Nógrád. 1972. november (28. évfolyam. 258-282. szám)

1972-11-15 / 269. szám

\ Mérkőzés előtt Csanádi Ferenc: legjobb csapatunkkal játszunk Eső áztatta tegnap dél kö­rül az épülő ferencvárosi sta­diont, s a benne száguldozó több mint tucatnyi labdarúgót elégedetten szemlélgette Csa­nádi Ferenc adző. — Ha minden jól megy, ez az első alkalom, hogy teljes csapattal állhatunk fel. Per­sze, ,,az ördög nem alszik", soha nem lehet tudni.., Bár az is igaz, hogy már 24 óra sincs a salgótarjáni mérkőzé­sig. Mindenesetre annak na­gyon örülünk, hogy ebben a bajnokságban először, legjobb csapatunkkal készülhetünk a tarjáni 90 percre. — Es vajon mi lesz az ered­mény? — kérdeztük Csanádi Ferencet. — Azt én is szerelném tud­ni! Mi természetesen, ezt ne vegye senki önzésnek, a na­gyon értékes két pontért me­gyünk Salgótarjánba, házigaz­dánk otthonába. Más kérdés az, hogy mit hoz a mérkőzés. Azzal tisztában vagyunk, hogy a pontokért a fiúknak igen keményen meg kell küzdeni­ük, de azt is tudjuk, hogy ezek a pontok az őszi végső helyezésnél döntően esnek majd a latba. Első helyen ál­lunk, helyünket nagyon sze­retnénk szerdán is megőrizni, viszont azt is tudjuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. — A nyilatkozatból látszik, hogy sokra becsüli az ellen- telet — vettük át a szót az edzőtől. — Minden ellenfél nehéz, pláne idegenben, de az SBTC különösen az. Meggyőződésein; •annál, amit a táblázat mutat, sokkal többre képes a csapat. Minden .együttes életében van­nak hullámvölgyek, így van ezzel most az SBTC is. De ab­ban is biztos vagyok, hogy a tarjániak a hullámvölgyből ki- lábolnak. Ne haragudjanak, ha ezt az időpontot én szer­dán az SBTC—FTC mérkőzés utánra kívánom a nógrádiak­nak. De akkor ezt igazán. szívből kívánom kollégámnak, Moór Edének es együttesének. — Hogyan áll fel a Ferenc • varos? — kérdeztük. — Mint már említettem, először állunk fel ősszel leg­jobb csapatunkkal. Kimarad Horváth és Füsi, elfoglalják nelyüket Páncsics és Albert, így szerdán délután fha csak valami közbe nem jön), Gé- czi — Vépi, Páncsics, Bálint, Megy esi — Juhász, Kü — Sző­ke, Branikovits, Albert, Mucha összeállítású együttes fut ki a Stécé-pályára. — Mikor Indulnak? — Nemsokára! Edzés után együtt maradunk, ebéd után indulunk... Ez kedden délben fél egy­kor történt a Ferencváros-pá- lyán. Véget ért az edzés, el­búcsúztunk a kitűnő edzőtől. Az utolsó próba véget ért, jöhet az előadás! Nagy József 'WVW' vww SPORT AWVV Nehéz napok előtt az SBTC Hétfőn fürdőben és az SZTK-ban voltak az SBTC játékosai. Este rejtekhelyre vonultak, a salgói menedék­házban ütötték fel tanyájukat és Itt lesznek a mérkőzés kezdetéig. Szaporodnak a ba­jok és kedvezőtlenek az elő­jelek a mai találkozó előtt. Gecse hétfőn sántikálva jött végig a tarjáni főutcán. Sze­geden letatpalták. rúgást ka­pott a lábába és nincs kinn Saigon, nem játszik a Fradi ellen. Bástinak kifordult a bo­kája, nem edzett, kezelésen volt Fábián doktornál. Var­ga is húzta a lábát és a kel­ői 60 perces edzés után ő is lejött a menedékházból az SZTK-ba. Saigon 15 játékos van együtt, de Moór edző egyelőre csak hét nevet tu­dott biztosan felsorolni. — Magyar, Kmetty, Ver­tig. Horváth, Répás, Jeck és Kovács játéka biztos. A töb­bi helyekre csak közvetlenül a mérkőzés előtt jelölöm ki az embereket — mondta Moór edző, akivel felelevení­tettük a szegedi mérkőzés pillanatait. Elsősorban a ki­hagyott helyzetek miatt pa­naszkodott. — Szinte egy kapura ját­szottunk a második félidőben. A szegediek, ha háromszor eljutottak a kapunkig, akkor sokat mondok. Lehetetlen ennyi helyzetet büntetlenül kihagyni. Szoó legalább há­rom tiszta ziccert elhibázott és a' kapufák... Hiába, rossz szériában vagyunk, és nem tu­dom mikor szakad már meg a pechsorozat — mondta a mester. Tetézi a bajokat, hogy a tartalékcsapabból a keretbe hívott Antal is harcképtelen, a tartalékmérkőzésen lerúg­ták. Ha összegezzük az elmon­dottakat, bizony kedvezőtle­nek az esélyek a Ferencváros ellen. Ha ehhez hozzávesszük, hogy négy nap múlva a Me­gyeri úton kell helytállnia a Stécének a bajnokcsapat Új­pesti Dózsa ellen, akkor el­mondhatjuk, nehéz napok vár­nak a tarjáni labdarúgókra. Mégis ad valamilyen halvány esélyt az, hogy mint lenni szokott, egy első helyen ál­ló csapathoz mindig felnő a szerényebb helyen tanyázó együttes. Lehet. így lesz ez ma a Fradi ellen is. (sz. I.) Segédedzők továbbképzése kezdődött Salgótarjánban, a gépipari technikumban. Az első foglalkozáson — kötélé- ző a részvétel — mindösz- sze húszán vettek részt. A többiek biztos januárban akar­nak majd jelentkezni, amikor az edzői igazolványok érvé­nyesítését végzik. * Értekezletet tart november Sorokban 17-én pénteken fél ötkor a megyei sakkszövetség, az MTS Nógrád megyéi székhá­zában. Megbeszélik az 1973- as versenynaptárt, értékelik az ez éves munkát, és aktuá­lis sakk-kérdésekről tárgyal­nak. Táblázatok az NB III-bóL ÉSZAKI CSOPORT BSZAKKÖZBPCSOPORT 1. Salg. Kohász 13 11 1 1 38-10 23 2. Egri Vasas 13 8 2 3 23-11 18 3. Borsodi B. 13 7 3 3 25-11 n 4. Hatvani K. 13 8 1 4 18-13 17 5. Trencs. SE 'S 6 4 3 14- 8 16 fi. Edelény 7 1 5 19-17 18 ' ?„ Egercsehi 13 5 5 3 19-19 18 Papp J. SE 13 7­6 33-19 14 u Miskolci B. 13 5 4 4 19-16 14 10. Petőfibánya 13 4 3 6 19-15 11 11. Királd 13 3 5 5 15-18 11 12. MEAFC 13 4 2 7 12-21 10 13. Mátrariovák 13 4 1 8 14-32 fi 14. Ózdvidéki B. 13 3 1 9 6-22 7 15. Jászber. V. 13 2 2 9 15-35 6 16. Apc 13 2 1 10 6-28 5 1. EPGEP 2. Lehel SC S. Salg. öblös. 4. Sale. SlkUv.. 5. Sashalom 6. Tűzoltó D. 7. Gázművek 8. Bp. EPFU ». B.-gyarm. SE 10. IM Vasas 11. Clnkota 12. Pásztó 13. EMTK 14. K. Sörgyár 15. Palotás l(f. KÖVAG 2 29-12 20 2 19- 8 18 3 22-16 18 2 14- 9 10 3 22-14 19 4 19-14 IS 9 16-22 14 5 20-19 13 5 14-17 12 6 14-18 11 6 18-19 10 7 12-18 1U 7 17-29 10 8 17-22 S 8 14-25 0 7 17-22 8 A november 19-i, 14. for­dulóban : Miskolci Bányász— SKSE, Egri Vasas—Mátrano- vák. A november 19-i, 14. fordu­lóban: Gázművek—St. Sík­üveggyár, Pásztói KSE—Palo­tás. Balassagyarmati SE—Kő­bányai Sörgyár, Cinkota—St. Öblösüveggyár. A tollaslabda hazánkban Európában először Angliában alakult meg a tollaslabda­szövetség, 1893-ban. Ezt követően jóval később, 1934-ben jött létre a nemzetközi szövetség. Jelenleg a világon már 48 tagja van. A reprezentánsok az indonézek, az USA és Japán versenyzői. Európában Anglia, a Szovjetunió és az utóbbi evekben Magyarország is jelentős szerepet játszik a sport­ág elterjedésében. Hazánkban e sportág népszerűsítéséért először a 30-as. majd az 50-es években tettek kísérleteket eléggé sikertele­nül. Az első bajnoki mérkőzésre 1960-ban került sor. A csa­patbajnokságokat 1961-től bonyolítja le a szövetség. Itt, vegyes csapatok indulnak három osztályba sorolva, NB 1., NB II. és a Budapest-bajnokságban. Minden évben lebo­nyolításra kerül női és férfi, egyéni és páros, valamint ve­gyes páros országos bajnokságok. A vidéki városokban, saj­nos, kevés helyen honosodott meg e népszerű sportág. Me­gyénkben csak Balassagyarmaton foglalkoztak az elmúlt evekben versenyszerűen tollaslabdával. A Balassi Gimnázi­um versenyzői Budapestre jártak mérkőzésekre, ahol az NB II-ben szerepelnek. A magyar válogatott első nemzetközi mérkőzését 1967. június 9-;én játszotta a Sportcsarnokban 1300 néző előtt. Ttl nagyarányú. 9:2-es vereséget szenvedtünk az NDK-tól. Azó­ta tollaslabdázóink számos nemzetközi sikert értek el. (Folytatjuk) Balassagyarmaton 30 részt­vevővel versenybírói tanfo­lyam indult. A jelentkezőka tájékozódási futás alapszabá­lyaival ismerkednek, ebben a sportágban szereznek majd versenybírói minősítést. *i Sportbankettre készülnek Litkén. ahol Vérségi Aladár sportköri elnök értékeli majd az 1972-ben végzett munkát, s megbeszélik a jövő tenni­valóit, így a téli spartakiá- don való részvételt. Megyei I. osztály Csak három pályaválasztó győzött idegenben nvert a KM Egyetértés az St. Volán és-Egybázabgerge Döntetlen a Somos—St. ZIM rangadón — Kevés a goi Mérsékelten szerepeltek a pályaválasztó együttesek a megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság őszi 13. forduló­jában. Csak a Bgy. Volán, Dejtár és Karancskeszi győzött. Két döntetlen volt- Az izgal­masabbon a bajnoki címet ostromló somoskőújfaluiak szalasztották el a nagy lehe­tőséget a listavezető ZIM-mel szemben. Romhányban is ne­hezen egyenlítettek ki a ha­zaiak Mátraverebély, ellen. Három vendégcsapat hajtott végre szép fegyvertényt. A legmeglepőbb a sereghajtó Egyházasgerge mohorai győ­zelme volt, s nem kevésbé az St. Volánnak Rétságon elért sikere. A KM Egyetértés ru­tingyőzelmet szerzett Rónabá­nyán. Érdekes, hogy ezúttal csak három együttes volt gól­képtelen, mégis csak 24 gól esett, mint a 3. fordulóban, szeptember 3-án. (A legkeve­sebb gólt az augusztus 20-i rajt hozta.) Mátraverebély—Romhány 2:2 (2:1) Romhány, 200 néző, v.: Nagy I. M--verebély: Kormos I. — Kormos G., Jakubovics, Benus G. — Zagyi G., Mátrai — Za­gyi L., Zeke, Verebélyi I., Za­gyi F., Kormos IV. Cs.: Sári. Edző: Pál József- Romhány: Kovács — Varga I,, Pásztor, Varga S. — Gyurcsó (Pólyák), Kaliczka II. — Meló J„ Máté, Balázs, Termán, Meló L. Ed­ző: Vasas István. Kezdés után Pásztor csak szabálytalanul tudta szerelni a büntetőterüle­ten az előretörő balszélsőt. A 11-esből Zeke szerzett veze­tést a vendégeknek. A 25. percben egy jobb oldali bea­dásból Zeke fejelte a hálóba a labdát. A 40- percben re­mek szabadrúgásból Balázs szépített. Az izgalmas, sport­szerű mérkőzés II. félidejében Verebélyi I.-nek volt óriási gólhelyzete, már csak a ka­pussal szemben állva, de hi­bázott, és a 60. percben Meló J. gyors elfutásból Jakubo­vics és Kormos I. mellett cse­lesen kiegyenlített. A 89. percben Balázs a kapufát ta­lálta el a labdával! Jó: Ja­■nraaiiGs •'""fraikL:«' Jelenet a Somoskőújfalu - St. ZIM rangadó mérkőzésről ; (Fodor 'tamás felvétele) j kubovics, Mátrai, Zagyi F., Zeke, ill-: Balázs, Meló J„ Máté. St. Volán—Vörös Csillag SE 1:0 (1:0) Rétság, v.: Baksa. St. Vo­lán: Nagyfejeő — Tar, Szol­noki, Kővári — Pusnyik, Lo- vasi — Horváth, Iványi G., Muzsik, Iványi J., Laczka (Pál). Edző: Salgó György. Vörös Csillag: Szadlis — Jele, Mihály, Lisovszki — Szita, Gál — Molek, Suba, Szabó, Ferencz, Zachar (Szarvas). Felkészítő: Győri Ferenc- A közepes iramú mérkőzésen a vendégek irányították a játé­kot, a hazaiak kelletlenül, fá­radtan, sok hibával mozogtak. A sorsdöntő gólt a 25. percben Horváth egy jó elfutás végén lőtte .12 méterről laposan, „a hosszú sarokba” vágva a lab­dát. Jó: Szolnoki (a mezőny legjobbja), Pusnyik, Lovasi, Iványi G., Horváth, ill.: Szita. KM Egyetértés—Ötvözet MTE 3:2 (3:2) Rónabánya, 100 néző, v.: Simkó. Kazár: Rátóti — Tő- zsér G., Kakuk, Csapó (Ko­vács V.) — Kovács B-, Molnár — Tolnai, Gecse, Susán, Nagy G., Kovács L. Felkészítő: Ba­logh Gyula. Ötvözet: Rácz — Benkő (Török), Kiss, Lengyel, Pál — Szecsődi, Szabó — Ka­kuk, Nagy J., Bábel, Hilitka. Edző: Mester Sándor. Tíz perc alatt két nagy gólhely­zetet szalasztottak el a hazai­ak, majd Benkő sérülése kel­tett zavart az együttesben. (A játékos lába erős izomgör­csöt kapott, mentőn kórházba vitték, s görcsoldás után gyógyultan távozott.) A ven­dégek ekkor öt perc alatt há­rom gólt szereztek. Negyedóra elteltével magára talált az Ötvözet MTE, és félidőre két góllal szépített- Szünet után a vendégek „kibekkelték” a győ­zelmet. Góllövő: Kovács B., Molnár, Gecse, ill.: Lengyel, Nagy J. A 24. percben Ko­vács L. sárgalapos figyelmez­tetést kapott, mert sípszó után elrúgta a labdát. Jó: Rátóti (a mezőny legjobbja). Kovács B-, Gecse, ill.: Lengyel, Szecs- kó, Török. Bgy. Volán—Karancslapujtő 4:0 (2:0) Balassagyarmat, 150 néző, v.: Szabó II. Bgy. Volán: Na­szály — Kalmár, Halas, De­rne — dr. Halász, Bernáth — Kiss (Szilágyi), Szalai, Lok- sa, Gajdos (Nagy J.), Fedor. Edző: Vidomusz János. K.-la- pujtő: Híves (Tóth A-) — Gordos, Telek, Lavaj — Ju­hász II., Kovács Gy. — Ora- vecz S. (Lantos), Horváth, Juhász I., Tóth S„ Juhász III. Edző: Lantos Ede. A len­dületesebben játszó gyarmati együttes — noha két gólt ka­pushibából szerzett — ilyen arányban is megérdemelten nyert. A vendégek sok hibá­val, négy nagy helyzet elsza­lasztásával gyenge teljesít­ményt nyújtottak. Gólszerző: Szalai (2), Gajdos, Fedor. Ha­las méltatlankodásért sárga­lapos figyelmeztetést kapott a 75- percben. Jó: Deme, Ben­kő, Loksa, ill.: Juhász II., Horváth, Juhász I. Karancskeszi—St. Bányagép 2:1 (1:1) Karancskeszi, 300 néző, v.: Nagy II. K.-keszi: Bástl — Sikna, Kazareczki, Romhányi, Lőrincz — Vanya, Egyed — Bakos,, Tarjáni, Zsidai, Nagy L. Edző: Kollár Gyula. St. Bányagép: Szegedi — Zoltán, Tamás, Juhász — Enrejter, Andó - Ferencz, Molnár K-, Jenei, Fiikor, Takács (Oláh). Edző: Benke János. A jó ira­mú mérkőzés 15. percében Molnár K. lőtte a hálóba a vendégek vezető gólját. Kez­dés után Nagy L. rögtön ki­egyenlített. Az I. félidőben to­vábbra is a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, de szünet után mintegy fél óráig a vendégek irányították a küzdelmet. A 99. percben az- időhúzást eről­tető vendégek ráfizettek s taktikára, mert a labdát saját kapuja felé vezető Tamást Vanya megtámadta, s megsze­rezte csapata győztes gólját- Jó: Tarjáni, Romhányi, Vanya, Kazareczki, Egyed, ill.; Fiikór, Molnár K., Andó, Enrejter. Egyházasgerge—Mohora 2:0 (2:0) Mohora, 200 péző, v.: Leder. E.-gerge: Gordos B. — Gordos Z., Zsidai, László A. — Pilisi. Besenyei — Gecse A., Gordos L-, Simon, Gordos O., László Z. Edző: László László. Mo­hora: Jambrik — Nagy, S/.ent- györgyi,. Pálfalvi — Víüúmi, Szilfai, Petrik — Kukéi (Du­dás P.), Osztrovics, Kukueska, Vrbovszki. Edző: Kovács Lász­ló. Az I. félidőben a szél se­gítségével többet támadó ven­dégek a 8. percben Gordos L., a 20. percben pedig László Z. góljával szereztek vezetést, fs még több gólt is rúghattak volna helyzeteik alapján- Szü­net után a hazaiak nagy erő* vei támadtak, de távoli lövé­seiket rendre hárította Gor­dos B,, vagy a gergeiek vé­delme. Különösen Kukueska volt elemében. Besenyei (mert hátulról ellenfele irányába rúgott) és Gecse (mert „magas lábbal” veszélyesen játszott) sárgalapos figyelmeztetést ka­pott. Jó: Gordos B„ Zsidai, Simon, ill.: Vidámi (a mezőny legjobbja), Kukueska. Dejtár—Hugyag 2:1 (2:0) Dejtár, 400 néző, v.: Saáf. Dejtár: Mezei — Farkas II., Mackó, Gál (Gréczi) — Sinkó, Trubin — Varga Gy-, Csókási, Kovács, Kremniesán G., Da- nicz (Pikács). Felkészítő: Mac­kó Mihály. Hugyag: Szuhánsz- ky — Győri, Kissimon, Járja I., Járja II. — Sándor,r Balig — Varsi, Pénzes, Cserrtyik' Hoffman. Edző: Vídómusz''Ja­kab. Lendületes, kemény, de sportszerű mérkőzést játszott a két ellenlábas. A hazaiak az I. félidőben Csókási és Danicz góljával biztos vezetéshez ju­tottak. A vendégek szünet után némileg javultak, de nem tudták megismételni ta­vaszi jó játékukat, csak szé­píteniük sikerült a 75- perc­ben Csernyik góljával. Jó: Mackó, Kremniesán G., Csóká­si, ill.: Járja II., Csernyik. St. ZIM—Somoskőújfalu 1:1 (1:0) Somoskőújfalu, 700 néző. v.: Molnár. St. ZIM: Baár — Hal­mos!, Nagy, Rácz — Molnár K., Pántya — Oravecz, Újházi, Angyal, Bandúr Gy-, Huszár (35. p. Raőb). Edző: Bandúr Mihály. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Eisler, Berta — Czi- kora (75. p. ÍSéber), Rozgondi — Bozó (60. p. Gabora), Ka­kuk, Jusztin, Balázs E-, Szabó O. Edző: Tóth István. A nagy . iramú, változatos, kemény küzdelemben a hazaiak ren­geteg gólhelyzetet hibáztak el. A ZIM a 6. percben megsze­rezte a vezetést: Molnár K. indításával Oravecz elfutott, s beadásából Bandúr Gy. a 16- osról félmagasan a bal oldali hálótartó csőhöz bombázott. 1:0. A 78. percben szabadrú­gáshoz jutottak a hazaiak. Kakuk Rozgondihoz továbbí­totta a labdát, s a fedezet 18 méterről laposan a jobb sa­rokba lőtte. Az éles szemű megfigyelők szerint „eseten­ként még a fű is szikrázott”. Ezért Angyal, Bandúr Gy. ill.: Szabó Q- kapott sárgalapos figyelmeztetést. Jó: Baár, Nagy, Oravecz, Bandúr Gy., ill.: Rozgondi, Berta, Szabó O- A bajnokság állása 1. St. ZIM 2. Somos 3. K.-keszi 4. KM Egyeté 5. K.-lapujtő 8. Hugyag 9. Bgy. Volái 10. Romhány 11. Mohora 12. St. Volán 1.3. Dejtár 14. Vörös Cs. 16. E._gerge Összeállította: Andó Miklós 13 10 2 1 53:14 22 13 10 2 1 38:12 22 13 8 2 3 24:17 1 H 13 7 2 4 29:22 1B 13 6 2 5 16:24 14 13 5 3 5 25 :24 13 13 5 3 5 24 :28 13 13 5 2 6 27:21 12 13 4 4 5 26:21 12 13 5 2' 6 15:22 12 13 4 2 7 16:24 10 13 3 4 6 21:31 10 13 3 3 7 12:25 9 13 4 1 8 22 :86 n 13 2 4 7 16:26 8 13 3 2 8 19-36 c NÓGRÁD — 1972. november 15.# szerda