Nógrád. 1972. június (28. évfolyam. 127-152. szám)

1972-06-27 / 149. szám

I Biztos győzelem St. Síküveg. —Bp. Bányagép. 2:0 (1:0) Zagyvapálfalva, 300 néző, v.: Szabó. St. Síküveggyár: Nagy — Pálíalvl, Deméndi, Fe- rencz, — Oláh, Kiss — Lő- rincz, Csikós II., Pepsinszki. Mátrai II., Borsos. Edző: Vass József. A* első tíz percben Mátrai II, és Lőrincz kapufája jelez­te a hazai fölényt. A 12. perc­ben a vendégek találták el a kapufát. A 28. percben Kiss balról ügyesen átívelt, és Lő­rincz élesen a hálóba lőtt. 1:0. Idegesség, sok átadási hiba jellemezte a játékot. A 48. percben) Nagy Nándor — aki 18 éve véd a csapat­ban —, remek vetődéssel tisz­tázott. Az 57. percben Pep­sinszki lőtt közelről mellé. A 76. percben Borsos jobbról Ferencz elé perdített, aki kö­zelről a hálóba bombázott. 2:0. Alacsony színvonalú, csap­kodó játék. A fiatal vendégek derekasan küzdöttek, de meg kellett hajolniok a nagyobb tudás előtt. Jó: Ferencz, Kiss, Borsos. Szerdán délután Já- szárokszálláson levezető ed­zőmérkőzést játszik az St. Sík­üveggyár. Fehér László Sikerrel hajráztak Kisterenye —Ikarus 3:0 (0:0) Kisterenye, 500 néző, v.- Almási. Kisterenyei Bányász: Horváth — Kaszás, Bibók. Orosz — Gaiger, Márton — Ubrankovics. Tarlósi (Tőre), Toldy, Králik (Sándor), Du­dás. Edző: Dávid Róbert. Ika­rus: Novák — Kardos, Laczkó, Hajduska — Gyurovszki, Kontha — Petri (Kovács)' Rostás, Horváth 1., Perecsi, Horváth II. (Nagy). Edző: Ko­vács József. Vizes, csúszós pályán azon­nal nagy küzdelem, élénk já­ték alakult ki. A 12. percben Toldy lövését védte ügyesen a kapus. A 25. percben Hor­váth merész előre vetődéssel tisztázott. A 32. percben Tar­lósi lövését ütötte szögletre Novák, Perecsi és Dudás lö­véseit nem kísérte szerencse az utolsó percekben. Szünet után góllal folytató­dott a mérkőzés. A 47. perc­ben Tarlósi fejjel Toldyhoz játszott, aki közelről a háló­ba gurított. 1:0. A kiesést el­kerülni akaró vendégek elke­seredetten támadtak. A hazai védelem viszont kifogástala­nul zárt. A 87. percben Toldy kiugrott, és 8 méterről a há­lóba lőtt. 2:0. A 89. percben Ubrankovics állította be a végeredményt. 3:0. A nagy lelkesedéssel és jól játszó hazai csapat megérde­melt arányú, biztos győzelem­mel fejezte be a bajnoksá­got. Jó: Bibók. Orosz, Gaiger. Márton, Toldy. Králik, ill.: Laczkó, Perecsi, Nagy. Győri László Komka országos bajnok A hét végén a Népstadionban bonyolították le az országos atlétikai bajnokság keretében a női magasugrást. Komka Mag­dolna, a Salgótarjáni Kohász versenyzője magabiztosan sze­rezte meg az idei bajnoki címet. Végeredmény: 1. Komka (SKSE) 182, 2. Rudolf (MAFC) 179, 3. Rierpl (TF) 176 cm-rel Röplabda NB II. Idényzárás a tavaszi -szezon után Élcsoportban a nógrádi csapatok A közelmúltban befejező­dött a tavaszi küzdelem a röplabda NB II. Keleti cso­portban. Megyei csapataink — különösen a férfiak — jól szerepeltek, és előkelő helyen végeztek. Az St. ZIM 2., a SÜMSE 3. lett. A nőknél az SBTC a Díjbeszedővel és a Harisnyagyárral együtt 18 ponttal a 3. helyen, a Kiste­renye a 6. helyen végzett. A csapatoknak kevés szünetre van kilátásuk, mert az olim­pia miatt már augusztus 20- án kezdődik az őszi idény. Jelenleg a Magyar Népköz- társasági Kupa küzdelmei folynak. Ezenkívül férfi- és női csapataink csehszlovák együttesekkel barátságos mér­kőzéseket bonyolítanak le. Az őszi felkészülés érdekében fel­használják a szegedi ünnepi játékok alkalmával rendezen­dő villámtornát. Az erőviszo­nyokat figyelembe véve az őszi idényben mind a négy NB-s csapatunk részére van lehetőség a még jobb helye­zés elérésére. TAVASZI VÉGEREDMÉNY (férfiak) 1. V. Izzó 11 11- 33: 6 22 2. St. ZIM H 9 2 28:19 20 3. SÜMSE H 7 4 35:19 18 4. MTK H 7 4 25:20 18 5. OSC H 7 4 21:19 18 6. Pénzügyőr H 6 5 24:23 17 7. Nyíregyháza H 5 6 21:22 16 8. D. Medicor 11 4 7 21:24 15 9. K.-barcika H 4 7 17:25 15 10. MVSC H 4 7 17:26 15 11. DASE H 2 9 12:27 13 12. Tipográfia H­11 9:33 11 TAVASZI VÉGEREDMÉNY (nők) 1. MTK H 11- 33: 5 22 2. Ferroglobus ii 9 2 28:14 20 3. Díjbeszedők H 7 4 27:18 18 4. SBTC H 7 4 27:18 18 5. Harisnyagyár 11 7 4 24:17 18 6. Kisterenye 11 6 5 23:18 17 7. Nyíregyháza H 5 6 22:21 16 8. OSC H 5 6 17 :23 16 9. Debrecen H 4 7 19:28 15 10. Eger- H 4 7 15:24 15 11. Szolnok 11 1 10 8:31 12 12. DVTK H­11 3:33 11 Arról még nincs döntés, hogy 1973-ban sor kerül-e az szont valószínű, hogy a ki­esést nőknél a Szolnok és a Diósgyőr, a férfiaknál a Deb­recen és a Tipográfia aligha kerüld el. Sovány döntetlen Pásztó—Aszód 1:1 (0:1) Pásztó, 800 néző, v.: Oláh. Pásztói KSE: Adame — Smo- lek I., Tari I., Borda — Sütő II. (Székely), Alapi — Mak- so, Győr, Hasznosi (Smolek II.). Klonka, Tari II. Edző: Véres Béla. A két kiesőjelölt csapat kö­zül a vendégek látszottak va­lamivel nyugodtabbnak. A 18. percben Tari II. gólját nem adita meg a játékvezető. A 24. percben Huszár 16 méterről kapura ívelt, és a későn ve­tődő Adame mellett a bal sa­rokba hullott a ladba 0:1. A 35. percben Hasznosi közel­ről fejelt a kapus kezébe. A 42. percben Gergely óriási helyzetben rosszul találta el a labdát. Az 57. percben Tari II. fe­jesét bravúrral védte a kapus. A 75. percben Arany fejelt a hálóba, de ezt sem adta meg a játékvezető. A 84. percben kapu előtti kavarodás után Tari II. közelről a hálóba ko­torta a labdát. 1:1. A 90. percben Makso 10 méterre a kaputól üresen kapta a lab­dát, de nagy helyzetben rosz- szul találta el. A döntetlen igazságos. Jó: Tari I., Borda, Tari II. Csákvári József Ökölvívás Bornemissza-emlékverseny Egerben A Bornemissza Gergely or­szágos ifjúsági ökölvívó-em­lékversenyt Egerben rendezte meg a hét végén a Heves megyei Ökölvívó Szövetség. Pintér János edző vezetésével az SBTC négy versenyzővel képviseltette magát. Papírsúly­APRÓHIRDETÉSEK FIATAL házaspár gyermekkel albérleti szobát keres. Ajánla­tokat a kiadóba kérek. A NOTINCSI Nép­hadsereg Mg. Tsz el­adásra felkínál torzs- tenyészetméneséből anyakancát, szopós, választott 1—2 éves csi­kókat. A.r: megegye­zés szerint. A MEZŐGÉP Vál­lalat Eger, érsek­vadkerti gyáregy­sége gépipari tech- nikusoKat keres a következő munka­körökre: művezető, MEÓS, gyártás­előkészítő. Jelentkezés levél­ben. vagy szemé­lyesen az ersek- vadkerti gyáregy­ség igazgatójánál. A DROGUNION ba­lassagyarmati részlege könnyű munkára, egy- műszakos gyógynö­vény-válogatásra, ki­zárólag női munkae­rőket keres. Diáklá­nyokat is alkalma­zunk, akik az általá­nos iskola VII., vagy annál magasabb osz­tályába járnak. — Je­lentkezni lehet: Ba­lassagyarmaton, 1 hö- köly utca 22. alatt. — Diáklányok az iskolá­tól munkavállalási en­gedélyt hozzanak. 408-as Moszkvics 30 000 km-rel eladó. Balassagyarmat, Ipoly utca 9. Állandó jelleggel felveszünk temetkezé­si munkákra segéd­munkásokat. A mun­kahelyüket gyakran változtató dolgozók felvételét mellőzzük. Cím: Nógrád megyei Temetkezési Vállalat, Salgótarján, Vörös­hadsereg út 9. sz. KÖZÉPKORÚ, jó megjelenésű, szorgal­mas, józan, rendezett anyagi körülmények között egyedül elő, fi­zikai dolgozó férfi, kimondottan házasság céljából megismerked­ne hasonló adottsá­gokkal rendelkező, gyermektelen, rendes, becsületes nőve]. La­kás van. „Még nem vagyok ötvenéves” je­ligére, a’ salgótarjáni hirdetőbe. A NÖTINCSI Nép­hadsereg Mg. Tsz fel­vételre keres fejőgu­lyásokat és juhászo­kat. Fizetés: teljesít­ménybér szerint. Szükség esetén szol­gálati lakást biztosí­tunk. TÁRSASÜDÜLŐ épül Alsóörsön, balatoni kilátással. Egyszobás, melegvizes, fűthető lakrészek leköthetők ez éVi kezdéssel. Bu­dapest, I., Fő u 11. Hétfő, szerda, péntek 5—6-ig. Hirdess©» iSn is a NÓGRÁD-ban! ban Botos János és Szőrös Mihály külön versenyágon bejutott a döntőbe, ahol egy­mással találkoztak. A döntő­ben Szőrös Mihály győzött. Bartus Péter már az első mérkőzésen kikapott a tata­bányai Csordástól. Botos Jó­zsef első mérkőzését megnyer­je, a következőt viszont elve­szítette az egri Farkassal szemben. A hét végén Orosházán ver­senyeznek az SBTC serdülő és ifjúsági ökölvívói. Péntektől a városi bajnokságon 12-en lép­nek szorítóba. Labdarúgás Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB I. 27. for­dulójának eredményei: Bp. Honvéd—Pécsi Dózsa 2:0 (0:0). Kispest, 2000 néző, v.: Szkokán. Góllövő: Fehér­vári, Kozma. Tatabánya—SBTC 4:1 (1:0). Tatabánya, 5000 néző, v.: Szil- vási. Góllövő: Takács (2), Tóth K. (2), ill.: Jeck. Videoton—Ferencváros 4:3 (4:1). Székesfehérvár, 15 000 néző, v.: Marton. Góllövő: Szalmásy (2), Karsai, Burka, ill.: Branikovits, Albert, Né­meth. DVTK—Rába ETO 1:0 (0:0). Diósgyőr, 7000 néző, v.: Som­lai. Góilövő: Horváth. Csepel—Újpesti Dózsa 0:2 (0:1). Csepel, 8000 néző, v.: Vízhányó. Góllövő: Dunai II. (2). Vasas—Egyetértés 3:2 (0:0). Fáy utca, 2000 néző, v.: Macz- kó. Góllövő: Müller, Váradi B., Puskás dr., ill.: Weimper. Szuromi. Komló—Egri Dózsa 4:1 (1:0). Komló, 3000 néző, v.: Bircsák. Góllövő: Juhász, Bencsik, Bordács (2), ill.: Tóth T. MTK—Haladás VSE 6:0 (3:0). Hungária körút, 3000 né­ző, v.: Emsberger. Góllövő: Dunai (2), Oborzil (11-esből), Kovács, Kiss, Kunszt AZ NB I. ÁLLASA 7:1 (4:1), 6:3 (2:1). SKSE—Len inváros A baJ*lokság végállása 1. Ü. Dózsa 27 18 6 3 65-24 42 2. SBTC 27 14 9 4 43-25 37 3. Honvéd 27 14 7 6 43-23 35 4. FTC 27 14 6 7 55-29 34 5. Tatab. 27 12 10 5 42.30 34 6. Csepel 27 14 6 10 32-33 28 7. Vasas 27 10 7 10 42-41 27 8. Videoton 27 11 4 12 36-38 26 9. Komló 27 8 10 9 31-42 26 10. MTK 27 7 8 12 31-34 22 11. Pécs 26 6 10 10 17-22 22 12. Egyetért. 27 5 11 11 25-34 21 13. DVTK 27 8 5 14 28-42 21 14. Rába ETO 26 6 9 11 29-46 21 15. Eger 27 6 7 14 30-57 19 16. Haladás 27 4 5 18 24-56 13 Északi csoport l. MVSC 30 17 11 2 56-22 45 2. Nagybátony 30 14 11 5 47-25 39 3. BVSC SO 18 2 10 70-42 38 4. Kazincbarc. 30 11 12 7 43-38 34 5. Leninváros 30 10 11 9 37-40 31 6. Izzó 30 11 9 10 37-41 31 7. KKFSE 30 10 10 10 34-33 30 8. Kisterenye 30 10 8 12 42-45 28 9. Esztergom 30 9 10 11 41-51 28 10. Vác 30 6 15 9 36-41 27 11. Sátoralj aújh. 30 9 9 12 29-37 27 12. Nyíregyháza 30 9 8 13 24-26 26 13. Gyöngyös 30 9 7 14 31-42 25 14. Rakamaz 30 9 6 15 44-59 24 15. Ikarus so 7 10 13 31-46 £4 16. SKSE 30 5 13 12 42-55 23 A totó 26. heti eredménye A labdarúgó NB II. Északi csoport utolsó fordulójának eredményei: Sátoraljaújhely— Gyöngyös 1:3 (1:1), Izzó—Ra- kamaz 1:0 (D0), Esztergom— Nagybátony 2:2 (2:0), Vác— Miskolci VSC 2:2 2:1), Kiste­renye—Ikarus 3:0 (0:0), Nyír­egyháza—Kossuth KFSE 2:1 (1:0), BVSC—Kazincbarcika 1. Videoton—FTC 1 4:3 2. Csepel—Ü. Dózsa 2 0:2 3. DVTK—Rába ETO 1 1:0 4. Komló—Eger 1 4:1 5. Oroszlány—Dünaúj város 2 0:1 6. Pécsi Bányász—Vérp. 1 2:0 7. Ganz-M.—Pénzügyőr X 2:2 8. DVSC—MÁV DAC 1 2 :l 9. SZMTE—SZEOL X 2:3 10. Ózd—FÖSPED 1 2:1 11. Kecskemét—B.-csaba 1 2:1 12. Lehel—Előre 2 0:1 13. Szegedi Dózsa—SZVSE +1 X 2:2 14. Vác—Miskolc X 2:* Sikerült egyenlíteni Esztergom — Nagybátony 2:2 (2:0) Esztergom, 1000 néző, v.: Jurinkovits. Esztergomi Vasas: Fodor - Dóka (Csapó), Szen- czi, Fiedler - Kulcsár, György, — Marké, Laczkó, Varga- Czi- bik (Pellinger), Engelbrccht. Edző: Kertes László. Nagybá- tonyi Bányász: Palhuber — Kecskés, Kegye, Ludányi — Kupcsulik, Rakonczás — Kö­kény (Baranyi), Kovács I., Tarjáni (Pozsár I.), Pozsár II., Sarkadi. Edző: Laczkó Sándor. A hazai csapat lelkesen kezdett, és mezőnyfölényt har­colt ki. Néhány meleg pilla­natot okoztak Palhuber ka­puja előtt. A 21. percben vi­szont Pozsár II. került nagy helyzetbe, de elkönnyelműs- ködte. A 22. percben Ludányi- ról Laczkó elé perdült a lab­da, aki a hosszú sarokba bombázott. 1:0. A 23. percben bal oldali támadást Engel- brecht fejezett be góllal. 2:0. Szünet után az 51. percben Sarkadi vezette fel a labdát, kapu elé ívelt és Kovács I. szép csúsztatott fejessel jutat­ta a hálóba. 2:1. Magára ta­lált a bányászcsapat. A 62. percben Kupcsulik remek át­adással indította Kovács I-et, aki élesen lőtt a jobb sarok­ba. 2:2. Mindkét kapu előtt sok helyzet adódott, de ezek kihasználásával a csatárok adósak maradtak. Az I. félidőben r hazaiak, szünet után a vendégek ját­szottak gólratörőbben, így az eredmény igazságos. Jó: Fied­ler. Laczkó, Varga. Czibik, Engelbrecht, ill.: Kegye, Ra­konczás, Kovács I., Sarkadi. Kéri Elek Öten elbúcsúztak SÜMSE—Bgy. SE 2:0 (2:0) Salgótarján, 300 néző, v.: Budavári. St. öblösüveggyár: Molnár — Koszta, Diószegi, Pünkösdi — Fehérvári, C&ala, Pindroch — Bodor, Győri, Kálnai (Ludasi), Szabó (Far­kas). Edző: Simon Imre. Bgy. SE: Treso — Józsa, Fábián, Lúbai — Hornyák, Pribeli — Dallos (Hugyecz), Huttyán, Hegedűs. Balogh, Bartha (Menczel). Edző: Beke Ferenc. A megyei NB III-as rang­adó kezdetére eleredt az eső. Változatos, élvezetes játék alakult ki. A 13. percben ka­varodás támadt a vendégek kapuja előtt és Szabó 10 mé­terről a hálóba talált. 1:0. A 16. percben Bodor beadásából Kálnai 8 méterről fejelt a bal sarokba. 2:0. . Szünet után feljavultak a vendégek és jóval kiegyensú­lyozottabb lett a játék. A 78. percben Fábián szabadrúgás­ból 17 méterről óriási lövést zúdított kapura, de Molnár a kapufa segítségével tisztá­zott. Végeredményben a ha­zaiak 3, a kék-fehérek egy kapufát lőttek. Első félidei játéka alapján sportszerű, küzdelmes, színvonalas mér­kőzésen megérdemelten győz­tek az üveggyáriak. Jó: Mol­nár, Diószegi, Pünkösdi. Kál­nai, Ludasi, Szabó, ill.: Fábi­án, Pribeli. A találkozó kezdete előtt öt „kiöregedett” hazai játé­kost elbúcsúztattak. Simon Im­re, Diószegi Mihály, Szabó Jó­zsef, Pünkösdi Ferenc és Lu­dasi Béla akasztotta szögre a futballcipőt. Farkas István Labdarúgó NB II. Gólzáporos búcsú Salgótarjáni Kohász - Leninváros 6:3 (2:1) Salgótarján, 300 néző, v.: Fehér II. SKSE: Marton — Gáspár, Gál, Sebők — Csala, Szeberényl (Pünkösdi) — Kri- vanek I., Szolnoki, Földi, Kri- vanek II., Antal (Pálmai). Felkészítő: Boldvai László. Leninváros: Dohány — Breu­er, Zumpf, Kecsko (Toper- czer) — Tóth, Varga — Palo­tás (Vajda), Haisz, Kiss, Frits, Pogány. Edző: Béki Bertalan. Az idényzáró találkozón már nem volt tét, így a kohászok az elmúlt hetek gyenge telje­sítménye után jó játékkal ruk­koltak ki. Veszélyes hazai tá­madások után, a 8. percben góllá érett az SKSE mezőnyfö­lénye. Földi kapott jó labdát és közelről a hálóba lőtt 1:0. Továbbra is az SKSE irányí­totta a játékot, a vendégek csupán néha vezettek erőtlen támadást. A 30. percben a vendégek a 11-es ponttal egy- magasságban jobb oldalról szabadrúgást íveltek be. A labdára kiindult Marton, de Haisz elfejelte előle a labdát, majd a hálóba lőtt. 1:1. A 41. percben Krivanek I. csípett el az oldalvonal mentén egy hosszú, előrevágott labdát, éle­sen belőtt és Földi újból ered­ményes volt. 2:1. A játékidő második részében újra kohásztámadásokkal foly­tatódott a mérkőzés. A 49. percben Krivanek II. mintegy 22 méterről szabadrúgást vég­zett el. A jól eltalált labda védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. 3:1. Ezután formás SKSE-támadásokat lát­hattunk, és az 57. percben Földi nagyszerű egyéni csel- sorozat után még a kifutó Dohány mellett is elhúzta a labdát, és az üres kapuba gu- * rított. 4:1. A 61. percben a hazaiak bal oldalról íveltek szögletet. Földi jó érzékkel ugrott fel, és a hálóba fejelet. 5:1. A 75. percben a vendégek Kiss ré­vén szépítettek. 5:2. A 82. percben Szolnoki volt ered­ményes. 6:2. Két perccel a mérkőzés befejezése előtt Vaj­da szerzett újabb gólt, így alakult ki a 6:3-as végered­mény. Az utolsó mérkőzésen az SKSE nagyszerű játékkal ruk­kolt ki, és jó csatárteljesít­ménnyel ilyen arányban is megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jó: Gáspár, Csala, Földi, Krivanek II., ill.: Tóth, Haisz. Pompás befejezés Királd—Mátranovák 1:2 (1:1) Királd, 600 néző, v.: Vincze. Mátranováki Bányász: Szoó — Simon, Gecse, Szabó — Kun (Juhász), Mészáros — Répás, Tóth I., Tóth S., Var­ga, Lakatos B., (Marsinszki). Edző: Szomszéd Ádám. A vendégek védekező takti­kával kezdtek, hiszen a benn­maradáshoz legalább egy pontra szükségük volt. Ám a 32. percben Kristály kiugrott, és 16 méterről hatalmas gólt lőtt. 1:0. Támadni voltak kénytelenek a vendégek. A 42. percben Mészáros kiugratta Vargát, beadásából Tóth I. kiegyenlített. 1:1. Szünet után nagy harc bon­takozott ki, de a védelmek jól zártak. A 76. percben Répás a kapu elé ívelt, a védők rö­viden fejelték ki a labdát, és Varga két csel után, 16 mé­terről nagy gólt lőtt. 1:2. Az utolsó percekben határtalan lelkesedéssel sikerült megőriz­ni Szoó hálóját a góltól. A Mátranovákról átrándult 80 szurkoló nagy ovációval ünnepelte a bennmaradást ki­harcoló csapatát a találkozó után. Jó: Szoó, Gecse, Szabó, Mészáros, Tóth I., Varga. Szomszéd Ádám Oktatófilm készül Salgótarjánban A Magyar Televízió egyik stábja sportoktatófilm készíté­se céljából július 12-én Sal­gótarjánba látogat. Az SBTC ökölvívó-szakosztálya kétórás, szerdai edzésén készítenek fel­vételeket. A választás egyúttal Pintér Jáno£ edző munkájának elis­merését is jelenti. Az ismert szakember harminc éve sze­rezte meg edzői minősítését, nevelve az ökölvívók egész generációját. A televíziósok egyébként július 14—16 kö­zött Hatvanban, a városi baj­nokságon mérkőzéseken is filmre rögzítik az SBTC fia­taljainak versenyzését. NÓGRÁD — 1972. június 27., kedd