Nógrád. 1972. október (28. évfolyam. 232-257. szám)

1972-10-11 / 240. szám

Atlétikai versenyt ren­deztek Pásztón. Az ál­talános iskolás fiúk 60 m-es síkfutásának ver­senyzői a célban Nemrégiben vonult visz- sza az aktív játéktól Vass István, a Pásztói KSE kézilabdába. • A megyei I. osztályban szereplő pásztói csapat volt játékosa nem lett hűtlen a kézilabdához. A megyei ifjúsági baj­nokságban induló pász­tói lányokat segíti hasz­nos tanácsokkal, mint képünkön is látható Megyei I. osztálj Öt pályaválasztó biztosan győzött Romhány és a Vörös Csillag SE nyert idegenben — Döntetlen Dejtáron Hármas kiállítás a KM Egyetértésből Tizennégy csapat beállította az idény góllövőcsúcsát a Jakab Meglepetésre a vendé- megyci I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi 8. forduló- gek léptek fel támadólag, jában. A nyolc találkozón ugyanis 35 gól esett, mint két hét- mégis a 25. percben Pénzes tel korábban. Csak Mátraverebély és az Ötvözet MTE csa- szerzett vezetést a hazaiaknak, társora maradt gólképtelen, öt pályaválasztó biztos győzel- majd öt perc múlva Kissimon met aratott. Romhány csapata Egyházasgergén, míg a Vörös volt eredményes. 0:2. Szünet Csillag SE Hugyagon aratott fontos győzelmet. Érdekes, hagy után a hazaiak a biztos győ- az idén szokatlanul gyengén kezdő rétságiak második győzel- zelem hiedelmében „lazítot- müket szerezték idegenben. Az egyetlen pontosztozkodás Dej- tak”, s a 70. percben Gál, két táron történt. A sportszerűségen is ritka csorba esett. A perc múlva pedig Szarvas gól- KM Egyetértés csapatából gyors egymásutánban, mondhatni jával máris kiegyenlítettek a egyszerre három játékos jutott a kiállítás sorsára. Az együt- lelkesebb vendégek. A 76. tes vezetői nem is emlékeznek rá, mikor törént csapatukkal percben ismét Szarvas volt hasonló eset hosszú NB III-as szereplésük óta. S most is eredményes, majd a 80. perc- már akkor követték el a hibájukat a vétkesek, amikor már ben Wágner öngólt lőtt. 4:2. 5:l-re vezetett a ZIM. Viszont a megmaradt nyolc játékos Az utolsó percben Bállá szé- húsz percig már nem kapott gólt. • pített. A vendégek megérde­melten nyerték a sportszerű mérkőzést a lélektelenül és sok hibával játszó hazaiak el­len. Jó: Gál (a mezőny leg­jobbja), Szarvas, Kristófik, ill.; Pénzes. SOMOSKŐÚJFALU— ÖTVÖZET MTE 4:0 (2:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Kézilabda NB II. SBTC—Kazincbarcikai Vegyész 6:2 (4:1) Salgótarján, v.t Bakos. SBTC: Miskolci VM—Salgótarjáni Építők Znak — Oláhné (2), Takács (—), 26:18 (13:13) Sulyok (—), Deák (—), Nagy (1), Lukács (3), Somoskői (—). Edző: Miskolc, v.: Tóth, Juhász. Epi- Szabó Gábor. . , tők: Gulácsi — Nagy (7), Kovács Az első percekben hazai kézen j_, (3)> Kucsera (2), Lovász (4), vándorolt a labda. Betörésre senki Ipolyi (i), Nádudvari (1). Cs.: Pő- sem vállalkozott. A 6. percben egy OZOSi Kiss (—), Prém (—), Czlm- kihagyott hetes után Nagy szer- mer (—), Ideiglenes felkészítő: zett vezetést. Az első gól meg- Harmös László, nyugtatta a kedélyeket. A táma­dó játék eredményesebbé vált. Bár a mérkőzés tétje nagy volt. A a lövések kezdetben a kapuién hazaiak a bajnokságért harcoltak, csattantak, s jócskán akadt ki- Az Epitők a biztos vereség tuda- hagyott nagy helyzet Is. A 18. tában könnyedén játszottak, . s perc után változott a játék képe. meglepetésre a 40. percig egy-két Ekkor az éles, jól helyezett lövé- góllal vezetve nyílttá, sőt ré­sek a hálóba szálltak. A II. jé- ménytellvé tették a küzdelmet, A tékrészben nyolcperces gólnál- véghajrában a vesztésre álló mér- küli altatással folytatódott a ki- kőzésen, amikor a bajnokság is esőjelöltek nagy küzdelme. Az elúszni látszott, a hazaiak já- SBTC négygólos vezetést szer- tékvezetől segédlettel fordítottak, zett, s előnyét elsősorban színvo­nalas Védőjátékkal tartani tudta. M. L. Táblázatok az NB Ill-ból ÉSZAKI CSOPORT 1. St. Kohász 8 7 1 — 29-6 15 2. Hatvani K 8 6 1 1 14-5 13 3. Borsodi B. 8 6 — 2 18-6 12 4. Papp J. SE 8 5 — 3 23-8 10 5. Egri Vasas 8 4 2 2 14-8 10 6. Trencsényi SE 8 4 2 2 11-6 IP 7. Edeléhy 8 5 — 3 13-10 10 8. Egercsehi 8 4 2 2 13-12 10 9. Miskolci B. 8 3 3 2 10-6 9 10. Mátranovák 8 3 1 4 9-23 7 11. Királd 8 1 4 3 10-15 6 12. Petőfibány* 8 2 1 5 16-13 5 13. ,Misk. EAFC 8 2 1 5 8-18 5 14. Ozdvidéki B. 8 1 1 6 3-17 3 15. Jászberényi V. 8 1 — 7 10-30 2 16. Apc 8 — 1 7 3-21 1 f. DVTK 4 2 — 2 6-8 4 Videoton 4 2 — 2 6-8 4 11. SBTC 4 2 — 2 4-7 4 12. Csepel 4 l 1 2 11-13 3 13. Pécs 4 1 — 3 9-8 2 14. Rába ETO 4 — 2 2 7-9 2 15. Komló 4 — 2 2 0-4 2 16. VM Egyetértés 4 — 1 3 6-9 1 ST. ZIM—KM EGYETÉRTÉS szemerkélő esőben, s a csú- 5:1 (3:1) szós talajon is időnként isko­lajátékot nyújtott a hazai Salgótarján, Forgács-telep, együttes. A 10. percben les- 150 néző, v.: Gergely. St. ZIM: gólt lőttek a lapujtőiek, öt Baár — Raáb, Nagy, Rácz — perc múlva azonban már ve- Pántya, Lászlók (Hesz) — Ora- zettek, s a félidőig több gólt vecz, Újházi, Angyal, Bandúr, is rúghattak volna. Szünet Huszár. Edző: Bandúr Mihály, után jó játékkal 4:0-ra elhúz­KM Egyetértés: Kovács E. — tak. A Volán a hajrára ja-, újházi: Somos: Balázs Z. Tőzsér, Kovács V., Csapó — vult fel, s ekkor szépített. Gól- Szabó A., Eisler, Berta — Kovács B., Kovács T. — Ge- lövő:* Horváth, Tóth S., Óra- Czikora, Rozgondi — Séber cse (Tolnai), Géczi, Kakuk, vecz S., Juhász I., ill.: Ivá- (Bodzási), Kakuk, Jusztin, Ba- Nagy, Kovács L., (Susán). nyi J., Bencsik. Jó: Juhász lázs E. (Gabora), Szabó O. Felkészítő: Balogh Gyula. Az II., Horváth, Tóth S., Óra- Edző: Tóth István. Ötvözet: 5. percben Kovács L. góljá- vecz S., Juhász I., ill.: Muflár, Somoskői — Benkő, Pál (Ká­vái a vendégek szerezték meg Gyimesi, Horváth, a vezetést. A 20. percben köz­vetett szabadrúgásból a sorfa­lat átlőve Oravecz egyenlített. A 28. percben Huszár beadá­sát előrevetődve ismét Óra- , _ , . inA . au.>„ vecz juttatta a hálóba, 2:1. A banyagépgyári palya, ' tak a számbeli fölényben le­14. percben Angyal cselezge- 5°’ J' _ LL®' vő ötvözeti védőkkel, s csak ST. BANYAGÉP SK— MATRAVEREBÉLY 3:0 (2:0) zlnczi), Kiss, Keleti — Pün­kösdi, Hulitka — Bábel (Fo­dor), Szecsődi, Török, Nagy. Edző: Mester Sándor. A vé­_ , _ _ ...... , gig nagy fölényben támadó Salgótarján, Zagyvapalfalva, somosiak nehez'n boldogul_ tett, Kovács V. nem látta ki­futó kapusát és hazaadásként öngólt lőtt. Az 50. percben nagy tömörülés támadt a ven­dégek kapujánál, s a sok láb között Újházi lövése talált utat a hálóba. Tíz perc múl­va 20 méteres szabadrúgásból Bandúr a sorfal mellett a jobb kapufa mellé bombázott. 5:1. A 70. percben a már sár­ga lappal korábban figyelmez­Szegedi (Szilágyi) — Zoltán, Tamás, Juhász — Andó, Put- nok (Takács) — Oláh, Fe- rencz, Jenei, Molnár K., Fii­kor. Edző: Benke János. M.- verebély: Kormos I. — Kor­mos G., Zagyi G., Jakubovics — Szabó, Benus — Sári, Za­gyi F., Zagyi L., Zeke, Kor­mos II. Cs.: Gáspár, Verebé- lyi Gy. Edző: Pál József. A azok hibáiból szerezték gól­jaikat. A 65. percben Pál térd­sérülést szenvedett, s le kel­lett cserélni. Góllövő: Jusz­tin (2), Szabó O., Bodzási. Jó: Szabó A., Czikora, Rozgondi, 111.: Kiss, Benkő, Hulitka. DEJTÁR—BGY. VOLÁN 1:1 (1:1) Dejtár, 300 néző, v.í Fodor) jól kombináló hazaiak a 25. tetett Kovács V megrúgta Percben jutottak vezetéshez a Dejtár: 'Mezei — Farkas F., Huszárt s a játékvezető ki- védekezésre berendezkedett Maczkó, Gál - Csókás!, Sin- Ulította. Tüstént ott termelt vendégekkelszembenEkkor a kó _ varga, Trubin, Kovács, Kovács B. és Géczi — méltat- ?ui®0. old,alrdl átlőtt labdát a Kremnicsán G., Danicz. Cs.: lankodásra készen. Megsértet- L°*?b<ÍJ1s?:«kot5 helyéről kapas- Bárosi> Farkas F. Felkészítő: ték a jáétkvezetőt, aki szem- ból olᣠvagta f, haldba' A Mackó Mihály. Bgy. Volán: rebbenés nélkül őket is kiál- 40: Percben egy jó szoktetés- Naszály — Deme, Halász, látottá. A hátralevő időben a sel /??el futott el, s a ka- Bernáth — Dr. Halász, Boksa n>olc főre csökkent vendé- Pust, kicselezve gurított a bal - Kiss, Szalai, Szilágyi, Ha- gek jobban játszottak. Jó: sarokba, 2:0 Az 55. percben vaj, Gajdos. Cs.: Marosvölgyi, Nagy, Rácz, Oravecz, Bandúr szabadrúgáshoz jutott a Bá- Berki. Edző: Vidomusz Já- (a mezőny legjobbja), ill Várják a labdát a kezek. Je­lenet a Szőnyi SE—St. Bolyai ifjúsági mérkőzésről. Félidő­ben a tarjáni gimnazisták még 4:l-re vezettek, aztán jól hajráztak a Szőnyi SE kézisei és 5:5-re végződött a találko­zó Herbst Rudolf felvételei nyagép, Zoltán állt neki a nos.Alig kezdődött a játék, az Labdának, s 20 méteres nagy első támadásból óriási gól­erejű lövését kiejtette a ven- helyzetet szalasztottak el a dégek kapusa, Ferencz ott tér- gyarmatiak. Az ellentámadás­mett, elhúzta a labdát, s a ból Danicz viszont megszerez­hálóba továbbította. 3:0. Az te a vezetést a dejtáriaknak. Karancslapujtő, 200 néző, v.: eredmény nem fejezi ki hí- változatos játék folyt egy­Kakuk. K.-lapujtő: Híves ven a hazaiak fölényét. Jó: aránt elhibázott gólhelyzetek-* (Tóth A.) — Gordos, Novák Juhász, Fiikor, Ferencz. Andó, kei. a 70. percben tömörülés­— ‘ ‘ ‘ — - iii.: Zagyi G., Jakubovics. Tőzsér, Kakuk, Susán. KARANCSLAPUJTŐ— Sí. VOLÁN 4:2 (1:0) Gy., Telek — Juhász II., Lan­tos — Juhász I., Horváth, Oravecz S. (Kovács Gy.), Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. St. Volán: Nagyfejeő — Kővári, Muflár, Pusnyik — Gyimesi, Iványi J. — Muzsik, Iványi G., Horváth, Szarka (Pozsonyi), Demeter (Ben­csik). Edző: Salgó György. A ROMHÄNY— EGYHAZASGERGE 2:1 (1:0) Egyházasgerge, 100 néző, v.: Nagy II. Romhány: Varga J. — Varga I., Gregor, Pász­tor — Gyurcsó, Balázs — Ton- hauser (Zagyvái), Túri, Meló bői Gál öngóljával egyenlí­tettek a vendégek. Jó: Csóká- si, Varga, Trubin, ill.: Deme, Halas, Szalai, MOHORA— KARANCSKESZI 3:1 (1:0) Mohora, 200 néző, w: Lé* vavári. Mohora: Jambrik Az október 15-1 9. fordulóban: Salgótarjáni KSE—Ozdvidéki Bá­nyász, Mátranováki Bányász— Tencsényi SE, Egercsehi—Hatvan, Edelény—Borsodi Bányász. ESZAKKOZÉPCSOPORT 1. Lehel SC 8 5 3 — 14-3 13 2. EPGÉP 8 6 — 2 20-8 12 3. St. öblösü. 8 5 1 2 14-11 11 4. Bp. ÉPFU % 8 4 2 2 14-10 10 5. Sashalom 8 3 3 2 12-9 9 fi. Tűzoltó D. 8 4 1 3 11-8 9 7. St. Síküveg 8 3 3 2 10-7 9 8. ÉMTK 8 4 1 3 14-15 9 9. KÖVAC 8 2 4 2 13-10 8 10. Bgy. SE 8 3 2 3 10-10 8 11. IM Iklad 8 3 1 4 8-10 7 12. Cinkota 8 2 2 4 11-13 6 13. Gázmüvek 8 3 — 5 9-18 fi 14. Pásztó 8 2 1 5 7-13 5 15. K. Sörgyár 8 2 — 6 9-14 4 16. Palotás 8 1 — 7 4-21 2 Az október 15-i 9. fordulóban: Palotás—Sashalom, Slküveggyár- EPFU, öblösüveggyár—SMTK, K. Acél—Balassagyarmat, Lehel SC— Pásztó. NB I TARTALEKCSOPORT 1. Vasas 4 3 — 1 11-8 6 2. SZEOL 4 3 — 1 8-5 C 3. Bp. Honvéd 4 3 — 1 6-3 fi 4. Ü. Dózsa 4 2 1 1 11-8 5 5. FTC 4 2 1 1 5-3 5 Tatabánya 4 2 1 1 5-3 5 7. ZTE 4 2 1 1 5-4 5 8. MTK 4 2 — 2 6-6 4 Röplabda Közel az érmes helyezésekhez! megszerzéséért folytatott küz­delemben. Még három forduló van hát- előző játszmát elvesztette. A ra a röplabda NB II. ez évi debreceniek a vártnál na- bajnoki küzdelmeiből. A gyobb ellenállást tanúsítottak nógrádi együttesek közül az a továbbiak során is, végül St. ZIM az ezüst-, az SBTC a azonban elfáradtak, s ez a ru- bronzérem megszerzéséért küzd tinosabb és ütőerőben fölény - majd a bajnokság hajrájában, ben levő hazaiak győzelmét s az előkelő helyezések eléré- jelentette. Az üveggyári csa- sére meg is van az esélyük, patból nagyon jó mezőnymun- Nem kell szégyenkeznie Icájával Sándor L. emelkedett Miklósné, Balogh, Hanyiné, azonban az Öblösüveggyár és a ki. Fürjesi néhány, szemre is Gubányi, Földiné, Molnár. Cs.: Kisterenyei Bányász csapaté- látványos ütésével, Félegyházi Denk, Szabó Zs. Edző: Tóth nak sem. Eddigi eredményeik munkabírásával vétette magát András, alapján ők is esélyesek a me- észre, zőny első felében végezni. Bár az St. ZIM vereséget szenve­dett vasárnap Budapesten, jö­vő heti hazai mérkőzésén a v Typográfia elleni győzelmével Budapest, v.: Kalász. Sí. biztosíthatja a második hely ZÍM: Szedlák, Monori, Balázs, végleges megszerzését. Zalán I„ Farkas, Galló. Cs.:-„«„„„„„I Szirmai, Liptai. Edző: Kőbán időjárás okozta nehézségekre ST. ÖBLÖSÜVEGGYÁR László. jellemző, hogy a mérkőzés —DASE 3:1 (—11, 9, 7, 11) A végig zuhogó esőben le- folyamán öt alkalommal kel- Munkás u., vezette: Sándor., játszott mérkőzésen nagyon lett labdát cserélni, miután az Sí. öblösüveg: Fürjesi, Ta- szoros küzdelemben győztek a esőzés miatt az a játékra al- kács, Sándor L., Szomszéd, budapestiek. A salgótarjáni kalmatlanná vált. Az igen lel- Papp, Bodor. Csere: Félegyhá- együttes formája alatti telje- késén küzdő gárdából is ki zi,. Sárai Z., Sándor Cs. Edző: sítményt nyújtott, az időjárás kell emelni Gubányi, Földiné Félegyházi Pál. is befolyásolta megszokott és Hanyiné, valamint a cse­A hazai együttes nem a technikás játékuk elmaradá- reként beállt Denk teljesít­megszokott összeállításban sát. A megnyert játszma így menyét, kezdte a mérkőzést, ezért az is döntő lehet az ezüstérem Dr. Jaeger Ede OSC—ST. ZIM 3:1 (11, 12, —10, 13) Női mérkőzés SBTC—OSC 3:2 (8, —13, 6, —14, 8) Budapest, v.: Molnár. SBTC: Kétórás mérkőzésen nagy küzdelemben nyertek a fekete­fehérek. Győzelmüket első­sorban a mezőnyjátékosok ki­tűnő feladásainak köszönhetik, mert a négy ütőjátékos ezek­ből a labdákból jó támadójá­tékkal szerezte a pontokat. Az J., Termán, Meló L. Edző: Va- „ „ „ " ~ sas István. E.-gerge: László ^agy> Szentgyorgyi, Szilfai sas Z. — Gordos Z., Gordos I László A. — Pilisi, Gordos L, — Gecse A., Gordos A., Ge­ese Á., Simon, Gordos O. (Gor­dos L. II.). Edző: László Lász­ló. Szemerkélő esőben válto­Petrik, Vidámi — Dudás L., Kukucska, Dudás P., Osztro- vics, Vrbovszki. Edző: Kovács László. K.-keszi: Gombkötő — Sikna, Básti, Lőrincz — Vanya, Kazereczki — Bakos, zatos, sportszerű mérkőzést £arJáni, Zsidai, Nagy L., játszott a két csapat. Az’I. Szecsko. Edző: Kollar Gyula, félidőben a hazaiak több íz- A na?y lra™u> közepes szín­ben is megszerezhették vol- ™nalu, sportszerű mérkőzésen na a vezetést, azonban kapu- kiitefmas lelkesedéssel játszó suk egyetlen hibáját a ruti- bs*zalak megérdemelten nyer- nosabb vendégek használták a váratlanul gyenge for- ki. Szünet után is a hazaiak m,fban a. legbiztosabb kezdeményeztek többet, de a gólhelyzetekben ul rendre hi­bázó vendégekkel szemben. remekül védekező romhányiak kapuját csak egyszer sikerült bevenniök. Góllövő: Termán, Meló L., ill.: Gordos A. Jó: Varga J. (a mezőny legjobb­ja), a közvetlen védelem, Ba­lázs, Meló L., ill.: Gordos I., Gordos A., Simon. VÖRÖS CSILLAG SE— HUGYAG 4:3 (0:2) Hugyag, 150 néző, v.: Harth. Vörös Csillag: Csonka — Jele, Sági, Lisovszki — Suba, Gál — Szabó, Szarvas, Molnár, Kristófik, Zachar (Miklóssy). Felkészítő: Győri Ferenc. Hugyag: Szuhánszky — Me­ló, Győri, Wágner — Hoff­man (Antal), Bállá — Varsi, Sándor, Csernyik, Pénzes, Kissimon. Edző: Vidomusz Góllövő: Osztrovics (2), Vrbovszki, ill.: Básti, ~ Jó: Szentgyorgyi, Vidámi, Kukucs­ka, Vrbovszki, ill.: Básti, Ka- zareczki. A BAJNOKSÁG ÄLLÄSA 1. St. ZIM 8 2. Somos 8 3. K.-keszi ft 4. Romhány 8 5. K.-lapujtő 8 6. Mohora 3 7. M.-verebély 8 8. Hugyag 8 9. Bgy. Volán 8 10. KM Egyetért. 8 11. St. Bányagép 8 12. E.-gerge 8 13. St. Volán 14. Vörös Csili. 15. Dejtár 7-1 32-10 14 6 1 1 27- 8 13 512 16-12 11 5 1 2 10- 7 11 422 11-12 in 413 13-14 9 323 14-18 8 314 21-16 7 2 3 3 10- 9 7 314 15-16 7 314 13-15 7 2 24 13-22 fi 8134 13-22 3 8215 14-25 5 125 6-13 16. ötvözet MTE 8 12 5 10-19 összeállította: Andó Miklós NÓGRÁD — 1972. október 11., szerda %