Nógrád. 1972. szeptember (28. évfolyam. 206-231. szám)

1972-09-20 / 222. szám

m esy ei CSÜCSO Atlétika: Uj Bagyiu&zki 44,42, Velenczei 42,72 Kaffka 192 — SKSE —Zólyom viadal Bartha érmei — Szeptemberi versenynaptár A megyei atlétikai szövet­ség Salgótarjánban, az SKSE- stadionban rendezte meg (Bgy. SE) 12,96, kalapács: Ma­gos (SKSE) 47,58. Ifjúságiak. Lányok: 100 gát: Pintér (Bgy. Nógrád megye 1972. évi fel- SE) 17,7, 400: Molnár (SKSE) nőtt és ifjúsági atlétikai baj­nokságát. Nyolc egyesület ösz- szesen 71 versenyzője indult 62,2, 800: Kanda (Bgy. SE) 2:27,6, magas: Tóth (SKSE) 148, gerely: Koós (SKSE) 35,82, kétnapos viadalon, amelyen súly: Velenczei (SKSE) 10,75. Fiúk. 100: Istók (Szécsény) 11,8, 400: Wollner (SKSE) 53,2, magas: Nagybakos (SÜMSE) 175, gerely: Gecse (SKSE) 51,26. három új felnőtt csúcs is szü­letett, Addig amíg, év közben a balassagyarmati atléták ja­vították a megyei csúcsokat, most a megyei viadalon az SKSE versenyzői rukkoltak ki, nem is akármilyen csúcsjavi- tással. Budapesten a Knopp utcai Bagyinszki Borbála gerely- sporttelepen rendezték meg vetésben 44,42-re javította a 14 és 13 éves serdülő atlé- saját csúcsát, amelyet 42,14- ták országos bajnokságát. A gyei tartott. A pásztói Mik- kétnapos versenyen kitűnően száth Gimnázium testnevelő szerepelt az SKSE 13 éves tanárának gratulálunk. Nagy- versenyzője Bartha Angéla, szerű csúcsot ért el diszkosz- aki minden számban, amelyik­vetésben Velenczei Zsuzsa, ben elindult, dobogóra került, aki Gömöri 18 évvel ezelőtt Eredményei: 60 m: 8,1 (csak felállított 40,44-es csúcsát ad- századmásodperccel lett 2.), ta át a múltnak. Érdekesség, hogy Velenczei Zsuzsa éppen abban az évben született, ami­kor Gömöri a csúcsot dobta. 80 gát: 13,0 (itt tizedek miatt lett 3.), távol: 472 cm — újabb bronzérem. Súlylökés­ben Sohajda Tibor is bronz- Kaffka Károly új magasugró- érmet szerzett 11,53-dal, míg csúcsa: 192 cm. A régi csúcsot 600 m-en Pogány Éva 9. lett Sándor tartotta 191 cm-rel. l:46,l-del. Ha már a csúcsoknál tartunk, ★ említést érdemel az a serdülő • rúdugrócsúcs, amelyet ugyan­csak SKSE-atléta Szügyi La­jos állított fel 320 cm-rel. Ezek az eredmények ellen­súlyozták azt a tényt, hogy Érdekesen alakul a szep­temberi versenynaptár. A me­gye atlétái több versenyen in­dulnak. Kiemelkedik a hét végén, szombaton és vasárnap ijesztően kevesen indultak az Budapesten sorra kertilő or­idei megyei bajnokságon, ösz- szesen 27 felnőtt szerepelt, és ha szágos ifjúsági bajnokság, versenyző ahová salgótarjáni és balassa- az ossz- gyarmati atléták is utaznak. létszámból az SKSE, a Bgy. Nemzetközi viadal lesz szep- SE és a SÜMSE versenyzőit tember 30-án az SKSE-stadi- leszámítjuk, akkor öt egyesü- ónban, ahol a kohászcsapat letre marad tizenöt versenyző. Zólyom válogatottját fogadja. Mintha a magyar atlétika tűk- Ezen a napon Budapesten ren­re lett volna kicsiben a gyei bajnokság. Jobb eredmények. férfiak. Hármas: 'SKSE) 14,56, 5000: Géczi (SÜMSE) 15:54, súly: Kalcsó dezik az országos váltóbaj­nokságot. Maradjunk a szer- Felnőtt dánál: ma a SÜMSE rendez Angyal több számból álló versenyt Salgótarjánban. (szokács) Mérges a kapitány — Mellé ment volna a lab­da! Nézem Lajost, nem hiszek a szememnek. Szólni akartam a félpályáról, de ködös lett előttem minden. Egyszerre olyan ideges lettem — mond- je deck Ferenc csapatkapi­tány. Mérges a kapitány, bosszan­kodik. — Hát így kapjuk mi a gó­lokat. Erre bizony kevés a magyarázat. így tettük nagy- gyá az MTK-t. pedig 1:1 után mi rúghattunk volna gólt, és illitom. ha ők estig fociznak, akor se rúgnak többet. — Pedig a közönség már elkönyvelte a döntetlent. Biz­tos ti is? — Biztosak voltunk az egyik pontban. Gondoltam is, milyen jó lesz a Honvéd el­len. Most így kettőzött erővel kell hajtani. — Várja is a közönség, mert legalább a hazai nyitány sike­rüljön jól. — ígérem, nem is lesz hi­ba. Nem felejtettük el még a 3:l-et. Előtte kaptunk ki Ta­tabányán 4:l-re. Ismételni fo­gunk, ismételni kell! — Jó lenne, mert szerdán jönnek az athéniek. — őket is megverjük! Ne le­gyek kapitány, ha nem jutunk tovább. — fogadkozik Jeck Ferenc. Még hozzáteszi: — Csak a közönség is segít­sen! Hű, Athénben milyen kupameccs volt... — Lesz itt is, mert sokan várják már a szerdát, de előt­te még a szombatot. — Nehéz két mérkőzés lesz, Iz biztos... — búcsúzik Jeck, kezet nyújt, edzésre siet. sz. (. Ho-szú az út odáig... Dicséret Bérceinek, ugyan­így Barnának. A két labdarú- gocsapat maradt egyedül állva az MNK megyei selejtezőjé­ben és ma egymással mérkőz­nek Bercelen. Nem kis telje­sítmény az eddig megtett út, hiszen kiesett 9 NB-s csapat, és a megyei osztályban sze­replő 16 együttes is búcsút mondott az MNK-nak. A két együttes útját vázoljuk most eredményekkel. Bércéi: Palotás 2:0, Erdő- kürt 1:0. Herencsény 2:1, Tol­mács 2:1, Etes 5:1. Bárna: ötvözet MTE 3:2, St. öblösüveggyár 4:2, Szúpa­tak 4:2, KM Egyetértés 2:1. Ez történt a mai napig, és ma eldől, hogy melyik együt­tes jut a legjobb 48 közé. Bi­zony hosszú az út az MNK- ban addig, amíg valamelyik kis csapat eljut odáig, hogy NB I-es ellenféllel mérkőzzön. Csak azért jegyezzük ezt meg, mert a bárnaiak egy ki­csit úgy gondolják; hogy most már körülöttük forog a világ. Egy hete kilincselnek már Tarjánban, járják a szövetsé­get, a TS-t és eljutottak az MTS Nógrád megyei Taná­csának elnökéhez is vélt pa­naszukkal. Két dolgot „ne­hezményeznek”. Az egyik, miért nem játsszák a mérkő­zést semleges pályán. Nem akarják figyelembe venni, hogy ők — mármint a bár­naiak négyszer játszottak ott­hon és egyszer erőnyerők vol­tak. Ugyanakkor a Bércéi csa­pata háromszor játszott ide­genben és csak kétszer otthon. A másik kifogásuk, hogy rossz a versenykiírás, mert hogy lehet az, hogy döntetlen ese­tén hosszabbításra kerül sor, majd 11-es rúgások döntenek. Úgy látszik elfeledkeztek a bárnaiak a kiírás tanulmányo­zásáról. pedig nem árt azt la­pozgatni. Akkor azt is tudnák, melyik csanatot mikor illeti meg a jutalomszerelés. Hosszú az út még odáig és NB I-es csapatokat is kétvállra kell fektetni. Bár az utóbbiban legyen igazuk a bárnaia' n"^... (ács) Kézilabda Pompás védekezés —Értékes győzelem SBTC—MMG 10:7 (7:5) alatt két gólt kaptak. A tá- Salgótarján, v.: Jerem. ???,dásf:f,vf* döcögött. A be­SBTC: Znak - Oláhné (1), f“08 f^tikát gyengén hajtot- Lukács (7), Somoskői (-), ?’ Jocs,kán akadt W­Nagy (1), Sulyok (-), Deák ^gy°tt helyzet is A vécéj é­ül, cs.: Takács (-). Edző: Sza- késén szerzett ertekes pon o- bó Gábor kát tárgyilagos jatekvezetés . ... * « ,, mellett szerezte az SBTC. A. téí 77-, k*eses ®lk,eíu,<ISe Éppen ezért érthetetlen és in- - kezdettől ideges légkört te- dokolatian volt a vendégek remtett es elsősorban a hazai- egyik vezetőjének mérkőzés ak latekat bénította. utáni, minősíthetetlen maga­Az SBTC négy percig roha- tartása. Remélhetőleg a szö- mozott az első gólért. A vetségi vizsgálat elégtételt gyorsasagkulonbseg hatper- szoigáltat. ces gólnélküli periódus után Lukács szemfülessége révén szünetig kétgólos vezetést biztosított. A második 25 percben változatlanul ideges légkörben folytatódott a küz­delem. A hazaiak védekezése mintaszerűvé vált, 25 perc (mátyus) iWM/y SPORT viVv u*-v Megyei I. osztály Idegenben nyert Karaneskeszi, Mohora és a ZIM Féllucat gólt lőtt a KM Egyetértés — Két döntetlen volt A pályaválasztók gyenge napja — Egy kiállítás történt A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi V. for- Szentgyörgyi, Czibulya — Ku- dulójában jól szerepeltek a vendégcsapatok. Három együt- kucska, Vidámi — Petiik (Du- tes győzött idegenben: a Karaneskeszi Rónabányán, Moho* dás P.) Vrbovszki, Osztro- ra csapata Rétságon, a ZIM pedig Balassagyarmaton. So- vies, Nagy, Pálfalvi. Edző: Vi- moskőújfalu Mátraverebélyben, Hugyag pedig Baglyasal- dámi József. Vörös Csillag: ián játszott döntetlent. Csak három pályaválasztó nyert Csonka — Jele, Sági, Mik otthonában. A KM Egyetértés féltucat gólt lőtt Egyházas- gergének. Egy kiállítás történt a Vörös Csillag SE csapatá­ból. Karancslapujtő— St. Bányagép SK 1:0 (0:0) Karancslapujtő, 300 néző. v.: Saár. K.-lapujtő: Híves — Telek, Bodor, Lavaj — No- vák, Lantos — Juhász II., Horváth I. (Kovács Gy.), Ju­hász I., Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. St. Bánya­ill.: Gecse A. Jó: Tőzsér, Mol­nár, Géczi, Susán, ill.: Lász­ló, Gordos L. Hugyag—St. Volán 2:2 (1:1) Salgótarján, Baglyasalja, 200 néző, v.: Baksa. Hugyag: Valyda — Győri, Wágner, Meló — Ferencz, Baila — Hoffman, Sándor, Kissimon, gép: Szegedi — Zoltán, Ta- Pénzes, Csernyik. Edző: Vido- Osztrovics egymás után ná­más, Molnár L. (Juhász) — musz Jakab. St. Volán: Vis- romszor talált a hálóba, majd Takács (Je- nyovszky — Pozsonyi (Tar), Dudás P. beállította a vég­lóssy — Gál, Szita — Szarvas, Kristófik, Molnár, Szabó, Zachar. Felkészítő: Győri Fe. renc. A forduló legmeglepőbb mérkőzését játszotta a két együttes. Az I. félidőben ugyanis sokat hibázott az újonc vendégcsapat, hiszen Szilfai öngólt lőtt, majd egv védelmi hibából Szarvas gól­jával már 2:0-ra vezettek a vendéglátók. Szünet után len­dületes támadásokat vezetett a vendégcsapat, s a maga ja­vára fordította a mérkőzést. Andó, Putnok nei), Ferencz, K., Fiikor. Jó iramú mérkő­zést játszott a két csapat. A hazaiak végigtámadták az I. Oláh, Molnár Muflár, Kővári — Iványi J., eredményt. Gált fegyelmezet­Pusnyik — Horváth, Deme- lenségért kiállította a játék­tér, Muzsik, Iványi G., Lacz- vezető az utolsó percekben, ka (Ondrék). Edző: Saigó Jó: Osztrovics, Vrbovszki, félidőt, s legalább féltucat György. A 4. percben Hoff- Kukucska, Szentgyörgyi, ill.j gólhelyzetet szalasztottak el. man elfutott a jobbszélen, ki- Sági, Kristófik, Jele, Zachar. cselezte a messze eléje futó kapust, és megszerezte a vendégek vezető gólját. A 25. Szünet után sokat javult a vendégek játéka. Egy rossz hazaadásból adódó gólhelyze tűket ők is a kapu mellé löt- percben szögletrúgás után ték. Változatos volt a játék. A Iványi J. fejesgóllal egyenlí- 75. percben esett a sorsdön- tett. Változatos, jó játék folyt. Karaneskeszi—Ötvözet 4:2 (2:1) MTE tő gól. Szögletrúgáshoz jutot­tak a lapujtőiek, Novák az előrelopakodott Lavajhoz to­vábbította a labdát, s a hát­véd a „hosszú” sarokba vág­ta. Az eredmény nem fejezi ki a gólhelyzetek arányát. Jó: Bodor (a mezőny legjobb­ja), Lavaj, Lantos, Juhász [., ill.: Tamás, Zoltán, Andó, Molnár K. KM Egyetértés— Egyházasgerge 6:1 (3:0) Jól adogattak a hazaiak, de gólhelyzeteiket nem tudták kihasználni. Az 55. percben Wágner mentett a kapuvona­Rónabánya, 100 néző, v.t Nagy J. K.-keszi: Gombkötő — Sikna, Básti, Kazareczki — Lőrincz, Vanya — Bakos, Nagy L. (Szecskó), Tarjáni, Kazár, 200 néző, v.: Bures. KM. Egyetértés: Kovács E. — Tőzsér, Molnár, Kovács V. — Kovács B., Kovács T. — Ge­cse, Géczi, Susán, Nagy, Ko­vács L. Edző: Üjházi István. E.-gerge: Gordos B. — Lász­ló, Gordos A., Gordos Z. — Pilisi, Gordos L. — Gecse A., Rácz, Gecse Á,, Simon, Gor­dos O. Cs.: Zsidai, Ruzsinszki. Edző: László László. A sport­szerű mérkőzésen a volt NB III-asok irányították a játé­kot, s gólhelyzeteik alapján nagyobb arányban is győzhet­tek volna. A vendégek sok hi­bával játszottak, három gól­juk bizonytalankodó kapusuk deimük számlájára írható. Góllövő: Géczi (4), Susán (2), Gecse, ion. Tíz perc múlva a hazai- Zsidai, Sztremi. Edző: Kollár ak 16-osán pattogott a láb- Gyula, ötvözet: Sipos — Ben­da, a védők többször hibáz- kő, Lengyel, Kiss, Keleti — tak, s Hoffman megszerezte Pál (Somoskői), Szecsődi — csapata újabb gólját. A 70. Hulitka, Török, Pünkösdi, percben Horváth beadásából Nagy (Tóth). Edző: Mester Muzsik lőtte a hálóba a ki- . Sándor. A tervszerűbben t,ár egyenlítő gólt. Jó: Hoffman, mádó, korszerűbben, játszó Sándor (a mézőny legjobbja), vendégcsapat megérdemelten Pénzes, Csernyik, ill.: Muilár, nyert a gyenge napot kifogó, Demeter, Iványi J. sok hibával játszó hazaiakkal szemben. A csúszós talajon Somoskőújfalu— sokat hibázott az ötvözet ka­Mátraverebély 2:2 (2:1) puvédője. Góllövő: Tarjáni; Mátraverebély, 300 néző, v.: Xa”.ya’ ^aJ>y L., Sztremi, ill.: Gergely. Somos: Balázs Z. — Hulitka, Kiss. Jo: Sztremi, Szabó A., Eisler, Berta - Tarjám - Vanya, Basti, ill.: Czikora, Rozgondi — Gabora, Törok, Pünkösdi, Hulitka. Kakuk, Jusztin, Balázs E., Kőműveseket, ácsokat, kubikosokat, komplett brigádokat és segédmunkásokat 16 éves kortól azonnali belépéssel keresünk, budapesti, ki­emelt építkezésekre. Jelentkezés: április 4 Építőipari SZÖVETKEZET Budapest, VIII., Aurora u 23—25. Kosárlabda Vereség az utolsó másodpercben MEAFC—SKSE 66:64 (28:30) Salgótarján, v.: Újvári, Baumgartner. SKSE: Boronyai (—), Szert (20), Juhász (18), Mosonújvári (10), Palla (8), cs.: Dombi (—), Marok (—), Novák (2), Anti (2), Oszvald (4). Edző: Szarvas József. A különböző stílusban ját­szó együttesek találkozója szünetig fej-fej melletti küz­delmes, színvonalas, jó játékot Kiskunfélegyházi Vasas —SBTC 66:32 (36:6) Kiskunfélegyháza, v.: Oláh. SBTC: Molnár (8), Kulhavi (1), Lőrincze (1), Krenács (8), Bokodi (5), cs.: Csikj, (6), Ju­hász (3), Kinczel (—), Horváth (—), Hivés (—). Edző: Pan­csovai Nándor. A rajt nehéz helyzet elé ál­lította Pancsovai edzőt. Előző vasárnap a banjokság éllova­sától, a DVTK-tól elszenvedett 110:26 arányú vereséggel ké- eredményezett. A kohászok szültek a II. helyezett el­többször vezettek ebben a já­tékrészben. A folytatás már kevésbé sikerült. Nem sokkal a kezdés után négy ponttal elhúztak az egyetemisták. A hazaiak csak az utolsó má­leni találkozóra. A fiatalokból álló együttes — átlagos élet­kor 17 év — rutinhiánnyal küszködve, lámpalázasan kezdett. Az első négy percben lelkes védekezéssel még szo­sodpercekben egyenlítettek. A rossá tették a küzdelmet. Ek­mérkőzés 64:64-es állásánál, amikor három másodperc Volt hátra a játékidőből és a ko­hászoknál volt a labda, Üjvári kor az ellenfél 3:2-re vezetett. Az ellenfél a következő tíz perc alatt viszont 27 pontot szerzett. Ez véglegesen befo­játékvezető érthetetlenül az lyásolta a mérkőzés kimenete­ellenfél javára ítélt személyit. Ezzel győztek is. A változatos, küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen különösen a csereként beállított fiatalok játéka volt örvendetes. lét. A második játékrészben feloldódott a fiatalok ideges­kedése, sok szép támadást is vezettek, a végső győzelem már eldőlt. — M. L. — Bozó (Bodzási). Edző: Tóth István. M.-verebély: Kormos I. — Kormos G., Bozó, Zagyi G. — Jakubovics, Benus G. — Verebélyi I., Zeke, Zagyi F., Zagyi L. (Sári), Kormos II. Edző: Pál József. A közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégek 2:0- ra is vezettek, de mint több korábbi mérkőzésükön is, vé- könnyelmű játéka miatt a végén örülhettek a döntetlennek is. A 87. perc­ben ugyanis a hazaiak 11-eséí Balázs Z. kivédte. Góllövő: Balázs E., Gabora, ill.: Kor­mos II. (11-esből), Zeke. Jó: Szabó, Czikora, ill.: Zagyi G., Benus G., Zagyi L. Romhány—Dejtár 1:0 (0:0) Romhány, 300 néző, v.: Rajnai L. Romhány: Varga J. — Varga I., Kaliczka I., Fász­St. ZIM—Bgy. Volán 3:2 (2:2) Balassagyarmat, 300 néző, v.: Jancsó. St. ZIM: Baár — Raáb, Nagy, Rácz — Üjházi, Pántya (Egner) — Dudás, Oravecz, Angyal, Bandúr, Hu­szár. Edző: Bandúr Mihálv. Bgy. Volán: Naszály (Hu- gyecz) — Deme (Szilágyi), Halas, Bernáth — Kalmár, dr. Halász — Loksa, Szalai, Ber­ki, Fedor, Gajdos. Edző: Vi- domusz János. Változatos, színvonalas, sportszerű mér­kőzést vívott a két csapat. A hazaiak Szalai góljával mára 4. percben megszerezték a ve- zetést. A 28. percben Bandúr hatalmas partdobását Angyal továbbította, s Oravecz a há­lóba fejelte a labdát. A kö­vetkező percben Berki újra megszerezte a vezetést a bá­tor (Kosik) — Gyurcsó, Me- zaiaknak. A 40. percben Ban ló J. (Zagyvái) — Meló L., '' ......................... * T úri, Leszák, Termán, Ba­lázs. Edző: Vasas István. Dej­tár: Mezei — Farkas I., Mac­kó, Farkas II. — Kremnicsán S:, Czinege (Sinkó) — Kovács, Trubin, Csókás!, Kremnicsán G., Danicz. Felkészítő: Mackó Mihály. Lendületes, küzdel­mes mérkőzést játszott a két csapat. A hazaiak birtouolták többet a labdát, de a gól- __t s zerzéssel mindkét csapat ha- Loksa. dilábon állott. A vendégek kö­zel álltak a döntetlenhez. A sorsdöntő gól az’55. percben esett. Ekkor Meló L. cselez­getve, bukdácsolva kisodró­dott, s beadásából Leszák lőt­te a hálóba a labdát. Jó: Ka­liczka I., Gyurcsó, Leszák, ill.: Farkas í., Mackó, Kremni­csán S. Mohora—Vörös Csillag SE 4:2 (0:2) Rétság, 100 néző, v.: Urbán. Mohora: Jambrik — Szilfai, NÓGRÁD — 1972. szeptember 20., szerda dúr a felezővonaltól lefutotta a védelmet, s a kifutó kapus mellett a hálóba lőtte a ZIM kiegyenlítő gólját. A 47. perc­ben a ZIM második gólja megismétlődött, ismét Ora­vecz fejelt a hálóba. A hátra­levő időben a ZIM irányítot­ta a játékot. A Volán nem tudott újítani. Jó: Nagy, Üj­házi. Oravecz, Angyal, Ban­dúr, ill.: dr. Halász, Fedor, A bajnokság állása 1. St. ZIM 5 5 _ 21: 3 10 2. Somos 5 3 1 1 16: 7 7 3. M.-verebély 5 3 1 1 11: 7 7 4. K.-keszi 5 3 1 1 11: 8 7 5. Romhány 5 3 1 1 5: 3 7 6. K.-lápujtő 5 3 1 1 4: 3 7 7. Hugyag 5 2 1 2 12: 9 Ä 8. Mohora 5 2 1 2 7: 9 5 9. KM Egyetért. 5 2­3 10: 3 4 10. Bgy. Volán 5 1 2 2 t: 6 4 11. St. Bányagép 5 2 3 8:12 4 12. St. Volán 5 1 2 2 3:13 4 13. ötvözet MTE 5 1 1 3 3:12 3 14. E.-gerge 5 1 1 3 6:16 3 15. Dejtár 5 1 4 3: 7 3 16. Vörös Csili. 5­1 4 o:17 t