Nógrád. 1972. október (28. évfolyam. 232-257. szám)

1972-10-31 / 257. szám

I V\/VW SPORT A/WW Az NB Ill-ban Vastaps Mátranovákon — Pontot rabolt a Pásztó — Elvesztette veretlenségét az SKSE Hengerelt a Palotás Gól előtti pillanat Palotáson. Tóth K. beadásán a befutó Tóth A. rajta van és lábáról a hálóba került a labda. Ez volt az első gól Herbst Rudolf felvétele Áz NB IlI-ban vasárnap pályára lépő csapataink ered­ményei közül első helyre kí­vánkozik a palotásiak újabb szép fegyverténye. Simán két- vállra fektették a jó hírű EMTK-t és megkezdték a fel­zárkózást a táblázaton. Vas­taps fogadta a levonuló nová- ki játékosokat, akik ragyogó­an hajráztak, és gólnélküli félidő után, pompás gólokkal — egyszerre néggyel — ör­vendeztették meg a közönsé­get. Értékes pontot rabolt a Pásztó a fővárosban, ugyan­akkor az St. Síküveggyár nem tudta megszerezni hazai pályán a győzelmet. Megyei rangadót is vívtak, s ezt a rutinosabb Öblösüveggyár nyerte. A forduló nagy meg­lepetése, hogy az eddig még veretlen SKSE hazad pályán vereséget szenvedett. Palotás—EMTK 3:0 (1:0) PALOTÁS, 250 néző, v.: Endes. PALOTÁS: Reithart — Szabó (Dús), Kovács, Ko- cza, Matiszlovics, Szrena, Tóth A., Balogh, Bóna (Tur- csányi), Tóth J., Tóth K. ED­ZŐ: Kovács József. Ideges hangulatban kezdő­dött a mérkőzés. Fergetegesen támadtak a hazaiak, és az el­ső gólt a félidő utolsó percé­ben szerezték meg, amikor Tóth András volt eredményes. Szünet után is nagy iramot diktált a palotási csapat, és a támadósor a kitűnő formában játszó Tóth Károly vezetésé­vel rohamozott. Az EMTK is kitámadott, s ezzel könnyített a Palotásnak. A 75. percben Szabó, majd a 78. percben is­mét Tóth A. volt eredményes. Ez a gól szép volt, mert Tóth K. még a kapust is kicselezte, s ezután gurított önzetlenül társához. Teljesen megérde­melt a palotásiak győzelme. Értékes pontot szereztek. Az együttesből Kocza és Tóth K. a mezőny legjobbja volt, de jól játszott Kovács, Szrena, s a kapuban Reithart. Mátranovák—Papp J. SE 4:1 (0:0) MÁTRANOVÁK, 500 néző, v.: Berta. MÁTRANOVÁK: Szoó — Tóth G., Gecse, La­katos E., Mészáros, Varga, Szecsődi (Kecskés), Tóth J. (Kun), Csikós, Lakatos B., Tóth L. FELKÉSZÍTŐ: Szóé Miklós. Jó iramú, gólokban gazdag mérkőzés. Mészáros bombalö­vései nagyszerűek voltak, míg a másik oldalon Szoó is be­mutatta, hogy tud védeni. A gólnélküli első félidő után az egyre belelendülő és lelkesen játszó hazai együttes a 60. percben Csikós révén vezetést szerzett. Gergely két perc múlva még egyenlíteni tu­dott, de aztán a beállt csere- játékosok eldöntötték a mér­kőzést. A 68. percben Kecs­kés, a 75. percben Mészáros — bombaszabadrúgásból — zörgette meg a hálót, majd amikor a 78. percben Csikóst elkaszálták, Gecse ér­tékesítette a 11-est. 4:1. Jól játszott a Mátranovák, s a hálás közönség vastapssal ju­talmazta a teljesítményt. JÓ: Gecse (a mezőny legjobbja), Szoó, Mészáros, Varga. — bizják — St. Síküveggyár—Aszódi Vasas la (1:1) ZAGYVAPÁLFALVA, 300 néző, v.: Bikszádi. SÍKÜVEG­GYÁR: Nagy — Borsos I., Ferencz, Oláh I., Borsos II., (Oláh II.), Kiss, Tajti, Ludá- nyi, Kürti, Pepsinszki, Mátrai (László). EDZŐ: Kökény Jó­zsef. Alacsony színvonalú mérkő­zés, csapkodó játék. Kürti lö­vése, majd Pepsinszki fejese okozott izgalmat. Ludányit felvágták az ötösön és a bün­tetőt Kürti értékesítette, 1:0. A vendégcsapat a 38. perc­ben Farkas révén szépített. Szünet után sem változott a játék képe. Tajti hagyott ki egy nagy helyzetet, de aztán egyik kapu sem forgott ve­szélyben. A közönség csaló­dottan hagyta el a játékteret. JÓ: Nagy, Ferencz, Oláh L (fehér) Trencsényi SE—SKSE 2:1 (2:0) SALGÓTARJÁN, 400 néző, v.: Kiss J. SKSE: Vári - Taj­ti, Gál, (Gáspár), Kapás, Sze- berényi, Pünkösdi, Pálmai, Antal, Földi, Szolnoki (Bor­sos), Marcsok. EDZŐ: Bold- vai László. A hazaiak mezőnyfölényben játszottak, de helyzetet nem tudtak teremteni. Gyors tá­madás után a 18. percben Káplár volt eredményes. 1:0. A kohászok többet támadtak, de védelmük időnként megin­gott. A 38. percben Pethő már a második gólt is megszerezte a mezőkövesdieknek. A 44. percben Marcsok 11-est hibá­zott. A bal kapufa mellé rúg­ta a labdát. Rákapcsolt az SKSE és a 65. percben Földi szépített egy kavarodásból. 2:1. A nagy lel­kesedéssel játszó vendégek megakadályozták az egyenlí­tést. A játékvezető négy perc­cel előbb lefújta a mérkőzést. JÓ: Tajti, Szeberényi. (demény) Tűzoltó Dózsa-PKSE 0:0 BEAC-PÄLYA, 100 néző, v.: Bóta. PÁSZTÓ: Kelemen — Sipos, Tari I, Bartha, Bedő, Betétben edzhető és nemesíthető króm- és nikkeltartalmú SZERKEZETI ACÉLOK A erroglolms Vállalatnál hazai és import minőségben, 8 mm és 300 mm közötti átmérőméretben raktárról kaphatók ! Levélcím: FERROGLOBUS, nemesacél­főosztály, Budapest VI., Lehel u. 3/b. KIS TÉTELEK AZONNALI KISZOLGÁLÁSA a Budapest IX., Drégely u. 2—4 sz. telepen. Üzleti órák hétköznap 7-től 14 óráig (szombat kivételével). 6 NÓGRÁD - 1972. október 31., kedd Bazsó, Smolek I., Győr, Dó­ra, Klonka, Illés, EDZŐ: Tóth István. Ügyes taktikával, fegyelme­zett játékkal értékes pontot szerzett a PKSE. Szünet után élénk volt a játék és ekkor akár a győzelmet is megsze­rezhette volna a Pásztó. A 87. percben Illés már csak a kapussal állt szemben, de hi­bázott. A pásztói csapat min­den játékosa dicséretet érde­mel. (csákvári) St. Öblösüveggyár—BSE 1:0 (1:0) SALGÓTARJÁN, 300 néző, v.: Forster. ÖBLÖSÜVEG­GYÁR: Molnár — Koszta, Diószegi, Csala, Král I., Fe­hérvári, Dollencz, Pindroch, Bodor, Kálnai, Král III. (Sza­bó). EDZŐ: Simon Imre. BALASSAGYARMAT: To- mányi — Fodor, Hornyák, Pri- beli, Huttyán, Vidomusz, Dal- los, Ferencsik, Hegedűs, Hu- gyecz, Balogh (Kovács). ED­ZŐ: Beke József. Az elhunyt Precsek Vilmos emlékére, aki a csapat képvi­selője, az üveggyári sportélet lelkes aktívája, mozgatója volt, egyperces gyászszünetet tartottak a csapatok. Gólhelyzetet hibázott a BSE, 1. Honvéd 6 4 2 • 12- 4 majd a másik oldalon Bodor 2. Vasas 6 4 1 1 15- 6 kiugrott és 10 m-ről lőtt a 3. FTC 6 4 1 1 15- 8 hálóba. 1:0. Váltakozó, jó ira­4. MTK 6 2 4­9- 5 mú játék folyt az üvéggyáriak 5. ETO 6 4­2 12-10 ügyesen játszottak és értékes 6. Csepel 6 2 3 1 11- 8 pontot szereztek. Egyenlő erők 7. Tatab. 6 2 3 1 7- 7 küzdelméből a rutinosabb csa­8. Ü. Dózsa 6 S­3 12- 7 pat került ki győztesen. Fors­9. ZTE 6 2 1 3 7- 6 ter játékvezető kitűnően bí­10. Videoton 6 2 1 3 9-10 ráskodott. JÓ: Molnár, Dió­11. Egyetért. 6 2 1 3 8-16 szegi, Csala, Dollencz, Kálnai, 12. SBTC 6 2­4 10-13 ILL.: Hornyák, Pribeli, Huty­13. Komló 6 1 2 3 6-12 tyán. 14. SZEOL 6 1 2 3 5-13 15. Pécs 6 • 3 3 1- 8 (farkas) 16. DVTK 6­2 4 3- 9 Eredmények, táblázatok NB I. Üjpesti Dózsa—Komló 4:1 (1:0), Megyeri ú. 3000 néző, v.: Csernefalvy. Góllövő: Fazekas (3, egyet 11-esből), Dunai III., ill.: Juhász. Csepel—Zalaegerszeg 2:2 (2:2). Csepel 2000 néző, v.: Szkokén. Góllövő: Németh M., Bartos, ill.: Molnár, Józsi. Vasas—MTK 2:2 (1:0), Nép­stadion, 30 ezer néző, v.: Bir- csák. Góllövő: Müller, Gass, ill.: Csetényi, Oborzil (11-es­ből). Szegedi EOL—Ferencváros 1:1 (1:1), Népstadion 25 ezer néző, v.: Tapolcai. Góllövő: Antal, ill.: Kü. Rába ETO—Diósgyőr 3:1 (1:1). Diósgyőr, 4000 néző, v.: Nagy B. Góllövő: Stolcz, Pó- czik, Glázer, ill.: Udvarev. Egyetértés—Pécsi Dózsa 1 dl (0:0). Pécs, 4000 néző, v.: Víz­hányó. Góllövő: Siklósi. Bp. Honvéd—Tatabánya 4:1 (2:0), Tatabánya, 8000 néző, v.: Müncz. Góllövő: Kozma (2), Pusztai (2), ill.: Tóth K. az NB i. Állása Sakk Nagy siker a fővárosban SKSE—Budapesti SE 7,5:6,5 Folytatta a kitűnő őszi sze­replését az NB II-es Mar- róczi CSB-ben az SKSE sakk­csapata. A Keleti csoportban szereplő kék-fehérek vasár­nap a bajnokság 3. helyén álló Budapesti SE ellen mér­kőztek a fővárosban. Az SKSE játékosai kitűnően játszották és nem kis meglepetésre 7,5: 6,5 arányban legyőzték a nem is olyan régen NB I-foen is szerepelt BSE-t. Kiemelkedett Frink győzel­me dr. Érdy ellen és Tóth L bujáki pedagógus győzel­me az idei ifjúsági bajnok­nő. Kereszttúri Sára ellen. Balázs ellenfele összeomlott, Tóth P. védhetetlen matt elé állította ellenfelét. Döntetle­nül mérkőzött: Lengyel, Hor­váth, Czakó és Pethő. Az if­júsági versenyzők közül Su­lyok győzött. Nővé döntetlent ént d. A 11. FORDULÓ ERED­MÉNYEI: Debreceni EAC— Ganz Villany 7,5:6,5. Szen­tes—KGM 4,5:9,5, MEAFC— A kiolvasott újság is ért ék! Gyűjtse össze, mert a tiszta, gyűretlen, köte­gelt újságpapírt kilón­ként 1 forintért, a szí­nes újságokat, a folyó­iratokat, a nyomtatott füzeteket, a puha fedelű könyveket füzeteket és az irományokat kilón­ként 50 fillérért, a pa­pírgyártásnál felhasz­nálható. vegyes papír- hulladékot kilónként 40 fillérért Szeged 4:8 (2), Miskolci Sp.— Postás 9:5, Békéscsaba—VCS Traktor 5,5:8,5, Gyöngyös- Vasútépítők 4,5:9,5. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: l. KGM 97. 2. Szegedi VSE 92, 3. Budapesti SE 85,5 4. Vasútépítők 82,5, 5. Debreceni EAC 82, 6. Ganz Villany 78,5, 7. VCS Traktor 77, 8. Szen­tes 76,5. 9—10. Gyöngyös, SKSE 76—76, 11. Miskolci Sp. 75,5 12. Miskolci EAFC 64, 13. Bp. Postás 59,5, 14. Békéscsaba 52 ponttal. Az SKSE a 12. fordulóban Salgótarjániban a MEAFC csa­patával mérkőzik. A november 1-i szerdai for­dulóban: Ferencváros—Tata­bánya, Szeged—Újpesti Dó­zsa, Komló—Csepel, Zalaeger­szeg—SBTC, Videoton—Diós­győr, Rába ETO—Pécs, Egyet­értés—MTK, Vasas—Honvéd. NB II. Északi csoport: Tö­rekvés—Sátoraljaújhely 0:0, BVSC—Ózd 2:0, Gyöngyös— Rudabánya 1:1, Kazincbarcika —Nyíregyháza 2:0, Leninváros —Kossuth KFSE 1:0, Vasas Izzó—Esztergom 2:0. a bajnokság Állása 1. Vác 11 7 3 1 19-10 17 2. KKFSE 11 7­4 16-10 14 3. Leninv. 11 5 4 2 14- 9 14 4. BVSC 11 5 3 3 21-11 33 5. Rudab. 11 4 4 3 17-16 12 6. Sa.-újhely 11 5 2 4 10- 9 12 7. Gyöngyös 11 4 3 4 15-14 11 8. Izzó 11 5 1 5 14-13 11 9. Nagybát. 11 4 3 4 13-13 11 10. Kister. 11 5 1 5 16-17 11 11. Nyíregyháza 11 4 2 5 17-18 10 12. özd 11 3 4 4 12-16 10 13. K.barc. 11 4 2 5 12-17 10 14. Törekvés 11 2 4 5 8-15 8 15. Eszterg. 11 1 5 5 10-20 7 16. KELTEX 11 1 3 7 13-19 5 A november 6-i 12. forduló­ban: Rudabánya—Nagybátony, Kisterenye—Leninváros. A TOTO 44. HETI EREDMENYE 1. MTK—Vasas X ZTt 2. Tatabánya—Bp. Honvéd 2 1:4 3. DVTK—ETO 2 1:3 4. Pécs—Egyetértés 2 0:1 5. Haladás—MÁV DAC 1 1:0 8. SZMTE—Dunaújváros 1 2:1 1. MVSC—Eger . x 0:0 8. Szekszárd—Dorog 1 4:1 9. Volán—Ganz-MÄVÁG x 1:1 10. Juventus—Milan x 2:2 11. Inter—Cagliari 1 1:0 12. Lanerossi—Lazio 2 1:2 13. Ternana—Bologna l 2:0 +1 14. Körmend—Győri D, X OcO Asztalitenisz SBTC—Szolnoki Vízügy 12:4 Az NB ifi. Marton-üsoportban szereplő SBTC asztali teniszezői vasárnap Szolnokon játszottak és biztos győzelmet arattak. A talál­kozó kimenetele egy percig sem volt vitás. A tarján iák győzelmét Bohati (4), Köve női H. (4X, és Baráth (4) szerezte. Két fordulóval a befejezés előtt az SBTC biztos ezüstérmesnek te­kinthető. Felhívjuk a községi tanácsok íi gyeimét, hogy a 10/1970. EVM—EÜM számú temetőkről és temetke­zésről szóló rendeletnek megfelelően, megrendelésre elké­szítjük a községben levő temető felmérését, valamint az újonnan kijelölt temető parcellázását KARTOGRÁFIA VÁLLALAT,Balassagyarmat, Rákóczi út 5L Hirdessen Ön is a NÓGRÁD-ban! A PKOMRDETESEK tS EVET betöltött lányokat szövőnek és csévélőnek felvesz a PTM. angyalföldi szövőgyára. A beta­nulási idő szövőnek 8 hét, csévélőnek 3 hét. Ezen idő alatt kb. havi 1050.—Ft bruttó fizetést és na­pi egy forintért ebé­det biztosítunk. la­kást minimális térítés mellett adunk. Je­lentkezés Írásban a gyár munkaerő-gaz­dálkodásán : Buda­pest. xin.. Szekszár­di u. 19-25. ELADÓ angol POIN­TER vadászkutya, 8 hetes. Salgótarján. Május l. u. 13. TÖRZSKÖNYVE­ZETT, fajtiszta német juhászkölyökkutyák eladók. Balázs János, Salgótarján, Üttörők útja 62., voít pályaud­var 1. 40 Eves, m cm. nőtlen faipari szak- munkás megismerked­ne házasság céljából egyedülálló nővel. „Nógrádiak” jeligére, a salgótarjáni hirdető­be. Jö állapotban levő használt boroshordók eladók. Cím: Nógrád megyei Vendéglátóipa­ri Vállalat központi raktára, Salgótarján, Salgó út 50. szám. Te­lefon: 10-63. AZONNALI ÁT­KÉPZÉSRE KERES SZŐ V Ö ATKÉPZOS, betanított munkás­nak jelentkező nő­ket a Hazai Pamut­szövő Gyár soroksá­ri gyára Budapest, XX., Soroksár, Marx Károly u. 294. A KIS TÉRÉN YEI OTP-fiók Kisterenye község belterületén a Csente-dűl^ben 2—30(J négyszögöl nagyságú telkeket kínál megvé­telre. Négyszögölen­ként 23 Ft-os egység­áron. Bővebb felvilá­gosítást a kisterenye! OTP-fióknál a hivata­li órák alatt. ÉPÍTTETŐK FIGYE­LEM ! Tavaszi kezdés­hez BH elemet (fö­démtálcát) készítőnél olcsón, most szerezze be. 45 Ft darabja. Ba­lassagyarmat, Ady E. u. 18/a. «