Nógrád. 1973. november (29. évfolyam. 256-280. szám)

1973-11-27 / 277. szám

I Eredmények^ íáb^áztuok NB L Videoton—Bp. Honved 2:1 (1:1), Tatabánya—Ferencváros 2:0 (0:0), Zalaegerszeg—Dorog 2:1 (1:0), Rába ETO—Egyetér tés 1:1 (1:0), Csepel—Szeged 2:0 (2:0), Pécs—Haladás V3I’ 1:1 (1:0), Vasas—MTK 1:J (1:1). Az NB I. állása:-30-14 IP 32-22 U 21-15 18 iá-i6'ii', 24-16 11 15-13 11 15-14 11 20- 13 16 21- 18 U 17-18 13 15-21 IS 13- 17 11 12-18 10 14- 19 9 10-26 8 12-24 6 Az őszi utolsó fordulóban, december 2-én: MTK—Bp. Honvéd, Egyetértés—SBTC, Ü. Dózsa—Tatabánya. Ferencvá­ros—Haladás, Pécs—Dorog. Zalaegerszeg—Csepel. Szeged —Vasas, Videoton—Rába ETO. NB H. Északi csoport BVSC—Miskolc 2:1. Kazinc­barcika—Vasas lázó 0:0, Ru- ■dabánya;—Gyöngyös 1:0, Le- yninváros—Vác 3:0, Dunakeszi —Nyíregyháza 2:0. őszi végeredmény: Képek a 2:1-ről 1. Honvéd a Ü. Dózsa 14 9­5 2. 14 8 2 4 3. Tatabánya 14 7 4 3 4. ETO 14 7 4 3 5. FTC 14 7 3 4 6. S3TC 14 5 7 2 7. Pécs 14 5 7 2 8. Videoton 14 6 4 4 9. Csepel 14 6 3 5 10. MTK 14 5 3 6 11. ZTE 14 5 3 6 12. Haladás 14 3 5 6 13. 'Vasas 14 2 6 6 14. Szeged 14 3 3 8 15. Egyetért. 14­8 6 16. Dorog 14 1 4 j9 Harc a levegőben. Noskó, Kajdi és Harsányi harcol a labdá­ért 2. MVSC 15 10 2 3 28-iS 22 2. KazinSb. 15 9 2 3 23-10 21 3. Ózd 15 7 6 2 16- 6 20 4. BVSC 15 8 3 4 28-19 19 5. D.-keszi 15 8 2 5 20-15 18 8. Rudab. 15 8 1 6 26-20 17 7. Izzq 15 6 4 5 "21-11 10 8. Ovtfngyös 15 6 4 5 21-12 16 9. Vóe 15 4 7 4 15-16 15 20. SKSE 15 5 5 5 21-23 15 11. N.-bátony 15 4, 5 6 15-23 13 12. T.erűnv. 15 4 4 7 20-25 1? 13. s -űjhely 15 3 6 6 12-24 12 L4. Ny.-háza 15 2 7 fi 10-21 11 15. Kistér. 15 4 2 9 10-20 10 16. EPGEP 15 1 1 13 11-30 3 A TOTÓ 47. HETI EREDMÉNYE 1. SBTC—O. Dózsa 1 2. Vasas—MTK X 3. Dorog—ZTE 2 4. ... y 5. ^Budafok—MÁV DAC x 8. Olajbányász—SZMTE 1 7. Kecskemét—Dunaújváros 2 8. Várpalota—Eger x 9. KKFSE—Pénzügyőr x 10. BVSC—MVSC 1 11. Milan—Juventus x 12. Torino—Florentina z 13. Verona—Cagliari i 13+1 i 14. ni. kér.—Bp. Építők l Gyenge játék Nagybátonyi Bányász — Sátoraljaújhely 0:0 Nagybátony, 300 néző, v.í Balogh. Nagybátonyi Bányász; Palhuber — Kelemen, Macska, Ludányi, Ba- ranyi, Pozsár, Nagy, Antal, Veres iNagykiske), Kriskó, Kovács (Óno- üi). Edző: Szőj ka-Ferenc. S. Spar­tacus; Vakles — Szűcs, Toronyi, Lengyel, Sütő, Dobai, Dutkevicz, Schuller, Tokár, Telenkó, Szepesi. Edző: Séra Béla. A 3. percben Baranyi lőtt fölé. A 10. percben a vendégek vezettek amadást és Tokár nagy helyzet­ben feladta a labdát Palhubernek« v 27. percben Antal jó helyzetben >ölé lőtt. A 37. percben született az iső gólveszélyes támadás, Kovács beadását Kriskó a jobb kapufára lőtte. Szünet után sem javult a játék, n 48. percben Kriskó buktatásáért ;.i 16-osról szabadot rúghatott a hazai csapat, melynek végén a vendégek felszabadítottak. Az 52. percben Veres beívelését Pozsár jó helyzetben mintegy 7 méterről fe­jelte mellé. Az 58. percben Kriskó beadását Kovács elvétette. A 74. percben a vendégek vezettek ve­szélyes támadást, melynek végén Schuller lövését védte Palhuber. \ 89. percben csaknem gólt értek cl a vendégek. Schuller lövése alig csúszott ki a jobb kapufa mellett. Végig alacsony színvonalú mér­kőzés, a Bányász-játékosok sok­kal többet birtokolták a labdát, urn a meddő támadó játék miatt meg kellett elégedni a döntetlen­nel. A védekezőtaktikával játszó v endégek csak ritkán vezettek tá­madást, mégis egy-két esetben csaknem sikerült gólt rúgniok. Az őszi idény utolsó mérkőzéséről a közönség csalódottan távozott. Jó: Macska, Kelemen, ill.: Toro­nyi, Szűcs. első gól előtti pillanat. Szoó lábán a labda, s a követ kező pillanatban rezgeti Szertt tnihályi hálója Kovács Imre mesteredző Barthát „igazítja el” Herbst Rudolf felvételei Nagyszerű, megérdemelt hazai győzelem Salgótarjáni BTC— Újpesti Dózsa 2:1 (2:1) A sportrajongók hét közben latolgatták az esélyeket. Sike­rül-e itthon tartani legalább az egyik pontot az Ü. Dózsa ellen? A mérkőzés előtt a tíz­ezer szurkoló újra meg újra elemezte az Ü. Dózsa Benfica elleni teljesítményét. Mondo­gatta^ is: bizony, ha ellenünk is úgy játszanak, akkor nem sok babér terem. Közben a csapatok serényen készülőd­tek. Az SBTC öltözőjében Ko- •vács Imrét, a mesteredzőt szü­letésnapja alkalmából köszön­tötték a sportvezetők, sportba­rátok, játékosok. Az edző kérte a fiúktól, hogy a megbeszélt taktikai utasításnak szigorú betartásá­val álljanak helyt. A szél időnként feltámadott. A csú­szós pályára Palotai sípjelére, akinek segítőtársa Tátrai és Palla volt, az alábbi felállí­tásban lépjtek pályára a csa­patok. SBTC: Magyar — Miklós, Kmetty, Horváth, Vertig — Bartha, Répás (Sáfrány), Bás- ti — Szoó, Kajdi, Jeck (Ke­gye). Edző: Kovács Imre. Újpesti Dózsa: Szentmihályi — Kolár, Harsányi, Horváth, Noskó — Dunai III., Tóth A. (Sarlós), Zámbó — Fazekas, Bene, Nagy (Fekete). 'Edző: Szűcs Gyula. Kezdés után a_ nagyszámú közönség nagyszerű tarjáni tá­madásokat láthatott. Az első gólra sem kellett sokáig vár­ni. Básti nagyszerű labdát kül­dött középre, Kajdi fejjel Szoó elé továbbított, a szélső jó ütemben lefutotta a Dózsa- bédőket, és a kimozduló Szent­mihályi felett védhetetlenül bombázott a hosszú sarokba. 1:0. Feloldódott a közönség, és örömmámor volt a pályán. Ezt csak tetézte, hogy a 6. percben ismét Szoó futott el a jobb oldalon, de kapu fölé lőtt. Nagyszerűen építette tá­madásait a hazai csapat. A Dózsa védői idegeskedtek. Az egyik tarjáni támadásnál Nos­kó szabálytalankodott Kajdi- val szemben. A 13. percben Básti szögletet ívelt be a bal oldalról. A labda már túlju­tott Szentmihályi felett, de a kapu mögé csavarodott. A 21. percben Bene futott el a jobb oldalon, de Horváth a 16-os előterében felvágta. A szabad­rúgást Tóth végezte el, és ra­vaszul a jobb felső sarokba csavarta a labdát. Magyarnak minden tudására szüksége volt, hogy szögletre hárítsa a lövést. Ezután ismét több tar­jáni akciót láthatott a közön­ség. A 28. percben megszüle­tett a hazaiak második gólja. Jeck a bal oldalon ügyesen tisztára játszotta magát, be­adásszerű lövése a bal kapufa éléről vágódott vissza. Szent­mihályi és több Dózsa-védö is ott állt, végül a labda a befu­tó Noskóról a hálóba vágódott 2:0. Fokozatosan feljöttek a ven­dégek is. Az egyik támadásnál Benét lesen találta a labda. A válogatott csatár reklamált, amiért Palotai figyelmeztette. A 37. percben Bene egy bea­dást elfejelt, de a gólba tartó labdát (tét tarjáni védő is há­rította. A 40. percben Bene végzett szabadrúgást, lövése a kapufán csattant, - majd Ma­gyar szögletre hárítoft. A 41. percben egy ártatlan­nak látszó újpesti akció végén Fazekas a Tóthtól kapott lab­dát a hálóba gurította. Vertig is megpróbáüt hárítani, de a kifutó kapussal összeütközött, 2:1. / A játékidő II. részében fer­geteges támadásokba kezdett a vendégcsapat. Az SBTC szemmel láthatóan, átadta a játékteret a Dózsánák, és vé­dekezésre rendezkedett be. A 48. percben Bene 20 m-rö a kaputól szabadrúgáshoz állí­totta a laljdát. A sorfal felett úgy lőtt kapura, hogy a labda a felső lécet érte. Az 56. perc­ben ismét Noskó szabálytalan­kodott — mint többször is a mérkőzésen —, amiért őt is figyelmeztette a játékvezető. A hazai csapat ritkán vezetett támadásokat. A Dózsa viszont minden idegszálával az egyen­lítésre törekedett. így az egyik támadás végén Fazekas lőtt kapu fölé. Az egyik tarjáni el­lentámadás során Répást terí­tette le Noskó, így röviddel később a csatár elhagyta a já­tékteret. Üjra Dózsa-támadá- sok következtek, majd Szoó futott el sokat ígérőén a bal oldalon, de Szentmihályi véd­te a lövését. A 80. percben a nagy nyo­más után ellentámadást veze­tett a hazai csapat. Ismét Szoó tűnt fel a bal oldalon, és be­lőtt labdáját Szentmihályi csípte el. A másik oldalon Sarlós találta jó helyzetben Benét, de a csatár csúnyán a kapu fölé emelt. A 86. perc-’ ben kezezést reklamáltak a dózsások Kmettynél, Palotai játékvezető azonban — na­gyon helyesen — továbbot in­tett. Az utolsó percekre telje­sen beszorult a tarjáni csapat, és mindenkiben meghűlt a vér, amikor . Kmetty és Horvath ugrott fel fejelni, és az újpes - ti játékos fejese alig kerülte el a bal felső kapufát. Majd Sar­lós fejesét hárította nagy bra-, vúrral a tarjániak kapusa. Hosszúnak tűnt az utolsó perc, amelyet mór az egész szurko­lótábor „idő” “felkiáltással jel­zett Palotainak. Salgótarján labdarúgó-szur­kolói,régen láttak ilyen izgal­makban bővélkedő találkozót. A játékidő első részében ti tarjániak ötletednél ötletesebo támadásokkal hozták zavarba a Dózybvédelmét, a vendégek alig-alig tudtak kibontakozni. Básti vezényletével tfiagyszerű- en szőtték támadásaikat a ha­zaiak, Különösen az ifolt ör­vendetes, hogy jobb oldalon a fiatal Szoó igen biztatóan ját­szott, és remekbe szabott góllal terhelte meg a nagy hirű ellen­fél hálóját. A játékidő II. ré­szében nem csak a két együt­tes, hanem a két edző is tak­tikai küzdelmet vívott. Ez megmutatkozott a cserékben, és abban a játékstílusban, amelyet ezúttal a hazaiak is­mét ráerőszakoltak a fővárost csapatra. A jól fejelő és záró tarjáni védelem hárítani tud­ta az újpestiek rohamait. Az SBTC-ben Magyar több nagyszerű védést mutatott. A hátvédsorban minden játékos kimagaslót nyújtott. Horváth nagyszerűen semlegesítette Benét. Kmetty fejjátékával és higgadt leadásaival tűnt ki. Vertig magabiztosan látta el feladatát. A középpályán is azt \ bizonyították a hazaiak, hogy ismét kialakulóban van egy újabb trió. Ebből Básti teljesítménye emelkedett az átlag fölé. A közvetlen táma­dók közül Szoó, Jeck és Kaj­di volt a sorrend. A vendégcsapat ezúttal el­maradt korábbi teljesítményei­től, és a védelem többször is bizonytalankodott. A közép­pályások közül Tóth rövid* ideig állt helyt, Dunai III. sok labdát adott ugyan, de a tá­madósor ezúttal nem csillog­tatta tudását, mert a hazai vé­delem jól állt a lábán. A mérkőzésen, amelyet Pa­lotai magas színvonalon ve­zetett, megérdemelten győzött a hazai csapat. Demény László Izgalmas küzdelemben Ózdi Kohász — Kisterenyei B. Építők 3:1 (1:1) Ózd. 800 néző. v.: Lauber. Özd: Fekete — Kovács, Murá­nyi, partis. Barna. Fükő, Do- lezsál, Zay (Bácskái), Csu- hány. Tábori. Tóth. Edző: Dá­vid Róbert. Kislercnye: Hor. váth — Márkus, baiger. Jávo­ri, Márton. Rakonczás, Ubran- kovics (Jánosi). Romhányi, Tarlósi, Králák. Lavaj. Edző: Csernák László. Nagy iramban, kezdődött a mérkőzés. A 12. percben a te- renyei csapat vezetést szerzett. Jlomhányj lövését a kapus ki­ütötte és Lavaj közelről a há­lóba vágta 0:1. A 15. percben Horváth kapus egy kifutásnál megsérült, kétperces ápolás után folytatta a játékot. Ha­=— sulyok — zai támadások egész sorát há­rította a jól záró terenyei vé­delem. A 23. percben Csuhány,' a 25. percben Dolezsál lövé­sét védte Horváth. A 26. perc­ben egyenlített az ózdi csapat Tábori 20 m-röl hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. ,1:1. A gól után is k hazaiak tá_ madtak többét, gyors ellentá­madás során Tarlósi fejése a kapufán csattant. A II. félidő­ben változatosabb, kiegyensú­lyozottabb lett a játék. Mind­két kapu előtt adódtak hely­zetek, s ezt az ózdiak jobban használták ki. A 70. percben Dolezsál futott el a jobb szé­len, beadását Tábori "közelről a jobb alsó sarokba fejelte 2:1. A 75. percben Lavaj lőtt kö­zelről mellé. A 80. percben. Dolezsál nagy lövését védte bravúrral Horváth. Ezután, a Terenye próbált egyenlíteni, a 87. percben egy ártatlan hely­zet után megílélt 11-essel az ózdiak biztosították győzelmü­ket A büntetőt Csuhány ér­tékesítette 6:1. Változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A helyi csapatnak nagyon meg kellett küzdenie a győzelemért. Bár az ózdiak nagy részben fölényben ját­szottak. a vendégek is több gólhelyzetet teremtettek, de csak egyet tudtak kihasznál­ni. Végeredményben az Özd megérdemelten nyert. Jó: Mu­rányi. Kovács. Barna, Tábori, EL: Horváth, Gaiger. — győri — Vári tizenegyest védett Salgótarjáni Kohász-ÉPGÉP 2:1 (0:0) Albertfalva, 100 néző, v.t Nagy B. SKSE: Vári — Kasza, Tari, Kapás, Szőke, Szeberé-' nyi, Pálmai, Fekete (Tóth), Szolnoki. Antal, Marcsok. Ed­ző: Wahlkampf Lajos. ÉPGÉP: Gergely —• Borsos, Rákos, Papp, Domonkos, Tímár. Kol- kedi. Szalad (Kovács), Kudi- ák (Kondér), Halász. Bleicher. Edző: Nagy Zoltán, Az Északi csoport sereghaj­tója nagy erővel kezdte a já­tékot, és egymás után gördül­tek a támadások a tarjáni ka­pura. Az SKSE szél ellen ját­szott és nehezen tudott kibon­takozni. A játékidő első része az ÉPGÉP-csatárok és a tar­jáni védelem párharcát hozta. A védők ebben az időszakban nagyszerűen játszottak. Vári kapussal az élen mindent há­rított az SKSE-hátvédsor, sőt a kapus egy buktatásért meg­ítélt 11-est is óriási bravúr­ral hárított! Szünet után kiegyenlítődött a játék, rákapcsolt az SKSE és a 60. percben megszerezte a vezetést. Kajsza futott fel, pompásan be játszotta a lab­dát, amelyet Pálmai nagysze­rű fejeléssel a hosszú sarokba küldött. 1:0. Tízperces me zőnyjáték következett és "a 70. percben Bleicher kiegyenlített. A tarjáni csapat nem adta fel a küzdelmet és látványos góllal megszerezte a győzelmet a 82, percben. A jobb oldalon gór dűlt a támadás. Szőke—Antal —Pálmai volt a labda útja. A szélső nagyszerűen átívelte a labdát Marcsok élé, aki igazí­tott egyet rajta, kicselezte a ráfutó Borsost és óriási góli lőtt a léc alá. 2:1. A minden csapa trészbei • jobb SKSE megérdemelt győ­zelmet aratott. A hazaiaknak csak fellángalásaik voltak és szünet után visszaestek. Ek- , kor erőteljesebb játékával fe­lülkerekedett és teljesítette az őszi 50 százalékot a tarjáni kék-fehér gárda. Jó: Vári (a mezőny legjobbja), Kasza, Sző­ke, Szolnoki, ill. Domonkos, Papp, Halász. (szokács) r NÓGRAD — 1973. november 27., kedd