Nógrád. 1972. május (28. évfolyam. 102-126. szám)

1972-05-10 / 108. szám

Labdjrfio-5* NB III-as helyzetkép A labdarúgó NB 111. Észak­közép csoport XXIII. forduló­jának eredményei: K. Sör­gyár—KM Egyetértés 4:1 (2:0), BEAC—ÉPGÉP 0:1 (0:1), Bp. Bányagépgyár—Törekvés 2:3 (0:2), Bp. ÉPFU—Gázművek 0:1 (0:1) EMTK—T. Dózsa 4:1 (3:0), Bgy. SE—IM Aszód 3:0 (2:0). St. Síküvegyár— Pásztói KSE 1:0 (0:0). St. öb­lösüveggyár— (1:0). Sashalom 3:2 A bajnokság állása 1. Törekvés 23 14 6 3 40-18 34 2. BEAC 23 13 7 3 44-20 33 3. EMTK 23 13 3 7 37-17 29 4. B.-gyarmat 23 11 6 6 45-213 28 5. ÉPGÉP £ 10 6 7 34-29 26 6. Gázművek 23 9 6 8 31-29 24 7. K Sörgyár 23 8 6 9 26-28 22 8. Sashalom 23 9 4 10 27-29 22 9. Salg. öblösói. 23 7 8 8 28-31 22 16. Bp. ÉPFU 23 8 5 10 26-37 21 11. Aszód 23 8 4 11 26-34 20 12. St. Síküveg 23 7 6 10 22-32 20 13. Tűzoltó D. 23 7 5 11 33-41 19 14. Pásztó 23 5 8 10 20-35 18 15 KM Egyet. 23 4 fi 11 22-42 16 16. Bp. Bányag. 23 4 6 13 23-39 14 Az Északi csoport eredmé­nyei: B. Bányász—Ormosbá- nya 5:0 (4:0) Egercsehi—Zal­ka SE 3:0 (1:0), Hatvani Ki­nizsi-Egri BERVA 1:1 (1:0), Apc—Rudabánya 0:1 (0:1), Miskolci Bányász—Mákvölgyi Bányász 5:0 (3:0), Papp J. SE —Mátranovák 8:0 (4:0), Ki- ráld—Ózdvidék 2:1 (2:0), Tren- csényi SE—Edel'ény 1:0 (1:0). A bajnokság állása 1. HucLabánya 23 18 — 5 54-19 38 2. Papp J. SE 23 14 7 2 55-14 35 «1. Trencsényi 23 17 1 5 44-21 35 4. Bervai Vasas 23 14 5 4 46 25 33 5. Miskolci B. 23 12 5 6 50-23 29 23 12 4 7 35-20 28 23 10 5 8 44-27 25 23 10 3 10 28-40 23 23 8 6 9 45-41 22 23 9 4 10 33-41 22 23 5 8 10 24-36 18 23 7 4 12 23-48 18 23 3 7 13 12-28 13 23 5 2 16 25-52 12 23 5 2 16 23-52 12 6. Borsodi B. 7 Egercsehi 8. Apc 9. Hatvani K. 10. KiráLd 11. Mákv.-i B, 12. Mátranovák 13. Özdv.-i B. 14. Za'Uka SE 15. Edéién y 16 Ormosbánya 23 2 3 18 15-64 7 Megyei II. osztály Előretört Karaocsberény csapata A megyei II osztályú lab­darúgó-bajnokság Közép cso­portjának XVIII. fordulójá­ban hazai pályán kikapott Karanesalja együttese, így esélyeik megcsappantak a bajnoki címért folyó küzde­lemben. A csatárokat dicséri, hogy a hat mérkőzésen 28 gól esett. Féltucat alkalom­mal találtak a hálóba a lis­tavezető Egyházasgerge táma­dói. Idegemben Etes, Litke és Karancsberény csapata szer­zett értékes í^t pontot. Négy fordulóval a befejezés előtt Egyházasgerge vezet két pont előnnyel és jobb gólkülönb­séggel. Eredmények: Nagylóc—Lu dányhalászi 3:0, Rlmóc—Etes 1:4, Mihálygerge—Nógrádme- gyeri TSZ 4:1, Varsány—Ka­rancsberény 0:3, Egyházasger­ge—Nógrádmegyeri Spartacus 6:1, Karanesalja—Litke 2:3 A bajnokság állása Nap! wipgf^gyíésfink Mosdótálból mosakodnak Ideális asztalitenisz-paradicsomot lehetne teremteni Zagyvapálfalván, kis befektetéssel rövid idő alatt a Déryné Kultúrotthonban. A nagyteremben négy asztal áll, az edzési és versenyzési feltételek ideálisak. Sok csapat kihasználja ezt a lehetőséget, elsősorban az SBTC NB IH-as csapata, a terem tuladjonképpeni bérlője. De szövetségi viadalokat is itt bonyolítanak le. Egy nagy' gond azonban van. A tisztálkodási és öltözé­si lehetőségek nincsenek megoldva. Az egykori kultúrterem színpadán öltöznek a versenyzők, csupán néhány fogas áll a rendelkezésükre. Még rosszabb a helyzet a tisztálkodás terén. Egy árva műanyaglavórból mosakszik 15—20 aszta­liteniszező. Még szerencse, hogy nem a hagyományos „pa- tak”-módszerhez kell folyamodniok... Pedig a megoldás adott. Az MTS tavaly e célra bizto­sított az SBTC-nek 10 ezer forintot! Ebből még az elmúlt nyáron vásároltak egy villanyboylert, de ott porosodik Zagyvapálfalván, az egyik szekrény tetején. A fennmaradó összeget azóta más célra használták fel, így az asztaliteni­szezők manapság is mosdótálból tisztálkodnak. Már régóta ígérgetik a versenyzőknek, hogy megoldják a problémáju­kat, de szavaktól a tettekig ebben az esetben hosszabb az út mint Makótól Jeruzsálemig. Holott — például — az In­gatlankezelő Vállalat néhány szakembere rövid idő alatt orvosolhatná a jogos panaszt. Persze most már várni kell, hiszen az asztalitenisz idény kellős közepén járunk, min­den vasárnap foglalt a terem. De június 4-én befejeződ­nek a bajnokságok, kiválasztó versenyek, seregszemlék, így nem lesz semmi akadálya, hogy az épületben egyébként is meglévő vezetéki vizet a sportolók rendelkezésére bocsás­sák. A szükséges előkészületek megtételére még van egy hó­nap. Csak „el ne aludjon” az ügy őszig — mert akkor a versenyidény miatt ismét nem lehet semmit sem csinálni. (rozgonyi) Sok volt a durvaság Miként látta a K. Sörgyár szerűtlenség miatt Kovács — KM Egyetértés NB Ill-as V. a kiállítás sorsára jutott. tudósí- Szünet után a 10 főre olvadt Gordos vendégek Gecse révén az 50. labdarúgó-mérkőzést tónk — kérdeztük Józseftől, aki a kazári csapat percben szépítettek. Rendki- minden van. találkozóján jelen — Kitűnő talajú pályán a tartalékosán játszó vendé­gek támadásai gyakaran le­vüli ideges hangulat uralko­dott a pályán. A 68. percben újabb súlyos védelmi hiba, és Kovács kihasználta. 3:1. A 87. percben Aranyosi közel­ről állította be a végered­sen akadtak el. Kezdetben é t 4;1 Heves iramú> jól rombolt a megerosi ett w légkörű. kemény, oly vedelem Később eldurvult kor durva belemenésekkel a mérkőzés. A 20. percben t6rkított mérkőzés voit, Ré­Kovács L.-t úgy letalpalták, gén láttam ilyen gyenge já­hogy ölben vitték le a pályá- tékvezetést, erélytelensége rol. A 31, es a 35, percben következtében durvult el a Tolnai két hibáját Aranyosi találkozó A KM Egyetértés- és Kovács kihasználta, így bői szerintem csak Kovács lett 2:0. A 40. percben sport- Béla játszott jól. 1. Egyházáig. 2. Karanesalja 3. Karan-csber, 4. Litke fi. Etea 6. Mihálygerge 7. Rimóc 8. N.-megyer 9 L.-halasvi 10. Nagy léc lt. Nm. Sp. 12. Varsány 18 12 4 2 62-20 28 18 U 4 3 53-23 26 18 11 2 5 52-26 24 17 12 — 5 48-20. 24 18 11 2 5 43-33 24 18 8 4 6 35-41 20 18 7 1 10 35-41 15 18 6 3 9 29-46 15 17 6 — 11 37-45 12 18 4 3 H 23-56 11 18 2 4 13 18-51 8 18 3 1 14 29-63 7 Pásztóiak vártúrákon Egy tizenhárom tagú lel­kes pásztói turistacsoport befejezte a nógrádi vártúrá­kat. Az arany fokozathoz előírt tizenkét vár helyett tizenhatot kerestek fel, rá­adásul a környező községek­ben népmeséket, verseket gyűjtöttek. A túrákat Holt- ner és Kovács túravezetők irányították. A jövőben még merészebb terveket kíván­nak megvalósítani. Országos vártúrán vesznek részt. Re­mélhetőleg a megyében más szakosztály is követi a pász­tói turistákat, és még több aranyjelvényes vártúrázó lesz Nógrádban. NÓGRÁD-tippek 20. HÉT 1. Románia—Magyaron x 2 2. ZTE—Dunaújváros 1 3. DVSC—Várpalota 1 4. Sz. VSE—KISTEXT 1 x 5. Vasas Izzó—Nyíregyh. 1 6. Gyöngyös—IKARUS 1 7. S.-újhely—Len in v. 2 x 8. Almásfüz.—Fűzfő x 9. Arezzo—Brescia 1 10. Genoa—Bari 1 11. Modena—Livorno 1 x 12. Monza—Ternana 2 13. Palermo—Como 1 Pótmérkőzések: 1, I, 1, Elvesztették a fejüket Érdekes vendége volt va- Szabó teljesen feleslegesen sárnap a SÜMSE—Sashalom megrúgta Pindrochot, ezért ki- (3-2) NB III-as bajnoki láb- állították. Tíz perc múlva ciarúgó-mérkőzésnek. A Galya- Enyedi sorozatos reklamálás tetőn üdülő Góliás Róbert, a miatt jutott a kiállítás sorsá- Budapesti Labdarúgó Szövet- ra. A sportszerűtlenségekre ség főtitkára tekintette meg Mozsovics kapus a 83. percben a találkozót. tette fel a koronát. Vitéz meg­sérült, és kivitték a partvonal Az elején még minden rend- mellé ápolni. Az üveggyáriak ben ment, az üveggyáriak Bo- orvosa odaszaladt, hogy elso­dor góljával szünet előtt 1:0 segélyben részesítse a sérült arányban vezettek. Bodor csatárt. A kapus kirohant a újabb gólja után, a hazaiak pályáról és úgy hanyatt lökte könyelműsködni kezdtek és az orvost, hogy csak úgy Vitéz kiegyenlített. nyekkent. Ekkor a vendégek meglepe- Mindezt már nem látta a tesre elvesztették a fejüket, főtitkár, mert félidőben eltá- megijedtek a nagy lehetőség- vozott. Pedig tanulságos lett tűi, hogy még nyerhetnek is. volna! Eltiltások, sérülések A Bgy. SE NB III-as lab­darúgócsapata vasárnap kény- szerűségből felforgatott ösz- szeállításban 3:0 (2:0) arány­ban biztosan nyert az IM Aszód ellen. Néhányan hiá­nyoztak a csapatból. A ko­rábban kiállított Hornyák két hét, Cseri egy hét eltiltást ka­pott. Hornyák büntetését azonban hat hónapra felfüg­gesztették. Jelen rosszul esett a KM Egyetértés elleni talál­kozón, lábát begipszelték, gyó­gyulása legalább hat hetet vesz igénybe. A fiatal Kovács is zúzódásos sérülést szenve­dett, így nem léphetett pályá­ra. Beke Ferenc edző tehát a körülményeket figyelembe véve elégedett lehet az ered­ménnyel. Jó sorozatban van a csapat, könnyen elképzelhető, hogy a Bgy. SE „elcsípi” a dobogó 3. fokát. Megye! T. osztály Idegenben győzött a Bgy. Volán, Hugyag és a Bányagép SK Döntetlen Karancekesziben és Rónabányán — Három játékost kiállítottak Karancsság csapatából Három együttes aratott győzelmet idegenben a megyei nos. Vörös Csillag: Molnár I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi Vili. ^«lójában: f^zit^° sLrv^j a Bgy. Volán Matraverebelyben, a Bányagép SK a Vörös Qál Jele Percz Edző: Győrt Csillag SE-nél, s a legmeglepőbb, Hugyag csapata Dejtá- Ferenc. Az esőtől áztatott ron. Karancskesziben Somoskőújfalu, míg Rónabányán Ka- talajon is színvonalas, jő rancslapujtő végzett döntetlenre. Szécsény semleges pályán ^Íúíröm'°nagy^1 hazai^gólheiy- is féltucat gólt lőtt Karancsságnak, amelyből három fegyel- zet viszonzásaként a vendé- mezctlen játékost állított ki a játékvezető. Palotás biztosan gek hatszor is eltalálták a . “vít dégek rászolgáltak a győze­Hugyag—Dejtár 1:0 (1:0) Nagy B., Lőrinc, Kazareczki lemre. A 60. percben Egner — Vanya, Romhányi — Gór- elfutott a bal oldalon, beadá- Dejtár, 300 néző, v.: Juhász, dós, Tarjáni, Simon, Zsidai sát Jenei vágta kapura s a Hugyag: Szuhánszky — Győri, (Básti). Edző: Kollár Gyula, védőkről lepattanó labdát Wagner Meló — Antal, Járja Somos: Budai — Szabó, Eis- Czinege továbbította hat lé- (Fehérvóri) — Varsi, Sándor, ler, Berta — Czikora, Szuhá- pésről a hálóba. Jó: Kakuki Kissimon, Pénzes, Hoffman, nyi — Bozó, Gabora (Séber), (a mezőny legjobbja), Tamás,' Felkészítő: Vidomusz Jakab. Jusztin, Mag (Bodzási), Mól- Fiikor. Ferencz, ill.: Molnár; Dejtár: Mezei — Farkas I., nár. Edző: Tóth István. Sport- Mihály, Szarvas, Gál, Jele; Maczkó, Farkas II. — Gál, szerű, jó iramú mérkőzést Perez. Gréczl — Varga Gy., Sinkó, játszott a két csapat. Az el­Varga K„ Kremnicsán (Czi- sőtől az utolsó percig hatal- Szécsény—Karancsság 6:1 (3!1) nege), Zsiga (Mészáros). Fel- más küzdelem folyt. A já-, , készítő: Maczkó Mihály. A tékldő nagy részében a haza- Zagyvapálfalva, banyatele lendületesebben kezdő hugya- iák támadtak, a szórványo- Pi pálya, 100 néző, v.: Nagy giak a 10. percben szerezték san, de veszélyesen támadó jj. Szécsény: Rácz — Kuris védekez­J.,Velenczei P.< Majoros J. — Sütna, Vidomusz, Király — Donkó, s Kuris, P. (Kovács), Boros.1 Horváth I. (Horváth J.), Ma; joros I. Edző: Olaj Dezső.1 Karancsság: Godó — Virágh (Berki), Demény, Csonka G.1 — Márton, Kovács — Űjj a mérkőzés sorsát eldöntő vendégek kitűnően gólt, A vendégek további I. tek. Jó: Tarjáni (a félidei játékukkal rá is szol- legjobbja), Vanya, gáltak a győzelemre. Szünet Gordos, ill.: Budai, Eisler után a dejtáriak nagy erővel védőtársai, ostromolták a hugyagiak ka­puját, de legjobb helyzeteiket Karancslapujtő—Ötvözet is rendre elhibázták, vagy a MTE 1:1 (0:0) kitűnően játszó védelem há- „, . „„„ . „ rított. Góllövő: Kissimon. Jó: Rónabánya, 200 nezo, w. Wágner, Sándor, Kissimon, Chmell. K.-lapujto: Híves (juhász L) Farkas Sirkó Pénzes ill • Maczkó Sinkó Gordos, Telek, Lavaj F. — lJuhász d.j, rarKas, s>irKO, Varga K ’ ’ Bodor, Lantos - Lipták Oravecz. Illés. Felkészítő: (Tóth T.), Somoskői, Juhász Márton András. A karancs- I., Tóth S., Juhász IIL Edző: s£gjak húsz percig támadtak Lantos Ede. ötvözet; Racz — Benkő, Keleti. Gulyás, Tóth eredménytelenül, azutan a ... - - ... I. — Pál, Hulitka — Lengyel, szécsényiek irányították a Fo^orraBgrbVoyián Nalzáíy - Török’ Kakuk- Szentpéteri játékot. Szünet után a sági­Deme! «n°So? Apport,»,! Ä lyette Cservenák), Bernáth - zes nagVobb részében a ven- mert el6bb Csonka G-t durJ Kalmar Loksa — Szalai, Fe- dégek játszottak mezőnyfö- va játékáért, majd Mártont és Vidomusz JánS d M.-vere- ínyben, de csatáraik a gó- Farkast tiszteletlenségért ki-i bély: Kadenszki - Kormos eo^pL^beTRá^o^szuí kt 4Uította a játékvezető. Góllö­ÍttB?V6’ ££ íí\ ~BeKnűsmG el- vő: Kuris P. (3), Donkó (2); Hl. (Verebélyi ÍI.), Benus G csfpte ^ 30 méterről bizto- Majoros I., ill.: Sirkó. Jó: Verebelyi I., Zeke, Zagyi san emelte az elhagyott ka- Velenczei P., Vidomusz, Ku­puba. 1:0. Az Utolsó húsz rif5 p, Boros. ill.: Demény,1 Bgy. Volán—Mátraverebély 4:3 (2:2) III., Zagyi Edző: Pál József Erős iramú, h^száros^^hajr^a P" Boros’ U1': kemény, de sportszerű, vál- bezdtek a hazaiak> s a 80. Sírkő, tozatos mérkőzést lathatott a rcben kiegyenlítettek. Tö- sportszeruen szurkoló vere- Kakuk - Lenevel volt bélyi közönség. Húszperces ™kabdaK£k a S közel ­le,nbüle*e® fn. rő1, éles szögből lőtte a há­Stt a hazai együttes, majd ä lóba‘ / j1' ^ Jukfsz ^ cze- Jarisits SE: Dobos - JA­irnmftov. nasz III., Boflor, ill., iveieti, nas> Boros, Újhelyi — Ger­Jurisits SE—Romhány 4:3 (2R) Nógrád, 300 néző, v.: Vin­gyármatiak percei követkéz- Tftr5k Kakuk tek s félidőre ki is egyenlí- Pal’ 1 orok> ^aKuK- tettek a széleken támadó ven- r.Ilv, ,, dégek. Szünet után is a Vo- Palotas-St. ZIM 3:1 (1.1) Ián kezdett jobban s kapus­gely (Máté), Szalay — Mol­nár (Valentics), Bertyák, Cseh, Szedlák, Kovács. Edző: Sáray Palotás 400 néző v Bre- Istvan- Romhány: Varga J. — Viiháhól a vezetést is messze- ™ol8S>n™1’ n z ’ . •’ Lisovszkl, Kaliczka, Pásztor hibából a vezetest is megsze- Z0Vszky. Palotás. Reichalt — _ Var ’ T Túri _ Mpl.s T rezte. Izgalmas, elvezetes volt Matiszlovics, Kovács. Kocza a játék. A mátraverebélyiek _ varga, Sándor (Szabó) — (M^ CLe®.0 ’ ^únt.a1’ Sa* kiegyenlítettek, majd hét Turcsányi, Tóth A., Balogh, ™nk(? vL’as Istvá^ Nagv vlndések egT bombagóllal TÓÍh, J:- T°tk Kk (D/vaik Tár: S kezdődőt? ’a mérSteS Äi SLK0V“ SS& t ,f Pf*. , T,T fvi I (2) Verébélvi II Jó- íí?SZl?k T Oravecz, Újházi kult az eredmény. 2:0.as ha­Wor, Dem«, Loks«, Gajdos, Oy Käs len! ?al v.'"“s V!än * »■ «>“r Ul.: Benus.o, (.. me- fi SSd.y L I. MMn SiÄÄ & ’ va.Í?za«tCíS’, kl^tny’ < ^ iraT zai vezetésnél ismételtek. A játék folyt A hazaiak a 17 8Q ben le ját8ZÓ percben potyagollal jutottak romhá j védelem volt a ve­LeÄ,ll0t csibéi- reség oka- mert a kaP”kir­zőny legjobbja), Zagyi Zeke, Zagyi I. Karancskeszi—Somoskő­újfalu 0:0 Palhuber—Rakamaz 1:0 felperdült labdát vsa* nei- gásból mesgze szánó labda. „ . . ... . . Jebb ,. se8úette. A vendegek boz fjseh elsőként érkezett s Karancskeszi 500 nezo v.: tamadassorozattal válaszol- eldöntötte a mérkőzés sorsát. Saar. K.-keszi- Radi - Sikna. tak s a 23. percben Kohazi 30 Góllövő: Kovács (2) VaJen. méteres bombaszabadruga- ti Cseh iU • sarankó Gy. SfVal Ä <2), Antal. Jó: Jónás, Boros, S1.,a ..labdavTn,Tki.e^en!lte+Gergely. Szalay, Cseh, Ko- Fehdoig a ZÍM hibázott több vacs Hl.: Kaliczka, Antal, gólhelyzetet, s kapufara is lőtt. Saranltó Gy Szünet után két perc alatt Korántsem meggyőző já­tékkal hozta el vasárnap Ra- kamazról a két bajnoki pon­tot a Nagybátonyi Bányász NB Il-es labdarúgó-együtte­se. A hazaiak óriási lelkese­déssel harcoltak, többet is támadtak, nagy helyzeteik akadtak, ezek kihasználása nem sikerült. De az 1:0 ará­nyú győzelem Palhuber Vil­moson (képünkön), a Nagy- bátony kapusán is múlott. Több alkalommal tisztázott óriási bravúrral, néhányszor teljesen reménytelerí helyzet­ben is „beléakadt” a labda. Nem így a másik kapunál. A 25. perben Kökény kiugrott, elhúzott a kapus mellett, aki kétségbeesve utánanyúlt és földre rántotta a csatárt. A megítélt 11-est Veres bizto­san lőtte a hálóba. 1:0. Hogy is szól a régi mondás: a jobb csapatnak még a szerencsé­ből is több jut. két gólt lőtt a határtalan lelkesedéssel támadó Palotás, s a vendégek nem tudtak újí­tani. A 78. percben a játék­vezető csaknem negyedórára beszüntette a játékot az át­vonuló vihar miatt. A folyta­tásban a vizes pályán már nem változott az eredmény. Megérdemelt győzelem. Gól­lövő: Turcsányi, Tóth A., J., míg a dicsérhető. A bajnokság állása SE 1:0 (0:0) 1. Palotás 23 15 4 4 64-29 34 2. Somos 23 13 4 6 41-20 30 3. Bgy. Volán 23 13 3 7 58-41 29 4. K.-keszi 23 12 4 7 54-33 28 5. St. ZIM 23 9 8 6 47-27 26 6. K.-lapujtő 23 9 7 7 43-35 25 7. St. Bányag. 23 10 4 9 37-43 24 8. ötvözet MTE 23 10 4 9 38-53 24 9. Vörös Csili. 21 10 3 8 42-29 23 10. Dejtár 23 7 7 9 43-42 21 11. M.-verebély • 23 7 7 9 31-40 21 12. Hugyag 23 8 4 11 42-47 20 13. Romhány 22 8 4 10 48-57 20 14 Szécsény 23 6 7 10 46-51 19 15. Jurisits SE 23 6 4 13 42-64 16 16. Karancsság — 4 18 17-82 4 Az előző, fordulóban fél- Retsag, 100 nezo: v.: Harth, heszakadt Szécsény—Ötvö­zet MTE mérkőzés két pont­St. Bányagép: Szegedi — Lu­dányi, Énrejtér (Czinege), ját 0:0 gólaránnyal az Ötvö. Juhász — Tamas, Kakuk — zet MTE kapta. Ferencz, Takács, Jenei, Eg­ner, Fiikor. Edzői Benké Já-- összeállította: Andó Miklós | NÓGRÁD — 1972. május 10„ szerda