlen szí - repléséért egy pont elvonási’ büntetve. összeállította: Andó Mikiéi» | NÓGRAD - 1974. október 9., szerda