Nógrád. 1972. október (28. évfolyam. 232-257. szám)

1972-10-25 / 252. szám

Megyei T osztály Hét együttes győzött hazai pályán CSAK AZ ÖTVÖZET MTE NYERT IDEGENBEN — NEM VOLT DÖNTETLEN — DEJ- TÄRON A JÁTÉKTÉRRE TÓDULT A TÖMEG — SPORTSZERŰTLEN MÉRKŐZÉS HUGYAGON ÉS HÁROM KI ÁLLÍTÁS Az őszi idény legsportszerűt- le iebb fordulójaként zajlott le a megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 10. mérkőzés- sorozata. Mintha a frontátvo­nulás éreztette volna hatását, rég nem látott események zaj­lottak két mérkőzésen. Dej- táron a közönség nagy része betódult a játéktérre egy megítélt büntető elleni tilta­kozásul. öt percig állt a já­ték. Hugyagon a hazai és a gyarmati játékosok dulakod­tak, pofon Is csattant, a rend- teremtésig itt is állt a játék, s végeredményben egy hazai és két vendégjátékos jutott a kiállítás sorsára. A további mérkőzéseken nem esett na­gyobb csorba a rend ellen A forduló érdekessége, hogy hét pályaválasztó győzött, csupán az Ötvözet MTE vonulhatott te sikerrel vendégként Egy- házasgergén. Ezúttal tehát nem volt megalkuvás, azaz döntetlen. összesen 34 gól esett, csupán Karancskeszi és Mátraverebély csatárai visel­ték rosszul a góllövőcipőt. ST. ZIM—ST. VOLÁN 5:1 (4:1) Salgótarján, Forgách-telep, 250 néző, v.: Nagy II. St. ZIM: Baár — Raáb, Nagy, Pántya — Űjházi, Lászlók — Rácz, Orovecz, Angyal, Ban- dúr Gy, Huszár (63.' p. Du­dás III.) Edző: Bandúr Mi­hály. St. Volán: Nagyfejed — Tar, Szolnoki, Kővári — Pus- nyik, Iványi J. — Horváti!, Kozma, Muflár, Antal (Ivá­nyi G.), Muzsik (Bencsik). Edző: Salgó György. Három perc alatt nyilvánvalóvá vált a listavezetők nagyarányú győzelme, mert ekkorra már a hálóban táncolt Angyal két gólja. A csak tíz percig egyenrangú Volán a 8. perc­ben szépített Muzsik góljával. Később Bandúr ritka teljesít­ménye — a mesterhármas — örvendeztette a pályaválasz­tók közönségét. A 25., a 44. és a 60. percben volt ered­ményes. A 89. percben Ora- veczet (mert miután kétszer kicselezte ellenfelét, „szándé­kos utánrúgásért” kiállította a játékvezető. Jó: Nagy, Lász­lók, Bandúr (a mezőny leg­jobbja), ill.: Kővári, Iványi J., Muzsik. KM EGYETÉRTÉS— MÁTRAVEREBÉLY 1:0 (0:0) Kazár, 200 néző, v.: Mol­nár. Kazár: Balogh — Tő- zsér, Kakuk, Csapó — Kovács B., Molnár — Gecse, Nagy, Susán, Géczi, Kovács L. Cs.: Kovács T., Tolnai. Felkészítő: Balogh Gyula. M.-verebélg: Kormos I. — Mátrai, Jakubo- vics, Zagyi G. — Zagyi F., Benus G. — Sári, Zeke, Vera- bélyi L., Zagyi L., Kormos II. Cs.: Kormos G. Edző: Pál József. Két gyenge csapat kö­zepes iramú küzdelméből a szerencsésebb került ki győz­tesen, hiszen a vendégek is akár gólokkal nyerhettek vol­na helyzeteik alapján. Az egyetlen gólt a 70. percben egy gyors támadás végén Tolnai lőtte a jobb sarokba. Jó: Kakuk, Kovács B., Tolnai, ill.: Jakubovics, Benus G., Ze­ke. KARANCSLAPVJTÖ— ROMHÁNY 3:1 (1:1) Karancslapujtő, 150 néző, v.: Tajti. K.-lapujtő: Híves — Gordos, Telek, Lavaj — Ko­vács Gy. (Szentpéteri), Lantos — Juhász II., Horváth, Ju­hász I., Tóth S„ Juhász III. Edző: Lantos Ede. Romhány. Varga J. — Varga I., Túri, Tonhauser — Gyurcsó, Zagy­vái — Pólyák, Balázs, Meló J.. Termán, Meló L. Edző: Vasas István. Az I. félidőben jól játszó romhányiak szerez­ték meg a vezetést a jó ipariul mérkőzésen, mégpedig Túri büntetőrúgásából. Már a 18. percben 2:0 lehetett volna, de Telek a levegőben úszva mentett a kapuvonalról. Ne­hézkesen játékba lendültek a hazaiak is és Tóth S. 11-esé- vel kiegyenlítettek. Szünet után hasznosnak bizonyultak Lantos edző dorgáló szavai és utasításai, mert ekkor már a lapujtői csapat irányította a játékot. Juhász III. elfutása és beadása után Horváth pen­dítette a hálóba a hazaiak második gólját, majd Gor­dos távoli lövése (35 méter­ről) nyomán a kapufáról visz- szapattant labdát Juhász I. értékesítette. Jó: Telek, Lan­tos, Juhász II., Tóth S., ill,; Termán. ST. BÁNYAGÉP—VÖRÖS CSILLAG SE 5:3 (3:2) Salgótarján, Zagyvapálfal- va, bányatelepi pálya, 250 né­ző, v.: Pobori L. St. Bánya­gép: Szegedi — Zoltán. Ta­más, Juhász — Andó, Fiikor — Takács, Oláh, Jenei, Mol­nár K., Putnok. Cs.: Ludányi, Vaskó. Edző: Benke János. Vörös Csillag: Csonka — Je­le, Mihály, Lisovszki — Suba, Gál — Szita, Szarvas, Szabó, Molnár, Perez. Cs.: Zachar, Szadlis. Felkészítő: Győri Fe­renc. Húsz percig úgy játszot­tak a bányagépgyáriak, „ahogy a nagykönyvben meg­írták’, azaz mintaszerűen ado­gatva háromgólos előnyre tet­tek szert. Jenei, Takács. Mol­nár K. volt a góllövők sor­rendje. Fél óra elteltével azon­ban könnyelműsködni kezd­tek, s az egyre jobban bele­lendülő vendégek Perez re­mek alakításaival, a félidő végére két góllal szépítették az eredményt. Az II. félidő­ben a széllel támogatott ven­déglátók támadtak, de a 88. percben egy váratlan táma­dásból Pereznek a mesterhár­mast jelentő újabb góljával a Vörös Csillag kiegyenlített. „Drámai események” pereg­tek a hajrában. Két perc múlva ugyanis a 16-oson be­lül Mihály kézzel ütötte el a labdát. A 11-esből Andó lőtt gólt. Középkezdés után húsz méterre a kaputól Mi­hály ismét ellökte a kitörő Takácsot. A szabadrúgást An­dó ívelte Fiikor felé és a fe­dezet a bal felső sarokba fe­jelte a labdát. Jó: Fiikor fa- mezőny legjobbja), Jenei, An­dó, Molnár K., ill.: Perez, Szabó, Suba. ÖTVÖZET MTE— EGYHÁZASGERGE 2:1 (1:0) Egyházasgerge, 150 néző, v.: Lévavári. Ötvözet: Sipos — Bénkő, Pál,"Kiss — Lengyel, Hulitka — Kakuk Z., Szabó J., Pünkösdi, Bábel, (Kazin- czi), Nagy. Edző: Mester Sán­dor. E.-gerge: Gordos B. — Gordos Z., Gordos I. (Zsidai), László A. — Pilisi, László Z. — Gecse A., Gordos L. (Be­senyei), Gecse A., Simon, Gordos O. Edző: Lászlók Lász­ló. Az alacsony színvonalú mérkőzésen igen nagy küz­delem folyt a nézőközönség és a játékosok sportszerű ma­gaviseletének kíséretében. Az ötvözet MTE korszerűbb, át­gondoltabb játéka alapján rá­szolgált a győzelemre. Gól­szerző: Kakuk Z. (2), ill.: Gordos L. Jó: Sipos, Hulitka, Kakuk Z., ill.: Gordos B., Si­mon, Gordos L. HUGYAG—BGY. VOLÁN 4:1 (3:1) Hugyag, 300 néző, v.: Ba­lázs I. Hugyag: Vajda — Bor­da, Kissimon, Meló — Hoff­mann, Járja — Varsi, Sándor, Fehérvári, Pénzes, Csernyik. Cs.: Győri, Ferencz. Edző: Vi- domusz Jakab. Bgy. Volán: Hugyecz — Deme, Halas, Ha- vaj — Gajdos, Loksa — Szá­lai, dr. Halász, Fedor, Pál, Kiss. Cs.: Kalmár, ' Mihály. Edző: Vidomusz János. A 3. percben Halász dr. belőtte a gyarmatiak első gólját. A 11. percben egy szögletrúgás után Pénzes fejesével kiegyelí tet­tek a hugyagiak. Hét perc múlva ismét Pénzes lőtt gólt. 2:1. Hugyag javára. A 38. percben Kissimon 3:l-re ala­kította az eredményt. Szünet után egyre több szabályta­lanság tarkította a játékot. A 78. percben két játékos össze­csapott, dulakodás, tömörülés támadt. Az esetet jobban lá­tó partjelző — miközben á rendteremtésig pár percig állt a játék —, a játékveze­tőnek is tudomására hozta, hogy Meló pofon ütötte ellen­felét. s a vétkest a játékve­zető kiállította. Később Lok­sa méltatlankodott egy bírói ítéleten, majd sértegette a já­tékvezetőt, s ő is a kiállítás sorsára jutott. A mérkőzés végén Pál sértette meg a bí­rót, s ezzel 2:1 arányúra emelte a gyarmatiak kiállí­tott jainak számát: Jó: Borda, Kissimon, Járja, Fehérvári, Pénzes, ill.: Hugyecz, dr. Ha­lász, Gajdos, Halas, Kalmár. SOMOSKŐÚJFALU— KARANCSKESZI 2:0 (1:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Brezovszki. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Eisler, Berta — Czikora, Rozgondi — Séber (Gabora), Kakuk, Jusztin, Ba­lázs E., Szabó O. (Bodzási). Edző: Tóth István. K.-keszi: Gombkötő — Sikna, Básti, Romhányi — Lőrincz, Simon — Kazareczki, Bakos, Tarjá­éi, Zsidai, Nagy (Szecskó). Edző: Kollár Gyula. A jó ira­mú mérkőzés színvonala nem érte el a közepest. Szünet után a kesziek birtokolták többet a labdát, de támadóso­rukból hiányzott az átütő­erő — a somosi védők jó­voltából. A 86. percben keze- zésért megítélt büntetőrúgást (Zsidai lövését) Balázs Z. ki­védte. Góllövő: Balázs E., Bodzási. Jó: Szabó A., Berta, Czikora, Balázs E., Kakuk, ill.: Romhányi, Kazareczki, Tarján!, Bakos. DEJTÁR—MOHORA 3:2 (1:1) Dejtár, 300 néző, v.: Baksa. Dejtár: Mezei — Farkas I. (Farkas II.), Mackó, Gál — Sinkó, Csókás! — Varga Gy. (Sárosi), Trubin, Kovács F., Kremnicsán G., Danicz. Fel­készítő: Mackó Mihály. Mo­hóra: Jambrik — Nagy, Szentgyörgyi, Pálfalvi — Pét- rik, Vidám! — Dudás P. (Szil­fai), Dudás L., Osztrovics (Mészáros), Kukucska, Vrbovszki. Edző: Kovács László. A sportszerűtlenségek­ben gazdag mérkőzésen a mohoraiak szerezték meg a vezetést. Dejtár sem hagyta magát, idejekorán kiegyenlí­tett, majd vezetésre tett szert. Egyre keményebbé vált a játék. A 25. percben Csókásit utánrú- gás kísérletéért figyelmeztette sárga lappal a játékvezető, a 40. percben pedig Simkó kap­ta a lapot, mert utasította a bírót, hogy sípoljon. A 75. percben Osztrovicsot a bün­tetőterületen letalpalta ellen­fele, s le kellett cserélni sé­rülése miatt. A játékvezető megítélte a 11-est, amiért a nézők hevesebbje a játéktér­re özönlött tiltakozni, öt per­cig állt a játék, a rendezők helyett a hazai játékosok se­gítettek a rend helyreállítá­sában. Az ítélet végrehajtásá­val kiegyenlítettek a vendé­gek. A 85. percben Petrik ka­pott figyelmeztetést, mert el­lökte ellenfelét. A hosszabbí­tásban, a 94. percben dőlt el a mérkőzés sorsa, amikor egy húszméteres bomba nyo­mán a hálóba vágódott a ha­zaiak gólja. A levonulásnál a dejtári játékosok gyűrűjében vonult öltözőbe’ a bíró a ha­zai nézők haragja elől. Gól­lövő: Kovács F. (2), Sinkó, ill.: Osztrovics, Dudás L. Jó: Kremnicsán G., ill.: Szent­györgyi, Vidámi. A BAJNOKSÁG ALhASA 1. St. ZIM 10 8 1 1 38-12 17 2. Somos 10 8 1 1 33-11 17 3. K.-keszi 10 5 2 3 17-15 12 4. K.-laputő 10 5 2 3 14-18 12 5. St. Bányagép 10 5 1 4 20-18 11 6. Romhány 10 5 1 4 11-12 11 7. Hugyag 10 4 2 4 25-17 10 8. M.-verebély 10 4 2 4 19-19 10 9. KM Egyetért 10 4 2 4 18-18 10 10. Mohora 10 4 2 4 16-18 10 11. Bgy. Volán 10 2 3 5 14-17 7 12. Dejtár 10 2 3 5 10-16 7 13. Ötvözet MTE 10 2 3 5 12-20 7 14. Vörös Csili. 10 3 1 6 20-30 7 15. E.-gerge 10 2 2 6 14-24 6 16. St. Volán 10 ★ 1 4 5 16-29 6 A megyei labdarúgó szövet­ség I. számú intéző bizottsága megtárgyalta a dejtári sport­szerűtlenségeket, s az egyesü­letet szigorú dorgálásban ré­szesítette. Egyben értesítette a vétkes sportkört, hogy követ­kező hazai mérkőzésére ter­hére szövetségi ellenőrt küld ki, valamint kötelezte Dej- tárt rendezőgárdájának át­szervezésére. ♦ A szövetség értesítette a bajnokság résztvevőit, hogy a munkanap-átcsoportosítás mi­att a november 5-re kisorsolt őszi 12. fordulót november 0-án bonyolítják le azoknak a mérkőzéseknek a kivételé­vel, amelyek korábbi kezdési idejét az ellenfelek a meg-N engedett módon kapják meg. Összeállította: Andó Miklós SPORT JWJV\A­•VTL-'W"' Érdekességek, táblázatok az NB lll-ból KoéárlaliHa NB lí. Az eUő Képünkön a Pásztói KSE győztes gólját láthatjuk. Smolek I. Győrtől kapta a labdát és nehéz szögből vágta a hálóba (Herbst Rudolf felvétele) őszi győzelem SKSE—KÖZGAZDASÁGI EGYETEM 85:78 (38:33) Salgótarján, v.: Kiss, Bol­gár. SKSE: Túrán (—), Szert (14), Plachi (7), Juhász (22), Palla (22), cs.: Marok (12), Dombi (8). Edző: Szarvas Jó­zsef. Szert távoli dobásai jelen­tették az első hazai pontokat. A kohászok elsősorban Pa”' szemfüles játékával, nagy iramú küzdelemben végig vezettek. A mérkőzés a szü­net utáni percekben dőlt el. A Kohászok pár perc alatt 18 pontot gyűjtve 51:33-as ve­zetést szereztek. Ez elég volt a végső győzelemhez. Az egész pályát letámadó ellenfél ere­jéből már csak 10 pont ledol­gozására tellett. A mezőny lagjobbja, Palla igen nagy for­mában játszva járult hozzá az értékes őszi első győzelemhez. GANZ-MÁVAG—SBTC 97:19 (48:5) Folytatja kiváló szereplését az Északi csoportban az SKSE. A tarjáni kék-fehérek az NB-s bajnokságban, előke­lő helyen állnak a pontokat illetően és úgy is, hogy eddig még nem szenvedtek veresé­get. Eddig három NB I-es csa­pat — Bp. Honvéd, MTK, Ta­tabánya — és két NB III-as az Északkeleti csoportban sze­replő Szabó László SE és az SKSE mondhatja, hogy veret­len. A tarjániak a legtöbb gólt rúgták eddig az NB Ill- ban. Vasárnap a Trencsényi SE látogat Salgótarjánba és tovább fokozhatja előnyét az SKSE, mert a konkurens Bor­sodi Bányász Egercsehiben ját­szik Túrán István csapatával. Nagy kedvvel készülnek a ko­hászok! Egy újság: a csapat kiváló csatéra Bartha Ottó, szombaton tartotta esküvőjét. északi csoport t. SaJg. Kohász 10 9 1 - 32- 6 19 2. Borsodi B. 10 7 1 2 22- 7 15 3. Trencsényi SE 10 5 3 2 12- 6 13 4. Hatvani K. 10 6 1 3 15-10 13 5. Egeresehi 10 5 3 2 16-13 13 6. Papp J. SE • 10 6 - 4 27-11 12 7. Egri Vasas 8. Miskolci B. 9. Edelény 10. Petőfibány* 11. Királd 12. Mátranovák 13. Misk. EAFC 14. Apc 15. Úzdvidéld B. 16. Jászber. V. 10 5 2 3 18-10 12 10 4 3 3 13-11 11 10 5 1 4 15-14 11 10 4 1 5 18-13 9 10 2 4 4 11-16 8 10 3 1 6 9-27 7 10 2 2 6 8-19 6 10 2 1 7 5-21 5 10 1 1 8 3-19 3 10 1 1 8 10-31 3 ÉSZAKKÖZÉPCSOPORT 1. EPGEP 2. Lehel SC 3. Saig, ÖÖ1Ö9ÜV. 4. Tflzoltb D. 5. Sashalom 6. Salg. Síküveg. 7. B.-gyarm. SE 8. Bp. ÉFFU 9. EMTK 10. Gázművek 11. KÖVAC 12. Cinkota 13. Iklad 14. Pásztó 15. Palotás 16. K. Sörgyár 10 8 - 2 24- 8 16 10 6 3 1 16- 5 15 10 7 1 2 18-12 15 10 5 2 3 15-10 12 10 4 4 2 15-11 12 10 4 4 2 12- 8 12 10 4 3 3 13-12 11 10 4 2 4 14-12 10 10 4 2 4 15-18 10 10 4 1 5 10-18 9 10 2 4 4 19-14 8 10 2 3 5 11-15 7 10 3 1 6 10-15 7 10 3 1 6 10-16 7 10 2 1 7 7-23 5 10 2 - 8 9-17 4 A táblázatok után nézzük, kikkel játszanak csapataink a 11. fordulóban október 29-én. Északi csoport: SKSE—Te­rencsényi SE, Mátranovák— Papp József SE. Északközép- csoport: Palotás—EMTK, Sík­üveggyár—Aszód, Öblösüveg­gyár—Bgy. SE, Tűzoltó Dózsa —Pásztó. Budapest, v.: Bánsági, Sza­bó. SBTC: Kulhavi (5), Osz- vald (1), Rozgonyi (1), Mol­nár (4), Juhász (5), cs.: Fá­biánná (2), Lőrincze (—), Bo- kodi (—). Edző: Pancsovai Nándor. X szokatlan szabadtéri pá­lyán hideg szélben, dermedten kezdett az SBTC. Az ellenfél szinte ellenállás nélkül sze­rezte kosarait. A fiatalokkal szemben a magassági fölény­ben játszó pestiek nagy len­dülettel küzdöttek. Szünet után az eddigekhez hasonlóan már jobban ment a játék az SBTC fiataljainak. A má­sodik játékrészben bátrabban törtek a kosár alá és távolról is eredményesen dobtak ka­pura. M. L. Elfelejtett meghívók... Senki nem vitatja, hogy a 10. forduló legnagyobb megle­petését a palotási labdarúgók szolgáltatták. Az ÉPFU együt­tesét i:0-ra legyőzni Budapes­ten óriási dolog, hiszen ez a csapat pár héttel ezelőtt az előkelő helyen álló öblösüveg­gyár! együttest biztosan, verte 4:l-re. A palotásiak máris ug­rottak egy helyet a tabella vé­géről. Biztos fenik a fogukat az EMTK-ra és győzni akar­nak. Ha úgy játszanak, mint az ÉPFU ellen — a jelentés­ből kiderült, hogy egyember- ként küzdött a csapat — ak­kor nem lesz hiba. Reméljük, a legjobbkor jött az idegen­beli győzelem... * pontot szerzett a PKSE és Tóth István, a csapat edzője biztos, hogy mindent megtesz az együttesért. Az SKSE-t évekig dirigálta — meg is mentette egyszer a kieséstől — és szívesen jött Pásztóra, ami­kor hívták. Ml tagadás, a leg­jobbkor érkezett... Képünkön: a vasárnapi győztes meccs há­rom legjobb pásztói játékosa Sipos, Smolek I. és Maksó. (szokács) A szövetségben úgy gondolták felmérik, hogyan áll a megye birkózósportja a legifjabbak- nál, az általános Iskolásoknál. A vasárnapra meghirdetett Ifjúsági verseny mellett úttörő kiválasz­tó versenyt is hirdetett a szak­szövetség, a legjobb időpontban, hiszen decemberben rendezik az úttörő-olimpia területi versenyeit birkózásban. A szövetség terve nem sikerült, mert a versenyen mindössze két egyesület a PKSE és az SKSB Indította ifjúsági és úttörő ver­senyzőit. Hol maradtak az isko. Iák? Példás buzgalommal ké­szültek a meghívók és Zagyva­rónától Baglyasaljáig minden ál­talános iskola meghívót kapott, nem beszélve a járási székhe­lyekről és Balassagyarmatról. Biz­tosan az történt, hogy a testne­velő tanárok elfelejtették a meg­hívó tartalmát Ismertetni a diá­kokkal. Nem hinnénk, hogy Nóg- rádban összesen 18 úttörő birkózó lenne, hogy ennyi­en éreznének kedvet a sportág iránt. Nem hisszük azt sem, hogy az Iskolákban a srácok nem szeretnek birkózni. Most, amikor az olimpia évében a leg­ifjabbak is látták Hegedűs Csabát, Vargát, a nagyszerűen küzdő sza­badfogású bronzérmeseket, felelői- lenség nem törődni a birkózás­sal, ráülni a meghívóra, közöm­bösen szemlélni egy olyan sportágat, amelynek hagyományai vannak Nógrádban és amelyet jelen pillanatban, mondhatni, elölről kell kezdeni. Kezdeni, de nem Így... (sz. I.» Vívás Buchinger nyerte a döntőt Dicséretes a két salgótarjá­ni üveggyár! cßapat szereplé­se. Az öblösüveggyáriak válto­zatlanul tartják helyüket az- élcsoportban és a síküveggyár is előkelő helyen áll. Ha így folytatják, biztos, hogy nem lesznek gondok tavasszal. Ne­héz helyzetben van a Pásztó, de minden jel arra mutat, hogy a csapat megindul majd felfelé. Vasárnap fontos két‘ Salgótarjánban II. osztályú férfitőrversenyt rendezett a megyei szövetség. Neves egye­sületek — Bp. Honvéd. BVSC, OSC, BEAC és az Ózd — mellett pástra léptek az SKSE vívói is. A versenyt 31 tőröző —köztük 18 II. osztályú — kezdett, és a 99-es döntőbe öt Honvéd-versenyző mellítt, be­jutott Buchinger is. Az SKSE vívója kitűnően szerepelt, mert hét győzelemmel megszerezte az első helyet. A további sor­rend: Klein (BVSC) 6 gy., 3. Szilvágyi (BVSC) 5. gy. A ver­seny 1—2. helyezettje I. osz­tályú minősítést szerzett. 1 „ NÖGRAD - 1972. október 25., szerda 7