Nógrád. 1974. május (30. évfolyam. 100-125. szám)

1974-05-14 / 110. szám

Eredményeit, táblázatok NB I. Ferencváros—Csepel 2:1 (1:0), Csepel, 12 000 néző. v.: Katona. Góllövő: Branikovits, Kü, ill.: Burányi. MTK—Szegedi EOL 6:1 (4:1), Hungária krt. 3000 né­ző. v.: Müncz. Góllövő: Bor­só (2), Kiss, Kunszt, Koritár. Becsei, ill.: Szeghalmi. Újpesti Dózsa—Dorog 3:0 10:0),Dqyog, 8000 néző. v.: Há móri. Góllövő: Horváth. Dm nai III., Fekete. Vasas—Pécsi MSC 2:0 (1:0), Fáy út, 6000 néző, v.: Nagy B. Góllövő: Müller, Váradi (11 -esből). Haladás VSE—VM Egyetér­tés 5:1 (3:0). Szombathely. 10 000 néző, v.: Marton. Gól­lövő: Király (3), Szabó, Hau- zer. ül.: Selanka. Tatabánya—Rába ETO 3:2 (1:2), Tatabánya. 12 000 néző, v.: Szávó. Góllövő: Kőműves (2). Arany, ill.: Stolcz. Somo­gyi. Bp. Honvéd—Zalaeger­szeg 0:0, Kispest. 5000 néző. v.: Somlai. az nb I. Állasa 1. Ű. Dózsa 27 17 5 5 65-28 39 2. FTC 27 14 B 5 50-25 36 3. Tatab. 27 13 9 5 35-23 35 4. ETO 27 13 7 7 35-32 33 5. Videoton 27 13 6 8 33-28 32 6. Honvéd 27 13 5 9 49-31 31 7. MTK 27 11 6 10 42-34 28 3. vasas 27 8 12 7 31-28 28 9. Pécs 27 9 10 8 24-26 28 10. SBTC 27 7 12 8 22-28 26 11. Csepel 27 10 5 12 34-35 25 12. Haladás 27 8 7 12 29-38 23 13. ZTE 27 9 4 13 24-39 22 14. Egyetért. 27 3 13 11 22-47 19 13. szeged 27 4 9 14-25-43 17 16. Dorog 27 2 6 19 22-48 10 A XXVII. fordulóban má­jus 19-én: Zalaegerszeg—MTK. Pécs—Bp. Honvéd, Ferencvá­ros—Vasas, Újpesti Dózsa— Csepel, Egyetértés—Dorog, Rába ETO—Haladás, Szeged —Videoton, SBTC—Tatabá­nya. NB II. Északi csoport. ÉPGÉP—Sátoraljaújhely 1:0, Nyíregyháza—Rudabánya 3:2, Miskolci VSC—Ózd 2:2, Vasas Izzó—Leninváros 1:0, Kazincbarcika—BVSC 1:0. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Kazincb. •2. Ózd 3. BVSC 4. MVSC 5. Rudab. fi. Gyöngy. 7. Izzó o. D.-keszi Vác 10. SKSE íi. N.-bátony 12. S.-újhely 13. Leninv. : 4. Ny.-háza 15. ÉPGÉP 16. Kister 25 15 23 14 25 14 25 IS 25 14 25 11 25 12 25 13 6 4 8 3 6 5 6 5 3 8 8 6 5 8 3 9 10 8 7 10 6 11 7 13 4 15 8 13 3 17 4 17 44-21 38 36-13 36 58-24 34 48-26 32 48-33 31 36-20 30 39-24 29 36-26 29 22-34 24 36-41 23 29-38 22 21-50 17 29-42 16 16-42 16 21-43 13 12-53 12 A XXVI. fordulóban, má- i us 19-én: Nagybátony—Kis- t erényé, Kazincbarcika—SKSE. Vívás Ketten a döntőben Egerben Egerben II. osztályú női tőrversenyt rendeztek. A me­zőnyben 24 női tőröző lépett pástra. A nyolcas döntőben két SKSE sportiskolás lány is szerepelt. Végeredmény: 1. Stefanek (Ózd) 6, 2. Nagy (Eger) 6, 3. Gáspár (SKSE Sí) 5, 4. Szaniszló (SKSE Sí) 4 győzelem. örvendetes, hogy a fiatal Gáspár kiharcolta a döntő­bejutást. Edzője Galba Árpád. Szaniszló Gabriella is újból megerősítette aranyjelvényes ifjúsági szintjét. Késsülnek a torna­ünnepélyre Salgótarjánban, a sporthi­vatal tanácstermében ma dél­után értekezletet rendeznek a közelgő megyei tornaünne­péllyel kapcsolatban. Az elő­készületek a május 31-én sor­ra kerülő sportnapokra nagy erővel folynak, és ezen a megbeszélésen a rendezők az utolsó tennivalókat tárgyalják meg. Lelkesen, harcos elszántsággá SBTC-Videoton 2.0 (10) Az esernyők mellett Dudás, aki a 76. percben lépett a pá­lyára Szoó helyett. Egy«* még igazít a lábszárvédőn. A Vi­deoton öt perccel előbb már cserélt, Vass helyett Szalmássy jött be Herbst Rudolf felvétele A találkozó előtt két órá­val elkezdett esni az eső. Salgótarjánban. A szurkolók gólra, győzelemre éhesen gyü­lekeztek a tarjáni SKSE-sta- dionban, és nem törődtek a májusi záporral. Esernyők övezték a játékteret, amikor Petri játékvezető sípjába fújt. A mérkőzést a következő összeállításban kezdték a csapatok. SBTC: Magyar — Kegye. Kmetty, Varga, Vertig — Horváth, Kajái, Básti, Szoó, Kovács, Jeck. Edző: Kovács Imre. Videoton: Kovács L. — Nyitrai, Nagy III., Fejes, Mester — Hartyányi, Vass, Burka, Wollek, Tieber, Kuti. Edző: Kovács Ferenc. Nagy iramban kezdődött a találkozó, és már az első percben Kovács kapujában táncolt a labda. Kovács a félpályán kapta a labdát, s nagy lendülettel középen kapu fölé tört. Jeck beindult a bal oldalon, s a tarjáni középcsatár nagyszerű labdát tálalt a szélső elé. Nyitrai nem tehetett mást, visszarántotta, földre húzta a kapura törő Jecket. Vitatha­tatlan 11-es! Básti állt a lab­dának, Wollek még súgott valamit Kovácsnak, de ez sem használt, mert Básti be­csapta a kapust, és biztosan lőtte a labdát a jobb sarok­ba. 1:0. Élvezetes volt a játék, ke­ményen, lelkesen küzdött mindkét csapat. A Videoton belelendült és elsősorban Ti­eber révén veszélyeztetett. Szoó Kutival összefejelt. A vendégcsapat játékosát ápol­ták. Csúszós lett a talaj, so­kat csúszkáltak a játékosok. A 20. percben Tieber veszé­lyesen ugrott ki, de labdája a bal sarok mellett elzúgott. Nagy tapsot kapott Básti a 26. percben, amikor 20 méter­re a kaputól kapásból vágott rá egy labdát — Kovács vé­.4 ti éti ka Varga (SKSE) győzőit a Simká Rudolf- emlékversenyen Az SKSE atlétikai szakosz­tálya meerendezte a Simkó Rudolf-emlékversemy II. for­dulóját. A 2000 méteres tá­von öt egyesület 17 verseny­zője indult. A győzelmet eb­ben a fordulóban is Varga János, az SKSE atlétája sze­rezte meg 5:43,6-tal. A to­vábbi sorrend: 2. Fegyveres (SKSE) 5:59. 3. Szabó (SKSE) 6:05.0, 4. Maldrik (Hatvan) 6:08.8, 5. Riskó (Gödöllő) 6:16.0. 6. Szlovák (Hatvan) 6:21. Versenyen kívül: Fábri (Bgy. SE) 5:47,0. Szilágyi (SKSE) 5:53,8, Brenner (Kili­án FSE) 5:56:2, Bélák (Bgy. gE) 6:10.0. A pontverseny állása a II. forduló után: 1. Varga 2 pont, 2. Szabó 9 pont. 3. Fegyveres 10 pont. 4. Riskó (Gödöllő) 17. 5. Szénégető (Kazincbar­cika) 19, 6. Laposa (Tatabá­nya) 21 pont. Meghívásos női 800 métert is rendeztek három egyesület 10 versenyzőjének részvételé­vel. Győzött Lukács (Hatvan) 2:24,6-tál. Molnár (Gödöllő) 2:31 és Bakos (SKSE) 2:34.9 előtt. dett. Fejes belemenései arat­tak nemtetszést a nézőtéren. Füttyöt kapott akkor is, ami­kor a kitűnő formában levő Kovácsot nagyon csúnyán felvágta. .Wollek küldött egy szabadrúgást kapu mellé 30 méterről. Az I. félidőben fel­tűnt Szoó nagy játékkedve, lendülete. Szünet után változatlanul jó volt az iram, a közönség a zuhogó eső ellenére élvezte a játékot. A Videoton kez­dett jobban, és hat percig va­lósággal kapujához szegezte az SBTC-t. A tarjáni véde­lem azonban Magyarral az élen helyén volt. Nagyon okosan játszott a tarjáni csa­pat, s elől Kovács amikor megkapta a labdát, mindig remekül húzott kapura, vagy továbbított társaihoz. Video­ton támad, Videoton bán­ja... Az 59. percben szöglethez jutott az SBTC. A jobb ol­dalról Básti ívelte kapu elé a labdát, a Videoton közép­hátvédje azonban visszafejel­te a tarjáni fiú elé. Az újabb ívelés után Kovács lefejelte a labdát Varga elé, aki a lá­bak között 14 méterről a bal alsó sarokba küldte. 2:0. A gól után nem csökkent a harci kedv, mindkét csa­pat lendületesen, nagy kedvvel játszott. A Videoton szépíte­ni próbált. Az SBTC újabb gólra tört, de az eredmény már nem változott. Jó iramú, élvezetes mérkő­zést vívott a két együttes a végig szakadó esőben a mély­talajú pályán. A tartalékos fehérváriak dicséretére le­gyen mondva, nem adták fel az első percben bekapott gól után a találkozót, hanem vé­gig harcos felfogásban küz­döttek — támadtak. Ezzel tették érdekessé a találkozót és késztették az SBTC-t nagy erőkifejtésre. A tarjáni csa­patnak ezen a találkozón minden játékosa nagy aka­rással küzdött, s érezni lehe­tett, hogy elszántan, győzni- akarással érkeztek a pályára. A győzelem megérdemelt, mert az SBTC veszélyeseb­ben támadott, több helyzetet teremtett ellenfelénél. A si­kerben nagy része van két tarjáni játékosnak, akik ezen a találkozón társaik fölé nőt­tek. Básti újra karmestere volt az együttesnek, s elől Kovácsra rá sem lehetett is­merni. Harcolt, önzetlenül továbbította a labdát, és mondhatni minden megmoz­dulása veszélyt jelentett a Videoton kapujára. Döntő észe van az eredményben. Az SBTC-ben Magyar jól védett, öklözései jól sikerül­tek. A hátvédsor néhányszor megingott, mégis Kegye erő­teljessége. Kmetty megbízha­tósága, Vertig előretörése és Varga fáradhatatlansága di­csérhető. Básti nagy területen játszott. Labdák egész sorá­val szolgálta ki társait. Elől Szoó első félidőbeli játéka, Jeck nagy igyekezete és Ko­vács nagyvonalú, kitűnő já­téka aratott elismerést. A Videotonban Kovács ka­pus a gólokról nem tehet. Hátul Nagy III. volt a leg­jobb. Fejes sokat szabályta­lankodott. Hartyányi és Bur­ka sokat dolgozott elől és há­tul. Wollek lendületes volt, de sokat megengedett magá­nak. Tiebert kell elsősorban dicsérni, aki végig lendületes volt és kapura is veszélyes. Szokács László Modellezés Színvonalas verseny rossz időben A megyei MHSZ-vezetőség, valamint a modellező szakszö­vetség rendezésében Salgó­tarjánban a Tóstrandon bo­nyolították le a vitorlázók és önjáró modellek 1974. évi me­gyei bajnokságát. Az úttörők mezőnyében Gere (Balassa­gyarmat) szerezte meg a győ­zelmet. További eredmények. D/M kategória: 1. Szitkei (Salgótarján) 90, 2. Palánki (Balassagyarmat) 66, 3. Mé­száros (Balassagyarmat) 36. ^ D.'IO kategória: 1. Széles (Balassagyarmat) 54, 2. Bács­kái (Salgótarján) 30, 3. Koós (Salgótarján) 24. D X kategória: 1. Mihály (Balassagyarmat) 54, 2. Gere (Balassagyarmat) 36, 3. Széles (Balassagyarmat) 18 pont. A verseny eredményeiből is látható, hogy a balassagyar­mati modellezők igen jól sze­repeltek. D. L. Tehetségkutatás, kiválasztás Ssécsényhen A Magyar Rádió és Tele­vízió, valamint a Képes Sport által meghirdetett labdarúgó tehetségkutató kiválasztás já­rásonként kezdődik. A szécsé- nyi járásban május 14-ém 15 órakor rendezik meg a kivá­lasztást a szécsényi Vörös Meteor sportpályáján. Várják mindazokat az 1959/60-ban született fiatalokat, akik te­hetséget éreznek a labdarú­gás iránt, és jelentkeztek a kiválasztásra. Ökölv n vas Botos győzelme a Honvéd jubileumi versenyén Szép magyar sikerrel be­fejeződött a Budapesti Hon­véd jubileumi ökölvívó tor­nája. A döntőket telt ház előtt rendezték a sportcsar­nokban. Szép sikerrel szere­pelt az SBTC színeiben in­duló Botos András, aki a könnyűsúlyban biztos győzel­met aratott a döntőben Ko­vács. a Bp. Építő Fémmunkás öklözője ellen. Botos ponto­zással nyert, végig jobb volt ellenfelénél, bár a harmadik menetre egy kissé elfáradt. A további sorrend: 3. Gál (Bp. Építők Fémmunkás) és Li Kvang Szu (Koreai NDK). Értékes pontszerzés Nagybátonyi Bányász— Váci Híradás 1:1 (1:0) Vác. 600 néző, v.: Sándor. Nagybátony: Palhuber — Ke­lemen, Antal, Macska, Só­lyom, Pozsár, Nagy, Veress, Percze. Baranyi, Kovács. Ed­ző: Szolyka Ferenc. Vác: Drajkó — Molnár I., Kriska, Fiedler, Menczel (Ondrik), Pálinkás, Balogh, Kovács (He- rédi), Fedor, Bednarik, Mol­nár II. Edző: Szigeti Ferenc. Értékes pontot szerezett a Nagybátonyi Bányász Vácott, ahol közepes iramú mérkő­zést vívott a két csapat. A találkozó I. félideje a vendég- csapaté volt. Nagy A. révén a vezetést is megszerezték a bányászok. Szünet után erősí­tett a hazai gárda, és Fedor révén sikerült az egyenlítés. Jó: Kelemen, Antal, Nagy, ill.: Molnár I., Balogh, Fied­ler. Ezt nehéz megmagyarázni Dunakeszi VSE—Kisterenyei Bányász Építők 6:1 (4:1) Kisterenye, 100 néző, v.: Borsos. DVSE: Csernák, (Ger­gely) — Kollár, Szabadi, Ba- zsonyi (Lipniczki), Szőllősi, Hönsch, Hegedűs, Letenyei, Zoller, Pollák, Görgicze. Ed­ző: Borbély András. Kistere- nye: Horváth — Mester, Már­ton, Jávori, Domonkos, Krá- lik (Szilágyi), Romhányi, Cze- ne (Lavaj), Toldi, Tarlósi, Ta­kács. Edző: Csernák László. Végig esős időben, csúszós pályán lefolyt mérkőzésen a 4. percben a helyi csapat sze­rezte meg a vezetést. Tarlósi volt a gólszerző, ki az idei itthoni első gólt lőtte. Nem sokáig tartott a vezetés. A 6. percben Zoller egyenlített. 1:1. A gól után terenyei fö­lény alakult ki, mintegy 20 percen keresztül eredmény nélkül. A 27. percben egy gyors támadás után Pollák szerzett vezetést a Dunake­szinek. 2:1. Ugyanebben a percben Toldi lőtt közelről fölé. A 34. percben Szabadi növelte a gólok számát. 3:1. Majd a 44. percben Hegedűs góljával alakult ki a félidő eredménye. 4:1. Szünet után mindjárt újabb góllal mutatkozott be a tel­jesen szabadon játszadozó Zoller. 5:1. Némi helyi pró­bálkozások után a 70. percben Hegedűs állította be a vége­redményt. 6:1. A hátralevő időben próbálkozott e súlyos vereségen szépíteni a terenyei csapat. Ez nem sikerült, mert a csatársor szétesően és járá­si szinten játszott. Támadá­saikban semmi ötlet, elképze­lés sem volt. Gólhelyzetek akadtak, de ez még nem gól. Végeredményben a lista kö­zepén tanyázó vasutas csapa' megérdemelten hagyta ..ici helyben” a gyenge helyi csa­patot. (győri) Kihasználatlan gólhelyzetek Gyöngyösi Spartacus—Salgótarjáni Kohász 2:1 (0:1) Salgótarján, 1500 néző, v.: Dér. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Forgács, Ács, Gáspár, Budai, Krivanek, (Sármány), Adonyi, Bágyi, Bányai, Fo­dor. Edző: Pallagi Róbert. SKSE: Rádi (Vári) — Kasza, Táj ti, Nagy, Szőke, Szeberé- nyi, Tóth, Antal, Szolnoki, Oláh (Barta), Marcsok. Edző: Wahlkampf Lajos. Csúszós talajon kezdődött a játék. “ Az SKSE az első ne­gyedórában mezőnyfölényt harcolt ki. A kapu mellé, majd fölé lőttek a hazai csa­tárok. Később Tóth szabad­rúgását védte a kapus. A 21. percben Oláh emelt kapu fő­ié. Három perccel később Marcsok cselsorozatát láthat­tuk, de a kifutó kapusba lőt­te. A vendégek ebben a já­tékrészben rajtaütésszerű tá­madásokkal próbálták beven­ni a Kohászok kapuját. A csúszós talajon sok pontatlan átadás tarkította a játékot. A 39. percben bal oldalról szög­letet ívelt be az SKSE, a lab­da Tóth elé került, aki a jobb alsó sarokba talált. 1A Három perccel később Tóth ívelt be szabadrúgást az alap­vonal közeléből, Marcsok ér­kezett jó ütemben, de a ka­pufára fejelte a labdát. Szünet után az SKSE több veszélyes helyzetet teremte t a vendégek kapuja előtt, r • az eredmény nem változol . Az egyik gyors, formás job! oldali Spartacus-támadás ví­gén Bányai érkezett jó ütem­ben, és a Rádiról kivágódo r labdát közelről a hálóba lő - te. A 60. percben a felső lé­cét találta el Adonyi. A ha­zaiak védelme néhány eset­ben megingott. A 64. percbe i Marcsok szólóját láthattu';, kicselezte a vendégek védel­mét, de nagy helyzetben hi­bázott. (A mérkőzést lényegé­ben ez döntötte el). Két perc­cel később a középre húzódó Adonyi kapta a labdát, aki a hálóba lőtt. 2:1. A mérkőzés hátralevő idejében még volt az SKSE-nek egyenlítési al­kalma, de sajnos, az ered­mény nem változott. f NÓGRAD — 1974. május 14., kedd