Nógrád. 1972. november (28. évfolyam. 258-282. szám)

1972-11-09 / 264. szám

ft Megyei I. osztály Gólszegény ünnepi forduló Öt csapat egv gólt, öt egyet sem rúgott — I*oromban a ZlM Javult Kazár és a tarjám Volán — Keszi győzött idegenben Gólokban szegény fordulót eredményezett »7 őszi 12. for­duló a megyei I. osztályban. Mindössze 27 gólt lőtt a tizen­hat együttes. Azaz csak tizenegy, mert öt csatársor gólkép- telén maradt, s öt csapat erejéből csak egy gólra telt. Mint­ha az ünnep miatti munkanap-átcsoportosításban a játéko­sok elvesztették volna góllövő cipőjüket. Csupán a jó formá­ban játszó ZIM volt kivétel. Támadói a forduló góljainak csaknem egynegyedét lőtték. Javult a Kazár-Mátraszelci egyetértés és a Salgótarjáni Voláh. Egy döntetlen volt. A Jtgy. Volán rabolt pontot a Salgótarjáni Bányagép SK-tól. St. ZIM—Málravcrebcly 7:1 (3:1> Salgótarján, Csizmadia-telep, 100 néző, v,: Újházi. St. ZIM: Baár — Raáb, Nagy, Halmosi — Pántya (Lászlók), Molnár — Rácz, Újházi, Oravecz, Ban- dür Gy„ Huszár. Edző: Ban- dúr Mihály. Mátraverebély: Kormos I. — Mátrai, Bozó, Zagyi G. — Jakubovics, Benus G. — Kormos G., Zeke (Gás­pár), Verebélyl I, Zagyi L., Kormos II. Edző: Pál József. Nagy ZIM-fölény, biztos győ­zelem. A 75. percben Zagyi L. méiUitlamkodásért sárga lapos figyelmeztetést kapott. Góllö­vő ; Oravecz (3), Bandúr Gy. (2), Rácz, Újházi. 111.: Jakubo­vics. Jó: Nagy, Halmosi, Ora­vecz, Bandúr Gy., ill.: Mátrai, Bozó. St. Volán—Romhány 4:0 (3:0) Salgótarján, Bag!,vasal ja. 100 néző, v.: Fodor. St. Volán. Nagyfejed — Tar, Szolnoki, Kővári — Pusnyik, Iványi J. — Horváth, Iványi G, Muzsik, Kozma, Laczka. Edző: Salgó György. Romhány: Varga J. — Varga I.. Balázs, Varga S. — Gyurcsó, Pásztor — Pólyák (Tonhauzer), Túri, Meló J., Termán, Meló. L. (Máté). Ed­ző: Vasas István. A Volán az I. félidőben játezott jobban és Bztlnet után Is több gólhelyze­te volt. ekkorra azonban a gyengélkedő Romhány védel­me is valamelyest javult. Gól­lövő: Kozma (3), Iványi Gv Jó: Szolnoki, Kozma (a me­zőny legjobbja), Iványi J., Ivá­nyi G., Pusnyik, 111.: Pásztor, Termán, Gyurcsó. KM Egyetértés— Vörös Csillag SE 4:0 (2:0) Kazár, 200 néző, v.: Rajnai L. Kazár-Mátraszele: Balogh Gv. (Rátóti) — Tőzsér G., Ké­kük, Csapó — Kovács T,, Molnár — Tolnai, Kovács B., Susán (Geese T.), Géczi, Ko­vács L. Felkészítő: Balogh Gyula. Vörös Csillag: Csonka (Zachar) — Jele, Sági, Lisov- szki — Gál, Szita — Molek, Szarvas, Molnár, Mihály (Szadlis), Perez. Felkészítő: Győri Ferenc. A hazai me­zőnyfölény jegyében telt mér­kőzésen a gólok védelmi hi­bák és tömörülések közepette estek. Góllövő: Tolnai, Susán, Géczi, Kovács L. Jó: Kakuk, Molnár, Susán, ill.: Sági, Szi­ta. Karancslapujtő— ütvözet MTE 1:0 (0:0) Karancslapujtő, .100 néző, v.: Lőcse. Karancslapujtő: Híves — Gordos, Bodor, Telek (Ko­vács Gy.) — Novák Gy. (La- vaj), Lantos — Juhász II., Horváth, Juhász I., Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. ütvözet: Rácz — Kazinczi, Lengyel, Kiss, Keleti — Sze- csődi, Szabó — Kakuk, Bábel (Sípos), Hulitka, Nagy. Edző: Mester Sándor. Szoros ötvözet­gyári védőmunka, küzdelmes mérkőzés. Három vendég- és egy hazai játékos kapott sárga lappal figyelmeztetést. A sors­döntő gólt a 77. percben Tóth S. szerezte. Jó: Bodor, Juhász II., ill: Kiss, Kakuk, Hulitka. St. Bányagép—Bgy. Volán 2:2 (1:1) Salgótarján, Zagyvapálfalva, bányatelepi pálya, 100 néző, v.: Komlósi. St. Bányagép: Szegedi — Zoltán, Tamás, Ju­hász — Andó, Fiikor — Ta­kács, Jenei, Enrejter, Molnár K., Ludányl (Szilágyi). Edző: Benke János. Bgy. Volán: Na­szály — Deme, Halas, Szilá­gyi — Kalmár, Bernáth — Gajdos (Borza), Nagy, Fedor, Kiss, Szalai. Edző: Vidomusz János. A 20. percben Takács lőtt gólt, tíz perc múlva Kiss egyenlített. Az 55. percben Kiss második góljával a gyar­matiak vezettek. A hajrában kétszer mentettek a gyarmati védők a kapuvonalról, a 90. Az Nß I l-ben Vereség - gy őzele m Horváth kapus, Bibók csa­patkapitány és Toldi, a kö­zépcsatár ünnepelte születés­napját hétfőn — jelentette tudósítónk, Győri László. Az eredmény ismert: 2:0-ra nyert a Terenye a Leninváros el­len. Az eredmény a vendég­csapatra hízelgő, mert a ha­zaiak végigtámadták a mér­kőzést, és akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Toldi két gólt szerzett. Rudabányán már a 4. perc­ben gólt szerzett Verbovszki, a Salgótarjánból Borsod me­gyében szereplő játékos, és ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés sorsa, mert a to­vábbiakban hiába támadtak a nagybátonylak is, Birkás ka­pus mindent kivédett. Izgal­mas mérkőzés volt, és a dön­tetlen Inkább megfelelt volna a játék képének — tudósított Kéri Elek. percben azonban Fiikor gólja visszahozta „a veszett fejsze nyelét”, a bányagécgyáriak- nak. Jó: Tamás, Molnár K, Fülkor, Jene:, ill.: Fedor, Ha­las, Kalmár, Kiss. Karancskeszi— Egyházasgergc 3:1 (1:1) Egyházasgerge 300 néző, v.: Benkő. Karancskeszi: Gomb­kötő — Sikna, Básti, Kaza- recaki, Lőrlncz — Vanya, Egyed — Bakos, Tarján!, Zsi- dal, Nagy L. Edző: Kollár Gyula. Egyházasgergc: László Z. László A., Pilist. Gordos V. (Gordos I.) — Gordos L„ Gor­dos A. — Geose A., Geese Á., Simon, Besenyel, Gordos O. Edző: László László. A széllel támogatott hazaiak szerezték meg a vezetést, a vendégek nagy kapushibából egyenlítet­tek. A tetszetősebben, kultú­ráltabban játszó keszeiek a hajrában biztosították győzel­müket. Góllövő: Sikna, Zsidal, Básti, 111.: Gordos L, Jó: Egyed, Tarjánl, Vanya, Básti, ill.: Gordos O., Simon, László A., Gordos L. Hugyag—Mohéra 1:0 (1:0) Hugyag, 300 néző, v.: Mol­nár. Hugyag: Szuhánszky — Győri, Járja I., Kiss lmon — Járja II., Ferencz — Bállá (Hoffman), Varéi, Sándor, Csernyik, Pénzes. Edző: Vido­musz Jakab. Mohora: Jambrik — Nagy, Szentgyörgyi, Pálfal- vi — Petrik, Vidámi — Du­dás P., Dudás L., Osztrovics, Kukucska, Vrbovszki (Mészá­ros). Edző: Kovács László. A sportszerű mérkőzés 40. per­cében Bállá lőtte a sorsdöntő gólt, a 49. percben Dudás L. ll-est hibázott! Jó: Járja I., Kissimon, Járja II.. ill.: Vidá­mi, Kukucska, Vrbovszki. Somoskőújfalu—Dejtár 1:0 (1:0) Somoskőújfalu, 200 néző, v.: Harth. Somos: Balázs Z, — Szabó A., Eisler, Berta — Czi- kora, Szabó O. —- séber, Ka­kuk. Jusztin (Bodzási), Balázs E., Gabora. Edző: Tóth István. Dejtár: Mezei — Farkas II., Sinkó, Farkas I. —■ Csókásl, Gál — Varga Gy., Trubin, Ko­vács F., Kremnicsán G., Da- nlcz (Balga). Felkészítő: Mac­kó Mihály. A dejtáriak véde­kező taktikája (8—10 fővel megszállták tizenhatosuk elő­terét) és „a somosiakon lógó képzeletbeli nagy mellény” alacsony színvonalú mérkőzést s csaknem meglepetést ered­ményezett. A 12. percben Ka­kuk szabadrúgásgólja döntött. Jó: senki, 111.: Sinkó, Gál, Tru­bin, Kremnicsán G. A bajnokság állása A BAJNOKSÁG ALLÁSA 1. Vác 2. KKFSE 3. BVSC 4. Leninváros' 5. Rudabánya 6. Kisterenye 7. S.“újhely 8. Izzó 9. Gyöngyös 10. Nagybát. 11. Nyíregyháza 12. Ózd 13. Kazincb. 14. Törekvés 15. KELTEX 16. Eszterg. 7 3 2 19­4 17­3 23. 3 14­3 18­5 18­4 10' 5 15« 5 15 5 13 5 17' 4 12 5 13 5 8 7 14 0 10. 12 17 ■10 16 .11 13 ■11 14 ■16 14 •17 13 ■ 0 13 ■14 12 ■15 11 >14 11 •18 11 ■16 11 ■18 11 ■15 9 •19 7 .21 7 A november 12-1 13. fordu­lóban: Nagybátony—Kossuth KFSE, Gyöngyös—Kisterenye. u St. ZIM 12 10 1 1 52-13 21 2. Somos 12 10 1 1 37-11 21 3. K.-keszi 12 7 2 3 22-10 16 4/ KM Egyetért. 12 6 2 4 26-20 14 5. K.-lapujtő 12 6 2 4 16-20 14 6. St. Bányagép 12 5 3 4 24-22 13 7. Hugyag 12 5 2 5 26-19 12 8. M.-verebély 12 5 2 5 22-36 12 9. Romhány 12 5 1 5 13-20 11 10. Bgy. Volán 12 3 4 5 22-21 10 a. Mohora 12 4 2 6 16-22 10 12. Vörös Csili. 12 4 1 7 22-35 9 13. ötvözet MTE .12 2 4 8 14-23 8 14. St. Volán 12 2 4 6 20-31 8 15. Dejtár 12 2 3 7 10-24 7 10. E.-gerge 1? 2 2 8 17-36 6 összeállította: Ajidó Miklós VMWV WVW SPORT (/WV\A- •* rvW/V + Beszélnek róla A Komló elleni mérkóze« kosé... Egy a három közül. Buús szomorkodik Szorongatták Feri kezét a mérkőzés után, kedden. de szerdán is. Három gól, az há­rom gól, és ráadásul mester- hármas! — Az NB I-ben kettőnél több gólt még nem rúgtam. — Éz most nagyszerű volt — gratulálunk. — Köszönöm. Jó lenne, ha Szegedre is maradna. — Mit tippel? — Nehéz meccs lesz. Var­ga, Kajdi -is sérült. — Nem hoztunk még pon­tot sem Idegenből. — Nem, de van egy olyan érzésem, hogy ha most oda­figyelünk. .. Horváth Ferenc, a Komló elleni mérkőzés hőse mester- hármassal vonult be az SBTC történetébe. A tarjánl csapat mindenese — emlékeznek — két hetet kihagyott betegsége miatt és Zalaegerszegen a balhátvéd poszton játszott, Vertiget helyettesítette. Most ötös számmal a hátán a bal Megvan fiúk! Horváth keze a magasban Kulcsár József felvételei oldalon amolyan szélső, össze­kötő szerepkörben ragyogó gó­lokkal örvendeztette meg a tarjánl közönséget. Az SBTC 28 éves játékosának, Horváth Ferinek ez volt a 128. mérkő­zése az NB I-ben és ha hin­ni lehet a statisztikának, 25 gólt rúgott eddig az SBTC színeiben az NB I-ben. Ez a három gól azt Is jelenti, hogy átvette Horváth a vezetést az SBTC góllövőlistáján és négy góllal a legeredményesebb játékos a tarjániak közül. Horváth Feri és társai szerdán délután a salakos pá­lyán gyülekeztek és az autó­busz edzésre vitte a fiúkat Ma reggel útrakel a csapat Edzőmérkőzés Hódmezővásár­helyen, aztán a SZEOL-lal kell megbirkózni a tarjániak- nak, hét közben jön a Ferenc­város és aztán az Újpesti Dózsa Megyeri úti barlang­jába látogatnak Bástiék. Nyolc nap, három nehéz mér­kőzés ! (ács) Az NB Ill-ban Két megyei rangadó „Ilyen csapat ez a Sese! Itthon kikapnak, Idegenben meg megverik a rivális Bor­sodi Bányászt.” — mondták még szerdán is a szurkolók, mert Sajószentpéteren szép bravúrt hajtott végre az SKSE, 2:l-re legyőzte a Bor­sodi Bányászt, s ezzel meg­erősítette vezető helyét. Két megyei rangadóra is sor ke­rült. Balassagyarmaton, a Bgy. SE 0 0 arányban végzett az St. Síküveggyár ellen és Rei­ter László tudósítónk megje­gyezte, hogy a hazaiak vala­mivel többet támadtak, a vé­delmek azonban mindkét ol­dalon jeleskedtek. Pásztón, a PKSE 2:l-re legyőzte az elő­kelő helyen álló St. Öblös- üveggyár csapatát. Tóth Ist­ván edzővel beszéltünk, aki a jobb erőnlétnek tudja be a győzelmet és természetesen örült ez értékes két pontnak. Kikapott a Palotás csapata az Aszódtól 2:0 arányban. Kosárlabda NB II. Szolnoki ölajbányá sz —Salgótarjáni Kohász 66:63 (36:28, 61:61) Mi lesz legközelebb? AZ NB 1 ÁLLASA Szolnok, v.: Bánkúti, Sko- dik. Kohászok: Boronyal (5), Túrán (6), Szert (18), Juhász (21, Palla (3), cs.: Dombi (2), Novák (6), Marok (—), Anti (—), Oszvald (2), Schvantner. A kiesés tétje ellenére, színvonalas volt a küzdelem már az első percekben is. Az első számú taktikai csel, a túl keményre fújt labda, nem vált be. Ezzel is sűrűn hullot­tak a labdák a szolnokiak há­lójába. A kohászoktól a ve­zetést, a hazai együttes csak a félidő utolsó perceiben vet­te át. Szünet után, az Olaj­bányász a vezetés tartásáért széles taktikai skáláját gyak­ran cserélgette. Ennek ellené­re a kohászok pontról pontra ledolgozták hátrányukat, s az utolsó másodpercekig egy- egy kosárral vezettek. A be­fejezés előtti másodpercekben 61:59-es állásnál is a kohászok voltak kedvező helyzetben. Mégis a szolnokiak egyenlítet­tek. A hosszabbítás Izgalmas percei a hazai együttesnek kedveztek. Pontosabban sike­rült dobásaikkal a bentmara- dásukhoz igen értékes ponto­kat harcoltak ki. — mátyus — A korszerű közlekedéshez hozzá tartozik az utasbiztosítás. AZ UTASBIZTOSÍTÁST a pénztárak ES AZ UTAZÁSI IRODÁK BIZTOSÍTÁSI SZELVÉNNYEL. VAGY BÉLYEGGEL ELI, .ATÖTT ME\STJEGGYEL ’ S ZOLGÁLTATJÁK KI AZ utasbiztosítás önkéntes AZ UTASBIZTOSÍTÁS szükséges 1. MTK 8 4 4­14- 8 ii 2. Vasas 8 5 1 2 17- 9 ll 3. FTC 8 5 1 2 18-11 11 4. Honvéd 8 4 3 1 13- 6 11 0. Ü. Dózsa 8 5­3 15- 7 10 6. ETO 8 5 * 3 18-15 10 7. Csepel 8 2 5 1 14-11 9 8. Tatabánya 8 3 3 2 10-10 9 9. Videoton 8 3 2 3 13-12 8 10. ZTE 8 3 1 4 9- e 7 11. SBTC 8 3. ,.W 9 14-16 fi 12. Egyetértés 8 2 2 4 8-17 6 13. Komló 8 1 3 4 7-15 á; L4. SZEOL 8 1 3 4 8-17 5 15. DVTK 8 1 2 Ö 5-12 4 16. Pécs 8­4 4 3-12 4 A november 12-i 9. forduló­ban: Újpesti Dózsa—Tataoá- nya, Ferencváros—Csepel, Szeged—SBTC, Komló—Diós­győr, Zalaegerszeg—Pécs, Vi­deoton—MTK, Rába ETO— Honvéd, Egyetértés—Vasas. November 15-én, szerdán játsszák a 10. fordulót: Csepel —Újpesti Dózsa, Vasas—Rába ETO, Bp. Honvéd—Videoton, MTK—Zalaegerszeg, Pécs— Komló, Diósgyőr—Szeged, SBTC—Ferencváros, Tatabá­nya—Egyetértés. A totó 45. heti eredménye 1. Pécs—Videoton X 1:1 ,2. Salgótarján—Komló 1 3:1 3. DVTK—ZTE 1 1:0 4. Eger—SZMTE 1 l:0 5. Dorog—Debrecen 1 4:1 6. Kecskemét—Pénzügy X 0 :C 7. B.-csaba—Oroszlány 2 1:2 8. Várpalota—Miskolc 2 0:1 9. BVSC—Vác 1 ?:0 10. Sátoraljaújhely—Ózd X 0:0 11. Izzó—Kazincbarcika X 1:1 12. Kisterenye—Lenlnv. 1 2:0 13. Rudabánya—Nagybátony 1 1:0 +1 14. DEAC—KISTEXT X l>:ű