Nógrád. 1974. március (30. évfolyam. 50-76. szám)

1974-03-19 / 65. szám

tlézi labda A* Sf. Építők nyerfe a Falóé Kupát Egy látványos gól, az St. Építők—Detva mérkőzésen. Ko­vács László a gólszerző. Balassagyarmaton, a férfi- sk csoportjában is befejező­éi ott a I. nemzetközi Palóc Kupa. Az utolso forduló ered­ménye: St. Építők—Bgy. válogatott 23:12 (11:6), Detva—Diósjenő 19:12 (8:4), Bgy. SE—Nagybá- tony 22:17 (9:8), St. Építők— Detva 18:16 (9:8), Bgy. SE— Bgy. Válogatott 22:16 (8:4), Diósjenő—Nagybátony 12:11 (6:4). A góllövőlista állása, vég­eredménye: 1. Szlávik (Építők) 62, 2. Horváth (Építők) 56, 3. Susán (Nagybátony) 49, 4. Cerven- ka (Detva) 48, 5. Kovács J. (Bgy. SE) 46, 6. Lombos (Bgy. SE) 45, 7. Nagy J. (Építők) 42, 8. Szaszovszki (Diósjenő) 48, 9. Mikics (Detva) 36, 10. Kövér (Bgy. SE) 36. A KUPA VÉGERDMÉNYE 1. St. Építők 10 10 - - 268-174 20 2. Detva 10 8 - 2 163-112 16 S. Bgy. SE 10 6 - 4 224-190 12 4. Diósjenő 10 3 - 7 146-209 6 5. Nagybát. 10 2 - 8 180-196 4 6. Bgy. Vál. 10 1 - 9 145-243 2 Igazságos pontosztozkodás EAistcrenye—Nyíregyháza 0:0 Kisterenye, 200 néző, r.: Jurinkovios. Kisterenye: Hor­váth — Mester, Gaiger. Jávori, Domonkos, Márton, Oláh (Ta­kács), Romhányi Toldi, Tar­lóéi (Králik), Lavaj. Edző: Csemák László. Nyíregyháza: Pilcsuk — Kemecsei, Szilvási, Neumann, Kegye, Együd, Tóth J., Kozma. Nagy, Bács­kái, Szórád (Balogh). Edző: Demény Béla. A szél támogatásával a he­lyi csapat lépett föl támadó­lag. Az 5. percben Lavaj mel­lé felejt. A 14. percben Tarló­st lövését védte a nyíregyhá­zi kapus. A 22. percben ismét Tarlóéi adott munkát Pil* csuknak. A 25. percben egy gyors ellentámadás után Tóth lőtt Horváth kapuja fölé. A 32. percben Lavaj lövését védte a vendégek kapuba. Az I. félidő hátralevő részében a fölényben játszó helyi csapat Bem bírt a vendégvédőkkel. Csupán egy pár szöglet adó­dott. Szünet után változato­sabb lett a játék. A 46. perc­ben Domonkos lőtt mellé. Az 50. peroben Horváth ütötte szögletre Kozma lövését Utána a szabadon hagyott Kegye lövöldözte többször a helyi kaput. A terenyei csa­pat támadásai elakadtak a lelkesen és keményen játszó nyíregyházi védőkön. A 70. percben Toldi előtt nyílt gól­szerzési alkalom, de gyenge lövését Pilcsuk védte. Majd a 84. percben a vendégek jobb­szélsője Tóth találta el a bal kapufát. Sportszerű, kemény mérkőzést vívott a két csa­pat, melynek csatárai nem boldogultak a jól záró védők­kel. A mutatott játék alapján a döntetlen eredmény igazsá­gos. Jó: Gaiger. Jávori, Márton, ill. Pilcsuk, Kegye, Nagy. (győri) Posztói KSE— SomMáltőújfalu 3:1 (2:1) KB 11. Kesnény játék Vác—3Ä.5E lil (lil) Vác. 1000 néző, v.: Tompa. Vác: Drajkó — Molnár I., Kriska, Fiedler, Szunyogh (Menczel), Pálinkás, Balogh, Fedor, Kovács, Bednarik, Molnár II. Edző: Szigeti Fe­renc. SKSE: Vári — Kasza, Tajti, Boros, (Bartha), Szőke, Szeuerényi, Antal, Cserzovsz- ki, Tóth, Zsidai (Oláh), Mar- csok. Edző: Wahlkampf La­jos. Kezdés után a hazaiak len­dültek támadásba, és jobbnál jobb akciókat vezettek. Az SKSE védelme tíz percig el­lenállt, de a 13. percben rö­vidzárlat következett, és Fe­dor az állva maradt védelem mellett mintegy 12 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt 1:0. Két perccel később Boros és Balogh összecsapott, a tarjáni védőt levitték a pályról. A hazaiak nem sokáig örülhet­tek a vezetésnek. A 18. perc­ben mintegy 35 méterre a kaputól Marcsok cselezgetett. Az egyik védő elkaszálta. A megítélt szabadrúgást Tóth akarta elvégezni, azonban át­lépte a labdát, és Marcsok lőtt védhetetlenül a hálóba. 1:1. Az első félidő további részében mindkét kapu előtt adódott helyzet, de a védel­mek hárítottak. A játékidő második része ismét fergeteges hazai táma­dásokkal kezdődött, A váciak támadást támadásra vezettek. A 65. percben egy mintasze­rű hazai akció végén Balogh erősen belőtt labdájára Kasza rossz ütemben ugrott fel fe­jelni. A védő kézzel elütötte a labdát. Vitathatatlan 11-es. A büntetőt Kriska csúnyán a bal kapufa mellé küldte (itt szerencséje voU az EKSE- nek). Ezután még keményeb­bé vált a játék, de az ered­mény már nem változott. Az SKSE Gáspár és Szolnoki nélkül állt ki a találkozóra. Korán megsérült Boros is. Az átszervezett csapat azonban iól helytállt, és megérdemel­ten hozta el Vácról is az egyik pontot. Jó: Fiedler, Fe­dor. Molnár II., ill. Szőke Tóth, Marcsok. —demény— SPORT Az OSN nógrádi nyitánya Spartakiáddönfő Ba I assagy ar maion „ Gödöllő — Öblösüveggyár 1,0 (O O) Gödöllő, 400 néző. v.: Szila* gyi. Öblösüveggyár: Molnár — Pilinyi, Pindroch, Márton, Král II., Fehérvári, Kral I. (Szántó), Gáspár. Koszta. Bo­dor, Sándor (Simon). Edző: Simon Imre. Uveggyári támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az egész első félidőben a fölény meg is maradt. A mérkőzés legnagyobb helyzetét a 17. percben Bodor hagyta ki- Král II. szögletét 1 méterről a jobb kapufa mellé fejelte A második félidőben, feljött a Gödöllő is, változatos játék alakult ki. A mérkőzés egyet­len gólja a 75. percben esett, egy kapu előtti kavarodásnál Temesvári mintegy 22 méter­ről a jobb felső sarokba ívelt. (farkas) Balassagyarmat volt a szín­helye vasárnap az őszi-téli spartaikád megyei döntőjének. A verseny egyben az OSN me­gyei nyitánya is volt. A Sport­csarnokban, felsorakozott ver­senyzőket, csapatokat Horváth József, a Balassagyarmati já­rási Hivatal elnöke köszöntöt­te és méltatta az OSN jelentő­ségét. Megjelent a megnyitón az OTSH képviseletében Var­ga Gábor is. Dicséretesen jól sikerült a spartakiád rendezé­se. színvonalasak voltak a versenyek. Ki kell emelnünk az induló sportolók szép szá­mú megjelenésiét és küzdeni akarását. A spartakiád sakk- és asztalitenisz-versenyei mondhatni, teljes pásztói si­kert hoztak! A pontversenyt magasan nyerte a pásztói já­rás csapata és mindössze egyetlen számot — a férfi sakk egyéni versenyt — nem tudták megnyerni- A többi bajnoki cím a pásztói járásba került! Megrendezték a Ki mit tud a sportról ? szellemi vetélkedőt, amelyben 100 százalékos si­kert ért el a salgótarjáni já­rást képviselő nagybátoinyi gépüzem. Egyéniben az 1—3. helyet megszerezték és fölé­nyesen nyerték a csapatver­senyt. Részletes eredmények: Asztalitenisz. Nők: Egyéni: 1. Tóth Edit (pásztói járás), 2. Szőke Erzsébet (St. járás), 3. Miklós Éva (szécsényi járá6), 4. Kővári Margit (rétsági já­rás). Páros: 1. Karácsondi. Tassá (pásztói járás), 2. Kővári M., Diaskóczi (rétsági j.), 3. Ora- vecz M.. Gordosné (szécsényi j.), 4. Szőke, Puporka (st. já­rás). Női csapat: 1. Pásztói j., 2. Szécsényi j., 3. Rétsági j. Férfiak. Egyéni: 1. Ispán Győző (pásztói járás). 2. Su­lyok József (salgótarjáni já­rás), 3. Faggyasi Lajos (rétsági járás), 4. Havaj István (balas­sagyarmati járás), 5. Trepin- szki Vince (Balassagyarmat, város), 6. Pintér Ferenc (szé­csényi járás). Páros: 1. Kelemen G„ Oro- szi L. (pásztói járás), 2. Tre- pinszki I, Trepinszki II. (Ba­lassagyarmat, város), 3. Fagy- gyas L„ Szőllősi G. (rétsági járás), 4. Pintér F., Hegedűs G. (szécsényi járá6), 5. Sulyok J., Bakos J. (salgótarjáni já­rás), 6. Havaj I., Pöl hős P. (balassagyarmati járás). Vegyespáros: 1. Krajcs J., Tóth E. (pásztói járás), 2. Su­lyok J., Szőke E. (salgótarjáni járás), 3. Ferencsik J., Kővári M. (rétsági j.), 4% László A, Miklós J. (szécsényi járás). Csapatban: 1. Pásztói járás, 2. Salgótarjáni járás, 3. Balas­sagyarmati járás, 4. Rétsági járás. 5. Szécsényi járás. Sakk. Női egyéni: 1. Halmo- si Ibolya (pásztói járás), 2. Szemerédi Jáno&né (szécsényi A felsőtoldi női sakkozók 1 ..r?”..........* T óth Edit (Pásztó), a női Havaj István balassagyar- győztes maii járás Li»1 Asztalitenisz-csata három asztalon Herbst Rudolf felvételei járás), 3. Elek Gábouné (balas­sagyarmati járás). Csapatban: 1. Pásztói járás, 2. Balassa­gyarmati járás. 3.. Szécsényi járás, 4. Rétsági járás. Bj;y, SE—Erzsébeti Sp. 2:2 (0:0) Az első pásztói gólt láthatjuk. Srnolck beadását Győr kapta, aki a kapus keze között fejelte a labdát a hálóba. 1:0, a PKSE javára! Balassagyarmat 400 néző. v: Hidvégi. Bgy. SE: Treso, Kon- csek. Fodor, Lajkó. Zatykó, Ferencsik, Kovács. Trübin (Hajnal). Nagy, Erdélyi, Szed- lák. Edző: Dományi Pál. Hazai támadások mezőnyfö- lény és több kihagyott helyzet volt jellemző az első félidőre. A szórványos ellen- támadások alkalmával a ven­dégek is kidolgoztak két, biz­tos helyzetet a gyarmati kapu előtt Szünet után még erőtel­jesebben rohamozott a kék'fe- hér csapat. Az 55. percben Kovács szögletrúgása után Trubin szerezte a gyarmatiak vezető gólját. Befejezés előtt tíz. perccel sűrítve kapta a kö- zönsérr a gyorsan pergő fejle­ményeket. A 80. percben Ko­vács a kapussal szemben, az üres kapu mellé lőtte a lab­dát. A 83, percben Nagy ve­zette a labdát a bal oldalon, beadását Kovács előre vetőd­ve fejelte a labdát a kapura 2:0. A 84. percben jobb oldali ellentámadás végén Gyurovát elhúzta Lajkó mellett a lab­dát és futtából lőtt a jobb fel­ső sarokba. 2:1. A 87. percben szabadrúgáshoz jutott a pesti csapat a kezdő körtől. A lab­da átrepült a bal oldalra, ott kapu elé íveltek. Sáfrány ha­bozás nélkül kapura lőtte a labdát, ezzel a vendégcsapat egyenlített. A hátralevő há­rom Dere már kevés volt a győzelem megszerzésére. A mindkét félidőben hatá­rozott fölényben játszó hazai csanat biztos győzelemre álló mérkőzésből csak egy pontot tudott megtartani. A mérkőzés egyetlen tanulsága, hogy a 90. percig minden lehetséges! Jó: Fodor. Erdélyi és Szerdák. (reiter) ÓZDI KOHÁSZ — NAGYBÁTONYI BÁNYÁSZ 1:0 (1:0) Ózd: 2500 néző, v.: Pécsi. Ózd: Fekete — Kovács B„ Mu­rányi, Martis, Kovács Z.. Fü- kő, Dolezsár (Zay), Tábori, Csuhány, Barna. Tóth. Edző: Dávid Róbert. Nagybátony: Palhuber — Kelemen, Antal, Mrázik, Macska, Hanusek, Nagy. Kovács F., Veres, Ba­ranyai, Orosz. Edző: Szojka Ferenc. Gyenge iramú, sok hibával tarkított találkozón, az Özd végig fölényben játszott. En­nek ellenére gólt csak 11-es- ből tudtak szerezni, Tóth ré­vén. Szünet után rákapcsolt a nagybátonyi csapat, több veszélyes támadást is vezetett, de nem sikerült az egyenlí­tés. A hazaiak közül Kovács B.. Kovács Z., Fükő és Tóth, a vendégcsapatban Palhuber, Macska és Orosz játszott jól. Férfi egyéni: 1. Hoffer Mik­lós (rétsági járás), 2. Fekete József (salgótarjáni járás), 8. Bartusz István, (szécsényi jt - rás), 4. Szárcsák János (pász­tói járás), 5. Győri István (bt • lassagyarmati járás). Csapa - ban: I. Pásztói járás, 2. Sz> - csényi járás. 3. Salgótarján i járás, 4. Balassagyarmati - rás, 5. Rétsági járás. A Ki mit tud a sportmozga­lomról? szellemi vetélkedő egyéni versenyéiben: 1. Répás- sy László, 2. Szaibó János. 3. Bocsó Tibor (valamennyi sal­gótarjáni járás). Csapatban: 1. St. járás (Ré- pássy, Bócsó, Szabó), 2. Szé­csényi járás (Hajdú László, Csirke László, Varga László), 3. Pásztói járás (Győri And­rás, Győri Bertalan, Szőllősi László), 4. Rétsági járás (Saj- da Etelka, Ba/lázs István, Ariik Imre), 5. Salgótarján város (Rátkai Tivadar, Erdélyi Ist­ván, Lambeczki Péter). Az őszi-téli sipartaknád pont­versenyének végeredménye: 1. Pásztói járás 101, 2. Szécsőnvi járás 56, 3. Rétsági járás 54, 4. Salgótarjáni járás 43, 5. Ba­lassagyarmati járás 34 pont. r NÚGRÁD — 1974. március 19., kedd