Nógrád. 1972. november (28. évfolyam. 258-282. szám)

1972-11-01 / 258. szám

Megyei T. os/tálv Hét gólt lőtt a listavezető Dejtáron Fölény eben győzött Rom hányban a KM Egyetértés — Féltucai gyarmati gól — Somosi győzelem Mohorán — Egy döntetlen Három vendégcsapat aratott győzelmet a megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnokság őszi 11. fordulójában. A legfé­nyesebb sikert a listavezető ZIM érte el Dejtáron — ezúttal igen sportszerű légkörben lezajlott mérkőzésen — hét. góllal megterhelve a hazaiak kapuját. Biztosan nyert Romhányban a KM Egyetértés, valamint Mohorán a 2. helyezett Somos­kőújfalu. A legnagyobb arányú hazai győzelmet a Bgy. Vo­lán szerezte féitucat gólt lőve Egyházasgergének. Két ven­dég és két pályaválasztó csatársor maradt ezúttal gólképte­len, mégis beállította a mezőny az idény 35 gólos forduló­csúcsát. (Szeptember 24-én és október 8-án esett ugyanennyi gól.) Csupán Rónabányán történt pontosztozkodás s,z Ötvözet MTE és a Bányagép SK között. Nem maradt „sima” még­sem a forduló a sportszerűtlenségek tekintetében, mert Mát- raverebélyben meg kellett szakítania a játékot a bírónak, s a többi pályán is többször emelkedett -'magasba a játék­vezetők kezében a „sárga lap”, sőt kétszer a „piros” is. Mátraverebély—St. Volán 2:0 (1:0) Mátraverebély, 300 néző, v.: Balázs I. Mátraverebély: Kor­mos I. — Mátrai, Jakubovics, Zagyi G. — Benus G., Zagyi L. — Kormos G., Zeke, Vere- bélyi I., Zagyi F., Kormos II. Cs.: Sári, Gáspár. Edző: Pál József. St. Volán: Nagyfejeő — Tar, Szolnoki, Kővári — iványi J., Kozma II. — Hor­váth, Muflár, Pusnyik, Mu­zsik, Laczka. Cs.: Iványi G., Demeter Edző: Salgó György. A jó iramú mérkőzésen időn­ként kemény játék folyt. Emiatt mindkét együttes já­tékosait többször figyelmez­tette a játékvezető, s azért is, mert kifogásolták ítéleteit. A 24. percben a hazaiak megsze- rezék a vezetést. A 37. perc­ben Pusnyik lábsérülést szen­vedett, három percig állt a játék, de ö már nem folytat­hatta. Pár perc múlva a né­zők egy része sértegette a bí­rót, s a rendteremtéssel is­mét eltelt játék nélkül két perc. Mindezekért öt perccel tovább tartott az I. félidő. Szünet után, a 60. percben a hazaiak újabb góllal biztosí­tották győzelmüket. A vendé­gek csatársora sok hibával játszott, pontatlanul lőtt. A cserelehetőségek kihasználása után Muflár kapott lábsérülést, • a Volán létszáma tíz főre csökkent. Góllövő: Verebélyi l„ Kormos II. Jó: Kormos I., Jakubovics, Zeke, Zagyi L„ Kónmos II., i'll.: Nagyfejeő (a mezőny legjobbja), Szolnoki, Iványi J. KM Egyetértés—Romhány 4:2 (2:1) Romhány, 200 néző, v.: Ur­ban. KM Egyetértés: Balogh — Tőzsér G.. Kakuk, Csapó — Kovács B., Molnár — Tolnai, Kovács T., Susán (Geese T.), Géczi (Nagy G.), Kovács L. Felkészítő: Balogh Gyula. Romhány: Varga J. — Varga I., Túri, Varga S. — Gyurcsó, Zagyvái — Towhauser, Halász, Meló J., Termán, Meló L. Ed­ző: Vasas István. A tartalékos hazaiak a 25. percben egy szögletrúgásból úgy szerezték meg a vezetést, hogy Termán beívelt labdájához más hozzá sem ért, s Balogh is már csak beljebb ütötte, öt perc múlva a vendégek kiegyenlítettek, majd a félidő befejezése előtt a vezetést is megszerezték. Szünet után a volt NB III-as együttes egyre magabiztosab­ban játszott, s az átcsoporto­sított hazai együttes nem tud­ta meggátolni győzelmét. A romhányi fiatalok erejéből csali egy szépítő gólra tellett. Góllövő: Géczi (2), Kovács L., Susán, ill.:' Termán, Túri. Jó: Kakuk, Csapó, Kovács T., Ko­vács L., Susán, ill.: Termán. Vörös Csillag SE— Karancslapujtő 2:1 (1:1) Rétság, 20o néző, v.: Benkő. Vörös Csillag: Csonka — Je­le, Sági, Lisovszki — Szita — Gál, Szabó — Szarvas, Molnár, Mihály, Perez. Felkészitő: Győri Ferenc. Karancslapujtő: Híves — Gordos, Telek, Ko­vács — Novak, Lantos — Ju­hász II., Horváth, Juhász I., Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. A közepes iramú mérkőzés 15. percében Juhász III. szögletrúgásból juttatta vezetéshez a vendégeket. A 25. percben Perez szabadrúgá­sa a sorfalat érintve pattant a bal sarokba. 1:1. Mindkét ka­pu egyaránt forgott veszély­ben. Szünet után a hazaiak kezdtek jól, ugyanis a 47. percben egy remek keresztlab­dából Perez megszerezte a Vörös Csillag vezető gólját. A 65. percben Horváthot kiállí­totta a játékvezető, mert a csatár előbb az őt szabálytala­nul szerelő ellenfelét szidta, s az őt figyelmeztető játékveze­tőt is megsértette. A jól kezdő vendégek elbizakodta'k, s csa­lódást okoztak a fővárosból támogatásukra érkezett szur­koló diákseregnek. Jó: Perez (a mezőny legjobbja), Szarvas, Szabó, Sági, ill.: Telek, Lan­tos, Tóth S. Ötvözet MTE—St. Bányagép 2:2 (2:1) Rónabánya, 100 néző, v.: Horváth II. Ötvözet: Sipos — Kiss, Lengyel, Szabó, Keleti — Pál, Kakuk Z., Hulitka (Ka- zinczi) — Nagy, Török, Bá­bel (Szecsődi). Edző: Mester Sándor. St. Bányagép: Szegedi — Zoltán, Tamás, Juhász — Andó, Fiikor — Takács, Oláh, Jenei, Molnár K,., Ludányi. Cs.: Szilágyi. Edző: Benke Já­nos. A hazaiak az első ne­gyedórában lendületes táma­dásokból kétgólos vezetésre tettek szert, de ez után. „ki­engedtek”. A vendégek táma­dójátéka vált egyre folyama­tosabbá, s a 35. percben szé­pítettek. Szünet után is a ven­dégek, irányították a játékot, s egy kapushibából kiegyenlítet­tek. Góllövő: Lengyel (mind­kettőt remek fejesből), ill.: Takács (akcióból). Jó: Lengyel (a mezőny legjobbja), Pál, Török, Ml.: Jenei, Fiikor, Mol­nár K., Zoltán. Bgy. Volán—Egyházasgerge 6:2 (3:1) Balassagyarmat, 200 néző, V.: Bures, Bgy. Volán: Naszály — Deme, Borza, Lajcsik (Szi­lágyi) — Kalmár, dr. Halász — Szalai, Fedor, Nagy, Gaj­dos, Halas. Edző: Vidomusz János. Egyházasgerge: László Z. — László A., Gordos A., Pilisi — Barta, Besenyei — Gecse A., Gordos L., Gecse Á., Simon, Gordos O. Edző: Lász­ló László. A sportszerű mér­kőzés 6. percében a vendégek nagy meglepetésre megszerez­ték a vezetést, de ezzel jó időre el is lőtték puskaporu­kat. Később ugyanis a tarta­lékos gyarmati' csapat átvette a játék irányítását, s féltucat góljával ebben az arányban is megérdemelten nyert. A ger- geiek 5:1-es állásnál szépítet­tek. Góllövő: Szalai (4), Fedor, Gajdos, ill.: Gordos L., Gordos O. Jó: Szalai, Fedor, Nagy, Gajdos, ill,: László A., Gor­dos A. Karancskeszi—Hugyag 2:0 (0:0) Karancskeszi. 300 néző, v.: Gergely. Karancskeszi: Gomb­kötő — Sikna, Básti, Romhá­nyi, Bakos — Vanya, Lőrincz, Kazareczki — Zsidai, Tarjáni, Nagy L. Edző: Kollár Gyula. Hugyag: Vajda — Antal, Kis- simon, Járja — Fekete I., Bal­ia j. — Varsi, Sándor, Fehér­vári, Csernyik, Ferencz II. Cs.: Győri, Borda. Edző: Vidomusz Jakab. Az eszményi futball- idöben jó pályán erős iramú, időnként kemény összecsapá­sokkal tarkított mérkőzést játszott a két csapat. A ha­zaiak teremtettek több gól­helyzetet, de csak a 60. perc­ben sikerült a vezetést meg- szerezniök. Ekkor egy szép cselsorozat végén Kazareczkit buktatták a büntetŐterület.en a hugyagi védők. A 11-est Tarjáni értékesítette. Tíz perc múlva a szünet után jobb­szélsőt játszó Bakos mintasze­rű elfutás végén jól adta be a labdát és Zsidainak könnyű volt góllá továbbítania. A lö­vésekkel hadilábon álló ven­dégek a 85. percben lesgólt lőttek. Jó: Romhányi, Kaza­reczki, Bakos, Vanya, ill.: Vaj­da, Kissimon, Bállá, Varsi. Somoskőújfalu—Mohora 3:0 (1:0) Mohora, 250 néző, v.: Juhász. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Eisler, Berta — Czikora, Roz- gondi — Séber, Kakuk, Jusz­tin, Balázs E., Szabó O. Edző: Tóth István. Mohora: Jambrik — Nagy, Szentgyörgyi, Pálfal- vi — Petrik, Vidámi — Du­dás P. (Szilfai), Dudás L., Osztrovics, Kukucska, Vrbovsz- ki. Edző: Kovács László. A 3. percben Jusztin elfutott a jobb oldalon, s a beadására jókor érkező Szabó O. a há­lóba fejelte a labdát. A ha­zaiak szórványos ellentáma­dásokkal kísérleteztek, de tá­voli lövéseik rendre célt té­vesztettek. A soroosiak négy jó helyzetet hibáztak el. Az 55. percben közvetett szabad­rúgáshoz jutattak a somosiak. Kakuk Rozgondi elé továbbí­totta a labdát, s a fedezet nagy erővel talált a kapu kö­zepébe. A 65. percben a játék­vezető Kukucskát kiállította, mert hátulról megrúgta ellen­felét. öt perc múlva Kakuk Jusztint szöktette, a középcsa­tár lefutotta Szentgyörgyit, s a kimozduló kapus mellett a hálóba gurítva beállította a színvonalas mérkőzés végered­ményét. Jó: Eisler, Balázs E., Kakuk, Czikora, Rozgondi, Ba­lázs Z., ill.: Pálfalvi, Petrik, Vidámi. St. ZIM—Dejtár 7:0 (4:0) Dejtár, 200 néző, v.: Ján­osé. St. ZIM: Baár — Raálb (Hesz), Nagy, Pántya — Újhá­zi, Lászlók — Rácz, Oravecz, Angyal (Halmosi), Bandúr Gy., Huszár. Edző: Bandúr Mihály. Dejtár: Mezei — Gál, Mackó, Farkas — Sinkó, Csó- kási — Varga, Trubin, Ko­vács, Kremnicsán, Danicz. Felkészítő: Mackó Mihály. Az előző fordulóban sajnálatos dejtár! eseményeiknek ezúttal nyomát sem lelhette a sport­szerű légkörben lezajlott mér­kőzésen a szövetség ellenőre. Rendben folyt le a találkozó. Ezúttal könnyedén elviselte a hazai közönség csapatának ilyen arányú vereségét is. A dejtári játékosok nem tudták feltartóztatni az ötletesen, bát­ran játszó zománcipari csa­társort. A gólok sorrendje: Rácz (2. és 6. perc), Bandúr Gy. (27., 30., 55. perc), Ora­vecz (59. és 70. perc). Jó: Nagy, Újházi, Rácz, Bandúr Gy., Oravecz, Huszár, ill.: Mackó, Csókási, Trubin. A bajnokság állása 1. St. ZIM 11 9 1 1 45-12 19 2. Somos 11 9 1 1 36-11 19 3. K.-keszl 11 6 2 3 19-15 14 4. KM Egyetért. 11 5 2 4 22-20 12 St. Bányaién 11 5 2 4 22-20 12 M.-verebély 11 5 2 4 21-19 12 7. K.-lapujtő 11 5 2 4 15-20 12 8. RomhAny 11 5 1 5 13-16 11 9. Hugyag 11 4 ZJ*5 25-19 10 10. Mohora 11 4 2 5 16-21 10 11. Bgy. Volán 11 3 3 5 20-19 9 12. Vörös Csili. 11 4 1 6 22-31 9 13. ötvözet MTE 11 2 4 5 14-22 8 14. Dejtár U 2 3 6 10-23 7 15. St. Volán 11 1 4 6 16-31 6 16. E.-gerge ti 2 2 7 16-33 6 vww vww SPORT összeállította: Andó Miklós Mérkőzés előtt: Tizenötezer nézőt és győzelmet vár a ZTE \ • Aki nem volt még a zala- már jó néhányszor volt szűk- wolt különösebb baj, remélem egerszegi futballpályán NB sége. Annak idején a Pécsi Dó- most sem lesz. Gondolom, a I-es labdarúgó-mérkőzésen, az zsában a Bp. Honvédban és a tarjániak — bár a Videoton aligha tudja elképzelni, ho- Komlóban játszott. Sok éve ellen győztek — szerdáig ug- gyan buzdítja csapatát egy- edző Zalaegerszegen. A baj- rásszerűen nem javulnak fel. egy bajnoki találkozón a nokság előtt ' egy újságíró Ebben az esetben pedig mi- Zete szurkolóserege. Szinte hí- megkérdezte az edzőt. vei véleményem szerint hűl­hetetlen, mi mindent vesz — És mi lesz, ha kiesnek? lámvölgyben van a tarjániak igénybe a szurkoláshoz a va- Az edző higgadtan vála- gárdája, legrosszabb esetben lószínűleg szerdán is hatalmas szolt. is egy pontra számítok. (15 ezer nézőre számítanak) — Mi lehet? Játszani fo- Ezt is az edző mondta. A közönség, amelynek számára a gunk az NB I. B-ben. De, ZTE Csepelről szombaton nem kezdést jelző bírói síptól csak hogy kiesik-e, az a jövő ze- Zalaegerszegre, hanem Hévíz- egy létezik: a csapat. S a 11 néje. Mindenesetre az a cé- re utazott. Hétfőn nem kapta labdarúgó eddig tölkéletesen lünk, hogy bennmaradjunk, meg edzésre a Keszthelyi Ha­meghálálta a jó szurkolást. A és a 14. helyet megszerezzük, ladás pályáját, így egy gö- ZTE az 1972/73. bajnoki év Nálunk nincsenek sztárok, a rongyos, falusi pályán edzett, egyik nagy meglepetése. az csapat ereje az egysége. a környéken. Kedden már SBTC elleni mérkőzés előtt a Mindez hat héttel ezelőtt Keszthelyen volt az edzés. 9. helyen áll, és eddig a kö- volt... Tóth Gyula állapota nem vetkező eredményeket érte el: Azóta a ZTE lehengerelte a javult, az ő játékára az SBTC Tatabánya (0:1), Komló (0:1), tavalyi NB I. B-s bajnokot, ellen sem kerül sor. A várható Szeged (4:0), Ferencváros (0:2), legyőzte a magyar bajnokot és csapat: Bolemányi —Prokisch, Ü. Dózsa 0-0), Csepel (2:2). pontot hozott el Csepelről. És Mihalecz, Filó. Gáspár, Mol­Szücs János, a csapat ed- természetesen most ismét nár, Tóth J., Szabó. Soós. .16- zője még csak 39 éves, pe- győzni szeretne. zsi, Bita. Tartalékok: Déri, dagógus. Pedagógiai érzékére — Eddig otthonunkban nem Kocsis II., Kocsis I. * Hozunk-e pontot Zalából? Hétfőn nem volt pihenőnap, kezdő csapaton még gondol- mert délelőtt fürdőben voltak kodik a mérkőzés kezdetéig, az SBTC játékosai, délután Szőke, Magyar, Gecse, pedig a tóstrandi pályára si­Kmetty, Varga, Kegye, Hor­váth, Répás, Básti, Antal, félnek Bástiék, hiszen Athén­ben ízelítőt kaptak szurkolás­ból, és talán a zalaiak nem tesznek túl a görögökön. Viszi a lendület a Zalaegerszeget! ettek, ahhol másfél órás ed- szoó, Kriskó, Kajái és Jeck Ragyogóak az eddigi eredmé- zés következett. Nem a leg- várja a mérkőzés kezdetét. nyék, minden várakozást le­kedvezőbbek az előjelek a Nehéz percek várnak az lülmúlnak. Csepelen is kitű- Zalaegerszegi TE elleni ta- SBTC-re Zalaegerszegen. Ezt nőén játszott a ZTE, de csak lálkozó előtt. Kezdjük mind- mindenki tudja, aki csak egy hatvan percig. A hátralevő járt a legrosszabbal: Kovács kicsit odafigyelt a ZTE eddigi harminc percben, a fáradtság nem játszhat, mert sérülése szereplésére. Kevés olyan vá- jelei mutatkoznak a ZTE já- makacs, nem jött rendbe, ros, megye van, ahol úgy sze- tékosain... Talán erre lehet Alaposan „megfaragták” a rétik a labdarúgást, mint Za- építenie az SBTC-nek, mert székesfehérváriak is, csakúgy laegerszegen. Nemcsak a sza- semmi nem tart örökké, egy- mint legutóbb idegenben a vak, hanem elsősorban a tét- sz_f£ vége kell .szakadjon a győriek. Köztudott, hogy Ver- tek emberei a zalaegerszegi- tignek két sárga lapja van, ek, hiszen pár hónap alatt, így ő sem lesz ott a tizennégy összefogással, tízezres néző­fiú között. Horváth Ferenc számmal bővítették stadionju- lábadozik és á rhai mérkőzés- kát, s mi más ez, ha nem tár- re már készen áll, bár lehet, sadalmi és gazdasági összefo­ZTE sikersorozatának... Hozunk-e pontot Zalából? A bajokat leszámítva jó a han­gulat a tarjáni csapatnál, és ha azt a lelkes játékot ismét­hogy nem a kezdő csapatban, gás. Állandóan húszezer néző llk a stecé-]átekosok, ^amelyet Újság egyébként, hogy a tar- kíváncsi a ZTE mérkőzéseire mef a veszt®^ merkozeseken taléksorból Antal bekerült a és a szurkolók űzik, hajtják a ',s. . k°r. t?Ttalékos, IrorsafHö óo ícfv n i« Vwaftl Ír fivvlro* rPol4- W«^rro4- — t€l3llHSD3Tl IS elKépzelílGtO 3 keretbe, és így ő is beöltözik fiúkat. Telt házat várnak a a mai mérkőzésre. Moór Ede mai találkozóra is, ám re- edző csak keretet adott, a méljük a hangorkántól nem pontszerzés! (sz. 1.) Kosárlabda Nß II., NB 111. Fejlődnek az SBTC fiataljai DVSC—SBTC és a nagyobb rutin kosarakban 8<1:2i5 (49:10) is kifejeződött. Mindkét mérkő­_ , . «és tanulsága az SBTC tehetséges Salgótarján, v.i Nemesányi dr., fiataljainak fejlődését igazolta. Szász. SBTC: Molnár (4), Oszwald (5), Hajdú (—), Kin özei (2), Boko- cii (—), cs.: Juhász (13), Kulhavi (1) Kivés (—), Rozgonyi (—), Lő- rincze (—). Edző: Pancsovai Nán­dor. Az SBTC taktikája Szilágyiné, a kitűnő irányító és közelről, tá­volról egyaránt eredményes dobó kikapcsolása. Molnár révén jól si­kerűit. Sonkoly semlegesítése an­nál kevésbé. Egymaga 38 pontot szerzett és döntően hozzájárult csapata fölényes győzelméhez. A hazai együttes az utolsó tíz perc­ben játszott igazán bátran és ek­kor a küzdelem változatos volt. KÖZGAZDASAGI EGYETEM— SBTC H. 84:34 (29:22) Salgótarján, v.: Nemesányi dr., Szász. SBTC II: Kővágó (14). Sze­gecs (—•), Csipke (7), Vilcsek (2), Bablema (2), cs.: Majzik (2), Ju­hász (4), Molnár (2), Kivés (1). Edző: Bán József. Magasságfölényben látszó el­lenféllel a hazai kezdő ötös szü­netig szorossá tette a küzdelmet. Szünet után a magassági fölény M. L. Sakk Lengyel nyerte az emlékversenyt A megyei sakkszövetség Sál- a2 első körmérkőzés nem ho- gótarjánban, a ZIM Ady End- ZQtt döntést> mert Sztremit ve^s™™endezeatbtanovember' mindenki legyőzte ugyan, de 7-e tiszteletére. A villámbaj- aztán körbeverés történt A nokságon — egyéni és kom- második, ekkor már hármas binált csapatverseny volt — 22 újrajátszásnál Lengyel mind­sakkozó két csoportban mér- két partiját megnyerte, és így között a négyes döntőbe ju- ő nyerte az emlékversenyt. A tásért. Az egyik csoportból további sorrend: 2. Oláh, 3. Oláh (ZIM) 9,5, Simkó (SKSE) Simkó. A csapatversenyben: 9, a másikból Sztremi (ZIM) 1. SKSE (Frink, Lengyel, Sim- 8.5. Lengyel (ST^Fi 8 "ont- kő, Pethő) 34, 2. ZIM 33,5, 3. tál jutott a döntőbe. Itt' SBTC 25,5 ponttal. X Helyzetkép az NB lli-bói ÉSZAKI CSOPORT 1. Salg. Kohász 11 9 1 1 33- 8 19 2. Borsodi B. 11 7 2 2 23- 8 16 3. Trencsé. SE 11 6 3 2 14- 7 15 4. Hatvani K. 11 7 1 3 16-10 15 5. Egri Vasas 11 6 2 3 20-10 14 6. Egercsehi 11 5 4 2 17-14 14 7. Edelény 11 6 1 4 18-16 13 8. Papp J. SE 11 6 5 28-15 12 9. Miskolci B. 11 4 3 4 15-14 11 10. 11. Pető$ibánya Ki ráld 11 11 4 2 1 5 6 4 13-14 12-17 9 9 12. Mátranovák 11 4 1 6 13-28 9 13. Misk. EAFÍ 11 3 2 6 11-19 8 14. Apc 11 2 1 8 5-23 5 15. Jászber. V. 11 1 2 8 11-32 4 16. Ozdvidéki B. 11 1 1 9 3-22 3 A november 6-i, 12. fordulóban: Miskolci Bányász—Mátranovák, Borsodi Bányász—SKSE. ÉSZAKKÖZÉPCSOPORT 1. ÉPGEP 11 8 1 2 25- 9 17 2. Salg. öblös. 11 8 1 2 10-12 17 3. Lehel SC U 6 4 1 17- 0 16 4. Tűzoltó D. 11 5 3 3 15-10 13 5. Sashalom 11 4 5 2 16-12 13 6. Salg. Síküv. 11 4 5 2 13- 9 13 7. B.-gyar. SE u 4 3 4 13-13 11 8. Gázművek íl 5 1 5 12-19 11 9. Bp. ÉPFU ii 4 2 5 15-15 10 10. ÉMTK 11 4 2 5 15-21 10 11. KÖVAC 11 2 4 5 16-16 8 12. Cinkota 11 2 4 5 12-16 8 13. Iklad 11 3 2 6 11-16 8 14. Pásztó 11 3 2 6 10-16 8 15. Palotás 11 3 1 7 10-23 7 16. K. Sörgyár 11 3­8 12-18 6 / L november 6­•i. 12. fordulóban: Pásztó—St. öblösüveggyár, Balas­sagyarmati SE—St. Síküveggyár, Aszód—Palotás. Sport lövészet Az Újpesti Dózsa nyerte a vándorserleget A Salgótarjáni MHSZ Zal­ka Máté Lövészklub rendezé­sében a megyeszékhelyen is­mét megrendezték az id. Décsei Ferenc sportlövő em­lékversenyt. A zágyvarakodói lőtéren felsorakozott öt egye­sület versenyzői előtt Papp Ervin, a Zalka Máté Lövész­klub titkára méltatta id. Dé­csei Ferenc életútját, aki fá­radhatatlanul serénykedett évtizedeken át a megye lö­vészsportja meghonosításáé'!; Az öt egyesület sportlövői két számban mérték össze tu­dásukat. Eredmények. Kisöbű sportpuska, 3x20 összetett: l. Igaz (Újpesti Dózsa) 572, 2. Haus (Zalka Műszaki Főisk. LK) 564, 3. Földi (St. MHSZ) 552 köregység. Sportpisztoly, 60 tövéses: T. Katkó (St MHSZ) 557, 2. Se­res (Újpesti Dózsa) 552, 3. Simkó (St MHSZ) 541 köregy­ség. A két szám összesített ered­ménye alapján csapatban: 1. Újpesti Dózsa 4336, 2. St. MHSZ 4300, 3. Zalka Műszaki Főiskola LK 4227 köregység. Az összesített eredményekből kitűnik, hogy az elmúlt év­hez hasonlóan ezúttal is az Üjpesti Dózsa lövészei nyer­ték meg, és egy évig újra ők védik az id. Décsei Ferenc vándorserleget. NÓCRÁD - 1972. november 1., szerda