Nógrád. 1972. október (28. évfolyam. 232-257. szám)

1972-10-18 / 246. szám

Miklóst visszavárják... Emlékezetes a nap, 1972. július 2-a. A Honvéd el­len a 200. bajnu ki labdarúgó-mér­kőzéséhez készü­lődött Szalai Mik­lós. Negyedóra telt el, öldöklő voit az Iram. Sza­lai előre tört a labdával. A félpá lvánál járt, Pin­tér üldözte. . A tarjáni fiú egy testcsellel próbál ta lerázni ellenfe­lét. Fordulás, és Szalai a földön maradt. Letámo­gatták, de vissza­jött. Kozma tört kapura. Szőke bravúrosan védte a labdát, amelyre Pintér rohant, gólra éhesen. Sza­lai önféláldozóan „bedobta magát”. minden játékos szíve-vágy a: Miklós ott volt a Maracaná- ban is, a brazilok ellen. — Áprilistól csak a kórhá­zakat járom. Tarjánt és Pes­tet. Pedig a Fradi-meecs utárt találkoztam Rudi bácsival: „Miklós készüljön, próbáljon bizonyítani, számítok magára.” így mondta Rudi bácsi, csak- hát közbejött a betegség... Szeretnék áprilistól a fiúkkal alapozni. Ekkor lesz a kont­rollom, sikerült nyolc hónap­ra „lealkudni” a vizsgálatot. Majd meglátjuk. így mon­dom: kilencvennyolc százalék, hogy játszani fogok! Nemcsak a fiúk, a szurko­lók is várják Szalai Miklóst. Várják a csapat motorját, aki hátára vette a pályát, várják, hogy szaporodjon az eddig lőtt 29 gól. Igen, egyelőre vár­ni kell. Ezt erősíti meg dr. Fábián Zoltán főorvos is, aki az SBTC sportorvosi teendőit ... . ........ is ellátja. e s a labda szög­letre pattant. Ezu- — A tavasz végén kiderült, tán hagyta el Harc a labdáért a levegőben. h°gy Szálainak yesebántalmai végleg a pályát. Szalai (fehér mezben) ugrik vannak. A kivizsgálás meg­Intett a kispad a legmagasabbra kezdődött, es huzamosabb fele, hogy csérét kórházi tartózkodást igényel, kér, nem bírja;.. A Honvéd ellen megsérült — Roppanást éreztem a Ezt mondták és én mindent Miklós, s utána kivizsgálás térdemben. Szúró fájdalmat betartok... A baj csak az, következett. A porcszakadás Amikor lementem, Jani bácsi hogy nem érzek semmi fáj- gyanúja is fennállott, és bár megtapogatta, valami pattant, dalmat, sőt úgy érzem, sérülése javult, a Prilep ei­nem éreztem, hogy fáj töb- egészséges vagyok! Még sze- len megbeszéltük, hogy ,.ra­bé. Visszajöttem. Annál a rencse, hogy a sportorvosi terhelünk”, hogy eldőljön, szerelésnél tudtam, hogy nagy vizsgálat kiderítette betegsé- van-e porcsérülése. A gyanú baj van. Szóltam Ede bácsinak: gém, mert másképpen... — egy negyedórán belül igazoló­cseréljen, mert nem tudok panaszolja Szalai, akit munka- dott, és az is, hogy helyes látszani. Nagy fájdalmam helyén, a Nógrádi Szénbá- volt a szándékosság. Miklós volt. nyák Vállalat épületében, a 3. lába rendbejött, de a műtét így emlékszik Szalai Mik- emeleten kerestünk meg. Na- után a megbeszélés szerint lós a Honvéd elleni meccsre P°nta munkába jár, délután megtörtént a vesekivizsgálás, Később az is kiderült, hogy tanulással telik az idő, de amelynek eredménye: vese- porcszakadása van Miklósnak, amikor edzes van, Miklós ott bántalom. Egyelőre teljes. pi- x pyt a Priipn' pllpni harátsá- van a fiuk között. A fiúk henesre kényszerül Szalai gos mérkőzés bizonyította. ^gyen köztük, mert Miklós. Gyógyszert szed, ás ... . Szalai kerettag. Tagja az allando ellenőrzés alatt áll. Nem a labam az igazi ok, sßTC keretének, de sajnos, Üjabb vizsgálat következik mert az operáció jól sikerült, nem játszhat, pihenni kény- majd 1973-ban, és ez ad tám- a terdemtol játszhatnék. Meg szerül. pontot a továbbiakra. Sajnos, májusban veseszövettani __ 37 1972/73-as vizsgálaton voltam, majd ké- — Majdnem többet vagyok bainoki évben Szalai sze­sőbb a térdoperáció után is a srácok között, mint otthon. ..„„lécétől el kell tekintenie újból megvizsgáltak. Most Nagyon nehéz. Aki hét év ^lésétől el sell UK,merne. vesebántalmak ellen kapom alatt megszokta a társakat, a {áli^nietően ^^mert ^egyefme- a gyógyszereket és semmiféle csapatot k az tudja, mit ^SerShez méltó­fizikai tevekenyseget nem Jelent labda nélkül pihenni és viselkedik s ez nagyban folytathatok. Havonta allen- »“« «■ -g**,*» h“y’ orzesre járok es az orvosok a többiek,.. — Szörnyű így. un azt mondják egy év múlva °e hiába, az orvosok szava ra ott legyen a többiek ko- beszélhetünk arról, hogyan Parancs. Nem is fizikailag, de zött. használtak a gyógyszerek, idegileg bánt, hogy nem le- Ekkor lesz a kontroll. Hiába hetek köztük a pályán, mondtam, mindent megten- Pedig, hogy indult ez az nék, hogy siettessem a gyó- év... Újévkor Spanyolország- gyulást. Ha kell, akár há- ba vitte a gép a magyar vá­rom—négy hónapig is hajlan- lögatottat. Szalai Miklós ját- dó vagyok feküdni. , Nem! szott Kubala csapata ellen az „Nyugalomra van szükség”. 1:0-ás mérkőzésen. És, ami Szokács László Vl/VlA/O. VW1AX' SPORT 'VV^W'V/ Megyei I. osztály Nagyarányú győzelem Mátraverebélyben Idegenben nyert a Bányagép SK és Somoskőújfalu Döntetlen négy mérkőzésen — Két kiállíiás történt A megyei I. osztályú labda- kubovics, Zagyi G. — Zagyi boldogultak a jól záró védők- rúgó-bajnokság őszi 9. fordu- L., Benus G. — Zeke, Bozó, kel. Jó: Sípos, Pál, Hilmer, lójának-legnagyobb meglepe- Kormos G„ Kormos II., Zagyi ill.: Kissimon, Sándor, Pénzes, tését Mátraverebély e’gyüttese F. Verebéíyi L.), ’Edző: Pál szolgáltatta, Karancslapujtő József. Karancslapujtő: Tóth elleni ötgólos győzelmével. A. — Gordos, Telek, La vaj — Két csapat győzött idegenben: Novák (Szentpóteri), Lantos — a Bányagép SK Romhányban Juhász IX., Oravecz S., Juhász Balassagyarmat, 150 néző, és Somoskőújfalu Balassagyar- I., Tóth S„ Juhász III. (Ko- v.: Sütő. Somos: Balázs Z. — maton. Döntetlenre alakult vács). Edző: Lantos Eide. A Szabó A., Eisler, Berta — Czi- négy mérkőzés. A listavezető minden csapatrészében jobb kora, Rozgondi — Séber, Ka- ZIM is csak egy pontot szer- hazai csapat hatalmas lelkese- kuk, Jusztin (Gabora), Ba- zett Mohorán és már csak dé^el> s tetszetős játékkal, lázs E„ Szabó 0_ Edző: Tóth megérdemelten nyert ilyen István. Bgy. Volán: Naszály — jobb golkulonbsegevel maradt arányban is. A mezőnyben Deme, Halas, Bemáth — dr. az élen. Somoskőújfaluval csak időnként elfogadhatóan Halász, Loksa — Szilágyi, Sza- együtt három ponttal előzik a játszó vendégek nem találtak lai, Kalmár, Havaj (Marosvöl- hazai pályán sovány döntet- elle^zert a verebéiyiek gól- gyi), Gajdos. Edző: Vidomusz , ratoro játékára. Gollovo: Za- János. A jo iramú merkoze- lent élért Karancskeszit. Két gyj l., Kormos G„ Kormos II., sen helyenként élvezetes, öt- kiállítással, szaporodott a sport- Zagyi F., Verebéíyi L. Jó: Ja- letes játék folyt. A gyarma­Somosköújfalu—Bgy. Volán 4:3 (2:1) szerűtlenkedők listája. St. Volán—KM Egyetértés ,2:2 (2:1) Salgótarján, Baglyasalja, 100 néző, v.: Veres. St. Volán: Nagyfej eő — Pozsonyi, Szol­noki, Kővári — Pusnyík, ívá­kubovics, Zagyi L., Zeke, Bo- fiák kapuja előtt alakult ki zó, Kormos II., míg a vendé- több ígéretes gólhelyzet, ame­gek közül senki sem említhe- lyek kihasználásával a vendé­gek nagyobb arányban is győzhettek volna. Mindkét együttes kapusa gyenge telje­sítményt nyújtott. A 40. perc­ben Bemáthot durvaságért kiállította a játékvezető. Gól­to. St. Bányagép SK—Romhány 2.0 (2:0) Dejtár—Karancskeszi 1:1 (0:0) Karancskeszi, 200 néző, v.t Táblázatok az NB lll-ból Északi csoport Az október 22-i 10. forduló­ban: Hatvan—SKSE, Borsodi 1. Salg. Kohász 9 8 1­30- 6 17 Bányász—Edelény. • Borsodi B. 9 6 1 2 19- 7 13 3. 4. Hatvani K. Trencs. SE 9 9 6 5 1 2 2 2 15- 8 12- 6 13 12 Eszakközépcsoport 5. Egercsehi 9 5 2 2 16-13 12 6. Miskolci B. 9 4 3 2 12- 7 u 1. Lehel SC 9 6 3 . 16- 4 15 7. Edelény 9 5 1 3 14-11 11 2. Efgép 9 7­2 22- 8 14 3. Papp J. SE 9 5’­4 24-10 10 3. Salg. öblös. 9 6 í 2 16-11 13 9. EgH Vasas 9 4 2 3 14- 9 10 4. Tűzoltó D. 9 5 1 3 14- 9 11 10. Királd 9 2 4 3 11-15 5 5. Salg. Síküv. 9 4 32 11- 7 11 11. Petőfibánya 9 3 1 5 17-13 7 6. Bp. ÉPFU 9 4 2 3 14-11 10 12. Mátranovák 9 3 1 5 9-24 7 Sashalom 9 3 4 2 14-11 10 13. MEAFC 9 2 1 6 8-19 5 8. B.-gyarm. SE 9 4 2 3 12-11 10 l4. Özdvidéki B. 9 1 1 7 3-18 9. EMTK 9 4 1 4 14-17 9 15. Apc 9 l 1 7 4-21 10. KÖVAC 9 2 4 3 14-12 8 16. J.-berényi V. 9 1­8 10-31 2 11. Cinkota 9 2 3 4 11-13 7 12. IM. iklad 9 3 l 5 9-13 7 13. Gázművek 9 3 1 5 9-18 7 14. Pásztó K. Sörgyár 9 2 1 6 8-15 5 16. Palotás 9 l 1 7 6-23 3 TSZ-EK, HÁZTÁJI ÁLLA­TOT TARTÓ GAZDÁK, VÁSÁROLJANAK 16 %-os szárazanyag-tar-, talmú, kétszer préselt NEDVES SZELETET! SZÁLLÍTÁS AZONNAL! A szelet ára: gyártelepről vagonba, vagy közúti járműbe rakva 12,20 Fíjmázsa SELYP! CUKORGYÁR Az október 22-i 10. forduló­ban: EMTK—St. Síküveggyár, ÉPFU—Palotás, Pásztó—Kőbá­nyai Acél, Bgy. SE—Tűzoltó Dózsa, Aszód—-öblösüveggyár. Birkózás Eger után Salgótarján Egerben serdülő birkózók részvételével területi versenyt rendeztek kötött- és szabadfo­gásban. A Pásztói KSE négy fiatal birkózója is részt vett a versenyen. Szabadfogásban Bátka József a 42-kg-osok versenyében első helyet szer­zett, míg Klagyivik Ernő az 57 kg-osok csoportjában 2. lett. Kötöttfogásban Buda Fe­renc az 53 kg-osok között 2., Székely Tibor a 62 kg-osok versenyében 3. lett. A pásztói szakosztályt 10 versenyző képviseli a Salgó­tarjánban vasárnap sorra kerü­lő úttörő- és ifjúsági verse­nyen. Teke Jó teljesítmények a megyei bajnokságban A megyei nagygolyós teke- Gyetvai 378, Kecskés 395, Fo- csapatbajnokságban a harma- dor S. 426. St. Ingatlan: Ko- dik és a negyedik forduló küz- vács 370, Sinka 357, Lengyel delmei során az St. Dózsa 355, Miklóá 353, Frink 365, nagy arányban legyőzte a Kis- Miskei 435. terenyei Bányász együttesét, a Síküveggyár pedig a Mátra- St. Síküveggyár—St. Dózsa szőllős csapatát. Aztán a két 6:2 (2556:2463). St. Síküveg- vetélytárs egymással mérkő- gyár: Dávid 444, Jakus zött, ahol hazai pályán a sík- L. 446, Lóczi S. 422, üveggyáriak bizonyultak Gáldi 423, Jakus J. 407, Gará­jobbnak. Eredmények: di 414, St. Dózsa: Magyar S. s 415, Ménus 401, Magyar N. St. Dózsa—Kisterenyei Bő- 396, Lazsán 416, Hajdú 399, nyász 8:0 (2438:2210 fa). St. Tóth 436. Dózsa: Magyar S. 397, Lazsán 409, Menus 401, Magyar N. St. Ingatlan—Mátraszöllős 408, Hajdú 418, Tóth 4Ő5. Kis- 6:2 (2327:2239). St. Ingatlan: terenye: Dobrocsik 387, Szom- Kovács 403, Frink 396, Miklós széd 347, Janosek 384, Nagy 360, Lengyel 399, Miskei 419, 328, Szeberényi 381, Petrovics Győri L. 350. Mátraszöllős: 283. Kiss 388, Sírkő 382, Győri B. 389, Győri A. 373, Koczka 387, St. Síküveggyár—Mátraszöl- Szabó. 320. lös 7:1 (2582:2230). St. Sík­üveggyár: Dávid 423, Lóczi Mátranovák B.—St. Öblös 423, Lakus L. 442, Jakus J. II. 6:2 (2335:2266). Mátrano- 419, Gáldi 446, Garádi 429. vák: Fodor T. 357, ifj. Kecs- Mátraszőllős: Kiss 423, Győri kés 379, Kotroczó M. 424, A. 361, Győri B. 375, Huber Gyetvai 379, Tóbiás 376, Fo- 376, Koczka 385, Szabó 310. dor. S. 420. St. Öblös II.: Hu-' ram J. 386, Huszta 369, Stark Mátranováki Bányász—St. 358, Kruppa 364, Kiss 426, Hu- Ingatlan 7:1 (2370:2235). Mát- ram T. 369. ranovák: Kotroczó S. 366, Kotroczó M. 384, Fodor T. 420, —demény— Romhány, 150 néző, v.: Ger nyi J., Gyimesi (Iványi G.) — gely. St. Bányagép: Szilágyi — lövő: Rozgondi (2), Szabó O., Horváth, Muzsik, Muflár, Zoltán, Tamás, Juhász — Put- Kakuk, ill.: Loksa (2), Szalai. Bencsik. Edző: Salgó György! nők, Fiikor — Oláh, Ferencz, Jó: Czikora, Rozgondi, Séber, KM Egyetértés: Balogh Gy. — Jenéi, Molnár K„ Takács (Lu- ill.: Halas, dr. Halász, Loksa. Tőzsér G„ Kakuk, Csapó (Mól- dányi). Edző: Benkei János, nár), Kovács B., Kovács T., Romhány: Varga J. — Varga Geese I. (Tolnai), Nagy, Su- I-, Gregor, Pásztor — Gyur- sán L., Géczi J„ Kovács G. cső, Balázs — Tonhauser Felkészítő: Balogh Gyula. Már (Zagyvái), Túri, Meló J., Ter- a 3. percben megszerezték a men, Meló L. Edző; Vasas Lőcse. Dejtár; Mezei — Far' vezetést a hazaiak: Muzsik István. Már az első percben kas, Mackó, Gál — Sinkó, bal oldali beadását Horváth megszerezték a vezetést a ven- CsÖkási — Varga, Trubin, Ko- éles szögből lőtte a hálóba, dégek, amikor Oláh elfutott és vács, Kreimnicsán G„ Dainicz. 1:0. A 6. percben Pusnyik lö- éles szögből lőtt a hálóba. Felkészítő: Mackó Mihály. Ká­vésé a tizenegyes pont tájáról Később Jenei kétszer is a ka- rancskeszi: Gombkötő — Sik- egy védőt is érintve vágódott pust találta el. A 30. percben na, Básti, Bakos — Vanya, a hálóba. 2:0. A 20. percben Juhász szabálytalankodott, de Romhányi — Simon, Tarjáni Gyimesi összeütközött kapu- a büntetőből Gregor a jobb (Zsidai), Kazareczki, Nagy L. sával, s gyomra megsérült, kapufa mellé lőtte a labdát. Edző: Kollár Gyula. Alacsony Magánautón kórházba vitték, A 40. percben Gregor cselez- színvonalú, kemény mérkő- könnyű sérüléséből javul. A getett„ Jenei megszerezte a zést játszott a két csapat. Az 35. percben lesgyanús helyzet- labdát, s a kifutó kapus mel- I. félidőben a hazaiak számos bői szépítettek a vendégek, lett a hálóba gurította. 2:0. gólhelyzetet szalasztottak el. majd a 85. percben egy tömő- Szünet után a hazaiak támad- Az 55. percben a vendégek rülésből kiegyenlítettek. tak többet, de csatárai nem szerezték meg a vezetést: Ko­A két ellentétes félidő- tudták áttörni a jól záró Bá- vács átemelte a labdát Básti bői álló mérkőzés első 45 nyagép-védelmiet. Mindkét felett, s nagy erővel lőtte a percében a hazaiak játszottak csatársor még két-ikét biztos hálóba. A 88. percben Mackó jobban, a másodikban pedig a gólhelyzetet hibázott. Jó: menteni akart egy félmagas vendégek szolgáltak rá a dön- Zoltán, Tamás, Fiikor (a me- labdát, de kezezett, s a bünte- tetlenre. Jó: Szolnoki (a me- zőny legjobbja), Ferencz, ill.: tőből Tarjáni a jobb sarokba zőny legjobbja), Horváth, Varga I., Pásztor, Meló J. lőtt. 1:1. Jó: Mackó, Kovács, Iványi J„ ill.: Tőzsér G„ Ka- Sinkó, Varga I., ill.: Romhá­kuk I„ Kovács B. Vörös Csillag SE— nyi, Tarjáni. Egyházasgerge Mátraverebély— 3:0 (1:0) Karancslapujtő 5:0 (1:0) Rétság, 50 néző, v.: Rajnai L. Vörös Csillag: Csonka — Mohóra, 300 néző, v.: Harth. Mátraverebély, 150 néző, v.: Jele, Sági, Lisovszki — Suba. Mohora: Jambrik — Szent* Balázs II. Mátraverebély: Kor- Gál — Szita (Mihály),Szarvas, györgyi; Petrik, Nagy — Vi- mos I. — Mátrai (Gáspár), Ja- Molnár, Szabó, Perez (Zac- dámi, Szilfai — Dudás P., Du­har). Felkészítő: Győri Ferenc, dás L„ Osztrovics, Kukucska, Egyházasgerge: László Z. — Vrbovszki. Edző: Kovács Gordos Z. (Gordos V.), Gór- László. St. ZIM: Baár •— dos I., Pilisi — Gordos L. (Zsi- Raáb, Nagy, Rácz — Pántya, dai), Gecse A. — Gordos A., Lászlók — Újházi, Oravecz, Gecse A., Simon, Gordos O., Angyal (Hesz), Bandúr Gy., Gordos L. Edző: László Lász- Huszár. Edző: Bandúr Mihály, ló. A hazaiak a 3. percben Már a második percben gólt megszerezték a vezetést, de az lőttek a hazaiak: a hatalmas I. félidőben a vendégek tá- szél megtréfálta a védőket, a madtak előteljesébben. Kétszer labda Vrbovszki elé perdült, is a kapufát találták el a láb- aki pár lépés után a jobb sa- dával. Szünet után a hazaiak rokba lőtte. 1:0. A 31. percben . ___ __ ca Pántya beívelt labdájára há­j atezottak jobban, s az 50., rom ^ közül QravJecz érke. majd a 80. percben lőtt gól- zstt előbb és a meglepett ka- jaikkal biztosították győzel- pus mellett a jobb sarokba műket. Góllövő: Gál (2), Mól- lőtte. 1:1. A mérkőzés hátra­levő részében alacsony színvo­nalú, kemény játék folyt. A 65. percben Angyal megsérült, ,____, „ s le kellett cserélni. A 75. Ö tvözet MTE—Hugyag 0:0 Mohora—St. ZIM 1:1 (1:1) nár. Jó: Jele, Sági, Gál, ill.: Gecse A., Simon. percben Vidámit utánrúgásért kiállította a játékvezető. A . , hazaiak kíméletlenül játszot­Ronabanya, 100 néző, v.: ^ak. jó; Kukucska, Petrik, Bácskai. Ötvözet MTE: Sipos Vrbovszki, ill.: Baár, Nagy, — Kazinczi, Tóth, Pál, Keleti Rácz. — Szecsődi, Hilmer — Nagy (Somoskői), Pünkösdi, Szabó (Bábel), Hulitka. Edző: Mester Sándor. Hugyag; Vajda — Győri, Kissimon, Meló — Hoffmann, Járja — Varsi, Sándor, Fehérvári, Pénzes, Csernyik. Edző: Vidomusz Ja­kab. Az alacsony színvonalú mérkőzésen jobbára a két 16- os között folyt a játék. A gyenge teljesítményt nyújtó tartalékos csatársorok nem A bajnokság állása: 1. St. ZIM 9 7 1 1 33-11 15 2. Somos 9 7 1 1 31-11 15 3. K.-keszi 9 5 2 2 17-13 12 4. Romhány 9 5 1 3 19- 9 11 5. M-.verebély 9 4 2 3 19-18 10 6. Mohora 1 9 4 2 3 14-15 10 7. K.-lapujtő 9 4 2 3 11-17 10 8. St. Bányagép 9 4 1 4 15-15 9 9. Hugyag 9 3 2 4 21-16 0 10. KM Egyetért. 9 3 2 4 17-18 a 11. Bgy. Volán 9 2 3 4 13-13 7 12. Vörös Cs. 9 3 1 5 17-25 7 13. St.' Vólán 9 1 4 4 15-24 fi 14. E.-gerge. 9 2 2 5 13-25 fí 15. Dejtár 9 1 3 5 7-14 7 16. Ötvözet MTE 9 1 3 5 10-19 5 Összeállította: Andó Miklós NÓGRÁD — 1972. október 18., szerda y