Nógrád. 1973. május (29. évfolyam. 102-125. szám)

1973-05-09 / 106. szám

Ludányi tervek... A ludánybalászi sportegye­sület elnöke Döiorei Tamás katonai szolgálatra vonult be. Az elnöki kiesés átmenetileg megnehezítette a most lába­dozó egyesület életét. A község vezetői, sportszerető emberei nem hagyták, hogy a faluban szétessen a nemrég összekovácsolódott fiatal egye­sület. Várszegi István tanár, a község párttitkára szívügyének tekinti a sportot. Éppen ezért összehívott egy közgyűlést, ahol megválasztották az új elnö­köt, Mester Miklós szemé­lyében és vázolták az elkép­zeléseket, megjelölték a jövő feladatát. Az egyesület labdarúgó-, sakk-, asztalitenisz-, kézilabda- és röplabdaszakosztályokat kíván működtetni. A női spor­tolókat is aktívan szeretnék bekapcsolni a sportkör mun­kájába. A fiatalok lelkesedé­se, vállalt kötelezettségei, a háttérben meghúzódó párt- szervezet és tanácsi támoga­tás biztosítása, hogy Ludány- halásziban elképzelt tervek a mindennapok munkájában megvalósítást nyernek. — Sz. F. — Minősítő verseny A megyei asztalitenisz-szö­vetség Zagyvapálfalván a Dé­ryné Kultúrotthonban III—II. osztályú minősítő versenyt rendezett négy sportkör negy­ven indulójának részvételével. Nagy létszámmal — huszonöt versenyzővel — vonult fel az SBTC! A résztvevők csoport­meccseket vívtak, majd a „táblázaton" kieséses rend­szerben folytatódott a küzde­lem. A verseny reggel 8 órá­tól délután fél 5-ig tartott. Eredmények, II1. osztály. Nők: 1. Tóth Edit (St. Sparta­cus), 2. Molnár Zsuzsa (SBTC), 3. Ócskái Erzsébet (Erdőkürt). A döntő eredménye: 2d). Fér­fiak: 1. Bohati László, 2. Po- laneczki István, 3. Baráth Lajos (valamennyi SBTC). A döntő eredménye: 2:1. II. osztály. Férfiak: 1. Kö- vendi II. József, 2. Polanecz- ki István, 3. Baráth Lajos (valamennyi SBTC). A dön­tő eredménye: 2:L Blaskő János a sakkbajnok! Rétságon, a gimnázium pin­ceklubjában került megrende­zésre a rétsági járás 1973. évi férfi sakkbajnoksága. A győ­zelmet 8 versenyző közül Blaskó János (Nógrádsáp) szerezte meg 5,5 ponttal az 5 pontos Hoffer Miklós (Hor- pács) és Szabó János (Balassi SE) előtt. A győztes és a he­lyezettek érmet és oklevelet kaptak. Bucsánsski nyert! Tömegsport A szécsényi járásban évek óta első helyen áll a tömeg­sport. Bizonyítéka ennek, hogy a spartakiádversenyeken min­dig tömegesen vesznek részt. A megyei döntőn is, hosszú évek óta az első helyen vég­zett a járás sportcsapata. Újabb elóbbrelépés történt Szécsényben a tömegsport nép­szerűsítése, a széles tömegek aktív sportolásba történő be­vonása érdekében. Május el­sején adják át a várkertben épült kispályákat — labdarúgó, kézi, rop, kosárabda, a község sportkedvelő lakosságának. Rekkenő hőségben került sor az SKSE-stadionban a ser­dülő atlétikai verseny meg­rendezésére. Bár 19 egyesület (sportiskola) kapott meghí­vást. ennek ellenére csupán Nógrád megyéből öt sportkör — Bgy. SE, Nagybátony, SÜMSE, SBTC. SKSE — vo­nultatta fel 1957—58—59—60- ás születésű leány- és fiúver­senyzőit. A fiatalok erőpró­báján 80-an álltak rajthoz. A kiírt egyéni számok mel­lett a leányoknál és a fiúk­nál is négypróbát is rendez­tek. Eredmények: Leány. 100 m. (1957): 1. Sztankó Ilona (Bgy. Sí) 14.3, 1958: Mo­nostori Katalin (Bgy. Sí) 13.9, 600 m. (1957): 1. Molnár Má­ria (Bgy. SE) 2:01.2. 1958: 1. Veres Mária (Bgy. SE) 2:01.2, diszkosz (1957): 1. Kotlár Ka­talin (Bgy. SE). 17.9 m. (1958): 1. Mojzes Anikó (SKSE Sí) 20.12 m. magas (1957): í. Miklecz Marietta (Bgy. SE) 140 cm. Fiú. 400 m. (1957): 1. Seres Kál­mán (Bgy. SE) 66.2, 1968: 1. Szécsényben Az ötlet a JTS és a Vörös Meteor sportszeretetét dicséri. A kivitelezés pedig a községi tanács sportmozga­lomhoz való jó hozzáállásának fényes bizonyítéka. A pályát bármelyik vállalat, üzem, in­tézmény, sőt alkalmi csapa­tok is igénybe vehetik. A lab­dák, hálók és egyéb kellékek tárolását, illetve kiadását a pályához közel lakó — Lukács Zsuzsanna, a Mikszáth-iskola testnevelő tanárnője vállalta Oláh Ottó (Bgy. SE) 59. 100 m. (1958): 1. Erdei Gábor (Bgy. SE) 3:24.8 gerely (1957): l. Bátki József (SÜMSE) 39 m. (1959): 1. Bállá Gusztáv (Bgy. SE) 33.56 m, súlylökés (1957): 1. Seres Kálmán (Bgy. SE) 10.34 m, (1958): 1. Sohaj- da Tibor (SKSE Sí) 11.68 m, rúd (1957): 1. Csinger Attila (SBTC) 250 cm, (1958): 1. Schmirer Ferenc (SKSE Sí) 260 cm. A négypróbában: 1959-es évfolyam: 1. Martinkó Ma­rie« (SKSE Sí) 1920. 2. Petró Mária (Nagybátonyi B.) 1734, 3. Csesztven Éva (Bgy. SE) 1700 pont, 1960-as évfolyam: 1. Szakács Dóra (Nagybátonyi B.) 1603, 2. Miklós Judit (SKSE Sí) 1437, 3. Filip Má­ria (Bgy. SE) 1431 pont. Fiúk. 1959-es évfolyam: 1. Kovács Ferenc, 2. Kecskés Imre (mindkettő Nagybátonyi B.), 3. Pólyák Ferenc (Bgy. SE), 1960-as évfolyam: 1. Herczeg Vince (SKSE Sí). 2. Lavrincz Attila (SKSE Sí), 3. Földi Gá­bor (SKSE Sí). el. TEKE Nem volt meglepetés a megyei CSB nyitányán Nyolc együttes részvételével megkezdődött a nagygolyós teke-csapatbajnokság. Az első fordulóban nem születtek meglepetések. A teljesítmé­nyek sem voltak kiemelkedő­éi. Eredmények: St. Síküveggyár—St. Ingat­lan 6:2 (2422:2348), St. Sík­üveg: Dávid 392, Gáldi 411, Jakus 408, Jakus J. 401, Ga- rádi 389, Lóczi 421. St. In­gatlan: Sinka 367, Varga 366, Martusz 403, Ábrahám 373, Paulich 395, Miskei 444. St. Dózsa—Mátraszőllős 7:1 (2474:2091). St Dózsa: Ma­gyar S. 421, Lazsán 401, Me­nus 398, Kovács 412, Magyar N. 438, Lengyel 404. Mátra­szőllős: Sömör 329, Győri B. 315, Koczka M. 398, Simkó 361, Szabó 323, Huber 360. Mátranováki Vasas—St. Öb­lös II. 5:3 (2334:2285), Mátra- novák: Fodor T. 367, Kotroczó 387, Sopronyi 377, ifj. Kecskés B. 414, id. Kecskés B. 368, Fodor S. 421. St. Öblös II.: Huram J. 391, Huram S. 342, Kiss 387, Frink 372, Huram T. 385, Stark 408. St, öblös III.—Kisterenyei B. 2:6 (2188:2317). Kisterenye: Petrovics 401, Futó 388, Dob- rocsi 398, Janusek 391, Szom­széd 335, Szeberényi 404. St. Öblös III.: Csábi 390, Somogyi 350, Galovics 343, Kovács M. 397, Hangiár 383, Berki 325. A forduló válogatottja: Mis- kei (St. Ingatlan) 444, Magyar N. (St. Dózsa) 438, Lóczi (St, Síküveg) 421, Fodor S. (Mátra­nováki Vasas) 421, Magyar S. (St. Dózsa) 421, Kovács (St. Dózsa) 421. Atlétika Serdiilőverseny megyei érdeklődőkkel öt női versenyző Indult Nógrád megye 1973. évi egyé ni sakkbajnokságán. A győ­zelmet Bucsánszki Ágnes (St. Közgazdasági Szakközépisko­la) szerezte meg négy pont­tal, veretlenül. Berzák Rozá­lia (Nagybátony) 2 p. és Hal- mosi Ibolya (Alsótold) 2 p. elótt Teke NB 11. Vereség Miskölelő! Az NB II-es nagygolyós te­ke-csapatbajnokság XI. for­dulójában az St. Öblösüveg­gyár együttese a Miskolci Bá­HA5ZNALT és ŰJ B­batollat veszek. Sal­gótarján, Úttörők út­ja 13., Berki. A MEZÖGEP Vál­lalat érsekvadker­ti gyáregysége fel­vételre keres for­gácsoló művezetőit és MkO- vezetöt. Teltétel: gépipari technikumi vég­zettség. Jelentkezés: a gyáregység igazga­tójánál; hirdetés SKODA szuper-oktá- via eladó. Zagyvapál- falva, rakodó. Bodor. MAGYAR Lóver­seny Vállalat felvesz egyműszakos munká­ra patkókészltö ko­vács, szíjgyártó, kő­műves, vízvezeték- szerelő, motorszere- . lő szakmunkásokat, kazánfűtői, versenyló­ápolói munkára 14 evet betöltött fiatalo­kat, kertészeti. és ta­karítási munkára fér­fi és női pályamun­kásokat. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. Budapesti Vili., Kerepesi út 9, SÜRGŐSEN elcse­rélném salgótarjáni 1 szobás gázfűtéses, földszinti lakásomat 2 szobás távfűtésesre. Cím: 22-94 telefonon. ZAGYVAPALFALV1 Postahivatal Jó kere­seti lehetőséggel kéz­besítőt felvesz. Je­lentkezni lehet a hi­vatalvezetőnél. MŰSZAKI vizsgázott 1300-as Polski Fiat el­adó. Érdeklődni: Farkas, Hugyag, Kos­suth út 59. nyásznál vendégszerepeit. Az újonc NB II-es miskolci csa­pat meglepetésre nagv arány­ban 7:1 (2621:2367 fa) le­győzte az öblösüveggyáriakat. A tarjániak nagy arányú ve­reségének oka azonban, hogy ezúttal a megszokottnál jó­val gyengébb teljesítményt nyújtottak. Három tekéző 400 fa alatt ütött. Eredmények: Miskolci Bányász: Misko- vics 454, Kiss 415, Szecsődi 425, Bélán 439. Székely I. 451, Székely E. 437. St. öblös: Mag 377, Huram Gy. 421, Kovács S. 356, Puszta 374, Kovács A. 431, Klauber 408. A soron következő forduló­ban, amelyre május 12-én dél­után 14.30 órakor Salgótar­jánban kerül sor, az MGM Vasas csapatát látja majd vendégül az St. Öblösüveg­gyár. — SPORT — Megyei I. osztály Hat pályaválasztó biztosan nyeri Csak a Vörös Csillag SE győzött vendégként — Döntetlen Kazáron Őt gólt lőtt a ZIM — Karancskeszi hullámvölgyben A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság tavaszi Vllf. fordulójában ismét túl­nyomó sikert arattak az ott­honukban játszó csapatok. Hat pályaválasztó biztosan nyert. A legtöbb gólt (ötöt) isméit a ZIM lőtte, ezúttal a halványabban játszó Mohorá- nak. Egyedül a Vörös Csillag SE győzött vendégcsapatként — Egyházasge rgen. Egy dön­tetlen volt: Kazáron szerzett pontot az St. Volán. Most játszotta utolsó (negyedik) mérkőzését Szécsényben Hu­gyag csapata, s május 20-án már otthonukban fogadják a jelenleg hullámvölgyben eviokélő Karancskeszit. Mindössze 25 gól esett a sportszerű fordulóban. St. Volán—Kazár-Mátraszele 1:1 (1:1) Kazár, 100 néző, v.: Rajnai L. St. Volán: Nagyfejeő — Kővári, Szolnoki, Lovasi — Gyimesi, Pusnyik, Muflár — Kozma II., Iványi G., Muzsik, Iványi J. Edző: Salgó György. Kazár-M.-szele: Rátóti (Kun) — Kovács T, Molnár, Ko­vács V. — Tőzsér, Csapó — Tolnai, Kovács B., Liszkóczi, Nagy G. (Balogh J.), Géczi S. Felkészítő: Balogh Gyula. A 10. percben a vendégek sze­rezték meg a vezetést: egy jó indítással Muzsik húzott kapura, s a kif utó kapus mel­lett a hálóba továbbította a labdát Az összecsapáskor Rátóti megsérült s le kellett cserélni. A hazaiak erőtelje­sebben támadtak, s a 30. percben egy tömörülésből Liszkóczi közelről kiegyenlí­tett. Szünet után változatos játék folyt Időnként a Volán adogatott tetszetősebben. Jó: Molnár B., Tőzsér, Csapó, ill.: Szolnoki, Gyimesi, Muzsik. KarancslapujtS— Alátraverebély 2:1 (1:1) Karancslapujtő, 300 néző, v.: Gergely. K.-lapujlő: Tóth A. — Gordos, Somoskői, La- vaj — Telek, Lantos I. — Kovács Gy. (Lipták E.), Hor­váth, Juhász II, Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. M. -verebély: Kademszki — Kormos Gy., Bozó F„ Zagyi G. — Benus G., Gáspár — Zagyi L., Zeke, Jakubovics, Zagyi F, Kormos II. Cs.: Kormos J. Edző: Pál József. A vendégek nyílt sisakkal tá­madtak, s a 25. percben meg­szerezték a vezetést: egy ki­pattanó labdát Jakubovics vágott a hálóiba. 0:1. A ha­zaiak két perc múlva vála­szoltak: Juhász III. átadá­sából Juhász II. lőtte a lab­dát a bal sarokba. 1:1. A ke­mény, de sportszerű mérkő­zés II. félidejében már a ha­zaiak irányították a játékot, s helyzeteik alapján öt góllal is nyerhettek volna. Ezúttal azonban csak Horváth tudott két védőtől is szorongatva a kapu jobb oldalába lőni a 75. percben. 2:1. Az utolsó ne­gyedórában a hazaiak csak tíz fővel játszottak, mert So­moskői lesérült, s cserélhető­ségüket már korábban ki­használták. Jó: Telek, La vaj, Tóth S., ill.: Benus G., Jaku­bovics. St. Bányagép—Romhány 2:1 (1:1) Salgótarján, bányagépgyárt pálya, 100 néző, v.: Harth. St. Bányagép: Szegedi — Vá­rad!. Tamás. Juhász — Zol­tán (Andó), Fiikor — Oláh, Ferencz, Jened, Molnár, Ta­kács (Ludányd). Edző: Bemke János. Romhány: Varga J. — Varga II., Pásztor, Zagyvái — Gyurcsó, Kaliczka J. — Ka- licaka D. (Saliga), Túri, Ba­lázs, Termán (Tonhauser), Meló L. Edző: Nagy László. Húsz perc alatt a gólhelyze­tek egész sorát hibázták el a hazai csatárok, mígnem Ka­liczka J. szabadrúgásával Ba­lázs faképnél hagyta a této­vázó védőket, s megszerezte a vendégeknek a vezetést. 0:1. A 22. percben Jenei ész­revette, hogy Varga J. a 11- es pontnál álldogál, s 30 mé­terről felette a hálóba emel­te a labdát. 1:1. Szünet után a vendégek az eredmény tar­tására törekedtek, a hazaiak pedig egyre többet támadtak. A 75. percben Ludányi be­adása Jenéiről Molnár elé perdült, s az összekötő a há­lóba gurította a labdát 2:1. Jó: Váradi, Fiikor, Ludányi, Ferencz, ill.: Pásztor, Gyur­csó, Kaliczka J., Túri. Vörös Csillag SE— Egyházasgerge 4:1 (2:1) Egyházasgergie, 100 néző, v.: Táj ti. Vörös Csillag: Szadlis — Lisovszki, Mihály, Kókai — Szabó, Póth — Balia S., Tolvaj, Molnár, Kecskés, Perez. Cs.: Zachar, Suba. Felkészítő: Győri Ferenc. E.- gerge: Simon — Gordos V, Pilisi, Gordos Z. — Gordos L. (Bartha), Juhász — Gordos 0. , Gordos N., László Z., So­moskői, Besemyei. Felkészítő: Ruzsinszki László. A megfia­talított hazai együttes csak az 1. félidőben játszott egyen­rangú ellenfélként A vendlé­gek szereztek vezetést, s a hazaiak két egyenlítési alkal­mat is hibáztak. Csak 2:0 után sikerült szépíteni ok. Szü­net után a gergeiek elfárad­tak, s a Vörös Csillag SE csa­pata mezőnyfölényből köny- nyedén lőtt újabb két gólt. Góllövő: Molnár (2), Perez, Zachar, ilL: László Z. Jó: Szadlis, Póith, Perez, ill.: Pi­lisi, Gordos Z, László Z. Hugyag—ötvözet MTE 2:0 (1:0) Szécsény, 100 néző, y.: Fo­dor. Hugyag: Szuhánszky — Sándor B., Vágner, Meló F. — Sándor I, Kisslmon — Varsi, Bállá, Győri, Pénzes I., Hoffmann. Cs.: Pénzes G., Béres I. Edző: Vidomusz Ja­kab. Ötvözet: Rácz — Benkő, Kiss, Lengyel, Keleti — Ka- kuk, Török, Bábel — Tóth (Szabó), Hulitka, Somoskői (Papp). Felkészítő: Szabó Já­nos. Huszonöt percig jól ját­szott a vendégcsapat, amikor védói elhibáztak egy szabad­rúgást. Pénzes I. megszerezte a labdát, felvezette, s meg­szerezte a hugyagiak vezető gólját. 1:0. A gól meghozta a „vendéglátók” önbizalmát, s a hátralevő időben többet kezdeményeztek, mint a ked­vét szegett ÖMTE-játékosok. A 75. percben egy bal oldali támadásból Kisslmon szerzett gólt. 2:0. Jó: Szuhánszky, Kissimon, Varsi, Pénzes I., ill.: Kakuk, Benkő, Kiss. Somoskőújfalu—Bgy. Volán 2:0 (0:0) Somoskőújfalu, 400 néző, v.: Molnár Gy. Somos: Budai — Szabó A., Eisler, Berta — Czikora, Szabó O. — Séber (Bodzási), Kakuk, Gabora, Balázs E., Mag. Edző: Tóth István. Bgy. Volán: Naszály — Kalmár, Loksa, Deák, Ka- tyi — dr. Halász, Pál — Sza- lay, Gál, Deme, Gajdos. Cs.: Garamvölgyb Felkészítő: Fá­bián István. Jó iramú, válto­zatos mérkőzést játszott a két csapat. Az I. félidőben a vendégek teremtettek veszé­lyesebb helyzeteket. A hazai támadógépezet időnként aka­dozott. Szünet után láthatóan használt az edzői tanács. Az 57. percben a kitörő Kakuk'a buktatták a gyarmati védők a büntetőterületen. A meg­ítélt tizenegyest Balázs Elek vágta a kapu bal oldalába. 1:0. Három perc múlva — mint az I. félidőben is egv- ízben, — Gabonának volt jő gólhelyzete, de hibázott. A 78. percben Balázs E. lerázta őrzőit, s biztosan lőtt a bal sarokba. 2:0. Jó: Berta, Ka­kuk, Balázs E., Czikora, ill.: Loksa, Pál, dr. Halász, Na­szály. Dejtár—Karancskeszi 3:0 (3:0) Dejtár, 300 néző, v.: Ben- kő. Dejtár: Mészáros — Gál, Mackó, Farkas I. — Farkas II., Fábián — Sárosi (Sinkó), Danics, Trubin, Kovács F., Csókási (Varga Gy.). Felké­szítő: Kremnicsán Sándor. K.-keszi: Szőllős — Sikna. Básti, Romhányi, Lőrincz — Gombkötő, Szecsikó — Bélán, Tarjám, Gordos, Nagy B. Edző: Kollár Gyula. A négy tartalék játékossal szereplő ka- rancskesziek kiábrándító já­tékot nyújtottak. A lelkes ha­zai együttes már a 8. perc­ben megszerezte a vezetést. A 23. percben Trubin már második gólját lőtte Szőlős­nek. A 38. percben Kovács F. volt eredményes. A vendé­gek csak a szünet után ját­szottak elfogadhatón, mikor már a hazaiak elfáradtak. Básti és Kovács F. kapott sárgalapos figyelmeztetést. Jój Mészáros, Mackó, Farkas I., Trubin, ill: Lőrincz, Szecskó, Gordos. St. ZIM—Mohora 5:0 (1:0) Salgótarján, Forgács, 100 né­ző. v.: Kakuk. St. ZIM: Fe­nes — Pál, NagyL., Halmo­st — Molnár (Újházi), Pán- tya — Rácz (Huszár), Dudás Gy., Oravecz, BandŰr Gy., Dudás L. Edző: Bandúr Mi­hály. Mohora: Petrik — Du­dás P„ Szentgyörgyi, Stribó — Nagy, Vidámi — Kukucs- ka, Dudás L., Tolnai, Osztro- vics, Vrbovszki. Cs.: Petrás. Felkészítő: Vidámi József. A közepes iramú mérkőzés I. félidejében jobbnál jobb gól­helyzeteit is elhibázta a ZIM. Mindeddig jól ellenálltak a tetszetősen adogató vendé­gek. A II. félidőben már on­totta a gólokat az olajozottan működő hazai támadógépezet. Gátlövő: Bandúr Gy., Dudás Gy. (2—2), Oravecz. Jó: Hal- mosi, Pántya, Bandúr, Gy., Dudás Gy„ Oravecz, ill.: Szentgyörgyi, Nagy, Vidámi, Vrbovszki. A bajnokság állása 1. Somos 23 20 2 1 71-15 42 2. St. ZIM 23 17 5 1 84-23 39 3. K.-keszl 23 11 5 7 34-38 27 4. Kazár—M. 23 11 4 8 45-37 26 5. K.-lapujtö 23 10 6 7 33-33 20 6. Bgy. Volán 23 10 4 9 48-34 24 7. St. Bányagép 23 9 5 9 51-41 23 8. M.-verebély 23 8 6 9 36-43 22 9. Vörös Csili. 23 10 2 11 44-52 22 10. Romhány 23 8 4 11 27-37 20 11. St. Volán st 7 6 10 34-47 20 12. Dejtár 23 8 4 11 24-40 2(1 13. Hugyag 23 7 4 12 33-35 18 14. Mohora 23 7 4 12 24-43 18 15. E.-gerge 23 4 3 16 29-67 lt 16. Ötvözet MTE 23 2 6 15 24-56 10 összeállította: Andó Miklós NŰGRAD — 1973. május 9., szerda