Nógrád. 1972. augusztus (28. évfolyam. 179-205. szám)

1972-08-30 / 204. szám

Megyei I o&Ätafy Pályaválasztók sikeres fordulója Csak a ZIM győzött idegenben — Öt gólt lőtt Hugyag A pályaválasztó csapatok sikerét hozta a megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnokság őszi II. fordulója. Csupán a ZIM csapata győzött idegenben. Egyházasgergén az előző fordulóban győztes újonc hazaiakat győzték le nagy arány­ban a zománcgyáriak. Hét további mérkőzésen a hazaiak szerezték meg a pontokat. Hugyag csapata öt gólt lőtt a Bányagép SK-nak. Dejtár a 86. percben szerezte győztes gólját a KM Egyetértés ellen. St. ZIM—Egyházasgerge 4:1 (1:1) Egyházasgerge, 500 néző, v.: Jancsó. St. ZIM: Baár — Ra- áb, Nagy, Rácz — Molnár, Újházi — Dudás, Egner, An­golként Jó: Mészáros, Gál, közvetett szabadrúgásból Be- nus nagy erővel vágta a há­lóba a legurított labdát. 3:1. Jó: Básti (a mezőny legjobb­ja), Bakos, Vanya, Lőrincz, ill.: Bozó, Benus, Zagyi F. Bgy. Volán—Romhány 2:0 (1:0) Balassagyarmat, 100 néző, • -j v.: Fodor. Bgy. Volán: Na­vágódott a halóba, szály — Deme, Halász, Ber­Maczkó, náth — Kalmár, Berki —' Czinege, ^ill.: Kovács^ E„^ Tő- Pál, Szilágyi, Havaj (Purucz­ki), Kiss (Szalai), Gajdos. Edző: Vidomusz János. Rom­zsér G., Kovács V., Csapó. Mohora—St. Volán 2:1 (1:1) Mohora, 200 néző, v.: Lő- gyai, Bandúr Gy., Huszár, cse. Mohora: Jambrik — Szil­Edző: Bandúr Mihály. E.-ger- £ai (Dudás P.), Szentgyörgyi, . T ^ . . /T ge: Gordos B. - Gordos Z„ Pálfalví - Petrik, Vidámi Leszak, Gyurko (Imre), Pilisi, Gordos I. — Gordos — Nagy, Kukucska, Osztro- f^ela Edzo: Vasas István. A A.. Geese A. - Geese A. vies, Dudás L„ Vrbovszki. közepes iramú mérkőzésen a (Zsidai), Gordos II., Gordos Edző: Vidámi József. St. Vo- kapu előtt hatarozottabb ha- T. (Gordos V.), Simon, Gór- ián: Visnyovszky — Pozso- dos O. Edző: László László. nyi, Muflár, Kővári — Pus- Az I. félidőben változatos, nyik, Iványi J. — Horváth, hány: Rotte — Varga J., Ke­lemen, Pásztor — Kaliczka, Termán — Sagyibó (Balázs) zai együttes több gólhelyzeté­ből kettő kihasználásával biz­tosan nyert az erősen megíia­kiegyensúlyozott küzdelem Iványi G. Muzsik Szabó ^íít°.tt„ vendégcsapat ellen, j* _ ____.__________J , v ^ \ ~ « , íinllnvn: Rprki Havai _Tni f olyt a sportszerű mérkőzé- (Demeter), Szarka. Edző: Sal- sen. A II. félidőre a hazaiak go György. A szívvel-lélek- elfáradtak, s az egyre töb- kel játszó hazai együttes meg­bet támadó, nagyobb tapasz- érdemelten nyerte a kemény, Pasztor­falattal rpnHp1lrP7n tar* iá ni a le rii a x Góllövő: Berki, Havaj. Jó Naszály, Deme, Bernáth, ill.: Rotte, Varga J., Kelemen, taiattal rendelkező tarjániak sportszerű mérkőzést a köny- rendre értékesítették gólhely- nyelműen játszó vendégek- zeteiket. Góllövő: Angyal (3), kel szemben. A 14. percben Bandúr, ill.: Geese A ötvözet MTE—Vörös Csillag SE 4:2 (3:0) Rónabánya, 100 néző, v.: Somoskői Jó: Nagy átadását Vrbovszki két Raiá^TT'ötvS»et Baár, Raáb, Nagy, Angyal, csel után a karnis mellett löt- _ Benkő Pál Kiss Kploti f a Gordos A Sim0n’ Gordos te a hálóba 1:0. A 25. perc- (Lengyel) ’ - Hilmel- Humka I., Goi dos A. ben Szabó lovese kipattant, ­Hugyag—St. Bányagép 5:1 (2:0) _ , Pünkösdi, Török, Bábel, ni S2* Nagy (Szecsődi). Edző: Mes­Csillag: ?8, Percben Nagy beadását a ter Sándor. Vörös TT ~ c - leálló védők mellett Dudás pennka __ ivribáH/ H ugyag 200 nezo, v.: Saar, L vágta a hálóba. 2:1. Jó. ^onka - Jele, Mihály, Hugyag: Szuhanszky - Gyo- Jambnk> Szentgyörgyi, Ku- Szita ’sáJf Szabó n, Wagner, Meló — Antal kurska fa mpzőnv lpeinhhiai ^ajvas- özna, sági, Szabó, (Járja), Bállá - Várni, San- vidám., ÜL: Muflár, ^ízsik,’ G)'. Fe*ké!* dór, Kissimon, Csernyik, Pen- rvanvi j zes. Edző: Vidomusz Jakab. St. Bányagép: Szegedi - Karancskeszi-Matra­Oláh (Ludányi), Tamás, Ju- verebely 3.1 (0.0) hász — Andó, Putnok — Ta- Karancskeszi, 200 néző, v.: kács, Ferenez, Jenei, Molnár, Balázs II. K.-keszi: Gombkö- 4:0-ra vezetett az ötvözet, Fiikor. Edző: Benke János, tő — Sikna, Básti, Romhá- amikor a csapatban több Az első negyedórában a ven- nyi, Lőrincz — Bakos, Ka- helycsere történt. A Vörös dégek támadtak, Jenei a ka- zareczki — Zsidai (Egyed), Csillag SE ekkor magára ta- pufát találta el, majd feljött Tarjáni, Vanya, Sztremi (Nagy lált,_ 4:2-re szépített, s hely- a hazai együttes, és két sza- L.) Edző: Kollár Gyula. M.- zetei alapján közel állt a badrúgásból lőtt góllal bizto- verebély: Kormos I. — Kor- kiegyenlítéshez is. Góllövő: san vezetett. A másik kapu- mos J. (Kormos F.), Bozó, Bábéig (2),^Pünkösdi, Nagy, nál Ferenez és Jenei hibá- Zagyi G. — Benus, Zagyi F. zott gólhelyzetben. Szünet — Sári (Balogh), Zeke, Vere­tő: Győri Ferenc. Az I. fél­időben lendületesen játszó, jól kombináló hazaiak ellen a vendégek nem találtak el­lenszert. Szünet után már ill.: Gál, Mihály. Jó: Kiss, Hilmer, Török, Bábel, ill. után is Ferenez szalasztott el bélyi I., Zagyi L., Kormos Szarvas, Szita, Sági. jó alkalmat, majd összerop- ti. Edző: Pál József. A véde- pant a vendégek védelme, s kezésre berendezkedett ven- a gólratörő hazai együttes dégek az I. félidőben siker- 5:0-ás vezetésre tett szert. A rel állták útját a hazai ro- vendégek Fiikor egyéni alaki- hamoknak. Szünet után ola- tásából lőtt góljával szépí- jozottabban működött a hazai tettek. Góllövő: Bállá, Varsi, támadógépezet. A 47. percben Sándor, Kissimon, Pénzes, Bakos látványos gólt lőtt. 1:0. ill.: Fiikor. Jó: Szuhánszky, Az 52. percben Básti szabad- Wágner, Bállá, Varsi, Kissi- rúgása után a kapufáról vá­A bajnokság állása dó, Molnár, Fiikor. Somoskőújfalu—K arancs- lapujtő 3:0 (2:0) Somoskőújfalu, 300 néző, V.: Szabó II. Somos: Balázs Z. — Szabó A., Eisler, Berta — Czikora, Rozgondi — Bo­zó (Bodzási), Séber, Balázs E., Szabó O. (Gabora), Mag. Edző: Tóth István. K.-Iapuj- tő: Híves (Tóth A.) — Gor­dos, Telek, Lavaj F. — Novák Gy., Lantos — Lipták (Szent- péteri), Juhász II., Juhász I., Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. Húsz percig nagy lendülettel rohamoztak a ha­zaiak, s Rozgondi szabadrú­gásgóljával már a 2. perc­ben vezetéshez jutottak. A 20. percben Mag futott el, s be­adásából Balázs E. fejelte a hálóba a labdát. Mindkét csapat sok hibával játszott. A II. félidőben a vendégek kez­deményeztek többet, de egyetlen gólhelyzetükből Tóth S. gyatrán mellé lőtt. Egy ellentámadásból a 75. perc­ben Gabora közelről vágta a hálóba a labdát. Jó: Balázs Z., Balázs E., Czikora, Roz­gondi, ill.: Telek, Juhász II., Juhász I. Dejtár—KM Egyetértés 1:0 (0:0) Dejtár, 300 néző, v.: Nagy I. Dejtár: Mészáros — Far­kas II., Maczkó, Farkas I. — Gál, Czinege — Kremnicsán G., Trubin, Kovács, Csókási, Fábián (Pikács), Felkészítő: Maczkó Mihály. KM Egyet­értés: Kovács E. — Tőzsér G., Kovács V., Csapó — Kovács B., Molnár — Gecse, Géczi, Susán, Nagy (Tolnai), Kovács L. (Kakult). Edző: Újházi István. A változatos, jó ira­mú mérkőzésen mindkét ka­pu ,eiőtt egyaránt sok gólhely­zet maradt kihasználatlanul. A döntő gólt a befejezés előtt négy perccel érték el a ha­zaiak. Ekkor a szögletrúgás­ból beívelt labda a tömörü­lésben Kovács E. válláról ön­2:0. A 60. percben Bakos beadását Nagy L., jól vette át, s a kapus mellett lőtte a hálóba. 3:0. A 80. percben 1. St. ZIM 2 2 _ _ 10-1 4 2. K.-keszi 2 1 1 _ 4-2 3 3. Hugyag 2 1 1 7-4 4. Somos 2 1 s—.• 1 4-2 2 5. ötvözet 2 1 _ 1 4-3 2 6. Bgy. Volán 2 1 _ 1 3-2 2 7. Mohora 2 1 _ 1 2-2 2 8 . KM Egyetért. 2 1 — 1 1-1 2 9. M.-verebély 2 1 — 1 3-4 2 10. K.-lapujtő 2 1 — 1 2-3 2 11. Dejtár 2 1 — 1 1-2 2 12. Romhány 2 1 — 1 1-2 2 13. E.-gerge 2 1 — 1 4-6 2 14. St. Bányagép 2 1 — 1 3-6 2 15. St. Volán 2 — 1 1 2-3 1 16. Vörös Csili. 2 — — 2 2-10 összeállította: Andó Miklós Röplabda NB II. Kisterenye —Szolnoki MTE 3:0 Kisterenye, v.: Gallai. Kis- terenyei Bányász: Nagy E., Juhász, Lőrincz; Szabó, Zsi­dai. Tari. Cs.: Szomszéd, Puszta. Kovács. Edző: Molnár László. Az NB Il-es női röplabda­mérkőzés elején a hazaiaknál az idénykezdet jelei kiütköz­tek. Felkészülésüket tanulmá­nyi távollétek, vakációk, vá­ratlan sérülések hátráltatták. Ennek ellenére biztosan nyer­tek a kiesés ellen harcoló, de mérsékelt teljesítményt nyúj-' tó. lényegesen kisebb képes­ségű SZMTE ellen. A játsz­mák aránya: 2. 7. 4 volt. A közepes egyéni teljesítmények között a cserék — főleg Szom­széd és Tari — egyre bát­rabb játéka, a csapatba való fokozatos beilleszkedése ör­vendetes jelenség volt. A to­vábbi jó szereplés érdekében sok még a javítanivaló, mind a mezőnyben, mind a hálónál. Kispályás labdarúgás Győztek a zenészek Balassagyarmaton 24 csapat négy csoportban vett részt az idei Palóc Kupa kispályás lab­darúgó-bajnokságban. A négy csoportgyőztes kieséses rend­szerben találkozott egymással Az elődöntőben: Zenészek — Ipoly Cipőgyár 2:1. Ingatlan — Kerámia 2:2 (11-es rúgá­sokkal az Ingatlan jutott a döntőbe). A döntő heves küz­delmet hozott. Végeredmény: Zenészek — Ingatlan 1:1. Büntetőrúgás során a Zené­szek 5:2 arányban jobbnak bi­zonyultak — tehát ..elhege­dülték” az Ingatlan nótáját. Ezzel együtt természetesen a Palóc Kupa büszke tulajdono­sai lettek. Keleti csoport Szúpatak remekül rajtolt Megkezdődött vasárnap az Barna—Kalló 5:1 (2:0), Bár- 300 néző, v.: Martinkó. Góllö- őszi banjoki pontvadászat a na, 300 nézői v.: Hoffmann. v«: Hepp (2), Hajnal, ill.: megyei II. osztályú labdarúgó- s ,, Q Kányáti, Sinkovics. Jó: Hepp. bajnokság Keleti csoportja- * V0, Í5Z®b0 (3)> °rav<*z Pusztai, ill.: Horváth, Sinko- ban. Legjobban Szúpatak és *•, Oravecz G., ill.: Kiss L. vics. Barna együttese rajtolt. Jó: Szabó, Oravecz I., Hadik, Szőnyi SE Tar 4:1 (0:1), Bohács, Répás, Bozó, ill.: Ber­Jobbágyi, 100 néző, v.: Cser- T ven, Gólíövő: Pintér S., Papp, ’ Pintér T„ Kocsis, ill.: Agas- Cered—Vizslás 2-1 fi n vári. Jó: Bodor, Papp, Pintér ml ‘ c ill • Tubáid Rnto«; Ceied, -jOO nezo, v.. Tórák. b., Ui.. Junasz, Botos. Góllövő: Kovács, Hlavati, ill.: nyi SE-Tar 6:1 (1:1), Szupa­Szupatak—Egyházasdengelcg Jakab I. Jó: Tajti, Kovács, tak—Egyházasdengeleg 2:1 4:0 (1:0), Szúpatak, 150 néző. Hlavati, ill.: Jakab I., Ja v.: Ziman. Kiállítva: Miná- kab J. esik Gyula és János Gábor (mindkettő E.-dengeleg), mert Szurdokpüspöki—Zagyvaró Ménkes—Rákóczi-bt. 1:2 (0:0), Dorogháza, 100 néző, v.: Peleskei. Ifjúsági eredmények: Sző­(2:0). Bárna—Kálló 6:1 (3:1), Cered—Vizslás 0:10 (0:5). Szurdokpüspöki—Zagyvaró­na 0:1 (0:0), Ménkes—Ra­megsértették a játékvezetőt. na 3:2 (2:2), Szurdokpüspöki, kóczi-bt. 11:1 (6:0). Labdarúgó MNK Következik a harmadik forduló Etes erőnyerő lesz Ma délután hat rendezik meg az pályán gyamándor (II.), v.: Nagy 1972/73. I., Nógrádsáp (II.)—Vörös évi labdarúgó Magyar Nép- Csillag SE (I.) v.Saár I., köztársasági Kup>a megyei KM Egyetértés (I.)—Bgy. selejtezője III. fordulójának SE (NB. III.), v.: Bre- mérkőzéseit. A kezdési idő zovszky, Érsekvadkert (J)— 15.30 óra. Ezúttal Etes St. Síküveggyár (NB. III.), együttese erőnyerő. A leg- v.: Cseh I., Bárna (II.)— nagyobb küzdelemre Kazá- Szúpatak (II.), v.: Sütő. ron van kilátás. Párosítás: A selejtező Iy fordulójá. Heren^eny (J)-Bercel (II), nak mérkőzéseit az „állva v.: Fodor, Tolmács (J)-Ma- maradó„ együtlesek rész_ —, vételével, szeptember 6-án NÖGRAD — 1972. augusztus 30., szerda rendezik meg. Ma délután SBTC —luter Bratislava mérkőzés Nemzetközi labdarúgó-mér­kőzést játszanak ma délután (6.30 ólától Salgótarjánban, az SKSE-stadionban. Az SBTC NB I-es csapata visszavágón fogadja a csehszlovák II. li­gás Inter Bratislava együtte­sét. Van mit feledtetni, hiszen ismert, hogy az elmúlt szom­baton Pozsonyban a fekete­fehérek 8:1 (6:0) arányú csú­fos vereséget szenvedtek. A mai mérkőzés játékvezetője Kakuk lesz. Gleccserolvasztás Szovjet expedíció Indult a Pamir-hegység alig ismert ke­leti régiójába, ahol roppant jégtömeg halmozódott fel mintegy 15—20 ezer láb ma­gasságban. Ez az óriási jég- mennyiség szilárdult meg a menthetetlen „víztartállyá” avatja. Az expedíció tagjai­nak feladata megvizsgálni a gleccserek mozgását és meg­határozni. hogy milyen víz- menyiség szilárdult meg a csúcsuk jégsapkájában. Több tucat folyó kapja vizét a Pa- mírból. A vízgazdálkodási ter­vek kidolgozásánál eddig nem számoltak a Pamir felhasznál­ható jégtömegeivel. Tekintet­be vették azonban, hogy szov­jet Közép-Ázsia öntözött te­rületei egyre bővülnek, az ipar terjeszkedik és a telepü­lések gyors ütemben nagyvá­rosokká alakulnak át. A víz- fogyasztás tehát rohamosan növekszik, de a folyók vízho­zama gyakorlatilag változat­lan marad. Ezért fontos a Pa­mir óriási víztartalékának fel- használása. A vizsgálatok le­zárása után olyan eljárásokat dolgoznak ki. amelyek mecha­nikai úton — például gondo­san előkészített robbantások­kal — siettetik a gleccserek csúszását, a gleccserek leván- dorlását azokba a mélyebben fekvő régiókba, ahol a jég már megolvad. A folyók nagy mennyiségű vizet kapnak a gleccserolvasztás következté­ben, ezért hatalmas gátrend­szerekkel biztosítják a me­derpartok szilárdságát; öntö­zőrendszerek kialakításával a víz nagy kiterjedésű és gyors felhasználását teszik lehetővé. A Szovjetunió a nemzetközi kiállításokon 1972-ben a Szovjetunió 20 külföldi városban, összesen 90 ezer négyzetméteres területen mutatja be ipari termékeit. A külföldi bemutatókon külön részleget szentelnek a szov­jet köztársaságok együttműkö­désének ismertetésére a Szov­jetunió megalakulásának 50. évfordulójából. A lipcsei őszi vásáron a Szovjetunió képet ad az űrku­tatás, a műszergyártás, az elektronika és a szabványosí­tás terén elért eredményekről. Zágrábban. Amszterdamban és Colombóban kiállítást ren­deznek „Az atom a béke szol­Á GELKÁ az olimpia ideje alatt üoyeletet tart. Hétköznap: 7.30-tól 19.00 óráig, Vasárnap: 8.00-tól 16.00 óráig. Kérjük, hogy a hibabeje­lentést 33-33-as telefonszámon jelentsék. Kényelmesebb, olcsóbb, hangulatosabb, ha nálunk rendezi esküvő­jét, családi ünnepségeit. Salgótarjánon és Balassa­gyarmaton kívül községek­ben is színvonalasan bo­nyolítjuk rendezvényeit. Nógrád megyei Vendéglátó Vállalat Salgótarján, Tel.: 10-58. gálatában” címmel, amelyen bemutatják a reaktorokat, a tengervíz-sótalanító nukleáris berendezéseket, illetőleg ezek­nek makettjeit. A közép­ázsiai szovjet köztársaságok társadalmi, gazdasági és kul­turális vívmányairól kapnak képet az Üj-Delhiben megtar­tandó III. ázsiai nemzetközi vásár látogatói. A GELKA az OLIMPIA ideje alatt a PÉCSKÖ ÜZLETHÁZ MŰSZAKI OSZTÁLYÁN ügyeietet tart. A nálunk vásárolt televí­ziót és háztartási gépeket díjtalanul házhoz szállít­juk. Televízió-vásárlásnál kéthavi előfizetési díjat visszatérítünk. Nógrád megyei Iparcikk­kiskereskedelmi Vállalat, Salgótarján, Pécskő Üzletház. Értesítés! Értesítjük kedves vevő­inket. hogy a salgótarjá­ni Karancs u. 4. szám alatti telepünk működése augusztus hó 30-ával megszűnik, A Karancs utcai telepün­kön forgalomba hozott cikkek szeptember 1-től a Baglyas út 3. sz. alatti telepünkön lesznek kap­hatók. EGER—SALGÓTARJÁNI TÜZÉP VÁLLALAT A Nógrád megyei Tanácsi Építőipari Vállalat pályázatot hir­det az alábbi munkakör betöltésére: iiuyiig­oszlályvcxclő Követelmény: építőipari technikumi végzettség és építőipari anyagismeret. A kivitelezői munkában legalább 5 éves gyakorlat. Jelentkezni lehet: a vállalat személyzeti előadójánál szemé­lyesen, vagy írásban. APBÓmnomstK i ÜZLETSZERZŐI munkakörbe keres férfi-, vagy női mun­kaerőt az Állami Biz­tosító balassagyar­mati fiókja. Jelent­kezni az AB balassa­gyarmati fiókjánál le­nét. BÜTORo/oTT táv­fűtéses szoba három diáknak kiadó. Sal­gótarján, Pécskő u. 2. VII. emelet. 4. ELADÓ 601-es Tra­bant. Érdeklődni: »algói turistaházban. TÖRZSKÖNYVE­ZETT pekingi palota­kutyák érmes szü­lőktől eladók. Salgó­tarján, Izsó Miklós út 8. (Művésztelep), ELADÓ Trabant Lim. CN 87—40 Gesz- tes Sándor, Salgótar­ján. Lőwy Sándor út 19. II. 13. %