Nógrád. 1972. október (28. évfolyam. 232-257. szám)

1972-10-17 / 245. szám

Lrerlm^nv^k — táblázatok NB II. Északi csoport Vasas Izzó—Gyöngyös 2:0 (0:0), Sátoraljaújhely—BVSC 1:0 (0:0), Esztergom—Nyíregy háza 0:0. Kossuth KFSE — Ózdi Kohász 2:0 (0:0), Lenin- város—KELTEX 2:2 (1:1), Ru dabánya—Vác 1:1 (0:0). A bajnokság állása 1. Vác 9 6 3 — 16-8 15 2. KKFSE 9 6 — 3 14-9 12 3. Rudab. 9 4 3 2 14-13 11 4. Sa.-újhely 9 5 1 3 9-7 11 6. BVSC 9 4 2 3 19-11 10 6. Leninv. 9 3 4 2 11-8 10 7. Kistér. 9 5 — 4 15-13 10 8. Nagybát. 9 3 3 3 11-11 9 9. Ózd 9 3 3 3 11-13 9 10. Nyíregyh. 9 3 2 4 15-15 8 11. Gyöngyös 9 3 2 4 13-13 8 12. Izzó 9 3 1 5 10-12 7 13. Esztergom 9 1 5 3 9-16 7 14. Törekvés 9 2 2 5 8-15 6 15. K.-barcika 9 2 2 5 8-16 6 16. KELTEX 9 1 3 5 13-17 5 Az október 22-i 10. forduló­ban: Vasas Izzó—Nagybátony. Kisterenye—Ózd. A totó 42. heti eredménye I. Ausztria—Magyaro. X 2:2 2. SZMTE—Haladás 1 2:1 S. MVSC—Bp. Spartacus 1 1:0 4. Pénzügy.—Dunaújv. X 1:1 5. Szekszárd—Kecskemét 1 1:0 6. Volán—Békéscsaba 1 2:1 7. Fűzfő—Győri D. 1 4:2 8. Gyöngyös—Izzó 2 0:2 9. Sátoraljaúj.—BVSC 1 1:0 10. Bologna—Róma 2 1:3 11. Lazio—Juventus X 1:1 12. Sampdoria—Inter. 2 0:1 13. Verona—Fiorentina 2 1:2 +1 14. Törekvés—Kisterenye 2 1:2 SOROKBAN ' Viszik a Davis Kupát. Vizs- szakerül a „salátás tál” — a Davis Kupa — a tengerentúl­ra. A bukaresti döntőn az Egyesült Államok teniszezői 3:2 arányban nyertek Romá­nia ellen. Az utolsó napon: Smith—Tiriac 4:6, 6:2, 6:4, 2:6, 6:0. Nasatase—Gorman 8:1, 6:2, 5:7, 10:8. Az asztaliteniszezők Tízek Bajnokságát a nőknél Magos (Statisztika), a férfiaknál Jó­nyer (Spartacus) nyerte. A Miskolcon rendezett NB I. B-s női atlétikai viadalon Bartha (SKSE) 12.8-at futott százon, Komka nyerte a ma­gasat. A férfiaknál Angyal pedig 14,22-vel a hármasug­rást. Bydgoszczban óriási érdek­lődés mellett Lengyelország válogatottja 3:0 (2:0) arány­ban nyert barátságos mérkő­zésén Csehszlovákia labdarú­gói ellen. Svédország VB- selejtezőn Göteborgban 7:0 (5:0)-ra nyert Málta ellen. Hirdessen Ön is a NÓGRAD báni VB selejtező Magyarország ólen az [. csoportban Nehéz, küzdelmes mérkőzé­sen a bécsi Práter-stadionban 75 ezer néző előtt Magyaror­szág válogatottja 2:2 arányú döntetlent- ért el Ausztria el­len. Félidőben a magyar csa­pat 2:0-ra vezetett Dunai IX. és Kocsis góljával, de szünet után a végig nagy iramot dik­táló Hasil 11-esből lőtt góljá­val és Jara fejesével egyenlí­tettek. Az idegenben szerzett értékes egy pont azt jelenti hogy , Magyarország biztosan vezet csoportjában és Buda­pesten fogadja a két riválist Ausztriát és Svédországot. A VB-selejtezS I. csoportjának állása 1. Magyaro. 4 2 2 - 7-2 i 2. Ausztria 3 2 1 — 8.2 I 3. Svédország 3 1117-2 : 4. Málta 4------------4 0-16 ­Atlétika Az SKSE é? a Bgy. SE rajtja jól sikerült Miskolcon rendezték meg az NB I. B-s atlétikai viadalt, amelyen a Keleti csoportban szereplő SKSE női és férfi­csapata és a Bgy. SE női csapata vett részt. A rajt jól sikerült. Sajnos, jegyzőkönyv hiányában részletes eredmé­nyekről nem tudunk beszá­molni, de az biztos, hogy a nőknél Borsod, Csongrád, SKSE, Bgy. SE a sorrend. A Békéscsabai Előre és Sza­bolcs megye nem jelent meg a versenyen. A férfiak sor­rendje az I. forduló után: 1. Borsod, 2. Debrecen, 3. Bp. Vörös Meteor, 4. SKSE, 5. Heves, 6. Szabolcs (nem je­lent meg). A következő fordulóban Debrecenben lesz a férfivia­dal, Salgótarjánban pedig szombaton és vasárnap a nők mérik össze tudásukat. Bravúros, megérdemelt győzelem Kisterenyei B. Építők—Törekvés 2:1 (1:1) Kőér út, 150 néző, v.: Ma- róti. Kisterenye: Horváth — Losonczi, Bibók, Szilágyi, Gaiger, Márton, Szőllősi, Tar- lósi, Toldi (Sándor), Králik, Dudás. Edző: Szojka Ferenc. Törekvés: Bíró — Somogyi, Nagy, Zentai, Janik, Horváth, Zsidi, Pusztai, Balázs, Kara (Kollár), Kárpáti (Pistár). Edző: K. Nagy László. A hazai együttes szerzett vezetést. Egy ártatlannak lát­szó támadás után a 9. perc­ben Balázs közelről a hálóba lőtt. 1:0. Szőllősi lövésébe az utolsó percben léptek bele a védők, a másik oldalon az előretörő Pusztai lövését véd­te Horváth. A 25. percben Dudás, Králik, Tarlósi volt a labda útja és a terenyei csa­tár 10 méterről a jobb sarok­ba lőtt. 1:1. Horváth mentett bravúrral Balázs előtt a 41. percben. Toldit megrúgták, le kellett vinni és helyére Sán­dor jött be. Kemény volt a mérkőzés. Dudás elől men­tett bravúrral Bíró szögletre. Králik hibázott óriási hely­zetben — kapu fölé vágta a labdát. Szorongatott a ven­dégcsapat, de Horváthnak is résen kellett lenni. Gara elől mentett parádésan. A 77. percben Dudás elhúzott a bal­szélen és labdáját Szőllősi kapásból 15 méterről védhe- tetlenül lőtte a hálóba. 2:1. Dudás megmozdulása érdemel még említést, a hátralevő időben, amikor a hazaiak az egyenlítésért, a terenyeiek az eredmény tartásáért harcol­tak. A jobban, korszerűbben és veszélyesebben játszó kis­terenyei csapat megérdemel­ten győzött. Jó: Horváth, Szőllősi, Tarlósi, Dudás, ill.: Horváth, Pusztai, Kara. (győri) Teke 1NB II. Jól szerepeltek a tartalékok St. Öblösüveggyár—Csepeli Papír 7:1 Az NB Il-es nagygolyós te­ke-csapatbajnokság 10. fordu­lójában az St. Öblösüveggyár együttese Budapesten mérkő­zött a Csepeli Papírgyár csa­patával. Az üveggyáriak tar­talékosán álltak ki ezen a ta­lálkozón. Ennek ellenére in- ponáló 7:1 (2469:2380 fa) Sakk Döntetlennel kezdődött a hajrá SKSE—Szentesi Spartacus 7:7 Az NB Il-es Maróczy CSB Keleti csoportjában az SKSE együttese vasárnap a Szentesi Spartacus csapatával mérkő­zött. A Kohászok értékes dön­tetlent értek el a 6. helyen álló szentesiek ellen a baj­nokság hajrájában. Még há­rom forduló van hátra és a tarjáni csapatnak két nehéz ellenféllel, a BSE-vel és a Miskolci Spartacussal is mérkőznie kell. Az ,SKSE-ből Frink, Szo- kács, Horváth, Tóth J. győ­zött, Tóth L., Lengyel, Kle- pej, Balázs, Cakó és Németh B. döntetlent ért el. A sakkszövetségből hétfőn három eredményről • kaptunk jelentést, a többi még nem ér­kezett be. Ganz Villany— Gyöngyös 6:8, VCS Traktor— Miskolci Spartacus 10:4, Sze­gedi VSE—Budapesti SE 7:7. Az biztos, hogy az SKSE 68.3 ponttal a 9. helyen áll a 14 fős mezőnyben. arányú győzelmet arattak. Eredmények: St. Öblös: Mag 412, Kovács S. 414, Huram S. 362, Kovács A. 412, Klauber 450, Kruppa 419. Csepeli Pa­pír: Fehérvári 408, Vass 388, Horváth 364, Kilner 407, Ma- tiszlavszki 416, László 397. A hátralevő három fordu­lóban a tarjániak egy alka­lommal idegenben, kétszer pe- dik itthon szerepelnek. Leg­közelebb a Ceglédi Építők csapatát látják vendégül. Az öblösüveggyáriak a főváros­ban aratott győzelmükkel az NB II. élmezőnyében foglal­nak helyet. WAW SPOR V'V'A/IA'-* ■Ar**'­Röplabda NB II. Négy mérkőzés négy győzelem A röplabda NB II. vasárna­pi 9. fordulójában a nógrádi együttesek százszázalékos tel­jesítményt nyújtottak. A kis­terenyei lányok Budapestről, az üveggyári férfiak Kazinc­barcikáról hozták el a győzel­met jelentő két pontot. Sal­gótarjánban az SBTC női és a ZIM férficsapata különö­sebb nehézség nélkül jutott a bajnoki pontok birtokába, a Szolnoki MTE és a Bp. Ti­pográfia elleni mérkőzések megnyerésével. Részletes ered­mények. NŐK Kisterenyei Bányász Építők— Bp. Díjbeszedők 3:2 (4, 8, —9, —8, 13) Budapest, v.: Gáli. KBÉPSE: Lőrincz, Juhász, $zabó, Zsi- dai, Nagy E., Kovács, cs,: Ta- ri, Szomszéd. Edző: Molnár László. Villámgyors, mindössze tíz percig tartó két játszmában 2:0-as vezetésre tett szert a bányászcsapat. A harmadik játszma -5:l-re szintén a ven­dégeknek állt. Innen kezdve azonban érthetetlen könnyel- műsködéssel Időt adtak az el­lenfélnek, hogy rendezze so­rait, és így sikerült kiegyen­lítenie. A döntő fordulóban változatos küzdelemben a véghajrát jobban bíró vendé­gek végül a maguk javára fordították a mérkőzést. A helytelen játékfelfogásban küz­dő Bányász-lányok biztos győ­zelem helyett, saját hullámzó teljesítményük jóvoltából ne­héz árat fizettek a győzelem­ért. SBTC—Szolnoki MTE 3:0 (3, 10, 3) Bolyai Gimnázium, v.: Ma­gyart. SBTC, Molnár, Miklós- né, Balogh, Hanyiné, Gubányi, Földiné, cs.: Denk. Edző: Tóth András. Nagyon biztos győzelem, a kiesőjelölt Szolnok ellen. Az edzőmérkőzés jellegű találko­zón a hazaiak különösebb erő­kifejtés nélkül szerezték pont­jaikat. A középső játszmában az SBTC 10:5-ös vezetést „en­gedett” a vendégeknek, de ez­után percek alatt a maga ja­vára fordította a játszmát. Valamennyi hazai játékos a mérkőzés színvonalához szük­séges teljesítményt nyújtotta. FÉRFIAK St. öblösüveggyár— Kazincbarcikai Vegyész 3:0 (6, 13, 12) Kazincbarcika, v.: Jakab. St. öblösüveggyár: Szomszéd, Papp, Takács, Félegyházi, Fürjes!, , Bodor, cs.: Sárai 7.., Sárai B., Sándor Cs: Edző: Félegyházi Pál. A biztos győzelem tudatá­ban pályára lépő hazai gárdát kellemetlen meglepetés érte. A nógrádi együttes rutinosabb és technikailag képzettebb já­tékával ellenfelét megzavarta, eredményes támadásaival mindhárom játszmát biztosan nyerte; Az üveggyáriak közül ezúttal Szomszéd, Félegyházi és jó mezőny munkájával Bo­dor emelkedett ki a jól ját­szó csapatból. St. ZIM—Tipográfia 3:0 (7, 9, 10) Epítők-pálya, v.: Molnár. St. ZIM: Zalánfi, Balázs, Mo- nori, Szedlák, Galló, Farkas, cs.: Szirmay, Takács, Liptai, Edző: Kőbán László. A két csapat közti különb­séget az eredmény nem tük­rözi híven. A ZIM-játéko- soknak nem okozott különö­sebb nehézséget a budapestiek legyőzése. A mindössze 45 percig tartó mérkőzés utolsó játszmájában Kőbán László edző valamennyi tartalékjáté­kosát is szóhoz juttatta, ru­tinszerzés céljából. A kezdő hatos valamennyi tagja átla­gos, jó teljesítményt nyújtott. Dr. Jaeger Ede Ki gondolná?... Megállt a pálya szélén, megnézte az eredményjel­ző táblát, aztán rákezdte: „Visszavesszük lányok! Nagyon szép volt! Üdvözlet tanár úr!, Köszönjük Man­cika! Bravó!” Mintha a legjobbkor ér­kezett volna, mert íme, 15:3 a tarjániak javára az első játszmában. Nehéz percek a kézilab­dapályán. A kiesés ellen küzd a tarjáni férficsapat, egy góllal vezet. „Még hármat az odúba! Húszig meg se állunk fiúk! Előre számítani haladvány szerint! Na, mit mondtam! Köszönöm, fiúk!” És szünet nélkül harsog. Derül a nézőtér, mintha nem is a mérkőzés ered­ményéről lenne szó. Szóra­kozik a publikum, a játé­kosok is felfigyelnek a jó­ízű bemondásokra. Amikor vége a találkozónak, szur­kolónk örül a legjobban. És továbbáll egy házzal. Indul a röplabdásokat biz­tatni. Ki gondolná, hogy sak­kozó, és hogy reggel 9-kor egy szicíliai védelmű par­tit nyert. Vagy talán ezért ilyen lelkes?... (ács) Vívás Megyei seregszemle Balassa gyarmaton A megyei vívószövetség Balassagyarmaton, a Balassi Gimnáziumban rendezte meg a 14—15 és a 16—17 évesek megyei tőrseregszemléjét. A seregszemlén az SKSE sport­iskolásai és a Bgy. SE fiatal­jai léptek pástra, örvendetes, hogy a fiatal vívónemzedék egyre jobban fejlődik — szín­vonalas mérkőzéseket láttunk a Balassi Gimnáziumban. Eredmények: Lányok 14—15 évesek (6 ind.): 1. Szaniszló, 2. Magyar, 3. Bártfai (mindhárom SKSE Sportiskola), 16—17 évesek (8): 1. Pandel, 2. Paulus, 3. Polányi (mindhárom Bgy. SE). Fiúk (14—15 évesek (6): 1. Gordos, 2. Krómberger, 3. Sarkadi (mindhárom SKSE Sí), 16—17 évesek (5): 1. Ko­vács (SKSE Sí), 2. Oláh (Bgy. SE), 3. Benkó (SKSE Sí). A megyei seregszemle első három helyezettje november 25—26-án (Debrecenben vesz majd részt a területi verse­nyen. D. U Kézilabda NB II. Váltakozó sikerrel a kiesés ellen SALGÓTARJÁNI ÉPÍTŐK— NYÍRBÁTOR 24:20 (9:8) Salgótarján, v.: Jónyer, Kö- yesi. Építők: Gulácsi — Bo- ronyai (2), Nagy (12), Lo­vász (1), Kovács L. (3), Nád­udvari (—), Kucsera (1), cs.: Kovács Z. (1), Kiss (1), Czim- mer (1), Prém (2). Ideiglenes felkészítő: Harmos László. Eredményesen kezdtek az Építők, az 5. percben 4:l-re vezettek. A kezdeti színvona­las játékot szünetig gyengébb periódus követte. Mindkét ol­dalon sok volt az eladott lab­da. A hazaiaknál a helyzet a hetesek értékesítése gyak­ran elmaradt. Az ellenfél jól irányított távoli lövésekkel egyenlített, majd szorossá tet­te a küzdelmet. A kiesés el­leni harc színvonala a szü­net után sem javult. Az ide­ges légkörben változatlanul sok helyzet és hetes maradt kiaknázatlanul. Végig az Építők vezetett. Az ellenfél egy-két góllal mindig megkö­zelítette őket. A hazai győze­lem csak az utolsó három percben vált valóra. MÁTÉSZALKA—SBTC 13:7 (6:4) Mátészalka, v.: Temesl. SBTC: Znak — Deák (—), Nagy (2), Takács (2), Lukács (2), Oláhné (1), Somoskői (—), cs.: Halska (—), Dósa (—). Edző: Szabó Gábor. Szerencsés győzelem Nagybátonyi Bánvász — Kazincbarcikai Vegyész 1:0 (0:0) Nagybátony, 200 néző, v.: Moklár, Ködmön, Erdősi, Jaczina. Nagybátony: Palhu- Szita, Kopa, Mikula, Lipcsei, bér — Ludányi, Rakonczás, Simkó, Kálmán (Lója), Cser- Nagykiske, Kupcsulik, Po- venka. Edző: Turay András, zsár, Nagy, Bencsok (Bara- A hazaiak Bencsok révén nyi), Veres, Kovács I., Sarka- szerezhettek volna vezetést, di. Edző: Bulyovszky Tibor de a csatár hibázott. A ven­Kazincbarcika: Fülöp - dé®cfap“* fz°rvdny?s ellentá­madásokkal kísérletezett. Bencsok jó helyzetben elesett, Kupcsulik küldött nagy erejű lövést kapura. Két veszélyes barcikai támadás után kellett Palhubernek hárítania. Sok­szor bizonytalankodott a nagybátonyi védelem. Szünet, után Kopa 30 mé­teres lövését védte Palhuber, majd az 57. percben Cserven- ka lövését kellett hárítania. A hazai támadósor sok hibával játszott, nem volt összhang a támadásokban. A mérkőzés egyetlen gólja a 80. percben esett. Kovács I. a bal oldalon kicselezte a védőket, majd a kifutó kapus mellett a háló­ba lőtt. 1:0. Alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzés. A Nagybátony szerencsés góllal tartotta otthon mind a két pontot. Jó: Nagykiske, Ko­vács I. A vendégcsapatból senki nem dicsérhető. (kéri) Az SBTC a sportszerű lég­körben lejátszott találkozón csak szünetig volt egyenran­gú ellenfél. Ebben a játék­részben többször sikerült az egyenlítés. Szünet után első­sorban jobb hátlövői révén már behozhatatlan előnyt harcolt ki. Az SBTC egyenlő arányban birtokolta a labdát. Az ellenfél gólratörőbben ját­szott. A védekezésnél ezúttal sem volt hiba. A támadás­szövésnél zavarta az eredme- nyességet a helytelen taktikai felfogás — a támadások szo­ros tapadása a védőfalhoz. M. L. NÓGRÁD — 1972. október 17., kedd 7