Nógrád. 1972. október (28. évfolyam. 232-257. szám)

1972-10-04 / 234. szám

Atlétika SKSE-atléták pontszerzése a Népstadionban Lila, vörös, kék, zöld me- Szőke egyéni csúcsot futott, zett „güris számot” választót- legitök. Zsongás a Népstadi- és a váltó eredménye is me- tak, középtávon versenyeznek ónban. Nézők nincsenek, de gyei ifjúsági csúcs. Felhang- hétről hétre. Többségük 2—4 annál több atléta. Az orszá- zott az eredményhirdetés: éve atletizál. Varga János 16 gos váltóbajnokság izgalmas, 4x1500 m-es ifjúsági váltófu- éves szakmunkástanuló An­srdekes küzdelmet hozott. Pontosan 16.37-kor dörrent a startpisztoly, és nekivágtak az ifjúsági versenyzők az el­ső 1500 méternek. Az ifik 4x1500 m-es versenyében 18 csapat — köztük az SKSE — állt rajthoz. Varga, a tarjáni­ak első futója nagyszerűen , , . , ... . tartotta magát. Jó idővel, ™ndta- 17 “ tervezett a dolgoZnak- és a Népstadion­1:18,4-el váltotta Szilágyit, csapatnak, de aztán megnyu- ban- ahol végeredményben 6­godott, mert vasárnap újra an képviseltek Nógrád megye bizonyítottak a fiatal SKSE- atlétikáját, értékes pontokhoz futók és a 4x800 m-es váltó- jutották az SKSE-t. Ami még ban az előkelő 6. helyet sze- örvendetesebb: jövőre 4x1500­rezték meg. Üjabb értékes °n együtt marad a gárda, pontszerzés — megyei ifjúsá- egyedül Szilágyi „esik ki", gi csúccsal. Sőt, két év múlva is erős le­tásban: 1. Szegedi VSE 16:50, gyal János edző tanítványa 2. * Bp. Honvéd A. 16:52,2, 3. Szilágyi Tibor 18 éves, laka- Bp. Vasas 17:06,4, 4. Dunaúj- tos, Kadlecsik Károly 17 éve^ város 17:10, 5. Kazincbarcika gimnazista, Szőke Attila 17 17:10,4, 6. Szekszárd 17:13,8- éves lakatos, Wollner Ákos 18 7. Nyíregyháza 17:22,8, 8. éves szakmunkástanuló és SKSE 17:23,6, 9. BEAC 17:31,4. Filep Miklós 18 éves főiskolás Hertelendi edző egy kicsit Hertelendi Béla edző tanitvá- bosszankodott, mert mint el- nyal. Hetenként keményen SPORT W'VV'W Bki jól küzdött ugyan, visszaesett a 8. helyre 4:23,4-el adta át a stafétabo­tot a 3. futónak, Szőkének. Szőke belevágott. Az első há­rom versenyző megugrott, Szőke azonban egy bolyban, a Az SKSE a második időfu­het a váltó. Nem túlzás: re­4—7. helyen jól tartotta a — ------- ------------------- ,__ __ , . v áltót Időeredménye 4-214 tamban indult, és ezt meg- tuénykedhetunk, hogy egy ki­váltót. laoereamenye 4.zi,4 v tűnő középtávfutó gárda nő volt, amikor startolt az SKSE nyerte. Eredménye. 8.15.2 .. . befutója, Kadlecsik, a 17 éves raeP volt az első futó 2:03-al, fel, SaigóUrjanban.^ ^az Bolyai gimnazista, aki társai majd Szőke 2:05; Keinónak becéznek. Időered- 2:05 és Vollner 2:02,4 volt a ménye 4:20,2 volt, s ez azt sorrend. Filep és Szőke ered- jelentette, hogy az SKSE fia- ménye egyéni csúcs, tál váltója a 8. helyet szerez- Érdemes néhány mondat te meg — pontot szerzett a erejéig időzni ezeknél a fia- Népstadiónban. Mint kiderült, tál atlétáknál, akik úgyneve­Kadlecsik SKSE-nél. Ezen fáradozik Hertelendi Béla, aki edzőtár­saival várja a középtávfutás­hoz kedvet érző fiatalokat az edzésekre a hét bármely nap­ján az SKSE-stadionban. (szokács) Jól rajtolt Nógrád labdarúgó-válogatottja Áz ifjúsági labdarúgó-vá- — Könnyen nyerhettünk logatottak országos tornájá- volna, de meg kellett elé- nak 1. fordulójában jól raj- gednünk a döntetlennel, toltak Nógrád fiataljai. Az Csapatunk gólját Oláh sze­li júsági válogatott, Kovács rezte, s 1:0-ra vezettünk fél- János szövetségi edző és időben. A hazaiak a 60. Győré István szövetségi ka- percben egyenlítettek, és pitány vezetésével már áp- 1:1 maradt a végeredmény, rilisban megkezdte a felké- Kapufát is lőttünk, és Cson- szülést. ka, valamint Tóth hibázott, — Az első „behívásra” 35 & helyzetben. Van még ja- fiatal lebdarúgó jelent meg, vítanivaló — summázta közülük szűkítettük a kere- véleményét Kovács edző. tét 18-ra. A tornára egyéb- — Elfogódottan játszottak ként 30 játékost lehetett ne- a fiúk, túlságosan tisztelték vezni. A válogatott megkö- a pestieket. Reméljük, ha- zelítően 15 edzőmérkőzést zaj pályán visszavágunk a játszott, jórészt salgótarjáni fővárosiaknak — toldotta csapatokkal, az NB-s együt- meg az edző szavait Győré tesek tartalék gárdájával, kapitány. Jól szolgálta a felkészülést, ' ... ,. , . _ Sikeres volt a rajt es bi­nagy segítséget jelentett a , . , .. • i zakodva tekint a válogatott megyei labdarugo-szovetség- lpcközelebbi taláikozb elé tői, hogy a fiúk egy hétig a legKozelebbi találkozó elé, Nagybátonyban, előkészítő a™kor Komárom áloga- edzőtáborozáson vettek részt, fttja látogat Salgotarján- - tájékoztatott Kovács Já- ^ A mérkőzést október 12­nos edző, akitől Győré 1st- gj» orak°r ren,de/lk az van vette át a szót: oblosuveggyán pályán­— Nógrád válogatottja a (ács) V. csoportba került Komá­rom, Pest és Budapest V. csapatával. A mérkőzéseket oda-visszavágós alapon bo­nyolítják le. és a hat csoport eiső helyezettje és a két leg­jobb második kerül a jövő­re megrendezésre kerülő or­szágos döntőre. A döntő mérkőzéseit Tatán rendezik. Kovács edző elmondta, hogy az első találkozóra Bu­dapesten került sor, ahol Zuglóban Budapest V. csa­patával mérkőzött Nógrád válogatottja. Megyénk fia­taljai a következő összeállí­tásban léptek pályára: Balázs Zs. (SBTC) — Rigó S. (SBTC), Zsédely P. (SBTC), Bakos J. (Karancs- keszi), Varga S. (SBTC), Nyerges Cs. (SKSE), Berták B. (SKSE), Oláh J■ (Kistere- nye), Szlivka L. (SBTC), Tóth E. (SKSE), Pilinyi A. (SBTC). Csereként játszott: Kovács B. (Kisterenye), Hor­váth J. (K.-lapujtő), Nagy P. (Mohora) és Csonka Cs. (SBTC). Mai eportraű-ior KÉZILABDA NB II. Keleti csoport: Sal­gótarjáni Építők—Ganz Vil­lany, Salgótarján, St. Építők- pálya, 15.30, v.: Tari, Temesi. LABDARÚGÁS Az MNK nagydöntője 1. forduló: Bárnai FSK—Buda­pesti VSC. Barna, 14.30, v.: Szabó Z. Teke NB II. Nagyarányú vereség Kecskeméten Az NB Il-es nagygolyós teke-csapatbajnokság 8. for­dulójában az St. Öblösüveg­gyár együttese a Kecskeméti Petőfinél vendégszerepeit. Saj­nos, az Öblösüveggyár ezúttal mélyen formája alatt játszott. A hazaiak ugyanakkor nagyszerű csúcs- eredménnyel rukkoltak ki. Végeredményben: Kecskemé­ti Petőfi—St. Öblösüveggyár 8 0 (2717:2360). Eredmények. K. Petőfi: Kiss 471. Gyeb- ránszki 459- Balogh 466, Ta­más 445, Kun 434, Orbán 442, St. öblös: Mag 405, Huram Gy. 375, Huram S. 371, Jám­bor 397, Klauber 399, Kovács A. 403. A soron következő 9. for­dulóban a TIsza-parti csapatot, a SZAK-ot látják majd ven­dégül Salgótarjánban. Megyei 1. osztály Döntetlen négy mérkőzésen Somoskőújfalu fölényesen nyert idegenben — Karancskesziben elszenvedte első vereségét a ZLM — Nincs már veretlen A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi 7. kas, Mackó, Gál — Csókást, fordulójában négy mérkőzés végződött döntetlenre. A pont- Sinkó — Varga, Trubin, Ko szerzés a vendégcsapatokat dicséri. Az elmúlt fordulóban cs^’páros^Mifuk ^ Felkészf idegenben győztes Vörös Csillag SE most otthonában szenve- tő: Mackó ’ Mihály. Ötvözet dett nagy vereséget a Somoskőújfalui vendégektől, Karancs- Sipos — Benkő, Kiss, Lengye kesziben elveszítette idei veret lenségét a listavezető ZIM is. Keleti (Hulitka) — Szecsődi Romhány és a Bgy. Volán nyert a pályaválasztók közül. P.a^eI *Tót^ ~ ?_ün kosdi, Torok, Pál. Edző: Mes tér Sándor. Az alacsony szín _ .... . , , „ , . vonalú mérkőzésen nem ala KM Egyetértés— degek 16-osán pattogott a láb- kujt ki jó játék mert a ha Karancslapujtő 2:2 (2:2) da. Takács betartott Muzsik- zaiak ls átvették a csapko nak, s ő szenvedett lábséru- dást a vendégektől. Így job- Kazár, 200 néző, v.: Léva- lest. Az itelet. 11 -es. A ven- kára a két 16-os közt folyt a vári. KM Egyetértés: Balgoh degek le akartak vonulni. Hu- játék. A 22. percben dejtári — Tőzsér, Kovács V., Csapó ?ay.ona, majd folytatódott a szögletrúgás után Trubin mei­— Molnár, Kovács B. — Ge- Játék. A büntetőből Pusnyik léről vágódott a hálóba a lab- cse, Géczi, (Kovács T.), Ka- kiegyenlített. 1:1. Helyzeteik da. 1:0. A 70. percben Pün- kuk, Nagy (Tolnai), Kovács alapján a hazaiak álltak kö- kösdi egyéni játékkal egyen­L. Edző: Újházi István. K.- zelebb a győzelemhez. Jó: lített. 1:1. Jó: Mackó Mezei, iapujtő: Híves — Gordos, Te- Szegedi, Andó, Tamás, Fe- Trubin, Kremnicsán G. ill.: lek, Lavaj (Kovács Gy.) — rencz, Molnár K., ill.: Muflár, Kiss, Lengyel, Török. Novák, Lantos — Oravecz S., Pusnyik, Iványi J. Horváth, Juhász I., Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. Mátraverebély— Bgy. Volán—Mohora 3:1 (1:0) „.. , . ... Egyházasgerge 2:2 (1:0) Közepes Iramú, változatos Balassagyarmat, 300 néző, mérkőzést játszott a két volt Mátraverebély, 300 néző v.: v-• Kakuk. Bgy. Volán: Na- NB III-as csapat. A 20. perc- Tajti. M-verebély: Kormos I. szály — Deme, Halas, dr. Ha­ben vezetéshez jutottak a ha- — Kormos G. (Kormos J.), lász, Bernáth (Kalmár) — zai.akL, ,Hlye? kiejtette a láb- Bozó, Zagyi G. — Benus G., L°ksa, Kiss — Szalai, Szilá­ja*'’. Géczi ^ lecsäpott ra es a Zagyi F. — Sári, Zeke, Jaku- Syi, Fedor (Berki), Gajdos, halóba juttatta 1:0. Tíz perc bovics, Zagyi L., Kormos II. Edző: Vidomusz János. Moho- mulva Tóth S.-t buktatták a (Gáspár). Edző: Pál József. E.- ra: Jambrik — Dudás P. (Mé- kazári védők. A büntetőt La- gerge: László Z. — Gordos Z., száros), Szentgyörgyi, Czibulya vaj a kapus kezébe lőtte. A Gordos I., László A. — Pilisi, ~ Szilfai, Nagy — Dudás L., 33. pereljen Juhász III. szög- Gordos L. -* Gecse A. (Zsi- Vidámi, Kukucska, Osztrovics, letrugasäbol Juhász I. fejes- dai), Gecse Á., Gordos A., Sí- Vrbovszki (Kukéi). Edző: Ko- gollal egyenlített, 1:1. Két mon, Gordos O. Edző: Lász- v^cs László. Alacsony szín- perc múlva Tóth S. a rósz- jó László. Az I. félidőben a vonalú, gyenge játékot muta- szul kifutó Balogh felett ível- hazaiak fölényben játszottak, tott a két együttes. Mindkét te a halóba a labdát. 1:2. A s megérdemelt l:0-ás vezetést kapu előtt bőven adódtak gól- 40. percben Híves labbal akart szereztek. A vendégek csak helyzetek. Kihasználásuk a menteni, de a berohanó Ko- szórványos ellentámadásokat hazaiaknak sikerült jobban, vacs L«—ről a halóba pattant vezettek. Szünet után a ha- Góllövő: Gajdos (2), Kiss, ill.: a labda. 2:2. A 65. percben zaiak újabb gólt értek el, Dudás L. Jó: Naszály, Halas, Novak megsértette a játekve- majd könnyelműsködni kezd- dr- Halász, Szalai, Gajdos, zetót, s a kiállítás sorsára ju- tek. A vendégek sikeresen u,*: Szentgyörgyi, Szilfai, Vi- t°tt- . .“. 73: Laya.l cseréltek, jól hajráztak és ki- dámi> Kukucska. S ír kallett cse^elni- használva a hazai védelem Jó. Molnár, Kovács B., Nagy, megingásait — kiegyenlítettek ill.: Lantos, Oravecz S„ Tóth Góflövö: Zeke, Kormos íí . m^ *• Simon, Zsidai. Jó: Benus G., Zeke, Zagyi L., ill.: Gordos I., St. Banyagép—St. Volán Gordos L., Gecse Á., Simon. 1:1 (1:0) Romhany—Hugyag 2:0 (0:0) Salgótarján, Baglyasalja, 100 néző, v.: Nagy I. St. Bánya- Romhány, 400 néző, v.: Hor- Zsidai, Tar jani, Sztremi (Ba­gép: Szegedi — Zoltán, Ta- vúth II. Romhány: Varga J. kds)> Szecskó (Nagy L.). Ed­más, Juhász — Andó, Putnok ~ Varga I., Kaliczka I., Pász- zö:. Kollár Gyula. St. ZIM: — Takács, Ferencz, Jenei, t°r — Gyurcsó, Kaliczka II. Haár Raáb, Nagy L., Rácz Molnár K., Fiikor. Edző: Ben- — Meló J. (Tanhauser), Túri, ~ Pántya (Hesz), Lászlók ke János. St. Volán: Visnyovsz- Balázs, Termán, Zagyvái (Me- (Dudás II.) — Újházi, Ora- ky — Tar (Kővári), Muflár, 10 L-)- Edző: Vasas István. ^ecz> Molnár, Bandúr Gy., Pusnyik — Gyimesi, Iványi J. Hugyag: Szuhánszky — Győri, Huszár. Edző: Bandúr Mihály. — Horváth, Iványi G., Deme- Wágner, Meló — Hoffman’ Jó iramú, változatos mérkő- ter, Szarka, Muzsik. Edző: Sál- Bállá — Varsi (Ferencz), Sán- zes* játszott a két csapat. A gó György. A közepes iramú dori Kissimon, Pénzes, Cser- Percben 30 méteres sza- mérkőzésen mindkét támadó- nyüt. Edző: Vidomusz Jakab, badrúgásból Romhányi bom- sor sok gólhelyzetet hibázott A sportszerű, jó iramú mér- bazott a léc alá. 1:0. A 80. el. A 35. percben Jenei el- kőzésen a vendégek teremtet- Pfrcben már a félpályánál futott,' beadását Ferencz Ta- tek több gólhelyzetet, de rend- •|art a ZIM támadása, ami- kácshoz játszotta, s a szélső re elhibázták. A csereként bér kor Molnár reklamált, s köz- a jobb sarokba lőtte a láb- állt Ferencz a 60. percben vetett szabadrúgáshoz jutottak dát. 1:0. A 75. percben a ven- öngólt vétett. Húsz perc múl- a hazaiak. Ebből Básti az elő­va a hugyagi védők hibáját z°höz hasonló gólt szerzett. Balázs használta ki. Jó: Var- 2;0, Tíz Perc múlva a kapu- ga J., Pásztor, Gyurcsó, Ba- son átívelt labdát Bandúr Gy. lázs, Termán, ill.; Wágner továbbította a hálóba. 1:2. A Hoffman, Csernik. ’ 80- Percben Raáb rosszul, rö­viden adott haza, Bakos rá- Somoskőújfalu— csapott a labdára, s a kifutó Csillag SE IÄ, Tí“í“,..A. IIRSomos-5B láZÖ’zV‘: Sqa*0 Nag^ L-^ZIMr^zabáfyUlan­l1: Baiazs Z. — Szá- kodott, s a játékvezető kiál­o° Jí s erL Berta — Séber, lította. Jó: Romhányi (a me- Rozgondi — Gabora, Szabó O., zőny legjobbja), Vanya. Tar­fßodzösn TÁlh ^I?lliár jóni’ Bakos, ill.: Bandúr Gy„ (Bodzási). Edző: Tóth István. Rácz, Baár. Vörös Csillag: Fábrl — Jele, Karancskeszl—St. ZIM 3:1 (1:0) Karancskeszi, 600 néző, v.: Urbán. K.-keszi: Gombkötő — Sikna, Básti, Romhányi, Lő- rincz — Vanya, Kazareczki — Jól sikerült a Salgótarjánban megrendezett II. KPVDSZ-sportnap. A mintegy 200 ver­senyző érdekes, jó versenyt vívott. Képünkön: a női 600 méteres síkfutás résztvevői Fodor Tamás felveteie Mihály, Zachar (Megyeri) Gál, Sági — Lisovszki, Szarvas, Kristóflk, Molnár, Perez. Felkészítő: Győri Fe­renc. Gyenge I. félidő után magukra találtak a vendégek, s a szünet után egy percig sem volt kétséges győzelmük. A hazaiak rendkívül sok hi­bával játszottak. Góllövó: Ba­lázs E., Jusztin (2—2). Jó: Szabó A., Séber, Szabó O., Ba­lázs E., ill.: Jele, Mihály, Me­gyeri, Kristófik. Dejtár—ötvözet MTE 1:1 (1:0) Rónabánya, 100 néző, v.: Balázs I. Dejtár: Mezei — Far­it bajnokság Állasa 1. St. ZIM , 7 6 . I 27- 9 12 2. Somos 7 5 1 1 23- 8 U 3. K.-keszi 7 5 1 1 15- 9 11 4. Romhány 7 4 1 2 8-6 9 6. M.-verebély 7 3 2 2 14-15 « 6. K.-lapujtő 7 3 2 2 7-10 8 7. Hugyag 7 3 1 3 18-12 7 8. KM Egyetért. 7 3 1 3 14-11 7 9. Mohora 7 3 1 3 10-13 7 10. Bgy. Volán 7 2 2 3 9-8 ff 11. E.-gerge 7 2 2 3 12-20 6 12. St. Bányagép 7 2 1 4 10-15 & 13. St. Volán 7 1 3 3 11-10 3 14. ötvözet MTE 7 1 2 4 10-15 4 15. Dejtár 7 1 1 5 5-12 3 16- Vörös Csili. 7 1 1 5 10-22 3 összeállította: Andó Miklós NÓGRÁD — 1972. október 4., szerda