Nógrád. 1974. március (30. évfolyam. 50-76. szám)

1974-03-26 / 71. szám

P.ádi ósport Nógrád bajnokai: lYagy Árpád és Pálmai Gyula Hév« é* Nográd megye rá* diós szövetsége közösen ren* tíczte meg a körzeti gyors- tj.viráez rádiósbajnokságot, amelyen külön értékelték * megyék teljesítményét. A Verseny morse adas'vételböl állt. Áz ifjúságiaknál és a fenéiteknél is Salgótarjánba karült a bajnoki cím, Naev Árpád és Pálmai Gyula győ" zött. Eredmények: Ifjúságiak: 1. Nagy Árpád (Salgótarjáni Rk) 118,5. 2. Cyurkó Gyula (Nagybátonyi Salgótarján, v.: Hável, Ne- mesányi dr. St. Kohász: Szert (16). Juhász (20), Palla (13), Boronyai (14), Pintér (fl), Cs: Anti (—), SzÜVka (4), No­vak (4), Svantner (—), Sei* meczl (2), Edzó: Szarvas Jó- rsef. Kezdetben magas szín­vonalon, élvezetes volt a já­ték. A kohászok látványosan gyors indításokkal szerzett pontjait, s vezetését a baj* notoáigra törő ellenfél pontos, távoli dobásokkal egyenlítet- ts, A 10. percben 16:16 után a mérkőzést vezető pár Jó néhány téves ítéletétől ide­gesítve a Kohász — hibát hl* búra halmozott —, s ezt a pontosan dobó ellenfél ki­használta. Nyolc ponttal el* húzott. Egy utolsó fellángo- íáfsal újabb látványos per­cek alatt a hazaiak 38:36-ra megközelítették ellenfelüket, majd újabb valós és vélt já­tékvezetői tévedésektől idege­sen, már nem voltak egyen­rangú ellenfelek. Az OSC szünet után taktikailag, s kü­lönösen dobótechnikában ^ ma­gasan az ellenfél fölé nőtt. Az NB tl-es nagygolyós teke-csapatbajnokság V. for­dulóját bonyolították le va­sárnap. Mive. H Varas IKA­RUS kérte p«..„: választási jogának megeaeréléset, az St. öblösüveggyár ismét Itthon játszott. A hazai pálya elő­nye ebijen a fordulóban is győzeim -t hozott a tarjáni csapatnak. így a lejátszott öt mérkőzésből eddig négyet megnyertek. Ezzel előkelő he­lyen állnak a táblázaton, ösz- szc! azonban — amikor Ide­genben játszanak majd. két mérkőzéssel többet -— bizony nem lesz fenékig tejfel. Kü­lönösen akkor nem, ha gyen­gébb formában vívják majd a mérkőzéseket. A vasárnapi találkozón kü* Rk.) 104, 3, Kérdi Gyula (Nagybátonyi Rk.) 102 pont. Felnőttek! 1. Pálmai Gyu­la (Salgótarjáni Rk.) 132,5, 2. Molnár Sándor (Salgótar­jánt Rk.) 124,5. 3. Kúti Péter (Balassagyarmati Rk.) 114 pont. A versenyen 60 rádiós in­dult Nógrádból, Mindkét cso­portból az 1—2, helyezett in­dul az augusztusban megren­dezésre kerülő országos dön­tőn. Budapest, v.: Prenker, Gl* dófalvl. SBTC: Kőhegy iné (3), Szertné (23), Bable na (17), GaisiparkovicB (3), Szarvasné (11), Gs: Rozgonyi (2), Juhász (—•), Böködi (—). Edző! Pán* csovai Nándor. A csoport egyik legjobb — az előző bajnokságban Sal­gótarjánból is győztesen tá­vozó együttesét, saját ottho­nában győzte le az SBTC. A győzelem a jól kiválasztott taktika eredménye. A szo­katlanul szeles, szabadtéri pályán a távoli dobások he­lyett a gyűrű megközelítése volt a feladat. Szertné őrize­tére az- ellenfél legjobbját állította. Ezáltal kikapcsoló­dott saját zónájából. A tar­jáni befutók pedig középen könnyedén jutottak a palánk alá. A 11. percben 11:6-os ve­zetésüknél az ellenfél takti­kát változtatott. Ez, még job­ban kedvezett az SBTC-nek, Hat perc alatt 10 pontot sze­reztek — a Kandó egyet sem. Szünet után a haziai együttes keményen játszott, sok szemé­lyit vétett. Ezeket, valamint a távoli dobásokat Szertnéék biztosan juttatták kosárba. — mátyus —* lönüsen a mérkőzés elßö fele volt izgalmas. Később azon­ban a vendiégek gyengébb teljesítményei „békéssé" tet­ték a mérkőzést. így az St. Öblösüveggyár—Vasas IKA­RUS találkozó 6:2*re (2499:2388 fa) végződött. Részletes eredmények. St. öblösüveggyár: Mag 412, Huram Gy. 404. Puszta 422. Kiss 380. Huram T. 413. Klau­ber 463. Vasas IKARUS: Márkus 442. Fogarasi 304, Maksai 413. Fülöp 396. Boté 381. Puli 382. A soron következő V. for­dulóban az NB I-ből kiesett Eger csapatát fogadják az öblösüveggyáriak. — d — Ökölvívás Botos János junior-bajnok Kecskeméten a sportcsar­nokban négy napon át tar­tott az országos junior-baj­nokság, amelynek tarjáni vo­natkozású eseménye is volt. Légsúlyban Botos János a Zalka SE színeiben versenyző fiatal, első helyet, országos bajnokságot szerzett, Szkalia (Vasas), Jakab J. (Ü. Dózsa), és Csordás (Tatabánya) előtt. Botos János az SBTC ver­senyzője volt. Pintér János tanítványa és tavaly október­ben vonult be katonai szolgálatra. Teljesítménye ki­váló és tovább öregbítette a tarjáni öklözök jó hírnevét. Szabó Béla. az SBTC ököl­vívó-szakosztályénak vezetője hétfőn újságolta, országos ser­dülő kiválasztó versenyre ké­szülnek a tarján} ökölvívók. Székesfehérvár lesz a szín­helye április 3—7 között a területi versenynek, amelyről a legjobbak vehetnek részt a háromhetes tatai edzőtá­borozáson. Az SBTC 13 ver­senyzővel indul Székesfehér­várra. Sakk Madách Kupa viHamverneny A Balassagyarmati MEDOSZ sakkszakosztálya sorrendben másodízben rendezte meg egyéni és csapat villámver- senyét a Madách Kupáért. Mindkét szám SKSE-sikert hozott. Eredmények: Csapat: 1. SKSE (Frink, Szokács, Gál, Balázs) 15,5, 2. SBTC 14, 3. Bgy. MEDOSZ 13, 4. SBTC II. 8, 5. Bgy. Vegyes 5.5, 6. Drégelypalánk 3 pont. Egyéniben: 1. Frink (SKSE) 16.5, 2. Ponyi (SBTC) 16, 3. Császár (Bgy. Kábel) 15,5, 4. Lengyel (SBTC) 15,5, 5. Szo­kács (SKSE) 14, 6. Gál (SKSE) 14, 7. Erdős! (Dré­gelypalánk) 13, 8. Ábri (SBTC) 12, 9. Szabó (Bgy. MEDOSZ) 10. 10. Barna (St. Síküveg) 8, 11. Szilágyi (SBTC) 8, 12. Takács (SBTC) 8, 13. Ha­iaj (Érsekvadkert) 7, 14. Frid- mann (Bgy. MEDOSZ) 6,5, 15. Kónva (Bgy. MEDOSZ) 6.5, 16. Deák (SBTC) 6,5. 17. Csesznek (Érsekvadkert) 5, 18. Szász (Bgy. Kábel) 5. 10. Karval (Bgy. MEDOSZ) 2, 20. Páris (Bgy. MEDOSZ) 0 pont. A győztesek egy évig Védik a Madách Kupát. A verseny több mint í órán ót tartott, jó rendezésben, a sakk nép­szerűsítését szolgálva. A Salgótarjáni Ingatlan- kezelő Vállalat felvételre keres KŐMŰVES, HIDEGBURKOLÓ, SZIGETELŐ. SEGÉDMUNKÁS, TETŐFEDŐ, FŰTÉSSZERELŐ ÉS GÉPKOCSIRAKODÓ munkakörök betöltésiéire férfi munkavállalóikat. A felvételre kerülő munka- váltalak munkabérét a kol­lektív szerződésben előírt gyakorlati Idő beszámításán túlmenően, a most életbe lépő központi bérpolitikai intézkedések figyelembe­vételével felemelt összegben állapítjuk meg. Jelentkezni tehet a vállalat munkaügyi osztályán. Kosárlabda Reális vereség Értékes pontszerzés OSC—Salgótarjáni Kohász SBTC—Bp. Kandó 103:79 (58:44) 59:23 (22:8) Szerdán SBTC—Kazincbarcika mérkőzés Az SBTC labdarúgócsapa- a Kazincbarcikai Vegyész NB ,.... . . U-es csapatával. A találkozót ta szerdán elokeszuleti mer- |430 órai ke?cjettel a tó­kozest játszik Salgótarjániban strandi pályán rendezik. Teke A negyedik tavaszi győzelem St ÖblHsilveggyár—\ asas IKARUS 6:2 üvegipari Müvek salgótar­jáni öblösüveggyára felvé­telt hirdet Közmű- és Mélyépítő Vállalat, több évet munkára keres a salgótarjáni munkahelyére marós, vasesztergál you» szakmában. lakatosokat, hegesztőket és segédmunkásokat. Jelentkezni lehet: a gyár munkaügyi osztályán. Bér: a kollektív szerződésben foglaltak szerint. Jelentkezés: 62. n. Építésvezetőség Salgótarján Károly­telep. Erdész utca 4z MB l l-ben Újabb értékes győzelem SKSt—Dunakeszi VsE 3:1 (0:1) Salgótarján, 500 néző, v.: Lu- dányi. SKSE: Vári — Kasaa, Tfijti, Ceornov.i/aki, Szőke, Sze- berényi, Pálmai, Tóth, Szolno­ki (Oláh), Zsidai (Barte), Mar­osok. Edző: Wahlkampf Lajos. DV8E: Viktorlk — Marton, Szabadi, Bazsonyl, Kollár, Hömsch, Zoller (Hegedűs), Le­benyei, Lipniczkl, Poklák, Gör- glcze (Gönczöi). Edző: Borbély András. Kezdés után a hazaiak azonnal támadásba lendültek. A 2. percben Szőke jobb alsó sarokba tartó lövését Viktorlk nagy üggyel-bajjal szögletre hárította. A 12. percben Mar­osak 18 méterről pattogós lab­dát küldött kapura, de a ka­puvédő szerencsiével ezt is há­rította. A mezőnyben kihar­colt fölényét nem tudta gól­ban is érvényesíteni az SKSE. Sót, a vendégek az egyik el­lentámadásnál megszerezték a vezetést. A 25. percben Lip- nlcaki mintegy 16 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 0:1, Az SKSE ezután sok át­adási hibává,] játszott. Ehhez azonban, hozzájárult a vendé­gek túlzott keménysége is. Sajnos, Ludányi játékvezető ezt nem torolta meg. A félidő befejezése előtt kiegyenlített ugyan a hazai csapat, de a gólt nem adta meg Ludányt. A játékidő második részében nyomasztó SKSE-íölény jelle­mezt© a mérkőzést. Először Szolnoki, majd Kasza és Mar­osok hagyott ki helyzetet. A S3, percben Mártont utánrú- gaeért kiállította a játékvezető. Három perccel később Tóthot leteríbe-tték mintegy 18 méter­re a kaputól. A büntetőt Tóth hajtotta végre. Nagy erejű lö­vése nyomán a labda védhe­fcetlenül a bal sarokba vágó­dott. 1:1. A 71. percben Mar­osok három védőt is kicsele­zett. Végül felvágták az ötö­sön. A megítélt büntetőt Vári laposan a bal alsó sarokba lőt­te. 2:1. A 75. percben jobbo,- dali partdobds után Oláh kap­ta a labdát, a tisztán álló Bartához továbbított, aki 11 méterről elegánsan a hálóba továbbított. 3:1. A 87. percben Pálmait állította ki utánrü- gásért a játékvezető. A mérkőzés nagy részében az SKSE irányította á játékot. Er - nek ellenére a vendégek dur­vaságukkal megnehezítették a hazaiak dolgát. Végül ez rneií- bosszultta magát és az SKSL. ha nagy küzdelemben is, de győzött. Jó: Tajti, Szőke, Ma- - csők, ill.: Szabadi, Llipniczki, Polilák. (demény) Megérdemelt győzelem Nagybátonyi Bányász—Leninvárosi MTK 2:1 (0:1) Nagybátony, 400 néző, v.: Füzesi. Nagybátony: Palhuber — Kelemen, Antal, Mrázik (B,aranyi), Macska, Hanuselt, Nagy, Kovács, Veres, Percze, Orosz. Edző: Szőj ka Ferenc. LMTK: Dohány — Teslér, Orosz, Zumpf, Gumics, Tóth, Vajda, Pólyák, Haisz, Kiss, Druzsin. Edző: Béki Bertalan. A 17. percben Veres lövése a kapusról pattant a mezőnybe. A 18. percben Veres átadását Nagy kecsegtető helyzetben mellé lőtte mintegy 8 méter­ről. A 28. percben Kovács Fe­renc lövés,szerű beadását a ka­pus nehezen mentette szöglet­re. A 29. percben formás ven­dégakció után Kiss 10 méter­ről lőtt a hálóiba, úgy, hogy a labdát menteni akaró Padíhu- bert is érintette. 0:1. A 47. percben nagy helyzetben hibá­zott Pólyák, 10 méterről a vé­dőkbe lőtte a labdát. Az 53. percben Kovács Ferenc nagy helyzetben fölé lőtt, majd egy perc múlva ismét ő hagyott ki jó helyzetet. Az 56. percben a kitörő Nagyot buktatták a vé­dők a 16-os.on belül, 11-es! A büntetőt Veres biztosan lőtt© a jobb sarokba. 1:1. A 60. perc­ben Kovács lövését Dohány lábbal védte. A 71. percben szép le>n.lnvárosi támadás vé­gén Vajda a jobb kapufát ta­lálta el A 73, percben bal ol­dali Bányász-támadás futott a pályán, Kovács Perczét szók tette a kifutó kapus elvétette a Labdát és Percze mintegy 3 méterről a kapuba gurított. (Óriási kapushlfoa). 2 ti. Az első félidőben egyenlő erőik küzdelméből a bátrabb vendégek megérdemelten sze­reztek vezetést. Szünet után főleg a hazai csapat jóvoltából élénkült a játék, ekkor sokkal több helyzetet teremtettek a hazai csatárok és kettő kihasz­nálása elég volt a győzelem­hez. Jó: Antal, Kovács, Kele­men, ill.: Kiss, Vajda. (sulyok) Ennyivel jobbak voltak a hazaiak Váci Híradás—Kist er enyei Bányász 1:0 (1:0) Vác, 1500 néző, v„- Tóth J. V. Híradás: Drajkó — Molnár t., Kriska, Fiedler, Szúnyog h, Pálinkás. Kovács, Balogh, (Sváb), Fedor, Bednarik (Heré­id), Molnár II. Edző: Szigeti Ferenc. Kisterenye: Horváth — Mester, Gaiger, Jávori, Do­monkos, Márton, Romhányi (Králik), Czene, Toldi, Tarlóai, La vaj. Edző: Csermák László. Jó iramú mérkőzésem az első félidőben a Vác, a másodikban Kisterenye támadott többet. A 3. percben Toldi 16 méterről leadott lövése kapu fölé szállt. A 6. percben Kovács a jobb szélen elment, de Gaiger szög­letre mentett. A 12. percben Molnár II. kiugrott és 12 m- rőil megszerezte a hazai csa­pat gólját. 1:0. A 20. percben Márton előretört, de lövését Drajkó kapus védte. A 26. percben a kiugró Bednarik lö­vését Horváth védte. A 30. percben Kriska szabadrúgása aliig szállt mellé. A 34. percben Romhányi a jobb szélen elhú­zott, de beadásáról a csatárok lekéstek. A 40. percben a ki­ugró Molnár lövését védte Horváth. A 49. percben Lavaj lövését Drajkó hárította. Az 57. percben Ismét La va j veszélyeztet, Lövés; alig szállt kapu mel­lé. A 68. percben Fedor lövé­sét bravúrosan védte Horváth, A 77. percben Kriska szabad­rúgása alig szállt mellé, A 80. percben a szabadon ha­gyott Kriska közelről Horváti­ba lőtte a labdát. A hátrale­vő időben mindkét kapu több­ször volt veszélyben, de a i eredmény már nem változó r. Góllövő: Molnár II. Jó: Mo - nér I.. Pálinkás, Molnár IL, 111.: Horváth, Márton. Czene. —győri— , i Eredmények, táblázatok NB I. AZ NB I. ÁLLÁSA A CSOPORT ÁLLÁSA Ferencváros—Pécsi MSC 1 ;0 (1:0), Pécs, 10 000 néző, v.: Szilvás!. Góllövő: Máté. Haladás VSE—Csepel 1:0 (1:0). Csepel 2000 néző, v.: Kőrös. Góllövő: Hauser. MTK—Rába ETO 2:0 (2:0). Hungária krt. 3000 néző, v.: Petrí. Góllövő: Borsó (11-es- ből), Becsei. Vasas—Tatabánya 0:0. Fáy utca 6000 néző, v.: Mohácsi. VM Egyetértés—Szegedi EOL 3:1 (1:1). Szeged, 8000 néző, v.: Vincze dr. Góllövő: Tural, Kozma III. (öngól), Weimper, 111.: Magyar. Videoton—Dorog 1:0 (0:0), Székesfehérvár. 8000 néző, v.: Müncz. Góllövő: Kovács J. Újpesti Dózsa—Zalaegersze­gi TE 3:2 (3:1). Zalaegerszeg, 16 000 néző, v.: Somiéi. Gól­lövő: Fazekas, Sarlós Tóth A., ill.: Soós, Mihalecz (11-esből). 1. 0. DÓZSA 20 13 2 9 50-25 28 í. Mvac 18 10 4 4 81*17 4 2. FTC 20 11 9 4 40-18 27 2. Razincb. 13 10 4 4 30-17 ) 3. Videoton 20 11 4 6 29-21 26 3. Özd 18 9 6 3. 19- 8 4 4. Honvéd 20 11 2 7 38-23 24 4. BVSC 18 0 5 4 34-22 J 9. ETO 20 9 « 9 23-29 24 5. Gyöngyös 18 8 4 5 27-14 l 0. Tatab. 20 9 6 9 24-26 24 6. Rudab. 18. 9 3 6 32-25 I 7. Pécs 20 7 8 5 19-19 22 7. Izzó 18 8 4 6 26-16 3 8. MTK 20 8 S 7 26-23 21 8. SKSE 18 7 6 5 29-25 : 0 9. SBTC 20 5 11 4 16-20 21 9. D.-keazi 18 9 2 7 22-19 0 10. ZTE 20 8 3 9 21-30 19 10. Vác 18 6 8 4 19-18 : 0 11. Csepel 20 7 4 9 24-29 18 11. N.-bótony 18 5 5 8 30-29 i5 12. Haladás 20 3 6 9 10-26 16 12. S.-újhely 18 4 7 7 16-29 5 13. Vasas 20 2 11 7 10-24 15 13. Leninv 18 4 4 10 21-32 12 14. Szeged 20 4 6 10 20-28 14 14. Ny.-háza 18 2 8 8 11-24 >2 15. Egyetértés 20 1 11 8 19-82 13 18. Kister. 18 4 3 U 10-31 11 16. Dorog 20 1 6 13 19-33 8 10. EPGÉP 18 2 2 14 15-35 0 Április 3-án (szerdán): SBTC—MTKV Tatabánya—Bp. Honvéd, Haladás—Vasas, Do­rog—Csepel, Ü. Dózsa—Pécs, Egyetértés—Zalaegerszeg, Rá­ba ETO—Szeged, Ferencváros —Videoton. NB II. Északi csoport. Gyöngyös—BVSC 2:2, ÉP­GÉP—Kazincbarcika 1:0, Mis­kolc—Sátoraljaújhely 1:1, Va­sas Izzó—Nyíregyháza 1:0, Ru- dabánya—Ózd 2:1. Az április 7-1 fordulóban: SKSE—Nagybátony, Kistere­nye—Vasas Izzó. A TOTÓ 12. HETI LKEDMÉNYL 1. ZTE—Ü. Dózsa 2 2:8 a. Vasas—Tatabánya X 0 0 8. Szeged—Egyetértés 2 1.3 4. Szekszárd—Komló 2 0:2 B. Ganz-M.—Kecskemét X 0:0 6. DVSC—Békéscsaba X 1:1 7. BUdabénya—Ózd 1 2:1 8. EPgEP—Kazineb. 1 1:0 9. Gyöngyös—BVSC X 2:2 10. S.-újhely—MVSC X 1 :l 11. Bologna—Fiorentlna X 1:1 18. Milan—Inter. 2 1:3 13. Verona—Juventus X 0:0 +1 14. Nyíregyháza—Izzó 2 0:1 | NÓGRÁD - 1974. március 26., kedd 7 f