Nógrád. 1973. október (29. évfolyam. 230-255. szám)

1973-10-09 / 236. szám

Erí ékes győzelem idegenben Nagybátonyi Bányász—Leninvárősi MTK 4:3 (0:0) Leninváros, 800 néző, v.: Szabó I. Nagybátony: - Palhu- ber — Macska, Ludányl, An­tal, Kelemen, Pozsár, Ónodi (Bárányt), Kovács, Veres Kriskó, Nagy. Edző: Szojka Ferenc. LMTK: Dohány — Breuer, Zumpf, Gunlcs, Tes- lér, Tóth, Kiss, Halsz (Sztan- kó), Vajda, Druzsin, Győri. Ed­ző; Béki Bertalan. A 49. percben vezetést szerzett a Bányász. A kaputól 20 méterre Veres végzett el szabadrúgást és jól eltalált lövése után a bal felső sarok­ba csavarodott a labda. 1:0. Az 53. percben egyenlitettek a ha­zaiak, Vajda a lábak között 8 méterről a bal alsó Sarokba lőtt. 1:1. Négy perc múlva új­ra a leninvárosiak hálójában táncolt a labda. Veres remek labdával ugratta ki Kovácsot, aki két csel után mintegy 7 méterről a bal sarokba lőtt. 2:1. A 60. percben ismét egyenlített a Leninváros. Kiss beadását Zumpf közelről fe­jelte a bal sarokba. 2:2. A 63. percben váratlanul meg­szerezte a vezetést a hazai csa­pat. Druzsin beadását Kiss közelről a kapuba kotorta. 2:3. A 80. percben sikerült az egyenlítés. Veres szabadrú­gásból beívelt labdáját Kris­kó mintegy 5 méterről remek fejessel küldte a kapu köze­pébe. 3:3. A 88. percben el­dőlt 1 a mérkőzés a Bányász­csapat javára. Kriskó ügyesen elfutott a jobb oldalon, be­adott labdáját Kovács Ferenc 5 méterről a jobb sarokba per- dítette. 4:3. Az I. félidő nem hozott kü­lönösebb jó játékot, de szünet után rendkívül érdekes, vál­tozatos, gólokban is gazdag mérkőzést láthatott a közön­ség. Végül a 79. percben még vesztésre álló Nagybátonyi Bányász az utolsó 10 percben jobb csatárjátékkal nagy bra­vúrral fordította a maga ja­vára az eredményt és szerezte meg ezzel az igen értékes két bajnoki pontot. Szojka Ferenc edző bemutatkozása is sike­resnek bizonyult. Jó: Macska, Antal, Kovács, Veres, ill.: Kiss, Vajda­(spjyok) Kimaradtak a helyzetek Kisterenye — Vác 1:1 (0:0) Kisterenye, 300 néző, v.: Füzessy. Kisterenye: Horváth —Márkus, Galger (Tőre), Ka­szás. Domonkos, Márton, Ub- rankovics, Tarlósa, Králik (Oláh), Kakonczáe, Takács. Edző: Csernák László. Vác: Ferencsik — Molnár I., Kris- ka, Fiedler, Menczel (Kurtán), Pálinkás. Molnár II.,' Fedor, Kovács, Ludaics, (Herédi). Bednarik. Edző: Szigeti Fe­renc. A helyi csapat kezdett job­ban. A 8. percben Králik jó helyzetbe került, a lövéssel kivárt és a védők felszabadí­tottak. A 10. percben Tarlós! lőtt mellé. A 12. percben egy gyors váci támadás után Lu­daics nagy helyzetben fejelt mellé. Változatos, kemény küzdelem folyt a pályán. A lerenyei csapat több helyzetet teremtett, de gólt lőni nem tudott. Szünet után az 50. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. Egy 25 méte­res szabadrúgás után a labda az üresen maradt Molnár II. elé került, aki nem hibázott. 0:1. A gól után a váci védők kíméletlen belemenésekkel hívták fel magukra a figyel­met. Az 55. percben Ra­konczást fejbe rúgták. A 60. percben Králikot bokán rúg- k, és le kellett vinni a pá- áróL A 81. percben egyenlí­tett a helyi csapat. Tarlóst lőtt nagy gólt a jobb alsó sa­rokba. 1:1. A 63. percben Gai- ger összefejelt egy váci játé­kossal, letámogatták a pályá­ról és később a mentő a tar- jáni kórházba szállította. A középhátvéd fejsérülést szen­vedett A 70. percben Tarlósl felső sarokba tartó fejesét Ferencsik szögletre ütötte. A 80. percben Tarlós! a bal ka­pufa élét találta eL A nagy terenyel támadás közben He­rédi kiugrott a teremyei kapu előtt és közelről fölé lőtt Ke­mény és durva belemenések- kiel tarkított mérkőzésen főleg a váciak részéről a terenyel csapat több helyzetet terem­tett. de értékesíteni csak egyet tudott, így kénytelen lett meg. elégedni az egy ponttal. Jó: Gaiger, Márton, Rakonczás, ill.: Ferencsik, Pálinkás. (győri) Megtört a jó sorozat Dunakeszi VSE—Salgótarjáni Kohász SE 4:0 (2:0) Dunakeszi, 1000 n„ v-: Pá­dár. DVSE: Zsirai — Marton, Szabadi, Kollár, Lipnitzky, Höirisch, Zimmermann (Görgi- cze), Lebenyei, Zoller, Poilák, Gönczöl (Szőllösi). Edző: Bor­bély András. SKSE: Vári — Gáspár, Tajti, Kapas, Szőke, Kiss, Pálmai (Fekete), Szebe- rényi. Szolnoki, Antal, Mer* i sok- Edző: Wahlkampf La­jOR. öt fordulón át jól szerepelt az SKSE, hiszen veretlen volt. Ez a nagyszerű sorozat most Dunakesziben megtört. A ven­dégek Szőke és Szolnoki révén jó itámadásoiteat vezették az el- ső negyedórában. Húsz perc eltelte után feljöttek a hazai­ak és szorongatták a Kohá­szokat- A 26. percben ott pat­togott a labda az SKSE ötö­sénél, de sem Gáspár, sem Tajti nem rúgta el. Lipnicz- kv közelről a hálóba lőtt, 1:0. Tíz perccel később egy jobb oldali hazai támadás végén — melynél n hatáirbíró lest jelzett, de Pádár játékvezető felülbírálta — Zollerhez ke­rült a labda, aki a hálóba fe­jelt, 2:0. Az SKSE teljesen megzavarodott, melyet tető­zött Vári sérülése Is- Nem le­hetett lecserélni, mert Rádi igazolását figyelmetlenség kö­vetkeztében itthon hagyták. A játékidő második részé­ben az SKSE továbbra sem tudta tartani a hazai roha­mokat. A 70. percben szabad­rúgáshoz jutottak a hazaiak, melyet Poilák'küldött a sorfal mellett a hálóba. 3:0. öt perc­cel később Marcsokot felvág­ták a 16-on belül. A megí­télt 11-est Szolnoki végezte el, nagy lövését azonban Zsi­rai szögletre hárította. A hátralevő időben a Dunake­szi csapata még Szabadi ré­vén újabb gólt ért el. 4:0­Az SKSE csak az első 20 percben^ játszott elfogadható­an. Később a védelem hibát- hibára halmozott. Jellemző a Kohászok idegességére, hogy még a limest sem tudták érté­kesíteni- Jó: Zsirai, Lípnicz- ky, Hönsch, Letenyei, illetve: Szőke, Szolnoki. (demény) Mccser a középmezőnyben végzett Kassán a 43. Béke maratoni futóversenyen 19 országból 126 maratoni futó indult. Az egyéni és a csapatverseny­ben is szovjet sikerek szület­tek. A győzelmet Mojszejev (szovjet) szerezte meg 2 19:01.2-vel, az NDK-beli Truppéi 2:20:44.0 és honfitár­sa S/ilajev 2:20:57.« előtt. A magyar versenyzők közül Sze­keres Ferenc az előkelő 4. helyen végzett 2:21:16.6-tal. A többi magyar közül Klekner előzte csak meg Mécsért — 31-ként érkezett célba. A tar-: jáni futó 2:40:19.4-gyel a 48. helyen végzett Csapatban a Szovjetunió győzött az NDK és Svédor­szág előtt. A Szekeres, Klek­ner összeállítású magyar csa­pat a 7. helyei szerezte meg. —_ SJR ŐRT — Tartalékosai! nem tellett többre Bp. Honvéd-SBTC 3:0 (1:0) Kovács leveszi a labdát, Szücs érkezik, hogy zavarja. Eredmények, táblázatok nb r. Szegedi EOL—VM Egyetér­tés 1:1 (1:0), Ferencváros—Pé­csi MSC 0:0, Újpesti Dózsa— Zalaegerszegi TE 4:1 (1:1), Vi­deoton—Dorog 2:0 (1:0), Tata­bánya—Vasas 3:0 (2:0), Rába ETO—MTK 3:1 (2:1). Csepel —Haladás VSE 2:1 (1:1). AZ NB I. ÁLLASA 1. Ű. Dózsa 8 7 _ 1 28-14 14 2. ETO 8 5 2 1 13- 9 12 3. Tatabánya 8 4 3 1 14- 9 11 4. Honvéd 8 5­3 21- 9 10 8. SBTC . 8 3 4 1 7- 6 10 6. FTC 8 4 1 3 11- 7 9 7. Videoton 8 3 3 2 9-10 9 8. Pécs 8 3 3 2 10-12 9 9. Szeged 8 3 1 4 13-12 7 10. MTK 8 3 1 4 11-13 7 11. Csepel 8 2 2 4 12-15 6 12. ZTE 8 2 2 4 6-14 6 13. Haladás 8 1 3 4 7-10 5 14. Vasas 8 1 3 4 7-11 5 15. Dorog 8 1 2 5 8-14 4 16. Egyetértés 8­4 4 6-15 4 A IX. fordulóra, október 21- én kerül sor: MTK—SBTC, Bp. Honvéd—Tatabánya, Va­sas—Haladás, Csepel—Dorog, Pécs—Újpesti Dózsa, Zala­egerszeg—Egyetértés, Szeged —Rába ETO, Videoton—Fe­rencváros. NB II. Északi csoport. BVSC—Gyöngyös 2:2 (1:0), Kazincbarcika—ÉPGÉP 2:0 (1:0), Miskolc—Sátoraljaúj­hely 2:2 (1:1), Vasas Izzó- Nyíregyháza 3:0 (1:0). özd— Rudabánya 1:0 (1:0), A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. MVSC 8 6 1 1 17- 6 13 2. Izzó 8 5 1 2 13- 5 11 3. K.-barcika 8 5 1 2 13- 7 11 4. BVSC 8 4 3 1 14- 9 11 5. Dunakeszi 8 5 1 2 14- 9 11 6. Gyöngyös 8 4 2 2 15- 8 10 7. Ózd 8 4 2 2 7-2 10 8. Vác 8 2 5 1 10- 8 9 9. Kisterenye 8 4 1 3 7-11 9 10. Saig. KSE 8 2 3 3 10-11 7 11. Nyíregyh. 8 1 4 3 6-10 6 12. Nagybát. 8 2 2 4 8-14 6 13. Rudab. 8 2 1 5 5-12 5 14. S.-úJhely 8 1 3 4 6-16 5 15. EFGÉP 8 1­7 7-13 2 16. Leninv. 8­2 6 9-20 2 A IX. fordulóban, október 14-én: Kisterenye—Leninvá­ros, SKSE—BVSC, Nyíregyhá­za—Nagybátony. A TOTÓ 40. HETI EREDMÉNYE 1. SBTC—Bp. Honvéd 2 8:3 2. Tatabánya—Vasas 1 3:0 3. Dorog—Videoton 2 0:2 4. Haladás—Csepel 2 1:2 5. ETO—MTK 1 3:1 6. Olajb.—Budafok 1 2:1 7. Várpalota—DVTK 2 0:1 8. KKFSE—MÁV DAC 1 2:0 9. Bp. Spartacus—SZMTE 2 1:3 10. Eger—Dunaújváros 1 2:1 11. SZVSE—FÖSPED S 0:1 12. Szóin. MÁV—Volán X 1:1 13. Hajdúbösz.—Bp. Épít. 2 1:2 +i 14. Kisterenye—Vác X 1:1 SAKK Izgalmas a hajrá a Maróczyban A Ganz-MAVAG-tól elszenve­dett súlyos vereség után nehéz helyzetbe került az SKSE csapa­ta az NB Il-es Maröczy CSB Ke­leti csoportjában. A tarjániaknak a hátralevő négy fordulóban a bentmaradásért kell harcolni. Eredmények. BKV Előre—Miskolci' So. 9:5, Utasellátó—BEAC 6:9, Ferencváros —Miskolci Vimelusz 9.5:4.5. Láng Vasas—Alföldi Olajbányász 9,5:5.5, MÉM—Szentesi Sp. 9:9. OTP—Sze­gedi VSE 9:9. A bajnokság állása: l. Ferencvá­ros 98. 2. Szegedi VSE 72,5, 3. BKV Előre 69, 4. Szentesi Sparta­cus 6«, 5. Canz-MAVAG 64, 6. Utasellátó 62.5, 7—a. Debreceni EAC és Szolnoki Olajbányász 80— 60, 0. Miskolci Vimelusz 59.5, 10— 13. MÉM, Láng Vasas, OTP. SKSE 57—57, 14. Miskolci Spartacus 52,5 pont. Az SKSE vasárnap az OTP csa­patával mérkőzik. Kitűnő idő várta a szurko­lókat és a forduló slágermér­kőzésének két szereplőjét, az SBTC és a Bp. Honvéd csa­patát az SKSE-stadionban. A nézők megérezték, hogy jó meccsre van kilátás és ezrével tódultak a fenyvesekkel öve­zett tarjáni stadionba. Rekord nézőszám előtt — tizenkét­ezer néző övezte a játékteret — adta meg a jelt Hévízi já­tékvezető. A két csapat ösz- szeállítása a következő volt: Bp. Honvéd: Lévay — Kele­men, Egervári, Szűcs, Lukács, Pintér, Kocsis, Pál, Füle, Koz­ma, Bódi. Edző; Mészáros Jó­zsef. SBTC: Magyar — Miklós, Kmetty, Sáfrány, Varga, Hor­váth, Répás, Berindán, Kajdi, Kovács, Jeck. Edző: Kovács Imre. Jó iramban, lendületesen kezdett az SBTC. Egy Jeck— Kovács akció okozott izgal­mat, majd Répás lőtt egy lab­dát a jobb sarokra, de Lévay védett. A másik oldalon Koz­ma felpörgetett labdáját há­rította Magyar. Kajdi futott el a jobb oldalon, az alapvo­nalról pompásan Jeck elé küldte a labdát, aki elől Lé­vay előre vetődve kitenyerel­JÓL SZEREPELTEK A TARTALÉKOK Salgótarján — Bp. Honvéd 3:2 (1:1) Salgótarján, 3000 néző. v.: Balázs J. SBTC: Szőke — Sándor (Kovács L.) Kovács J., Takács, Barta, Csikós, Szá­lai, Szlivka, Szöllősi. Pozsár, Dudás- Bp. Honvéd: Kollár — Dudás Z., Kovács, Oláh (Dab- rovszki), Czalkó, Tajti. Szabó (Jónás), Birinyi, Hojszák, Lő­rinc. Kádár G.: Szalai, Szől- lősi, Banta, ill.: Kovács J. (öngól), Birinyi. Jó: Szőke, Barta, Szalai, UL: Tajti, Ká­dár. te. Kocsis nyesett labdáját Magyar kiütötte. Élvezetes volt a játék, az SBTC nagy erővel rohamo­zott. Kajdi az oldalhálóba fe­jelte a labdát. A Honvéd-vé­delem többször zavarba jött. Jeck elől kivágták a védők a labdát, majd egy váratlan el­lentámadás után Kocsis lab­dájával Kozma elviharzott, át­adásáról azonban Füle leké­sett. Gyors volt a játék. A ven­dégcsapat váratlan, gyors el­lentámadásokkal kísérletezett a mezőnyfölényben játszó SBTC-vei szemben. Folyt a „pártharc” is, mert Horváth Kocsisra vigyázott, Szűcs Ko­vácsot fogta, Varga pedig Kozmára ügyelt. Az SBTC Répás és Berin­dán révén több veszélyes tá­madást vezetett, beszorította a Honvédet. Kovács labdájót Lé­vay védte, majd a 37. perc­ben váratlanul vezetést szer­zett a Honvéd. A tarjáni kaputól 28 méter­re Pál elé került a labda, aki félmagasan, középerősen ka­pura lőtte. A vetődő Magyar kezei között a bal sarokban kötött ki. 1:0. (Nagy potyagól volt.) A gól után fergeteges SBTC- támadások következtek, de hi­ába. Lévay nagy bravúrral egy Kajdi—Kovács akció után Jeck fejéről leszedte a lab­dát. Az SBTC nagy erővel kezdte a játékot. Berindán három em­ber között kiugrott, szögletre szerelték. Az 51. percben száz százalékos helyzetet hagyott ki Kovács, aki Répás labdájá­val tisztán kiugrott, de öt mé­terről a jobb sarok mellé dur- rantott. Egy Honvéd-ellentá­madás végén Kocsis lab­dájával Kozma elment, és Füle elől a gólvonalról men­tett Kmetty. Fergeteges SBTC-támadások után las­san feljött a Honvéd. A tarjáni támadások csak a 16- osig jutottak, nem volt befeje­ző ember, nem volt aki lövés­re vállalkozott volna. A 70. percben egy váratlan ellentámadás után Kozma nagy sprintet vágott le, és nyugodtan nagy bombát kül­dött a jobb felső sarokba. 2:0. Az SBTC még egyszer bele­lendült, de kétségbeesett ro­hamait biztosan verte vissza a szilárdan álló Honvéd-vé­delem. Közben Magyar kétszer is munkában volt a 89. per­cig, amikor már ő is tehetet­lennek bizonyult. Herbst Rudolf felvétele) Űjra sakk-matt volt a vé­delem és Füle labdáját Koz­ma előrevetődve fejelte a há­lóba. 3:0. Amikor a nézők Gecsét is megpillantották az ülőhely fe­löli részen, jó részük érezte, hogy ennyi előnyt — két stan­dard hátvédet — nem adhat az SBTC jónevű ellenfelé­nek. Mégis úgy nézett ki, hogy a tarjáni csapat nemhogy megtartja veretlenségét, de le­győzi a fővárosi piros-fehére­ket. A helyzetek kihasználá­sával sajnos, ezen a mérkőzé­sen is baj volt. Egészen kö­zelről sem tudtak a tarjániak Lévay kapujába találni, ugyanakkor a Honvéd veszé­lyes ellentámadásos operációi mindig veszélyt jelentettek a meglehetősen elfogódottan játszó „újonc” védőknél. Lé­lektani pillanatban maradtak ki a helyzetek, s kapta a gólt a tarjáni csapat. A potyagól után még mindent megpróbált az SBTC, ám a helyzetkiha gyások után már érezhetővé vált, hogy ellőtték puskaporu­kat, és az általuk diktált nagy iramtól elfáradtak a hajrára. Hiányoztak a lövések a tarjáni támadásokból, legalábbis sen­ki nem vállalkozott a „muské­tás” szerepére. Küzdelmes, jó­iramú találkozón, izgalmas mérkőzésen az SBTC elvesztet­te veretlenségét. A gólarány túlzott! A Bp. Honvéd tulaj­donképpen ugyanazzal a „ki­várásos” taktikával verte meg az SBTC-t, mint a tavalyi mérkőzésen. A Honvédben Lévay na­gyon jól védett. A hátvédek közül Lukács tetszett. Kele­men, amikor csak tehette „fa­ragta" Jecket. Pál nagy, szor­galommal, Kocsis lendületesen játszott. Jó labdák egész so­rát adta. Kozmát góljai, Fü­lét lendülete dicséri. Pintér volt az „ütköző” ember. Az SBTC-ben Magyar na­gyot hibázott. A két szélsőhát­véd gyakran zavarba jött, s ez rányomta bélyegét a bel­sők játékára. Répás tetszett, mert végig fáradhatatlan volt. Berindán bizonyult a csapat legjobbjának. Hihetetlen mi­csoda munkát végzett. Kovács nagyszerűen kezdett, de az­tán Szücs „gondoskodott” ró­la, hogy visszaessen. Kajditól lendületesebb elfutásokat vár­tunk. Hévízi kitűnően bíráskodott. Szokácg László A salgótarjáni értesíti a Teke ZAPOROZSEC gépkocsi tulajdonosait, hogy 1973. október 1-től folyamatosan ellátja a vevőszolgálati munkáit. Ugyanezen típusú gépkocsik garanciális időn túli javítási munkáit is vállaljuk. Kérjük kedves ügyfeleinket, keressék fel szervizállomásunkat. Előjegyzéseket 25-30-as telefon számon felveszünk. Biztos hazai győzelem St. Öblösüveggyár—Szegedi AK 6:2 Az NB n-es nagygolvós teke- (2585:2456 fa) arányú győzelmet csapatbajnokságban az St. Öblös- arattak. Eredmények: St. Ob!«»: üveggyár Idehaza mérkőzött a Kovács A. 416. Mag 435. Huram Szegedi AK csapatával. Az élvo- Gy. 429, Huram T. 453, Puszta 42z nalban tanyázó Tisza-partiak nem Klauber 430, SZAK: Herezeg 43a’ állították nehéz feladat elé a ha- Török 398. Kopasz 40L Sánta 37ö’ zaiakat. A tarjániak biztos 6:2 Másik 444, Szamosszegt 399. A FIT SALGÓTARJÁN 6. SZ. ÜZEMEGYSÉGE. NÓGRÁD — 1973. október 9„ kedd 7