Nógrád. 1972. október (28. évfolyam. 232-257. szám)

1972-10-10 / 239. szám

Bo-szvbág az öltözőben... Jó hangulatban érkezett az SKSE labdarúgócsapata Jász­berénybe. A jókedv a mér­kőzés után is tovább tartott, hiszen 5:l-ej> győzelemmel vo­nult le a csapat a pályáról. Az öltözőben meglepetés vár­ta a tarjáni fiúkat. Először kiderült, hogy né­hány futballcipő hiányzik — minden játékos két pár csu­kát vitt magával —, s aztán a fürdés után jött az újabb meglepetés. Az egyik játékos­nak eltűnt az aranynyaklánca, a többiek kabátzsebéből pedig — mondani sem kell, lázas el­lenőrzés kezdődött — különbö­ző összegek hiányoztak. A saj­nálatos esetet a csapat veze­tői azonnal jelentették a he­lyi sportkör elnökének. Meg­jelent a helyszínen a rendőr­ség is és az ügyben vizsgálat folyik. A baj nem jár egyedül. Ha­zafelé lerobbant az SKSE autóbusza és több kilométeren át a pásztói benzinkútig a játé­kosok kénytelenek voltak tol­ni a járművet. Autóstoppal szaladtak telefonálni, hogy Salgótarjánból tartalékkocsit küldjenek. Késő este sikerült hazaérni. Még nyeretlenek voltak a hazaiak Esztergom —-Nagybátony 3:1 (1:0) Esztergom, 500 néző, v,: Tapolczai. Esztergom: Nebe- haj — Dóka, Saenczi, Fied­ler, György I., György II., Márké, Balogh. (PeHínger), Nagy, Gzibik, Rozik. Edző: Kértes László. Nagybátony: Palihuber — Ludányi, Ra- konczás, Nagykiske, Szkle- nár (Kovács II.), Pozsár, Sütő, Ben csők, Veres, Ko­vács I., Sarkad!. Edző: Bu- lyovszki Tibor. Az esztergomi csapat még nem nyert és most lelkes, gólrabörő játékkal kétváll- ra fektette a Nagybótonyt. A hazai együttes szerzett vezetést és a nagybátonyi- ak erejéből csak két kapu­fára tellett. Szünet után még eredményesebben ját­szott az Esztergom és meg­érdemelten nyerte a mérkő- eésit. Góllövő: Markó (2), György II., ill.: Sütő. Jó: Nebehaj, Dóka, Markó, Nagy., ill.: Pozsár. Bencsok. (kéri) Atlétika Nógrád férficsapata győzött a Béke Kupában — A nők másodikok — Dobogós* helyezések Budapesten A Nógrád megyei Atlétikai Bács 281, 4. Heves 243.5, Szövetség, rendezésében Sál- Pest 135.5 ponttal, gótarjánban az SKSE-stadi- onban rendezték meg a me­gyék közötti Béke Kupa fia­tal B-csoportjának küzdelmeit. Férfiak. 100: 1. Kecskefalvi (Bács) 11.4,... 3. . Bambuk (Nógrád) 11.5,... 6—7. Tóth (Nógrád) 11.8. 200: 1. Kovács A kétnapos versenysorozaton q Tr-th ÍN6-_ Fejer, Békés, Bács, Heves Pest >4.8 10.'‘ Egri (Nógrád) es Nograd megye női es fern- ' 4nn.’, Mándnki Otevesi atlétái indultak. A hűvös, 2°'2 6 Baran^ (Nógrád) 53 4 esős időjárás nem kedvezett '* • b’ aayi < og ) ' 9. Hajnal (Nógrád) 800: i. Géczi (Nógrád) 2 akadt néhány kiemelkedő tel­... 6. Baranyi (Nógrád) 2 55 00.6, 04.0. 07.6, jesítmény. 1500: 1. Géczi (Nógrád) 4 Kettős győzelmet aratott a Filip (Nógrád) 4:09.0. 3000 magyar csúcstartó Zsilák Ilo- akadaly: }' Kocsis (Bács) na, aki 1500-on és 800-on is 9-34.0,... 3. Jakus (Nograd) biztosan nyert. A Bács me- 9:57.6,... 5. Kun (Nograd) gyei sprinter, Cserjés Mária 10:03.2. 5000: 1. Kocsis (Bacs) 100 m-es győzelme mellett a 15:24.4, 2. Máté (Nógrád) távolt is megnyerte. Jól sze- 15:30.0.... 4. Filip (Nograd) repeltek a Béke Kupa viada- 15:42,8. 110. gat: 1. Preiningei Ion Nógrád megye atlétái. A (Fejér) 16.6.... 4 5. Mezővári férfiak hét. a nők öt győzel- (Nógrád) és Kafka (Nógrád) met szereztek és a két fordu- *7.5—17.5. 488 ®.at: „^rel!lin‘ ló összesített eredménye alap- =®r (Fejer) 58.5,... 6. Kun ján a férfiaknál Nógrád meg- • • ■ 8- Fábn nyerte a pontversenyt és a (Nograd) 63.5. 10 km gyalog­nőknek sem kell szégyenkez- 14s;_ . *• Pozsonyi (Nograd) niök, akik az előkelő második 3',®z^aS,14. helyet szerezték meg szoros 33A1.6. Távol: 1. Tatai (^acs) küzdelemben. 2. Tóth (Nógrád) 654, 3. Angyal (Nógrád) 652. Magas: Megyénk atlétái közül di- i. Landuner (Békés) 196, 2. cséretet érdemel Géczy Lőrinc, Kafka (Nógrád) 188,... 9. aki a szombati 1500-as győzel- Garamvölgyi (Nógrád) 178. me után 800-on is nyerni tu- Hármas: 1. Angyal (Nógrád) dott. Fodor nyerte a rudat, 14.32,... 9. Egri (Nógrád) Jakab a gerelyt. Bakos a ka- 12.06. Rúd: 1. Fodor (Nógrád) lapácsvetést, Angyal a hár- 350, ... 6. Szügyi (Nógrád) masugrást. Tóth Katalin 152' 250. Súly: 1. Fehér (Fejér) cm-rel győzött magasugrásban 15.19 ___ 8. Bakos (Nógrád) és a 4x100-as női váltó is 10,6. Diszkosz: 1. Lénner (Fejér) Nógrád megyei győzelemmel 44.18,... 6. Palánki (Nógrád) fejeződött be. Derekasan ve- 35.32. Gerely: 1. Jakab (Nóg- rekedett 5000 m-en egy rád) 60.44... 4. Gecse (Nóg- hétközbeni kemény verseny- rád) 52.88. Kalapács: 1. Bakos nyel a lábában Máthé Csaba. (Nógrád) 48.88, ... 5. Szepesi Eredmények: (Nógrád 36.14.4x100: 1. Heves Nők. 100: 1. Cserjés (Bács) 44A.. 3. Nógrád (Bambuk, 12 8 4 Virtyó (Nógrád) Tóth, Kafka, Mezővári) 45.2, ill:, 8.' Hegedűs Nógrád) 4x400: L Heves 3:3(160 ... 13.6, 200: 1. Katona (Békés) 3. Nógrád (Hajnal Baranyi, 26.2.. .. 4. Reiter (Nógrád) filep,:.Gaczl* ,3'3?'4, A ket 97 7 rjpák íNóerád) forduló összesített pontverse­Si'ibo: 1. lS<bSS 61. «ff; {. gögrtd 498, 2. J«lér 2„ Piptér .(Nögráíí): 82- 3, ^pl- ^áeS nont * nár (Nógrád) 62*$. ,800 4. 342, 5. Bacs 338 pont, Zsilák (Békés) 2 :18.8,':. 1 « Kanda (Nógrád) 2:32,... 8. ■ Pogány (Nógrád) 2:33. 1500: , . . . , . . 1. zsilák (Békés) 4:28.3,... 3. Énekes dobogos helyezessél Kanda (Nógrád) 5:04.4. 100 tért haza az országos serdü­gát: 1. Lupták (Nógrád) 17.4, jg összetett bajnokságról Bar­4; Yarga iNÓ,gRál\ Y8!« tha Angéla, az SKSE 13 éves Távol: 1. Cserjés (Bacs) 528, “ , . _ , . , ...4. Virtyó (Nógrád) 478, 5. versenyzője, aki a B-kategó- Mocsári (Nógrád) 473. Magas: riában 66 induló közül Mar- 1, Tóth Nógrád) 152 • • • 8- czi (Bp. Honvéd) mögött az Mocsári (Nógrád) 144. Sűly. gigáéig 2. helyet szerezte meg 1. Bozso (Heves) 11.82, 2. He- , A „ . nyelné (Nógrád) 11.05,... 8. 079 ponttal. A győztes Mar- Rákóczi (Nógrád) 8.52. Disz- czi eredménye 2049 pont volt. kosz: 1. Velenczei (Nógrád) a tarjáni atlétalány magasan 41.04.. .. 8. Hényelné (Nógra ) telteijesítette az 1800 pontos 26.78. Gerely: 1. Bagyinszki A . (Nógrád) 43.32,. .. 3. Hényel- aranyjelvényes szintet. Ered­né (Nógrád) 38.24, 4x100: 1. mények: 100: 13.1, súly: 847- Nógrád (Pintér. Virtyó, Rei- magas: 141. A hűvös, szeles BékésKa4n:10.8, 52:1' S.^NÓgrád időben dicséretes teljesítmény. (Molnár, Lupták. Kanda. Pin­tér) 4:13.6. A két forduló ösz- szesített eredménye alapján: 1. Békés 332, 2. Nógrád 292,3. Javuló játékkal biztDS győzelem SBTC—VM Egyetértés 5:2 (2:1) Salgótarján, 3000 néző, v.: Marton. (Teuschler, Jurinko- vits). SBTC: Szőke — Gecse, Kmetty, Varga, Vertig, Hor­váth, Bartha, Básti, Kajdi, Ko­vács, Jeck. Edző: Moór Ede. VM Egyetértés: Varga — Ga­lambos, Józsa, Straub, Ko­máromi, Selenka, Siklósi, Sze­pesi, Halápi, Szuromi, Túrái. Edző: Rákóczi László. Csúszós, mély talajú pályán kezdődött a játék és a nézők nem akartak hinni a sze­müknek. A 3. percben egy partdo­básnál Vertig fennmaradt az ellenfél 16-osánál, s az ő ol­dalán Szuromi egészen az alapvonalig futott. Élesen kapu elé lőtte a labdát és a jól ér­kező Siklósi közelről a kapu bal oldalába vágta. 0:1. Az SBTC rákapcsolt. Kovács labdája pattant vissza a védő­falról, majd Jeck lőtt. Básti lövésébe is beleléptek. Jeck közelről mellé fejelte a lab­dát. Az egyenlítés a 16. percben született. Horváth partdobása után Bartha ollózva küldte kapura a labdát, amelybe Jeck beletette a lábát. A nye­sett labda a tehetetlen Varga mellett a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:1. Állandósult az SBTC fölé­nye. Kajdi lőtt fölé, majd el­csúszott feje mellett a labda. Védekezett az Egyetértés, pa­rázs jelenetek váltották egy­mást. Kovács megszerzett egy labdát, lefutott a jobb oldalon, Kajdi elé játszott, aki óriási kidolgozta helyzeteit. Sajnos, labdát, amelyet a jól érkező helyzetben hibázott. Básti lőtt háromszor is gólt szeretett vol- Kmetty 6 m-ről a bal alsó sa- 22 m-ről a jobb sarok mellé, na lőni, míg a többiek beadás- rokba fejelt. 4:2. majd a sorfal fölött lőtt át ra vártak. Az 57. percben Jeck .. egy labdát a tarjáni középpé- labdájával Szoó futott el és Változatlanul nagy kuzde- lyás, de Varga védett. Vészé- kitűnően ívelt kapu elé. Ko- folyt a pályán es a 80. iyesebben játszott az — SBTC. vács ragyogó csukafejessel ka- percben korszerű támadásból Jeck elöl az utolsó pillanatban pu fölé fejelte a labdát. Jó született az 5. gól. szedte fel a labdát Varga, volt a mérkőzés érett a gól! Basti a ba, oldalon kapta a majd a 37. percben Bartha 30 Mégis szazszazalékos helyzet ,abdát viiiármrvnr­m-ről lőtt szabadrúgása után maradt ki Szőke kapuja előtt san e,’őrefut(ftt Jeck Pppto. a jobb kapufa mellett csúszott a 61. percben. Túrái labdaja- lábára szállt a labda el . l.ba., A támadásoknak ttetár. játszott. “"el*ye! “Séf« Ä gól lett az eredmenye: magat es 6 m-rol, senkitől Varga észrevette a 42. perc- sena zavartatva kapu mellé ben, hogy Gecse felfutásra ké- lőtt. s?ül a jobb oldalon. A hátvéd megkapta a labdát és Kajdit Egy támadás a sok közül. Jelenet az Egyetértés kapuja előtt Fodor Tamás felvétele szerűen ívelt kapu elé. Szoó ragyogó fejessel 3 m-ről a ka­pu jobb oldalába küldte. 5:2. A 64. percben Kovács tört indította, süti ügyesen teftffisü ' ff}epatfl^ SBTC, mégis — víu^k be — az alapvonalig, visszagurított x ® sokan tartottak a találkozótól. Katkó ötödik helye Az országos lövészbajnoksá­gon a férfiak 60 lö vésés sport- pisztoly lövésében rajthoz állt Katkó, a tarjániak olimpikonja is, aki az 5. helyet szerezte meg. A bajnoki címet Seres (Új­pesti Dózsa) vívta ki 594 ke- gel, 2. Marosvári (Honvéd) 545, 3. Szabó (Honvéd) 542, 4. Ke­lemen (Újpest) 542, 5. Katkó (St. MHSZ) 541. 6. Gönczi (Honvéd) 540 köregységgel. A csapatversenyt a Bp. Honvéd nyerte 2158 köregységgel, míg a salgótarjáni MHSZ együtte­se a 6. helyet szerzte meg 2085 köregységgel. Jó volt hallani... Marton hármas sípszava a mérkőzés végét jelezte. Öröm- újjongás volt a tarjáni B-kö- zép soraiban. Vonultak a já­tékosok. A tarjániak frissen, a tóvárosiak szomorúan. Siklósi bosszankodott. Dühö­sen mondta maga elé: — Most már nem kétséges, hogy ki foglalja el a táblázat utolsó helyét! Varga kapus is kontrázott, szidta a védőket. Mi tagadás, jó volt hallani Siklósi szavait... Jól szerepeltek a serdülő 3000 m-es futók az országos csapatbajnokságon, ahol a Debreceni Sí 67 p. és a Ka­zincbarcikai Vegyész 76 -p. mögött a 3. helyet a Balassa­gyarmati SE szerezte meg 94 ponttal, míg a 4. az SKSE lett 98 ponttal. A csapatok négy futóból álltak. (ács) Barthának és ő 7 m-ről nem hibázott. 2:1. Jó iramban folyt a mérkő­zés a II. félidőben is. Jeck ki­tűnő labdát adott Bástinak, aki elől az utolsó pillanatban hárított Varga. Túrái futott el Kisterenye, 200 néző, v.: dás előtt Kristóf, Kisterenye: Horváth 25 m-ről Losonczi, Bibók, Márkus, labdát. dúlt a játék. Dudást szerelték még helyzetük. Sándor a ka- szögletre, majd a másik olda- pus kezébe lőtte a labdát, kó­lón Horváth mentett veszélyes zelről. A vendégcsapat kemé- helyzetben. Szőlősi lövését nyen, olykor túl keményen védte Vakles. Nagy helyzet játszott, és két védőjátékos is maradt ki a 30. percben. Sző- sárga lapot kapott. A 82. perc- lősi beadása után a labda Du- ben Horváth tisztázott veszé­ügyes volt, megszerezte és ön- . zetlenül Jeck elé gurította, aki rtYmc>s’ .JO ne* díszkíséret mellett, nagy nyu- „p.™1 ado ®8yuttes ®s az galommal lőtt a kapu bal ol- SBTC-nek három vereséggel a dalába 3-1 hata mögött kellett kiallma erre a találkozóra. A tarjániak Elaludt az SBTC-védelem a bizonyítottak és teljesen meg- . 69. percben. Csak nézte a vé- érdemelt, nagy gólarányú győ­a s!íí old,,n’ de gyatrán dősor, hogy a szünet óta Stra- zelmet arattak. Az első per- mellé lőtt. Elénk volt a játék, ub helyén játszó Nell kiugrik cekben kissé meglepődtünk, paprikás a hangulat, nagy gs a kifutó Szőke mellett gólt hiszen váratlanul gólt kapott kedvvel játszott a tarjáni csa- [g. 3.3. az SBTC. A gól után minden pat. Básti 35 m-ről hatalmas úgy ment, mint a karikacsa­erejű lövést küldött kapura és Az SBTC kontrázott és' egy pás. Igaz ugyan, hogy az a labda a jobb felső kapufáról perc múlva Jecket felvágták a Egyetértés jól védekezett, de pattant vissza. Szünetben a jobb oldalon, a 16-os magas- aztán szünet után amikor az Bartha helyett beállt Szoó ságában. Básti állt a büntető- SBTC Jeck és Szoó révén a több jó labdát kapott és jól nek és kapu elé nyeste a széleken egymás után vezette a veszélyes támadásokat, nem tudott ellenállni. Eredménye­sen működött a tarjáni tá­madósor és ha a gólokhoz a kihagyott helyzeteket is hoz­zászámoljuk, akkor nem túlzás ha elmondjuk, az Egyetértés­re hízelgő az eredmény. Ja­vult az SBTC játéka, harcos erényeket csillogtatott á csa­pat és remélhetőleg ez a győ­zelem kedvcsináló lesz a kö­vetkező fordulókra. Az SBTC kapujában Szőke helytállt, a védelemben Gecse jeleskedett. Jól lépett közbe és a szerelések mellett jól is in­dított. Kmetty is sokat dolgo­zott, gólja dicséri. Varga vé­gigdolgozta a mérkőzést, Hor­váth F. is fáradhatatlan volt. Ügyesen játszott Bartha és Szoó. Utóbbi lendületet vitt a játékba. Básti főleg a második félidőben nagyszerűen irányí­tott. Jecket elfutásai, pontos labdái és két gólja dicsérik. A Kajdi helyett beállt Kegye is igyekezett. Kovács a tőle meg­szokott harcos felfogásban küzdött. Az Egyetértés védelme gyakran megingott, igaz ez el­sősorban a tarjániak érdeme. Siklósi játéka tetszett és a két szélső is több veszélyes tá­madást vezetett. Nell lendüle­tet próbált vinni a játékba több-kevesebb sikerrel. Marton játékvezető kifogás­talanul látta el felaclatát. Szokács László Tartalékmérkőzés SBTC—VM Egyetértés 1:0 (0:0) Salgótarján, 1000 néző, v.: csári) — Bodnár, Balogh, Sas- Szécsényi. Salgótarján: Magyar yári. Szántai, Nagy, Geiger, (Rádi) — Simon, Miklós, Sáf- Karába, Gajda, Weipert, Ki- r4n„ - ... ’ ralyhegyi. Gollovo: Kriskó, rany, Szabó, Antal, Zvara, (ii_esből). Jó: Miklós, Szabó, Szlifka, Kriskó, Csikós, Loch. Csikós, ill.: Bodnár, Balogh VM Egyetértés: Lengyel (Mo- Gajda. Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen Kisterenye—Sátoraljaújhely 1:0 (0.0) csúszott el. Dudás lyes helyzetben, Szőlősi, majd kapu fölé lőtte a Králik lőtt a másik oldalon Kt-álik, Szilágyi, Szőlősi, Tar- Szünet után is támadásban veszélyescn' lósi, T°ldi Nándor- (Tőre), Du- maradt a bányászcsapat. Végig változatos, nagy iramú, das. Edző. Szojka Ferenc. Toldi nagy lövését vedte a 5ZÍnvonalas mérkőzésen a volt Molnár, vendegek kapusa, majd Dudás egyesületi vezető, Juhász Ist­tkievicz, durrantott mel’~ * 00 ----­N agy, Sütő, Telenkó, Perecsi ben született a II., Perecsi I., Mondi. Edző: egyetlen gólja. Fekete László. Vizes, csúszós talajon, tere- nyei kezdeményezésekkel-üjhely: Vakles rr , k° . lálkozót. A nagyobb határo- .... ,, n zottsággal játszó és több hely­athat0 nagy lövesse! küldte a ze(et teremtő kisterenyei csa labdát 16 m-röl a jobb sarok ba. 1:0 A hazaiaknak volt pat megérdemelten győzött Jó: Losonczi, Szilágyi, Tarló- si, Toldi, illetve: Toronyi, Lengyel. — győri — NÓGRÁD — 1972. október 10., kedd