Nógrád. 1972. augusztus (28. évfolyam. 179-205. szám)

1972-08-23 / 198. szám

\ Továbbképzés után Megyei 1. osztály Maradandó élmények Jászapátiból A megye labdarúgá játék­vezetőinek egyhetes tovább­képzése szombaton befeje­ződött Jászapátiban. Ezen 40-en vettek részt. Szopóczi Ferenc táborvezető értékelé­se szerint eddig ez volt a legsikeresebb továbbképzés. Az előadók jól felkészültek, s játékvezetők pedig szor­galmasak voltak. Az orszá­gos JB képviselője, Csontos László nívós előadása szin­tén lekötötte a hallgatósá­got. A kérdéstotó nagy érdek­lődést váltott ki. Eddig 11 megyében nem akadt 13-f-l találat, viszont Jászapátiban Kakuk János minden kér­désre helyesen válaszolt. A 12+1 találatosok száma 5 volt. Hasznos információkat kap­tak a játékvezetők a csere­játékosokkal kapcsolatos nemzetközi állásfoglalásról. Az új döntvény szerint a három cserejátékos közül bármelyik lehet kapuvédő, ezt nem kell külön megje­lölni. Az elméleti próbatételen kívül új színfoltnak bizo­nyult a gyakorlati verseny. Ezt minden reggel az orszá­gos tematika szerint 10 per­cen keresztül Mohácsi La­jos NB I-es kerettag vezet­te. Lefrer Mihály és Kakuk János bizonyult a legügye­sebbnek. Két előadás hangzott el pénteken. Szopóczi Ferenc a játékvezető mérkőzés előt­ti tennivalóiról beszélt. Ba­lázs II. József a cserejáté­kosok módosított szabályait, ismertette. Délután a játék­vezetők labdarúgó-mérkő­zést játszottak a Jászapáti öregfiúk ellen. A hazaiak 3:1 arányban győztek. A ter­vezett úszóverseny viszont elmaradt. A táborzárás során kö­szönetét mondtak mindazon szerveknek, amelyek segítet­ték a táborozás sikeres le­bonyolítását. Sajnálatos vi­szont, hogy az öblösüveg­gyár két játékvezetőnek nem adott sportszabadságot, így kénytelenek voltak távolma­radni a továbbképzésről. A megyei JB elnöksége úgy ítéli meg, hogy a tovább­képzés rendkívül hasznos volt. Jótékony hatása ősz­szel bizonyosan érződik a játékvezetők működésén. Ezt kívánja a megye labdarúgá­sának érdeke. Tevékenysé­gük értékelésére egyébként decemberben visszatérünk. Bures Károly Döntő Rétságon Labdarúgó MNK Keszeg nyerte a Nyári Kupát Megrendezték Rétságon a labdarúgó Nyári Kupa járási döntőjét. A két csoportból Tolmács és Keszeg együttese került ki győztesen, így ők játszották a döntőt. Keszeg—Tolmács 1:0 (0:0) Rétság, v.: Fábián. Keszeg: Varga J. — Mrázik I., Rajko- vics, Nagy, Karába — Varga L. (Kovács L.), Szádoczki J. (Szádoczki F.) — Mrázik F., Kovács J., Szádoczki II., Dol- niczki. Edző: Burai Sándor. Tolmács: Dezső — Szalma, Szalai, Hajnié, Szetei — Ha­vai, Pusztai — Oláh, Molnár (Tálas), Kővári, Varga. Edző: Tálas István. Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Keszeg az I. félidőben 11-est hibázott. Megérdemelten szerezték meg így is a győzelmet, és egy évig birtokolják a szép serle­get. Góllövő: Dolniczki (11- esből). Jó: Dolniczki, Nagy, Karába, ill.: Hajnis, Havai, Oláh. Labdarúgó NB III. Palotási vereség Cinkotán A megye NB III-as labda­rúgócsapatai vasárnap meg­kezdték két csoportban baj­noki pontvadászatukat. Az Cszakközépcsoport I. fordulójának eredményei: Cinkotai Auras—Palotás 4:0 (4:0), Pásztó—Sashalom 2:0 (1J)), Bgy. SE—Bp. ÉPFU 3:0 (1:0), Kőbányai Acél—SÜM- SE 1:1 (1:0), Gázművek—K. Sörgyár 1:0 (0:0), ÉPGÉP—T. Dózsa 1:0 (0:0), IM Vasas (Iklad)—ÉMTK 2:1 (2:0), Le­hel SC—St. Síküveggyár 1:1 (1:1). Az élcsoport állása t- Cinkoca 1 l - - 4-0 2 2. Bgy. SB 1 1 - - 3-0 2 3. Pásztó 1 1 - - 2-0 2 Az Északi csoport eredmé­nyei: Japp J. SE—Királd 3:0 (0:0), Hatvani Kinizsi—Ózd- vidék 2:0 (1:0), Egri Vasas— Egeresein 4:0 (2:0), Mátrano- vák—SKSE 0:5 (0:0), Tren- csényi SE—Jászberényi Va­sas 5:2 (3:0), Borsodi Bá­nyász—Apc 2:1 (0:0), Edelény —Petőfibánya 3:2 (1:2), Mis­kolci Bányász—Miskolci EAFC elhalasztva. Az élcsoport állása 1. SKSE 1 1 ­- 5-0 2 2. Egri V. 1 1 ­- 4-0 2 3« Trencsényl SE 1 1 ­- 5-2 2 4. Papp J. SE 1 1 ­- 3-0 2 Sorsoltak asztaliteniszben Elkészítették az idei megyei asz­ta litenisz-csapaitba j nokság őszi idényének sorsolását Salgótarján­ban. A bajnokság második felvo­nása szeptember 10-től november 26-ig tart. Tíz együttes küzd a bajnoki pontokért. Az őszi I. forduló sorsolása: Szé­chényi Vörös Meteor—Bgy. SE, SBTC II.—St. Síküveggyár, St. Spartacus—St. Petőfi, Nagybáto- nyi Bányász—ötvözet MTE, Balas­si SE—Kishartyáru • lljabb forduló ma délután NB-s rangadó Zagyvapálfalván Az 1972/73. évi labdarúgó Magyar Népköztársasági Kupa megyei selejtezője II. forduló­jának 13 mérkőzését bonyolít­ják le ma délután 16.30 órá­tól. A legnagyobb küzdelemre Zagyvapálfalván van kilátás, ahol az NB III-as St. Sík­üveggyár az NB Il-es Kiste- renyei Bányászt fogadja. Párosítások: Erdőkürt (J)—Bércéi (II.), v.: Cseh, Herencsény (J)— Szügy (II.), v.: Urban, Ma- gyarnándor (II.)—Dejtár (I.), v.: Békési, Tolmács (J)—Szen­dehely (II.), v,: Sáár, Nóg- rádsáp (II.)—Bgy. Volán (I.), v.: Juhász, Diósjenő (J)—Vö­rös Csillag SE (I.), v.: Lőcse, Énsekvadkert (J)—örhalom (II.), v.: Rajnai L., St. Sík­üveggyár (NB III.)—Kistere- nyei Bányász (NB II.), v.: Komlósi, Szúpatak (II.)—So­moskőújfalu (I.), v.: Rajnai 5., Bárna (II.)—St. Öblös- üveggyár (NB III.), v.: Nagy 1., KM Egyetértés (I.)—Nagy- bátonyi Bányász (NB II.), v.: Mohácsi, Karancslapujtő (I.) —Bgy. SE (NB III.), v.: Ka­kuk, Etes (II.)—Karancskeszi (I.) v.: Bure6. Nemzetközi tekeverseny Csapatban és egyéniben az St. Dózsa győzött Két évvel ezelőtt a fegyveres érők napja tiszteletéire az St. Dó­zsa tekézői vándordíjait alapítot­tak. Azóta már hatodik alkalom­mal mérkőztek a kupáért. Leg­utóbb Füleken, a Zománcgyár ren­dezésében mérte össze tudásét három együttes — Fülek, Losonc, St, Dózsia —, hogy eldöntsék ki nyeri végleg a vándordíját. A Szlovák Nemzeti Felkelés 28. évfordulója alkalmából a kétnar- pos versenyen nagyszerűen sze­repelt az St. Dózsa együttese. A csapatversenyben 2569 fával meg­szerezték az első helyezést. To­vábbi sorrend: 2. Fülek A. 2410, 3. Losonc 2406 fa. Egyéniben Tóth Gy. és Dósa bizonyult a Legjobb­nak 463, illetve 445 fával. A második versenynapon az egyéni küzdelmeket bonyolították le. Ebben a versenys-zámban min­den együttesből a legjobb három tekéző rajtolt. Az első napi ered­ményeket mindenki magával, vit­te. Ez főleg az St. Dózsa verseny­zői számára volt kedvező. Az újabb száz dobás után Tóth György ért el első helyezést, Dó­sa Zoltán előtt. Hajdú Ferenc 4. lett. A rendezők a 8 legjobb egyéni versenyzőnek tiszteletdíj at aján­lottak feL, Az St. Dózsa tekézői tehát jó eredményekkel, és érté­kes díjakkal tértek haza. * A hét végén az St. Dózsa teke­együttese ismét Csehszlovákiába Látogat. Besztercebányán 12 együttes részvételével rendeznek nemzetközi versenyt. Ezen a ta­lálkozón minden csapat három­három versenyzővel vesz részt. A fegyveres erők napja tiszte­letére — szeptember 29-én — az St. Dózsa tekézői rendeznek nem­zetközi versenyt. Mivel a két év­vel korábban általuk alapított vándorser Leg ezúttal harmadszor és végleg birtokukba került, így a megállapodás értelmében újabb kupát alapítanak. Továbbra is a füleki és Losonci tekézőket hív­ják meg erre a viadalra. Jól rajtolt az NB IU-ban vasárnap a Pásztói KSE labda­rúgócsapata. A Sashalmi Elektronikus ellen 2:0 (1:0) arányban győztek. Mindkét gólt az újonc Dóra lőtte, akit a közelmúltban igazoltak le Kalló megyei II. osztályú csapatából. Képünkön: a sashalmi védő lába mellett Dóra fejjel megszerzi csapata első gólját (Herbst Rudolf felvétele) Megkezdődött az 1972(73. évi bajnokság Huszonhárom gól esett az esős őszi rajton — Féltucat gólt lőtt a ZIM Jól kezdtek az újoncok — Három kiállítás Megkezdődött a megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokság 1972/73. évi őszi idénye, s az első esős forduló mindössze huszonhárom gólt eredményezett. Egyedül a ZIM támadó­sora nyújtott átlagon felüli teljesítményt féltucat góljával. Jól kezdtek az újoncok. Mohora jó játékkal, egy góllal ma­radt alul az NB III-ból kiesett KM Egyetértésnél, s közel állott a kiegyenlítéshez. Egyházasgerge győzött Hugyag el­len, s az St. Volán is közelebb állt a győzelemhez Karancs­keszi ellen. Az eredményekből is megítélhető küzdelem folyt a további, kis gólkülönbséggel végződött mérkőzéseken. Sajnálatos módon megkezdődtek a sportszerűtlenségek is. Három játékos jutott a kiállítás sorsára. II.), Maczkó, Farkas I. — Czinege, Krémnicsán S. (Sá- rosi) — Gréczi, Kovács, Tru- bin, Kremnicsán G., Csókási. Felkészítő: Maczkó Mihály. A sportszerű, közepes iramú mérkőzés I. félidejében ki­egyensúlyozott játék folyt. Szünet után a hazaiak tá­madtak többet, s rászolgáltak a győzelemre. Góllövők: Tóth S., Maczkó (öngól). Jó: Gor- dos, Novák, Lantos, Somos­kői, ill.: Mezei, Maczkó, Tru- bin. St. ZIM—Vörös Csillag SE 6:0 (4:0) Salgótarján, Forgács-telep, 250 néző, v.: Gergely. St. ZIM: Baár — Raáb, Pántya, Nagy — Molnár, Lászlók — Dudás, Oravecz (Újházi), Angyal, Bandúr, Egner (Rácz). Edző: Bandúr Mihály. Vörös Csillag SE: Molnár — Sele, Mihály, Molek — Gál, Szita — Nán­dori, Szabó, Kristófik, Sági, Perez. Felkészítő: Győri Fe­renc. A színvonalas, jó mér­kőzés első perceiben a vendé­gek támadtak, majd a hazai­ak ragadták magukhoz a kez­deményezést, és legjobb for­mában levő csatáruk, Oravecz négy gólt lőtt fél óra alatt. Az 58. percben Oravecz egy ösz- szeütközésnél kisebb agyráz­kódást szenvedett, s le kel­lett cserélni. A 62. percben Lászlók lőtt szép gólt, ne­gyedóra múlva Angyal volt eredményes. A vendégek me­zőnyben jól játszottak, táma­dásaik azonban a 16-osnál rendre elakadtak. Jó: Baár Oravecz, Bandúr, Molnár, Raáb, ill.: Sele, Mihály, Gál, Sági. Romhány—Ötvözet MTE 1:0 (1:0) Romhány, 200 néző, v.: Cseh. Romhány: Rőtté — Var­ga J., Kelemen, Pásztor — Kaliczka I., Imre (Kaliczka II.) — Sagyibó, Túri, Leszák, Therman, Balázs (Meló). Ed­ző: Vasas István. Ötvözet MTE: Somoskői — Keleti, Kiss, Pál, Benkő — Pünkösdi, Hilmer — Török, Bábel (Si­pos), Nagy (Kazinczi). Edző: Mester Sándor. Sportszerű, küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat. A 18. percben Kaliczka I. húszméteres bom­bája vágódott a hálóba, s ez eldöntötte a két pont sorsát. A vendégek legnagyobb gól­helyzetét Bábel hagyta ki­használatlanul. Szünet után többet támadtak a hazaiak, de nem tudták „feltörni” a ven­dégek védőfalát. Jó: Kaliczka I., Kelemen, Túri, ill.: Kiss, Hilmer, Benkő, Török. Mátraverebély—Bgy. Volán 2:1 (1:0) Mátraverebély, 300 néző v.: Molnár. M.-verebély: Kormos I. — Benus L., Bozó, Zagyi G. — Verebélyi J., Benus G. — Sári (Kormos J.). Zeke, Kormos S., Zagyi F., Kormos II. Edző: Pál József. Bgy. Vo­lán: Naszály — Deme, Ha­lász, dr. Halász — Bernáth, Loksa — Kalmár, Szalai, Szi­lágyi, Kiss, Berki (Puruczki). Edző: Vidomusz János. Jó ira­mú, időnként kemény játék­kal tarkított mérkőzést ját­szott a két csapat. A lelkesebb hazaiak a 6. percben megsze­rezték a vezetést Zeke góljá­val. Nem sokkal szünet után á már előbb is sárga lappal figyelmeztetett Deme meg akarta rúgni ellenfelét, s a játékvezető kiállította. A 65. percben Zeke újabb góllal nö­velte a hazaiak előnyét. 2:0. A tíz főre csökkent Volán ez után erőteljes támadásokat vezetett, s a 75. percben Kiss szépített. 2:1. Hevesen táma­dott a Volán, a hazaiak szo­rosan védekeztek. A 85. perc­ben Kormos S. megütötte ellen­felét s a középcsatárt a já­tékvezető kiállította. A mér­kőzés végén az egyik hazai rendező esernyőjével megütöt­te az egyik levonuló gyarma­ti játékost. A karhatalom és a rendezőség azonban rendet te­remtett. Jó: Bozó, Benus G., Zeke, Zagyi F., ill.: Halász, Kalmár, Szilágyi, Kiss. Karancskeszi—St. Volán 1:1 (0:0) Baglyasalja, 200 néző, v.: Újházi. K.-keszi: Gombkötő — Sikna, Bakos, Básti — Tar­jám, Kazareczki — Zsidai, Egyed, Gordos, Lőrincz, Nagy. Edző: Kollár Gyula. St. Vo­lán: Visnyovszki — Pozsonyi, Muflár, Kővári — Pusnyik, Iványi J. — Horváth, Iványi G., Muzsik, Szabó, Demeter (Ondrék). Edző: Salgó György. A jó iramú, változatos mér­kőzés egyenlő erők küzdel­mét hozta. Az I. félidőben a hazaiak érvénytelen gólja je­lentett izgalmat. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, s Zsidai kapásgóljával vezetés­re tettek szert. Negyedóra múlva Muzsik kiegyenlített. Támadtak a hazaiak, s gólt lőttek, de a játékvezető lest ítélt. Az utolsó pillanatokban szögletet ívelt be a Volán, a belsők a hálóba is fejelték a labdát, de a mérkőzés végét jelző sípszó érvénytelenítette a gólt. Jó: Gombkötő, Bakos, Egyed, Tarjáni, ill.: Muflár, Iványi J., Muzsik. St. Bányagép—Somoskőújfalu 2:1 (1:0) Zagyvapálfalva, bányatelep, 200 néző, v.: Sütő. St. Bánya­gép: Szegedi — Oláh, Juhász, Tamás — Andó, Putnok — Takács, Ferencz, Jenei, Mol­nár, Fiikor. Edző: Benke Já­nos. Somos: Eisler — Szabó I. Szabó II., Berta — Czikora, Rozgondi — Gabora (Molnár), Séber, Kakuk, Mag, Balázs. Edző: Tóth István. Budai ka­pus vállsérülése miatt a ven­dégek szükségkapus beállítá­sával, felborult hadrenddel kezdték a játékot. A szemer­kélő esőben Gabora hibázott biztos gólhelyzetet. Húsz perc után a hazaiak vették át a kezdeményezést, s a 35. perc­ben a somosi védők hibájá­ból Jenei megszerezte a ve­zetést. Szünet után a vendé­gek támadtak többet — átütő­erő nélkül. A kemény hazai védők mindent hárítottak. A 60. percben Molnár lőtt újabb gólt a somosi védők hibájá­ból. 2:0. öt perc múlva Ba­lázsnak sikerült szépítenie. 2:1. Jó: Tamás, Jenei, Fiikor, Molnár, ill.: Czikora. KM Egyetértés—Mohora 1:0 (0:0) Egyházasgerge—Hugyag 3:2 (3:0) Kazár, 300 néző, v.: Ka­kukk. KM Egyetértés: Kovács E. — Tőzsér, Kovács V., Csa­pó — Molnár, Kovács B. — Kovács O. (Tolnai), Gecse, Susán, Géczi, Kovács L- (Sar- kadi). Edző: Újházi István. Mohora: Jambrik — Szilfai. Szentgyörgyi, Pálfalvi — Pet- rik, Vidámi — Kukucska, Nagy, Osztrovics (Dudás P.), Dudás L., Vrbovszki. Edző: Vidámi József. Az I. félidő­ben kiegyensúlyozott, változa­tos játék folyt. Az újonc ven­dégek ötletes, lelkes játékkal lepték meg a volt NB III-as- okat. Az 59. percben 11-eshez jutottak a hazaiak, de Kovács V. elhibázta. A választ, Vidá­mi húszméteres felsősarkos bombáját Kovács E. hárította. A hazaiak fölénybe kerültek, de keveset lőttek. A 80. perc­ben tört meg a jég, amikor az átlőtt labdát Molnár vágta a hálóba. 1:0. öt perc múlva Vidáminak ismét volt egy gólt érdemlő bombája. A pél­dásan sportszerű mérkőzés ki­tűnő játékvezetői működés mellett ért véget. A vendégek döntetlent érdemeltek volna. Jó: Tőzsér, Kovács E., Géczi, Gecse, ill.: Szilfai, Vidámi, Kukucska, Nagy, Dudás L. Karancslapujtő—Dejtár 2:0 (0:0) Karancslapujtő: 300 néző, v.: Harth. K.-lapujtő: Tóth A. (Hives) — Gordos, Telek, La- vaj F. — Novák, Lantos — Juhász II., Somoskői, Juhász I., Tóth S., Szentpéteri (Ko­vács). Edző: Lantos Ede. Dej­tár: Mezei — Gól (Farkas Egyházasgerge, 300 néző, Nagy J. E.-gerge: Gordos B. — Gordos Z., Pilisi, Gordos I. — Gordos A., Gecse Á. — Gecse A., Gordos T., Gordos O., Simon, Gordos II. Edző: László László. Hugyag: Szu- hánszky — Győri, Wágner, Meló — Antal (Hoffmann), Bállá — Vansi, Sándor, Kis- simon (Járja), Csernyik, Pén­zes. Edző: Vidomusz Jakab. Az újonc hazai csapat nagy lendülettel támadott az I. fél­időben, s Gordos II. két szem­füles, majd Simon bomba­góljával 3:0-ás vezetést szer­zett. Az 50. percben Simon 11- esből a kapufát találta el. Et­től megjött a vendégek já­tékkedve, s fél óra alatt Bal­ia, majd Csernyik góljával 3:2-re szépítettek. Nagy nyo­más nehezedett a hazai kapu­ra. A vendégek érvénytelen gólt is lőttek. A 78. percben Pénzes megsértette a játékve­zetőt, s a kiállítás sorsára ju­tott. Jó: Gordos I., Gordos A., Gecse A., Simon, ill.: Balia, Csernyik, Szuhánszky. A bajnokság állása 1. St. ZIM 2. K.-lapujtő 3. E.-gerge M.-verebély St. Bányagép KM Egyetért. Romhány 8. K.-keszi St. Volán 10. Hugyag Bgy. Volán Somos Mohora ötvözet MTE 15. Dejtár 16. Vörös Cs. összeállította: 1 i------6-o 2 1 i------2-0 3 1 1--------3-2 2 1 1--------2-1 3 1 1------2-1 2 1 1--------1-0 3 1 1------1-0 3 1 — 1-1-1 1 1 — 1-1-1 1 1---------12-3 — 1-----11-2 — 1-----11-2 — 1-----10-1 — 1-----10-1 — 1-----10-2 — 1-----10-6 — Andó Miklós APRÓHIRDETÉSEK SIRKÖÜZEMÜNK­HÖZ felsőbb szintű ízakkéozettséöeel ren­delkező — munka- és üzemszervezésben 1ár- tas. középkorú veze­tőt — felveszünk. Cím: Nógrád megyei Temetkezési Vállalat Salgótarján. Vörös- hadsereg út. 9 sz. NEÖPEROÉTUM há­rom aknás kályha ol­csón eladó. Salgótar­ján, Május 1. 64. Iromné. A VOLÁN 1 napos társasutazást szervez, 1f>72. augusztus 27-én Zsórifürdőre. Rész­vételi díj: 91,— Ft/fő. A VOLÄN 1 napos társasutazást szervez. 1972. augusztus 26-án, Haj dúszoboszlóra. Részvételi díj: 130,— Ft/fő. A VOLÁN 1 napos társasutazást szervez, 1972. augusztus 27-én Miskolc-Tapolcára. Részvételi díj: 117,— Ft/fő. A VOLÁN 2 napos társasutazást szervez, 1972. augusztus 26— 27_én, Miskolc-Tapol­cára. Részvételi díj: 297,— Ft/fő. A Salgótarján: Stromfeld Aurél Gépipari Szakkö­zépiskola 1972. szeptember 1-el az alábbi állásokat hirdeti meg : 2 fö könyve­lő (egyik helyet­tesítés) 1 Fö SZAKÁCS­NŐ (fiúkollégi­umba) 1 Fö FÜTÖ (fiú- kollégiumba) Jelentkezni az iskola gazdaság' hivatalában. NÖGRAD — 1972. augusztus 23., szerda 7