Nógrád. 1973. október (29. évfolyam. 230-255. szám)

1973-10-23 / 248. szám

Megyei rangadó borús időben ♦ Salgótarjáni Kohász $E— Kisterenyei B. Építők 2:0 (2:0) Salgótarján, 700 néző, v.l Balogh. Kohász: Rádi — Gás­pár, Tajti, Kiss. Szőke. Szebe- rényi, Pálmai (Tóth). Fekete, Szolnoki, Antal, Marosok (Oláh). Edző: Wahlkampf La­jos. Kister enye: Horváth — Márkus, Márton, Jávori. Krá- lik. Domonkos. Oláh (Ubran- kovics), Ramhányl, Tarlós!, Rakoneás. Takács (Losonczi). Edző: Csemák László. Az első 10 percben tapoga- tódzó játék folyt a pályán. Ekkor a Kisterenye játszott többet a mezőnyben. Később feljött az SKSE és különösen a jobb oldalon vezettek táma­dásokat. A 14. percben a fe­lezővonaltól indult egy Ko­hász-támadás, melynek végén Pálmaihoz került a labda, aki középről a 11-es pont közelé­ből kapura lőtt. A labda a felső lécről vágódott le. A kis- terenyei védelem meglepődött, Pálmai azonban résen volt. berohant és fejjel a hálóba továbbította a labdát. 1:0. Há­rom perccel később Pálmai a bal oldalon tűnt fel, veszélye­sen közeledett kapura, de a 16-oson belül szabálytalanul választották el a labdától. A megítélt büntetőt Szolnoki úgy küldte a kapu bal oldalá­ba, hogy az Horváth kezét érintette. 2:0. Továbbra is az SKSE irányította a játékot. A Kisterenye látszólag megzava­rodott. A vendég csapat az el­ső félidő utolsó percedben tá­madt fel és ekkor két alka­lommal is veszélyeztették a Kohász kapuját. A játékidő második részé­ben még álmosabbá vált a já­ték. Az 55. percben Pálmai rúgott kapu fölé, majd Antal előtt nyílt gólszerzési alkalom. Ezután mintha az SKSE visz- szavonult volna, hiszen a te- renyeiek kezdeményeztek töb- oet. A 71. percben Rakonczás es Szőke csapott össze. Rakon­czás t a játékvezető rátartásért kiállította. Tíz emberrel sem változott a játék képe, a ven­dég csapat kezdeményezett többet, de az eredmény már nem változott. Borús időben, álmos játékot hozott a megyei NB Il-es rangadó. Az SKSE ötletesebb játékával rászolgált a győze­lemre. Jó: Gáspár, Kiss. Sze- berényi, Szolnoki, ill.: Márton, Jávori. Králik. (demény) Többet támadott a Bányász-csapat Nagybátonyi Bányász—Dunakeszi VSE 1:0 (1:0) Nagy Attila a vendégek védelmi gyűrűjében Nagybátony, 500 néző v.: Geiger. Nagybátony: Palhuber — Kelemen, Macska, Ludá- nyi, Baranyi, Pozsár. Kriskó. Kovács, Veres, Antal. Nagy. Edző: Szojka Ferenc. DVSE: Zsirai — Marton, Szabadi, Kollár. Llpniczki Hömch, Szőllősi (Horváth), Letenyei, Zoller, Pollák Görgicze (Gön- czöl). Edző: Borbély András. A mérkőzést Kriskó jó lövé­se vezette be, ami kapu mel­lé szállt. A 7. percben Pollák 20 méteres szabadrúgását véd­te Palhuber szögletre. A 16. percben nagy tűzijáték ala­kult ki a vendégek kapuja előtt, végül Nagy gyengén lőtt és a kapus védett. A 21. percben Kovács átadását Nagy közelről rálőtte, a kapus azonban résen volt. Nagy volt a hazai csapat nyomása. A 35. percben Antal jó lövése szállt kapu fölé. A 38. perc­ben született meg' a mérkő­zést eldöntő gól. Veres mint­Eredmenyek, táblázatok NB I. Bp. Honvéd—Tatabánya 3:1 (2 V), Ferencváros—VIDEO­TON 3:2 (1:0), Pécsi MSC— Újpesti Dózsa 0:0, Vasas—Ha­ladás VSE 1:1 (0:0), Dorog— Csepel 1:1 (0:0), Rába ETO— Szegedi EOL IV (1:0), Zala­egerszegi TE—VM Egyetértés 1:1 (1:0) Az NB I. állása város 4:2, Kazincbarcika— Gyöngyös 1:0, Sátoraljaújhely —BVSC 2:1. A bajnokság állása 1. Ű Dózsa 9 7 1 1 25-14 13 2. ETO 9 6 2 1 14- 9 14 3. Honvéd 9 6­3 24-10 12 4. FTC 9 5 1 3 14- 9 11 5. Tatabánya 9 4 3 2 15-12 11 8. SBTC 9 3 5 1 8- 7 11 7. Pécs 9 3 4 2 10-12 10 8. Videoton 9 3 3 3 11-13 9 9. MTK 9 3 2 4 12-14 8 10. S2EOL 9 3 1 5 13-18 7 11. Csepel 9 2 3 4 13-16 7 Í2. ZTE 9 2 3 4 7-15 7 13. Haladás 9 1 4 4 8-11 6 14. Vasas 9 1 4 4 8-12 e 15. Dorog 9 1 3 5 9-15 5 16. Egyetért. 9 5 4 7-16 5 A X. fordulóban. október 1. MVSC 10 7 1 2 19- 8 15 2. K.-bare. 10 b 1 3 15- 9 13 3. Ózd 10 5 3 2 9- 3 13 4. Gyöngyös 10 5 2 8 19- 9 12 5. Izzó 10 5 2 3 13- 6 12 H. Vác 10 3 6 1 12- 8 12 7. SKSE 10 4 3 3 16-13 11 8. BVSC 10 4 3 3 17-15 11 9. Dunák. 10 5 1 4 14-12 11 10. Rudab. • 10 4 1 5 11-14 9 11. Níregyb. 10 2 5 3 9-12 9 12. N.-bat. 10 3 3 4 11-16 9 13. K.-ter. 10 4 1 5 7-14 9 14. S.-úJh. 10 2 3 5 8-19 7 15. Leninv. 10 1 2 7 12-24 4 16. ÉPGÉP 10 1 1 8 8-18 3 38-án: Csepel—VIDEOTON, Dorog—Vasas, Haladás—Bp. Honvéd, Tatabánya—MTK, SBTC—ÍSzeged, Rába ETO— Zalaegerszeg, Egyetértés— Pécs, Újpesti- Dózsa—Ferenc­város. NB III. Északi csoport. ÉPGÉP—Ózd 1:1, Nyíregy­háza—Miskolc 1:0, Vác—Vasas Izzó 0:0, Rudabánya—Lenin­A XI. fordulóban, október 28-án: Nagybátony—SKSE, yasas Izzó—Kisterenyei B. Építők. A TOTÓ 42. HETI EREDMÉNYb 1. MTK—SBTC X 1:1 2. Csepel—Dorog i 1:1 3. ZTE—Egyetértés x 1:1 4. Szeged—ETO 2 0:1 5. Budafok—Komié 1 3:0 6. Oroszlány—KKFSE ■< 1:2 7. Ganz-MA VÁG—Olajt). 1 2:o 8. Nyíregyháza—MVSC 1 1:0 !>. Sátoraljaújhely—BVSC 1 2:1 10. SKSE—Kisterenye 1 2:0 11. Vác—Izzó x 0:0 12. Dunaújv. Ep.—Fűzfő x 0:0 13. KOMÉP—Előre 1 3:0 + 1 14. SÜSE Dózsa—Táncsics 2 0.2 (Herbst Rudolf felvétele) egy 25 méterről kapura lőtt. a kapus előtt megpattant a nem túl erős lövés és a labda a jobb sarokban kötött ki. 1:0. A 49. percben Kovács F. jó lö­vése szállt fölé. 3 perc múl­va Veres szabadrúgása nyo­mán nehezen szabadítottak fel a védők. Az 59. percben du­nakeszi gólhelyzet adódott, Szőllősi szorongatott helyzet­ben mintegy 8 méterről lőtt, Palhuber azonban szépen, vé­dett. A 75. percben Horváth jó lövését hárította ismét Pai* nuber. A 78. percben Kriskó szöglete után Antal remekül fejelt kapura, de a kapusnak sikerült léc fölé tenyereim a labdát. Az első félidőt szinte végig támadta a Bányász-csa­pat. számos gólhelyzetet is kidolgoztak a csatárok, de a befejezések rendre nem sike­rültek. (Hiszen az egyetlen gól nem akcióból született). Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, bár ekkor is töb­bet támadott a hazai csapat, összegezve ennyivel jobb volt a Nagybátony és győzelme megérdemelt. Jó: Macska, Ba­ranyi, Antal, ill.: Hönsch; Marton. (sulyok) Újabb értékes pont idegenből MTK-SBTC 1:1 (0:0) Elég kevesen voltak kíván­csiak a Hungária körúton a két csapat találkozójára. En­nek oka elsősorban az időjá­rás lehetett, mert esőfelhők gyülekeztek a stadion fölött, fújt a szél és mi tagadás: hi­deg volt. Az SBTC-nél tetéződtek a bajok, mert Varga nem tudta vállalni a játékot — erős fáj­dalmat érzett —, Kegye került a csapatba. Sokáig kérdéses volt játszik-e Kmetty? A tar- jáni középhátvédet dr. Botár Zoltán, az MTK orvosa kezel­te „le” a találkozó előtt és ugyancsak 6 adott orvosi uta­sítást Kovácsnak is. Minden­esetre szép gesztus volt. Amikor Palotai játékvezető sípjába fújt 2500 néző övezte a játékteret és jó részük a fe­dett lelátóra menekült, mert eleredt az eső, amely mond­hatni, végigkísérte a 90 per­cet. A mérkőzés előtt egyper­ces néma felállással adóztak a játékosok — a kék-fehér fiúk fekete gyászszalaggal a karju­kon jöttek ki — az elhunyt Kiéber Gábor emlékének. Az összeállítások a következők voltak. MTK: Varga — Török, Du­nai, Csorna, Nyíró, Kovács B., Berecz, Borsó, Morvái, Kon­tár, Kunszt. Edző: Kalocsai Géza dr. SBTC: Magyar — Kegye, Horváth, Kmetty, Miklós, Be- rindán, Répás, Básti, Kajái, Kovács, Jeck. Edző: Kovács Imre. Jó iramban kezdődött a já­ték, de a csapadéktól csúszós lett a fű, nehéz volt kiszámíta­ni a labda útját. Az MTK kez­dett jobban. Koritár labdáját Magyar kiejtette, Berecz a fel­ső kapufára vágta. Az SBTC elsősorban Répás és Básti irá­nyításával mezőnyfölényt har­colt ki. A támadások Jeck ol­dalán gördültek. Veszélyes helyzet is akadt. Básti jobb oldali szöglete után Varga ki­jött, öklözte a labdát, amely Jeck elé került. A szélső haj­szállal kapu fölé emelte. Elég sokat csúszkáltak a játékosok. Lelkesedésben, akarásban nem volt hiány. Berindán labdájá­val Básti rohanhatott fel. Saj­nos, kivárt, Dunai béérte, sze­relte. Kori tár elfutott! Labdá­ját Magyar kiütötte Kovács B. elé, aki 20 méterről hatalmas bombát küldött kapura. Kmet­ty a gólvonalon kispárgázta a labdát! A másik oldalon szin­te ugyanez megismétlődött. Ekkor Varga rosszul jött ki, Kovács fejelte a kapura a lab­dát, amelyet a kapu előteréből Dunai mentett. Volt néhány meleg perc a tarjáni kapu előtt is. Berecz fejesét védte bravúrral Magyar, majd a haj­rában kavarodás után men­tett a védelem. Szünetben cserélt az MTK, Morvái helyett Takács jött be. Heves MTK-rohamok vezették be a második félidőt. Az 50. percben újabb kavarodás, me­leg helyzet volt Magyar kapu­ja előtt. Az SBTC igyekezett lassítani a játékot — sikerrel. Kegye megúnta Kovácsék tét­lenségét és nagy bombát kül­dött Varga kapujára. A ka­pus a mezőnybe öklözte a labdát! Az 59. percben Répás fel­vágta Kovács Bélát 22 méter­re a tarjáni kaputól. Koritár állt a labdának, közben Ta­kács elindult a kapu felé. Ko­ritár azonban Kunszt elé pöc­költe a labdát. A szélső bom­bagólt ragasztott a bal felső sarokba. 1:0. Az SBTC nem adta fel. A nagyszerűen harcoló Jeck pró­bálkozott kitöréssel, de labdá­ját Varga védte. A 64. percben Kegye elvette a labdát Dunaitól és nagysze­rű iramban egészen az alapvo­nalig futott. Innen élesen ka­pu elé vágta a labdát, amelyet Kovács a levegőben úszva fejelt a hálóba. 1:1. Élénkült az iram, izgalmas volt a játék, elkeseredett küz­delem kezdődött a győztes gólért. Varga csak az utolsó pillanatban tudta kiütni a lab­dát Kovács elől. Básti helyett Sáfrány jött a pályára. Kori­tár elfutott, élesen kapu elé nyeste a labdát, amelyet Ma­gyar ragyogóan kitenyerélt. A 78. percben Jeck addig-addig ügyeskedett, míg 12 méterről nagy bombát küldhetett ka­pura. Varga bravúrral és né­mi szerencsével tornászta ki a labdát a jobb felső sarokból Aztán beszorult az SBTC. Ko­ritár gólhelyzetbe került, de a bal sarok mellé vágta a lab­dát. Nagy volt a nyomás a tárjáni kapura, de a védelem Magyarral az élen oroszlán­ként harcolt a pontért. Megtartotta idegenbeli ve­retlenségét az SBTC! A tar- jániak újabb értékes egy pon­tot szereztek idegenben, a fő­városban, attól az MTK-tóh amely győzelemre készült a Bányász-csapat ellen. Korács Imrének ezúttal is fel kellett forgatnia csapatát Varga ki­válása miatt. Ha ehhez hozzá­vesszük. hogy Kmetty sem volt teljesen rendben és Bás- tinak hosszú szünet után ez volt az „első" meccse, akkor még inkább emelkedik az egy pont értéke. A tarjáni gárda dicséretére legyen mondva: fe­gyelmezetten, önfeláldozóan, nagy akarással harcolt. Ügye­sen szűrték meg a védő és a középső sor tagjai a kék-fehér rohamokat és teljesen megér­demelten hozták el az egyik pontot a veszélyesen támadó, de meglehetősen nagy hiba­százalékkal játszó. MTK ottho­nából. Az MTK-ban Varga jól vé­dett, a hátvédsorban Török volt a legjobb — gyakran elő­re is tört. Csorna jól vigyázott Kovácsra. A csapat legjobbjá­nak Kovács Béla bizonyult. Jól meglőtt labdái mindig ve­szélyt jelentettek. A többiek közül Koritár és Kunszt igye­kezetét lehet dicsérni. Az SBTC-ben Magyar maga­biztosan, , időnként nagy bra­vúrral védett. Kmetty volt a védelem legjobbja, de harcos­ságáért, akarásáért dicséret il­leti Kegyét és Miklóst is. Ré­pás nagy területen játszott, csakúgy mint Básti. aki jól osztogatott, sokat vállalt ma­gára. Berindán és Kajdi ez­úttal halványabb volt a szo­kottnál. Jeck nagyon sokat volt játékban, megmozdulásai Veszélyesek voltak. Kovácsra nagyon ügyeltek. Góljáért il­leti dicséret Palotai kitűnően bíráskodott, pedig nehéz dolga volt a csú­szós talaj miatt. Szokács László Teke Bp. Poatáa — St, Öblösüveggyár 5:3 A Salgótarjáni Öblösüveggyár NB Il-es csapata egymás után má­sodszor játszott idegenben. A tar­jáni tekézők ezúttal Budapesten a Postásnál vendégszerepeitek. A két együttes tekézői általában ki­egyensúlyozott teljesítményeket ér­tek el» a hazaiak 24 fa különbség­gel szereztek győzelmet- Végered­ményben Bp. Postás—St. öblös- üveggyár 5:3 (2527:2503 fa). ERED­MÉNYEK : Bp. Postás: Szűcs 413, Németh 408, Budai 429, Pista 425, Szakái 418, Szanyi 434, St. öblös: Kovács A. 429. Huram Gy. 421, Hu- ram T. 402, Mag 405, Puszta 423, Klauber 423. A következő mérkő­zést ismét idegenben vívja majd az St. öblösüveggyár együttese, Debrecenben az MGM Vasas el­len mérkőznek majd. Kézilabda Szépen búcsúzol! az SBTC Értékes döntetlen Diósgyőrben Vívás SKSE-si kerek a megyei seregszemlén A megyei vívószöveiség rendezésében Salgótarjánban a Mártírok úti Általános Is­kola tornatermében rendezték meg a megyei serdülő és ifjú­sági vívóseregszemlét. A legtöbb számban az SKSE sportiskolásai jeleskedtek. Eredmények: Serdülő leány tőr, (14): 1. Miklós, 2. Somo­gyi (SKSE Sí), 3. Majdan (Ba­lassagyarmat). Fiú tőr, (12): 1. Krómberger (SKSE Sí). Snr- kadi (SKSE Sí). 3. Sárvári (Balassagyarmat). Kard, (6): 1. Breznyánszki. 2. Kovács. 3. Sándor II. (mindhárom SKSE Sí). Ifjúságiak leány tőr. (8): 1. Pásfai, 2. Harmati, 3. Gál (mindhárom Balassagyarmat). Fiú tőr, (14): 1. Gordos (SKSE Sí). 2. Szabó, 3. Oroszj (mind­kettő Balassagyarmat). Kard, (10): 1. Dévényi, 2. Sándor I., 3. Vári (mindhárom SKSE Sí). A körzeti serdülő és ifjúsá­gi bajnokságot hét megye rész­vételével ugyancsak Salgótar­jánban rendezik majd meg november 3-an cs 4-én. SBTC—Egri Kinizsi 9:7 (5:4) Salgótarján, v.: Budavári. SBTC: Znak — Takács (—), Oláhné (—), Lukács (6), Kies­né (1), Nagy (2), Sulyok (—), cs.: Halska (—), Szandai (—). Edző: Szabó Gábor. Lelkes és színvonalas küzde­lemben búcsúzott az SBTC. Ezen a találkozón is bizonyí­totta, hogy játéktudása az NB Il-es mezőnyben az állva ma­radt egyesületek nagyobbik részével legalább egyenértékű. A tavaszi 10 veresége® kisiklás nélkül a táblázat közepén lett volná méltó helyük. A küzde­lem SBTC-góllal kezdődött. Az első hazai támadás befejezése­ként Oláhnét csak büntető árán tudták szerelni. Lukácsa hetest értékesítette. A vendé­gek csak percek múlva egyen­lítettek. A 10. perctől a szüne­tet jelző sípszóiig az SBTC ve­zetett egy-ikét góllal. Miközben három újabb büntetőt hagytak ki. Szünet utón gyors indítá­sokkal, s bátor betörésekkel újabb három hetest harcoltak ki. Lukács ezeket értékesítette. A 8:4. majd 9:4-es vezetés utón Znak bravúros védései biztosították az ötgólos előnyt. A végihajrában, a hazai helyze­tek a kapufán csattantak Az ellenfél jóval kevesebb táma­dásból három góllal szépített. Salgótarjáni Építők—DVTIv 15:15 (8:7). Miskolc, v.: Jeren, Horváth. Építők: Kiss J. — Nádudvardi (1) , Nagy (4), Boronyai (2), K vács L. (4), Horváth (1), Szál ) (2) , cs.: Gulácsi (—), Költ. • (1), Kovács II. (—), Kovács I. (—). Edző: Czimmer János. A lendületes diósgyőri tá­madássorozatok 3:1, 4:2-es ve­zetést biztosítottak. Az Építők mintaszerű védekezéssel, s helyzeteik biztos kihasználás; val egyenlítettek. Sőt a félidő utolsó másodperceiben Szabó vezetést is biztosított. A szünet után 12:12-iig óriási volt a küz­delem. Az ellenfél ekkor sok gólveszélyes támadást vezetett, többnyire az Építők ziccer- labdáiból. Az utolsó percekben Boronyai ötletes bejátszásából esett látványos. Kovács-gólok, s Kiss bravúros védése 14:12, majd 15:14-es Építők vezetést jelentett. Az ellenfél végül s kihasználva létszámfölényét, csak az utolsó percben egyen­lített. — mátyus — NÖGRAD - 1973. október 23., kedd