Nógrád. 1973. május (29. évfolyam. 102-125. szám)

1973-05-16 / 112. szám

Megyei I. osztály SPORT Ámít ma kocoghatsz, ne halászd holnapra! mziosan nyert ------­a Z1M és Karancslapujtő Döntetlen négy mérkőzésen “ Csak Má tr aver ebé ly és Mohara győzött a pályaválasztók közül Háromezer kocogó, és lega­lább ugyanennyi kibic. Nem csoda, ha a Normafa-síház környéke nyüzsgött az embe­rektől. A Magyar Rádió ta­vaszi futóversenye elementá­ris sikert aratott: ennyi részt­vevővel futóverseny Magyar- országon még nem volt. És ennyire kedélyes futó­versenyről sem szólt eddig a fáma. Mert igaz ugyan, hogy jónéhányan komolyan győzni akartak, tétre mentek, a többség azonban inkább csak próbálkozott: vajon képes-e végigkocogni a kategóriához előírt távot, az egy, vagy két kilométert. A jó kedély — stílusosan —, t már a rajtnál kezdődött. Volt, aki teljes jégerdresszben in­dult, öltözékét büszkén és ko­molyan viselte. Egy fiú piros bársonypántlikával kötötte össze lobogó hajzatát, hogy a nagy sportolásban ne zavorja. Kutyamegőrző híján mások négylábújukkal együtt futot­tak. Sokan már a rajtnál szent fogadalmat tettek egy­másnak: akármi történjék, nem hagyják el egymást. Együtt győznek, vagy együtt veszítenek. Olyan futóversenyről is rit­kán hallani, ahol a verseny­zők arra biztatnák egymást, ne szaladjanak annyira. A koco­gás azonban kivétel. A 19— a HÖGRAD-ban ! Hirdetéseit feladhatja: Salgótarján, Petőfi n. 1. sz., Rákóczi u. (Jcgbüfé mellett). Balassagyarmat: Kardhordó Miklós. Luther u. 8. Telefon :510. Hirdetés díja: lakossági hirdetés első sző 2,—, minden további szó 1,— Ft. Kereskedelmi hirdetés esetén: eiső szó 4,— Ft, minden további szó 2,— Ft. nem az égből hozza. a tüzet9 de olaj- és gáz­égőinek üzembiztonságát szavatolja a Prométheus­szal kötött rendszeres karbantartási szerződés TÜZELÉS TECHNIKAI VÁLLALAT SZERVIZFÖOSZTÁL Y Uuilopest X., Gyomról ül 140. Telefon: 272-018; 274-092. ÜZEMfílZTO\SÁG HARRAST ARTÁS 34 éves női kategóriában pél­dául két barátnő is indult. Az egyik kicsit elhúzott a másik­tól, mire a mögötte loholó kö­nyörgésre fogta; — Juliskám, várj meg, ne szaladj már annyira! Hát rá­érünk, nem?... A háromezer versenyző többsége nem hivatásos spor­toló volt. Azért jöttek el a versenyre, hogy tegyenek va­lamit egészségükért, na meg azért is. hogy ki ne maradja­nak véletlenül egy ilyen jó buliból. De akit a kíváncsiság állított ki a rajthoz, az is erős akarattal elhatározta: be­csülettel végigkocogja a távot. Így döntött az az anyuka is, aki fiának kategóriája után kezdett szaladni. A srác ak­kor már az ösvény szélén állt, biztatta anyját: — Nyomd meg anyu, már nincs messze a vége! Várj, be­megyek, segítek! — Mire anyuka lihegve: — Hogyisne, hogy miattad kizárjanak a versenyből! Persze, aki nem szokott a kocogáshoz, az nem is tudott végig szaladni. Párszáz méter után, a kocogók mendegélőkké alakultak, s csak a pihentető séta után lódultak neki újra. A kibicek persze kritizáltak: — Ejnye, lányok, már most sétáltok? Mi lesz később? — Futóverseny ez, gyere­kek, nem gyalogló! Nem mondták a rajtnál? Érdekes módon, a célba mindenki kocogva érkezett. Hadd lássák a versenybírák, hogy tart a szufla! Nagyszerű dolog volt ez a vasárnapi kocogóverseny. Hat­ezer embernek jó szórakozást, s a kocogásnak rangot acjott. Mert ha a kocogás ennyi em­bert képes meghódítani, akkor már mégis csak lehet benne valami! — szendi — Keresse tel a Budapesti Nemzetközi Vásáron a HUNGÁRIA Műanyagfeldolgozó Vállalat TEKE Színvonalas egyéni versenyek A hét végén három helyen rendeztek egyéni versenyeket. A síküveggyárban zajlott le a 200 dobásos egyéni városi baj­nokság. Az élmezőny állása a következő: 1. Lóczi (Síküveg) 896, 2. Puszta (St. Öblös) 869, 3. Mag (St. Öblös) 860, 4. Kovács A. (St. öblös) 854, 5. Bozó (St. Síküveg) 852. 6. Áb­rahám (St. Ingatlan) 834. A, járási nagygolyós felnőtt egyéni bajnokságot Kisíere- nyén bonyolították le. Itt a következő volt az élmezőny állása: 1. Petrovics (Kistere- nye) 799, 2. Fodor S. (M.-no- vák) 796, 3. id. Kecskés B. (M.-novák) 789. A megyei ifjúsági egyéni bajnokság küzdelmeit az St. Öblösüveggyár tekecsamoká- ban játszották. Ezen a ver­senyen az alábbi helyezések születtek: 1. Csábi (St. Öblös) 407, 2. Kotroczó S. (M.-novák) 397, 3. Nádasdi (M.-novák) 392. A megyei I. osztályú labd'a- rúgóbajnokság tavaszi IX. fordulójában nagy sikerrel szerepeltek a vendégcsapatok. Közülük biztos, nagy arányú győzelmet aratott a ZIM és Karancslapujtő, amely a Ke- szi—Somos összecsapás dön­tetlen eredménye folytán el­hódította a keszáektőL a hosz- szú ideig birtokolt 3. helyet. A somosiak előnye a ZIM- mel szemben két pontra csök­kent. A forduló a döntetle­nek fordulójának bizonyult, hiszen négy találkozón osz­tozkodtak a pontokon az el­lenfelek. A pályaválasztók közül csak Mátraverebély és Mohora győzött. Általában kemény játék folyt a mérkő­zéseken. Egy kiállítás történt, s több figyelmeztetésre került sor. St. ZIM—St. Volán 4:1 (2:0) Salgótarján, Baglyasalja, 200 néző, v.: Juhász. St. ZIM: Fenes — Pál, Nagy L., Hal­mos! — Újházi, Pántya — Qraveczi Dudás Gy., Rácz (Huszár), Bandúr Gy., Dudás L. Edző: Bandúr Mihály. St. Volán: Fráter — Lovasi, Szol­noki (Muflár), Kővári — Ivá- nyi J., Pusnyik, Muflár (Gyi- mesi) — Horváth, Muzsik, Iványi G., Kozma. Edző: Sal- gó György. Az első fél órá­ban változatos, jó iramú já­ték folyt Ekkor az őrizetle­nül hagyott Oravecz lekezel­te a beadott labdát, s meg­szerezte a ZIM vezető gólját. A 43. percben Szolnoki es Pántya összecsapott mindket­ten elestek. A megítélt 11-est Bandúr Gy. értékesítette. A hazaiak érvénytelen gólt lőt­tek. Az 50. percben tömörü­lésből Horváth szépített. Ne­gyedóra múlva Oravecz lövé­se jelentette a ZIM újabb gólját 3:17 Visszaesett a ha­zai együttes. A 80. percben szabadrúgásból Bandúr Gy. állította be a végeredményt Jó: Pántya, Oravecz, Bandúr, Gy, Dudás Gy, Fenes, ill.: Kozma, Muzsik, Muflár, Mátraverebély— Kazár-Mátraszele 3:1 (1:0) Mátraverebély, 200 néző. v.: Horváth. Mátraverebély: Ka­denszki — Kormos Gy, Za­gyi G, Jakubovics — Mátrai Zeke — Kormos S, Zagyi F, Bozó, Kormos II, Gáspár. Edző: Pál József. Kazár-Mát- raszele: Kun — Kovács T, Molnár, Kovács V. — Tőzsér, Csapó — Tolnai, Kovács B, Liszkóczá, Nagy, Géczi. C&.: Balogh J. Felkészítő: Balogh Gyula. Erős iramú, kemény mérkőzést játszott a két együttes. A lelkesebb hazaiak szerezték meg a vezetést, s az egyenlítés után a hajrában újítani tudtak. Másodszor is felülkerekedtek, s bebizonyí­tották győzelmüket. Tolnai és Kovács V. méltatlankodásért kapott figyelmeztetést. A 88. percben Kormos S. „törlesz­tett”, s a játékvezető kiállí­totta. Góllövő: Jakubovics (2), Gáspár, ill.: Liszkóczi. Jó: Kadenszki, Jakubovics, Mátrai, Bozó, ilL: Molnár, Kovács B.. Liszkóczi, Géczi. Karancslapujtő—Romhány 4:1 (1:0) Romhány, 100 néző, v.: Ka­kink. Karancslapujtő: Tóth A. — Gordos, Bodor, Lavaj —■ Telek S„ Telek Gy. (Kovács) — Juhász I. (Lipták E.), Hor­váth, Juhász II, Tóth S, Ju­hász III. Edző: Lantos Ede. Romhány: Varga J. — Var­ga II, Pásztor, Zagyva! —■ Gyurcsó, Kaliczka J. — Ka- liczka D. (Saliga), Túri, Ba­lázs, Termán, Tonhauser (Me­ló L.). Edző: Nagy László. A fiatalokkal megtűzdelt ven­dégcsapat meglepő jó összjá- tékot nyújtott, s a játékidő nagyobb részében több gól­helyzetet teremtve támadott. A 15. percben Juhász II. lefu­totta a védőiket, s a kapust kicselezve lőtt gólt. Az 55. percben Juhász III. éles szög­ből lőtt a túlsó sarokba. Tíz perc múlva szögletrúgás után Tóth S. fejelt a hálóba. A 73. percben ismét Tóth S. lőtt gólt a tehetetlen kapus mel­lett. 4:0. A 80. percben 18 méterről nagy erejű felsősar- kos bombával Termán szépí­tett. 4:1. Jó: az egész vendég­csapat, ill.: Pásztor, Gyurcsó, Termán. Vörös Csillag SE— St. Bányagép 0:0 Rétság, 50 néző, v.: Kakuk. Vörös Csillag: Szadlis — Li- sovszki, Mihály, Kőkai — Szabó, Tóth — Bállá (Megye­ri), Zachar, Molnár, Kecskés, Perez. Felkészítő: Győri Fe­renc. St. Bányagép: Szegedi — Váradi, Tamás, Juhász — Gerencz, Fiikor — Oláh (Ri­gó), Takács (Schwarcz), Jenei, Molnár, Ludányi. Edző: Ben- toe János. Mindkét csapat kapkodva, bizonytalanul kez­dett. Előbb a hazaiak, majd a vendegek hibáztak 3—3 jó gólhelyzetet. Szünet után 20 percig nagy erővel támadtak a hazaiak, de helyzeteiket rendre elhibázták. A hajrá­ban a vendégek álltak köze­lebb a győzelemhez. Jó: Szad­ii«, Lisovszki, Szabó, Zachar, ILL: Szegedi (a mezőny leg­jobbja), Váradi, Tamás, Fe- ren.cz. Egyházasgerge— Ötvözet MTE 1:1 (1:1) Rónabánya, 100 néző, v.z Lévavári. Egyházasgerge: Si­mon — Gordos V., Gordos Z-, Goidos L. — Bartha, Ju­hász — Gordos O., László Gy., László Z., Gordos N., Besenyői. Cs.: Somoskői. Fel­készítő: Ruzsin&kki László. Ötvözet: Rácz — Benkő, Kiss, Lengyel, Keleti — Kakuk, Török (Kadiót), Bábel —Sán­dor (György), Hulitka, So­moskői. Felkészítő: Szabó Já­nos. A 20. percben egy ve­szélytelennek tűnő támadás­nál Kiss elesett és László Z. könnyedén lőtt gólt. 1:0. A 43. percben az oldalvonal kö­zeléből Keleti szabadrúgása nyomán hullott a hálóba a labda. 1:1. Az alacsony szín­vonalú, de sportszerű mér­kőzés II. félidejében a ha­zaiak álltak közelebb a győ­zelemhez. Négyszer találták Kézilabda el csatáraik a kapufát, a ven dégek kétszer. Jó: Gordos Z , Juhász, László Z., ill.: Bábé Török, Lengyel. Bgy, Volán—Hugyag 9:0 Balassagyarmat, 200 néz.-, v.: Nagy Imre. Bgy. Volán Naszály — Kalmár, Lók Katyi — Deák, dr. Halás:. Pál — Szalay, Gál, Dem Gajdos. Cs.: Garamvolg; Felkészítő: Fábián István. Hugyag: Szuhánszky — Sán­dor B., Wagner, Meló F. —■ Sándor I., Kissimon — Va. si, Bállá, Pénzes G., Pénzes I., Hoffmann. Cs.: Győri, Bé­res. Edző: Vidomusz Jakab. Jó iramú, változatos, színve nalas mérkőzést játszott a két csapat. Mindkét kapu eg) - aránt forgott veszélyben. A hazaiak az I. félidőben, a meglepő jó játékot nyújtó vendégek pedig a szünet után teremtettek több veszélyes gólhelyzetet. Jó: Naszály, Loksa, dr. Halász, Pál, ill : Szuhánszky, Wágner, Kissi­mon, Pénzes I. Karancskeszi— Somoskőújfalu 1:1 (1:0) Karancskeszi, 600 néző, v ; Szabó II. Karancskeszi: Gombkötő — Nagy B. (Ka- zareczki), Básti, Romhányi, Lőrincz — Sikna, Vanya, Tar­jám — Bakos, Gordos (Bé­lán), Szecskó. Edző: Kollár Gyula. Somos: Budai — Sza­bó A., Eisler, Berta — Czi- kora, Rozgondi — Séber, Ka­kuk, Szabó O., Balázs E„ Mag (Gabora). Edző: Tóth István. Az erős iramú, változatos mérkőzés első húsz percében a nyűt sisakkal támadó ven­dégcsapat Szabó O. és Mag közelről elszalasztott gólhely­zetével ellőtte puskaporát, s a hazaiak irányították a já­tékot, A 28. percben Bakos • elfutott, s beadásából Szecs­kó a hálóba fejelte a labdát 1:0. Szünet után ismét a ven­dégek kezdtek jobban, s a 60. percben kiegyenlítettek. Ka - kuk lövése a védőkről Roz­gondi elé pattant, s ő köz­ről a hálóba vágta a labdát 1:1. Továbbra is mindkét ka­pói egyaránt forgott veszély­ben, de az eredmény mar nem változott. Jó: Lőrincz. Szecskó, Romhányi, ilL: Ba lázs, Kaikuk, Eisler. Mohora—Dejtár 4:0 (2:0) Mohora, 300 néző, v.: Bak- sa. Mohora: Petrik — Dudás P., Szentgyörgyi, Strihó (Pet- rás) — Nagy, Vidámi, Ku- Uucska — Dudás L., Tolnai, Oszt.rovics, Vrbovszki. Felké­szítő: Vidámi József. Dejtár: Mészáros — Gál, Mackó, Far­kas I. (Sinkó) — Farkas II, Fábián — Sárosi, Danic;, Trubin, Kovács, Csókási. Fel­készítő: Kremnicsán Sándor A közepes iramú mérkőzése i időnként kemény játék folyt.. A korszerűbben játszó, por tosabban adogató hazaia, többször játszottak mezőnyfc lényben és biztosan nyerte c a sok hibát vétő vendégei­kéi szemben. Góllövő: Osztrc vies (2). Kukucska, Vidám Jó: Dudás P., Vidámi, Tolna. Osztrovics. ill.: Mackó, Far kas II., Mészáros. Á bajnokság állása Kihagyott hetesek — tucatnyi kapufa kiállítását a városligeti NIM-pavilonban! Debrecent Kinizsi—SBTC 10:8 (7:4) Salgótarján, v.s Szabó, SBTC: Znak — Kissné (X), Nagy (3), Lu­kács (1), Takács, Oláhné (3), Deák. Cs.: Somoskői —, Sulyok —, Edző: Szabó Gábor. Az első gólnélküli percek után a vendégek ügyesen használták ki a gyengén védekező hazaiak elemi hibáit. Szünetig távoli do­básokból, s mintaszerű lefordulá­sokból végig vezetve, háromgólos előnyt szereztek. A hazaiak há­rom hetest, s négy abszolút hely­zetet hagytak ki. Szünet után emelkedett a játék színvonala, az SBTC játszott fö­lényben, s 7:6, majd 8:7-re meg­közelítette ellenfelét. Az újabb kihagyott három hetes, s számta­lan nagy helyzet okozta idegfe­szültség végül is megakadályozta őket a végső győzelem kiharcolá­sában. Ganz-MÁVAG—St. Építők 19« (8:5) Budapest, v.: Kovács, Szabó. Építők: Kiss (Gulácsi) — Nagy (3), Kovács L. (3), Boronyai (—), Szabó (—), Nádudvardi (—), Hor­váth (2). Cs.: Győri (1), Kollár (—). Edző: Czimmer János* Szünetig kiegyenlített volt a küzdelem. Váltakozva, egy-egy góllal vezettek a csapatok. A 25, percben az Építők megingásait jól használta ki az ellenfél, és a félidőt Jelző sípszóig 3 gólos előnyt szerzett. Szünet után sem változott a kép, a hazaiak újabb négy gólja már percek alatt el­döntötte a küzdelem végső kiala­kulását. Az építők tervszerűtlenül, kapkodva játszottak. Eldobott lab­dáikkal már nem tudtak változ­tatni az eredményen. A szerencse Is elpártolt tőlük. A Ganz-MÁVAG kapufáján kilencszer csattant a labdájuk. A lelkesebben, célratö­rőbben játszó hazai együttes, ha túlzott arányban is, de megérde­melten győzött. Átlagon felül az építőktől csak & kapusok játszót-, tak. — mátyus — t. Somos 24 20 3 1 72-16 43 2. st. ZIM 24 18 5 1 88-24 41 3. K.-lapujtö 24 11 6 7 37-34 :8 4. K.-keszi 24 11 6 7 35-39 5. Kazár-M.-sz. 24 11 4 9 46-40 26 6. Bgy. Volán 24 10 5 9 48-34 7. St. Bányag. 24 9 6 9 51-41 24 8. M. - vérebéi v 24 9 6 9 39-44 ? 4 9. Vörös CsHI. 24 10 3 11 44-52 '.'3 |0. Romhány 24 8 4 12 28-41 20 11. Mohora 24 8 4 12 28-43 20 12. St. volán 24 7 6 11 35-51 20 13. Dejtár 24 8 4 12 24-44 20 14. Hugyag 24 7 5 12 33-35 10 15. E.-serge 24 4 4 16 30-68 li 16. ötvöz. MTE 24 2 7 15 25-57 11 i 3 A ndó Miklós NÖORÄD — 1973. május 16,, szerda