Nógrád. 1972. szeptember (28. évfolyam. 206-231. szám)

1972-09-27 / 228. szám

Értesítés! Értesítjük kedves vevőinket, hogy az őszi munkák elősegí­tése és a sürgős alkatrészigények kielégítése érdekében ügyeleti szolgálatot tartunk 1972. szeptember 25-től október 31-ig. Az ügyeleti szolgálat ideje: munkanapokon 7.30 órától 17 óráig, szombaton 7.30 órától 14 óráig, munkaszüneti napokon és ünnepnap 7.30 órától 12 óráig. AOROKER Nógrád megyei kirendeltség Értékesítésre felajánljuk alábbi használt, de üzemképes állapotban levő gépeket, be­rendezéseket: villamos motorok (2,2-től 20 kW teljesítményig), szalagfűrész 800 tip., ingafűrészek, körfűrészek, villamos bányamozdonyok, kism. köszörűgépek, Ajax—3 rugós kalapács, tolópad — tartozékai­val, kovácsműhely, hídmérleg — 50 mp-os. Megkereséseket alábbi címre kérjük: Nógrádi Szénbányák, Salgótarján, Megkezdődött az őszi forduló A megyei röblapdabajnok- ságban is megkezdődtek az őszi forduló küzdelmei, A versenybíróság a nyolc­fős női mezőnyt a tavasszal elért eredmények és az erővi­szonyok alapján A- ésB-cso- portba osztotta. Az A-csoport győztese őszi pontjainak fi­gyelembevételével nyeri az ez évi bajnoki címet. Ebben a csoportban kettő, míg a B- csoportban egy fordulót bo­nyolítanak le. Eredmények: A-csoport, 1. forduló: St. Síküveggyár — Ötvözet MTE 3:1, Kisterenye ifi — St. In­gatlan 0:3. 2. forduló: St. Síküveggyár — St. Ingatlan 3:0, Ötvözet MTE — Kisterenye ifi 3:0. B-csoport: Kisterenyei gimn. — Szécsényi gimn. 0:3, So- mosi Tsz. SK — SBTC ifi 3:0. Az A-csoportban így a ve­retlen Síküveggyár vezet az Ötvözet MTE és az St. Ingat­lan előtt. Az igen gyér — hat csa­patból álló — férficsoportok létszámára tekintettel nem bontották meg, itt egy-egy tavaszi és őszi forduló alap­ján döntik el a helyezések sorsát. Az 1. forduló eredményei: Kisterenyei B. Ép. — St. Pe­tőfi 0:3, Kisterenyei gimn. — St. ZIM ifi 0:3 Szécsényi MG. Techn. — SÜMSE ifi 0:3. A bajnokságban jelenleg az St. ZIM ifi vezet 11 ponttal, megelőzve a 10 pontos St. Pe­tőfit és a SÜMSE ifit. Hirdessen Ön is a NÓGRÁD­értékesítési osztály, ügyintéző: Liptay, tel.: 23-50. ban! Háziasszonyok figyelem! 1972. szeptember 28-án 14 órakor megnyitjuk a megye első vágottbaromfi-szaküzletét Salgótarjánban, a megyei tanáccsal szemben (Lenin tér 5—9. szám alatt). Bö választékban kapható: FRISS VÁGOTT CSIRKE egészben és darabolva. Mélyhűtött csirke, tyúk, kacsa, liba, pulyka, kakas egészben és darabolva. Csirkeaprólék, kacsaaprólék, libaaprólék. Baromfibelsőrész-féleségek. Baromfi alapanyagú konzerv ek. Mindennap frissen sült GRILL CSIRKE. A megnyitástól számítva 1 hónap időtartamig az 50 Ft-on felüli vásárlások után a kedves vevők AJÁNDÉK KON- , ZERVET kapnak. A megnyitás napján ingyenes árukostolo! Várjuk kedves vásárlóinkat! AA/VW SPORT Megyei I. osztály A Vörös Csillag SE és a KM Egyetértés idegenben győzött Hat pályán nyertek a hazaiak — Féltucat gólt lőtt Hugyag, ötöt a ZIM Őszi rekord a forduló 35 gólja A megyei I. osztályú labdarugó-bajnokság őszi 6. for­dulójában két csapat győzött idegenben: a Vörös Csillag SE idei első győzelmét aratta Dejtáron, míg a javuló KM Egyetértés az ingadozó eredményeiről ismert Salgótarjáni Bányagép otthonában szerzett két pontot, A további hat mérkőzésen a pályaválasztóké maradt a babér. Ezúttal Hu­gyag csapata lőtt féltucat gólt. Ötöt lőtt a listavezető ZIM és lefékezett. A nyolc találkozón összesen 35 gól esett, ami az őszi idény rekordja is egyben. Csak a Bgy. Volán volt gólképtelen. perc múlva egy ártatlannak látszó támadásnál Szabó A. feleslegesen kézzel ütötte el a labdát a 16-oson. A bünte­tőt Kaliczka I. a kapu mellé küldte. A 75. percben Szent- iványi játszotta vissza a lab­dát Balázs E.-nek, s a bal- összekötő egyből laposan a bal sarokba lőtte. 3:1. Jó: Berta, Czikora, Balázs E., Sé- ber, ill.: Varga I., Kaliczka I., Pásztor, Termán. St. ZIM—Karancslapujlö 5:1 (4:0) Salgótarján, Forgách-telep, 300 néző, v.: Molnár. St. ZIM: Baár — Raáb, Nagy, Rácz — Molnár, Pántya — Orovecz, Újházi (Hesz), Angyal, Ban- dúr, Huszár. Edző: Bandúr Mihály. K.-lapujtő: Tóth A. (Horváth) — Kovács, Telek, Lávái — Juhász II., Lantos — Novák, Horváth (Tóth T.), Ju­hász I., Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. Több egy­mást követő védelmi hiba pe­csételte meg a tartalékos ven­dégcsapat sorsát. A remekül kezdő listavezető együttes ugyanis gyorsan értékesítette a lehetőségeket, s a négy gól mellett jó néhány kidolgozott helyzetet hibázott el. A la- pujtőiek nem játszottak alá­rendelt szerepet. A II. félidő­ben már jól játszottak, pedig ekkor a fegyelmezetlen Tóth A. nem vonult ki a pályára. A helyére beállt szükségka­pus, Horváth dicséretesen vé­dett. Góllövő: Oravecz, Újházi (2—2), Angyal, ill.: Lantos. Jó: Baár, Bandúr (a mezőny leg­jobbja), Oravecz, Molnár, Nagy, ill.: Lavaj, Horváth, Tóth S. KM Egyetértés—St. Bányagép 2:1 (1:0) Salgótarján, Zagyvapálfalva, bányatelepi pálya, 150 néző, v.: Bácskai. KM Egyetértés: Balogh — Tőzsér, Molnár, Ko­vács V. — Csapó, Kbvács B. — Kovács T. (Nagy), Gecse, Géczi, Kakuk (Susán), Kovács L. Edző: Újházi István. St. Bányagép: Szilágyi — Zoltán, Tamás, Juhász — Andó, Put- nok — Ferencz (Oláh). Mol­nár K., Jenei, Fiikor, Takács (Váradi). Edző: Benke János. A kemény, sportszerű mérkő­zés I. félidejében a széllel is támogatott hazaiak játszottak meddő mezőnyfölényben. A vendégek sikeresen védekez­tek, s a 18. percben közvetlen szabadrúgásból vezetést sze­reztek. A 73. percben a hazai­ak egy formás támadásból származó kapáslövéssel egyen­lítettek. A kazáriak vezettek átgondoltabb, erőteljesebb tá­madásokat. A 80. percben a kifutó Szegedit is kicselezve esett a sorsdöntő gól. A ha­zai csatársor gyenge teljesít­ményt nyújtott. Góllövő: Tő­zsér, Géczi, ill.: Oláh. Jó: Ge­cse, Tőzsér, Balogh, Kovács B. , ill.: Tamás, Oláh. Egyházasgerge—St. Volán 4:2 (2:1) Egyházasgerge, 200 néző v.: Horváth II. E.-gerge: László Z. — Gordos Z., László A., Gordos I. — Pilisi, Gordos L. — Gecse A., Gecse A., Gor­dos A. (Gordos V.), Simon, Gordos O. Edző: László Lász­ló. St. Volán: Visnyovszki — Pozsonyi, Muflár (Bencsik), Kővári — Pusnyik, Iványi J. — Horváth, Iványi G., Mu­zsik, Demeter, Kozma. Edző: Salgó György. Az 1. félidőben a vendégek nyújtottak ötlete­sebb játékot, s a 25. percben a vezetést is megszerezték. Tíz perc múlva a hazaiak ki­egyenlítettek, majd a 44. perc­ben átvették a vezetést. A 66. percben Muflár egy rossz lé­péssel térdsérülést szenvedett, 6 le kellett cserélni. Ezután nagy iramot diktáltak a ven­déglátók, s két gyors góllal- elhúztak. A Volánnak a 87. percben csak szépítenie sike­rült. Góllövő: Gecse Á. (3), Gordos O., ill.: Horváth (2). Jó: László Z., László A., Gor­dos L., Gecse Á., Simon, ill.: Muflár, Horváth. Hugyag—Mátraverebély 6:1 (2:0) Hugyag, 300 néző, v.: Fodor. Hugyag: Valyda — Győri, Wágner, Meló — Balia, Hoff­mann — Sándor, Csernyik, Kissimon, Pénzes, Fehérvári (Béres). Edző: Vidomusz Ja­kab. M.-verebély: Kormos I. — Kormos G., Jakubovics, Zagyi G. — Zagyi F., Benus G. — Sári, Zeke, Bozó, Zagyi L., Kormos II. Cs.: Mátrai, Gáspár. Edző: Pál József. Az első negyedórában kapott po­tyagól (kapusuk kiejtette a labdát) kedvét szegte a terta- lékos vendégeknek, s szünet után a védelmi hibák soroza­tát követték el. Az erős ira­mot diktáló, gólratörő hugya- giak ilyen arányban is job­bak voltak. Góllövő: Kissi­mon, Pénzes (2—2), Csernyik. Fehérvári, ill.: Gáspár. Jó: Hoffmann, Sándor, Csernyik. Kissimon, Pénzes, ill.: Gás­pár. Somoskőújfalu—Romhány 3:1 (2:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Benkő: Somos: Balázs Z. — Szabó A., Eisler, Berta — Czi­kora, Rozgondi — Séber, Ka­kuk (Gabora), Jusztin (Szent- iványi), Balázs E., Szabó O. Edző: Tóth István. Romhány: Varga J. — Varga I., Kalicz­ka I., Pásztor — Gyurcsó, Termán — Zagyvái (Tanhau- ser). Túri, Leszák, Balázs, Meló. Edző: Vasas István. A változatos, színvonalas mér­kőzés 20. percében Séber jó cselekkel az alapvonalig ju­tott, onnan visszagurított Jusztin elé, s a középcsatár a bal sarokba helyezte a labdát. 1:0. Negyedóra múlva Szabó O. vitte fel a labdát, s a ka­pus kezét érintve jutott a há­lóba 16 méterről meglőtt lö­vése. 2:0. Szünet után is mindkét kapu sokat forgott veszélyben. A 60. percben Rozgondi cselezgetett a somo- si térfél közepén, Túri el­vette tőle a labdát, s a ka­pujából kinn álló Balázs Z. felett a hálóba ívelte. 2:1. Tíz Vörös Csillag SE—Dejtár 4:1 (3:1) Dejtár, 200 néző, v.: Juhász. Vörös Csillag: Csonka — Jele, Mihály, Lisovszki — Gál, Sá­gi — Szita, Kristófik, Szabó, Molnár, Zachar. Felkészítő: Győri Ferenc: Dejtár: Mezei — Farkas I., Sinkó, Pikács (Varga) — Kremnicsán S., Mackó — Kovács, Trubin, Csókási, Kremnicsán G., Da- nicz, Balázs (Mituk). Felkészí­tő: Mackó Mihály. Az első percekben váratlan gólokkal 2:0-ás vezetésre tett szert a lendületesebb vendégcsapat. Az alacsony színvonalban ját­szó hazaiaknak csak szépíte­niük sikerült. A vendégek a félidő végén, majd a szünet után lőtt góljaikkal megsze­rezték idei első győzelmüket. Góllövő: Zachar (2), Molnár, Sági, ill.: Trubin. Jó: Csonka, Gál, Sági, Szita, míg a hazai­akból senki sem említhető. Mohora—Ötvözet MTE 2:1 (0:1) Mohora, 300 néző, v.: Kom- lósi. Mohora: Jambrik — Du­dás P., Szentgyörgyi, Czibu- lya (Kukéi) — Petrik (Szil­fai), Nagy — Dudás L., Vidá- mi, Osztrovics, Kukucska, Vrbovszki. Felkészítő: Kovács László. Ötvözet: Sipos — Ben­kő, Pál, Lengyel, Keleti — Pünkösdi, Tóth (Somoskői) — Bábel, Nagy (Dudás), Török, Hulitka. Edző: Mester Sándor. Az I. félidőben sokkal job­ban játszó vendégek egész sor gólhelyzetet hibáztak. A 22. percben Hulitka szabadrúgás­ból szerezte vezető góljukat. A 65. percben védelmi hibából Dudás L. kiegyenlített. A 80. percben jogtalan tizenegyesből (a kapufánál lökték a kapust) Osztrovics döntötte el a mér­kőzés sorsát. Jó: Szentgyörgyi, Nagy, Vrbovszki, ill.: Pünkös­di, Török, Hulitka, Bábel. Karancskeszi—Bgy. Volán 1:0 (0:0) Karancskeszi, 300 néző, v.: Simkó. K.-keszi: Gombkötő — Bakos, Básti, Lőrincz — Vanya, Kazareczki, Sztrémi — Zsidai, Tarjáni, Szecskó. Romhányi. Cs.: Nagy S. Edző: Kollár Gyula. Bgy. Volán: Naszály — Deme, Halas, dr. Halász — Bernáth, Loksa — Berki (Hugyecz), Szilágyi, Szá­lai, Fedor, Gajdos. Edző: Vi­domusz János. Változatos, nagy küzdelmet vívott a két csapat. A támadósorok nem találtak ellenszert a nagysze­rű védőjátékhoz. A 84. perc­ben Tarjáni gólja döntötte ei a hazaiak javára a mérkőzést. Jó: Gombkötő, Básti, Lőrincz. Romhányi, ill.: Deme, dr. Ha­lász, Szilágyi. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA APRÓHIRDETÉSEK OKKERSÁRGA leg­újabb Fiat Cupé 903- as igényesnek eladó. Telefon: 22-95. KŐMŰVES kisiparos, sürgős munkát határ­idős átadásra vállal. Cím: a 22-94 telefo­non. helyhiány miatt sürgősen eladó, nagy­levelű Pfilodendra hét levéllel. Üjakna, 23/a. alatt. MAGANJArO sza­lagfűrész eladó. Sós- hartván, Kossuth u. 23. Simon Gyula. férfi raktári dolgozókat felvesz a PIÉRT' Vállalat, Salgó- bánya. Erkölcsi bi­zonyítvány szüksé­ges. VOLKSWAGEN 1300- as kifogástalan álla­potban, két és fél éves, kék színben el­adó. Salgótarján. Di­mitrov u. 22. Telefon: 20-32. 1. St. ZIM 6 6­­26- 6 12 2 Somos 6 4 1 1 19- 8 9 3. K.-keszi 6 4 1 1 12- 8 9 4. Hugyag 6 3 1 2 18-10 7 5. Romhány 6 3 1 2 6- 6 7 6. M.-verebély 6 3 1 2 12- 3 7 7. Mohora 6 3 1 2 9-10 7 8. K.-lapujtő 6 3 1 2 5- 8 7 9. KM Egyetért. 6 3­3 12- 9 6 10. E.-gerge 6 2 1 3 10-18 ő 11. Bgy. Volán 6 1 2 3 6- 7 4 12. St. Bányagép 6 2­4 9-14 4 13. St. Volán 6 1 2 3 10-17 4 14. Vörös Csili. 6 1 1 4 10-18 15. ötvözet MTE 6 1 1 4 9-14 3 16. Dejtár 6 1­5 4-11 2 összeállította: Andó Mikló*