Nógrád. 1973. április (29. évfolyam. 77-101. szám)

1973-04-11 / 84. szám

) 4* •• r . # ^ — Orom Tarjánban Ritkán látott. Izgalmas mér­kőzés volt vasárnap az SKSE- stadionban. Nagyszerűen küz­dött az SBTC, és a hajrában legyűrte az MTK-t, megsze­rezte a „nyugalom” szempont­jából oly fontos két ' pontot. Legszívesebben a nézők is bukfenceztek volna örömük­ben, úgy mint a gólszerző Ko­vács, aki ezen a meccsen nagy­szerű csatárerényeket vonul­tatott fel. Mindkét gólja pa­zar volt, élményszámba ment. A meccs után, és hétfőn nem is győzte fogadni a gratuláci­ókat. A kézfogásból kijutott a csapat többi tagjainak is, hi­szen most már „sínre került” a Stécé, nyugodtan várják a tarjániak a többi mérkőzést. Ahogy mondani szokták, evés közben jön meg az ét­vágy és » szurkolók már a szombati találkozóra kalku­lálnak. Miért ne hozhatnánk egy pontot a Bp Honvédtől ? — teszik fel a kérdést és mindjárt igeneinek is, mert van miért törleszteni, és ami a legfontosabb, nem kell ide­geskedni. ha esetleg nem si­kerülne a kalkuláció. A tavasz eddigi mérkőzéseire elmond­hatjuk: jeles! Az SBTC-től csak három fővárosi csapat szerzett több pontot és hátra­van még több olyan találkozó, amelyen tovább gyarapíthatja ponjainak számát a Stécé. Jön a Vasas, a Rába ETO, a két újonc, a SZEOi* és a Zalaeger­szeg. Miért kapna ki a csapat Komlón és Soroksáron? A szurkolók is érzik, formába lendült at SBTC és ezért is volt hétezer néző kíváncsi az MTK elleni meccsre. Elkel majd a biztatás a Vasas ellen Is! (ács) ' Sikeres volt a második forduló A röplabda NB II. vasárna­pi mérkőzésein a nógrádi csa­patok közül hárman szerepel­tek idegenben. Röplabdásaink kitettek magukért, mert min­den mérkőzésen ők hagyták el győztesen a játékteret. Az SBTC, a Kisterenye női és a ZIM férficsapata idegenben, míg a Salgótarjáni Öblösüveg­gyár idehaza szerzett két pon­tot. Részletes eredmények. NŐK. SBTC—Egri Dózsa 3:0 (7, S, 3) Eger, v.: Kalász. SBTC: Denk; Molnár, Hanyiné, Gu- üányí, Földiné, Szabó Zs. Cs.: Bokor, Varga. Edző: Tóth András. Az SBTC részére nem jelen­tett különösebb akadályt a Dózsa legyőzése. A támadó já­tékban és technikai felkészült­ségben sokkal erősebb vendé­gek biztosan nyerték meg & játszmákat. Kisterenyei B Építők— Hazai Fésűsfonó 3:1 (11, 6, -9, 4) Budapest, v.: Sáliéi. Kistere- ttye: Nagy E., Tari, Juhász, Lőrincz, Szabó, Puszta. Cs. Tóth, Rása. Edző: Molnár László. A terenyei lányok játék­erőben és lendületben felül­múlták ellenfelüket. Javuló csapatmunkával, főleg a tá­madó játékban jeleskedtek! A támadásokban Juhász és Lő­rincz míg Tan és Puszta a csapatmunkában nyújtott jó teljesítményt. FÉRFIAK. St, ZIM—Kazincbarcika 3:2 (-15, 7, 9, -14, 8) Kazincbarcika, Molnár. St. ZIM: Szedlák, Monori, Szirmai, Zaláníi, Farkas, Tóth. Cs.: Galló, Takács, Liptai. Ed­ző: Kőbán László. Hatalmas szélben kezdődött a mérkőzés. Az igen egyolda­lú, elfogult játékvezetés miatt, a vendégcsapat tagjai idege­sen, kapkodva játszottak. A játék így minden szépséget nélkülözött, a ZIM-nek több­ször is erősítenie kellett, hogy végül győztesen hagyja el a látékteret. A csapatból ezútta' Szedlák, Tóth és Monori tel­jesítményét kell megdicsérni. SÜMSE—MEAFC 3d) (14, 9, 10) Salgótarján, Munkás o. v.: Sándor B. SÜMSE: Szomszéd, Papp, Sándor L., Félegyházi, Fürjesi, Bodor. Cs.• Oszvald. Sárai Z., Takács, Sándor Cs. Edző: Félegyházi Pál. Az időjárás mindkét csa patot erősen zavarta. A MEAFC váratlanul jól kéz dett. A hazaiaknak az első Játszmában gyengébben men; a játék. Fordulás után a me­zőnyben ugyan szépen játszó vendégek már nem tudták a lépést tartani at ütőerőben fölényben levő salgótarjáni­akkal Félegyházi, Oszvald és Bodor volt a hazai csapatból a jók sorrendje. Dr. JScger Ede Budapesti Szeszipari Vállalat oudafoki és . szeszgyára fel­vételre keres folya­matos üzemeibe: segédmunkásokat ' (férfi és n6>, be­tanított munkáso­kat. lakatosoka«. turbinasépéazeket. elektronokat for­gógépes gyakorlat­tal, gáz- és oWJ- kazán keze löket. Munka- és védőru­ha-ellátás a koi- lekítv szerződés szerint. Jelentke­zés: a gyár mun­kaügyi osztályán : Budapest. XXII.. Budafok. Gyár ut­ca 5—11. sz. Tele­fon: 264-140. 114 mellék. N 250 cm!-es újonnan ge- nerálozott SIMSON motorkerékpár be­tegség miatt eladó. Dorogháza. Zalka Má­té u. 17. SZEGEDI kétszoba- összkomfortos, távfű­téses. tanácsi lakáso­mat elcserélném ba­lassagyarmati, va?v salgótarjáni tanácsi lakásra! Érdeklődni: Balassagyarmat. Nyomdaipari Vállalat. Fáy utca 4. Fehér Kálmán fényképész­nél. TRABANT 500-as el­adó. Salgótarján, Schönherz Zoltán u. 18. 4000 km-es S 100 sür­gősen eladó Cím: 22- 4 telefonon. SALGÓTARJÁN tó- strandnál közműves! tett hétvégi telek el­adó. Cím: 22-94 telefo­non. HAROMSZOBAS csa­ládi ház 200 négyszög­öl szőlővel eladó. Kis­terenye Zagyva u. 7 KARAMBOLOZOTT Zaporozsec eladó. Kis­terenye. Gyopár út 8 Kersák. KIFOG AST A LAN ál­lapotban levő Skodí eladó. Érdeklődni le­het a 22-94-es telefo­non. CO rendszámú Sko­da MB 1000-es gépko­csi eladó. Cím: Cser Gyula, Salgótarján Tanács u. 2. Telefon: 10-20. Hirdessen ön is a NÓGRÁD­ban! Megyei 1. osztály Kilenc csatársor gólképtclen volt Csak 17 gól esett — Karancslapujtö és a Kazár- Mizserfai Egyetértés idegenben győzött Karancskesziben pontot szerzett az Ötvözet M'IE A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság tavaszi V. fordulójából hiányzott a játék sava-borsa: mindössze 17 gól esett hat mérkőzésen. Kilenc csatársor gólképtelen maradt. Két találkozó végződött 0:0- ís döntetlennel, a harmadik pontosztozkodás pedig 1 :l-gyel. Ez utóbbi vaskos meglepetés. Az Ötvözet MTE szerzett pon­tot ugyanis Karancskesziben. A legnagyobb meglepetés Ka- rancslapujtőnek a Bányagép SK ellen aratott zagyvapál- falvi győzelme volt. A másik vendéggyőzelmet a Kazár- Mizserfai Egyetértés aratta Egyháza&gergén. A két vezető csapat biztosan győzött, s ez­úttal a másodhegedűs ZIM teljesítménye értékesebb, hi­szen a Bgy. Volánt fektette Kétvállra könnyedén, örven­detes az egyre sportszerűbb játék, hiszen csak egyetlen labdarúgó részesült figyel­meztetésben. Karancslapujtö—St. Bányagép 3:0 (2:0) Salgótarján, Zagyvapálíal­va, bányagépgyári pálya, 100 néző, v.: Nagy Imre. K.-la- pujtő: Tóth A. — Gondos, Bo­dor, La vaj — Telek, Somos­kői — Tóth T. (Kovács Gy.) Horváth, Juhász II., Tóth S„ Juhász III Edző: Lantos Eide. St. Bányagép: Szegedi —Vá­rad!, Szántó (Enrejter), Lu- dányi — An dó, Juhász — Ta­kács (Schwarz), Ferencz, Je­néi, Molnár, Fiikor. Edző: Ben ke János. A jól védekező vendégek gyors ellentámadá­sokból kétszer is gólt lőttek az I. félidőben. A 20. percben Juhász JII elfutott és éles szögből „a hosszú sarokba” lőtt. 1:0. Tíz perc múlva Tóth S. vezette fel a labdát. A ha­zai védelem társait lesre ál­lította. Tóth felismerve a helyzetet, egyedül vitte to­vább a labdát, s a kifutó Sze­gedi mellett könnyedén lőtt gólt. 2:0. A hátralevő időben a hazai csatárok a gólhelyze­tek tömkelegét hibázták el. A 50. percben Juhász III. tört kapura, Szegedi elhúzta a lábát, de a labda Tóth S. elé pattant, s az előnyszabályból gólt lőtt. 3:0 Jó: Tóth A., Bo­dor, Somoskői, Tóth S., Ju­hász III., ill.: Andó, Ludányi, Ferencz. Kazár-Mizserfa— Egyháxasgerge 4:0 (2d)) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Bures. KM Egyetértés: Rá tó­ti — Kovács T„ Molnár, Ko­vács V. — Tőzsér, Csapó — Tolnai, Kovács B., Liszkóczi, Nagy (Balázs), Géczi. Felké­szítő: Balogh Gyula. E.-gerge: László Z. — Gordos V., Gor- dos I. (Pilisi), Gordos Z„ Gordos L. — Juhász, Gordos ‘A. — Gecse A., Gecse Á. (Gordos L.), Gordos T„ Gor­dos O. Edző: László László. Az erőteljes, kemény, gólra- törő játékot mutató vendé­gekkel szemben a hazaiak nem találtak ellenszert. Kis­sé megilíetődötten játszottak, sok átadási hibával. Ráadá­sul még a szél is ellenük for­dult mindkét játékrészben. A kazáriak győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Góllövő: Kovács B. (3), Lisz­kóczi. Jő: Kovács V., Tőzsér, Tolnai, Kovács B. (a mezőny legjobbja), 111.: Gordo6 Z„ Ju­hász, Gecse A. Hugyag—St. Volán ®:0 Szécsény, 200 néző, v.: Ba­lázs II. Hugyag: Szuhánszky — Sándor B. (Győri F.), Vág- ner, Hoffnian — Győri I., Balia J. — Varsi, Sándor I., Kissimon G„ Pénzes 1. (Fe­hérvári), Pénzes G. Edző: Vi- domusz Jakab. St. Volán: Fráter — Kővári, Iványi J„ Muílár, Lovasi — Iványi G„ Gyimesi — Kozma, Horváth (Szőke), Muzsik, Demeter (Pál I.), Edző: Salgó György. Az egyertlő erőkből álló két együttes számos gólhelyzetet kidolgozott, de az értékesí­téssel adós maradt. Jó: Szu­hánszky, Győri I., Varsi. ill.: Iványi J., Muzsik, Fráter. Táblázatok az Mi Ill-ból ÉSZAKI CSOPORT ESZAKKÖZÉPCSOPORT 1. Efgep 19 13 4 2 41-13 30 1. Salg. Koh. 19 13 2 4 46-21 28 2. Lehel se 19 11 5 3 33-15 27 2. Egri Vasas 19 11 4 4 37-12 26 3. Salg. Öblös. 19 10 3 6 31-30 23 3. Hatvani K. 19 11 3 5 26-16 25 4. Bgv. SE 19 7 6 6 24-20 20 4. Edelény 20 11 2 7 33-25 24 5. Clnkota' 19 7 5 7 31-24 19 5. Borsodi B. 19 9 5 5 38-18 23 6. IM Iklad 19 7 5 7 21-22 19 6. Papp J. SE 19 10 3 6 42-24 23 7. Pásztó 19 8 3 8 22-24 19 7. Trencs. SE 19 9 5 5 26-18 23 8. St. Síkűv. 19 6 7 6 15-18 Ifl 8. Egercsehi 19 9 5 5 28-27 23 9. Gázművek 19 7 5 7 22-29 10 9. Miskolci B. 19 7 6 6 27-24 20 10. Sashalom 19 6 6 7 33-28 ÍR 10. Petőfibánya 19 8 3 8 30-23 19 11. Bp. EPFU 19 7 4 8 25-26 18 11. Királd 19 4 8 7 25-30 18 12. Tűzoltó D. 19 7 4 8 23-25 ÍR 12. MEAFC 19 5 4 10 17-32 14 13. Palotás 19 6 4 9 24-32 16 13. Özdvidéki B. 19 5 2 12 10-33 12 14. Erzsébeti Sp. 13 5 4 10 21-36 14 14. Jászber. V. 19 4 3 12 21-45 11 15. K. Sörgyár 19 6 1 12 21-33 13 15. Apc 20 3 4 13 11-34 10 16. KÖVAC 19 4 4 11 24-36 12 16. Mátranovák 19 4 1 14 16-51 9 Az áorlis 14-i fordulóban: Az április 14-i fordulóban: St. St. Öblösüveggyár—Sörgyár. Síküveggyár—Palotás. Gáz­SKSE—Petőfibánya, Mátrano­művek—Balassagyarmat. Pász­vák—Királd. tó—ÉPGÉP. ' gIpÍa EGÉSZSÉGES és % * S % KENYÉRRE KITŰNŐ I Rama Somoskőújfalu— Mátraverebely 3d) (2dl) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Juhász L. Somos: Budai — Szabó A., Eisler, Berta — Szabó 0„ Rozgondi — Séber, Kakuk, Gabora, Balázs E„ Mag. Edző: Tóth István. M.- v er ebéi y: Kadenszki — Vere- bélyi L. (Sári), Jakubovics, Zagyi G. — Zagyi L., Benus G. — Kormos P„ Mátrai, Kor­mos S., Zagyi F., Kormos Gy. Edző: Pál József. Húsz perc alatt két gólt lőttek a somo- siak. Előbb Mag tette fel a pontot az i-re egy formás tá­madás végén, majd Kakuk egyéni játékból lőtt a hálóba a kimozduló Kadenszki mel­lett. Ezután a somosi csapat visszaesett, a vendégek azon­ban ezt nem tudták kihasz­nálni. A 77. percben Mag szó­lózott, s a Kakukéhoz hason­ló gólt lőtt. A hajrában Mag lövése a felső lécről a kapu- vonalra, majd a mezőnybe pattant. Sokan gólt vitattak, de a 3:0-ás eredmény már nem változott. Jó: Eisler, Mag, Balázs E, ilL: Jakubo­vics, Benus G. Dejtár—Romhány M Dejtár, 300 néző, v.: Bre- zovszky. Dejtár: Mészáros — Gál, Mackó, Farkas I. — Farkas II., Fábián — Ko­vács, Varga K„ Trubin, Kremnicsán G„ Danicz (Czi- nege). Felkészítő: Mackó Mi­hály. Romhány: Varga J. — Varga II. Pásztor, Zagyvái — Kelemen, Kaliczka I. — Me­ló J., Gyurcsó, Balázs, Ter­mán, Meló L. (Pólyák). Edző: Nagy László. Jó védelmek, — gyenge csatársorok küzdelme volt a mérkőzés. Szünet után mindkét csapat időhúzással óvta az „eredményt”, amiért két percet hosszabbított a já­tékvezető. Kovács F. (Dejtár) kapott sárga lapos figyelmez­tetést, mert elrúgta a szabad­rúgáshoz letett labdát. Jé: Mészáros, Mackó, Fábián, 111.: Pásztor, Kaliczka, Gyurcsó. Mohora—Vörös Csillag SE 1* (14) Mohora, 300 néző, v.: Saár I. Mohora: Petrik — Dudás P., Szentgyörgyi, Stribó, Ku­kéi — Kukucska, Vidám! — Dudás L., Osztrovics, Tolnai, Vrbovszki. Felkészítő: Vidámi József. Vörös Csillag: Cson­ka — Lisovszki, Mihály, Suth — Szabó J., Molnár — Bal­ia S„ Kecskés, Pótsh, Megye­ri. Perez. Cs.: Szadlis, Kanyó F Felkészítő: Győri Ferenc. Húsz percig a vendégek tá­madtak, egy ízben eltalálták a felső lécet is, de ezzel jó­formán el is lőtték puskapo­rukat. A möhoralak átvették a játék irányítását. A 25. percben Dudás L. beadásával Osztrovics ügyesen lefordult védőiről, s pár lépés után szép gólt lőtt. Szünet után is a hazaiak irányították a já­tékot, de négy ordító gólhely­zetük egyikét sem sikerült kihasználniuk. Jó: Szentgyör­gyi, Vidámi, Kukéi, VröovsriHj ÜL: Mihály, Szabó J. Karancskeszí—ötvözet MTF la (1:0) v Karancskeszí, 200 néző, vjl Komi ősi. K.-keszi: Gombkö­tő — Sikna (Lőrincz), Kaza- reczki, Nagy B., Romhányi — Vanya, Tarján: — Szőllősi (Zsidai N.), Básti, Gordos, No­vak. Edző: Kollár Gyula. Öt­vözet MTE: Rácz — Somos­kői, Kiss, Lengyel, Keleti — Kakuk, Nagy, Török — Sze- csődi (György), Hulitka, Sza­bó. Felkészítő: Szabó János. A mérkőzés jó részében at hullámvölgyben vergődő ha­zaiak erőltették a sok hibá­val tarkított támadó játékot, míg a némi javulást mutató vendégek jó védekezést nyúj­tottak. A fcesziek mezőnyfö­lényére jellemző, hogy három közvetett szabadrúgást végez­tek a büntetőterületről, a ötöt közvetlen közeléből. A vendégek Hulitka „jóvoltá­ból” három biztos gólhelyzet­ben hibáztak. A két gól tör­ténete: a 25. percben a ne­ki szánt hosszú átadást Bás- tí jól érkezve közelről érté­kesítette, míg a 63. percben Kissnek a kapu elé szálló ha­talmas partdobását Lengyel fejelte „a hosszú sarokba”. Jó: Novák, ill.: Török, Ka­kuk, Kiss, Rácz, LengyeL St ZIM—Bgy. Volán 44 (20) Salgótarján, Forgács-telep, 300 néző, v.: Molnár Gy. St ZIM: Baár (Fenes) — Pál« Nagy, Halmosi — Molnár K* Pántya — Dudás L., Oravecz, Rácz, Band úr Gy„ Huszár (Dudás Gy.) Edző: Bandúr Mi­hály. Bgy. Volán: Naszály — Kalmár, De me, dr. Halász — Gál, Pál — Szalay, Bérezi, boksa, Deák, Gajdos. Cs.: Kiss. Edző: Perlaki Győző, Magas színvonalú, jó iramú, Változatos mérkőzést játszott a két csapat. A gyarmati ven­dégek mezőnyben nyújtott jó játékát azonban nem tükrözi az eredmény. A 16-osnál rendre elakadtak csatáraik a szorosan záró ZIM-védóíal- ban. A vendéglátó csatárok egyre-másra jó gólhelyzeteket teremtették, s ezek javát ki is használták. Góllővő: Ban­dúr Gy., Oravecz (2—2). Jó: Pántya, Halmosi, Pál, Mol­nár, Bandúr Gy., Oravecz, ill.: Naszály, Kalmár, Pál, Kiss. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Sdmos 20 17 2 1 59-15 36 2. St. ZIM 20 15 4 1 75-21 34 8. K.-keszi 20 10 5 5 31-31 2S 4. Kazár-Mizs. 20 11 2 7 43-32 24 5. Ögy. Volán 20 9 4 7 46-31 23 6. K.-laptijtő 20 8 6 6 28-31 23 7. M.-verebély 20 8 4 8 31-37 20 8. St. Bányág. 20 7 4 9 42-37 18 9. Vörös Csili. 20 8 2 10 39-42 13 10. Ropihány 20 7 4 9 22-31 19 11. St. Volán 20 6 5 9 31-41 17 12. Mohora 20 6 4 10 22-36 16 13. Dejtár 20 6 4 10 19-37 16 14. Hugyag 20 5 4 11 28-33 14 15. ötv. MTE 20 2 6 12 23-51 10 18. E.-gerge 20 4 2 14 25-58 18 Összeállította: Andó Miklós nem az égből hozza a tüzet, de olaj- és gáz­égőinek üzembiztonságát szavatolja a Prométheus­szal kötött rendszeres karbantartási szerződés TÜZE) ÉS TECHNIKAI TÁLLAL AT SZERTIZFÖOSZTÁL V Hudapest X., (iyrtmról út 140. Telefon: 2T2-OLH; 274-092. ÜZEMHIZTONSÁG KARBANTARTÁS