Nógrád. 1974. május (30. évfolyam. 100-125. szám)

1974-05-22 / 117. szám

Megyei T osztály Ismét Karanesíapujtő az élen Mátranovák vesztett Mátraverebélyben — Három döntetlen — A Vörös Csillag SE győzött Karancskesziben — tgy kiállítás — Fölényesen nyert Dejtár ellen a Bányagép StL A megyei I. oaztálvú labda­rúgó-bajnokság tavaszi. XI. (összességében XXVI.) fordu­lójában isimét Karancslapuj- tő vette át a vezetést a ka- ■ ancsberényiek elleni győzel­mével. miután Mátranovák vereséget szenvedett Mátra­verebélyben. Az St. Volán egy góllal nyert Hugyag ellen, a Bányagép SK viszont a for­duló legnagyobb arányú, fö­lényes győzelmét aratta Dej- tárral szemben. Egyetlen ven­dégcsapat győzött: a Vörös Csillag SE nyerte a kiesők összecsapását Karancskeszi­ben. Három döntetlen volt: Barnán a Bgy. Volán. Kazá­ron az St. ZIM. Palotáson pedig Szügy csapata szerzett pontot. Mindössze 24 gól esett a fordulóban, harmad része egv mérkőzésen. A küzdelem hevében több sérülés, s epv kiállítás történt Ezúttal Ka- rancsberény csapatából. Karan cslapnjtő— Karancsberény 2:1 (0:1) Karaneslapujtő, 550 néző. v.: Juhász Lajos. K.-lapujtő: Uarta — Gordos, Bodor. Lan­tos — Telek S., Oravecz (Tóth T.) — Ozsgyáni (Telek Gy.), Juhász I.. Juhász II.. Tóth S.. Juhász III. Edző: Lantos Ede. K.-berény: Vili- nvi — Kakuk T.. Kakuk P.. Mezei — Kovács T.. Fodor il. — Kovács I.. Fodor I. (Si­mon), Fodor J„ Szőke. Bíró. Felkészítő: Fodor Sándor. A „két szomszédvár” összecsa­pásán a herényi vendégek nem ismertek elveszett lab­dát. Emiatt a hazai támadó- sor nem tudta megszokott iá­tékát nyújtani az első játék­részben. A 37. percben a ven­dégek meg is szerezték a ve­zetést: Barta kidobott labdá­ját Bíró elcsípte és a kapu­ba juttatta, 0:1. Szünet után a hazaiak átvették a játék irányítását, s a 65. percben kiegyenlítettek: egv formás akció végén Juhász I. emelte a hálóba a labdát a kapus felett A 80. percben szabad­rúgásból Juhász I. csavarta a kapura a labdát a sorfal felett, s mikor a kapufáról visszapattant. Tóth S. befe­jelte a győztes gólt Két perc múlva Gordos szerelte Bírót, s a csatárt ut&nrúgásért ki­állította a játékvezető. Jó: Bodor. Telek S.. Juhász L, Barta, 111.: Kakuk P.. Fodor IL Szőke. Mátraverebély—Mátranovák 2:1 (1:0) Mátraverebély. 200 néző. v.: Harth. M.-verebély: Kadensz- ki — Zagyi L„ Benus L.. Verebélyi T„ Zagyi F. — Za­gyi G. (Adorján). Benus G. — Jakubovics. Zeke. Szabó, kormos Gy. (Horváth). Edző: l’ál József. M.-novák: Domon­kos — Kilcin, Gecse. Veres. Kapás (Varga E.) — Mészá­ros. Tóth L. — Kun (Juhász). Tóth I.. Csikós. Simon. Edző: Gáspár Mihály. lsen kemény, esetenként durva mérkőzést játszott a két csaont. A ha­zaiak a 18. p k-cbon szerelték meg a vezetést: szabadrúgás­ból Kormos Gy. a sorfal ré­sén bombázott a hálóba. A félidő végén Csikó3 csúszott el gólhelyzetben. Szünet után nagy erővel támadott a ven­dégcsapat. egy ellentámadás­nál azonban Domonkos feles­legesen futott ki kapujából, s a 16-oson túl kézzel fogta meg a labdát. A szabadrú­gásból Zagyi F. lövése a ka­pufa éléről vágódott a há­lóba a 73. percben. A hajrá­ban, egy szögletrúgást köve­tően Juhász fejelte a vendé­gek szépítő gólját, maid a kapussal szemben állva Csikós kétszer is hibázott. Kun láb-. Kapás vállsérülést szenvedett. Jó: Zagyi F„ Kormos Gy., Benus L„ Kadenszki. Vere- bélvi T.. ill.: Kilcin. Tóth L„ Kapás (a mezőny legjobbja). Tóth I„ Simon. • Barna—Bgy. Volán lil (1:0) Barna, 400 néző. v.: Ger­gely. Barna: Szabó V. — Mol­nár J„ Tóth, Hadik — Liber, Rosta — Bozo. Répás (Ba­lázs). Péter. Szabó Z.. Susán T.. Molnár I. Felkészítő: Su­sán József. Bgy. Volán: Na­szály — Kalmár. Cseri. Mi­hály. Loksa — Bérezi. Huty- tyán — Dudás. Gál. Pál (Szádvári). Családi (Hodászi). Edző: Fábián István. A sport­szerű, jó iramú mérkőzés 1. félidejében kiegyenlített játék folyt. A 35. percben Kalmár kezezett a büntetőterületen, s a 11-esből Szabó Z. a bal sarokba lőtte a labdát. A 47, percben a hazai védők a ka­pura törő Loksát buktatták gólhelyzetben, s a megítélt 11-est Huttyán értékesítette. Az 52. percben Huttyán sza­badrúgásból a kapufát talál­ta el a labdával, s három perc múlva Loksa az oldal- hálóba lőtt. A hazaiak gól­helyzetét Molnár I. hibázta el. Az eredmény igazságos. Jó: Szabó V., Tóth. Bozó, Szabó Z ill.: Naszály. Cseri, Loksa. Huttyán. K azár-Mátraszele— St. ZIM 1:1 (0:0) Kazár, 300 néző, v.: Urbán. KM Egyetértés: Telekdi — Kovács T„ Molnár B.. Csapó, Sarkadi — Nagy G.. Homoki. Bakos — Kovács B.. Kovács V„ Géczi (Kovács O.). Edző: Boldvai Gyula. St. ZIM: Baár — Pál, Váradi, Dudás L. — Póczos, Nagy — Gál. Újházi (Három J.), Dudás Gy.. Ban­dúr Gy., Huszár (Három Gy.). Edző: Bandúr Mihály. A sportszerű mérkőzés I. félide­jében a széllel is támogatott ZIM játszott mezőnyfölény- ben. A 30. percben Bandúr Gy.’ biztosnak látszó helyzet­ijén hibázott. Szünet után a hazaiak támadtak többet. A 60. percben Kovács B. lövés- szerű beadása a léc alatt kö­tött ki. 1:0. A 75. percben Du­dás Gy. átadásából Huszár fejelte a hálóba a labdát. Jó: Telekdi. Kovács T.. Sarkadi. Csapó. Kovács B.. illetve: Vá­radi, Nagy, Dudás L.. Dudás Gy. St. Volán—Hugyag 1:0 (1:0) Salgótarján, Baglyasalja. 200 néző, v.: Molnár. St. Volán: Fráter — Szőcs. Szolnoki. Lo- vasi — Iványi J.. Demeter. Pusnyik (Borbély) — Rátkai, Ivámyi G.. Muzsik, Muflár. Edző: Patkó József. Hugyag: Szuhánszky — Meló. Jária. Antal, Vágner — Farkas T., Győri F. — Sándor I.. Cser­nyik, Varsi, Hoffmann. Edző: ORVOSI TANÁCS... — Kardnyelő vagyok... — Diétára fo­gom, egy hétig csak zsilettpcn- gét nyelhet... Vidámusz Jakab. A nagy me zőmyfölényben játszó hazai együttes a gólhelyzetek sorát hibázta el a jól védekező vendégekkel szemben, akik csak időnként vezettek ellen- támadást. A mérkőzés sors­döntő gólját a 40. percben Muzsik lőtte a bal sarokba. Jó: Lovasi. Muzsik. Szőcs. Ivá­nyi J., ill.: Szuhánszky. An­tal. Csernyik. Vörös Csillag SE— Karancsteszi 2:1 (0:1) Karancskeszi, 50 néző. v.: Peleskei. Vörös Csillag SE: Tóth A. — Nagy. Pántya. La­katos (Kecskés) — Gordos 0„ Gajdár — Lóczi, Molnár. Sza­bó L„ Tolvaj. Simonvi. Fel­készítő: Turbicz Sándor. K.- keszi: Sztremi — Tóth L, Za­gyi, Gordos — Vanya J„ Mik­lós — Csarnai, Herczeg (Tóth L.), Bakos, Szecskó, Földi. Edző: Kovács Ernő. Két el­lentétes félidőből állt a ta­lálkozó. A hazaiak a 22. perc­ben Földi góljával megsze­rezték a vezetést, szünet után azonban visszaestek, s a töb­bet támadó vendégek megér­demelten fordították a ma­guk javára az eredményt Gaj­dár és Szabó L. góljával. Jó: Tóth A., Pántya. Gajdár. Molnár, ill.: Tóth. L. Vanya J„ Szecskó. Földi. Szügy—Palotás 1:1 0:1) Palotás, 300 néző. v.: Fo­dor. Szügy: Sáros — Dudás I., Haskó (Urbán). Nyirati — Laczkó J., Laczkó F. — Meszjár. Osztrozios P.. Csor­dás (Kárpáti). Kmetti. Antal. Edző: Beke Ferenc. Palotás: Szita — Matiszlovics. Szabó F., Tóth A. — Duzs. Sándor — Bállá. Turcsányi. Balogh, Dévai, Sípos (Molnár L.). Tár­sadalmi edző: Kovács József. A, lendületes, közepes színvo­nalú mérkőzés 6. percében a vendégek Kmetti góljával megszerezték a vezetést, s a többet támadó hazaiak csak a 43. percben egyenlítettek Dévai góljával. Szünet után a szügyiek az eredmény tar­tására törekedve húzták az időt Ezért s mert az egyik szurkolójuk a játéktérre is befutott, a játékvezető négv percet hosszabbított. Ekkor a hazaiak 11-eshez jutottak, de ezt is elhibázták. Jó: Sáros. MEG­NYÍLT a MOFÉM—UNISZERV Ipari Szövetkezet Víz-, gőz-, gáz­szerelvény MINTABOLTJA Eger, Katona István tér (Piactér) Kaphatók: kádtöltő csap­telepek, zuhanyozók mos­dó-mosogató csaptelepek, WC-szerelvények, le­eresztőszelepek, egyéb szerelvények. AHA—MO­FÉM golyós csapok nagy választékban. Kiszolgá­lunk kis- és nagyfogyasz­tókat. Kívánságra postai utánvéttel is szállítunk. Nyitva: 7.30-tól 12.30-ig, Du.: 13.00-tól 16.30-ig. Szombaton: 7.30-tól 12.30-ig. Telefon: 15-93, 20-73. Laczkó J.. Kmetti. Antal, ill.: Tóth A„ Duzs. Sándor. SE Bányagép—Dejtár 7:1 (2d)) Salgótarján, Zagyvapálfal­va. bányagépgyári pálya. 150 néző. v.: Saár. St. Bányagép: Szegedi — Váradi. Zvara, Godó (Gyöngyösi), Molnár K. — Fiikor. Ferencz — Schwarcz (Rigó), Liszkóczi. Jenei. Ta­kács. Edző: Benke János. Dej­tár: Gál — Sárosi. Mackó. Farkas I. — Sinkó, Fábián — Sztankó, Csókási, Varga. Kremnicsán G„ Trubin. Cs.: Mituk, Farkas II. Felkészítő: Mackó Mihály. A mindkét fél részéről sok hibával tarkított játék eredménye túlzott. A 10. percben a vendégek 11-es- hez jutottak, de Szegedi a mezőnybe ütötte a labdát, s a hazaiak szereztek gólt. Szü­net után a hazaiaknak úgy­szólván minden sikerült, míg a dejtáriak rendre elhibáz­ták számos gólhelyzetüket. Góllövő: Jenei. Takács (2—2), Molnár K., Liszkóczi. Rigó, ill.: Csókási. Jó Szegedi. Mol­nár K„ Fiikor, Rigó, ilL: Mackó, Sinkó. Csókási. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. K.-lapujtő 2. M.-novák 3. St. ZIM 7. Palotás 8. Dejtár ». Kazár-M.-az. 10. Szügy 11. Bárna 12. M.-verebély 13. Hugyag* li. K.-berény 15. Vörös Cs. 15. K.-keszi 26 14 6 4 41-19 36 26 14 6 6 54-28 34 26 14 6 6 44-19 34 28 13 7 6 43-22 33 26 13 3 10 43-33 29 7 8 53-45 29 26 11 6 » 45-37 28 26 12 4 10 35-51 28 26 9 6 11 38-42 24 28 7 9 10 35-38 23 2« 7 9 10 40-57 23 26 8 6 12 41-39 22 26 8 5 13 32-44 20 26 7 0 13 39-52 20 26 7 3 1« 33-68 17 26 3 9 14 31-60 15 4. Bgy. Volán 5. St. Volán 5. St. Bányagép 26 11 • — egy pont elvonásával bün­tetve az Ifjúsági csapatának el­maradt mérkőzéséért. Összeállította: Andó Miklós A Salgótarjáni Kohászati Üzemek a huzalmű-gyárrészleg re­konstrukciója folytán felvesz: betanított és segédmunkásokat, az aláb­bi munkakörök betöltésé­re: dróthúzó, rúdvashúzó, fémbevonó, szegtisztító, anyagmozgató, hengerész, kikészítő. Minden második szombat szabad. Jó kereseti lehetőség. Vidékről bejáró dolgozó­inknak útiköltség-térítés. Kedvezményes étkeztetés biztosítva. Munkásszállás-lehetőség van. Jelentkezni lehet: a válla­lat munkaügyi főosztályán. Cím: Salgótarján, Mali- novszklj út 63. Az OBV Salgótarjáni Bányagépgyára felvételre keres esztergályos szótanunk ásókat és 18 évet betöltött, 8 általános iskolai végzettséggel ren­delkező férfidolgozókat betanított gépmunkásnak. Fizetés kollektív szerződés szerint. Jelentkezni lehet a gyár munkaügyi osztályán. Telefon: 28-20. Apróhirdetések 8ALGOBANYAN vi­kendtelek eladó. Ér­deklődné : 22-94 tele­fonon. TRABANT eladd. Cím: Nemti, Kossuth u. 157. AZ Országos Mentő­szolgálat ápolót fel­vesz Pásztó telephely- lyel. Jelentkezni le­het e salgótarjáni mentőállomáson. SZOBA, konyha, üvegezett veranda, június 15-re beköltöz­hetően eladó. Cím: Búzás Mihály Zagyva- pálfalva, Csokonai út 73. SIMSON Sztár mo­torkerékpár 1200 kilo­méterrel eladó. Ér­deklődni lehet: Hor­váth József, Salgótar­ján, Játszó utca 1. in. 4 óra után. NAGY VIRAGO fran­cia Chabaud szegfü- palánita kapható, da- daboniként 1 Ft. To­ronyi kertésznél, Bé­késcsaba, Sztraka 27. BAGLYASALJAN, 125 négyszögöl telken szoba, konyha, kam­rából áHó házrész el­adó. Irányár 55 ezer forint. vartik, Cent­rum Aruház. CG-s Wartburg rész­letkedvezménnyel Is eladó. Cím: 22-94 te­lefonon. A Nógrád megyei Szikvlz- és Szesz­ipari vállalat sal­gótarjáni telep­helyre FELVESZ NŐI MUNKAERŐKET üdítő ital tökó munkakörbe. Fize­tés kollektív szerint, jelentkezni lehet, Pásztó, Szabadság u. 147. sz. alatt a vállalat központ­jában. A KEMENCEI Ve­gyesipari Szövetkéz« műszaki vezetőt ke­res azonnali belépés­sel, fizetés megegye­zés szerint. ELADÖ egy kertes, kétszobás családi ház. Érdeklődni: Salgótar­ján Kazinczy Ferenc út 23. Gabora. NAGY KEREK O Wartburg eladó. Ér­deklődni : Pétre La­jos Nagybátony-bá* nyaváros, Rózsa út 4. IF rendszámú mű­szaki vizsgázott Tra­bant 601 Limousin sürgősen eladó. Sal­gótarján, 92-es számú MAv-órház. Telefon: 12-56. MEGKÍMÉLT állapo­tú CS-s Wartburg de Lux műszaki vizsga után eladó. Salgótar­ján, Báthort u. 6. fsz. 1. (Napsugár-lakóte­lep.) A KOHÁSZATI Alapanyag-előkészító Közös Vállalat salgó­tarjáni kirendeltsége tehergépkocsi-veze­tői Jogosítvánnyal rendelkező rakodó­gép-kezelőt keres fel­vételre. Jelentkezni lehet Külső pályaud­var «men és a 25-70 telefonon. Asztalost, műszerészt és villany­szerelőt keres felvételre 9 Nógréd megyei Moziüzemi Válla­lat. Jelentkezni le­het a Vállalat sal­gótarjáni központ­jában, Május 1. út 71L Telefon: 11-70. A BÖRZSÖNY vi­déki Egyesült A FES ’! pályázatot hirdet a 152. sz. kisecseti Ve­gyesbolt vezetői ál­lás betöltésére. Je­lentkezni lehet a rét­sági ÁFÉSZ központi kereskedelmi osztá­lyán. Telefon: 81. A vegyesbolt havi for­galma 110 M/Ft. Je­lentkezni lehet 1974. május 30-ig, szóban vagy Írásban. Felvé­tel esetén útiköltséget és napidíjat téritünk. IH-s rendszámú Wartburg haláleset miatt eladó. Cím: Szügy, Kossuth út 2 t így elem ! Vili. általános is­kolai végzettséggel rendelkező 15—17 éves fiatalokat kőműves szak­munkástanulónak felveszünk. Vidéki tanulók részére kollégium! elhe­lyezést, napi há­romszori étkezést, havi egyszeri ha­zautazást, munka- és védőruhát, szer­számot biztosí­tunk. Kőműves szakmunkástanu­lónak Jelentkező fiatalokkal társa­dalmi tanulmányi szerződést kötünk, melynek kereté­ben szakmunkás- tanuló ösztöndíjon felül havonta 250,— Ft külön ösztöndíj biztosí­tását Jelenti. Tanulmányi Idő 3 év. Jelentkezés 1974. augusztus 14-ig szövetkezetünk személyzeti veze­tőjénél a 252-240- es telefonon, vagv levélben az aláb­bi címen: ..Favo­rit” Építőipari Szövetkezet 1116 Budapest. Soproni u. 149. Megközelíthető: a Móricz Zsigmond körtérről a Fehér­vári úton a 18- as villamossal a végállomásig. (Al­bertfalvai kitérő). A Középületépítő Vállalat felvesz: kőművesek mellé női segédmunkásokat. Minden szombat szabad, \ vidékieknek szállásról gondoskodunk. Jelentkezni lehet: Budapest, V., Molnár u. 19. Munkaerő-gazdálkodás. Megyei postahivatal. Salgótarján jARATKlSÉRO, KÉZBESÍTŐ, H1RLAPKÉZBES1TÖ és Altalanos posta­tisztviselő munkakörbe dolgozókat Jelentkezni lehet Salgótarján, Tanácsköztársaság tér, fő- posta. Nógrád megye bármelyik postahivatalánál jelent­kezni lehet motoros kézbesítő munkakörbe! ^^iteti 44 órás munkaidő, «*oyenruha-ellátás, ZSUL motor- és kiküldetés általány AZ ÜVEGIPARI MÜVEK 01. SALGÖTARJÄNI ÖBLÖSÜVEGGYÁRA felvételre keres: 1. Gyakorlattal rendelkező — ügyvitelszervezésben és gaz dasági elemző munkakörijén jártas — IPARSZAKOS KÖZ GAZDASZT, osztályvezető-helyettesi munkakör betöltésért 2. Termelési szervezésben jártas okleveles gépészt, vagy gaz dasági mérnököt, munka-, üzemszervezői munkakörbe. 3. Anyagbeszerzői munkakörbe, gyakorlattal és középiskola végzettséggel bíró férfi munkaerőket. Fizetés megegyezés szerint. Pályázatokat a gyár személyzeti osztályára írásban, vág’ személyesen — 3101. Salgótarján, Hajek Rezső út 1. — kér jük beküldeni. NÓGRAD - 1974. május 22., szerda /