Nógrád. 1973. április (29. évfolyam. 77-101. szám)

1973-04-03 / 78. szám

Az öblösüveggyár nyerte 4 harmadik tavaszi döntetlen Kisterenyei B. Építők — Rúd ahány a 1:1 (0:0) az üveges rangadót az AB Ill-ban Az SKSE súlyos veresége! — Palotási bravúr! Az NB III-ban szereplő csapaiaink vasárnapi teljesít­ményei közül kiemelkedik a Salgótarjánban vívott üveg­gyári rangadó. Izgalmas, jó mérkőzésen megérdemelt, biztos győzelmet aratott a2 öblösüveggyár csapata. Válto­zatlanul gyengélkedik az SKSE. A tarjániak újból gól- képtelennek bizonyultak, és sima 3:0-ás vereséget szen­vedtek a középmezőnyben he- lyet foglaló, ám tavasszal 100 százalékos teljesítményt nyúj­tó Egeresem csapatától. Pon­tot vesztett otthonában a Balassagyarmat is a csoport éllovasától. A gyarmatiak kö­zelebb álltak a győzelemhez! A Palotás megtáltosodott. Ide­genben szerzett két pontjával útban van a középmezőny fe­lé! Biztosan szerzett győzel­met a Pásztó csapata, míg a Mátranovák, sajnos, újra ki­kapott. St. Öblösüveggyár— I St. Síküveggyár 3:0 (2:0) Salgótarján, 500 néző, v.: Kelemen. öblösüveggyár: Molnár — Dollencz, Pindroch, Koszta, Szántó, Fehérvári, Král I. (Sándor), Král III. (Marton), Bodor, Kálnai, Győ­ri. Edző: Simon Imre. Sík­üveggyár: Nagy N. — Kiss S., Ferencz, Borsos (Erki), Oláh G„ Mátrai, Kiss I., Tajti, dr. Hertel, Lőrincz, Pepsinszki. Edző: Kökény József. Jó pályán egyenrangú csa­patok küzdelmét hozta a mérkőzés. Változatos volt a játék az I. félidőben, és az öblösüveggyáriak két korsze­rű támadás végén szerezték góljaikat Král III. és Győri révén. Szünet után rákap­csolt a síküveggyár, ekkor azonban jól zárt az öblös- üveggyári védelem, sőt egy újabb gólra is tellett a SÜM- SE erejéből. A 72. percben védelmi hiba után Győri kö­zelről fejelte a labdát a jobb alsó sarokba 3:0. Gólratörőb- ben játszott az öblösüveg­gyár, győzelme megérdemelt! Jó: Molnár, Pindroch, Fe­hérvári, Marton, 111.: Nagy N.j Ferencz, Oláh G. , (farkas) EgercsehI—SKSE 3:0 (2:0) EgercsehI, 600 néző, v.s Licskő. SKSE: Vári — Gás­pár (Tóth). Gál (Csala), Ka­pás, Pünkösdi, Szeberényi, Boros, Szolnoki. Hádi, Antal, Marosok Edző: Boldvai Lász­ló. Negyedóra után feljöttek a hazaiak is és a gyengélkedő Kohász-védelem mellett több veszélyes helyzetet teremtet­tek. A 26. percben egy jobb oldali támadás végén közép­re ívelték a labdát és az áll­va maradt SKSE-védelem mellett Petrányi nyugodtan továbbított a hálóba. 1:0. Ez­után Vári védett egy távoli lövést majd szögletre hárított egy szabadrúgást. A 40. perc-’ ben a hazaiak 18 méterre a kaputól szabadrúgáshoz ju­tottak.. Az erős lövést Vári kiejtette és az elmélázó ve­delem mellett Halásznak nem volt nehéz a hálóba lőni. 2:0. A II. félidőben óriási erővel kezdett a Kohász, de a csatá­rak nem tudtak boldogulni a keményen védekező hazaiak­kal szemben. A bányászok ritkán, de veszélyes támadá­sokat vezettek. A 83 percben szabadrúgást ívelt be Szabó, a labda átrepült Vári feje fö­lött és a lécről a hálóba esett. 3:0. A mérkőzés nagy részében az SKSE , mezőnyfölényben Játszott. A hazaiak lelkesek, célratörőéit, eredményesek voltak. Jó: Kapás, Szeberé­nyi, AntaL (demény) Bgy. SE—ÉPGÉP OH) Balassagyarmat, 500 néző, v.: Gecse. Bgy. SE: Treso — Fodor, Hornyák, Cseri, Lajkó, Vidomusz, Pribeli, Menczel (Erdélyi), Balogh (Koncsek), Hegedűs, Kovács. Edlő: Vido­musz János. Sportszerű, izgalmas mér­kőzést vívott a hazai együttes a csoport éllovasa ellen. A balassagyarmatiak végig töb­bet támadtak és két százszá­zalékos gólhelyzetet is ki­hagytak. A vendégcsapat megerősített védelme jól áll­ta a rohamokat. Jó: Fodor, Hornyák, Lajkó, Vidomusz. Petőfibányal Bányász— Mátranováki Vasas 1:0 (1H)) Mátranovák, 500 néző, v.: Márkus Mátranovák: Szoó — Bakos. Varga, Lakatos, Kun (Marsitzki), Mészáros, Peres, Csikós, Répás I., Tóth L. Ed­ző: Gáspár Mihály. A jó Iramú első negyedórá­ban gyakran kerültek a ka­puk gólveszélybe. A hazaiak fölényét szünetig két kapufa is jelezte. A 33. percben Szoó röviden tenyerelte ki a lab­dát, a befutó Kécsei a bal sár okba lőtt. 1:0 Szünet után szinte egy kapura játszott a hazai együttes. A tehetetlen csatársora azonban gólképte­lennek bizonyult Ezzel a ve­reséggel a Mátranovák igen nehéz helyzetbe került. Jó: Lakatos. Répás I., Varga. (bizják) Palotás—Tűzoltó Dózsa 2:0 (1:0) Budapest, 200 néző, v.: Tóth. Palotás: Szita — Hegyi, Kovács, Tóth A., Varga, Szre- na, Bóna (Dúzs), Turcsányi, Balogh (Dévai), Tóth J., Tóth K. Edző: Kovács József. A hazai csapat nagy iram­ban kezdett, de a jól szerve­zett palotási védelem Szitá­val az élen mindent hárított. Ügyesen játszott a Palotás é6 a 39. percben Tóth K. révén megszerezte a vezetést. Szü­net után bátrabb lett a ven­dégcsapat és irányította a já­tékot. A hazaiak erejéből csak szórványos támadásokra futotta A 76. percben Tóth egyéni játék után megszerez­te a második gólt is és ezzel eldőlt a mérkőzés. A palotá- siak újabb bravúrt hajtottak végre, és tartják tavaszi ve­retlenségüket. Jó: Szita (a mezőny legjobbja). Kovács, Varga, Tóth K., Tóth J., de dicséretet érdemel a csapat többi tagja is. (kovács) Pásztói KSE—IM Iklad 2:0 (1:0) Pásztó, 500 néző, Mra- vik. PKSE: Kelemen — Si­pos, Tari I., Borda, Sütő, Be- dő, Smoíek í., Alapi, Dóra. Almási, Ülés (Fekete). Edző: Tóth István. Színvonalas, élvezetes mér­kőzés. A hazaiak több gól­helyzetet kihagytak az első félidőben, míg aztán a 30. percben egy szabadrúgás után Smolek lőtte a labdát a sor­fal fölött a felső sarokba. 1:0. Szünet után kiegyensúlyozott lett a játék, több kemény be­lements tarkította a küzdel­met. Kemény volt a mérkő­zés. A 65 percben a vendé­gek fedezete öngólt vétett és ezzel alakúit ki a 2:0-ás vég­eredmény. Smolek kapufát lőtt. Dóra kihagyott még egy helyzetet és ez is jelzi, hogy a PKSE nagyobb arányban is nyerhetett volna. Bedőt a 80. percben kiállították. Az ellenfél játékosai közül né­gyen kaptak sárga lapot. Jő: Tari X., Borda, Sütő, Dóra. Kisterenye, 400 néző, v.- Kuti. Kisterenye: Horváth — Márkus, Bibók, Jávori, Gai ger, Marton, Szőllősi (Domon­kos), Tarlósi, Lavaj, Králik (Balogh), Dudás. Edző: Szőj- ka Ferenc Rudabánya: Bir- kás — N.várádj (Baffi), Bíró Takács, Békéi, Madallna, Oláh. Barta, Laczkó, Bálint, Tóth (Miksztai). Edző: Virág István. Szeles időben, nagy Iramban kezdett a hazai csapat, és mezőnyfölénye után egymás után adódtak a helyzetek Bir- kás kapuja előtt, Lavaj, Szől­lősi, Králik és Dudás lövései azonban célt tévesztettek. A rudabányaiak ritkán, de ve­szélyesen támadtak. Szünet után is a helyiek kezdtek jobban, mégis egy gyors el­lentámadás volt, az 53. perc­ben Laczkó szerzett gólt. 0:1. Elkeseredett küzdelem alakult ki a gól után, mert a vendé­gek szerették volna megtarta­ni az eredményt. Percenként ért el, szögletet a Kisterenye, és a nyomás a 80. percben góllá érett. Lavajt a kapu közepénél felvágták, s a 11-est Dudás értékesítette. 1:1. A 82. percben Dudás lőtt nagy helyzetben fölé. A terenyei csatároknak nem megy a gól­lövés. A tavaszi 270 perc alatt mindössze egyet lőttek, azt is ll-esből. Jó: Márton. Dudás, ill..- Bir­kás, Bíró, Takács. (győri) Vereség a lista­vezetőtől Váci Híradás — Nagybálonyi Bányász 1.0 (0.0) Vác, 1500 néző, v.: Bircsák. Vác: Ferencsik—Molnár I., Néder, Ko­vács, Jenei, Szunyogh, Fedor, Du­dás (Pálinkás II.), Balogh (Kris- ka), Bednarlk, Molnár II. Edző: Szigeti Ferenc. Nagybátony: Pal- chuber — Macska, Rakonczás, La­dányi, Baranyi, Pozsár Nagy. Ko­vács, Veres, Szklenár, (Tarjáni), SarkadL Edző: Bulyovszki Tibor. Mezőnyjátékkal telt el az első 15 perc, nem akadt említésre mél­tó esemény. Szünet után mind­két csapat rákapcsolt, és változa­tos, jó iramú találkozót láthatott d közönség. A hazaiak mezőny­fölényben játszottak, de kitűnően állt a lábán a Bányász-védelem, ^orra visszaverte a váci próbál­kozásokat. Még gólhelyzetet is sikerült teremtenie a nagybátonyi- aknak, ám ezeket sorra kihagy­ták. Kovács I.. Nagy és Tarjám hibázott kecsegtető helyzetben. A mérkőzés a 86. percben dőlt el. amikor egy kapu előtti kavaro­dásból Kriska szerzett gólt a ha­zaiaknak — állította be a vég­eredményt. Sportszerű találkozón szenvedett vereséget a listavezető­től a Nagybátenyi Bányász. Jó: Ferencsik, Néder, Kriska, ill.: Palchuber, Macska, Rakon­czás. (kéri) Kosárlabda Váltakozó sikerrel SBTC—Bp. Kandó 55:42 (33:20) Budapest, t>.: Horváth, Czlf- valamennyi fiatal cserejáté«' ra. SBTC: Szertné (31), Kul- kosát szerepeltette, a meg- havi (2), Rogzonyi (—), Mól- szerzett előny elégséges volt nár (2), Szarvasné (6). Cs.: a végső győzelemhez. Gasparkovics (6), Bokodi (—). Krenács (—). Lőrincz (2), DVTK—SKSE 106:80 (55:38) Oszvald (6), Juhász (2). Edző: Pancsovai Nándor. A szabad Diósgyőr, v.: Zsíros, Berki, téren, szélben játszó SBTC SKSE: Juhász (29), Szert (12), betartotta az edző utasításait. Novak (6). Palla (22), Plachi Kezdetben csak ziccerből volt (6). Cs.: Marok (1), Szlivka szabad kosárra dobni, A tak- (2), Oszvald (2), Laczkó (—). tika eredményesnek bizo- Edző: Szarvas József, nyúlt. A 6. percben Szertné Az első percekben lendüle- 9, Molnár 2 pontjával 11:4 tesen magas színvonalon folyt volt a mérkőzés állása. Mol- a küzdelem. A hagyományos nár sérülése hosszú percekre rövidzárlat ezúttal a 12. perc- ktzökkentette az együttest a ben - következett be. Percek lendületes játékból. Az ellen- alatt az ellenfél 14 pontos fél egyenlített, a 14. percben előnyt szerzett. Hiába játszott 19:l9-re állt a küzdelem. A a szünet után újból jól a félidő utolsó perceiben ferge- Kohász, a szünetig jelentkező teges hajrával újból Szertné erőnléti fogyatékosság az el­és Szarvasné vezényletével lenfél javára végső győzelmet most már távoli dobásokkal biztosított. Vigasztalásként is, 13 perces előnyt harcoltak csupán annyit, hogy a szünet ki. utáni jé játék eredményeként Szünet után is az SBTC a II. félidőt a kohászok nyer- irányította a küzdelmet, s an- ték. nak ellenére, hogy az edző M. L. Hirdessen Ön is a NÓGRÁD-ban! APVQHIRDETESÍK AZONNAL beköltöz­hető ház eladó, mely üzlet céljára is alkal­mas. „2 szobás” jeli­gére a salgótarjáni hirdetőben. ^ PÁSZTÓ Marx u. IU sz. alatti ház 250 négyszögöl telekkel sürgősen eladó. Ér­deklődni lehet: Pász­tó. Tanácsköztársa­ság tér 10. III'6. Ugyanott melegágy! ablakok és nagyobb mennyiségű deszka 1s eladó. BALASSAGYARMA­TON, Hársfa utca 5. aiatt 220 négyszögöles, epítőtelek eladó. Be- ke László, Balassa­gyarmat. Volán. PRÍMA 350 cm3 IZS motorkerékpár olcsón eladó. Cím: 22-84 te­lefonon. FONYÖDON vízparti ötszobás , 2 fürdőszo­bás nyaraló, üzemnek, vagy tsz-nek nyara­lási idényre kiadó. Érdeklődni: Kaposvár, Mikszáth u. 4. Tele­fon : 12-298. HÁZFELÜGYELŐT keresünk, aki három­szobás tanácsi csere­lakást tud • adni. Je­lentkezés : Lakásszö­vetkezeti gondnokság, Salgótarján, PécSkő u. 3. munkaidőben. ELADÓ nyolc család méhe felszereléssel, pergetővei. Cím: a Nógrád-kiadóban. SÜRGŐSEN eladó be« költözhető állapotban* két szoba, konyha* éléskamra és egy szo° ba-konyhából állé ház Salgótarján, Fel« szabadulás u. 16/fe. szám alatt. (Mozi mö* gött). Érdeklődni le­het a helyszínen, na=> ponta 16—18 óra ko« zött. ANTIK, keleti össze« kötő szőnyeg (5x1 mén tér) igényesnek ela­dó. Telefon: U-$So 15 között. 1300 Polski eladó Ktsterpnye, Hámára Kató út 7. BALASSAGYARMA­TON 2 és fél szobás OTP-öröklakás ga­rázzsal, vagy anélkül, beköltözhetően eladó. Markusné, Kun Béla- lakótelep 42. U évet betöltött Báuyoteaí ■ 12 méhcsalád fé- szekmézkamrás kap­tárokban eladó. Ora- vecz. Balassagyarmat, Kölcsey utca 10. ELADÓ 3 szobás csa­ládi ház mellékhelyi­ségekkel, 1000 négy­szögöl telekkel. 100 000 Ft kp., plusz részlet. Érdeklődni: Marcsáné. Szarvasgede, Kossuth út 105 ELADÓ 300 négy­szögöl házhely, Salgó­tarján. Csizmadia-te­lep. Nyerges Pál. ssoro­betanulónak felvesz a PTM angyalföldi szövő­gyára. A betanulási idő 8, illetve 12 hét. Ezen idő alatt napi egy forintért ebédet biztosítunk. Havi fizetés kb. 1200.-—Ft. A későbbiek folyamán fő teeíes©«» ti lehetőség, a teljesítéstől függő­en 2500.—Ft-tól. Lakást minimális térítés mellett adunk. Jelentkezni írásban, a gyár traun« kaerő-gazdálkodásán. 1138 Budapest. Szekszárdi 12« IS» 1973. április 2-től lakossági vásárlók részére Az engedményes árak a következők ftiizelöonyag-uasur a TUZEP-nél! Az engedmény mértéke egyes szénfajtáknál q-ként 1«,— Ft, hazai brikettnél q-ként 15,— Ft, Salgétarjáni, balassagyarmati, nagybátonyi telepeken egyéb Nógrád megyei telepeken engedmény enged- engedmény enged- nélküli ár ményes á. nélküli ár ményes á. Kányásl dbs 29,30 Ft /q 19,30 Ft/q 31,50 Ft/q 21,50 Ft/q Kányási kka 25,60 CS) 15,60 M 27,80 » 17,80 C® Kányásl dió 22,90 12,90 ra 25,10 ra 15,10 * ! Dorogi kka—dbs 39,60 ra 29.60 ra 41,80 ra 31,80 • 1 Dorogi A. dió 31,60 ra 21,60 ro 33.80 » 23,80 * ! Dorogi A. r. dara 35,50 ra 25,50 » 37,70 ro 27,70 " 1 Dorogi brikett 50.50 K> 35,50 ra 54,80 » 39,80 • ! Tatabányai brikett 51,— CD 36,— ra 55,30 ra 40,30 » 1 I Mecseki brikett 46,— CD 31,— CD 50,30 ra 35,30 Ab engedményes vásár csak addig tart, míg az elére megállapított keret ki nem merül. A dolgozók és nyugdí­jasok tüzeléutalványalt is engedményes áron váltjuk bt, Saját érdekében siessen a vásárlással. Várják Ont a salgótarjáni, szécsényl, balassagyarmati, pása« tói, kisterenyei, rétsági TÜZÉP-íelepek. sr—Solgdturiani TÜZEP Uallalat