Nógrád. 1973. május (29. évfolyam. 102-125. szám)

1973-05-15 / 111. szám

KARANCSLAPUJ­TÖN kétszobás, kony- hás családi ház telek- ssel el- Etes, Kossuth út 5. kel, gyümölcsössé adó. Érdeklődni Aprö­hirdetés MZ 125 motorkerék­pár 9000 kilométerrel eladó. Érdeklődni 17 órától 33-25 telefonon. ELCSERÉLNÉM a városközpontban le­vő háromszobás, össz­komfortos öröklaká­som hasonló kétszo­básra Érdeklődni: Il­iié telefonon, délután 2 és 5 óra között. HÁZHELY, megkez­dett építkezéssel, Sal­gótarjánban, kórház­tól 10 percre, Micsu­rin út 32. szám alatt — közületnek is — el­adó. Salgótarján. Arany János u. 4. VI. 4 P 20-as eladó, vagy elcserélhető. Pásztó, Lenin u. S3. ESKÜVŐRE külön­leges menyasszonyi, vőlegény! ruhák köl­csönzése, Főtér 13. I. lépcsőház II. em. 3. ■Jelmezkészítő és-kölcsönző Vállalat. A BM Határőrség felvételt hirdet több éves gyakorlattal ren­delkező orvos részére vezető orvosi munka­kör betöltésére. Ér­deklődni lehet a BM Határőrség Balassa­gyarmat, pf.: 0109. pa­rancsnokság személy­zeti tisztjénél. Msomini OTP-hitellevélre is kapható kivitelező uőllalatok. TÜZÉP-teÜepek Rövid határidővel szállítunk az alábbi min őségben és termelői áron: 120-as csupasz fedóllemezt, 150-es csupasz fedéllemeat, 120-as homoteoLt feééllemezt, 150-es homokolt fedéllemezt; 120-as bőzlemezt, 120-as linóleumot, csupasz lemezt, 94-es linoleumos csupasz lemezt, 500-as vastag bitumenes fedéllemeat, üvegfátyol és alufólia hordozóiú párazáró és páraelvezető lemezt ŰJK1GYÓSI ÁFÉSZ FEDÉLLEMEZ ÜZEME, 5661 Újkígyós, Kossuth u. 29. (Békés megye) Telex: 83362. Telefon: 5. Több mint százhatvanan ! Járási HLK­verseny Az MHSZ salgótarjáni já­rási vezetősége Salgótarjánban, a Zagyva-rakod,ói lőtéren ren­dezte meg a honvédelmi lö­vészkupa verseny járási dön­tőjét. Ezen három korosztály­ban, a nőknél és a férfiaknál is összesen 164-en indultak! A győztesek. Leány úttörő: Má- gori Katalin (Homokterenye) 56 ke. Ifjúsági: Katona Mar­cella (Kisterenye) 76 ke. Női felnőtt: Fekete Tibomé (Ka- rancskeszi) 86 ke. Fiú úttö­rők: Miklós Nándor (Karancs- lapujtő) 69 ke. Ifjúságiak: Be­ne Tibor (Nagybátony) 91 ke, Felnőttek: Fekete Tibor (Ka- rancskeszi) 86 ke. A jól sikerült versenyen a győztesek és helyezettek szép jutalmakat kaptak. Az ösz- szesített csapatversenyben: Nagybátony győzött Nemti és Karancskeszi előtt. Képünkön: az úttörőverseny­zők egy csoportja. Az NB III ban Biztosan nyert az SKSE — Tartja jó helyezését az Öblösüveggyár Döntetlen Palotáson Izgalmas mérkőzéseket vív­tak NB III-as csapataink vasárnap. Az SKSE biztosan nyert és jó úton halad, hogy újra az NB II-ben szerepel­jen. Idegenben vereséget szenvedett a Pásztó, ugyanak­kor az Öblösüveggyár hazai pályán nagy küzdelemben nyert és ezzel változatlanul tartja előkelő helyezését.. Palotás—Bp. ÉPFU 1:1 (1:0) Palotás, 300 néző, v.: Bauer. Palotás: Szita — Hegyi, Ko­vács, Varga, Duzs, Sziréna, Balogh, Dévai (Béna), Tóth J., Berki (Turcsányi). Edző: Kovács József. Kovács bomba szabadrúgá­sával a 27. pereben vezetést szereztek a hazaiak. Szünet után egy védelmi hibából Ko- zalics egyenlített Hullám­völgyben van a palotási csa­pat, 100 százalékos gólhelyze­tek egész sorozatát dolgozták ki, de azok sorra kimaradtak. Csapkodó játékkal ért véget a mérkőzés. Jó: Tóth J., Ba­logh, Sztrena. (kovács) öblösüveggyár—IM Vasas 1:0 (1:0) Salgótarján, 300 néző, v.: Seidmann. öblösüveggyár: Molnár — Dollen ez, Pindrooh, Koszta, Sándor, Fehérvári, Král I, Bodor, Győri, Simon, Káinai, Král Hl. Edző: Si­mon Imre. A 18. percben Fehérvárit ellökték és a szabadrúgást Koszta a sorfal fölött a léc alá vágta. IK). A gól után változatos játék folyt. A ven­dégek jól játszottak, helyze­tet is teremtettek. Izgalmas volt a hajrá. A 85. percben Gergely a kifutó Molnár mel­lett csak hajszállal lőtte kapu mellé a labdát. A 88. perc­ben Fehérvári labdája ment mellé 12 méterről. Jól játszot­tak az i'kiadtak, ezért értékes a győzelem. Jó: Koszta, Kál- nad, Král III. (farkas) KÖVAC—Pásztói KSE 2:1 d:l) A találkozóra 50 néző volt kiváncsi és a PKSE a követ­kező összeállításban játszott: Kelemen — Sipos, Bedő, Bor­da, Bazsó, Sütő, Smolek, Ala­pi, Dóra, Almást, Maksó. Ed­ző: Tóth István. A két 16-os között folyt a játék az első félórában. A 36. percben egy közvetett, szabadrúgás után Bazsó fejé­ről a hálóba pattant a labda, öngól. 1:0. Egy Dórától ka­pott labdát Alapi értékesített a 38. percben. 1:1. A hazaiak kezdtek jobban szünet után és az 54. percben parázs je­lenetek után Körmendi talált a hálóba. 2:1. A hátralevő időben már nem változott az eredmény. Rossz talajú pá­lya, kitűnő játékvezetés. Szü­net után többet támadtak a pásztóiak, de a helyzeteket nem tudták értékesíteni. (csákvári) SKSE—Jászberényi V, 3:9 (1:0) Salgótarján, 500 néző, Lővei. SKSE:'Vári — Boros, Tajti, Kapás (Gáspár): Csata, Szolnoki, Pálmai, Tóth (Bar- tha), Földi, Saeberónyi. An­tal Edző: Boldvai László. A vendégek kapuvédője nagyszerű védésekkel vétette magát észre. A 29. percben aztán megtört a jég. földi nagyszerűen ugrott ki a vé­dők közül és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított. 1:0. A kiesésre álló vendégek nem adták fel a . küzdelmet, óriási erőbedobással játszottak. A_ játékidő második részé­ben továbbra is az SKSE irá­nyítottá a játékot. Az 51. percben. Földi becsapta a jászberényi védelmet és kö­zelről a rövid sarokba gurí­tott. 2:0. A 75. percben min­taszerű: Kohász-támadás vé­gén Bartha lőtt a jobb . alsó sarokba. 3:0. A mérkőzést szinte végig­támadta az SKSE. Ezúttal már gördülékenyebb volt a csapat játéka. Az SKSE ezzel a győzelemmel tovább erősí­tette vezető helyét az NB III. Északi csoportjában. Jó: Taj­ti, Boros, Földi. (deinen** Mátranováki Vasas— Hatvani Kinizsi 1:1 (1:1) Máfranovák, 500 néző, v.j Szőcs. Mátranovák: Domon­kos — Berze, Gecse, Veres, Lakatos E., Mészáros, Tóth. Csikós II, Csikós I, László (Kun), Varga. Edző: Gáspár Mihály. Jó iramú, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. A 27. percben Varga 4 méterről gólt szerzett, 1:0. A 42. perc­ben Csikós II. szabályos gól­ját a játékvezető nem adta meg. Még ebben a percben egy szabadrúgás után Tóth csavarta a labdát a hálóba. 1:1. Szünet után fokozódott a küzdelem. A nováki csapattól elpártolt a szerencse, gólhely­zeteit nem tudta értékesíteni. A hazaiak győzelmet érde­meltek volna. Jó: Domonkos, Gecse, Veres, Csikós I. (bizják) Eredmények, táblázatok NB L A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. KKFSE 24 15 3 6 38-18 33 8. Vác 24 12 7 5 33-20 31 1. Ü. Dózsa 25 19 2 4 72-16 40 3. Kazlneb. 24 12 5 7 36-28 29 2. Vasas 25 15 5 5 47-28 35 4. BVSC 24 11 5 8 37-24 27 3. FTC 25 13 6 6 48-28 32 5. Rudab. 24 9 9 6 29-25 27 4. Honvéd 25 11 9 5 48-27 31 6. S.-újheíy 24 10 7 7 21-21 27 5. ZTE *5 12 4 9 33-29 28 7. Lenlnv. 24 10 6 8 31-23 26 6. ETO 25 13 2 10 41-39 28 8. Kistér. 24 10 6 8 32-29 26 í 7. Csepel 25 8 11 6 38-30 27 8. Gyöngy«« 24 8 • 7 27-23 25 8. Videoton 25 11 4 10 33-33 26 10. Izzó 24 8 8 8 32-29 24 9. MTK 25 6 2« 9 28-38 22 11. Ózd 24 6 11 7 24-30 23 10. Egyetért. 25 7 7 11 24-40 21 12. Ny .-háza 24 8 8 10 30-35 22 11. SBTC 25 7 6 12 32-41 20 IS. N.-bátony 24 8 6 10 31-37 22 12. SZEOI» 25 5 10 10 25-41 20 14. Eszterg. 24 4 7 13 15-34 15 13. Tatab. 25 7 5 13 22-34 19 IS. KELTEX 24 3 8 13 23-46 14 14. Pécs 25 5 9 11 19-34 19 18. Törekvés 24 2 9 13 18-35 13 15. Komló 25 4 9 12 23-46 17 16. DVTK .25 3 9 13 15-44 iá A legközelebbi fordulóban. A legközelebbi fordulóban, május 20-án: Tatabánya—Sze­ged, Ferencváros—Komló. Ű. Dózsa—Zalaegerszeg. Csepel— Videoton. SBTC—Rába ETO, Diósgyőr—Egyetértés. Pécs— Vasas, MTK—Honvéd. NB II. Északi csoport Gyöngyös—Keltex 0:0. Ka­zincbarcika—Esztergom 2:0, Sátoraljaújhely—Nyíregyhá­za 2:0. Kossuth KFSE—Vác 1:0. Leninváros—Rudabánya 1:0, BVSC—Törekvés 1:0. május 20-án: KELTEX—Nagy­bátony. Kisterenye—Vác. A TOTÓ IS. RÉTI EREDMÉNYE 1. BKV «őre—Haladás I 2. Pénzügyőr—Eger 1 S. Miskolc—Dunaújváros 2 4. G.-MÁVAG—MÁV D. 1 5. Volán—Dorog 2 6. Szekszárd—Békéscsaba 1 7. Debrecen—Kecskemét x S. Savaria—Győri Dózsa 2 9. KOMEP—Székesf. MÄV 1 10. K. Táncsics—Olajb. 1 11. Juventus—Inter. l 12. Palermo—Roma x 13. Sampdoria—Napoll x +1 14. Vác—Kossuth KFSE 2 1:0 0:1 4:0 1:3 3:1 1:1 0:1 1:0 3:1 2:1 1:1 1:1 0:1 Tartalékosok Toltak a terenyeiek Ózd—Kisterenye 4:1 (2:0) VÍVÁS Hárman a döntőben Tatán rendeztek legutóbb III. osztályú női tőr minősítő versenyt. Az SKSE sportisko­lásai nyolcán léptek pástra ezen a tekintélyes erőpróbán. A 30-as mezőnyben selejtező, középdöntő mérkőzések után került sor a 9-es döntőre, ahol az SKSE-től három sportisko­lás küzdött a helyezésekért. Szaniszló Gabriella, Balogh Ildikó, Bártfai Katalin szere­pelt az ifjoncok közül. Saj­nos, pontos eredményüket, he­lyezésüket nem tudjuk ezúttal hírül adni, mivel a tarjáin lányok az eredményhirdetés előtt elutaztak a verseny szín­helyéről. Ózd, 500 néző, v.: Balogh. Ózd: Fekete — Kovács B, Murányi, Kovács Z, Barna, Martis, Dolezsál, Egri, Csu- hány, Üti, Tóth. Edző: Dávid Róbert. Kisterenye: Horváth — Márkus,, Bibók, Jávori, Gaiger, Domonkos (Szűcs), Sándor, Tarlósi, Králik, La­va j, Dudás. Edzőt Szojka Fe­renc. Kellemes időben kellemetlen meglepetés. A 6. percben Tar­lósi beadásából Sándor gólt fejelt és a játékvezető érthe­tetlen módon nem adta meg. A 17. percben Egri lőtt a bal felső sarokba. 1:0. A 18. perc­ben Lavaj lövését szögletre ütötte Fekete. A 22. percben Csuhány kiugrott a védők kö­zül, közelről megszerezte a második gólt. 2:0. A 28. perc­ben Dudás, a 37.-ben Lavaj lövései tévesztettek célt. A 42. percben Tarlósi közelről a vetődő kapusba lőtt. Szünet után a 48. percben Lavaj be­adását Martis bombázta a sa­ját kapujába. 2:1. A gól után a fedezet csaknem ismételt, az ózdi kapus azonban nagy bra­vúrral szögletre tolta a hát­véd hazaadását. A vendége ;: többet támadtak, a 70. perc­ben Márkus lőtt alig melle, majd 25 percnyi vendégfölén ' után egy lesgól letörte a le- renyei csapatot. A 75. perc­ben Csuhány volt a gólszerz ő A partjelző jelezte a lest, de i játékvezető hajthatatlan m radt. 3:1, A 80. percben ism •; Csuhány volt ered.ményes. Vt - gezetül: a tartalékos térén.' i csapat nem bírt a játékvezei vei megerősített Özddal. A gc - arány túlzott. Jó: Fekete. Cs hány. Tóth. A terenyeiek köz 1 senki nem dicsérhető. (győri) Nem Tárt súlyos vereség Vasas Izzó — Nagybátonyi Bányász 5. 2 (1:2) Nagybátony. 500 néző. v.: Bod­nár. Izzó: Francia — Révész. Mi- halecz. Tölgyes (Bozi). Steíancstk. Oszkai, Szilágyi (Sövegjártó). Kékesi, Pintér, Géber, Hanzel. Edző: Pásztor István. Nagybátony: Palhuber — Macska, Ráduly (Po- zsár), Ludányi (Szklenár), Kup- csulik, Baranyl, Nagy. Tarján!. Veres, Bencsok. Sarkad!. Edző: Bulyovszky Tibor. A vendégek már a 8. percben megszerezték a vezetést. Géber az elalvó védők mellett kiugrott és a tehetetlen Palhuber mellett a hálóba vágta a labdát. 1:0. A hazai együttes a 18. percben egyenlített. Veres ellőtt egy lab­dát a sorfal mellett és a jól érkező Sarkadl a léc alá vágta. 1:1. A 29. percben Veres kiug­rott és még a kapust Is kicse­lezte úgy lőtte a labdát a háló­ba. 2:1 a Nagybátony javára. Szünet után az 57. percben Ste- fancsik egyenlített. 2:2. Majd a vendégek átvették a játék irá­nyítását. Az 58. percben Bozi lőtt 14 méterről laposan a hálóba, majd a 66 percben Kékesi bom­bája vágódott a léc alá. 4:2. A 68. percben Hanzel állította be a végeredményt. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Szünet után erősen feljavultak a vendégek és lendü­letes játékkal megérdemelten nyertek a tartalékosán felálló, pontatlanul játszó hazaiakkal szemben. Jó: Révész. Stefancsik Kékesi. Géber, 111.: Macska. Sar- kadi, Baranyl. (kéri) NÖGRÁD - 1973. május 15,, kedd